Kievit Warmte reikt gratis HR-ketei uit 'Reciiten en piiciiten moeten oniosmaiceiijii verbonden blijven' ^evangeMen iMdetaiga EiiiynDai-tiiEuws Agenda Gezondheid regio Goeree-Overflaiiliee Wintervissen met HV Krammer De Wethouders van Middelhamis (slot) Schaatsen met Trefpunt Uitvoering blokfluitisten en gitaristen van Muzielcscliool G-O Everhard Zwart concerteert op Strijens orgel PAGINA 5 DiNSbAG 8 FEBRUARI 2005 Mevrouw Stolk en dhr. Cees Kievit met de cheque voor een gratis Nefit HR-kelel. Erik Hulzebosch is sinds augustus 2004 op radio en tv met een actie waarmee 100 gratis Nefit HR-ketels te winnen zijn. Eén van de winnaars van de vierde ronde is de familie Stolk uit Dirksland. Hun slagzin was goed voor een gratis 'Beste koop' Nefit HR-ketel ter waarde van 1.833. De prijs werd symbolisch uitgereikt door Cees Kievit van Kievit Warmte, al meer dan 15 jaar erkend Nefit-dealer voor Middelhamis en omgeving. De nieuwe ketel wordt bin nenkort vakkundig geïnstalleerd. Daarna heb je er volgens Kievit Warmte bijna geen omkijken meer naar, "want Nefit-ketels zijn door en door betrouwbaar". De familie Stolk is dan ook bijzonder ingenomen met de nieuwe HR-ketel. De actie waarmee 100 gratis Nefit HR-ketels te winnen zijn, liep tot 31 december 2004. Iedereen die een oude cv-ketel bezit van vóór 1993 kon meedoen. Uitgebreide informa tie over Nefit ketels is vrijblijvend verkrijgbaar bij Kievit Warmte, Industrieweg 44 te Middelhamis, tel.: 0187-482609, of kijk op www.nefit.nl. Voorlichtingsbijeenkomsten: Verhoogd Cholesterolgehalte De bijeenkomsten zijn bedoeld voor mensen met een verhoogd cholesterolgehalte. Er wordt besproken wat goed is om te eten en wat juist minder verstandig is. Aan de hand van opdrachten wordt de informatie getoetst aan de praktijk. Zo kunt u zelf bepalen wat u wellicht in uw voeding zou kunnen verande ren. De voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden in Oude Tonge, starten op 09-03- 2005 van 19.00 tot 21.00 uur en bestaan uit 3 bijeenkomsten. Cursus: Sbantala Babymassage Heerlijk: even ontspannen bezig zijn met uw baby. Even afstand nemen van de dagelijkse bezigheden. Dat kan tijdens de cursus Shan- tala Babymassage. Tijdens deze cursus leert u ritmische massagetechnieken die u oefent met uw eigen baby. Dit werkt zeer ontspan nend, zowel voor het kind als voor de ouder/verzorger. Behalve het masseren, komen er veel onderwerpen aan bod die te maken hebben met de relatie tussen ouder en kind, zoals de omgang met huilbaby's, de veranderde thuissituatie en het bevorderen van een optimaal herstel van het lichaam van de vrouw. De cursus start in Middelhamis op 15-03-2005 van 09.15 tot 11.15 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Cursus: Help (EHBO, ongevallen en ziekten bij kinderen) Vindt u het een geruststelling om te weten wat u moet doen als uw kindje van de trap valt? Wilt u weten wat u moet doen als uw dochtertje haar vinger in het stopcontact steekt? Leren kinderziekten te herkennen? Of wilt u gewoon weten hoe u uw huis en omgeving zo veilig mogelijk maakt? Dan is de cursus 'Help' net iets voor u. Tijdens deze cursus leert u welke gevaren zich in en om huis voor kunnen doen en hoe ongelukken voorkomen en behandeld kunnen worden. Tevens leert u welke symptomen bij welke ziekte horen en wanneer u een arts moet raadplegen. Na de cursus voelt u zich zeker der en weet u wat u moet doen in noodge vallen. De cursus HELP start in Dirksland op 14-03-2005 van 20.00 tot 22.15 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Cursus: Leren Masseren Heerlijk ontspannen. Ervoor zorgen dat een ander zich eens helemaal ontspant. Dat kan tijdens de cursus "Leren Masseren'. Gedu rende deze cursus leert u op een verantwoor de wijze de kuit, rug, nek en schouders te masseren. Voordat u begint