Herkingse schoolkinderen weten nu alles over 'hun' molen ^^dL^-niEUWS KmiofïieHoloten Eiaa)ndelijk nieuws Woord Daad Jonge Goereese ondernemer aanbieder van draadloos internet ir Si Verzorgende/ helpende 'ouders voor even' PAGINA 3 EIIAt1DB1^IEUI/5 DINSDAG 8 FEBRUARI 2005 MEINDERT VAN DER WENDE ADRIANA VAN ANTWERPEN- DE KORTE JACOB VERHAGE JACOB VERHAGE Cz. TEUNIS MULDER - Teun CORNELIS MOERKERKE SIMON MATSINGER SIMON MATSINGER SIMON MATSINGER S. MATSINGER De wereld van de eilanden GEVRAAGD: Gezocht: In het kader van de campagne 'Ouders voor even' zoekt het Cen trum voor Pleegzorg Rotterdam nieuwe pleeggezinnen. Mensen die meer vfillen weten over pleeg- zorg zijn van harte welkom op de informatieavond die hierover wordt gehouden op donderdag 17 februari a.s. Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee WiMood bouwt ook websites is liet blad voor uw ^K^^^^^ FAMILIEBERICHTEN ^paa/uUy, ueMijddeanS'melde/^eAoo/vle'Uan eeiv zaanij^ '^e/noeAnetv keAirv^Xi/lstiCin/ vtcms/ en/ "^^ëJi/UsUne m- 't '~Vehi- wuvden/ liieuuiend^K/ 6(MuaM/Z005 I Se- "IRAUfle^&Vuiai/ Z ;I: i2i,1 ''nUdddhamis/ I %el. (0187)'i7 87 58 Enige en algemene kennisgeving Na een liefdevolle verzorging binnen paviljoen 'De Hoeker' is van ons heengegaan mijn lieve zoon, onze broer en zwager in de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam: M. van der Wende-van Erkelens Middelhamis, 'Hemesseroord' 6 februari 2005 Correspondentie-adres: M. van der Wende-van Erkelens, Hongaarseplein 18, 3252 AR Goedereede De begrafenis zal woensdag 9 februari in besloten kring plaatsvinden. 'Dankbaarheid is de herinnering van het hart'. Voor de vele blijken van belangstelling en hartelijk medeleven ons betoond tijdens haar ziekte en na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: K. Fluit-van Antwerpen Drongelen, februari 2005 'k Sla d'ogen naar 't gebergte heen, Van waar ik dag en nacht Des Hoogsten bijstand wacht. Mijn hulp is van den Heer alleen, Die hemel, zee en aarde Eerst schiep en sinds bewaarde. Psalm 121 vers 1 Diep bedroefd, maar in dankbare herinnering aan wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u ken nis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen mijn lieve zorgzame man, onze lieve vader en opa in de leeftijd van 84 jaar. Oud-Beijerland: Hoog woud: J. Verhage-Jordaan C. Verhage J. E. Verhage-Vet Lizzy Kirsten 6 februari 2005 Zorgcentrum 'Sabina' Sportlaan 2, kamer 330 3261 AV Oud-Beijeriand De rouwdienst zal gehouden worden D.V. donder dag 10 februari om 13.00 uur in het Rouwcentrum, Prins Hendrikstraat 20 te Oud-Beijerland. Aansluitend zal om 14.00 uur de begrafenis plaats vinden op de Algemene Begraafplaats aan de H.B.S.-laan te Oud-Beijerland. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Rouwcentrum. Geen bloemen Heden nam de Heere onverwacht uit ons midden weg, onze geliefde broer, zwager en oom echtgenoot van Johanna Jordaan in de leeftijd van 84 jaar. Zwijndrecht: J. Verhage D. Verhage-Dalgado Sommelsdijk: A. C. Hoek-Verhage J. C. A. W. Hoek Middelharnis: M. C. Jacobi-Verhage H. P. Jacobi C. Verhage J. J. Verhage-Bienefelt Oud-Beijerland: A. C. Bom-Verhage L. Bom Nieuwe Tonge: E. Bijdevaate-Verhage H. Bijdevaate t Middelhamis, 6 febmari 2005 Correspondentie-adres: J. Verhage-Jordaan Verzorgingshuis 'Sabina" kamer 330, 3e Etage Sportlaan 2, 3261 AV Oud-Beijeriand Herinner mij, maar niet in sombere dagen. Herinner