0900-8844 Riagg Rijnmond Zuid maaict plaats voor GGZ Groep Europoort LITIE Vlooienmarkt Bloembakken Havenhoofd? Raad Goedereede sluit dossier vermogensverlilaring met eenmaiig lirediet Acties 2004 KNRM Goeree in Hellevoetsluis Jongerenwerker in Koffie Radio Plus www.buijze.nl Ook bewoners verzorgingsKuis actief voor Azië Vernieuwde organisatie weer terug in Middelhamis 1 Verschil van mening over inzet ME wijst verzoelt tot stillegging bouw 3^2 f^ e> kievit warmte Voorzieningenrecfiter Icadewoningen af chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en. zeeuwse eilanden Brom- en snorfïetscontrole Man gewond na ongeval aan herstructurering UFA Gemeente levert bijdrage Uw woning of bedrijfspand verkopen? Dinsdag 1 februari 2005 77e jaargang nr. 7377 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee OUDDORP/STELLENDAM/MIDDEL- HARNIS - Politiepersoneel hield vrijdag middag en -avond op verschillende locaties een brom- en snorfietscontrole. In totaal werden 18 bromfietsen gecontroleerd en werden dertien bekeuringen uitgedeeld. De bekeuringen hadden betrekking op het voe ren van een te groot vermogen, het niet dra gen van de helm en het niet aanwezig zijn van een gele plaat. SOMMELSDIJK - Een 50-jarige inwoner van Sommelsdijk raakte zaterdagavond rond acht uur op de Prinsesselaan gewond toen hij met zijn bromfiets onderuit ging. De man, die vermoedelijke te veel alcohol had genut tigd, reed allereerst tegen een 61-jarige voet ganger aan, verloor vervolgens de macht over het stuur en belandde onder een gepar keerd staande auto. De man werd met ver wondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Tevens werd van hem een bloedproef afgenomen. De geparkeerde auto raakte licht beschadigd. In het sportcentrum De Eendraght aan de Sportlaan in Hellevoetsluis wordt zaterdag 5 februari a.s. weer de maandelijkse vlooien markt gehouden. Dat de Hellevoetse vlooi enmarkt in een behoefte voorziet, blijkt elke keer weer uit de overweldigende belangstel ling die er bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tientallen standhou ders zien telkens weer hun overtollige goe deren van eigenaar verwisselen. De vlooienmarkt, al jaren enorm populair, is geen markt zoals een ieder welhaast kent, maar een markt waar particulieren hun over tollige spullen aan de man kunnen brengen. Ook verenigingen maken veelvuldig gebruik van dit soort markten, bijv. om res tanten van hun eigen rommelmarkten, fan- cyfairs, etc, te slijten. Particulieren die van uit hun hobby dingen vervaardigen of een verzameling op willen ruimen, kunnen ook inschrijven voor een plaats op de vlooien- GOEDEREEDE - Een inwoner van Goede ree-Havenhoofd heeft per brief de gemeen teraad erop gewezen dat de snelheid waar mee het verkeer over het Haveneind rijdt nog erg hoog is; hij vroeg de gemeenteraad hiervoor maatregels te nemen. De fractie van de PvdA vond in deze brief aanleiding om nog eens terug te komen op haar motie tijdens de begrotingsraad, waarin ze pleitte voor de aanleg van bloembakken die door de inwoners worden onderhouden. De fractie krijgt enthousiaste reacties van de burgers en juist op Goedereede-Havenhoofd zijn er mensen die hierin ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen willen steken, want volgens Kickert zouden bewoners graag het Duinroosplein eens goed onder handen nemen. Daarom was zij er voorstan der van om te onderzoeken of het zin zou hebben de bloembakken als snelheidsrem- mende maatregelen te plaatsen; ook op andere plaatsen zou moeten worden bezien of er, samen met de burgers, iets verbeterd kan worden. Niet echt enthousiast reageer den haar mederaadsleden. Want Goemaat reageerde met te zeggen dat, ais hij op het Havenhoofd zou wonen en zoveel last van het verkeer zou ervaren, hij "morgen zou verhuizen". Ook de heer D. Pijl, die in de nabijheid van het Duinroosplein woont, was het niet opgevallen dat het plein er slecht bij zou liggen. Op zaterdag 5 februari is Piroska Verhey te gast in de studio van Radio Superstar. In het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus praat zij over haar werk als jongerenwerker op Goeree-Overflakkee. De presentatie is in handen van Jan van Dop. Koffie Radio Plus begint om 10.00 'Uir. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhar- nis), 107.3 FM (vrije ether) en via www.radiosuperstar.nl. markt. Op de vlooienmarkt worden alleen particuliere standhouders geplaatst. Bedrijfsmatig mogen dus geen goederen worden verkocht. De vlooienmarkt in Hellevoetsluis is voor het publiek geopend van 9.00 tot ca. 14.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer informatie kan men bel len naar Kwekel Evenementen, tel. 0181- 313742. GOEDEREEDE - Donderdag nam de gemeenteraad van Goedereede een belangrijk besluit, waarmee een eind is gekomen aan de slepende kwestie rondom de vermogensverklaring. Een kwestie die een wethouder en een bur gemeester de bestuurlijke kop hebben gekost. Daarom was er een zekere opluchting te bespeuren bij de raad toen unaniem een voorstel van het col lege werd aanvaard, waarbij onder andere een krediet beschikbaar werd gesteld van 250.000, als bijdrage in de herstructurering van de UFA. Door Adri van der Laan In het vroege voorjaar van 2004 werd bekend dat er ten behoeve van de UFA een vermogensverklaring bestond, waarbij de gemeente verklaarde garant te staan voor de kredietwaardigheid van de organisatie. De verwikkelingen rondom deze verklaring leidden er toe dat zowel wethouder Grinwis als burgemeester Sinke het veld moesten rui men. Met het vertrek van beide bestuurders was echter nog niet de vermogensverklaring van tafel en hebben er veel onderhandelin gen plaatsgevonden tussen de drie belang hebbenden: de gemeente Goedereede, de UFA en de Rabobank. Deze onderhandelin gen hebben ertoe geleid dat donderdagavond de gemeenteraad een punt kon zetten achter het hoofdstuk 'vermogensverklaring' Geen Juridisch gevecht Het gemeentebestuur heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat de vermogensverkla ring onrechtmatig tot stand is gekomen en is daarom een juridische procedure gestart. Inmiddels is deze procedure tijdeüjk stilge zet omdat volgens het gemeentebestuur "een juridisch gevecht deze zaak ernstig zou ver storen en vertragen, zodat de UPA als derde 'partij' mogelijk nadeel zou ondervinden". Eji dit laatste wil het gemeentebestuur voor komen. Inmiddels zijn de drie partijen tot een overeenkomst gekomen. Momenteel bevindt de UFA zich in een her structureringsproces. Hierin zou de gemeen te als grootaandeelhouder een bijdrage die nen te leveren; de bewuste vermogensver klaring van 2000 zou hiermee komen te vervallen. Er zou een lopende geldlening moeten wor den afgelost, wat inmiddels al is gebeurd omdat deze lening tot december vorig jaar liep. Verder werd voorgesteld dat de gemeente een bijdrage doet in de verlichting van de personele lasten van het visafslagbe- drijf in Stellendam. Om het sociaal plan te voeden en de personele lasten te verlichten, stelt de gemeente 250.000 beschikbaar. Verder verbindt de gemeente zich door bestuurlijk alles in het werk te stellen dat het Slijkgat op diepte blijft en waarmee de bereikbaarheid van de havens in stand blijft. Tijdens de raadsvergadering bleek dat de raadsleden geen overwegende bezwaren hadden tegen het raadsvoorstel. Alom was er waardering voor de directie van de UFA, die alle medewerking had gegeven bij het berei ken van een voor alle partijen aanvaardbare oplossing. Sluitstuk Tevreden was het CDA bij monde van de heer Van Oostenbrugge. Hij veronderstelde dat dit agendapunt het sluitstuk zou kunnen zijn van de affaire rondom de vermogens verklaring. Wel raadde hij het college aan om ook daadwerkelijk actief te blijven lob byen voor het openhouden van het Slijkgat. Verder sprak hij de wens uit dat de privati sering van de UFA zo snel mogelijk ter hand dient te worden genomen. Ook de SGP was blij dat er tot een oplossing van de kwestie is gekomen en woordvoerder Tanis drong erop aan om de onderhandelingen over het Slijk gat te blijven voeren. De andere partijen lie ten gelijkluidende reacties horen. Wel lieten vrijwel alle partijen weten dat alle verwikke lingen rondom de vermogensverklaring de gemeente heel veel geld heeft gekost. Daar om was er grote tevredenheid dat deze blad zijde in de geschiedenis van de gemeente Goedereede kon worden omgeslagen. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makclaar/laxaleur. lid NVM 0187-476.555 Industrieweg 44 3241 MA Middelhamis Tal.-. (0187) 482609 E-mail: info@kieviwarmte.nl www.kievitwarmte.nl INKOMENS- EN VERMOG EN SPL.AN MN G SOMMELSDIJK - Bewoners, vrijwilligers en personeelsleden van verzorgingshuis 'De Goede Ree' komen aanstaande vrijdag, 4 februari, in actie voor Azië. De deuren van het verzorgingshuis staan daarbij van 9.30 tot 16.00 uur voor iedereen wijd open. De volgende activiteiten staan dan op het pro gramma: de verkoop van diverse mooie handwerkartikelen en andere prachtige handgemaakte voorwerpen, zelfgemaakte kaarten, overheerlijke poffertjes, mooie boe ketten bloemen én.een hometrainerrace! De bewoners van 'De Goede Ree' hebben de afgelopen weken ook veel gesproken over de ramp in Azië en graag willen ook zij hun steentje bijdragen aan de hulpverlening. Juist velen van hén weten wat de verschrik kingen van een watersnoodramp zijn. Om daadwerkelijk iets te kunnen doen, is er tele fonisch contact geweest met de familie Kik, die op dat moment in Sri Lanka was. En die vertelde hoe groot de nood is en hoeveel ze willen doen, zowel in het kindertehuis als in het ziekenhuis dat ze bezochten. Bij zoveel ellende is nog steeds veel geld nodig. En om daar iets in te kunnen betekenen, gaan de bewoners van 'De Goede Ree' in de weer. En u begrijpt; ook u kunt hier uw steentje bijdragen! U bent dan ook hartelijk welkom! In het jaar 2004 hebben de reddingbo ten van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij op Goeree weer heel wat tochten moeten maken. In totaal zijn ze 185 keer uitgerukt. Van dit aantal nam het station Oud- dorp 94 tochten voor zijn rekening, Stellendam-buiten 64 en Stellendam- binnen 27. Bij al die tochten werden 366 personen veilig aan wal gebracht, alsmede 4 dieren. Nog nooit heeft het station Ouddorp zo'n druk jaar gehad. Het afgelopen jaar heeft het in het zomerseizoen flink gewaaid. De red- dingboot Griend heeft twee keer met wind kracht 10 uit moeten gevaren. Met name de zomerstorm op 12 juli en de vrij harde wind op 13 augustus waren drukke dagen voor de Ouddorpse bemaiming van de Griend. Het afgelopen jaar heeft het KNRM station Oud dorp 187 personen en drie dieren veilig aan wal gezet. De reddingboot van Stellendam-buiten heeft in 2004 minder tochten gemaakt dan in het jaar daarvoor, maar er werden wel meer mensen veilig aan wal gebracht, het waren er nu 189 tegenover 178 in 2003. In het afgelo pen jaar werd wel 20 keer hulp verleend aan vissersschepen. Dat varieerde van het van boord halen van een gewonde of van een bemanningslid die snel naar de wal moest in verband met omstandigheden thuis, tot het naar binnenslepen van schepen die iets in de schroef hadden gekregen of het vlot trekken nadat ze aan lager wal waren geraakt. De boot van Stellendam-binnen is 27 keer uitgerukt, bijna allemaal voor hulpverlening aan de recreatie, bijvoorbeeld het weghalen van 3 jongens van een bunker voor Helle voetsluis. Zij waren daar terecht gekomen met een zelfgemaakt vlot. Maar de redding- boot is ook enkele malen in actie geweest in het Slijkgat en heeft geassisteerd toen er in de binnenhaven van Stellendam visserssche pen op drift waren geraakt. Al met al kan worden geconstateerd dat de drie reddingboten onmisbaar zijn voor dienstverlening op de Noordzee, het Haring vliet en de Grevehngen. Iedereen die beroepsmatig of voor recreatie op het water is, zou dan ook donateur van de KNRM moeten zijn, zo vindt de reddingmaatschap pij. Wie het hiermee eens is, kan zich opge ven bij de KNRM IJmuiden, tel.: 0255- 548454, fax: 0255-522572, e-mail: knim@knrm.nl. of bij het boothuis bij één van de bemanningsleden. ,^^v. .ai^^HÊ; ïKiBsiM ^1^ ffiH Hi liF it Holiaan 44 MIDDELHARNIS - Lange