Wethouder Nieuws Drs. S. Stoop prijst korte lijnen en goede verhoudingen binnen de gemeente eiiaudbi-iiieijws Schaakvereniging De Zwarte Pion uit de kerken De burgemeester aan het woord: Discussie over invulling 'Kattewacht' uitgesteld "Grote regionale vraagstukken vragen gezamenlijke aanpak" Doet uw dorp ook mee Verkoping roombroodjes en croissants NIEUWE TONGE - U wordt herinnerd aan de verkoop van Zwitserse room broodjes en gevulde croissants, morgen, zaterdag 12 februari, van 8.30 tot 11.30 uur in het gebouw van de postduivenver- eniging aan de Westdijk 31. De opbrengst van deze lekkernijen, die voor u ter plaat se worden gevuld, is bestemd voor de Hersteld Hervormde Gemeente te Nieu we Tonge. Veertiende Open Witviskampioenschap Goeree-Overflakkee C« i* .jj C* «i 4« «J» ffi 4* „2, jfs ji^t yi jfs jft jüi jfz jfi jig jfs jfs jfg jfs jft jü HOEKSCHE WAARD DIRKSLAND - De komende maan den houdt Eilanden Nieuws inter views met de burgemeesters van de vier gemeenten op het eiland. In deze gesprekken gaat het er niet om allerlei zware politieke zaken te behandelen, maar om meer de burgemeester 'als mens' te laten spreken over persoon lijke zaken en over de problematiek die hij of zij in zijn of haar ambt tegenkomt. De serie wordt geopend met een weergave van een gesprek dat wij voerden met de burgemeester van de gemeente Dirksland, de heer drs. S. Stoop. Mooi werk Statenlid Gemeentelijke samenwerking Dualisme Informatiebijeenkomst uitbreiding Culturele Kralenketting 2005 MIDDELHARNIS - In het Diek- huus wordt dinsdagavond 15 februari een startbijeenkomst gehouden voor activiteiten in de Culturele Kralenketting Goeree- Overflakkee 2005. Stichting Podi um hoopt dat het aantal dorpsker nen dat met een cultureel pro gramma wil aansluiten op dit eilandelijke initiatief verder zal groeien, zodat een echte eilandelij ke ketting zal kunnen worden geregen. De aanvang van de bij eenkomst is om 20.00uur. Toekomst PAGINA' VRIJDAG II FEBRUARI 2005 In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. In het interview met wethouder Slootweg, in Eilanden Nieuws van jl. dinsdag, staan enkele opmerkelijke uitspraken. Over smaak valt te twisten, maar als het gaat over 'hoog waardige architectuur' is het laatste woord nog niet gezegd. Niet iedereen is gelukkig met Bastion en Knooppunt, om over de aan sluiting met landschap nog maar te zwijgen. De opmerking dat veel inwoners (Flakkeeë- naars of 'overlanders'?) erg geholpen zijn met een nieuwe woning is ongetwijfeld waar, maar vertoont weinig inlevingsvermo gen met de geringe woningbouw in de klei ne kernen. De Menheerse en Sommerdiekse bouwwoede van de wethouder is eiland- breed bekend, maar wie het ene doet mag het andere niet nalaten. Het renoveren van het Dorpshuis in Nieuwe-Tonge wordt als een wapenfeit opgevoerd, maar is welbe schouwd niet meer dan regulier beleid. Het vervangen van de infrastructuur en het aan leggen van een rioleringssysteem behoorde al in de tweede helft van de negentiende eeuw tot het terrein van de lokale over heid. Kortom, over wat 'investeren' is en over de concrete invulling van de 'gelijke verdeling' valt nog wel het een en ander te zeggen. Over één ding zijn wij het eens; stadsrechten en stadsplichten zijn onlosma kelijk met elkaar verbonden. Misschien gaat het college van B W van de gemeente Middelhamis eerdaags een ochtend of een middag op werkbezoek in de kleine kernen. Dan zullen zij horen en zien dat er op Stad en in Nieuwe-Tonge nog veel werk aan de win- Harry J. Goosens, Stad aan 't Haringvliet Overzicht voor ronde 20 in de huishoudelij ke competitie, gespeeld op 7 februari jl. Moedt - Van den Ouden 1/2-1/2 Van der Waal - Mourik ,,■■.