mij, in stralende zon, hoe ik was, toen ik alles nog kon. Met grote verslagenheid hebben wij afscheid moe ten nemen van mijn lieve man, onze vader en schoonvader Stad aan 't Haringvliet, 27 juni 1926 t Rotterdam, 4 februari 2005 W. Mulder-Goemaat Pia Mulder Wim Mulder en Marjan Vogel Correspondentie-adres: Familie Mulder Beel-lanen 15 3445 TD Woerden Mijn man en onze vader is overgebracht naar CVU uitvaartcentrum 'Bergweg', Bergweg 287 te Rot terdam, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden in cre matorium 'Hofwijk', Delftweg 230 te Rotterdam- Overschie op woensdag 9 febmari om 11.00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Tot onze diepe droefheid delen wij u mede dat de Heere, na een ernstige ziekte van ons heeft wegge nomen, onze geliefde zwager en oom, de heer weduwnaar van Klaartje Mastenbroeli op de leeftijd van 79 jaar. Sterke de Heere de kinderen en kleinkinderen met dit smartelijk verlies. C. Voogd E. Voogd-Mastenbroek (in liefdevolle herinnering) L. Mastenbroek J. J. Mastenbroek-Bosland neven en nichten Ouddorp, 3 februari 2005 Intens verdrietig, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat door de Heere uit ons midden is weggenomen mijn geliefde man, onze lieve zorgzame vader en schoonvader echtgenoot van Cornelia van den Hoek in de leeftijd van 76 jaar. Dirksland: C. Matsinger-van den Hoek Melissant: Dick en Marleen Dirksland: Arco 4 febmari 2005 Poldersweegje 10, 3247 KE Dirksland Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 8 febmari van 19.30 tot 20.30 uur in het Hervormd Vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirks land. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. woensdag 9 febmari om 13.15 uur in 'Onder de Wiek'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Staakweg te Dirks land. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Verdrietig, maar vol goede herinneringen, geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde zwager en oom echtgenoot van Corrie van den Hoek Sommelsdijk: A. de Gans J. L. de Gans-van den Hoek Adri en Juliette de Gans Freek Jara Veerle André en Astrid de Gans Sommelsdijk, febmari 2005 Met droefheid geven wij u kennis van het over lijden van onze lieve broer, zwager en oom echtgenoot van Cornelia van den Hoek in de leeftijd van 76 jaar. Nieuw Zealand: L. S. Matsinger M. Matsinger-Chardricht Dirksland: D. Tieleman L. Tieleman-DuUemond Nieuw Zealand: John Matsinger F. Matsinger-Roberts Oude Tonge: T. C. Les-Matsinger T. Les Middelhamis: A. J. Smal M. de Geus-Holleman Dirksland: C. Matsinger D. Matsinger-Keur Nieuw Zealand: L. van Eck-Matsinger G. van Eek neven en nichten Dirksland, 4 febmari 2005 Bedroefd, maar dankbaar voor al het goede wat hij ons gegeven heeft, hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer In leven echtgenoot van de voormalige beheerster van het verenigingsgebouw 'Onder de Wiek" We wensen zijn vrouw, kinderen en verdere fami lie heel veel sterkte toe in deze dagen. Namens de beheerscommissie van het verenigingsgebouw 'Onder de Wiek' Dirksland, 4 febmari 2005 In het EJlanden-Nieuws leest u alles over de regionale gebeurtenissen en hun achtergronden. Wordt ook abonnee, en geniet mee. voor bejaarde mevrouw 's Morgens Tel. (06) 40 07 12 81 Leerlingen van c.b.s. 