Het 31e Bachconcert Schooi huldigt schoonmaaiczussen Perronbouw op De Punt in de Hervormde Kerk te Middelharnis Informatieavonden voor kankerpatiënten Probleemloos borstvoeding geven Geert Kik bij Koffie Radio Plus Marltant voorzitter landbouworganisatie nam afscheid en verwelliomt opvolger EIIAI1DEn-l1IElJW5 Goedereede en de rijdende rechter Presentatie en demonstratie naai/borduurmachine Vlieto Clementijn Icleding- verlcoop in Melissant Extra kerkdiensten Gereform. Gemeenten Ds. Budding iioudt lezing over 'Tijd en Eeuwigheid' Op zaterdag 12 februari (aan staande zaterdag) hoopt musicus Paul Kieviet in de Hervormde Kerk te Middelharnis te concerte ren in een programma met grote orgelwerken van Johann Sebas tian Bach (1685-1750). Naschrift redactie: SOMMELSDIJK - Het was dinsdag een drukte van belang in de gemeenschapsruimte van de 'School met de Bijbel'. Zo'n driehonderd kinderen met hun juffen en meesters en enkele ouders waren bij elkaar voor een feestje. Want er was iets te vieren in Sommelsdijk: de schoolschoonmaak- sters, de zussen Ria Hoek en Atie Nagtegaal zijn al weer twaalf en een halfjaar actiefin de Sommelsdijkse school. Samen MIDDELHARNIS - Op vrijdag 11 februari presenteert Naaimachine- handel Vlieto de nieuwe Husqvarna Viking Designer SE en de nieuwe Soft ware 3D Embroidery Studio. De demonstratie wordt gegeven in zaal 1 van 'De Staver' en duurt van 14.00 tot 21.00 uur. Vlieto nodigt belangstellen den uit om al dit nieuws te komen bekijken en wat bij te kletsen met andere borduurliefhebbers. Enkele bijzondere eigenschappen van de Husqvarna Viking Designer SE zijn: E! Light, Interactief Designer scherm, Exlusief Sensor Systeem, Interactief 3D borduren. Exclusieve Naaigids en Borduurgids, USB- aansluiting. Eenvoudig te updaten. Vernieuwde 3D Embroidery Studio Op zaterdag 12 februari is Geert Kik te gast in de studio van Radio Super star. Geert vertelt dan over zijn reis naar het door de Tsunami getroffen gebied in Sri Lanka. De presentatie van het programma is in handen van Jan van Dop. Het programma Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis), 107.3 FM (vrije ether) en via wwv^.radiosuperstar.nl. Vervolg van voorpagina Toekomst Portefeuilleverdeling Het programma voorziet in een boeiende afwisseling; een representatieve keuze uit de rijpe orgelwerken van de grootste componist van alle tijden... In het 'Eilanden-Nieuws' van jl. vrijdag stond een korte toelichting op het program ma; daarom nu alleen vermelding van de uit te voeren composities. 1Preludium en Fuga in a (BWV 543) 2. Uit de 'Leipziger Chorale': 'SchmUcke dich, o liebe Seele' (BWV 654) 'Von Gott will ich nicht lassen' (BWV 658) 'Jesus Christus, unser Heiland' (BWV 665) 3. Triosonate III in d (BWV 527) - andante - adagio e dolce - vivace 4. Uit de 'Leipziger Chorale' 'An Wasserflüssen Babylon' (BWV 653) 'Nun danket alle Gott' (BWV 657) 5. Preludium en Fuga in G (BWV 541 Het grote Leeflang-orgel in de Middelhar- nisse kerk biedt een rijk scala aan mogelijk heden om deze Bachwerken te vertolken. U bent van harte welkom om te komen lui steren! De toegang is uw gift aan de uitgang. Het concert begint om 20.00 uur en duurt ongeveer een uur. Net als vorig jaar, worden door Gezond heid Service, in samenwerking met oncologieverpleegkundigen van het Van Weel Bethesda ziekenhuis te Dirksland, in april themabijeenkomsten georgani seerd voor kankerpatiënten en hun naasten, familie, vrienden en overige belangstellenden. In Hellevoetsluis vindt de avond plaats op woensdag 6 april 2005 van 19.30-22.00 uur en in Dirksland op woensdag 13 april 2005 van 19.30-22.00 uur. De toegang is gra tis, voor zowel leden als niet-leden van Gezondheid Service. De avond heeft als thema 'Kanker, voeding en bewegen'Diëtistes van de Zorg en Wel zijn Groep en het Van Weel