tijd was 'het Riagg' een begrip. Als er psychi sche of psychiatrische problemen waren, kon men vroeger doorverwe zen worden naar deze Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg. Sinds 1 januari van dit jaar is deze bekende instellings naam verleden tijd. Donderdagmid dag werd officieel de nieuwe naam onthuld door burgemeester G. de Vries-Hommes van de gemeente Mid delhamis: GGZ Groep Europoort. Door Adri van der Laan Weer stond de voonnalige energie maat schappij van Goeree-Overflakkee, de EMGO en later ENECO, in de belangstel ling. Twee dagen voor de officiële opening van het gebouw van de GGZ Groep Euro poort werd de Willemshof geopend, zoals we in Eilanden Nieuws van jl. vrijdag berichtten. Dit woonzorgcomplex is geves tigd op het voormalige tertein van de eilan- delijke energieleverancier. Naast de ingang van dit terrein is het nieuwe onderkomen van de organisatie gevestigd, in het vroegere EMGO kantoor. De voorzitter van de Raad van Bestuur van de GGZ Groep Europoort, de heer M. Reits- ma, verwelkomde de vele aanwezigen in het pand aan de Hoflaan. Hij prees de goede samenwerking die er op Goeree-Overflak kee is tussen verschillende instanties. Vol gens Reitsma heeft deze goede samenwer king ervoor gezorgd dat de GGZ Groep Europoort zich weer in 'de centrumgemeen te' Middelhamis kan vestigen. In het begin van de jaren zeventig was het Riagg al in Middelhamis gevestigd, daama in Som melsdijk en nog later in Dirksland. In zijn toespraak stond Reitsma stil bij de naams verandering van de organisatie. "De organi satiestructuur van het Riagg is al vijfentwin tigjaar hetzelfde en bleek niet meer van deze tijd te zijn". De Riagg was niet meer de vlag die de lading dekte. GGZ Groep Europoort is inmiddels uitgegroeid tot een grote orga- Burgemeester De Vries heeft zojuist de nieuwe naam onthuld van de instelling aan de Hoflaan in Mid delhamis, waarmee de naam Riagg voorgoed tot het verleden behoort. iFaia. Penhuni Flukki-ei nisatie met zevenhonderd medewerkers en zes dochterondememingen, die verdeeld zijn over het hele werkgebied. Volgens Reitsma levert de nieuwe groep veel meer dan het oude 'Riagg-product'. Verschillende onderdelen De GGZ Groep Europoort herbergt verschil lende onderdelen binnen de organisatie; zo is daar Istia, een onderdeel van waaruit lang durende intensieve zorg wordt geboden. Een ander onderdeel is Kores, dat psychiatrische hulp aan jeugdigen verleent. En Puls, dat dezelfde hulp verleent, maar dan aan vol wassenen en ouderen. En het onderdeel Switch verleent intensieve psychiatrische thuiszorg. Deze onderdelen zijn ook in Mid delhamis gevestigd. Evenals het zojuist geopende Willemshof levert Woongoed Flakkee ook de 'hardware' aan de GGZ Groep, want het voormalige ENECO kantoor is eigendom van de woningcorporatie, die het heeft verbouwd en vervolgens weer verhuurd aan de GGZ Groep Eiu-opoort. Directeur S. van Nieuwaal van Woongoed Rakkee verklaarde blij te zijn dat de geestgelijke gezondheidszorg weer temg is in Middelhamis. Volgens de Woongoedfunctionaris zal de nieuwe naam GGZ Groep wel even wennen zijn voor de eilanders, "want als iemand in behandeling is bij het Riagg wordt al gauw gezegd: Hie loapt oak bie het Riagg. Straks wordt het dan: hie loapt oak bie de GGZ-groep Euro poort". Van Nieuwaal ging temg in de geschiedenis en herinnerde zich nog hoe boos wijlen burgemeester Van Welsenis was toen het Riagg ervoor koos om zich in Dirks land te vestigen. Tijdens de planvorming voor het huidige Willemshof kwam het ver zoek van het Riagg om zich weer in Middel hamis te vestigen, waarvoor de vrijgekomen ruimte van het ENECO-kantoor zich goed leende. Van Nieuwaal vond het een voor recht dat hij mede aan de wieg had gestaan van de ontwikkeling van het plan. In 1937 werd het kantoor annex directiewo ning van de EMGO geopend. "Een mooi representatief kantoorgebouw op zeer goede stand, zo noemde de toenmalige EMGO- directeur. La Fleur, het gebouw. Daar is tot op de dag van vandaag weinig aan veran derd", zo constateerde Van Nieuwaal. Vanwege de