'Johan Friso' hadden afgelopen donder dagmiddag een heel leuke en leerzame middag, toen ze te gast waren in de molen van Herkingen, molen 'De Dankbaarheid' - natuurlijk staat 'ie op de Molendijk. Het was in het kader van een lesopdracht van Pieter-Jan Boot en Barbera van der Veer - die de afgelopen twee weken stage hepen op de Her kingse school - dat ze voor Pabo 'de Driestar' een praktijkles gaven voor het vak 'Onderwijskunst'. Daarvoor hadden de beide leerkrachten in spé molen De Dankbaarheid uitgekozen. (Foto Hans Villerius) Door Hans Villerius "Je kunt leerlingen een heleboel vertellen over een molen, maar het leukste is dat ze dingen over de molen ontdekken door zelf opdrach ten te dóen", legde Pieter-Jan uit. "En een belangrijk pluspunt was dat vrijwillig molenaar Jan van Damme zo enthousiast heeft meege werkt." De juf en de meester hadden enkele opdrachtbladen samen gesteld, waarmee de kinderen in en rond de molen aan de slag kon den. Tussendoor kregen de kinderen warme chocolademelk en een koek van de meester en de juf. Per opdracht kregen de kinderen tien minuten de tijd om deze uit te voeren. Ze moesten vragen beantwoorden en nadenken over zaken als 'hoe groot is de omtrek van een molen en hoe hoog is hij?', 'hoe groot is één wiek?', 'waarom is een molen rond?', 'naar welke kant draaien de wieken en waarom juist naar die kant?', 'waarom kan de kap van de molen draaien en hoe moet dat?, of 'waar zijn die witte paaltjes voor die rondom de molen staan?', enz. Bovendien moesten de kinderen voor een interview een aantal vragen op de molenaar afvuren. En vertéllen dat hij kan! De kinderen hingen aan zijn lippen toen hij - gewoon 'op z'n Flakkees' - in geuren en kleuren allerlei wetens waardigheden over de molen uitlegde. Ook liet hij de wieken draaien en het hij zien hoe de molenkap gedraaid kan worden en hoe de rem werkt. Het was voor de kinderen een ervaring om zo intensief met de molen bezig te zijn geweest. En voor meester Pieter-Jan en juf Bar bera was de middag een succesvolle les. Overigens is de molenaar meestal op zaterdag in de molen aanwezig. Dat is te zien aan de blauwe wimpel die er dan waait. Zéker de moei te waard om er eens een kijkje te nemen. Het komt regelmatig voor dat een kind enkele dagen tot enkele maanden opge vangen moet worden omdat er thuis een crisissituatie is ontstaan. Het Centmm voor Pleegzorg is dringend op zoek naar gezinnen in het Rijnmondgebied die kin deren tijdelijk een veilige plek willen bie den. Daarnaast is er behoefte aan gezinnen die langere tijd een kind op kunnen vangen dat niet thuis kan wonen. Dit kan gaan om opvang voor enkele maanden tot een aan tal jaren. Pleegouders worden voorbereid op hun taak en krijgen tijdens de plaatsing van een kind in hun gezin begeleiding van profes sionele hulpverleners. Voor geïnteresseerden in het pleegouder schap wordt op donderdag 17 februari a.s. een voorlichtingsbijeenkomst georgani seerd in Rotterdam. Tijdens de voorlich tingsavond komen alle andere vormen van pleegzorg aan bod. Een ervaren pleegou der en een pleegzorgwerker vertellen waarom kinderen niet bij hun ouders kun nen wonen, wat de gevolgen zijn van een pleegkind in uw huis en hoe u pleegouder kunt worden. De avond is vrij toegankelijk. Voor aan vraag van een informatiepakket of inschrijving voor de voorlichtingsavond kunt u contact opnemen met het Centrum voor Pleegzorg, tel.: 010-2718888, e-mail: info@rotterdam.pleegzorg.nl. Voor meer informatie kunt u ook kijken op website www.pleegzorgrotterdam.nl. t-~ 1^ Krijn