0900-8844 STRUliK Jan Dillingh 25 jaar directeur Albert Schweitzerschool LITIE OSTRUÜK Huis te koop in Goedereede 'GO 4 REAL LIFE!' Waterconferentie 'Naar een groen waterbeleid in Zuid-Holland' Foto-expositie Wim Weeda in polikliniek Van Weel-Bethesdaziekenhuis ■(/Minnaard 'Ik vind het leuk om verhalen te vertellen Mannenvereniging 'Gomarus' cfir. streekbiad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden GOEDEREEDE Jeugdkerk G04REAL ontvangt grondle^er jeugdkerken Marcel Gaasenbeek IVfAKELAARDIJ ^^;«v Bel ons! nvm Taxatie tiodtgf tiei (0187) 47 02 72 of (0187)68 45 45 Zie elders in deze krant op pagina 4 waterschap Hollandse Delta werkt! Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? www.opelnieuws.nl Sportverenigingen Ooitgensplaat slaan lianden ineen voor Nationale Sportweek Manifestatie i^^ Visser Visser BARENDRECHT*TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL 0342-405 140 „Eilanden-nieuws" Wegens bezoek aan de auto-rai zijn onze bedrijven gesloten op donderdag 17 februari 2005 vanaf 12.00 uur Karels Autoservice Karels Autoschade "VOIi'VO ^^B Moeite met instellen nieuwe zenderindeling? Uitnodiging Bij Koninklijk Besluit van 31 januari 2005 is met ingang van 15 febnjari 2005 mevrouw G.J. van de Velde-de Wil- de benoemd tot burgemeester van de gemeente Goedereede. i Het gemeentebestuur wil hieraan aandacht besteden in een buitengewone openbare raadsvergadering op 16 i I februari 2005 om 15.00 uur in het verenigingsgebouw annex sporthal 'Dorpstienden' te Ouddorp. I Na de raadsvergadering is er vanaf ongeveer 16.00 uur een openbare receptie. i U wordt van harte uitgenodigd om tijdens deze receptie kennis te maken met de nieuwe burgemeester en haar I gezin. Goedereede, februari 2005. De secretaris, De loco-burgemeester, I R.S.M. Heintjes. A.C. Lokker o Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Getuigenoproep vernieling auto's MIDDELHARNIS - In de afgelopen maan den werden diverse auto's die geparkeerd stondep aan de Rembrandtlaan vernield. De politie van het wijkteam vraagt benadeelden om aangifte te doen van deze vernielingen. Tevens worden de omwonenden gevraagd om, indien zij bijzonderheden zien of héb ben gezien, dit te melden bij de politie. Dat kan via telefoonnummer 0900-8844. SOMMELSDIJK - Zondag 20 febmari ont vangt de interkerkelijke Jeugdkerk 'G04REAL' de grondlegger van de jeugd kerken. Marcel Gaasenbeek. Zoals ook bij een 50-tal andere jeugdkerken in Nederland, was hij betrokken bij de eerste jeugdkerk- dienst op Flakkee in 2001. In deze jeugdkerkdienst, die gehouden wordt in Het Prieel bij recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk, wil hij spreken over het onderwerp '00 4 REAL LIFE!' "Ik wil graag de jongeren op Ooeree-Overflakkee bemoedigen en helpen met praktische, bij belse principes", aldus de geboren en geto gen Flakkeeënaar. Daarnaast zal een jongere een persoonlijk getuigenis geven. Alle jongeren zijn van harte uitgenodigd om zondag 20 februari aanwezig te zijn. Aan vang 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is de zaal open. ^g^ 2 beëdigde/gecertificeerde Pd V makelaars/taxateurs DEN HAAG - De provinciale afde lingen van D6b, Groen Links, PvdA en SP houden, in samenwerking met de Zuid-Hollandse Milieufederatie en Rotterdams Milieucentrum, op vrijdag 4 maart a.s. een conferentie over groen waterbeleid in de provin cie Zuid-Holland in het provincie huis in Den Haag. De Zuid-Hollandse waterschapsverkiezin gen zijn achter de rug. De gekozen verte genwoordigers staan voor belangrijke opgaven voor het waterbeheer in Zuid-Hol land. In goed waterbeleid gaat veiligheid samen met natuurbeleid. Niet alleen deze waterschappers hebben een taak in het waterbeheer, ook de gemeentelijke en pro vinciale overheden hebben veel met water te maken. Hierbij valt te denken aan dis cussies over de gevolgen van de zeespie- gelrijzing en klimaatsveranderingen. Tij dens de waterconferentie zal op zoek wor den gegaan naar wat dit allemaal betekent voor Zuid-Holland. De conferentie wil