Opnieuw zorg om ambulancezorg: Provincie Zuid-Holland komt gemeente Oostflakkee persoonlijk een cadeautje brengen Nieuiv; Zendingsavond Bonisa en OZG www.buijze.nl s^ f).S Cursus Geestelijke Vorming Beroep aangenomen GZB Zendingsavond te Oude-Tonge kievit warmte Goedereninzameling voor Uzon Bingo PV De Zwaluw Geert Kik bij Koffie Radio Plus Topfanfares geven gezamenlijk concert in Dorpstienden Negen maanden beurs chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Jongeren en de tijdgeest SG P-jongeren Flakkee Jongeren en de tijdgeest Ds. G.J. van Aalst en de heer G. Slootweg spreken voor SGP-jongeren-Flakkee Uw woning of bedrijfspand verkopen? 's Nachts slechts één ambulance op het eiland Dinsdag 15 februari 2005 77e jaargang nr. 7381 Opvoeding, vereniging, i<erl<gang, sport en spel, media, Bijbel, geld, gezag, etc. Datum: D.V. vrijdag 18 februari 2005 Locatie: Verenigingsgebouw Geref. Gem. Middelharnis Tijd: 19.30 uur Sprekers: Ds. G.J. van Aalst Wethouder G. Slootweg Van harte well<om! MIDDELHARNIS - In verenigingsgebouw 'de Hoeksteen' aan de Ring te Middelharnis zal vrijdag 4 maart een zendingsavond wor den gehouden, waarbij Peter en Wiltna van Heiningen uit Middelharnis dia's zullen laten zien van hun reis naar China en Thai land In China hebben zij verschillende pro jecten bezocht voor de Bonisa Zending en in Thailand het werk van hun zoon Reinout, die daar als zendeling werkt. Al met al zal het een avond zijn waarin veel te zien en te horen is over hoe de Heere voortgaat met Zijn werk in Azië. Ook zijn er diverse Chi nese artikelen, advocaat, zelfgemaakte kaar ten en cadeau artikelen te koop. De avond begint om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0187-487450. Op donderdag 17 februari 2005 hoopt dr. W. van Vlastuin uit Katwijk aan Zee te spreken over het onderwerp 'Het huwelijk, een heili ge orde'. Aanvang: 19.45 uur. Plaats: de zaal achter de Christelijke Gere formeerde Kerk, Hoflaan 41 te Middelhar nis. De deelnamekosten voor I avond bedra gen 3. Alle cursisten en andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. OUDDORP - Kandidaat H. Lassche uit Staphorst heeft het beroep dat de Ned. Hervormde Gemeente (i.h.v.) te Oud- dorp op hem uitbracht, aangenomen. In verenigingsgebouw 'Diaconia', Kolfweg 1 te Oude-Tonge zal donderdag 3 maart a.s. een zendingsavond van de Gereformeerde Zendingsbond (GZB) worden gehouden. De heer J. van der Ham, medewerker van de GZB, zal dan iets laten zien over het zen dingswerk in Kenia, Namibië en Malawi. Het plaatselijke zangkoor 'Com nu met sangh' o.l.v. Mariëlle Klavers zal haar medewerking aan deze avond verlenen. Tevens zal er een collecte worden gehouden voor een project van de GZB. Deze avond begint om 19.30 uur. U bent hartelijk welkom! MIDDELHARNIS - Op vrijdag 18 februari 2005 zal een door SGP-jongeren Flakkee georganiseerde avond gehouden worden in het verenigingsgebouw van de Gereformeer de Gemeente aan Christiaan de Vrieslaan te Middelharnis. Sprekers op deze avond zul len zijn ds. G.J. van Aalst (predikant van de Geref. Gem. te Klaaswaal) en de heer G. Slootweg (SGP-wethouder te Middelhar nis). Deze avond begint om 19.30 uur. Het thema van deze avond is 'Jongeren en de tijdgeest'. Beide sprekers zullen dit onder werp vanuit een verschillende hoek belich ten. Tijdens deze avond zal er ruimte zijn voor discussie en voor het stellen van vra gen. Het belooft een boeiende avond te wor den. De SGP-jongeren Flakkee nodigt ieder een van harte uit deze avond bij te wonen. De koffie staat klaar. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makclaar/laxaleur. lid NVM 0187-476555 Industrieweg 44 3241 MA Middelharnis Tel.: (0187) 482609 E-mail: tnfo@kievitwamite.nl www.kievitwam?