met masseren wordt in een theoretische gedeelte de anato mie van deze lichaamsdelen uitgelegd. Behalve dat een massage prettig is, wordt de stofwisseling gestimuleerd, blijft het lichaam in een goede conditie en is de kans op blessures kleiner. De cursus is bedoeld voor mensen zonder gezondheidsklachten of -problemen. De cursus Leren Masseren start in Middelhamis op 22-02-2005 van 19.30 tot 21.00 uur en bestaat uit 10 bijeenkomsten. Oriëntatiecursus: Voetreflexzonemassage Kom alleen of haal uw partner of vriend(in) over met u mee te gaan en ontdek de verras sende wereld van de voet via Voetreflexolo- gie. Waar zitten je maag, je longen en je tan den? Voetreflexologie gaat ervan uit dat ons gehele lichaam in relatie staat met onze voe ten. Voetreflexzonemassage kan daarom sommige klachten voorkomen of genezen. In de cursus maakt u kennis met deze mas sagetechniek en leert u meer over de achter gronden ervan. Onder leiding van een erva ren voetreflexoloog gaat u zelf aan de slag. De cursisten oefenen op elkaar. Na afloop van de cursus, bent u in staat enkele eenvou dige massages of handgrepen toe te passen. De cursus leidt niet op tot voetreflexoloog. De oriëntatiecursus Voetreflexzonemassage start in Middelhamis op 03-03-2005 van 19.00 tot 21.30 uur en bestaat uit 6 bijeen komsten. Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur op nummer 0181 -626226, of via e-mail: gezondheidservice@zwg.nl. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. Bedenkt de diiigea die boven zijii, tiiet die op de aaide zijn. Kolosseiisen 3: 2 Hallo trefpuntjeugd. Op vrijdagavond a.s. willen we gaan schaatsen in Breda, of in een andere plaats. We vertrekken om kwart voor zeven bij de sporthal, dus kom op tijd! Het Trefpuntteam Graag wijst Muziekschool 'Goeree- Overflakkee' u op een uitvoering op vrijdag 11 februari aanstaande, aan vang is 19.30 uur. Deze keer kunt u lui steren naar een prachtige presentatie van de blokfluit- en gitaarleerlingen. Zoals vanouds kunt u terecht in de gro te zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. De toegang is gratis. Ongeveer 25 jonge blokfluitisten, meren deels basisschoolleerlingen, zijn deze avond aanwezig om op diverse manieren op te tre den. In allerlei uitvoeringen wordt gepro beerd om de volledige blokfluitafdeling te laten spelen, deze keer zijn de voornoemde leerlingen aan de beurt. Docente EUy Bakker heeft met deze Ie t/m 4e jaars leerlingen allerlei stukjes uit de lesmethodes (soms met CD-begeleiding) ingestudeerd. Daarnaast klinkt er allerlei fraaie barokmuziek en wordt u verrast met de vlooienmars voor blokfluit. Blokfluiten, die overigens zowel solistisch als in allerlei ensembleverbanden te beluisteren zijn. Docent Leo Verkerk laat weer de gitaarklan ken over u heen spoelen. Met zo'n 20 leer lingen verzorgt hij een heel divers aandeel in deze uitvoering. Ook deze leerlingen zijn 'slechts" een gedeelte van alle gitaristen van de Muziekschool. Sanne de Geus speelt gitaarsolo en verder kunt u genieten van een veelheid aan combinaties. Bij deze combina ties wordt naast de akoestische gitaar ook een aantal keren de elektrische gitaar inge zet. Ook zijn de grotere ensembles weer van de partij. Heel leuk is verder de bijdrage van alle blokfluitisten samen de gitaristen; ze spelen dan 'de Dino'. Leerlingen, docenten, bestuur en directie van Muziekschool Goeree-Overflakkee hopen op uw aanwezigheid. Iedereen doet weer zijn uiterste om er iets moois van te maken en het zou heel fijn zijn als u samen met de musici van al dat 'moois' zou willen genieten! Komende zaterdag, 12 februari, is het weer zover. Dan wordt de volgende wedstrijd van HV Krammer gehouden. Waar precies, dat moet nog worden bepaald. Deze zaterdag doet waarschijnlijk ook een aantal vissers van HV Stellendam mee. Wie