3 Sil4'' Benefietconcert t^^]> *^«%2 Van 'Goedemorgen' en 'Eet smakelijk' naar een Inburgeringcertificaat ten bate van Gevangenenzorg twee orgels in de Danivereniging ENE052 Damclub 'Denk en Zet' Concert op Breepleinkerk y\(itto atUpH^^t, '^c^rn^rï 2 'T^ern^^ctïkt: (^ptüSSin^cn ^^n^en: EIIATIDBI-raEUWS Nog plaatsen beschik baar voor Israelreis met ds. Van Bennekom Hebben jullie het jeugdhoekje vorige week gemist? Nou, ik ook. Weet je, ik dacht: laat ik ook eens met een e-mail gaan werken. Ik had keurig netjes alles gemaild (dacht ik tenmin ste). Wat bleek? Ik had het verkeerd gedaan en de redacteur had niets ontvangen. Hij heeft direct gebeld, maar oom Ko was heerlijk weg en dacht dat alles goed gegaan was. Helaas, nee dus! '^e^rHdri i 1. 2. 3. 4. 5. 1 6. 7. 8. 1 9. 10. 1 1 1 1 1 1 1 \^ir{f-tttnn(^ ^dnpidn ifn: Atctpui^ir: U wilt UW complete huisstijl gedrukt hebben? PAGINA 11 VRIJDAG 11 FEBRUARI 2005 DORDRECHT - Op 12 maart wordt er een voorjaarsconcert georganiseerd door de Elza Vis-De Clercq Stichting in samenwerking met de Evangelisatie commissie van de Augustijnenkerl( aan de Voorstraat te Dordreclit. Aanvang 19.30 uur. Van dit benefletconcert zal een cd-opname gemaakt worden ten bate van Gevangenenzorg Nederland, dat dit jaar haar het twaalf en een half jarig bestaan viert. Het thema van dit bijzondere programma luidt: 'Gedenkt de gevangenen alsof gij mede gevangenen waart' (Hebreeën 13:3). Eind dit jaar hoopt de stichting Gevangenen zorg Nederland, gevestigd in Zoetermeer, haar twaalf en een half jarige bestaan in alle bescheidenheid te gedenken. Dankzij de ruim honderd vrijwilligers en door giften van sponsors kan zij in haar werk van chris telijke betekenis zijn voor de gedetineerden. Op deze avond treedt het jubilerende (50 jaar!) en vermaarde Urker Visserskoor Cres cendo op o.l.v. Louwe Kramer, met aan het Maarschalkerweerdorgel Lennert Knops. Verder werken mee Inez Wong Chung-Slot (sopraan). Piet Baarsen (bariton), en Claren ce Breeveld (zang, gitaar) en Hans Veldhui zen (concertvleugel). De trompettist Wim Wiarda, de fluitiste Martha de Lange en de harpiste Maria Baas zullen in solo- en samenspel te horen zijn. Ds J. Belder zal de opening en sluiting verrichten. Het appèl woord komt van mr. Hans Barendrecht, directeur van Gevangenenzorg Nederland. Bekende koorwerken en sololiederen zoals 'De Vreemdeling van Gallilee', 'Het ruw houten kruis' en de 'Heihge stad', worden naast populaire gospelsongs en geüefde volksliederen in diverse varianten uitge voerd. Er is ook plaats gemaakt voor samen zang onder de algehele muzikale leiding van concertzanger Pieter Vis. De verkoop van toegangskaarten voor dit concert start op 28 februari. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Dordtse boekhandels H. van den Tol en A. de Boon. Ook kunnen 's avonds vóór het concert nog kaarten aan de kerk worden gekocht. De toegangsprijs bedraagt 12 voor volwassenen, kinderen tot 16 jaar betalen 6. Lezerskorting Lezers van Eilanden Nieuws krijgen bij in levering van deze bon aan de kerk 2 kor ting op de toegangsprijs voor het benefiet concert t.b.v. Gevangenzorg Nederland, op zaterdag 12 maart in de Augustijnenkerk te Dordrecht, georganiseerd door de Elza Vis- De Clercq Stichting in samenwerking met de Ds. T.W. van Bennekom hoopt van 5 tot 19 april 2005 een reis naar Israël te leiden, het land van de Bijbel. Voor deze reis zijn nog plaatsen beschikbaar. De reisorganisatie 'Drietour' draagt zorg voor hotels, bus, excursies, enz. Reisleider ds. Van Benne kom is al diverse malen in 'het beloofde Land' geweest. Belangstellenden kunnen zich nog tot uiterlijk 19 februari opgeven. De deelnamekosten aan de reis bedragen - inclusief excursies, lunches, fooien, enz. - ongeveer 1500. Deze 15-daagse rondreis heeft de volgende route: Arad 2 nachten, Eilat 2 nachten, in de buurt van Jeruzalem 3 nachten, kibbutz hotel Al mog Nathanya 3 nachten, Tiberias 4 nachten. Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar 06-20820200 of mailen naar ds.T.W.v.Bennekom@sthdg.nl. Evangelisatiecommissie van de Augustij nenkerk. Kaartverkoop vanaf 28 februari a.s.; of 's avond a/d kerk. Volwassenen 12,= en kin deren tot 16 jaar 6,=. Boekhandel H. van den Tol, Steegoversloot 56, Dordrecht, tel. 078-6139522.A. De Boon, Bankastraat 342 Dordrecht, Tel. 078-6148727 ROTTERDAM - Op vrijdag 18 februari geven de organisten Martin Mans en Arjan Breukhoven een con cert op twee orgels in de Breeplein kerk. Zij bespelen het hoofdorgel en een drie-klaviers electronisch orgel. Het programma bestaat deels uit verzoeken van het publiek. Hiervoor kan vóór aanvang van het concert een lijst worden ingevuld. Daarnaast brengen beide organisten impro visaties en werken voor twee orgels ten gehore. Spectaculair is het vierhandige orgelspel, dat ook op deze avond niet zal ontbreken. Martin Mans is vaste organist in de Bree pleinkerk; Arjan Breukhoven woont in Rot terdam en is als kerkorganist verbonden aan de Dorpskerk te Berkel en Rodenrijs. Ze hebben enige tijd geleden een gezamenlijke CD uitgebracht onder de titel 'Souvenirs uit Europa' die is opgenomen in de Heilige Geist Kirche in Heidelberg. Van deze CD staan werken op het progratnma van 18 februari. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 en 3,50 voor kinderen onder de 12 jaar. De kaartverkoop start om 19.15 uur aan de kerk. Puzzeïreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelfaarn». 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een brielje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bonvan 10,-. We hopen nu weer met nieuwe moed te beginnen. Er is in de afgelopen weken heel veel gebeurd. Ik hoef dan alleen maar te denken aan de tsunami, de zeebeving met de vloedgolven in Azië. Wat een verdriet! Wat een nood en ellende! Jullie hebben allemaal foto's gezien van de ramp. De oudere mensen op ons eiland zullen direct aan de watersnoodramp in 1953 gedacht heb ben. Zij weten iets van de grote ellende en het verdriet. Als de mensen zich nu (na 52 jaar) nog alles kunnen herinneren, dan begrijp je een beetje de pijn van die mensen. In ons land zijn er toen bijna 2000 mensen verdronken, maar in Azië is het aantal mensen dat omgekomen is meer dan 100 keer zo groot. Niet voor te stellen, hè? Binnen een paar minuten kan er heel veel gebeuren. De Heere is zo groot en zo machtig: Hij hoeft maar één woord te spreken en er gebeurt wat Hij wil. Je moet vanavond als je naar bed gaat Psalm 93 maar eens goed lezen. In deze psalm gaat het ook over de macht van God. In de volgende puzzel gaat het over de zee in de Bijbel. Je ziet allemaal teksten staan, in deze teksten staat de naam van een zee. Als je het goed gedaan hebt, krijg je van boven naar beneden een woord dat met water en ons land te maken heeft. Welke namen kun je vinden en welk woord lees je van boven naar beneden? 1. In Genesis 7 17-19 wordt niet gesproken over zeeën, maar over 2. Mattheüs 15 29 (zee van 3. Jozua 15 12 4. Exodus 15:4 5. Johannes 21 1 (zee van 6. Exodus 23 31 (zee 7. Jozua 13 27 (zee van 8. Hebreeën 11 29 9. Jozua 3 16 10. Handelingen 27 27 ^1 Over een paar weken wil ik beginnen met een nieuwe rubriek. Om dat te kun nen doen, heb ik jullie hulp nodig. Je moet proberen om de volgende vragen zo goed mogelijk te beantwoorden. Als je dat doet, krijg je in elk geval 10 punten. Ik heb al wat pasfoto 's van jullie maar die zijn soms al wat verouderd. Als je er een nieuwe pasfoto bijstuurt, krijg je 15 punten. Vragen: Wat is je woonplaats? Hoe heet je school? In welke klas of groep zitje? Wat