Bethesdazie- kenhuis geven een lezing over welke invloed voeding kan hebben op kanker en met welke problemen mensen met kanker te maken zouden kunnen krijgen (bijvoorbeeld gewichtsafname). Ook zal een bewegings- docent van Gezondheid Service een natuur lijke methode van bewegen tonen om, ondanks de ziekte, soepel te blijven en ener gie op te doen. Hierna is er ruimschoots gelegenheid voor lotgenotencontact en kan er een uitgebreide informatiemarkt met diverse aandachtsge bieden worden bezocht. Er is ook een aantal lotgenoten van Gezondheid Service aanwe zig die u graag verder willen helpen met uw vragen. Om organisatorische redenen is aanmelding voor één van deze bijeenkomsten beslist noodzakelijk. U kunt zich opgeven bij Gezondheid Service, bereikbaar op werkda gen tussen 9.00 en 12.00 uur via telefoon nummer 0181-626226, tot 10 dagen voor aanvang van het thema. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. chr. streelcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-lioHandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.29; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Aduertentie-acquisifie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mail: J.Vlllerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 in deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Met verontwaardiging heb ik het voorpagi- na-attikel in Eilanden Nieuws van vrijdag 4 februari jl. over de Gemeente Goedereede en de rijdende rechter gelezen. Mijns inziens wordt de Gemeente in dat artikel onterecht in een kwaad daglicht gesteld. Op basis van de Grondwet heeft een ieder in Nederland (ook de overheid) recht op beslechting van zijn geschillen door de overheidsrechter. Partijen kunnen vrijwillig een alternatieve vorm van geschillenbeslechting kiezen zoals arbitrage of bindend advies. Dat is precies wat in het NCRV programma 'de rijdende rechter' gebeurt. Mr Frank Visser mag dan werkzaam zijn bij de rechterlijke macht, maar in die hoedanigheid treedt hij niet op bij 'de rijdende rechter'. De betrokken par tijen komen voor de uitzending overeen hun geschil voor te leggen aan mr. Visser als bin dend adviseur (zie www.rijdenderechter.nl). Zij spreken daarbij af zich aan zijn uitspraak te houden en moeten afzien van het recht op hoger beroep en cassatie. Dat de Gemeente Goedereede heeft willen vasthouden aan de reguliere overheidsrechtspraak, heeft dus met 'minachting van de rechterlijke macht' niets van doen. Dit begrip, dat regelmatig opduikt in Amerikaanse tv-series, kent ons rechtsstelsel overigens niet. De beslissing van de Gemeente komt mij als alleszins ver standig voor. De overwegingen die de Gemeente Goedereede aan haar beslissing ten grondslag heeft gelegd, ken ik niet, maar zijn niet moeilijk te raden. Het voorbereiden en meewerken aan een tv-programma kost de (ambtenaren van de) Gemeente uiteraard veel meer tijd dan het volgen van de gebrui kelijke procedures. Tijd die zij niet kunnen besteden aan de problemen van andere inwoners van de Gemeente. Bij dit ene geval zal het bovendien niet blijven. Op grond van SOMMELSDIJK - Wil je graag borstvoeding geven, of voed je al een kindje? Kom dan naar de informa tiebijeenkomst van Borst voedingorganisatie LLL. Bij iedere bijeenkomst wordt één van de vier maan delijkse thema's behandeld, verwant aan borstvoeding, moederschap en baby's. Tij dig voorbereiden, al in de zwangerschap, kan veel problemen voorkomen. De meeste moeders die borstvoeding geven, doen dit gelukkig zonder problemen. Toch kan er wel eens iets mis gaan. Dat varieert van tepel- kloven tot het weigeren van de borst. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen staat centraal op woensdagavond 16 februari 2005 te Sommelsdijk. Adres: Aagje Dekenstraat 13 te Sommelsdijk. De avond duurt van 20.00 uur tot 22.00 uur, De deelnamekosten voor deze bijeenkomst zijn 2,50 voor donateurs en 3,50 voor niet- donateurs van LLL (koffie en thee inbegre pen); kom je samen met je partner, dan zijn de kosten 1 hoger Je balsy of mensen uit de zorg zijn natuurlijk ook van harte welkom (wel even vooraf aanmelden bij onderstaand telefoonnunmier). LLL heeft o.a. brochures, handboek borst voeding, zoogkompressen, borstkolven (ook verhuur pomp), lansinoh (zalf bij tepelpro blemen) en draagdoeken in de verkoop. Voor meer informatie of vragen over borst voeding, kunt u bellen naar Carla van Gils, tel.:(0187)631716. het gelijkheidsbeginsel moeten overheden hun burgers in gelijke gevallen immers gelijk behandelen. De Gemeente Goederee de zou dus in het vervolg iedere burger tege moet moeten komen die zijn (vermeende) schade vergoed wil zien via een vorm van alternatieve geschiloplossing in plaats van via de reguliere procedures. Dat zou uiter aard een onevenredig beslag op het gemeen telijk apparaat leggen. De angst van de heer Niek Bakelaar voor hoge advocaatkosten bij het volgen van de gebruikelijke procedures is overigens ongegrond. Zowel bij de bestuursrechter als bij de sector kanton van de rechtbank (bevoegd voor vorderingen tot 5.000 euro) is bijstand van een advocaat niet vereist. Deze procedures zijn dusdanig informeel opgezet dat men in principe zelf via simpele brieven de procedure kan voe ren, eventueel met behulp van een gemach tigde zoals een (goedkopere) deurwaarder. Wordt de gedaagde in het ongelijk gesteld, dan moet hij de door de eiser betaalde pro ceskosten, zoals griffiegelden, vergoeden. Wat de verloren uren betreft waar de heer Niek Bakelaar voor vreest, lijkt 'de rijdende rechter' weinig tijdwinst op te leveren. De site van 'de rijdende rechter' vermeldt dat de klager minimaal bij drie filmsessies moet komen opdagen. Het lijkt mij zeer waar schijnlijk dat deze op het oog eenvoudige zaak bij de bestuurs- of kantonrechter in één zitting kan worden afgedaan. Het is wel juist dat vaak veel tijd verstrijkt tussen begin en einde van een juridische procedure, mede door de drukke agenda's van de rechtban ken. Met dat feit wordt echter een ieder geconfronteerd die wordt betrokken in een procedure. Waarom zou dat voor de één anders moeten zijn dan voor de ander? Ik vind het dan ook hoogst merkwaardig dat uw krant verwijtend opmerkt dat het feit dat wethouder Teun Bakelaar een broer is van de heer Niek Bakelaar hem niet dichter bij een oplossing bracht. Het is anno 2005 niet meer dan vanzelfsprekend dat de relatie van een inwoner van onze Gemeente met leden van de gemeenteraad of het college van geen enkele invloed mag zijn op de wijze waarop zijn of haar geschil met de Gemeente wordt afgehandeld. De Gemeente Goedereede en wethouder Bakelaar zijn ter zake dan ook eerder te prijzen, dan dat hen een verwijt kan worden gemaakt. Re„ée Bron-Slis (inwoonster van de Gemeente Goedereede) De redactie neemt afstand van de veron derstelling in bovenstaand schrijven dat in de zinsnede 'Het feit dat wethouder Teun Bakelaar een broer is van de aannemer, bracht hem ook niet dichter bij een oplos sing' een verwijt ligt opgesloten richting gemeente Goedereede. OUDDORP - Nabij het bezoekerscentrum op De Punt wordt momenteel hard gewerkt aan het bouwen van een nieuw perron. Nu het geen toeristenseizoen is, is er mooi de gelegenheid om het enkele jaren geleden tijdelijk aangelegde perron - opgebouwd met steigerdelen - te ver vangen door een vast perron, waarvan bezoekers en passagiers van het Rijdend Tram Muse um dus met ingang van het komende seizoen gebruik kunnen maken. (Fmo Hans viiierius) Atie en Ria tijdens hun huldiging op de Schooi mei de Bijbel in Sommelsdijk. ifoui Ailri mn der Laan) Door Adri van der Laan De kinderen van de laagste groepen van