Sing-in te Dirksland Minisymposium 'Bouwend Nederland' brengt bouw en gemeente samen "Hebt u enkele uurtjes?" Albert Heijn Ouddorp sponsort lokale verenigingen Riet Lokker neemt afscheid van Ebbe en Vloed Zaterdag avond- jeugdwerk Haarlem archeo logisch gezien Lezing De Motte: EIIAffDBI-raEUWS MIDDELHARNIS - De bouw in de regio Zuid-Holland Zuid staat voor grote uitdagingen. De bouw van nieu we woningen stagneert en de aanwij zing en uitgifte van bedrijvenlocaties, complexe regelgeving en procedures, legeskosten en aanbestedingsbeleid vragen om aandacht. Reden voor de afdeling Zuid-Holland Zuid van Bou wend Nederland - de nieuwe bran chevereniging van bouw- en infrabe- drijven - om vorige week donderdag in het gebouw van de SSPB te Mid delharnis een minisymposium te organiseren voor bouwbedrijven, bestuurders en ambtenaren belast met ruimtelijk ordening. Bingo in de Victorialial Goede contacten gelegd ■•■v,;i;:;Melii NFGV Ouddorpse scha kers blijven op het vinkentouw OUDDORP - Vorige week maandag bond het Ie achttal van Schaakvereni ging Ontspanning de strijd aan met het Ie achttal van Asthapada uit Hoogvliet. Na een welkomstwoord van de wedstrijdleider van de Oud- dorpers werden de klokken in wer king gezet en werden de stukken ver schoven. Duivensport brengt 127.000 voor slachtoffers Tsunami bijeen Cursus Theologisclie Vorming lioudt open dag MIDDELHARNIS - De cursus Theo logische Vorming houdt zaterdag 5 maart a.s. een open dag. De dag duurt van 9.30 tot 12.30 uur en wordt gehou den in verenigingsgebouw 'De Hoek steen', Ring 13 in Middelharnis. Open dag OUDE TONGE - Vrijdagmiddag 4 februari, drie uur. De recreatiezaal van verzorgingshuis Ebbe en Vloed vult zich met een handvol mensen. Deze middag neemt Riet Lokker, voorzitter van de stichtingsraad van Ebbe en Vloed na een periode van 17 jaar afscheid. Voordat ze het verzor gingshuis echt verlaat, wordt ze nog flink in het zonnetje gezet. Snelschaakkampioenschap Goeree-Overflakkee 2005 De drie schaakverenigingen van Goe ree-Overflakkee organiseren voor de 19e keer een toernooi om het snel schaakkampioenschap van Goeree- Overflakkee. Het toernooi vindt plaats op zaterdag 12 februari in Dorpstienden in Ouddorp. Gerechtigd tot deelname zijn alle inwoners van de gemeenten op Goeree-Overflakkee, alsmede de allochtone leden van de boven genoemde clubs, die dit seizoen minimaal 5 keer (intern en/of extern) hebben gespeeld. Daarnaast wordt er een snel schaaktoernooi voor de jeugd georganiseerd. Iedereen die 16 jaar is of jonger en op Goeree-Overflakkee woont mag mee doen. Verder is er voor de dammers is er een sneldamtoemooi, De aanvang van het toernooi is 14.00 uur en het wordt om 17.00 uur beëindigd, waarna aansluitend de prijsuitreiking plaatsvindt. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor seni oren 1 voor junioren en 60-I-. Het speel- tempo voor schakers is 7 minuten p.p.p.p., voor dammers: 10 minuten p.p.p.p.. Het aan tal ronden bedraagt 7. Sparta van 0-2 naar 2-2 Ger. Gem. Nieuwe Tonge Open avond jeugdwerk Meisjes C Les Deux Intermezzo iiandhaaft zicli op tweede plaats PAGINA 4; \'iJS&mmSÊÊ> DINSDAG 8 FEBRUARI 2005 Het symposium van Bouwend Nederland, dat werd gehouden in het van de SSPB in Middelharnis. Zowel de bestuurders van de gemeenten als de bedrijven uit het gebied van Zuid-Hol land Zuid meenden dat communicatie tussen overheid en de bouw geïntensiveerd moeten worden. Wethouders Callewaert en