is je lievelingsvak en waarom? Welk vak op school vind je beslist niet leuk? Beschrijf het leukste voorval op school datje tot nu toe hebt meegemaakt. Schrijf iets bijzonders op wat echt alleen bij jouw school hoort. Bij water en zee horen boten. In de loop van de tijd zijn de boten steeds sneller en mooier geworden. Bij deze puzzel zie je een getekende boot. De bedoeling is, dat jij uittelt uit hoeveel vierkant jes deze boot bestaat. Het gaat om de dikke lijnen van de boot, dus om de boot zelf. Je moet de masten en de touwen dus niet meerekenen. De ramen mag je wel meerekenen. Als je goed kijkt, zie je ook halve hokjes. Jullie weten allemaal dat 2 halve hokjes één heel hokje is. Bij sommige hokjes zie je zelfs een 1/4 hokje en een 3/4 hokje. Moeilijk? Proberen en tellen maar. Hoeveel hokjes tel jij? Je hebt vast wel eens van het spreekwoord gehoord: 'Haastige spoed is zelden goed.' Ik wilde snel een puzzel voor jullie maken, maar daardoor maakte ik fouten. Bij 'toetjes' staat: Roy C. Hut; dat moet zijn: Roy G. Hut. Bij 'schotels" staat: Stat Pom; dat moet zijn: Stat Pomp. Misschien kom je er nu beter uit. Vraag anders maar aan je vader of moeder of ze je helpen. Je mag ook gerust alleen de antwoorden opsturen die je weet: je krijgt er dan in elk geval een aantal punten voor. Nog een tip: gebruik de letters van het spel 'scrabbelen'. Jorina van der Vlugt (Sommelsdijk) Fijn, dat je met ons mee gaat puzzelen. Ik hoop dat je het met veel plezier zult doen. Van jou heb ik al een pasfoto gekregen. Bij de oplossing van februari 3 hoef je dit niet nog een keer te doen. Wil je de volgende keer nog even je geboortedatum in de brief schrijven? Heb je het naar je zin in groep 5? Peter Korpershoek (Middelharnis) Gezellig om met het hele gezin iets leuks te Jullie hebben de afgelopen tijd niet stilge zeten. De puzzels zijn netjes ingeleverd. Dat levert deze keer een boekenbon op voor: Benno en Gysbert van Gils (Achthui- zen), Jannie Hoek (Ouddorp), Anja en Jarinda van Splunter (Ouddorp), Mar jolein Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) en Nathalie Bijnagte (Scherpenisse). gaan doen in de vakantie. Ik geloof niet dat jij je trouwens verveeld: voetballen en com puteren zijn jouw hobby's als je vrij bent. Koen Korpershoek (Middelharnis) In de vakantie lekker doen waar je zin in hebt: dat betekent dus net als je broer, voetballen en op de computer spelen. Gelukkig had je ook nog zin om de puzzels op te lossen. 1Gij zijt Mijn geliefde Zoon, in Dewelken Ik Mijn welbehagen heb 2. 1. Bo; 2. Loes; 3. Lies; 4. België; 5. Hei; 6. Gil; 7. Bo; 8. Leeg; 9. Hol; 10. Hol; 11. Gesis; 12. Loes; 13. Lies; 14. Elleboog; 15. Hoge; 16. Ezel; 17. Oehoe; 18. Gil; 19. Bos; 20 Oliebol; 21. Zes. 3. Het woord KERST was 10 keer te vin den. 4. Puzzels, post, krant, jeugdhoekje, rebus, papieren, eilanden, nieuws, oom Ko, euro, geheim, restwoord, denken, kleur, doos, envelop, postbus, pen, hersens, leuk, boekenbon. 5. Kerstfeest. In de afgelopen maand hebben een aantal van jullie hun verjaardag mogen vieren: Wietse Villerius (Sommelsdijk) werd op 6 januari 11 jaar; Leonie Bijnagte (Scherpenisse) vierde op 7 januari haar 18e verjaardag; Rinus van Rossimi (Den Bommel) werd op 13 januari 15 jaar en Marieke Tanis (Ouddorp) was op 18 januari jarig. Het is wat laat, maar we feli citeren hen alsnog! 6. Ere zij God in den hoge en vrede op aar de. In de mensen een welbehagen. 7. Een gezegend kerstfeest. 8. Bidt vuriglijk tot den Heere uw God! 9Naaman i s genezen Als je zin hebt om de oplossingen van januari op te sturen, mag dat. Je mag ze ook bewaren tot eind februari. Hebben jullie nog meegedaan aan een actie om geld bij elkaar te verzamelen voor de zeebeving in Azië? Laat me het eens weten in een briefje. Ik ben erg nieuwsgierig naar wat jullie gedaan hebben om geld op te halen. Dhamhy, met haar welverdiende certificaat. Wat zijn de eerste woorden die je leert als je op vakantie gaat naar het bui tenland? 