de school wachtten de beide schoolschoonmaaksters op, toen ze samen met hun echtgenoten voor het feestje naar de school kwamen. De leerlingen, gekleed in werk- schorten en gewapend met bezems en mattenkloppers, maakten een erehaag waardoor Ria en Atie naar hun zetels werden geleid. Schooldirecteur T. Steenbeek feliciteerde de schoonmaaksters met hun jubileum. Hij prees de schoonmaakster voor het vele werk dat ze iedere keer weer leverden om de school helder en schoon te krijgen. Volgens Steenbeek is het wel een beetje ondankbaar werk wat de zus sen verrichten: "zó is alles netjes opgeruimd en schoon, en een dag later kunnen ze weer opnieuw beginnen". Toch hebben de dames ervoor gezorgd dat de school er altijd schoon en netjes uitzag. "Ze komen zelfs in kiertjes en gaatjes waarvan wij het bestaan niet weten". Tijdens de 'huldiging' van de dames zongen de kinderen een eigen gemaakt lied waaruit de waardering voor de verdiensten van Ria en Atie sprak. Ook kregen de zussen nog een officieel lintje van de school omgehangen, waardoor het feest helemaal compleet was. Tijdens het feest voerden ook beide jubilarissen het woord; beurte lings gaven ze een kijkje in de geschiedenis van hun persoonlijk arbeidsverleden. Uit 'de geschiedenis' bleek dat beiden nogal eens samen optrokken. Na twee jaar huishoudschool werd het voor beiden tijd om te gaan werken. En ze begonnen allebei 'op het land', waar ze hielpen bij het binnenhalen van de oogst; aardappelen rapen, uien snijden, enz. Vervolgens gingen beiden naar de Rubberfabriek en na nog wat omzwervingen kwamen ze terecht bij de schoolschoonmaak. Eerst in de Molenvliet, toen de Technische School en nu al weer twaalf en een halfjaar de School met de Bijbel. Allebei verzekerden ze dat het een fijne school is om te werken, en ze waren onder de indruk van de feestelijke ontvangst die ze van de kinderen kregen. Van de school ontvingen beide dames naast de bloemen ook een arm band met inscriptie. Ontdek de eindeloze mogelijkheden met borduurmotieven op de computer en bekijk nu het borduurmotief op ware grootte in alle actuele garenkleuren, voordat u het gaat bor duren. Bewerk de borduurmotieven, maak ze groter of kleiner waarbij de steekdicht heid constant blijft. Roteer, spiegel en com bineer een onbeperkt aantal borduurmotie ven, samen met verschillende omrandingen en teksten, gemaakt met TrueType® en OpenType® lettertype uit uw computer. Geregistreerde klanten, in het bezit van een Plus programma, wordt een Upgrade moge lijkheid geboden. Graag informeert Vlieto u over de voorwaarden van deze mogelijk heid. Om het bezoek aantrekkelijk te maken geeft Vlieto een extra hoge inruilkorting en 10% korting op alle andere benodigdheden. In verenigingsgebouw 'De Poort'. Voor straat 14 te Melissant zal dinsdagmorgen 15 februari a.s. van 9.30 tot 11.30 uur een Clementijn kledingverkoop worden gehouden, met de nieuwe collectie voor kinderen en dames, tot en met maat 56. Een deel van de opbrengst is voor de Her steld Hervormde gemeente te Melissant. Herkingen - woensdag 9 februari, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen Ooltgensplaat - woensdag 9 februari, 19.30 uur, ds. G. Pater Ouddorp - donderdag 10 februari, 19.30 uur, ds. A.A. Brugge (Herdenkings dienst 75-jarig bestaan) SIRJANSLAND - Het Reformatorisch Con tactorgaan Schouwen-Duiveland organiseert in het winterseizoen een aantal lezingen over diverse thema's, waarin de Bijbel centraal staat en hoe wij in de lijn van de Reformatie onze plaats moeten innemen in deze tijd. Deze avonden beginnen om 19.45.uur en worden gehouden in de grote zaal van de kerk te Sirjansland. Vóór de pauze wordt de lezing gehouden, na de pauze is er volop gelegenheid om vragen te stellen n.a.v het onderwerp. De eerstkomende lezing wordt gehouden op donderdag 