Gemeente Goedereede laat rechter in z'n hemd staan Van Zorg- naar Productie naar Mensontwikkel bed rijf \>J STRUiiK Woningbouw havenkanaal Sommelsdijk blijft omstreden OZO bij Passage lÜOMieteiH Nederland Zingt dag 2005 STRUUK ^c a 50 jaar 'Binnenhof: ■^Minnaard foro De gemeente Goedereede heeft begin deze week geweigerd om in een al vijf maanden lopend geschil met de broer van wethouder Bakelaar, ondanks verzoek daartoe, voor de (rijdende) rechter te verschijnen. Dat kreeg de secretaris van de magistraat. Evert de Rooij, van ambtenaar Roel Naberman te horen. Mr. Frank Visser is een door de minister van justitie benoemde rechter voor het leven en doet als rij dende rechter bindende uitspraken in veelal kleine geschillen tussen burgers en overheid en burgers onderling. Minachting Bestuurlijk beleid Water naar zee Halsstarrig DEN HAAG/SOMMELSDIJK - De Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht vindt het geen stijl dat de gemeente Middelhar nis en project ontwikkelaar AM Wonen gewoon doorgaan met de bouw van 56 wonin gen op het gedempte Havenkanaal in Sommelsdijk, zo bleek maandag tij dens een rechtszaak in Den Haag. Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? www.opelnieuws.nl CDA Debatavond met: actief in beeld en geluid Mevrouw Van de Velde officieel benoemd tot bur gemeester van Goedereede www.cormelissant.nl OBILITEITSCENTRUM Nijverheidsweg 4, Dirksland I Eén vertrouwd adres I voor al uw rijplezier! Autobedrijf Cor Melissant 0187-6015 98 Flakkee Caravans 0187-60 5191 Cor Melissant Tweewielers 0187-6017 06 MIDDELHARNIS - Op 1 oktober 2005 is het 50 jaar geleden dat de Sociale Werkvoorziening op Goeree- Overflakkee gestalte kreeg. De uitvoe ring van de, zoals dat toen heette, Gemeentelijke Sociale Werkvoorzie ning lag bij de gemeenten. Binnen- hofAVebego BV zal aan het jubileum het komende jaar op gepaste wijze aandacht besteden. Hiertoe is een commissie in het leven geroepen die dit voorbereidt en coördineert. Zon der nu al in detail te treden, kan wel al worden verklapt dat het ook in het voornemen ligt om hier de bevolking van Goeree-Overflakkee bij te betrek ken. Het is ten slotte ook een beetje hén bedrijf, dat op Goeree-Overflak kee al vijftig jaar zijn weg weet te vin den. Meer volwassen EXPEDITIE BEZOEKERS Financieel moeilijk 4"^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 j;«v Rel ons! nvm Taxatie nodig f tna (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 Vrijdag 4 februari 2005 77e jaargang nr. 7378 Een aantal rechtszaken behandelt hij, onder toeziend oog van de NCRV-teievisie, op locatie. Hij bekijkt dan ter plaatse de situatie, hoort partijen, getuigen en deskundigen, bestudeert jurisprudentie en doet vrij snel daarna uitspraak. Daaraan dankt hij de naam 'de rijdende rechter'. Het negeren van een oproep van een rechter wordt veelal gezien als minachting voor de rechterlijke macht. Gemeentesecretaris Ruud Heintjes van de gemeente Goedereede spreekt van 'bestuur lijk beleid'. De kwestie speelt al vanaf augustus vorig jaar. De Ouddorpse aanne mer Niek Bakelaar reed vorig jaar zomer, op weg naar huis, met z'n auto in een afwater- put waarvan het deksel ontbrak. Het ongeval gebeurde vlakbij zijn woning, in de Beatrix- weg te Ouddorp. De gemeente had, naar ver luidt, verzuimd de put met het losliggende deksel behoorlijk af te sluiten, zoals andere deksels van putten in het openbare wegdek ook altijd zijn afgesloten. Bakelaar liep daar door forse schade aan de onderkant van zijn auto op. Zelf kwam hij die avond met de .schrik vrij. Schadeplichtig De schade werd getaxeerd op plm. 480 euro." Bakelaar heeft volgens eigen zeggen nog geprobeerd de zaak in der minne te schikken, iiiaar vond geen gehoor. Het feit dat wethouder Teun Bakelaar een broer is van de aannemer, bracht hem ook niet dich ter bij een oplossing. Daarop