Van der Valk van respectievelijk de gemeenten 's- Gravendeel en Oostflakkee spraken zich expliciet uit voor nauwere samenwerking. Voorzitter van Bouwend Nederland, Elco Brinkman, benadrukte het belang van samenwerking met het oog op de tendens dat In de Hervormde kerk te Dirksland is er vrij dagavond 4 maart van 19.00-20.00 uur weer een sing-in. Jong en oud is hartelijk welkom; neem gerust vrienden of bekenden mee! De kerkdeuren gaan om 18.30 uur open. Praise- band Image uit Dirksland zorgt voor de muzikale begeleiding. De toegang is vrij. Wel zal er een collecte worden gehouden. DIRKSLAND - Stichting Verenigd In Kracht organiseert donderdagavond 17 februari a.s. weer een bingoavond in de Victoriahal te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De bingo start om 20.00 uur, de deuren van de Victoriahal, Philipshoofjes- weg 57, gaan om 19.30 uur open. er in de komende jaren veel verantwoorde lijkheid op het bordje van lokale en regiona le bestuurders wordt gelegd. Hoewel niet alle gemeenten uit het werkge bied naar Middelharnis waren gekomen, sloot de voorzitter van de afdeling Zuid-Hol land Zuid, de heer Henk Mackloet, af met de woorden dat het symposium was geslaagd. Met zeker 6 van de 10 gemeenten uit het werkgebied zijn nu goede contacten gelegd die de basis vormen voor een goede samen werking. Het symposium vormde een eerste aanzet om de contacten tussen het bedrijfsleven in de bouw en de overheid te verbeteren. Bij deze gelegenheid werd tevens de nieuwe branchevereniging Bouwend Nederland nader geïntroduceerd. Bouwend Nederland is de grootste werkge versorganisatie in de bouw en is ontstaan uit een fusie van AVBB, Bolegbo-vok, Bouw- Ned, VIANED, vocbetonbouw en WRI. De nieuwe vereniging stelt zich op als gesprekspartner voor regionale en lokale overheden en biedt graag kennis en kunde van de bedrijfstak aan, zodat een optimale samenwerking kan worden gerealiseerd. In 2004 werd hiermee reeds een begin gemaakt door een regelmatig bouwoverleg met een aantal gemeenten in Zuid-Holland. Een beroerte, depressie, autisme of liersenletsei na een ongeval: het leven verandert vaak ingrijpend. Niets is meer vanzelfsprekend. Daarom collecteren in februari duizenden mensen voor de Nationale Collecte Hersen- ziekten en Psyctiische Ziekten. Voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en zorgprojecfen voor patiënten en hun familie. Help mee als collectant of lokale collecte coördinator. Bel 030-29711 97 of kijk op www.hersenstichting.nl ofwww.nfgvnl 3' Al vrij snel kwamen de Ouddorpers op een 1-0 voorsprong. Peter Derrez had er duide lijk zin in en speelde het middenspel agres sief. Zijn tegenstander had het kennelijk niet in de gaten; zijn koning bleef in het centrum staan en middels een loepzuiver pionoffer opende Peter lijnen en diagonalen richting zwarte koning. Dit kon de zwarte stelling niet meer verdragen en kort daarop kon Peter de felicitaties van zijn tegenstander in ontvangst nemen. Jaap Santifort bouwde de voorsprong uit naar 2-0 in het voordeel van de Ouddorpers. Zijn tegenstander, ietwat verlaat gearriveerd in De Bonte Koe, kreeg geen vat op het gepointeerde spel van Jaap. Spoedig viel de zwarte stelling langzaam uiteen en in een positioneel verloren stelling greep zijn tegenstander dermate mis dat het gelijk over en uit was. Arie Baas bewees maar weer eens een keer dat hij een echte teamspeler is. In de huis houdelijke competitie wil het