Fiori-Musicali voert Markus Passion uit: een nieuwe passie van J.S. Bacli? Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Knienevoer k Succesvol evenement 'Muziekprijs Goeree-Overflakkee'! Samenwerking zorgdiensten biedt cliënten meer voordeel ZORGTU D/W 'T IM DE BUS KOMT? ^,'^Lr\d€t4i Nimwegen Reklame ^,—,(0187)48 75 57 Kaartreservering gestart via website en telefoon OJW Volleyballen 'Slaapproblemen' nieuw maandthema Gezondheidswijzer Ophalen oud papier Stellendam VAN DER HOEK MAKELAARS EIIAt1D01-raEUWS m GOEDEREEDE Jongkoenstraat 3 269.000,- k.k. taxateurs onroerend goed Kantoor Oostvoorne KS Kantoor Hellevoetsluis Voorweg 2 lil Rijksstraatweg 40 Tel. (0181)48 40 00 nvM Tel. (0181) 39 22 22 info@vanderhoekmakelaars.nl hellevoetsluis@vanclerhoekmakelaars.nl www.funda.nl www.vanderhoekmakelaars.nl W Prachtig slotconcert door prijswinnaars en slagwerkduo Originele bijdragen en hoog niveau Help het geluk *n handje: collecteer voor Kinderhulp! Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes ZernikewTg 51 Middelharnis ^m 06 26 368 886 Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links Geslaagd evenement DIRKSLAND - Het Christelijk Jong Kamerkoor 'Fiori Musicali' uit Middelharnis geeft zaterdag 5 maart a.s. een bijzonder concert in Dirksland. Het prachtige werk 'de Markus Passion' van J.S. Bach (in reconstructie van Ton Koopman) zal dan worden uitgevoerd. De Markus Passion werd nog maar enkele keren in uitgevoerd. Fiori Musicali Slapen lijkt zo vanzelfsprekend, maar dat is het voor een groot aantal men sen niet. Slaapproblemen komen veel voor. Zo zijn er mensen die lijden aan chronische slapeloosheid of die kam pen met slaapstoornissen. Voor men sen die meer willen weten over slaap problemen, heeft de Gezondheidswij zer een informatiepakketje samenge steld dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. PAGINA 4 VRUDAG 11 FEBRUARI 2005 HHSn 2/1 kap met garage, oprit/ parkeerplaats (2 auto's). Bwjr 1978, 259 m2 eig.gr. Ind.: Ent./ hal. L-vormige woonkmr met schuifpui. Gesl. keuken met plavuizenvlr, L-vormige licht eiken keukeninr. met betegeld bovenblad, inb. gaskookplaat, afzuigkap, aansl. wasapp. Nieuw modern toilet. 1== Verd.: 3 slaapkmrs, 1 met spiegel schuifkastenwand. Luxe (2001) badkmr met ligbad, aparte douche cabine, designradiator, 2" toilet, design wt-meubel. 2" Verd.: Voorzolder v.v. opstelling cv. Nefit HR combiketel (ca. 2001), berging achter schuifwanden. 4^ slaapkmr met kopgevel en velux dakraam, div. bergruimten. Aanvaarding in overleg. mm Kraamzorg de Waarden en Gezondheid Service, een afdeling van de Zorg en Welzijn Groep gaan vanaf 15 februari a.s. samenwerken, en dat biedt u als klant vele voordelen. U bent zwanger en wilt u gaan voorbereiden op de bevalling. Om tijdens de kraamtijd goed verzorgd te worden door deskundige kraamverzorgenden over weegt u voor Kraamzorg de Waarden te kiezen. Een goede keuze want behalve kraamzorg wordt u in deze periode van zwangerschap nog veel meer geboden door de samenwerking met Gezondheid Service. Gezondheid Service heeft jarenlange erva ring met het aanbieden van zwangerschapscursus sen o.l.v. goed opgeleide docenten. Wanneer u zich aanmeldt bij Kraamzorg de Waar den worden u de volgende voordelen geboden: - deskundige begeleiding in de kraamtijd; - gratis deelname aan 'Bijeenkomsten voor a.s. ouders' van Gezondheid Service en Kraamzorg de Waarden; - gratis deelname aan één van de door u te kiezen cursussen van Gezondheid Service; - Lidmaatschap van Gezondheid Service, tot en met 31 december 2005. Dit aanbod geldt voor cliënten van Kraamzorg de Waarden op Voorne-Putten Rozenburg, in de Hoeksche Waard en op Goeree-Overflakkee, en is geldig tot 1 september 2005. Mogelijke cliënten van