schakelde Niek Bakelaar zijn verzekeringsmaatschappij in. De juridische afdeling van de verzekerings maatschappij van Bakelaar kwam al vrij snel tot de conclusie dat de gemeente in de onderhavige kwestie schadeplichtig is en verzocht per brief aan de gemeente om aan cliënt Bakelaar de schade van 480 euro te vergoeden. Dat weigerde de gemeente. Heintjes zegt hierover: "wij hebben de zaak voorgelegd aan onze eigen verzekerings maatschappij. Deze gaf ons het advies om niet te betalen. Wij volgen dat advies. Dat doen we altijd. Het is van klager overigens zijn goed recht om een bezwaarprocedure tegen deze voor hem negatieve beslissing te volgen. Ook hebben wij een klachtenrege ling. En dan is er nog de ombudsman. Er zijn dus voldoende waarborgen ingebouwd." Bakelaar repliceert: "dat klinkt mooi, maar deze route is kostbaar en langdurig, dus haast onbegaanbaar. Voor de gemeente ken nelijk geen probleem, voor mij wel. Wat is er nu op tegen om mij die schade te vergoe den? De gemeente is toch aansprakelijk? Gemeentesecretaris Heintjes zegt desge vraagd dat in deze kwestie intern een afwe ging is gemaakt. "Niets houdt hem tegen om een normale rechtsgang te volgen." Bakelaar echter meent dat de gemeente de redelijk heid en billijkheid in de onderhavige kwes tie volledig uit het oog heeft verloren. "Voor een hoorzitting moet ik van mijn werk ver zuimen, dat geldt ook voor een bodemproce dure in een civiele rechtszaak, want dan heb je eerst een 'zitting' bij een advocaat, die ook niet gratis is. De advocaat doet onder zoek en bouwt een dossier op. Dan volgt er weer een bezoek aan de advocaat en is er correspondentie en telefonisch overleg. En dan moet je samen met je advocaat ook nog naar de rechtbank, dus weer verzuim van werk. Als ik uiteindelijk in het gelijk gesteld ben, kan ik de toegewezen schade voor het groot ste gedeelte direct weer over maken aan de advocaat, terwijl ik mijn verloren uren en gereden kilometers van niemand krijg uitge keerd. Deze optie is hetzelfde als water naar de zee dragen, nog afgezien van alle erger nissen en frustraties. Daar voel ik dus echt helemaal niets voor." Ten einde raad heeft Niek Bakelaar eind vorig jaar de rijdende rechter gebeld en hem gevraagd om naar Ouddorp te komen en het geschil met de gemeente in behandeling te nemen. Na ont vangst en bestudering van de door Bakelaar toegestuurde stukken, besloot mr. Visser het Ouddorpse geschil te behandelen en de situ atie met een deskundige en een vertegen woordiger van de gemeente ter plaatse te bekijken. Op een hoorzitting zou rechter mr. Frank Visser de reactie van de gemeente als ver weerder vernemen en daarna volgens Neder lands recht en op juridische gronden een bin dende uitspraak doen. Maar de secretaris van de rechter kreeg van ambtenaar Roel Naber man begin deze week de kous op z'n kop."Hier werken we niet aan mee" liet Naberman de verbaasde rechterlijk secreta ris weten. Heintjes bevestigt de weigerachti ge houding van de ambtenaar. "Dat klopt", zegt de gemeentesecretaris. "Hier werken we inderdaad niet aan mee. We willen deze zaak, die het karakter van een arbitrage heeft, niet op de televisie hebben. Dat is ons beleid en daar wijken we niet vanaf'. Eind december 2004 nog schortte de Raad van State het bestemmingsplan voor de bouw van woningen op. Maandag behandel de het bestuursrechtscollege met spoed de zogeheten boderazaak over de kwestie. De verbazing bij de beschermers van het dorps gezicht van Middelhamis en Sommelsdijk was groot toen de gemeente daags na de schorsingsuitspraak van de Raad van State weigerde de bouw stil te laten leggen. Vol gens de gemeente en AM Wonen waren de eerder verleende bouwvergunningen nog steeds geldig. Afgelopen vrijdag nog hield de Rotterdamse bestuursrechter in een kort geding de bouwvergtmningen overeind. Intussen, rollen de