iedereen die zich betrokken voelt bij het waterbeleid in Zuid- Holland bijeen brengen om met elkaar van gedachten te wisselen over het te voeren beleid. De waterconferentie is in het bij zonder bedoeld voor mensen uit de wereld van de waterschappen, wetenschap, natuur en milieuorganisaties en de politiek, zowel op landelijk, regionaal als lokaal niveau, maar staat uitdrukkelijk ook open voor alle geïnteresseerden. De conferentie is vrij toe gankelijk. De ontvangst op 4 maart is tus sen 13.00-13.30 uur. De conferentie start om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Het adres van het provinciehuis is: Zuid-Hol landplein 1Den Haag. Voor nadere informatie kunt u tot 1 maart a.s. terecht bij Han Weber, tel.: 06- 26254165, of GeertjanWenneker, tel.: 070- 4417050. DBRKSLAND - In de gangen van de polikliniek van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis hangt al vanaf januari een foto-expositie van de Melissantse ama teur-fotograaf Wim Weeda. De ten toon gestelde foto's zyn te koop, en van de verkoopopbrengst gaat een deel naar het Stiltecentrum, dat men in het zie kenhuis wil realiseren. Stiltecentrum Een stiltecentrum is een ruimte waarin men sen zich kunnen terugrekken om te bidden, te mediteren of gewoon even tot zichzelf te komen. Een ruimte voor gedachten over bij voorbeeld het leven en de zin ervan, het begin en het einde. Juist in ziekenhuizen, waar mensen voor ingrijpende keuzes staan en moeilijke beslissingen moeten nemen en waar bovendien vaak in onzekerheid moet worden gewacht, is een stiltecentrum een plek van welkome rust en bezinning. In het ziekenhuis is het er nog niet van geko men - hoewel de wens al langer bestaat - om een stiltecentrum te realiseren. Tot op heden ontbreken daarvoor zowel het geld als de benodigde ruimte. De Raad van Bestuur van het zielcenhuis heeft echter toegezegd om bij de toekomstige bouwplannen voor de direc te patiëntenzorg het vinden van een juiste locatie voor het stiltecentrum mee te nemen. Tevens wordt daarbij gedacht om door mid del van fondsenwerving de financiering van de bouw en het inrichten van het stiltecen trum mogelijk te maken. Meerwaarde Wim Weeda vindt het een meerwaarde als verkocht fotowerk van hem ten goede komt aan het stiltecentrum. Ook ten behoeve van de slachtoffers van de Tsunami heeft hij ver koopopbrengsten ter beschikking gesteld. In de polikliniek hangen in totaal zo'n 45 foto's, van landschappen van Goeree-Over flakkee, in buitenland gemaakte foto's, maar ook abstract werk. De expositie is tot en met maart te bezichtigen. Nieuws van uw watersciiap Kijk verderop in deze krant. p Makelaarskantoor Tamboer beëdiad makL-laar/laxalcur, lid NVM 0187-476555 Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen Op«l. Al 35 joor de meest geliefde outo van Nederiond. www.opelnieuw5.nl MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinctiemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. {0187)482606 De Nationale Sportweek wordt dit jaar gehouden in de week van 25 maart tot 3 april. De doelstelling van dit gebeuren is meer mensen op een gezonde manier sport te laten beoefenen en te laten bewegen. Initia tief is gekomen van de voetbalvereniging OFB. Andere deelnemende verenigingen zijn, tennisvereniging Ooitgensplaat, volley balvereniging V.I.P. '82, gymvereniging D.O.S., taifeltennisvereniging Burning Rub beren de Ooltgenplaatse Dartclub. De sport clubs gaan actie voeren van 29 maart t^m 2 april. Inmiddels zijn contacten gelegd met de plaatselijke basisscholen om gymlessen te gebruiken voor introductie van de betrokken sporten, met medewerking van vrijwilligers van de sportverenigingen. Ook zal een pro grammaboekje worden uitgegeven en ver spreid waarin de verenigingen zich presente ren en een speciale activiteit organiseren waaraan vrijblijvend kan worden deelgeno men. Het gemeentebestuur staat volledig achter de organisatie van dit evenement. Wethouder P. de Vries zal een voorwoord zal schrijven in het programmaboekje. De sportcoinmissie is inmiddels drie