de Waarden buiten deze regio kunnen alleen geplaatst worden als er nog plaatsen open zijn in de cursussen. De cursussen worden op diverse plaatsen in de regio georgani seerd. Voor meer informatie en aanmelding kunt u terecht: - voor kraamzorg bij: Kraamzorg de Waarden, op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur via tele foonnummer 0186-612055; - voor zwangerschapscursussen bij: Gezondheid Service, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 0181-626226. Het winnende Trio Erica, dat de eerste 'Muziekprijs Goeree-Overflakkee' in ontvangst mocht nemen. Fonkelnieuw op Goeree-Overflakkee was afgelopen zaterdag 5 februari een ensembleconcours in m.f.g. 'Grutters wei', waar aan de winnaar de Muziek prijs Goeree-Overflakkee werd uitge reikt. De organisatie was in handen van de Stichting Podium Goeree-Overflak kee en de Stichting Muziekschool Goe ree-Overflakkee. Het gebeuren, dat 's morgens om 10.00 uur werd geopend door de voorzitter van Podium, de heer Plet de Feyter, wil vooral een stimulans zijn voor het samen muziek maken op ons eiland. Volgens De Feyter ging het daarbij met name om de "olympische gedachte", waar het meer om het mee doen gaat dan om het winnen. Voor de winnaar was de 'Muziekprijs Goeree- Overflakkee' beschikbaar, dit in de vorm van een prachtig beeld dat gemaakt werd door wijlen Mei Dale uit Stad a/h Haringvliet. Naast deze wissel- prijs waren aanmoedigingsprijzen te winnen en werd een optreden aangebo den tijdens het avondconcert, dat om 20.00 uur begon. Voor deze fantastisch muzikale dag hadden zich 20 ensem bles/koren met in totaal zo'n 230 muzi kanten aangemeld, met een zeer geva rieerd programma. De prijswinnaars gaven een prachtig afsluitend concert. Het optreden om 12.15 uur van 'Trio Erica', dat bestond uit Jobke Heij (blokfluit), Marya Heij (cello) en Marjo Heij (klavecymbel), was goed voor het behalen van de eerste prijs, die tevens de Muziekprijs Goeree- Overflakkee 2005 is! Deze muzikale familie uit Oude-Tonge heeft nu in ieder geval een jaar lang het prachtige kunstwerk van Mei dale in huis. Van harte gefeliciteerd met deze prestatie, waarbij vooral de Sonate in a- moll van A. Corelli grote indruk maakte. De tweede prijs kwam terecht bij de zangleer- lingen van de Muziekschool Goeree-Over flakkee o.l.v. Marijke Nieuwenweg. En het Trio Avanti' (Linda Hoekman, Deborah van Loon en Joanne van Spronsen, dwars fluit) sleepte met 'Die Forelle' van Schubert de derde prijs in de wacht. Drie eervolle ver meldingen gingen naar het 'Duo Sander en Marlies', naar het blokfluitensemble 'Tibia- rum Cantus' o.l.v. Elly Bakker en last but not least naar het grote Muziekschoolorkest o.l.v. Piet Westhoeve. Al deze musici ver zorgden 's avonds, samen met het indruk wekkende professionele slagwerkduo Esther Doornik/Anno Appelo een buitengewoon fraaie muzikale show in een volle concert zaal. De juryvoorzitter Hans van der Wulp zette iedereen prachtig in het zonnetje en reikte op originele wijze alle prijzen uit. De voorzitter van de Muziekschool, mevrouw Cathy Westdorp, sprak een kort slotwoord, waarna iedereen huiswaarts keerde, volge goten met een dag muziek die er mocht zijn! Onder het motto 'niet alleen, maar samen' gingen overdag allerlei amateur-ensem bles/koren aan de slag. De spits werd afge beten door het Gemengd Ensemble van de Muziekschool o.l.v. Wim Soeters met 'Max well's Silver Hammer' van The Beatles. Geroemd werden ondermeer de originele bezetting en dito arrangementen van dit ensemble. Veel spontaniteit en frisse klan ken waren te beluisteren bij het kinderkoor 'ApoUo' o.l.v. Nelleke Bruggeman. De zus sen Van Spronsen waren muzikaal aan het ravotten op viool en piano en sierden zich met de naam 'Duo Ravotti'. Zeer