ï£e.nl OUDE-TONGE - De werkgroep Uzon van de PKN te Oude-Tonge houdt zaterdag 19 februari weer een inzameling van goederen voor haar zustergemeente van Uzon. Van 10.00 tot 12.00 uur staan de deuren weer open aan de Heerendijk bij Transportbedrijf Hendriks. Uw steun blijft hard nodig! Voor meer informatie kunt u bellen naar de heer G. Groenendijk, tel: 0187-641934. OOLTGENSPLAAT - Postduivenvereni- ging De Zwaluw organiseert weer een gezel lige bingo met mooie prijzen, zoals bood- schappenmanden, vleesschotels, planten en vele andere prachtige prijzen. De bingo wordt gehouden op vrijdag 18 februari aan Dorpsweg 2 te Ooltgensplaat. De aanvang is 20.00 uur, het lokaal is vanaf 19.15 uur geo pend. Koffie en thee zijn gratis. Op zaterdag 19 februari is Geert Kik te gast in de studio van Radio Superstar. Geert ver telt er over zijn reis naar het door de tsunami getroffen gebied in Sri Lanka. De presenta tie is in handen van Jan van Dop. Het pro gramma Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis), 107.3 FM (vrije ether) en via www.radiosuperstar.nl. GOEREE-OVERFLAKKEE - De vier gemeenten op Goe- ree-Overflakkee hebben dezer dagen een brief naar de pro vincie Zuid-Holland gestuurd, waarin ze liun zorgen uit spreken over de ambulancevoorziening. Opnieuw is daar bezorgdheid over ontstaan, ditmaal om de beschikbaarheid van voldoende ambulances 's nachts. Burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee deelde dit donderdag middag mee aan gebiedsgedeputeerde L.E. van der Sar, toen die deze middag te gast was in het gemeentehuis te Oude-Tonge. Door Hans ViUerius Met betrekking tot de verspreiding van ambulances over het eiland was al in eerder stadium erover gesproken dat in Stellendam en in Oude-Tonge een ambulancepost gevestigd zoud worden. Met deze verdeling zou overschrijding van de maximale aanrijdtijd van 15 minuten voor spoedritten uitgesloten zijn. Vestiging van een ambu lancepost in Stellendam is naar Goedereede verschoven omdat die daar beter gestationeerd kon worden, direct langs de N57. Maar Oude-Tonge of directe omgeving heeft nog steeds geen ambulance post gekregen, als gevolg waarvan de maximale aanrijdtijd ingeval van een spoedrit naar het Oostehjke deel van het eiland nog steeds overschreden wordt, aldus Van Pelt. Daarnaast was er destijds voor gepleit om een reserveambulance in Middelhamis te stationeren, die ingezet kan worden zodra een ambulance van de post Goedereede of Oude-Tonge op pad moet. Ook hier is niets van gerealiseerd. Maar bovendien is sinds korte tijd in de nachtelijke uren nog maar één ambulance beschikbaar voor heel Goeree-Overflakkee, zo schet ste Van Pelt de zorgelijk geworden situatie. "Recentelijk hebben we zien gebeuren dat in korte tijd 's nachts enkele ernstige verkeerson gevallen hebben plaatsgehad. Er was slechts één ambulance beschik baar, én de maximale aanrijdtijd werd overschreden. Doordat tegen woordig patiënten of slachtoffers ter plekke worden gestabiliseerd voordat ze naar een ziekenhuis worden vervoerd, is een ambulance veel langer bezig dan vroeger. En als daarna de ambulance eerst ont smet moet worden aleer die weer inzetbaar is, duurt het vreselijk lang voordat de enige ambulance van het eiland daar weer beschikbaar is. Al die tijd zijn we dus hier van ambulancezorg verstoken. Krijgt intussen iemand op het eiland een hartinfarct, dan moet daarvoor een ambulance uit Rotterdam komen. En wat dat betekent voor de aan rijdtijd hoef ik waarschijnlijk niet uit te leggen. Als enige gebied in de regio is Goeree-Overflakkee aangewezen op een particuhere ambulanceondememing. Van Pelt begrijpt dat het in een tijd als deze niet meevalt voor een ondernemer om voor extra ambulances te zorgen, maar wél vroeg hij de gedeputeerde daarom deze zorg te willen delen en mee te nemen naar Den Haag. Dat zeg de Van der Sar - zich van de noodzaak bewust - dan ook toe. ■i^ Op symbolische wijze overhandigt gedeputeerde Van der Sar (r.) de subsidie aan wethouder Van der Valk. (Foto Hans Villenusi OUDE-TONGE - De gemeente Oostflakkee heeft van de