0900-8844 I .1 China Concern DAIHATSU SPECIALIST BIEDT AAN: Peuterspeelzalen nu ergonomisch dankzij gulle giften Workshop groendecoratie Nimwegen Reklame^,^» (0187)48 75 5? H. van der Veer Lezing auteur Kees Slager en expositie Watersnoodramp 1953 EIIAIJDËn-niEtJWS Werving dijkgraaf waterschap Hollandse Delta in volle gang rond lijdenstijd Vierde Fiaiilfeese Zendingsmarkt is in voorbereiding Ophalen oud papier Herkingen Landschapsonder- houd in Ouddorp AUTOBEDRIJF VAN DER VLIET vo.f Nieuw programma bij Radio Superstar Parkeercontrole Verkeerscontroles Bromfietscontrole Voor het aantrekken van de dijkgraaf van waterschap Hollandse Delta ver scheen medio december een serie advertenties in de landelijke media. Hierop hebben een kleine zestig kan didaten gereageerd. Gospelkoor 'Per Amore' belegt zangavond COV Laudando zoekt enthousiaste tenorzangers De Christelijke Oratorium Vereniging Laudando is met vertrouwen het nieu we jaar begonnen. ledere woensdag wordt tijdens de repetities hard gewerkt en veel gezongen in de aula van de scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelhamis. De repeti ties beginnen om 19.45 uur en zijn 22.00 uur afgelopen. Koorleden voor alle partijen zijn welkom, maar teno ren in het bijzonder. Iedereen die belangstelling heeft, kan vrijblijvend een aantal repetities bijwonen. Voor vragen of aanmeldingen kunt u terecht bij de voorzitter van het koor, mevrouw Lettie Tiele, tel.: 0187- 603604. Economische betekenis agrotoerisme valt tegen Zemikeweg 51 Middelhamis «S^S 26 368 886 Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links Aan alle jongens en meisjes van Goedereede en dit keer ook de ouders en belangstellenden. Spullen en vrijwilligers gevraagd voor jaar markt Verpleeghuis Grootenhoek /X Eilanden- nieuws telt duizenden abonnees en wordt op Goeree- Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Vakwerk en Scherpe Prijzen Abonneert U op Eilanden-Nieuws xxxxxxx;xxx;xkxxyyyyyyxyyyyyyxxxxxxyyvvyyxxxxxxXyxxxx^yvy>^xxxxAEZXZ^^ merk ^Vtype OPEL C0RSA1.216V,3-drs.,z//i/eOTS16.500 2003 PEUGEOT 106 1.4 XT S-drs., stuurbekr., zilvergrijs63.000 1997 PEUGEOT 206 1.6 16V5-drs., automatisclie airco23.500 2002 SUZUKI ALT01.1 GIS 5-6rs., zwart, met stuurbekr11.000 2003 V.W. POLO 1.4 16V3-drs67.500 6-2000 V.W. GOLF Variant 66kw/A77//esto/7e',a/r(Qi222S*075.000 1999 MAZDA 323 f^Q ^6\l G\J{, stuurbekr78.000 1995 TOYOTA STARLET'zeer/7700/'100.000 1993 DAIHATSU CUOREXTi3-drs.,A77efa/>-co48.800 2002 Alle auto's worden afgeleverd met grote beurt en APK en goede garantie! Bekend van service en k^AfalÊteÊt. DAIHATSU SPECIALIST Julianaweg 78 3248 AN Melissant Tel. (0187)60 17 64 OPENINGSTIJDEN: werkdagen 7-12 uur en 13-17 uur/ Dinsdag en donderdagavond 18-19.30 uur Zaterdag 8-12 uur <xxxxxxxxxxxx.xxxxxxyyxxxyyxxxxyxxxx:>.,'. Op donderdag 3 februari geeft journalist en auteur Kees Slager in de biblio theek te Oude-Tonge een lezing over de Watersnoodramp van 1953. De lezing wordt georganiseerd in het kader van het samenwerkingsproject tussen de bibliotheken te Oude-Tonge, Ouddorp, Middelhamis en de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. Eveneens is de expositie 'Niets dan water, de Ramp van '53' te bezichtigen. Aanvang van de lezing is om 20.00 uur, toegangskaarten kosten 5,- per stuk en zijn verkrijgbaar in de bibliotheken te Oude-Tonge, Middelhamis en