zin heeft om een dagje gezellig mee te vissen, is hartelijk welkom! Inschrijven van 8.00 tot 8.30 uur in De Goede Reede, Zuiderdiepstraatweg 28 te Stellendam (de inschrijfkosten bedragen 2,50), vissen van 9.30 tot 13.30 uur. Tot vrijdagavond 21.00 uur kunt u via onder staand telefoonnummer aas bestellen. Ook voor inlichtingen of andere vragen (geen vervoer misschien?) belt u naar: 0187- 603051of u mailen naar: hvkrammer@hotmail.com. MIDDELHARNIS - Op het bureau van wethouder G. Slootweg ontbreekt een computer. "Er komt binnenkort wel een laptop, ook een soort compu ter geloof ik, op te staan." Slootweg heeft een duidelijke mening. "Aan computers kleven ook nadelen. Het sturen en ontvangen van mailtjes kost meestal veel tijd. In plaats van e-mail en kun je iemand ook even persoon lijk benaderen." Door Roeland van Mourik Slootweg is elf jaar wethouder van de gemeente Middelhamis. Daarmee is hij de langstzittende wethouder van het huidige college. In zijn portefeuille zit Financiën, Economische en Juridische Zaken en Perso neel en Organisatie. Ook automatisering valt hieronder. Ambtenaren horen volgens hem een goede computer met goede progranuna- tuur te hebben, maar wethouders kunnen tot nogtoe zonder. Slootweg mist een computer dan ook niet echt, hij doet zijn werk op het gemeentehuis liever zonder. In de begrotingsvergadering uitte Slootweg zijn zorgen over het personeelsbestand van de gemeente Middelhamis. De raad stemde toen in met extra geld voor nieuw personeel. De sollicitatieprocedures zijn inmiddels opgestart en deels ook met succes afgerond, laat de wethouder weten. Er komen meer ambtenaren voor interne en externe dienst verlening. Dit alles om de burgers van Mid delhamis sneller en beter van dienst te kun nen zijn. Daarbij moeten we natuurlijk wel realistisch blijven, vindt Slootweg. "Als ik naar een aaiuiemer ga en ik vraag hem mijn huis te verbouwen, heb je kans dat hij daar ook niet van vandaag op morgen mee kan beginnen." Veel gebeurd Als Slootweg terugkijkt op de afgelopen drie jaar wethouderschap, vindt hij dat er veel is gebeurd. "Kijk naar het Knooppunt en de Westplaat. Goeiendag, wat is daar allemaal niet tot stand gekomen, 's Lands Haven, het Bastion, de in aanbouw zijnde kadewonin gen, je mag er van vinden wat je wilt, maar er is zeker sprake van hoogwaardige archi tectuur. En bovenal: veel inwoners zijn erg geholpen met een nieuwe woning." Verder Organist Everhard Zwart zal op zaterdag avond 12 februari a.s. het monumentale Van OeckelenA^an den Heuvel in de Grote of Sint-Lambertuskerk te Strijen bespelen. Het is de eerste keer dat deze organist solis tisch in Strijen optreedt. Everhard Zwart, zoon van de bekende organist Willem Hend rik Zwart uit Kampen en kleinzoon van de legendarische Jan Zwart, studeerde aan de conservatoria van Utrecht en Rotterdam, en bekwaamde zich verder bij de Franse orgel virtuoos Jean Guillou. Voor het concert in Strijen heeft hij een zeer afwisselend pro gramma samengesteld dat begint met een tweetal liedbewerkingen van eigen hand. Van de Grote J.S. Bach speelt hij diens Pre ludium en fuga in h-moll. Van Michael Fes- ting staat de Suite in E op het programma prachtige muziek, het Strijense orgel op het lijf geschreven. Zijn voorkeur voor de Fran se orgelmuziek etaleert Zwart met het 3e orgelkoraal van César Franck. Na de pauze speelt hij de second Sonata van René L. Becker en het Deuxième Choral van Hend rik Andriessen, om te besluiten met een koraalfinale van zijn vader, Willem Hendrik Zwart. Kortom: een breed programma, met voor elk wat wils. Het concert begint om 20.00 uur, de kerkdeuren gaan om 19.30 uur open. De toegang tot het concert is gratis. Wel wordt er na afloop van het concert een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Wethouder Slootweg, hier voor