keer bijeen geweest en daaruit is een werkgroep gefor meerd. Deze werkgroep zal het programma voor de Nationale Sportweek verder uitwer ken en de details invullen. Het gevarieerde programma staat borg voor een geweldige sportweek in Oohgensplaat. REGISTER ACCOUNTANTS STAD AAN 'T HARINGVLIET - "In een klaslokaal moet het er netjes en ordelijk uitzien. Daarom haal ik aan het eind van de dag zélf een bezem door mijn lokaal." Aan het woord is Jan Dillingh, directeur en leraar van de Albert Schweitzerschool in Stad aan 't Haringvliet. Daarnaast is hij fractievoorzitter van het CDA. "Van acht tot zes ben ik bezig met school en veel avonden houd ik mij bezig met mijn hobby, de politiek van de gemeente Middelharnis." Door Roeland van Mourik Op zaterdag 22 januari werd, naast het 100- jarig bestaan van de Albert Schweitzer school, ook het 25-jarig jubileum van direc teur Dillingh van de christelijke basisschool gevierd. "Ik ben geboren in de Achterhoek in het plaatsje Gelselaar vlakbij Borculo. In de jaren zestig zat ik in Gorinchem op de kweekschool. Na ruim vier jaar in Wolfheze gewerkt te hebben zijn we naar Curagao ver trokken. Daar heb ik drie jaar in het onder wijs gewerkt. Daarna zijn we via Nieuwe gein en Soest in Stad terechtgekomen." "Het was altijd al mijn ambitie om hoofd ener school te worden," brengt Dillingh plechtig onder woorden. "In Stad was een vacature. Ik heb gesolliciteerd en 25 jaar geleden ben ik hier benoemd als directeur." Omdat Dillingh en zijn vrouw gewend waren om in een klein dorp te wonen, was de overgang naar het kleine Stad niet moeilijk. "Kij waren wel bekend met de dorpse men taliteit. Ik vind het ook een goede mentali teit. Als je jezelf open opstelt in dit dorp word je op een gegeven moment wel geac cepteerd. Een open houding hebben we altijd gehad en we waren snel ingeburgerd." Ideaal "Op een school moet, naast het meegeven van bagage, ook een goede leefomgeving geboden worden. Kinderen moeten het leuk vinden om naar school te gaan. Het realise ren van een combinatie tussen die twee is altijd mijn ideaal geweest. Het is ons tot nu toe goed gelukt dat ideaal te verwezenlijken. Leerlingen van onze school gaan met een goede basis naar de middelbare school in Middelharnis, zodat ze zich geen zorgen hoeven te maken over de stof die daar wordt behandeld en zich kunnen richten op het maken van nieuwe contacten." "Ik vind het erg leuk om verhalen te vertel len. Je moet als leraar enthousiast zijn over wat je vertelt, zodat de vonk kan oversprin gen naar de leerlingen. Daarom geef ik graag geschiedenis. Vertellen over het ontstaan van het Huis van Oranje, de grondwet, de democratie, zodat leerlingen weten hoe de huidige maatschappij is ontstaan. Geschie denisonderwijs moet altijd met de krant in de Jan Dillingh: "In een klaslokaal moet het er netjes en ordelijk uitzien Ook zijn schoolbord vertoont dat beeld. tFimi Ham Viileriusi hand worden gegeven. Er moet een link met de actualiteit worden gelegd." "Op die manier kun je bijvoorbeeld vanuit de gebeurtenissen in Auschwitz een stukje respect voor onze medemensen aan leerlin gen overbrengen. Als je jezelf realiseert dat in Auschwitz en in andere kampen 102.000 Nederlandse joden zijn omgekomen, kun je het toch niet in je hoofd halen om met bloe menkransen van een oorlogsmonument te gaan voetballen'? Die les moet je uit de geschiedenis kunnen trekken." Brandjes Kinderen zijn mondiger geworden, vindt Dillingh. "Vroeger was iets waar als het uit de mond van een meester en juffrouw kwam. Nu zijn kinderen en ouders terecht kritischer en durven ze meer te zeggen. Gelukkig gebeurt dat hier op een nette wijze. Daarom is het lesgeven hier ook een stuk prettiger dan bijvoorbeeld in Rotterdam. Een kennis van mij is daar in het onderwijs werkzaam. Hij is de hele dag bezig met het blussen van 'brandjes'. Die brandjes komen we hier gelukkig niet tegen. Er is nog respect voor de leraren van de school." Bij het 100-jarig bestaan van de school werd door de ouders van leerlingen veel lof uitge sproken