Ouddorp. De Ramp Collectie Goeree-Overflakkee Flakkees Actualiteiten Magazine: MIDDELHARNIS - Per 1 januari 2005 moest Stichting Companen voor alle vijf peuterspeelzalen van de Stich ting beschikken over nieuw ergono misch meubilair. Dit was vanuit de wetgeving verplicht geworden. PAGINA 4 VRIJDAG 28 JANUARI 2005 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield maandagmid dag op de Burgemeester Mijslaan een par keercontrole. Er werden in totaal vier bekeu ringen uitgeschreven voor het fout parkeren. De poUtie van het district De Eilanden heeft dinsdag op diverse locaties verkeerscontro les gehouden in het kader van de verkeers veiligheid, onder andere in Spijkenisse, Vierpolders, Hellevoetsluis en op Goeree- Overflakkee. De op Goeree-Overflakkee gehouden con trole was enigszins bijzonder van aard. Op de Koningin Julianaweg in MiddeLhamis werd door voorbijgangers, zowel op de fiets als in de auto, geklaagd dat ze massaal wer den bekogeld met ijshallen, hetgeen gevaar lijke situaties opleverde. Ook het gemeente huis moest het ontgelden. Met een zestal politiemensen is toezicht gehouden en wer den scholieren gewaarschuwd. Desondanks zijn vier jongeren opgeschreven voor balda digheid. Tijdens de verkeerscontrole kregen diverse deelnemers een bekeuring: één voor een te hoog vermogen van de bromfiets, zeven voor het niet dragen van een gordel en twee voor foutief parkeren. Jongen geschopt door onbekende man MIDDELHARNIS - Een 12-jarige jongen uit Den Bommel is woensdagmiddag omstreeks drie uur door een nog onbekende man, afkomstig uit Middelhamis, geschopt. De jongen fietste op de Vermeerstraat toen hij plotseling, om nog onbekende redenen, door een man werd vastgepakt. De man schopte de jongen enkele malen en ging er vervolgens vandoor. De jongen liep onder meer een blauwe plek op zijn been op. Gealarmeerde politiemensen van het district De Eilanden stelden samen met de 12-jarige jongen een onderzoek in de omgeving in, maar troffen de dader niet meer aan. Een nader onderzoek wordt ingesteld. STAD AAN 'T HARINGVLIET/MIDDEL- HARNIS - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield woensdagmiddag op de Molendijk in Stad aan 't Haringvliet en op de Oudelandsedijk in Middelhamis brom fietscontroles. Tussen kwart voor drie en kwart voor vier gingen in totaal vier brom fietsers op de bon wegens te veel vermogen. Voor de behandeling van de sollicitatiebrie ven is uit het Algemeen Bestuur van het waterschap een Vertrouwenscommissie gekozen. De commissie heeft inmiddels een selectie uit de kandidaten gemaakt die wor den uitgenodigd voor een gesprek. Deze Vertrouwenscommissie rondt met het doen van een aanbeveling haar werkzaamheden af. Het Algemeen Bestuur behandelt op haar vergadering van 3 maart 2005 de aanbeve ling van de Vertrouwenscommissie. Deze aanbeveling voor de benoeming van de dijk graaf wordt toegezonden aan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, die de aanbeveling - vergezeld van hun beschou wingen - doorzenden aan de Minister van Verkeer en Waterstaat. De uiteindelijke benoeming van de dijkgraaf vindt plaats door de Kroon. Na de formele benoeming zal de dijkgraaf worden beëdigd door de Commissaris van de Koningin van de pro vincie Zuid-Holland. Naar verwachting treedt de te benoemen dijkgraaf in juli 2005 in functie bij water schap Hollandse Delta. Tot die tijd