het gemeentehuis van Middelhamis, is de langstzittende wethouder van het huidige Middelharnisse college. (Foto Hans Villerius) noemt de wethouder de nieuwbouw van de RGO, de bouw van een nieuw gedeelte bij de Prins Maurits, het nieuwe rioleringsplan, de in gang gezette reorganisatie van het ambte lijk apparaat en de verzelfstandiging van de buitendienst als voorbeelden van bereikt resultaat. Het opzetten van een dorpshuis in Nieuwe Tonge ziet Slootweg, evenals het vervangen van de gehele infrastructuur van die plaats, als een voorbeeld van de gelijke verdeling mssen de vier plaatsen die de gemeente Mid delhamis omvat. "Er wordt wel gezegd dat er minder wordt geïnvesteerd in de kleine kernen van de gemeente Middelhamis. Dat lijkt misschien zo, maar relatief gezien gebeurt er in de kleine plaatsen echt niet minder." Klachten "Als ik een pak koop en het zit goed, ga ik niet terug naar de verkoper om te zeggen dat ik zo'n plezier van dat pak heb." Na dit voorbeeld volgt een korte stilte, waama Slootweg vervolgt: "Zo is het als je bij de gemeente werkt ook. Als alles goed gaat, hoor je de mensen niet, maar als er iets mis gaat, klaagt men bij de gemeente. We doen ons best om zo goed en snel mogelijk te reageren, maar dat lukt niet altijd. Dat is in veel gevallen het beeld gaan bepalen en dan lijkt het alsof er niets goeds uit de handen van de gemeente komt." "Mensen in Nederland", vervolgt Slootweg, "zouden meer moeten letten op datgene wat wél goed gaat. Ze letten zo op wat ze niet hebben, terwijl er zoveel wél is, maar dat valt niet meer op." Daarnaast is het volgens Slootweg zo dat burgers gezamenlijk verant woordelijk zijn voor hun omgeving. "Als er hondenpoep in een speeltuintje ligt, geeft dat problemen voor spelende kinderen. Maar die hondenpoep ligt er omdat andere mensen uit de buurt er hun hond uitlaten en er niet voor zorgen dat hun hond elders zijn behoefte doet, of de hondenpoep opraimen. Het gaat erom dat mensen hun eigen buurt schoon houden en zeker dat ze dat bij een kinder speelplaats doen." Churchill Sinds de invoering van het dualisme zitten de gemeentesecretaris en de wethouders niet meer naast de burgemeester aan de raadsta- fel, maar hebben zij een plekje achter in de raadszaal gekregen. "De wethouders zijn geen lid meer van de gemeenteraad, vandaar die verplaatsing," Wat vindt Slootweg van de invoering van het dualisme? "De doel stelling van de invoering van het dualisme kan ik van harte onderschrijven. De burgers meer bij de politiek betrekken, is een belang rijk principe. Toch blijf ik van mening dat het dualisme vooral in grote gemeenten goed werkt. Van de gemeenteraad wordt gevraagd om op hoofdlijnen te besturen, maar tegelijk verwachten de burgers van hen dat ze ook aandacht hebben voor hun specifieke vragen en problemen. Dat wringt soms. Dat vind ik één van de lastige punten van het dualisme." De discussie tussen de verschillende fracties in de gemeenteraad is meer verlevendigd na de invoering van het dualisme. "De wethou ders zouden daar soms graag aan meedoen", geeft Slootweg toe. Wethouders zijn echter in het dualistisch stelsel de dagelijks besmurders van de gemeente. "Het is de raad die beslist en het college dat die beslissingen uitvoert en daar blijf ik ook grote waarde aan hechten. Van Winston Churchill is de uit spraak dat hij altijd een tikje zenuwachtig was als hij het parlement moest toespreken. Ik kan dat goed begrijpen, omdat ook ik een diep besef van respect voor het democratisch gekozen bestuur van de gemeente ken." Dienaar De moord op Theo van Gogh is voor Sloot weg het trieste dieptepunt van een ontwikke ling die al lang gaande is. "Wat je steeds meer ziet, is de ontkoppeling van rechten en plichten. Je hebt recht op vrijheid van meningsuiting, maar je hebt tegelijk de plicht om