-. .i.O-I' Hennekes - Bom -..•<1-0 Verolme - Van Prooijen 1-0 A. Tieleman - Boeter1/2-1/2 Dupree - C. Smit1-0 A. Visser - Van der Staaij 0-1 De Haan - Peeman0-1 M. Lagendijk - Neleraan1/2-1/2 Mulder - Loo.sjes1-0 Vis - Lesuis0-1 Markwat - Meiaard 1-0 Bosch - Van der Velde I-O H. Smit - Noordijk 1/2-1/2 Op zaterdag 23 april a.s. organiseren de hen gelsportverenigingen 'De Viscromte' uit Melissant, 'Stellendam' uit Stellendam en 'De Krammer' uit Middelhamis - gezamen lijk de Visbeheereenheid Goeree-Overflak kee vormend - het alom bekende Open Wit viskampioenschap Goeree-Overflakkee. Ditmaal wordt deze grote viswedstrijd - waaraan iedereen mee kan doen, zowel leden als niet-leden - voor de I4e keer gehouden. Er zal individueel (dus niet in korpsverband) worden gevist in 4 vakken. De hengelkeuze is vrij. De Ie, 2e, 3e en 4e prijs leveren geldbedragen op van resp. 250, 200, 150 en 100 euro. Tevens worden ere prijzen uitgereikt. Verder zijn er tal van andere prijzen te winnen met een verdeling van 1:5. Vanaf heden kunt u inschrijven door vóór 1 april 15 te storten op reke ningnummer 34.20.63.014 t.n.v. H.S.V. De Viscromte te Dirksland. Vermeld hierbij duidelijk uw naam en adres en vermeld tevens de opmerking 'Open Witviskam pioenschap'. Let op: u kunt alleen inschrij ven middels een storting, u kunt dus niet meer inschrijven op de dag van de wedstrijd. In totaal kunnen er 160 deelnemers inge schreven worden, maar: vol is vol. Mocht u zich hebben opgegeven terwijl de wedstrijd al is volgeboekt, wordt uw geld ruim voor 23 april teruggestort. De wedstrijd wordt wederom gehouden in het Zuiderdiep te Dirksland. De loting van de kantnummers vindt plaats in verenigingsgebouw 'Melis hof te Melissant (Binnenweg 61) en start om exact 6.30 uur. Bij het uitdelen van de deelnamekaarten ontvangt u een plattegrond met de route naar het viswater. U ontvangt tevens een wedstrijdreglement dat u aan dachtig dient door te nemen. De viswedstrijd begint om 09.00 uur en eindigt om 14.00 uur. Na de wedstrijd zal de prijsuitreiking plaatsvinden in de 'Melishof. Het tijdstip van de prijsuitreiking is lastig aan te geven, maar zal rond 16:00 uur liggen. Aansluitend op de prijsuitreiking wordt een verloting gehouden worden. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de volgende contactpersonen: Frans van der Bruggen (voorzitter/secr. H.S.V. 'De Viscromte'), tel.:0187-612693, e-mail: viscromte@wanadoo.nl. of Mario Nagtegaal (voorzitter/secr. H.S.V. 'Stellendam'), tel.: 0187-603568, e- mail: mario.nagtegaal@chello.nl. (Gaarne bellen na 19:00 uur.) Voor meer informatie over de sportvisserij op Goeree-Overflakkee kunt u een kijkje nemen op de websites www.vbgo.nl. www.deviscromte.nl en www.hvstellendam.nl. Wie mee wil doen met deze altijd weer fan tastische en gezellige viswedstrijd schrijft zich snel'inv.-.'"