'Goedemorgen', 'dank u wel' en 'tot ziens'. Dat was ongeveer de woordenschat van Dhanty Marnid- hiantie (29 jaar) uit Indonesië, toen ze een jaar geleden naar Nederland kwam. "Ook nog eet smakelijk. En dat was alles," herinnert ze zich. Ondertussen heeft ze - in een jaar tijd - genoeg Nederlands geleerd om een sollicitatiegesprek te kunnen voeren. Buitenlanders die op Goeree-Overflakkee komen wonen, volgen een Inburgeringcur sus bij het Albeda College in Middelharnis. De cursisten hebben elke dag les. Ze krijgen een intensieve taalcursus, en leren tegelij kertijd over het reilen en zeilen van de Nederlandse samenleving. Dhanty heeft de Inburgeringscursus zojuist afgesloten. Ze was een 'snelle leerling' en wist in eenjaar tijd een hoog taalniveau te bereiken. Een jaar geleden bracht de liefde haar voor goed naar Nederland. Daarvoor was ze al een keer op vakantie geweest om te zien of ze hier zou kunnen aarden. Haar eerste indrukken van Nederland weet ze nog goed: "Het was zomer, de zon scheen, maar het was veel minder warm dan in mijn eigen land. Als je in Indonesië de zon ziet, deukje vooral aan hoge temperaturen. Het hele jaar door is het daar 30 graden. Ook in het regen seizoen." Verder vielen haar de mensen op: "Groter, langer, witter," lacht ze. "En op Goeree-Overflakkee groeten de mensen elkaar. Ook als je elkaar niet kent. Dat doen ze niet in Indonesië. Daar groet je alleen als je elkaar kent." Nieuw voor haar was ook de Nederlandse 'afsprakencultuur', je gaat meestal niet zomaar bij iemand langs. Wie op bezoek wil gaan, maakt eerst een afspraak. "Dat was ik niet gewend. In mijn land is het klop klop, is er iemand thuis, kom binnen, ga zitten, blijf je eten? Indonesiërs hebben hun kast vol lek kere hapjes, en als er gasten komen, halen ze die tevoorschijn. Niet een beetje, maar alles. Voor het bezoek." Ook het plannen - voor een Nederlander heel gebruikelijk - was haar vreemd. "In Indonesië maak je natuurlijk ook plannen, maar soms gebeurt er dan niks. Of de plan nen veranderen. Dat vind ik niet moeilijk, daar ben ik aan gewend. Maar ik heb gemerkt: dat gaat niet altijd goed. Vorig jaar wilde ik in de zomervakantie graag naar Frankrijk. Maar toen ik opbelde, waren de hotels vol. Allemaal! Mijn man zei: zie je nu wel datje moet plannen!" Dhanty leerde de Nederlandse taal in een internationaal gezelschap. In haar groep zaten vluchtelingen uit oorlogslanden, maar ook mensen die, net zoals zijzelf, met een Nederlander zijn getrouwd. De cursisten kwamen uit landen als Ethiopië, Afghani stan, Irak, Tanzania, Burundi en Polen. Dat Dhanty de Inburgeringcursus nu heeft afgesloten, betekent niet dat ze stopt met leren. Graag zou ze haar eigenlijke beroep van secretaresse weer oppaldcen. Onvermij delijk kom je dan toch weer bij de taal terecht, heeft ze gemerkt. "Toen ik nog maar kort op school was, heb ik gesolliciteerd, maar mijn taalniveau was onvoldoende. Dat vond ik wel - hoe zeg je dat? - frustrerend. Ik dacht: wat kan ik doen? Hoe kan ik nog sneller Ieren? De Nederlandse taal is voor mij dus erg belangrijk. Zonder die taal krijg ik misschien wel werk, maar geen goed werk." In de tussentijd wil ze haar kennis van het Nederlands alvast productief maken door het geven van Indonesische taallessen. Aan Nederlanders uiteraard! MELISSANT - Uitslagen van de op maan dag 7 februari gespeelde partijen van de damclubENEO'52. Derde Bekerronde: T. de Geus- B. van der Spaan1-1 H. de Geus - P. Kom 0-2 T. Goedegebuur - J. Non 1-1 H. Zoon - A. Doom 0-2 A. Visbeen - W. Doorduin 0-2 C. Visbeen - H. Visbeen0-2 Deze avond