over de organisatie van de jubi- leumdag. Een positief teken van mondig heid, zegt Dillingh. "Er worden hier ook positieve dingen tegen elkaar gezegd. De inzet van leraren voor het onderwijs wordt De Albert Schweitzerschool, waarvan Dillingh 25 jaar directeur is. (Foto Hans vuierius) telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflal<l(ee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Voor dringende zaken: (06) 53 17 58 12 BJÜOGARAmEeEDRUF GOEREE/OVERFLAKKEE Op D.V. donderdag 17 februari a.s. hopen wij D.V. onze volgende verenigingsavond te houden. De heer J.P. van Rossura hoopt dan voor ons een inleiding te houden over 'Kerkgeschiedenis, van Pinksteren tot nu'. De plaats van vergaderen is Dirksland, kerk Gereformeerde Gemeente. Aanvang: 20.00 uur. Alle leden worden van harte uitgeno digd deze avond weer aanwezig te zijn en wij hopen ook nieuwe leden te mogen begroeten. Ook belangstellenden zijn natuurlijk harte lijk welkom! Het bestuur door de ouders gewaardeerd en dat laten ze blijken. Dat geeft ons energie voor de komende jaren." Capitulatie Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1998 werd Dillingh als tweede in de CDA-fractie van de gemeente Middelharnis gekozen. Doordat fractievoorzitter Van Eek wegens ziekte moest terugtreden werd Dillingh in hetzelfde jaar nog fractievoorzitter. "Het nadeel aan politiek is dat je niet altijd je zin krijgt. Verliezen is niet leuk. Zo zie ik het verdwijnen van de bibliobus in Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge als een grote capitulatie." "Gelukkig waren er ook overwinningen. Zoals de bezuiniging van 250.000 gulden op de renovatie van het havenhoofd in Middel harnis, die door het CDA werd voorgesteld. Toen werd ik 'de man van een kwart mil joen' genoemd", zegt Dillingh lachend. "Verder vind ik het tegenhouden van een buitenbad voor 'De Staver' een overwinning van het CDA. Zo'n buitenbad zou tonnen extra gekost hebben. Wij dachten toen al dat we dat geld er nooit uit zouden kunnen halen en dat de gemeente veel zou moeten bijleg gen. Die molensteen wilden we de burgers niet om de hals hangen, want zij zouden dan via de belasting meer moeten gaan bijdra gen. Tot op de dag van vandaag zie ik dit nog als een overwinning." "Het verwijt dat ik meer vertegenwoordiger van Stad zou zijn dan van het CDA, werp ik verre van mij," zegt Dillingh resoluut. "Ik zet me ook in voor de algemene belangen van de gemeente Middelharnis. Natuurlijk voel ik goed aan wat er in de kleine kernen speelt en ik heb nog steeds het gevoel dat we niet als volwaardig worden beschouwd. Dus een spreekbuis van de kleine kernen wil ik wel zijn, maar ik voel me absoluut geen ver tegenwoordiger." Curasao "Ik heb altijd gezegd dat ik niet meer dan acht jaar in de politiek wil zitten. Dus het einde nadert in de politiek. Ook het krijtje zal ik binnenkort aan de wilgen gaan han gen. Ik heb er al heel wat jaren in het onder wijs opzitten, dus voor de pensioensgerech- tigde leeftijd zal ik ermee stoppen." Een ander eiland ligt dan voor Dillingh en zijn vrouw in het verschiet. "We willen een jaartje naar Curasao om daar allerlei vrien den en kennissen uit te nodigen om het eiland te bezichtigen. Wij zullen dan optre den als gids." Met een geüeimzinnig gezicht zegt Dillingh: "De voorzitter van de gemeenteraad en twee raadsleden hebben al een uitnodiging op zak voor een bezoek aan ons op Curagao." Vanaf maandag 21 februari zal alles veran deren op uw televisietoestel. Geen televisie zender zit meer op z'n plaats. U moet ver plicht opnieuw uw televisie gaan instellen. Voor sommige mensen is dat een probleem. Daarom helpen de medewerkers van DWT- Multimedia uit Dirksland u graag een hand je. Voor 12,50 (mits u woonachtig bent op Goeree-Overflakkee) komt er een monteur bij u langs en stelt voor u de zenders opnieuw in, geheel naar uw voorkeur. Van wege grote drukte wordt u geadviseerd vroegtijdig een afspraak te maken. Dat kan door te bellen met 0187-600203.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1