Tanis is één van de jongste ondernemers op Goeree-Overftakkee. iFoioAdn van der Uumi Bijzonder jong voor een zelfstandig ondernemer is Krijn Tanis uit Goe dereede. Nog maar zeventien jaar oud en hij leidt ai met succes zijn eenmansbedrijfje vanuit zijn slaap kamer in het ouderlijk huis. Door Adri van der Laan De jonge ondernemer Krijn Tanis was er vroeg bij. Toen hij zich vorig jaar liet regis treren bij de Kamer van Koophandel was hij nog maar zestien jaar en moesten zijn ouders een handtekening zetten. Bij die gelegenheid bleek dat Krijn de jongste ondernemer uit de regio was. Het bedrijf WiMood is gevestigd boven de bloemenwinkel 'De Korenbloem" aan de Kerkstraat in Goedereede en houdt zich voornamelijk bezig met het aanleggen van draadloos internet en het bouwen van websi tes. Naast zijn studie informatica aan de Hoge School Rotterdam blijkt Krijn nog tijd over te houden om actief te zijn voor zijn eigen bedrijf. Buitengebied In deze regio kan het merendeel van de hui zen en de bedrijven die in het buitengebied liggen niet beschikken over een snelle inter netverbinding omdat het voor de nutsbedrij ven te duur is om de benodigde kabels aan te leggen. Wanneer men in het buitengebied woont en toch snel internet wil, dan is de oplossing: draadloos internet. En hierin kan het bedrijfje WiMood van Krijn Tanis voor zien. "Juist in woningen zoals in de Oostdijk bij Goedereede en op verschillende cam pings is er wel behoefte aan een snelle inter netverbinding", aldus Krijn. Daarom heeft hij al een aantal opdrachten rondom zijn woonplaats gehaald. Op verschillende plaat sen in de omgeving heeft Krijn antennes geplaatst die het signaal voor de computers versterken. Natuurlijk is het de bedoeling dat Krijn na zijn studie zijn huidige werkzaamheden ver der uitbreidt, want volgens hem is er best wel een markt voor het aanleggen van draad loos internet. De ondernemer legt uit dat draadloze systemen niet alleen maar handig zijn voor mensen die 'buitenaf' wonen, maar het wordt ook binnen bedrijven toegepast. Een voorbeeld hiervan is het melkveebedrijf van zijn opa Kommer Tanis. De verschillen de computers op het moderne bedrijf zijn niet meer voorzien van kabels maar commu niceren draadloos. En natuurlijk is deze installatie aangelegd door kleinzoon Krijn! Hobby De interesse voor computers en alles wat daarmee samenhangt, begon al vroeg bij de jonge ondernemer. Al gauw bleek het een hobby te zijn waarvan hij in de toekomst zijn beroep zou kunnen maken. De bloemenwin kel van zijn moeder was zijn eerste klant; hiervoor heeft hij een website gebouwd waarbij ook digitaal bloemen kunnen wor den besteld. Verder heeft Krijn zich steeds meer ingewerkt in het bouwen van websites en het aanleggen van draadloos internet. Voorlopig probeert hij zijn werkzaamheden zoveel mogelijk buiten schooltijd om te doen, want hij beseft dat ook zijn studie heel belangrijk is als hij in de toekomst full-time een eigen bedrijfje wil runnen. Inmiddels zijn er vergevorderde verbouwingsplannen voor zowel de bloemenwinkel als het onder komen van WiMood. Na deze verbouwing zal ook Krijn meer ruimte krijgen, daar dan ook zijn werkkamer zal worden vergroot, zodat ook deze jonge ondernemer alle gele genheid krijgt om zijn beroep uit te oefenen. WiMood is bereikbaar via telefoonnuirmier: 0187 492373, of via e-mail: info@wimood.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3