die op een verantwoorde manier te gebmiken. Het lijkt tegenwoordig alleen nog maar te gaan om rechten." Het symptoom van de ontkoppeling van rechten en plichten ziet Slootweg ook in de gemeente Middel hamis plaatsvinden. Hij ziet het langs looproutes bijvoorbeeld, waar het afval steeds meer in de bermen te vinden is omdat het er simpelweg wordt neergegooid. "Rech ten en plichten moeten onlosmakelijk aan elkaar verbonden blijven, ook in de gemeen te Middelhamis. Als we ons aan de regels houden, kunnen we een leefbare samenle ving in stand houden." Het jaar 2005 is financieel gezien een lastig jaar voor de gemeente Middelhamis. Toch ziet Slootweg de toekomst positief tege moet. "De raad is bezig met een takendis cussie, die onder andere tot doel heeft geld voor nieuw beleid vrij te maken. Bovendien hebben we een meerjarenbegroting die van af 2007 sluitend is." Het wethouderschap doet hij naast zijn werk op de Prins Mauritsschool met veel plezier. Vanuit de Frans Halslaan in Middelhamis zitten zijn twee werkgevers op loopafstand. "Besturen is dienen. In het Wilhelmus staat het zo mooi: 'Dat ik toch vroom mag blijven uw dienaar 't allerstond.' Een wethouder is een dienaar van de wet. Hij is een instmment in de uitvoering van het beleid. In het woord wethouder zit zoveel moois opgesloten." Dit is het derde en laatste deel waarin we de wethou ders van de gemeente Middelhamis portretteerden. Ifaiga-^rilogic deel 7, -30- Waarom zetten wij niet gezamenlijk de schouders onder een vernieuwde samenleving, als een monu ment op de puinhopen, die moesten uitschreeuwen: Dat nooit meer? Maar nu, uw communisme predikt de revolutie, de tegenpartij zal het communisme wil len wegvagen. Onhaalbare politieke idealen, waar tussen op de duur weer miljoenen mensenlevens ver malen worden. Kapitein, ik verfoei elke vorm van geweld of idealisme waaruit een dergelijke waanzin kan ontstaan. Slechts om als mens met mijn mede mens te kunnen leven, ongeacht huidskleur en gods dienstige overtuiging, dat is mijn wens. Persoonlijk tracht ik een voorbeeld te zijn, iemand die mens is voor de ander. Daarom zal ik het werk hier kunnen doen, er zelfs arbeidsvreugde in vinden. Een stimu lans zijn voor duizenden kameraden, die mogelijk mede door mijn inspanning een beter bestaan zullen krijgen. En waarom mogen dan de Russen, die ook gelijk zijn aan ons Duitsers, daar niet van profite ren?' 'U zegt: mensen. Uw grote leider noemde ons: Unter- menschen.' 'Tegen dergelijk onwaardig barbarisme heb ik mij altijd verzet en juist door die levensovertuiging ben ik in Rusland terecht gekomen.' 'Hm, mogelijk bent u werkelijk de realist waarvoor u zich uitgeeft. We zullen afwachten.' Daarmee beschouwt hij de discussie als geëindigd. Kapitein Bemerian wil het vertrek verlaten als vlak voor hem de deur met een rak wordt opengegooid en luitenant Igorowitsj naar binnen stormt. 'Kapitein, bent u hier?' 'Ja, dat ziet u.' Kapitein Bemerian kijkt de luitenant verontwaardigd aan: 'Wat is er aan de hand? Is er soms een revolutie uitgebroken? Zijn stem klinkt geprikkeld. 'Het is hier een doortrapte smeerlapperij.' De luitenant hapt naar adem. 'Zo, waarom dan wel? Ik dacht dat we het nu aardig voor elkaar hadden. De voorraden zijn binnen en onze Duitse vriend hier heeft plannen om van dit kamp iets groots te maken, waarop wij allen trots kunnen zijn. En dan komt u ons vertellen dat het hier een smeerlappe rij is. Ik geloof dat u wat overwerkt bent.' De luit leunt tegen de deurpost en zucht: 'Kapitein, ik heb de leiding bij het onderbrengen en opslaan van de goederen die met de trein naar hier zijn gekomen. Uit de papieren die meerdere keren zijn ondertekend door kameraden van het vervoerswezen en dus moeten kloppen, blijkt dat er op onverklaarbare manier een mandfles wodka is verdwenen. Zomaar weg, nergens meer te vinden. Kameraad kapitein, ik vraag u: Kan een grote mandfles gevuld met kostelijke wodka zomaar verdwijnen?' De kapitem trelrt zijn wenkbrauwen op en zegt: 'Waarom komt u daarmee bij mij? Uzelf bent verant- woordeUjk voor het verdwijnen van dit spul.' 