- - DIRKSLAND - Behooriijk wat belangstel lenden waren dinsdagavond naar de verga dering van de Commissie Grondgebied en Economische Zaken van de gemeente Dirks land afgekomen. Tijdens de vergadering zou door de commissieleden worden gediscus sieerd over de randvoorwaarden voor de invulling van de Kattewacht en omgeving. Burgers waren ook via Eilanden Nieuws door de partij Gemeentebelangen uitgeno digd. Zij zouden hun zegje kunnen doen over onder meer over het alternatieve beleidsvoorstel dat door deze partij is inge diend. Tijdens de vergadering kwam de commissie erachter dat de vergadering toch niet goed was voorbereid want men consta teerde tóen pas dat er te veel agendapunten waren. Afgesproken werd dat er over het bewuste agendapunt later in een aparte ver gadering verder zou worden gesproken. Belangstellende burgers en insprekers kon den dus weer huiswaarts. Deze 'slordige' voorbereiding bewees de betrokkenheid van de burgers geen goede dienst. PROTEST. KERK IN NED. Beroepen: te Bameveld (herv.gem Irrmia- nuel), ds. W.G.van Iperen te Ommeren; te Bergambacht, ds. F. Wijnhorst te Ermelo; te Grave, ds. A.C. van Brussel te pred.buiten- gew.werkzaamh.(g.v. Inr. Min.v.Justitie), die dit beroep heeft aangenomen; te Middel burg (wijkgem. De Morgenster), ds. J. Nau- ta te Nieuwegein-Noord; te Oldebroek (herv. wijk 1), ds. J. van Dijk te Ridderkerk; te Scherpenzeel (Gld) (herv.), ds. W.J. Dek ker te Reeuwijk; te Uddel (herv.), kandidaat C.J. Barth te Kamerik; te Veenendaal (herv.; wijkgem. 2 midden), ds. J.C. Schuurman te Ridderkerk; te Vriezenveen (wijkgem. 4), ds. A. Prins te Veenendaal; te Zwijndrecht (herv, wijkgem. Centrum), ds. W.J. Dekker te Reeuwijk. Aangenomen: naar Alteveer (drenthe), kan didaat J.C. Overeem te Alteveer; naar Rot- terdam-lJsselmonde (sectie Adriaen Jansz- kerk), M.E. Kraaijeveld-Boogaard te Oss; naar Ter Heijde aan Zee (herv.), ds. H. Mast te Vlaardingen; naar Urk (De Ark) 2e pred. plaats, ds. G. Oberink te Bruinisse. Bedankt: voor Aalburg (herv.) en voor Waddinxveen (herv. Wijkgem. Oost), ds. M.J. van Oordt te Noorden; voor Wagenin- gen (herv. wijkg. 1). ds. J.H. Lammers te Krimpen aan den IJssel; voor Wilnis, ds. A.J. Sonneveld te Lopik. Beroepbaar: kandidaat M. Ottens, Oostkin derdijk 191 A, 2953 CL Alblasserdam; kan didaat M.C.E. Kollenstaart, A 86, 2975 BD Ottoland; kandidaat A.L. Veerman, Haven Zuidzijde 7, 4318 AJ Brouwershaven, e- mail: al.veerman@12move.nl; kandidaat A.M. Kramer, de Bak 24, 8322 AD Urk; kandidaat J. Schaap, Orvelterdek 11, 3432 EL Nieuwegein, e-mail: j.schaap@hetnet.nl; kandidaat J.C. Overeem, Nieuwstraat 31, 7927 PJ Alteveer.; kandidaat A. Th. Schaap, Radijsstraat 17b, 9741 BJ Groningen, e- mail: athschaap@hotmail.com; kandidaat D.M. Hasper, Kerkplein 9, 2941 AD Lek- kerkerk. e-mail: dmhasper@filtemet.nl; kandidaat Veldhuizen, De Palmen Grift 395 A, 3901 NK Veenendaal. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen: te IJsselmuiden-Grafhorst, kan didaat H. Lassche te Staphorst. Bedankt: voor Waarder, ds. N.P.J. Kleiberg te Veenendaal. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Amersfoort-Emiclaer en 't Harde ds. J.B. Wilmink te Axel (miss. dienst Gent); te Assen-Noord (wijk Peelo) en Bui tenpost, ds. J. van Benthem te Drachten- Oost. Aangenomen: naar Almkerk-Werkendam, kandidaat A. van der Lugt te Ermelo, die bedankte voor Vrouwenpolder en Kantens. naar Wezep, ds. K.F. Dwarshuis te Eemdijk, die bedankte voor Enschede-Oost. NED. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Zwolle (Zuiderkerk), ds. E.A.W. Mouissie te Rotterdam-Overschie. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Hoogeveen (wijkkerk Ichthus), ds. J. van 't Spijker te Zwijndrecht (zending Mozambique), die bedankte voor Assen, Den Haag-Rijswijk, Nieuwe Pekela en voor Zierikzee. Bedankt: voor Apeldoom-Zuid, ds. M.C. Mulder te Goes; voor 's-Gravenzande, ds. C. Westerink te Bennekom. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Emmeloord, ds. M. Golver- dingen te Boskoop; te Groningen, ds. G.J.N. Moens te Goes; te Krimpen a.d. IJssel, ds. P. Mulder te Dordrecht; te Leiderdorp, ds. P. van Ruitenburg te Chilliwack ((jan.); te Sioux Centre (VS) ds. J.B. Zippro te Sche- veningen; te Tricht-Geldermalsen, ds. W.Visscher te Amersfoort. Igor, een Duitse Herder, zwart-bmin, een reu van ongeveer 22 maan den, is wegens ziekte van zijn baas nu bij ons. Het is een mooie hond, lief, luistert goed en kan alleen thuis zijn. Het is een hond die graag werkt, dus een leuke hond voor iemand die graag met honden bezig is. Igor is lief voor kinderen, is niet gewend aan katten en kan goed opschieten met dameshonden. Droef en Lobbes zijn New Foundlanders, grote langharige zwarte honden. In New Foundland helpen deze honden de vissers bij het binnenhalen van de netten, en zij worden veel gebruikt als kinderop pas als de kinderen bij het water spelen. Het zijn echte goedzakken die goed kunnen zwemmen. Droef is twee jaar en Lobbes drie jaar, allebei gecastreerd. Zij kunnen bij katten alleen thuis blijven, doen niet moeilijk naar andere honden, maar u moet wel de ruimte voor ze hebben en veel tijd hebben om de vacht te verzorgen. Beide honden zijn graag buiten. Jinta de Rottweiler is nog steeds bij ons - een Rottweiler met staart, bijna twee jaar, een lief teefje. Jinta loopt bij ons vrij rond op de receptie. Ze is nog een beetje verlegen STICHTING maar heel lief. Wie geeft deze hond een DIERENBELANG '^^ede kans? Dan nog een paar katten, die al een poosje bij ons zijn: Moortje, zwart, een poes van ruim negen jaar. Zij is lief voor kinderen, maar niet gewend aan andere katten en honden. Zij komt graag buiten. Polly is een zwart-witte poes van bijna acht jaar. Zij houdt niet van kinderen en heeft liever geen andere huisdieren om zich heen. Polly komt niet buiten. Sol en Luna zijn broer en zus, altijd samen geweest en willen graag ook samen een nieuwe baas hebben. Zij zijn allebei zwart en bijna 11 jaar oud. Ze zijn lief voor kinderen, vriendelijk voor andere katten en niet gewend aan honden. Als het lekker weer is, komen ze graag bui ten. Wie heeft nog een plekje voor deze twee ouderen dieren? U vindt deze dieren in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, telefoon: 0186-655150, website: www.dierenstee.nl. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Burgemeester Stoop in zijn werkkamer in hel gemeentehuis van Dirksland. (Foto Adn nm der Uum i Door Adri van der Laan Sinds oktober 2002 bekleedt drs. S. Stoop, als opvolger van dr. D. Boonstra, het burge meestersambt van de gemeente Dirksland. Het gezin Stoop woont alweer bijna twee jaar in Dirksland. Terugziend op de afgelo pen jaren constateert Stoop dat hij geen spijt heeft gehad van zijn sollicitatie naar Dirks land, wel is het in het begin "best wennen geweest", maar inmiddels is zijn gezin ges etteld in Dirksland. Stoop beleeft veel ple zier aan zijn werk als burgemeester, en hij en zijn familie voelen zich inwoner van de gemeente. Stoop, afkomstig uit Hendrik-ldo-Ambacht, is lid van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP). Het blijkt dat het lidmaatschap van deze partij wel eens spanning oplevert bij de uitoefening van het burgemeesters ambt. Niet iedereen begrijpt dat de uitoefe ning van