niet echt luk ken, maar in de bondscompetitie is hij een zekere factor. In de partij kwam hij welis waar een kwaliteit achter, maar een moor dend loperpaar was meer dan genoeg com pensatie. Aiie, gesteund door zijn machtige lopers, wist de zwarte stelling uiteen te rij ten en de partij naar zich toe te trekken, en aldus een 3-0 tussenstand op het bord bren gend. De voorsprong werd verder geconsolideerd door een remise van Frans Troost - inval lend op het achtste bord - die een partij speelde waar het evenwicht niet verbroken werd. Gert-Jan Zonneveld, die in een pre caire stelling een kwahteit in de schoot gewoi-pen kreeg van zijn tegenstander, kreeg gelijk daarop remise aangeboden. Gert-Jan hoefde niet al te lang na te denken: zijn stelling was wel minder precair, maar nog steeds wel verdacht en zijn tegenstander had zeker nog kansen. Een 4-1 tussenstand Kees van den Nieuwendijk zorgde er uitein delijk voor dat de matchpunten in Ouddorp bleven door remise te spelen. Er zat meer in voor Kees - die vergat een loper te winnen middels een simpele combinatie - maar remise is ook geen slecht resultaat. Reinier van der Wende gaf de overwinning van de Ouddorpers nog meer glans door zijn tegenstander alle hoeken van het bord te laten zien, onderweg een paar pionnen mee- graaiend. Deze pionnen dreigden te promo veren, maar voordat dit kon gebeuren, ging zijn tegenstander in verloren stelling door zijn vlag. De schakers uit Hoogvhet wisten de score een iets dragelijke stand te geven door hun laatste partij te winnen. Willem-Jan Tanis had in middenspel een kwaliteit verloren. Op het juiste moment offerde zijn tegen stander de kwaliteit terug om een gewonnen toreneindspel te bereiken. Willem-Jan spar telde nog wel even, maar gaf op toen bleek dat ook zijn laatste toren van het bord ging. Een 5,5-2,5 overwinning voor het Ie team van Ontspanning, die daai-door volop in de race blijven voor de 2e plaats in klasse 3A, die recht geeft op promotie naar de 2e klas se. De voorlaatste wedstrijd uit, tegen direc te concun'ent Spijkenisse 4, op 4 maait aan staande zal daarover uitsluitsel moeten geven. Vertegenwoordigers van lokale verenigingen, die hebben meegedaan aan de sponsoractie. OUDDORP - De sponsoractie die Albert Heijn Ouddorp in de laatste maanden van 2004, samen met de lokale verenigingen heeft gehouden, heeft voor de verenigingen een bedrag van bijna 5000 euro opgeleverd. Leden, vrienden en bekenden van verenigin gen spaarden entliousiast de sponsorpunten, die Albert Heijn bij elke 10 euro aan boodschappenverstrekte. De vertegenwoordi gers van de verenigingen waren dan ook enthousiast toen ze de sponsorbedragen in ontvangst mochten nemen. Peuterspeelzaal 'de Gomet' haalde door op de kleintjes te letten bijna 700 euro op. Hiervoor worden speeltoestellen aangeschaft. Ook vele ande re verenigingen hadden een goed doel binnen hun vereniging bedacht waaraan ze het geld konden besteden. Momenteel loopt bij de grootgrutter een krasactie waarbij de consument bij elke 20 euro aan boodschappen een kraskaart ont vangt. Hiermee maakt men kans op gratis aitikelen. De gemeentearcheoloog van Haarlem, de heer J.M. Poldermans, hoopt dinsdag 15 februari a.s. in Middelharnis meer te vertel len over de historie van het prachtige Haar lem. Niet alleen boven de grond is daar veel moois te zien, maar ook in de grond van de stad is een schat aan voorwerpen uit het ver leden van Haarlem te vinden. Haarlem