'Ik wil u vragen toestemming te geven om alle gebou wen van de Duitsers te laten uitkammen.' 'Waarom van de Duitsers?" 'Wie anders dan zij zullen een fles wodka achterover drakken?' 'Wie heeft de fourage gelost?' 'Dat hebben onze eigen mannen gedaan, maar dat wil niet zeggen dat ze hun eigen wodka stelen.' 'Zijn er plennies bij het transport betrokken geweest?' 'Nee.' 'Vind u het dan juist om alleen de Duitsers te beschul digen?' 'Die lui deugen nergens voor.' 'Zo?' 'Kan ik toestemming krijgen om de barakken te laten doorzoeken?' 'Ja, die kunt u krijgen, maar ik stel voor om eerst gron dig te zoeken bij de wachtmanschappen; daar kon het gezochte weleens zijn.' 'Niet bij de plennies?' 'Ik geloof niet, dat die het hebben gedaan, kameraad luitenant. Er is geen plenny aan te pas gekomen. En hoe moet zo'n zware fles ongezien van de trein naar het kamp komen? Onmogelijk. Ik denk dat de fles r(og in de buurt van de voortaadbunkers is en nu u daar vandaan bent gegaan, zal hij wel met de meeste spoed naar elders getransporteerd worden.' 'Dacht u dat?' 'Dat moet haast wel zo zijn.' Samen gaan ze de deur uit, de lange gang door naar de commandantura. 'Kameraad luitenant, als je nu door de wachtman schappen laat zoeken, is de kans heel klein dat de fles boven water komt. Ze zullen zich door jou dit buiten kansje niet laten ontnemen. Bedenk eens, allemaal een paar extra rantsoenen wodka. Daarvoor zou zelfs de meest principiële Rus zijn vader en moeder verraden.' 'Als dat waar is, krijgen die kerels de hele winter geen druppel meer.' 'U zult eerst diefstal moeten bewijzen. Nogmaals, u doet er goed aan eerst zelf maar eens heel goed te kij ken of er iets te vinden is.' De luitenant beent naar het wachtgebouw en bralt dat er een aantal mannen met hem mee moeten: 'Mee komen. Jullie gaan alle gebouwen op z'n kop zetten; er is gestolen. Wee hem die ik te pakken krijg.' Een aantal soldaten springt overeind en volgt de luite nant naar buiten. Die stevent op het eerste het beste gebouw af, waarin de wachtsoldaten zijn gelegerd. Een aantal mannen ligt op bed; ze hebben nachtdienst gehad en mogen nu slapen. 'Er uit jullie en kasten uitpakken!' Eén die wat talmt en zich de slaap uit de ogen wrijft, wordt door de luit bij z'n kladden gepakt en raw omhooggetrokken 'Maak je kast open; dawai, dawai; opschieten!' De kerel springt over zijn bed en rakt de kast open. Als een standbeeld gaat hij ernaast in de houding staan: 'Tot uw orders, luitenant.' Hoewel het onmogelijk is om een grote mandfles in een kast te zetten, wordt er door de luit toch in geke ken. 'Inpakken.' De soldaat salueert en pakt zijn schamele bezittingen weer in. De hele barak wordt overhoop gehaald. Zelfs de veld flessen moeten, omgekeerd worden. Een paar keer meent de luit de verdachte geur van wodka op te snui ven, maar als de eigenaar van de veldfles bij hoog en laag bezweert, dat het minstens een week geleden is dat er wodka in heeft gezeten, moet de luit wel toege ven. Ze gaan naar een volgende barak, waar het voorgaan de zich herhaalt. Ook daar wordt niets gevonden. Dan worden alle bijgebouwen, met uitzondering van de commandantura, op z'n kop gezet. 'Wat moet die vent toch?' vraagt één van de soldaten aan zijn maat. 'Zeker buitengewone inspectie.' 'Welnee, kerel; hij zoekt het één of ander.' 'Wat valt er dan te zoeken?' 'Wie weet, misschien zijn geloof in de nieuwe orde.' De soldaat grinnikt, maar wel zo voorzichtig dat de lui tenant het niet merkt. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 5