treedt de heer D. Monster als waarnemend dijkgraaf op. Waterschap Hollandse Delta is per 1 januari 2005 ontstaan uit een fusie van de water schappen De Brielse Dijkring, Goeree-Over flakkee, De Groote Waard, IJsselmonde en een deel van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Het gospelkoor 'Per Amore' uit Stellendam hoopt op zaterdag 12 maart a.s. in de Her vormde kerk te Dirksland een uitvoering te geven van de musical 'The Way of the cross', d.m.v. vertelling en zang. In het voor programma zal er een eigen Nederlands Repertoire met samenzang worden gezon gen 0.1.v. Ad de Joode. Het geheel staat in teken van de lijdenstijd. U bent hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur. Onder leiding van dirigent Rinus Verhage bestaat het koor uit ongeveer 60 zangers en kent het een samenstelling waarbij zowel jong als oud zich welkom weet. De koorle den zijn afkomstig van Goeree-Overflakkee en daarbuiten. Voor het repertoire wordt geput uit de rijke schat van de kerkmuziek van alle stijlperioden, met een lichte nadruk op de Barok. Ter illustratie: in 2003 voerde het koor ten bate van hospice Calando de Johannes Passion van J.S. Bach uit, even eens in 2003 werd meegewerkt aan de natio nale herdenking van de watersnoodramp te Oude-Tonge, met een voor de gelegenheid gecomponeerd werk van Arie J. Keijzer, en in januari 2004 werd in Dirksland samen met het Randstedelijk Begeleidings Orkest een bijzonder Handel-concert gegeven met o.a. het zelden uitgevoerde 'Dettingen Te Deum". In november jl. werd, samen met het vocaal ensemble 'Magnificat', het indruk wekkende 'ein deutsches Requiem' van Johannes Brahms uitgevoerd als compositie met twee vleugels. Voor 2005 staat al een aantal concerten op het programma. In maart wordt medewer king verleend aan de Nacht van Bach in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Daarnaast zullen enkele uitvoeringen worden gegeven met werken van Mendelssohn, Handel en andere (kerk)muziek. Uiteindelijk werkt het koor toe aan een groot optreden op 15 januari 2006 in de kerk van Dirksland. Het Weih- nachtsoratorium van J.S. Bach staat dan op het programma. U bent van harte uitgenodigd deze concerten bij te komen wonen, maar zeker ook om hier onderdeel van te maken door mee te zingen. Komt u gerust eens langs! MIDDELHARNIS - In verenigingsgebouw Rehoboth aan de Kastanjelaan hoopt het Bouwfonds van de Hersteld Hervormde gemeente weer een workshop groendecora tie te organiseren, en wel op woensdag 9 februari a.s. Er zal dan een decoratieve voe- derpot voor vogels worden gemaakt, bestaande uit een mosbal die versierd wordt met pindanetjes, vetboUen, gierst, etc. Opge ven voor de workshop kan tot en met 3 februari a.s. bij Carien Korteweg, tel.: (0187) 486479 of bij Lia Wilstra, tel.: (0187) 484806. De deelnamekosten bedragen 13, incl. consumptie. De opbrengst is voor het bouwfonds. Neemt u zelf een draadtangetje mee en een (buiten)pot met een doorsnede van 15 cm. MELISSANT - Voor de vierde maal zal op het terrein van de firma Mijnders aan de Pro- vincialeweg de Flakkeese Zendingsmarkt worden gehouden, ditmaal op zaterdag 7 mei a.s. Er zullen circa 80 kramen aanwezig zijn, alsmede een diapresentatie over de zending, een rommelmarkt met verkoop bij opbod, en een orgelshow. Rommelmarktspullen kun nen vanaf heden t/m 28 april worden ingele verd bij de