juridische procedures als golven over elkaar heen. Staatsraad P. Offers zei maandag tijdens de rechtszitting dat de Raad van State gaat uitzoeken of de bouw van de woningen na de tussenuit spraak van 22 december al dan niet had moe ten worden stilgelegd. Veel belangrijker is welk oordeel het hoog ste bestuursrechtscollege inhoudelijk over de bezwaren van de Stichting tot Bescher ming van het Dorpsgezicht zal vellen. De stichting vindt dat het bouwproject het cul tuurhistorische gezicht van de havens van Middelhamis en Sommeldijk onherstelbaar aantast. Immers, een deel van de te bouwen woningen valt binnen het oude dorpsgebied dat de minister van VROM al in 2000 heeft aangewezen als Beschermd Dorpsgebied. Die aanwijzing heeft grote gevolgen voor de havenkom van Middelhamis en Sommels dijk. De bezwaarmakers vinden het schanda lig dat de gemeente het havenkanaal gedeel telijk heeft gedempt en de achterliggende dijk afgegraven. Beiden maakten deel uit van de overgangszone tussen de nieuwbouw in Westplaat en de oude kemen van Som melsdijk en Middelhamis. Een groot bezwaar is dat het havenkanaal niet meer doorloopt en door de demping en verlegging een knik vertoont. De zogeheten 56 kadewo ningen komen op de afgegraven Havendijk te staan. Staatsraad Offers merkte tijdens de zitting op dat de Rijksmonumentendienst, na aan vankelijk bedenkingen tegen het plan te heb ben gehad, nu geen enkel bezwaar meer tegen het bouwproject heeft. Staatsraad H. Heimekens vond het evenwel vreemd dat de gemeente eerst het bestemmingsplan voor het bouwproject heeft afgehandeld en nu pas bezig is met de afronding van het bestem mingsplan voor het beschermde dorpsge zicht. Volgens de bezwaarmakers proberen de gemeente en provincie Zuid-Holland de woningen er door te drukken voordat de beschermende werking van het bestem mingsplan voor het beschermde dorpsge zicht in werking treedt. De kans dat de Raad van State het gehele plan, of een deel daar van in de prallenmand gooit, is niet uitgeslo ten. De raadsman van AM Wonen deed dan ook een vlammend beroep op de staatsraden om het plan, waar het bedrijf nu al ruim vier miljoen euro in heeft geïnvesteerd, niet te torpederen. "De schorsing van het plan leidde al tot gro te onrust in het Middelhamisse. Zeventig procent van de kadewoningen is door jonge mensen van het eiland gekocht. Zij komen in grote problemen als de bouw komt stil te liggen. Zij hebben immers ook reeds hun woningen te koop gezet. In totaal kan de financiële strop oplopen tot mim vijf mil joen eiu^o," zei de raadsman van de project ontwikkelaar. Uitspraak volgt over eiikele weken. Makelaarskantoor Tamboer beëdiad niakelaar/laxalcur. lid NVM 0187-476.555 Uw vyensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. Al 35 jaar de meest geliefde outo van Nederland. yfesr 'iii www.opelnieuws.nl Minister Dr. C. P. Veerman van Landbouw, Natuurbelieer en Voedsell^walitelt. Datum en tijd: vrijdagavond 4 maart vanaf 19.00 uur. Lokatie: gebouw Dorpstienden. Dorpstienden 4, Ouddorp. U bent van harte well<om! MIDDELHARNIS - De vereniging Passage houdt donderdagavond 10 febmari weer een bijeenkomst. Deze wordt gehouden in het Dienstencentrum, Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. Spreker deze avond is de heer Koppenaal. Hij zal iets vertellen over de OZO (Onderlinge Zorg Oekraïne); over het werk in Oekraïne zal hij ook een video laten zien. Ook gasten zijn deze avond hartelijk welkom. COMBI ir fotO'torvite f-Wuhlniol 35 hl lOIITj Ulill f» 6U714 GOEDEREEDE - Met ingang van 15 februari is mevrouw Van de Velde-de Wilde officieel benoemd tot burge meester van Goedereede. Zij volgt drs. J. de Prieëlle op, die sinds 14 juni 2004 waarnemend burgemeester is. Volgens de gemeente Goedereede voldoet mevrouw Van de Velde in hoge mate aan de door de gemeenteraad in september 2004 vastgestelde