haast die het Riagg had, nam Woongoed Flakkee eerst de verbouw van het onderkomen onder handen. Tijdens de verbouwing, verzorgd door aannemer Gol- dewijk, bleven alleen de buitenmuren van het gebouw overeind. Architect Luc Meijer heeft van het onderkomen van de GGZ- groep een doelmatig onderkomen gemaakt. Op de bovenverdieping zijn zes spreekka mers gevestigd en op de benedenverdieping is er de poli en een speelkamer voor de jon gere zorgvragers. Bewust heeft de architect ervoor gekozen om de ingang niet aan de Hoflaan plaatsen; het gebouw is vanuit het hofje aan de Willemshof te betreden, omdat daar ook parkeermimte is. Verder maakt voor het oog het kantoor van de instelling ook deel uit van het Willemshofcomplex. Onthulling naambord Aan burgemeester De Vries-Hommes van Middelhamis was het de eer om het bord met de nieuwe naam GGZ Groep Europoort te onthullen. Ook de burgemeester verklaarde "ontzettend blij" te zijn dat de instelling weer binnen de poorten van de centmmge- meente is gevestigd. De Vries wees erop dat mensen de drempel om bij de GGZ Groep Europoort binnen te komen veelal hoog vin den. Zij sprak dan ook de wens uit dat de ingebruikname van het vemieuwde gebouw ertoe zal meewerken "dat velen de drempel niet meer zo hoog vinden en vrijmoedig hier binnen zullen stappen als ze hulp nodig heb ben". Na de onthulling werd er onder sfeervolle omstandigheden - gecreëerd door enkele vuurpotten - de beker Glühwein geheven en was er alle mimte voor de bezoekers om het nieuwe gebouw te bezichtigen. GOEDEREEDE - Tijdens de afgelo pen donderdagavond gehouden raadsvergadering van Goedereede bleek onder de verschillende raads fracties verschil van mening te bestaan over de inzet van de ME tij dens de jaarwisseling in Ouddorp. Aanleiding tot de discussie was een brief van een inwoner van Ouddorp waarin aandacht werd gevraagd voor het vandalisme in het centrom. Mevrouw Kickert van de PvdA vroeg zich af of de inzet van de ME niet heeft gewerkt als een 'rode lap op een stier'. Volgens haar waren door de harde inzet van de 'grote troepenmacht' jongeren getroffen "die alleen maar op het verkeerde moment op de verkeerde plaats waren". Graag zou de PvdA bezien of er in het vervolg ook geen grote feesttent geplaatst zou kunnen worden. waar jongeren de jaarwisseling met elkaar kunnen vieren. Ze adviseerde om hier nu al over na te denken. De heer Goemaat van de ChristenUnie - die tevreden was over de inzet van de ME - voorzag wel wat bezwaren omdat het plan voor een tent in het verleden al is afgeblazen; en zeker nu de komende jaarwisseling in de nacht van zaterdag op zondag zal vallen, verwacht hij nog meer principiële bezwaren. Wel vindt hij dat er ook vroeg genoeg besprekingen moeten zijn met de betrokken partijen, waar ook de kerken een stem in zouden moeten hebben. CDA-er Pijl vond de tijdige inzet van de ME een goede zaak. En ook nu wees hij erop dat ook de ouders verantwoording dragen. "Zij zullen him kinderen op hun gedrag moeten wijzen." Burgemeester De Prieëlle legde uit dat in de nieuwjaarsnacht eerst is geprobeerd om op te treden door politiemensen 'met de platte pet' om de veiligheid van de brandweermen sen te waarborgen. Toen dit niet hielp, moest de ME wel worden ingezet, onder andere "met bijtgrage honden". MIDDELHARNIS - De voorzieningenrech- ter heeft op 27 januari jl. uitspraak gedaan in het verzoek van de Stichting tot Bescher ming van het Dorpsgezicht tot het treffen van een vooriopige voorziening, in casu het stilleggen van de bouw van de 56 kadewo ningen te Middelhamis. De voorzieningen- rechter heeft dit verzoek afgewezen. Overwegingen daarbij zijn dat er onvoldoen de spoedeisend belang is en dat met name de ruimtelijke gevolgen van het bestreden besluit inmiddels in zoverre zijn ingetreden dat het voor een eventueel herstel van die gevolgen niet meer uitmaakt of de bouw nu gestopt wordt. Zo heeft het college van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente Middelhamis jl. vrijdag bekendgemaakt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1