het ambt betekent dat een partij Ud- raaatschap soms naar de achtergrond moet verdwijnen. Als voorbeelden noemt hij het bijwonen van de Dodenherdenking op 4 mei als deze op een zondag valt en het organise ren van een nieuwjaarsfeest voor jongeren tijdens de jaarwisseling 2003. "Over deze zaken wordt binnen de SGP niet altijd het zelfde gedacht", aldus Stoop. Overigens hebben deze gebeurtenissen en reacties uit de achterban er niet toe geleid dat Stoop geen voldoening heeft van het burge meestersambt. Integendeel: "Ik vind het ont zettend mooi werk", en deze liefde voor het werk heeft voor een belangrijk deel te maken met de schaal waarop er in Dirksland gewerkt wordt. Volgens Stoop is de organi satie 'vrij overzichtelijk', zijn er korte lijnen en ffestaan er goèfle onderlinge terhoudin- gen. Het burgemeester-zijn in een kleine gemeente als Dirksland betekent 'dicht bij de mensen staan', waardoor de burgers een goede ingang kunnen vinden bij de burge meester. Dit heeft als consequentie dat het wel eens voorkomt dat 's avonds in huize Stoop de telefoon gaat en dat een burger over zijn of haar problemen wel eens met de burgemeester van gedachten wil wisselen. "Het komt voor dat burgers door verschil lende oorzaken teneinde raad zijn en dan maar de burgemeester bellen", en hoewel Stoop lang niet altijd de gewenste hulp kan bieden, wordt van hem wel verlangd dat hij actie onderneemt. Hij geeft de informatie zo snel mogelijk door aan medewerkers in de organisatie, opdat de bellers zo goed moge lijk kunnen worden geholpen. Het is hem opgevallen dat ook de onderlinge verhoudingen birmen de gemeenteraad heel goed zijn. "De discussies binnen de raad kunnen soms best wel heftig zijn, maar dan doel ik puur op de inhoud. Na iedere verga dering gaan we weer goed uit elkaar en dat waardeer ik zeer", aldus Stoop. Dirksland was de eerste gemeente voor bur gemeester Stoop. Heeft het ambt nu gebracht wat hij ervan verwachtte? "Voordat je solli citeert naar een burgemeesterspost moet je je wel realiseren dat het een grote impact heeft op je gezin. De gevolgen van de overstap zijn voomamelijk voor mijn gezin intensie ver geweest dan ik had gedacht. Zeker in het begin ervaar je datje vanuit een betrekkelij ke anonimiteit, een soort publiek bezit wordt en dat is best wennen geweest". Door de kleinschaligheid van de gemeente Dirksland is de burgemeester een graag geziene gast bij verschillende evenementen en verenigingen. Stoop verklaart dat hij dit graag doet. Toch hoort hij heel soms van verenigingen dat zij bij een bepaalde activi teit wel de burgemeester hadden verwacht, maar dat hij dan niet komt opdagen. "Maar als ik niet uitgenodigd wordt, kan ik niet weten dat er een activiteit is waar men mij bij verwacht", aldus Stoop. Verder waakt de burgemeester er wel voor dat hij tijd houdt voor zijn gezin met opgroeiende Énderen, die op gezette tijden terecht aandacht nodig hebben. Dus ook in huize Stoop moet er wel eens de agenda getrokken worden, zodat ook de aan de gezins- en familieverplichtingen kan worden voldaan. Naast burgemeester van Dirksland is Stoop ook lid van Provinciale Staten van Zuid- Holland, waar hij lid is van de SGP/Chris- tenUnie-fractie. Is de combinatie statenlid en burgemeester goed te doen? Stoop stelt dat beide functies 'redelijk zijn te combine ren'. Wel moet hij als statenhd selectief zijn. "Op veel uitnodigingen voor congressen en symposia zeg ik nee. Alleen als dergelijke