was de derde bekerronde aan de beurt. Na zeven rondes zal het bekend zijn wie de mooie bokaal mee naar huis mag nemen. Maar zover is het nog lang niet. Bij deze bekerrondes wordt het zogenaamde Zwitserse systeem gevolgd, wat betekent dat iedere speler een gelijkwaardige tegenstan der tegen zich krijgt. T. de Geus had dit keer geen gemakkelijke tegenstander. Maar mevrouw De Geus was niet van plan om tegen de sterk spelende B. van der Spaan het hoofd zomaar in de schoot te leggen. Integendeel. Ze beet heel goed van zich af. De door Van der Spaan opgezette 'valletjes' wist zij steeds mooi te oinzeilen, zodat de partij uitliep in remise. Knap gedaan. H. de Geus heeft het deze avond niet kunnen redden om zelfs maar één puntje mee naar huis te kunnen nemen. Zijn tegenstander P. Kom wist met een mooie damcombinatie zijn rivaal te vertassen zodat er voor De Geus niets anders overbleef dan de strijd te staken. T. Goedegebuur en J. Non wisten elkaar deze avond goed in evenwicht te houden. De veel jongere Goedegebuur moest ook nu weer ervaren dat de oudere generatie zich beslist niet zomaar onder de voet laat lopen. Het was een spannende partij, die echter al vroeg in de avond met een puntendeling werd afgesloten. H. Zoon heeft in de partij tegen A. Doom zijn hersens alle mimte gegeven. Zoveel ruimte zelfs dat hij tijd te kort kwam om zijn verplichte 45 zetten in anderhalf uur vol te maken. In een zinderend eindspel was het de "vlag" van Zoon die er voor zorgde dat Doom de winst mee naar huis kon nemen. Een zelfde lot onderging A. Visbeen in zijn partij tegen W. Doorduin. De regels van het damspel deden ook hier de witspeler de das om. De anders zo wakkere Visbeen liet zich door zijn klok verrassen, zodat ook hier sprake was van een reglementair verloren partij. H. Visbeen heeft zijn koppositie in deze bekertonde extra verstevigd door met een uitgekiende combinatie zijn broer C. Vis- MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Uit slagen van 7 febmari jl. Afdeling 1: A. van der Veer - C. Polder1-1 A. Verolme - J.A. Dekker0-3 C. Spee -1. Mackloet1-1 Afdeling 2: W. Vroegindeweij - J.A. Nipius 3-0 M. Klink - B. du Pree 3-0 R. Jacobs - R. van Rijnberk3-0 I. Koese - J. Jordaan 3-0 Nu alle spelers een keer tegen elkaar gespeeld hebben, gaat op grond van de uit slag de strijd in twee afdelingen verder. Van der Veer moest het opnemen tegen Polder, die de laatste weken enorm op dreef is. In een gelijk opgaande partij wist geen van bei de spelers enig voordeel te behalen. Remise was het eindresultaat. Verolme is de paar laatste weken wat minder in vorm. Dekker daarentegen gaat steeds beter spelen. Het kwam ook tot uitdmkking in deze partij. Hij bouwde langzaam maar zeker enig voordeel op en sloot de partij winnend af Spee en Mackloet, twee rivalen, maakten het elkaar bijzonder lastig. Ze behielden tot het eind toe het evenwicht, dus werd het remise. In afdeling twee moest Vroegindeweij het opnemen tegen Nipius. De tegenstand van Nipius was te zwak om Vroegindeweij van winst af te houden. Klink, een sterke speler die de laatste tijd erg wisselvallig heeft gespeeld, was voor Du Pree te sterk. Wat Du Pree ook probeerde, de winst was voor Klink. Jacobs had een lastige tegenstander aan Van Rijnberk. Pas in het eindspel wist hij met wat geluk de winst binnen te halen. Koese speelde een spannende partij tegen Jordaan. Het ging lang gelijk op, maar aan het eind liet Jordaan een steek vallen en moest hij de winst aan Koese laten. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen© gebr-dewaal.com been te verschalken. Hij heeft alle drie par tijen nu gewonnen, maar er blijven nog wel wat pottenkijkers over die het hem nog wel eens goed lastig kunnen maken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11