is gesticht op een strandwal. Aan de hand van twee opgravingen - één van buiten de stad en één in de binnenstad - komen we meer te weten over oud-Haarlem. De heer Polder mans zal aan de hand van deze opgravingen een boeiende lezing verzorgen over de histo rie van de hoofdstad van de provincie Noord-Holland. De lezing wordt gehouden in het kantoor van het ISGO/Streekarchief Goeree-Overflakkee, Dwarsweg 40 te Mid delharnis, aanvang 20.00 uur. In een gezamenlijke actie is door de Neder landse en Belgische duivensport een record bedrag bijeen gebracht voor de slachtoffers van het natuurgeweld in Azië. Dit giganti sche bedrag is tot stand gekomen doordat een groot aantal prominente duivenliefheb- bers veelal kostbare jonge duiven beschik baar stelden, welke vervolgens via internet bij opbod werden verkocht. De duiven wer den geveild door het Belgische Internet Vei linghuis Pigeonparadise en het in Oude-Ton- ge gehuisveste en door Piet de Vogel en Frans van Peperstraten gerunde veilinghuis Toppigeons. Deze twee bedrijven waren de spin in de web van deze actie en hebben hier belangeloos hun medewerking aan verleend. Zo'n 400 schenkingen werden aangeboden, waarvan de meeste afkomstig waren uit Nederland en België. Uit alle hoeken van de wereld werd op deze duiven geboden, wat uiteindelijk tot dit gigantische bedrag heeft geleid. Het meeste geld werd betaald voor een uit Enge land afkomstige schenking. Deze jonge duif wisselde voor 5000 van eigenaar. Regel matig steunt de duivensport op deze manier acties voor goede doelen, zo is op dit moment een soortgelijke actie voor de Ropa- run aan de gang. Een opbrengst zoals voor de slachtoffers van de Tsunami is door de duivensport echter nooit eerder gerealiseerd en zal ook niet snel worden geëvenaard. Met de totaalopbrengst van 127.000 van deze actie, welke volledig is voortgekomen uit particulier initiatief, laat de duivensport zich weer eens van haar goede kant zien. Het geld zal niet klakkeloos op enige rekening wor den gestort, maar er zal door de organisato ren op worden toegezien dat het aan geselec teerde doelen wordt besteed. De cursus Theologische Vorming heeft als doel: vorming en toerusting van gemeentele den door: verdieping van de kennis van de Bijbel, geschiedenis van kerk en zending, en vragen met betrekking tot het belijden van de kerk, verwerking van persoonlijke geloofsvragen, bezinning en doordenking van de vragen die in deze tijd op ons afko men, toerusting voor het vervullen van taken in de gemeente, zoals vrijwilliger opbouw werk in gemeente, in jeugd- en jongeren werk, in evangelisatie en pastoraat, maar zeker ook als ambtsdrager of gewoon gemeentelid. Het bovenstaande wordt tot uitdrukking gebracht door de volgende onderdelen die op de cursus worden gedo ceerd: - Nieuwe Testament, door ds. E. van den Ham uit Middelburg; - Dogmatiek, door ds. A. Goedvree uit Amemuiden; - Ethiek, door ds. P. Vernooij uit Tholen; - Oude Testament, door ds. G.C. de Jong uit Sliedrecht; - Kerkgeschiedenis, door ds. R.W. van Mourik uit Sommelsdijk; - Praktische Theologie, door ds. Th.W.H. van der Heijden uit Dirksland; - Missiologie en oecumene, door ds. T.W. van Bennekom uit Sommelsdijk. Het is een driejarige cursus, die op zaterdag morgen om de 14 dagen in Middelharnis wordt gegeven. Het is ook mogelijk om één jaar te volgen, of als u ooit al een jaar gevolgd hebt, in het tweede jaar in te stro men. Op 5 maart a.s. bent