verrassend en van hoog niveau was de bijdrage van pop koor 'FeVeR' o.l.v. Jos Dingemanse. Letter lijk en figuurlijk vol beweging kregen ze iedereen op het puntje van de stoel! Bijzon der in de smaak vielen ook de optredens van 'Triool', 'Duo Non da séparare', het 'Vio- trio', het 'Blokkenkwartet', het 'Stadse Ensemble' en de 'Flakkeese Gitaar Ensem bles' o.l.v. Leo Verkerk. Aparte vermelding verdient zeker nog het trio 'Wico Jazz' (opa met kleinzonen) met een boeiend jazz pro gramma dat helemaal uit het hoofd gespeeld werd! En wat te denken van het pianoduo Tt collecteweek lOOS 8 t/m 14 mei Het Nationaal Fonds Kinderhulp zoekt collectanten voor de landelijke collecteweek in het voorjaar. Helpt u mee? Bel 0570 611899. takes 2 to makes things go right'? Lieneke van Dis en Geerte Struik vielen naast hun spel zeker ook op door hun chique outfit! En tenslotte het 'Elisabeths Recorder Quartet', dat bestond uit allerlei blokfluitspelende Eisen, Elises, Liesbethen en Elly's. Met medewerking van Anton Weenink op het klavecimbel waren ook zij illustratief voor het hoge niveau van musiceren dat een hele dag te beluisteren was. Het geheel werd beoordeeld door de juryle den Maria Croese, Jan Jansen en Harry Emmery. Zij kwamen respectievelijk uit de disciplines vocaal klassiek, instrumentaal klassiek en lichte muziek. Bij monde van Maria Croese roemden zij aan het eind van het dagprogramma het hoge niveau en de originaliteit van de diverse ensembles/koren. Een beoordeling die ook veelvuldig te lezen was in de juryrapporten die alle deelnemers mee naar huis kregen. De deelnemers en de organisatoren hopen met dit evenement een bruisende en waarde volle toevoeging gerealiseerd te hebben aan het rijke muziekleven op ons eiland! Wel licht staat na één keer de 'Muziekprijs' al stevig op de muzikale kaart van Goeree- Overflakkee. Niet in het minst droeg ook de grote publieke belangstelling bij aan het welslagen van deze dag; een dag die voor veel muzikale beweging heeft gezorgd en waarvan de golfslag hopelijk nog lang zal doorgaan! Het instrumentale ensemble bestaat uit een professioneel barokorkest en vijf professio nele solisten: onder meer zullen de sopraan Valeria Mignaco en de tenor Remco Nit- schelm hun medewerking verlenen, alsmede de alt Marieke Reuver en de bas-bariton Gerrit Heida. De evangelistpartij zal gezon gen worden door Stefhan van Gils. Het barokorkest bestaat uit een dubbele bezet ting van strijkers. Naast twee barokhobo's wordt in enkele delen de bijzondere 'oboe da caccia' gebruikt. Dit instrument, ook wel de jachthobo genoemd, is bijzonder vanwege zijn vorm en lage geluid. Hiernaast spelen twee traverso's (authentieke dwarsfluiten) in het ensemble mee. De solo's zullen gespeeld worden door fluitiste Melody Yeomans. Als laatste speelt ook een barokfagot mee. Er zal gespeeld worden op authentieke instrumen ten of kopieën daarvan. Concertmeester is de bekende barokvioliste Annabelle Ferdinand, die ook in orkesten speelt als 'The Amster dam Baroque Orchestere (Ton Koopman) en de Nederlandse Bach vereniging. De algehe le leiding is in handen van Sietse van Wij- gerden uit Dirksland, die tijdens de aria's ook op het klavecimbel zal begeleiden. Johan van Broekhoven zal het kistorgel bespelen. Het concert vindt plaats op zater dag 5 maart in de Hervormde Kerk van Dirksland, aanvang 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 10 euro voor volwassenen en 7,50 euro voor jongeren tot 18 jaar. Kaarten zijn te reserveren via de website www.fioir- musicali.nl, of telefonisch via 06-45168644. Er wordt aangeraden zo spoedig mogelijk te reserveren, i.v.m. de verwachte grote belangstelling. Nieuwe passion? Johan Sebastiaan Bach deed niet anders: honderden eigen werken