bijeenkomsten heel belangrijk zijn voor het functioneren biimen de fractie ga ik ernaar toe". Gemiddeld komen de werkzaamheden voor de Statenfractie op ongeveer tien uur per week. Naast de drukke provinciale werk zaamheden heeft het werk ook wel wat voor delen. Stoop wijst erop dat hij 'wat meer ingangen heeft' bij het Provinciebestuur. "Ik zie gebiedsgedeputeerde Van der Sar vrij regelmatig en het is dan wel wat gemakkelij ker om ergens aandacht voor te vragen. Ervaringen die je hier op doet, kun je daar gebruiken en signalen die je daar opvangt, daarmee kun je hier weer iets doen." Toch heeft hij geen streepje voor bij de provincie. "Er worden momenteel wat lastige discus sies gevoerd tussen de gemeente en de pro vincie. Ik probeer daar achter de schermen wel een bijdrage aan te leveren, maar ik moet er natuurlijk niet door mensen uit de gemeente op worden afgerekend als de pro vincie de gemeente niet tegemoetkomt". Positief is Stoop over de eilandelijke samen werking, die zojuist een nieuwe fase is inge gaan. "De discussie over de structuur en de vorm kunnen we nu ongeveer achter ons laten en we moeten ons vanaf nu meer gaan richten op de inhoud". Stoop geeft aan niet veel te bemerken van de angst die er bij ver schillende gemeenten zou leven ten aanzien van verregaande gemeentelijke samenwer king op Goeree-Overflakkee. Volgens hem zijn de gemeenten vier gelijkwaardige part ners en geen van deze vier heeft momenteel de ambitie om de eerste viool te gaan spelen. "Het besef dringt steeds meer door dat de grote vraagstukken waar het eiland voor staat, alleen maar van een antwoord zijn te voorzien als er wordt samengewerkt. Als er straks keuzes moeten worden gemaakt, zal het zéker aankomen op geven en nemen". Overigens heeft hij geen signalen vanuit de provinciale en landelijke overheid dat men verder gaat met gemeentelijke herindeling. Grote bestuurlijke problemen in de regio kunnen noodzaken tot herindeling. Dit is echter volgens Stoop op Goeree-Overflak kee niet aan de orde. Als er volgens hem een gemeentelijke herindeling zou moeten komen, dan moet deze echt van onderop ont staan. "Als men hier - op het eiland - con stateert dat de samenwerking zó goed gaat dat niets meer in de weg staat om de gemeenten samen te voegen, dan pas liggen de zaken anders". Wel is het volgens Stoop geraden om spoedig tot gezamenlijke aan pak van verschillende zaken te komen, want het provinciebestuur streeft naar gebiedsaf spraken voor het geheel van Goeree-Over flakkee. Bij het aantreden van burgemeester Stoop in 2002 waren de gemeenteraden volop in beweging om het dualisme gestalte te geven. Hoe staat het met deze bestuursvorm in Dirksland, bijna drie jaar na de invoering? "Een belangrijk deel van de raad heeft niet zoveel gevoel bij het dualisme. Er zijn zelfs raadsleden die het woord dualisme niet meer willen horen en anderen willen graag met die spelregels aan de slag". Stoop is er van over tuigd dat het Dirkslandse (ïoUege er alles Lokale initiatiefnemers kunnen weer reke nen op een fmanciële bijdrage uit het Actie programma Cultuurbereik Goeree-Overflak kee, waarin voor vemieuwende culturele aan doet om de raad zo vroeg en goed moge lijk te informeren. Overigens is hij er geen voorstander van dat de wethouders zich geheel afzijdig houden van de discussie tij dens de gemeenteraadsvergaderingen. "De Tweede Kamer zou volgens sommigen het toppunt van dualisme moeten zijn en daar