u in de gelegenheid om nader kennis te maken met de cursus door aan te schuiven bij de huidige cursisten en een ochtend lang mee te doen in de lessen. Er wordt op deze ochtend les gegeven in de vol gende vakken: Nieuwe Testament, Dogma tiek, en Missiologie. Nieuwsgierig geworden? Kom dan op 5 maart om 9.30 uur naar 'de Hoeksteen' in Middelharnis en neem gerust andere belang stellenden mee! Het is prettig als u om 9.30 uur aanwezig bent, dan kan de ochtend geza menlijk worden begonnen. Mocht u meer informatie willen, dan kunt u contact opne men met de cursusleider: tel: 0187-478202, 488275 (werk), 06-20820200, of per e-mail: ds.T.W.v.Bennekom@sthdg.nl. Ook kunt u bellen naar Teunie Noteboom, één van de cursisten, tel.:0187-487188. Een verlate afscheidshamer voor de vertrekkende voorzitter (Futo Persbum Flakkee) Door Roeland van Mourik Namens de stichtingsraad doet plaatsvervan gend voorzitter R. A. Winkels dat. In een korte toespraak staat hij stil bij de kwalitei ten die Riet Lokker bezit, "Je kwam altijd goed voorbereid naar de vergaderingen. Alles watje wilde bespreken, stond keurig in een notitieblok geschreven. Je was een pri ma voorzitter," voegde hij de scheidend voorzitter toe. "We mogen terugzien op een mooie periode." Daarom kreeg Lokker uit handen van Winkels allerlei cadeaus aange boden. Een bos bloemen en een cadeaubon voor haar zelf, en voor haar man een paar flessen wijn. Daar bleef het echter niet bij. Winkels had nog een speciale verrassing in petto. "De laatste vergadering vertelde je datje de voor zittershamer graag officieel aan je opvolger wil overhandigen. Maar we hebben nog helemaal geen voorzittershamer." Zo kwam er uit het laatste cadeau voor de vertrekken de voorzitter een voorzittershamer rollen. Met een officiële slag op het bijbehorende houten plankje nam ze, weliswaar iets te laat, de hamer in gebruik. Voorzitter C. Wielhouwer zette namens de Raad van Toezicht van ZorgSaam Riet Lok ker in het zonnetje. "Als wij met je in contact kwamen, wist je altijd precies waar het over ging. Je kon duidelijk je mening verwoorden en je kon goed luisteren. Je kon goed met kritiek omgaan en je kon zelf ook goed opbouwende kritiek geven." In de aanloop naar de vorming van ZorgSaam was Lokker volgens Wielhouwer "tot compromissen bereid." Voor de toekomst wenste de voor zitter van de Raad van Toezicht van Zorg- saam Riet Lokker "veel gezondheid en zegen samen met uw gezin." Oud-interim-directeur van Ebbe en Vloed M. Bergema richtte als laatste het woord tot haar. Hij heeft als oud-interim-directeur anderhalf jaar met haar samengewerkt. In die tijd kwam het voor dat de koffiejuffrouw de vergaderkamer inliep en op haar gezicht viel af te lezen: dat is gezellig, zo'n vergade ring van de stichtingsraad!", vertelde Berge- ma. "Dat het in werkelijkheid vaak een stuk moeilijker is, had die koffiejuffrouw niet door. Soms moeten er uitermate moeilijke beslissingen genomen worden," ging Berge- ma verder. "De zorgvuldige manier waarop jij die beslissingen nam, zal ik niet snel ver geten." Daarom wenste de oud-interim- directeur iedereen in de recreatiezaal "bestuurders als Riet Lokker" toe. Na al deze lofuitingen wilde Lokker zelf het laatste woord hebben. "Ja, ik heb mijn ver haal netjes op papier gezet", begon ze laco niek. Ze gaf aan dat ze de afgelopen 17 jaar veel geleerd heeft door naar anderen te lui steren. "Het overkomt iedereen wel eens dat je achteraf