bewerkte hij voor hergebruik: Bach 'de recycler' deed niet anders dan wat velen voor hem en na hem deden. Hij gebruikte eerder gecomponeerd werk, zette er een nieuwe tekst onder, voeg de enkele delen toe, en hij had weer een werk dat direct uitgevoerd kon worden. Ton Koopman heeft niet anders gehandeld dan Bach deed: hij gebruikte de overgele verde teksten van de Markus-Passion waar van de notentekst verloren was gegaan, plaatste bij de koorgedeeltes en aria's bestaande muziek onder (van andere werken van Bach), gebruikte de koralen die via de zoon van J.S. Bach, Carl Philip Emanuel Bach, wel behouden waren en tenslotte com poneerde Koopman er zelf de nieuwe recita tieven bij. Deze laatste werden trouwens door J.S. Bach ook altijd nieuw gecompo neerd. Op deze wijze maakte Ton Koopman één van de meest geslaagde reconstructies van de Markus Passion. Het is een eer dat het 'Fiori Musicali' dit werk ter beschikking heeft gekregen van deze eminente Bachver- tolker, om te gaan uitvoeren. Op deze manier willen zij niet alleen blijven stilstaan bij de bestaande en reeds zeer bekende Passies van Bach, maar ook willen zij het publiek kennis laten maken met deze zeer verassende Markus-Passion. Men kan overrompeld worden door muziek van Bach die in een heel andere context al bekend was, maar op deze manier ervaart men wellicht iets van hoe het publiek in Bachs tijd dit overkwam. Het heeft een verrassingseffect om, soms bekende noten, in een andere set ting te horen. Een uitvoering van de Markus Passion in Nederiand is uniek omdat het zel den voorkomt dat deze versie ten gehore wordt gebracht. Het Christelijk Jong Kamerkoor 'Fiori Musicali', dat nu twee en halfjaar actiefis, bestaat alleen uit jonge en vitale stemmen. Het kamerkoor o.l.v. Sietse van Wijgerden richt zich op talenten die zich willen inzetten voor bekende en minder bekende muziek op Goeree- Overflakkee. Het voerde onder andere de 'Quattre motets pour Ie temps de Noël' van Poulenc uit en het soms 12-stem- mige 'Requiem' van Howells, alsmede diverse werken van Byrd, Purcell en ver schillende Bach Cantates. Het concerteerde in diverse kerken op Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland en daarbuiten. Het koor waagt zich aan werken met een hogere moeilijkheidsgraad. 'Fiori Musicali' pro beert de horizon af te tasten naar 'nieuw' repertoire. De leden moeten muzikaal ont wikkeld zijn en werken met thuisstudie aan het programma. MIDDELHARNIS - Morgenavond kun je op het OJW je sportieve kant laten zien: het OJW organiseert dan haar jaarlijkse volley baltoernooi. Meedoen? Verzamel een team van minimaal 6 mensen en geef je team snel op bij Heleen (tel.: 470155). Het is ook mogelijk om jezelf individueel op te geven. Het toernooi zal gehouden worden in de sporthal van de Prins Mauritsschool te Mid delharnis. Om 18.45 uur is de zaal open, we starten om 19.00 uur. De deelnamekosten bedragen 1,50. En van ons krijgen jullie 2 consumptiebonnen. Een groet van het OJW Over slaap en watje kunt doen als slapen een probleem is, heeft de Gezondheidswijzer een informatiepakketje samengesteld dat bestaat uit diverse folders. In deze folders wordt uiüeg gegeven over verschillende slaapstoornissen, zoals slaap-apneusyn- droom en narcolepsie, de diverse behande lingsvormen, medicijnen en adressen van patiëntenverenigingen. Verder is er een fol der van de GGD bijgesloten die zich speci fiek richt op slaapproblemen bij kinderen. Omdat het kuimen ontspannen essentieel is voor een goede nachtrust is in het pakket ook een folder te vinden over de cursus 'ont spannen' van de Zorg en Welzijngroep. Een overzicht met website-adressen geeft u de mogelijkheid om op internet verder te lezen over dit onderwerp. Op de website van de GGD is