wordt vrijwel altijd gediscussieerd met de ministers erbij". Hij ziet er niets in dat in sommige gemeenten de raad vergadert zon der dat de wethouders hier een rol bij ver vullen. "Je moet toch met elkaar discussies voeren over de voorstellen van het college en de raad moet toch weloverwogen beslui ten kunnen nemen?". Toch is Stoop tevreden over het functioneren van het dualisme in Dirksland. Wel ziet hij in de toekomst als logisch gevolg dat de burgemeester als voor zitter van het college niet meer de raadsver gaderingen zal voorzitten. Iets wat Stoop wel jammer zal vinden omdat juist de burge meester toch als samenbindend figuur kan functioneren. De 'dreigende' komst van de gekozen bur gemeester ziet Stoop als overbodig, omdat hij vindt dat juist de benoemingen van bur gemeesters in Nederland een volledig demo cratisch proces is, waarbij een door de bevolking gekozen gemeenteraad uit zijn midden een vertrouwenscommissie samen stelt. "Je hebt dan indirect eigenlijk al een gekozen burgemeester". Hij denkt ook niet dat de burger zit te wachten op een gekozen burgemeester. "Het is voor de burger belangrijk dat het verstrekken van uitkerin gen goed verloopt, dat er goed onderwijs wordt gegeven en dat de straat er netjes bij hgt en dat het huisvuil wordt opgehaald. Voor het overige zal het de burger een worst wezen of de burgemeester al of niet gekozen is", aldus Stoop. En voor wat zijn toekomst betreft: "Ik maak me er niet zo druk over, ik probeer gewoon door te gaan met het werk waarvoor ik benoemd ben". Gevraagd naar de toekomst van het eiland Goeree-Overflakkee wijst Stoop erop dat er voor het gebied grote vraagstukken voor de deur staan die een gezamenlijke aanpak ver eisen van de vier gemeenten. In dit verband noemt hij de situatie in de landbouw, waar landelijk gezien per dag zo'n zeven agrari sche bedrijven hun deuren moeten sluiten. En dit heeft natuurlijk ook zijn gevolgen voor de eilandelijke ruimtelijke ordening. Volgens Stoop moeten de eilandelijke gemeenten een duidelijke keuze maken voor wat zij met het gebied willen, "want welke keuze er ook gemaakt wordt, het is in ieder geval ingrijpend voor het eiland." ontmoetingsactiviteiten opnieuw een budget is gereserveerd. In 2004 werden activiteiten georganiseerd in achtereenvolgens Stad aan 't Haringvliet, Dirksland, Goedereede, Ouddorp, Oude-Ton- ge, Ooltgensplaat en Middelhamis. In 2005 zal worden geprobeerd om de 'verbindende schakels' van de kralenketting duidelijker zichtbaar te maken. Daarbij kan in ieder geval gebruik worden gemaakt van het kleine draai- orgeltje dat de stichting Podium sinds kort in beheer heeft. Maar ook van het digitale net werk kan gebruik kunnen worden gemaakt, want via de site www.cultuurpleingo.nl bereikt de stichting Podium het merendeel van de eilandelijke culturele organisatoren. Stichting Podium wil proberen in de Cultu rele Kralenketting 2005 een fotoproject te verweven, waarin een beeld wordt samenge steld van karakteristieke en opmerkelijke eigenaardigheden van Goeree-Overflakkee. Stichting Podium hoopt belangstellende ini tiatiefnemers 15 februari in het Diekhuus te mogen ontmoeten. Initiatiefnemers die wat hulp kunnen gebruiken bij de plannenmake rij, kunnen met raad en daad worden bijge staan. Voor meer informatie kunt u bellen naar het Diekhuus (van 9.00-12.00 uur), tel.: (0187) 482400, of mailen naar: receptie@hetdiekhuus.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7