provincie Zuid-Holland 209.500 cadeau gekregen. En de provincie is, in de persoon van gebiedsgedeputeerde de heer L.E. van der Sar, dit bedrag eigenhandig wezen over handigen. Een en ander vond afgelopen donderdagmiddag plaats in het gemeentehuis te Oude-Tonge, tijdens een iet wat feestelijk getint bijeenzijn. Door Hans Villerius Ontsluiting Nee, het betreft niet zomaar een cadeautje, die 209.500 van de pro vincie. De gemeente moet er wel wat voor doen. Het gaat namelijk om een subsidie, bestemd voor de aanleg van een ontsluitingsweg van het bedrijventerrein Bosland te Den Bommel. Het bedrijventerrein is tot nu toe alleen via de dorpskern bereikbaar. En dat betekent dat het vrachtverkeer ook alleen door de - betrekkelijk smalle - straten van Den Bommel naar het bedrijventerrein kan, wat in de dorpskern al jarenlang tot overlast leidt. Al lange tijd bestaat dan ook de wens om bedrijventerrein Bosland te ontsluiten, maar zoiets is niet zo snel gerealiseerd, zowel vanwege de vereiste voorbereidingen als vanwege de financiën die hiermee gemoeid zijn. Nu echter de provincie Zuid-Holland met een zak geld letterlijk over de brug is gekomen, kunnen de plannen voor de aanleg van een ontsluitingsweg gerealiseerd gaan worden. Ontwikkelingsfonds Gedeputeerde Van der Sar legde donderdagmiddag uit waaróm de provincie zo gul is. "De provincie Zuid-Holland hecht aan duurzame economie. Dat vraagt niet alleen de nodige ruimte, maar moet - zeker vandaag de dag - aan vele eisen voldoen. Beschikbare ruimte is ech ter schaars. Graag wil nu de provincie zich inzetten om gemeenten te ondersteu nen in het ontwikkelen van bedrijfsterreinen - zowel ten aanzien van de planvorming en afstemming daarvan, als het realiseren en het samenwerken daarbij - en heeft daarvoor forst geïnvesteerd. Er is een pot geld vrijgemaakt van waaruit de provincie een impuls wil geven aan het realiseren van duurzame bedrijfsterreinen: het Ontwikke lingsfonds Bedrijventerreinen. Bijdragen hieruit dienen te leiden tot kwaliteitsverbetering en tot versnelling van herstructurering van bestaande bedrijfsterreinen of tot aanleg van nieuwe. De plannen tot ontsluiting van bedrijventerrein Bosland passen geheel in dat kader, en de provincie werkt hier graag aan mee." Van der Sar complimenteerde de gemeente Oostflakkee donderdagmid dag er zelfs voor. "Het zal de leefbaarheid van de Bommelse gemeen schap zéker ook ten goede komen. En als beloning hebben we deze subsidie meegebracht." Symbolisch, door middel van een cheque van formaat, overhandigde de gedeputeerde deze 'beloning' aan wethouder van Financiën Van der Valk, die namens de gemeente zijn erkentelijkheid ervoor uit sprak "dat de provincie 't zo heeft opgepakt. Gezien de financiële situatie van de gemeente is trouwens élk bedrag welkom.In 't kort gaf Van der Valk de stand van zaken weer met betrekking tot de ont sluiting van Bosland: "Thans is er een artikel 19( Iprocedure gestart, en als alles goed verloopt, zal aan 't eind van het jaar de aanbesteding plaats kunnen vinden." Leefbaarheid Maar tevens nam de wethouder de gelegenheid te baat om een vol gend subsidieverzoek onder de aandacht van de gebiedsgedeputeerde te brengen. Nu voor een haalbaarheidsstudie naar een zogenaamd ser- vicewinkelconcept in verenigingsgebouw 'Bommelstee' te Den Bommel. "De leefbaarheid van de kleine kernen komt immers steeds meer onder druk te staan daar diverse voorzieningen er verdwijnen; en een servicewinkel zou hierin van betekenis kunnen zijn." Misschien mag dat de volgende zak geld zijn waarmee de provincie naar Oostflakkee komt. OUDDORP - Het Vlaams Fanfareor kest uit Herentals (België) o.l.v. Juri Briat en Fanfareorkest De Hoop uit Stellendam o.l.v. Arie Stolk geven op zaterdag 5 maart a.s. een concert in m.f.g. 