een dossier over slaapstoornissen te bekijken, klik hiervoor de tab 'Gezond heid A-Z' aan. De gratis informatiepakketjes kunnen op maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur telefonisch aangevraagd worden of opgehaald bij de Gezondheidswijzer in de GGD vestiging het dichtst in uw buurt is. Kijk voor adressen en openingstijden onder het kopje 'organisatie' in het hoofdmenu. Het telefoonnummer van de Gezondheids wijzer is 0181-652404. Per e-mail is de Gezondheidswijzer te bereiken via gezondheidswijzer® ggd-zhe.nl. Morgen, zaterdag 12 februari, haalt de Financiële Commissie van het open Her vormd Jeugdwerk oud papier (ook karton!) op in Stellendam. Het ophalen start om 9.00 uur vanaf de Molenkade, de Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Gistermiddag lag fur un briefje op de goosteen, daer stoeng op: 'Knienevoer'. Toen m'n man tuuskwam, vroeg'un: "Wat heit dat noe te betekenen?". Nou da za'k dan us vertelle. Gistermiddag belde oenze schoandochter op. Ze vroeg: "Wil je asjeblieft wat voor m'un doewe, moeder?" Ik zei: "Bejaet kind, zeit'ut mar". Ut bleef even stille an de aore kante van de telefoon, ik dienk dat ze moed mos verzaemele. Toen ze ze: "Zou u misschien un zak knienevoer wille haele asjeblieft?" Ut was naemeluk zo, ut joeng- ste kind had hoage koorse, in d'ur man is heal d'un dag van huus. Ze was de aevend tevoren nog wel naer de supermart geweest, mar daer was net de schappe van 'ut knie nevoer leeg. Noe was ze tot de ontdekkieng gekomme dat ze net ut leste voer an ut knien gegeve had. Dus: 'Leiden in last'. Gelokkig dat t'ur nog schoanmoeders binne. Dat knien van heulie is un verhael apart. Toen van 't voorjaer hun zeuntje verjaerende, in wiele op verjaersbezoek wazze, wier d'ur heal geheimzinnig gedaen over 'ut kado voor Ceesje. Mar toen m'un d'ur pasjes wazze, zei oenze zeune: "Ceesje vertel us tegen opa in oma wa'je gekrege heit". Ceesje brabbelde: "Kientje ip ip" Wat mos bete- kene "Konijntje Hip Hip". Je begriept ut al, Ceesje had un knientje gekrege. Wiele aolemaele in optocht naer buuten. In jawel oor, daer stoeng un gloednieuw knienehokje mit un gitzwart knientje. Ut knientje wier uut ut hokje gehaeld in getoand. "Lief ée", zei Ceesje steeds, 'k Mot zaage, ut was oak un schattig beesje, mar... Ik docht verder. Ik vroeg: "Bluuftt'un zo klein?" Ut bleef even stille, toen zei m'n zeune: "Hie wornog un klein beetje groater". Ik docht: "Help, dat wordt un reuze knien, in dan zo'an petie terig hokje, aarum beest". Gelokkig kon ik ut binnen houwe, in ik zei niks mear. Mien man zei nog: "Kiek mar uut da'je gean rottun kweekt, die komme aoltied op knienen of'. Dat was ut dan. Ut knientje wier weer in z'un hok teruggezet in wiele gienge naer binnen. D'r wier nie meer over ut knientje gepraet. Un paer weken laeter, toen ik t'ur even langs fietsende, liep 'ut knien in d'un tuun, geweun los dus. Ik zag'ut al g'liek, ut knientje was bezig om knien te won'un. Wat groeiende dat beest. Ikke niks zaage netuurluk. Weer ienkele weken laeter kwam m'un zeune langs. Hie zeit: "Noe ha m'un toch wat beleefd, noe is ut knien d'ur vandeur! Of in toe mach' un los loape, in noe heit t'un z'un eige uutgegraeve, zo oender de hei- nieng deur. Naaregus mear te vinden. Hael de buurt is t'ur al an te pas geweest, mar... 