profielschets. "Ze heeft een rui me bestuurlijke ervaring en heeft de nodige kennis op terreinen als bestuurlijke samen werking en gebiedsgericht werken, maar ook over zaken als landbouw, visserij en recreatie. Als oud-wethouder van de gemeente Schouwen-Duiveland heeft ze weet van zaken die spelen met betrekking tot het Grevelingenschap en de Brouwersdam. Mevrouw Van de Velde heeft voor het bur germeesterschap van Goedereede een rele vant netwerk (in algemene zin, maar ook specifiek op de terreinen landbouw, visserij en recreatie). Als inwoner van de buurgemeente Schou wen-Duiveland kent ze het karakter van de gemeente Goedereede. Daarom mag ver wacht worden dat de enthousiaste en gedre ven mevrouw Van de Velde zich snel thuis zal voelen in de plattelandsgemeente Goede reede met haar verschillende woonkernen", aldus de gemeente in een persbericht. Installatie De installatie van mevrouw Van de Velde als burgemeester van Goedereede zal plaats vinden in een buitengewone raadsvergade ring op woensdag 16 februari om 15.00 uur in verenigingsgebouw Dorpstienden in Oud dorp, gevolgd door een receptie waar gele genheid bestaat kennis te maken met mevrouw Van de Velde en haar gezin. Bij de start van het Binnenhof participeerden niet alle 13 gemeenten. Uiteindelijk was het de gemeente Ouddoip die als laatste aan sloot. De uitvoering van de regeling lag bij de gemeente Sommelsdijk. Financieel werd de oprichting mede mogelijk gemaakt door een gift van de Gemeente Delft van f 12.000, ten gevolge van de watersnoodramp in 1953. De eerste werkplaats was de voormalige pastorie aan de Voorstraat te Sommelsdijk. Dit pand was al vrij snel te klein, waarna er verhuisd werd naar de Ring te Middelhamis, waar in de jaren zestig diverse verbouwin gen en uitbreidingen volgden. K-nmerkte de beginperiode zich door een v,anuit de zorggedachte aangestuurde bedrijfscultuur, in de jaren zestig werd door doorgevoerde wetswijziging van de over heid meer nadruk gelegd op het bedrijfseco nomische aspect, waardoor een productiege richte bedrijfscultuur ontstond. Eind 1967 waren er precies 100 medewer kers in het kader van de Wet Sociale Werk voorziening in dienst. In die periode werden er zeer eenvoudige werkzaamheden verricht. De accommodatie aan de Ring te Middel hamis voldeed niet meer aan de eisen van die tijd, hetgeen er uiteindelijk toe heeft geleid dat in juni 1971 de eerste fase van de nieuw bouw aan het Haveneind te Sommelsdijk in gebruik werd genomen. Deze nieuwbouw was gericht op groei en dat bleek niet onte recht. Eind 1974 waren al 266 medewerkers in dienst. In die tijd werd er ook een kweke rij gestart en kreeg de hovenierstak lang zaam gestalte. Toch bleek er steeds te voor zichtig te worden gebouwd, want verder gaande uitbreiding aan het pand aan het Haveneind bleef noodzakelijk. Door de jaren heen werd de sociale werk voorziening - landelijk uitgegroeid tot een instituut dat aan 80.000 mensen werkgele genheid biedt - meer volwassen. Naast het eenvoudige handwerk deden hoogwaardige industrieel technische activiteiten hun intre de. Deze activiteiten stelden hoge eisen aan de accommodatie. Dit leidde ertoe dat beslo ten werd tot nieuwbouw op industrieterrein De Oostplaat te Middelhamis - het huidige complex, dat op 1 januari 1992 werd betrok ken. In die tijd waren er bijna 500 medewer kers in dienst. Met ingang van 1989 kreeg de Sociale Werkvoorziening te maken met een andere financieringssystematiek. Tot dan kende men de open eind financiering, waarbij ach teraf de tekorten werden aangevuld door de Rijksoverheid. Dit systeem werd vervangen door een systeem van budgetfinanciering, waarbij vooraf een budget beschikbaar wordt gesteld waarbinnen de uitvoering van de Wet Sociale Werkvoorziening moet wor den gerealiseerd. Eventuele dan nog ontsta ne tekorten komen rechtstreeks