gezien beter een ander beslissing had kunnen nemen, maar ik denk dat ik zon der al te veel kleerscheuren door de afgelo pen periode ben gekomen." Verzorgingshuis Ebbe en Vloed gaf Lokker altijd een gevoel van vriendschap. "Vriendschap is samen werken aan een gemeenschappelijk doel", gaf ze daarbij aan. "Daarom nog veel vriend schap met elkaar toegewenst", besloot ze haar toespraak. Onder genot van een hapje en een drankje werd de afscheidsreceptie voortgezet. Riet Lokker nam de tijd om alle tafeltjes langs te gaan om met de aanwezigen nog wat van gedachten te wisselen. Meer informatie kunt u krijgen bij J. Santi fort te Goedereede, tel.: 06-25062480, e- mail: jsantifort@flakkee.net. Inschrijven kan natuurlijk ook via de schaakclubs. DIRKSLAND - De Sparta-dames I hebben thuis (in Dirksland) een gelijkspel behaald tegen Spirit uit Barendrecht. In het begin leek het op een nederlaag uit te lopen, met name de tweede set ging dik verloren met 15-25. De Spirit dames waren in deze fase beter in vergelijking met het enigszins lauwe spel van Sparta. Na deze set werd het een gelijk opgaande wedstrijd, met Sparta steeds op een voorsprong. Deze voorsprong werd nu goed vastgehouden onder leiding van aanvoerster Riet Verolme, die de dames goed stimuleerde. Vooral het goede serveren van Nel Vis en Marian Hisschemöller viel op en maakte onderdeel uit van de punten die gescoord werden. Met 25-21 en 25-19 werden de laatste sets gewonnen en daarmee twee winstpunten behaald. Sparta speelde zonder de geblesseerde EUy Koopman en Marian Slui, de goede vervangers waren de nieuwelingen Elienne van de Velde in het team en Aria Rosmolen van dames II. De wedstrijd begon een half uur te laat, omdat Spirit moeite had om de Sporthal "De Gooije' te vinden. Met dit gelijkspel en de 3- 1 uit-overwinning bij ApoUo heeft Sparta getoond dat ze in deze klasse thuishoren. Op 16 februari spelen de dames weer thuis. Op zaterdag 12 februari hoopt het zaterdag avond jeugdwerk van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe-Tonge een gezellige open avond te houden. Iedereen vanaf 12 jaar is hartelijk welkom. Deze avond wordt er bingo en tafeltennis gespeeld. En natuur lijk kan de jeugd weer muziekinstrumenten meenemen. Vanaf 19.30 uur staan de deuren weer open. Volleybalvereniging Les Deux Intermezzo had een klein programma afgelopen zater dag, er waren vijf wedstrijden. De wedstrijd bij Volley Voome 2000 in Brielle van de C- meisjes van Les Deux Intermezzo was er één van. Wederom een goed resultaat werd behaald door het team van trainer Eddy 't Jong, ondanks het ontbreken van zijn doch ter/speelster Cynthia 't Jong. Zij blesseerde zich op de training aan haar pink. Na een teambuilding op vrijdagavond wisten de meisjes de tegenstander te verslaan. Gelukkig viel de vorige week opgelopen enkelblessure van Sharita Masterbroek mee, zodat aan het net weer op goede aanvallen kon worden gerekend. Slechts in de tweede set kon de tegenstander even dichtbij komen, maar toch werd gewonnen met 23-25. De volgende sets werden met 8-25 en 4-25 snel gewonnen. Alle aandacht gaat nu uit naar de volgende wedstrijd tegen koploper Kwiek. Dit wordt een heus topduel om de eerste plaats, te houden in De Staver te Sommels dijk. De overige uitslagen: Fikszo/Home D Krimpen 1-Dames 1 .4-0 Rivo 1 -Jongens B4-0 Volley Voome 2000 1-Jongens C2-2 Volley Voome 2000 2-Meisjes B 1-3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4