't knien is spoorloas." M'un man in ik schoddende meewaerig oens hoad: aarum beest, misschien is z'un wel doad gereje. Mar toen gieng de telefoon, 't was oenze schoandochter. Ut knien was terecht. Twee joengetjes hadde ut gevoende in un tuun. Un paer straeten verder. Ze hadde un was- mande over 't knien heen gezet, in toen had heulie vaoder ut in un doaze gedaen. Wat un gelok, 't beest levende nog. Heulie blieje, wiele niet. Ik zei nog: "Zou je 't beest noe niet weg doewe. Ut is zo zielig voor ut beest, hael d'un dag in z'oan klein hokje, in hie wor nog groater oor, je zal ut zie'je. Ut knien bleef m'un zeune lei aolemaele stenen in tegels op de gevaerlukke plekken, in ut knien kon veilig los in d'un tuun loape.Hie kon z'un eige niet mear uutgraeve. Mar mien voorspelling is wel uutgekomme, ut knientje is noe un groat knien geworre, in... hie biet oak nog! Ceesje kiekt t'ur nooit mear naer om. Lest was'ut koud, toen bellende oenze zeune op: "Ken un knien tegen de kouwe, of modde m'un un binnen zette?" Nou jae..., wiele lache netuurluk. Mar noe kom ik weer bie ut begin terecht. Zo gebeurde ut dus, dat ik... vannochend voor ut eerst in m'un leven in de dierewienkel stapte. Maansen nog an toe, ik keek m'un oagen uut. Een prachtige pappegoaje zat druk te 'kwebbelen'. Dat beest had un groate kromme snaevel, daer mo'je oak geen 'pik' van kriege; ik dienk dat je dan wel naer d'un dokter kan. Verder stoenge d'ur bakken mit muuzen, bakken mit schilpad den, tamme rottun, bakken mit kluuven, in aolerlei soorten in maeten, schappen vol mit aolerlei soorten voer. Voor boenden, voor katten, voor vissen, voor knienen, voor cavia's, in zo zou ik deur kenne gaen. Ik zal mar stoppe. Gelokkig mos ik even op mun beurte wachte, zodat ik us goed roend kon kieke wat t'ur aolemaele te koap was. Ik had nog nooit zoiets gezieje. As je gean vee heif kom je nooit in zukke wienkels. Hoende- manden, te kust in te keur. Poezemanden, te over. Hoenderiemen, ik wist niet dat dat aolemaele bestoeng. Bel, bel, ut is toch wel goed dat un maans overal kennis van neemt. Mar ik kon naaregus ut knienevoer vinde. Toen ik an de beurte was vroeg ik heel beleefd: "Kunt u me aan een zak konijnenvoer helpen alstublieft?" De mevrouw achter de toonbank hoarde mijn vraag aan, ze zwaai de met haar arm naar rechts en zei: "Dat leit daer". Ik stekkerde in de richting van haar arm, maar hoe ik ook speurde, nergens knienevoer. 't Meisje zag dat ik onwennig hen in weer liep. Toen kreeg ze toch bloed voor 't harte in kwam naer mun toe, liep nog een aantje verder, ze bokkende in toaverde un zak voer tevoorschien. Ze vröe»: "Wil je un zak van ean kilo of van twee in un halve kilo?" Ik vroeg: "Hoelange do'ewe ze daermee?". Ze zei: Un paer daegen". Nou ik docht, dan za'k dien groaten mar doe we. Dus ik liep achter 'ut meisje an naer de kassa. "Dat is dan drie euro alstublieft". Ik schrok me een hoedje, wat was dat voer dier. Drie euro voor zo'n zakje voer. Ik reken de nog gauw om in guldens, dat is dan zes guide zestig, docht ik geliek. Mar ik liet niks maareke netuurluk. Ik zei nog tegen ut wienkelmeisje: "Ik mos ut meebrie^e voor iemand, wiele ha zaalf gean knien oor, ik vind dat zo zielig, hael d'un da<i in zo'an klein hokje." Ut meisje zei: "Dit binne tamme knienen, die wete niet aorus, dat "eeft niks oor". Nou, ik zaage: "Ik zie'je liever un knientje in de dunnen oor". Toen mos ze lache. Je geloaft toch zeker wel dat knienen oak liever un rondje renne, in plekke dadde ze hael d'un dag in zo'an hokje motte zitte? Noe heit dit knien nog gelok, want hie mae of in toe nog 'n pasjes in d'un tuun loape. Mar misschien is dat noe juust verkeerd, dan weet'un wat vrieheid is. Ik weet ut oak nie meer oor. Ik dienke d'ur mar niet verder over nae. Ik weet een dieng: ik zou nooit geen knien wil le hao. Mar goed, daer zalle de gekarde maansen ut oak wel niet ver eens worre, diengk ik zo. Mar ik had mun knienevoer, in ik was voor ut eerst van m'un leven in un diere wienkel geweest. Toen ik de zak mit knienevoer ofleverde, was m'un schoondochter zichtbaer opgelucht. Ut krüen zou niet van hoenger omkomme. Hanna

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4