10 februari door ds. D.J. Budding te Waarder, met als onder werp: 'Tijd en Eeuwigheid'. Iedereen is har telijk welkom. Natuurontwikkelingen Een ander voorbeeld waar de LTO een gesprekspartner in is, zijn de onderhandelin gen met de overheden bij het ontwikkelen van nieuwe natuur in de regio, waarbij de agrariërs nogal eens land moeten inleveren. Van Nieuwenhuijzen verzekert dat de LTO er alles aan gedaan heeft om goede compen satie voor de boeren te krijgen. Ook voor de zoetwatervoorziening van de agrariërs op het eiland heeft de LTO in hel verleden altijd gevochten. Want het bleek nogal eens dat de boeren in de verdrukking dreigden te komen. Verschillende delen van het landbouwareaal op Goeree-Overflakkee zijn 'teruggegeven' aan de natuur. Ondanks dat de boeren hier voor een goede compensatie ontvingen, heeft Van Nieuwenhuijzen verschillende keren het 'waarschuwende vingertje' moe ten heffen voor het onttrekken van land bouwgronden "Ik heb tijdens een discussie wel eens gezegd dat er nog eens een tijd aan zal breken waarin we weer met een kinder wagen door de polder moeten, op zoek naar eten"... Hiermee wil Van Nieuwenhuijzen dus aangeven dat er wel zuinig met goede landbouwgronden dient te worden omge gaan. En dan doelt hij niet alleen op de ont wikkeling van natuurgebieden, maar ook op de klimaatverandeiing. "Er valt veel meer regen en dan moet er weer extra waterber ging worden aangelegd, wat óók ten koste gaat van de landbouw", aldus Van Nieuwen huijzen. In dit verband pleit hij voor een goed beleid dat de gevolgen van de klimaat veranderingen op kan vangen, en hij ver werpt het ad hoc beleid dat ingezet wordt als er calamiteiten plaatsvinden. Niet alleen de belangen van de boeren heeft hij hierbij op het oog, maar het gaat hem om de veiligheid van de gehele bevolking van Goeree-Over flakkee. De nieuwe LTO-voorzitter, Cornells Visser verwacht dat in de toekomst de boeren nog meer gaan zoeken naar nevenactiviteiten, zoals het exploiteren van minicampings en het ontwikkelen van landgoederen. Daar naast zijn er boeren die doorgroeien om hun kostprijs verder te verlagen. Maar voor wat betreft de bedrijvigheid op de akkers ver wachten beide heren dat het 'wel wat eento niger' zal worden. Van Nieuwenhuijzen kijkt met weemoed terug naar de tijd dat de boeren in het voorjaar massaal naar hun lan derijen trokken. Deze bedrijvigheid wordt naar verwachting door de grootschaligheid van de bedrijven veel minder. Verder verwacht Visser - die ook een advi seurschap in Brussel vervult en in Stellen- dam zijn boerderij heeft - voor de toekomst veel van de ontwikkeling van nieuwe ener giebronnen. "Biomassa heeft nog een enorm potentieel aan de productie waarvan de boe ren in de toekomst hun steentje kunnen bij dragen omdat dit een proces is waarbij ener gie gewonnen wordt uit landbouwproduc ten". Ondanks de grote veranderingen en de soms heftige debatten denkt Van Nieuwenhuijzen met plezier terug aan de vele goede contac ten die hij in de afgelopen jaren heeft gehad met de provincie, het waterschap, de gemeenten en de vele andere organisaties, met wie het soms nodig was de degens te kruisen. Het nieuwe bestuur van de LTO-Noord afd. Goeree-Overflakkee heeft ervoor gekozen om de portefeuilles te verdelen: Comelis Visser is de voorzitter en onderhoudt de con tacten met de verschillende overheden. Jan Pieter Wamaer uit Herkingen is vice-voor- zitter en doet de Waterschapszaken, Lies- beth van Eek uit Sommelsdijk verzorgt het secretariaat en Jaap van der Wende uit Oud dorp krijgt de 'flora en fauna' en de gebieds gerichte aanpak onder zijn beheer. Hiermee is de afdeling Goeree-Overflakkee van LTO-Noord gereed om ook in de toekomst haar leden op een deskundige manier terzij de te staan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2