'Dorpstienden' aan de Dorp stienden 4 in Ouddorp. Het Vlaams Fanfareorkest (vroeger het Kempisch Jeugd Fanfareorkest) is zeker geen onbekende in de blaasmuziekwereld. Het orkest werd in 1974 opgericht met als doelstelling 'de wens om op een professio nele manier in de maatschappij een plaats te veroveren die aan een breed publiek de blaasmuziek van eigen en vreemde bodem leert smaken en waarderen'. Als een waardige ambassadeur van de Vlaamse cultuur ging het VFO op tournee naar de U.S.A., Canada, Canarische Eilan den, Nederland, Zwitserland, Oostenrijk, Tunesië, Hongarije, Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje. Onder leiding van dirigent Manu Mellaerts werd in 2001 voor de derde maal deelgeno men aan het Wereld Muziek Concours te Kerkrade, waar het orkest de meest prestigi euze titel ooit in haar jonge bestaan verwierf: Vice-wereldkampioen Concertafdeling. Sinds januari 2004 heeft Juri Briat de muzi kale leiding van Ivan Meylemans overgeno men. Hij is geen onbekende voor het Vlaams Fanfare Orkest. Hij was in het verleden reeds verscheidene malen gastdirigent van het orkest en is tevens medeoprichter en publishing-editor van de uitgeverij BERIA- TO Music. Voor het VFO is concert in OuddorpVFO een voorbereidingsconcert op haar deelname aan het Wereld Muziek Concours in Kerkra de in juli 2005. Op het concert kunt u al een deel van het programma horen dat zij in Kerkrade gaat uitvoeren, waaronder de com positieopdracht 'Niflheim' van Wouter Lenearts. Naast deze werken zal zij ook een aantal lichte werken met solisten ten gehore brengen. Voor Fanfareorkest De Hoop uit Stellendam zou dit concert de voorbereiding zijn op de bondskampioenschappen van de KNFM bekend onder de naam Topconcours in Am- hem. Maar door de vele veranderingen die op dit moment plaatsvinden in de blaasmu ziekwereld wordt dit evenement niet langer georganiseerd. Hiervoor is in de plaats geko men het Nederlands Fanfare Kampioen schap in Drachten op 16 april. Hieraan nemen de beste orkesten van alle muziek- bonden van Nederland deel, waaronder dus ook De Hoop. Tijdens het concert zal De Hoop 'Babyion' van Maurice Hamers uitvoeren. Dit werk is het keuzewerk voor het concours in Drach ten. Voor De Hoop is Maurice Hamers zeker geen onbekende componist. In het verleden voerde het orkest al met veel succes zijn bekende 'New Life' uit. De orkesten zullen garant staan voor een avond onvergetelijke muziek van topniveau. De Hoop is er bijzonder trots op dat het Vlaams Fanfareorkest deze uitwisseling heeft willen doen. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. MIDDELHARNIS - Wijkgroep Middel- hamis-Zuid en Peuterspeelzaal Pippeloen- tje organiseren voor de eerste maal een 9- maandenbeurs. De organisatoren willen graag hun best doen om voor u tweede hands spullen, zoals positiekleding, baby- kleertjes tot maat 86, maxicosi's, baby speelgoed, etc, te gaan verkopen. Voor ver koop van uw babykamer (o.a. ledikantje en commode) stellen zij het zeer op prijs als u hiervan een foto maakt en deze (met ver melding van de prijs) bij hen inlevert. De verkoop vindt plaats op vrijdag 4 maart 2005 van 19.00 tot 20.30 uur in het wijkge- bouw aan de Doetinchemsestraat te Mid delhamis (naast de Agrimarkt). Mensen die hun spullen willen inleveren, kunnen dat doen op woensdag 2 maart 2005 van 9.00 - 11.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur bij de zaal van de wijkgroep, op de Ie verdieping van het wijkgebouw aan de Doetinchemsestraat. Een derde deel van de verkoopopbrengst is voor de peuterspeel zaal en de wijkgroep, tweederde deel is voor de inbrenger van de verkochte spullen. Wat niet verkocht is, kan maandag 7 maart tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opgehaald. Alles wat niet wordt opgehaald, gaat naar een kindertehuis in Roemenië. Voor informatie over deze nieuwe beurs kunt u contact opnemen met Natasja Linde- mann (tel. 0187-485540) of met Liesbeth Gerlings (tel. 0187-483352).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1