ten laste van de gemeenten. De nieuwe directeur van 'Binnenhof' is de heer Slet. Met de directiewisseling, die vorig jaar bij Bin nenhof/Webego BV gestalte lireeg, zullen op een slagvaardige manier de bedreigingen van de toekomst worden gepareerd. (Foto Huns Villerhni Anno 2005 heeft Binnenhof een uitvoerings apparaat, Werkbedrijf Goeree-Overflakkee BV, kortweg Webego BV genaamd. Het personeelsbestand is door gewijzigd over heidsbeleid teruggelopen tot ca. 350 mede werkers. Een nieuwe uitdaging voor BinnenhofAVe- bego BV staat voor de deur. De Sociale Werkvoorziening dient zich om te bouwen tot een leer/werkbedrijf, waarbij niet de pro ductie centraal staat, maar de medewerker. De primaire taak wordt het planmatig op een hoger niveau brengen van de medewerkers, met als ultiem doel dat een groot deel van de populatie door kan stromen naar het vrije bedrijf. Dit kan stapsgewijs gerealiseerd worden door middel van detachering - waar bij medewerkers uitgeleend worden aan bedrijven en organisaties, maar waarbij Bin- nenhofAVebego BV wel de formele werkge ver blijft - of door middel van begeleid wer ken. Hiermee komt de medewerker in dienst bij het bedrijf, waarbij dit bedrijf een deel van de subsidie ontvangt voor de geïndiceer de medewerker. Wanneer BinnenhofAVebego BV erin slaagt om zich om te bouwen tot een leer-/werkor- ganisatie moet zij ook in staat worden geacht om andere reïntegratiediensten uit te kunnen voeren voor bijvoorbeeld het UWV of Wet Werk en Bijstandcliënten van de gemeenten. Financieel heeft de sociale werkvoorziening in Nederland het erg moeilijk. Dit geldt ook voor Binnenhof/Webego BV. De Rijkssub sidie kent een sterk dalend patroon. Daar naast wordt tot nu toe de Sociale Werk voorziening door de overheid gezien als het sluitstuk van de arbeidsmarkt. Dus alleen mensen die via geen enkele regeling meer geïntegreerd kunnen worden naar het bedrijfsleven komen voor plaatsing in aan merking. Dit betekent dat de instroom van nieuwe medewerkers met zich meebrengt dat alleen mensen met zwaardere handi caps worden toegelaten, wat weer tot gevolg heeft dat het gemiddelde niveau van de medewerkers daalt. Hierdoor komen niet alleen bedrijfsprocessen onder druk te staan, maar neemt ook de 'verdiencapaci teit' van de organisatie af. Dit geeft bij Bin nenhofAVebego BV problemen doordat verreweg het grootste deel van de kosten niet beïnvloedbaar zijn. Met de directiewisseling, die vorig jaar bij BinnenhofAVebego BV gestalte kreeg, zul len op een slagvaardige manier de bedrei gingen van de toekomst worden gepareerd. Vooral ook de kansen die zich aandienen, moeten worden benut. MAKELAARDL Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS De Evangelische Omroep (EO) houdt op zaterdag 23 april de vierde Nederland Zingt- dag, een dag waarop zo'n tienduizend lief hebbers van koor- en samenzang samenko men in de Jaarbeurs te Utrecht. Het thema van de dag is 'Machtig God, Sterke Rots', waarop de muziek, koor- en samenzang en de toespraken zullen zijn afgestemd. Eén van de sprekers tijdens deze dag is ds. Arie van der Veer, voorzitter van de EO en bekend van het programma Nederland Zingt en Helpt. De presentatie van de dag is in han den van Bart Bazuin en Heleen van Dijk. Verder verlenen diverse koren en musici hun medewerking. De Nederland Zingt-dag begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Toegangskaarten zijn gratis, maar moeten wel van tevoren worden gereser veerd. Dat kan door te bellen naar 0900- 3002200 (maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur, 0,70 per minuut) of via www.eo.nl/nederlandzingt. De Nederland Zingt-dag is één van de drie grote landelijke dagen van de EO, naast de EO-Jongerendag en de EO-Gezinsdag. ^g^ 2 beëdigde/gecertificeerde IMi FR? makelaars/taxateurs

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1