fam. Goedegebuur aan de Ach terweg te Melissant. De eerste algemene bij eenkomst voor medewerkers van de Flakkeese Zendingsmarkt wordt gehouden op dinsdag 8 maart in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Melissant. Voor nadere info kunt u contact opnemen met Johan Grootenboer, tel.: (0187) 605042. Uitbreiding van het kamperen bij de boer remt de ontwikkeling van de plattelandseco- nomie. Dat is de belangrijkste conclusie van het onderzoeksrapport 'Economische effec ten agrotoerisme', dat Marktplan Advies groep in opdracht van RECRON heeft opge steld. De toegevoegde waarde van een toe ristische overnachting bij een regulier recreatiebedrijf voor de plattelandsecono- mie is fors hoger dan bij een overnachting op een agrotoeristisch bedrijf. RECRON pleit ervoor bij de beleidsoverwegingen met betrekking tot verdere uitbreiding van het plattelandstoerisme dit economische aspect zwaar mee te laten wegen. Met deze woor den bood Tim Bolweg, directeur RECRON, het rapport aan aan Karien van Gennip, staatssecretaris van Economische Zaken, tij dens het Nationaal Congres Recreatie Toerisme in Ahoy' Rotterdam. Wij als jeugdraad enTrefpuntleiding nodi gen jullie van harte uit op de gemeenteavond van zaterdag 29 januari, morgen dus. Op deze avond komt mevrouw Peschar van de stichting international China Concern vertel len, en laten zien over de situatie van de gehandicapte en verstoten kinderen in Chi na. Hoe deze kinderen in een onmenselijke situatie terecht zijn gekomen, en hoe deze stichting hen helpt, ondersteunt, liefde geeft, maar ook het belangrijkste: de kinderen ver tellen van Jezus de Verlosser en Zaligmaker. De avond begint om 19.00 maar een halfuur voor aanvang is er een rommelmarkt, waar van de opbrengst voor bovengenoemde stichting is. Er zal ook een collecte worden gehouden. Dus jeugd: houd Je zakgeld over dag in je zak en maak het in de avond maar op. Voor het trefpunt geldt dat we na afloop van de gemeenteavond uit gaan waaien op strand. Dit alles a.s zaterdag in de omge bouwde gymzaal te Goedereede. Groeten van de Jeugdraad en het Trefpuntteam In Herkingen wordt morgen, zaterdag 29 januari, vanaf 9.00 uur het oud papier weer opgehaald. Wilt u het papier tijdig en goed gebundeld - geen plastic, drankenkartons, e.d. - aan de kant van de weg zetten? Morgen, zaterdag 29 januari, worden door vrijwilligers onder leiding van de verenigingen 'Natuur- en Landschap Goeree-Overflakkee' (NLGO) en 'Natuurmonumenten' weer onder houdswerkzaamheden uitgevoerd aan natuurelementen. Deze activiteiten worden georganiseerd door de werk groep terreinbeheer van de NLGO. De werkzaamheden zijn deze keer in het zgn. Bunkerbos aan de Hofdijkseweg te Ouddorp. De bedoeling is om een gedeelte van de bestaande Elzenmeetpercelen af te zetten. Het is nu al weer enkele jaren gele den dat de vereniging in dit terrein van Natuurmonumenten het achterstallig onder houd heeft weggewerkt. Komende zaterdag wordt de onderhoudcyclus weer opgepakt. Op deze actiedag van de Vereniging kan weer veel hulp worden gebruikt. Een ieder die iets voor het behoud van de natuur elementen wil doen, kan daar a.s. zaterdag bij helpen. De werkzaamheden beginnen om 8,30 uur en duren tot ongeveer 13.00 uur. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwezig, maar wie zelf ook in het bezit is van goed handgereedschap moet dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal eventu eel openhaardhout onder de helpers worden verkocht en verdeeld voor 5 per m3. Het Elzenmeetperceel is te bereiken via de provinciale weg richting Ouddorp, afslag 'Stranden' volgen en de eerste weg rechts nemen. Dit is de Hofdijksweg. Daarna de tweede weg links nemen, tot bij het fiets pad. Hier kan worden geparkeerd. Verdere inlichtingen kunnen worden verkregen via telefoonnummer (0187) 485566 of 681105. HELLEVOETSLUIS - De afgelopen weken zijn weer heel wat zolders, kamers en kasten opgeruimd en zijn veel overbodi ge spullen naar Verpleeghuis Grootenhoek gebracht, om te worden verkocht tijdens de jaarmarkt op zaterdag 19 maart a.s. De opbrengst van deze jaarmarkt is voor een groot deel afhankelijk van het succes van de hieraan verbonden roinmelinarkt, die tot ver buiten de regio bekend is en zeer goed bezocht wordt. De jaarmarktcommissie kan echter nog heel veel spullen gebruiken en doet daarom een oproep om uw 'mooiste rommel' naar Grootenhoek te brengen. Echt grote spul len, zoals meubilair en apparatuur worden niet aangenomen daar deze nemen (te) veel ruimte in beslag nemen. Klein huishoude lijke apparatuur (mits werkend) daarente gen is zeer welkom. U kunt alle dagen van de week uw spullen bij inleveren. Dat kan bij de personeelsin gang aan de achterzijde van het gebouw. Op zaterdag 19 maart en de periode daar aan voorafgaand wordt er veel werk verzet, zowel door medewerkers als door vele vrij willigers verricht. Toch kan de commissie nog wel wat hulp gebruiken. Wilt u ook een steentje bijdragen, dan kunt u contact opne men met Marga van der Bas, tel 0181- 321355. Gespecialiseerd in hout, kunststof en aluminium: binnendeuren buitendeuren draaikiep raamkozijnen sctiuifpulen garagedeuren sctiuifdeurkasten Regiodeaier Novoferm garagedeuren en Parador meubelen. Provtncialeweg 10a Industrieterrein Westerloo Tel. (0187) 49 28 00 3252 LR Goedereede Fax (0187) 49 26 22 info@grinwisdeurenkasten. il www.grinwis-deuren.nl l> Aanbouw - Verbouw - Binnenafbouw Timmerwerk - Tegelwerk - Metselwerk Herkingen Tel. (0187) 68 37 59 Eventuele zetfouten voorbehouden ■-"■-...■ V'.--'^< V X \----.Z-/ AA Kees Slager publiceerde in 1992 'De Ramp' - een indrukwekkend boek met verhalen van ruim tweehonderd ooggetuigen over de watersnoodramp van 1 februari 1953. In 2003 ver scheen 'De Ramp' in een herziene druk, met nieuwe ooggetuigenverslagen en nieuwe gege vens. Tijdens de lezing in Oude-Tonge vertelt Slager over zijn publicaties en over de Water snoodramp op Goeree-Overflakkee. Het samenwerkingsproject is gestart om mensen op Goeree-Overflakkee kennis te laten maken met de collectie van het Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek. In de loop van de tijd is er in het Documentatiecentrum veel documentatie over Goeree- Overflakkee verzameld. Een groot deel van deze collectie rouleert de komende maanden (tot 23 mei) in de openbare bibliotheken op Goeree-Overflakkee. Ook is er de expositie 'Niets dan water, de Ramp van '53' te bezichtigen. Deze expositie bestaat uit materiaal uit de collectie van de Zeeuwse Bibüotheek en geeft een beeld van de ramp en haar verwoes tingen op Goeree-Overflakkee. In de programmering van Radio Superstar zijn drie nieuwe programma's opgedoken. Een van die programma's is 'F.A.M"., een bewuste naam die een kleine uitleg nodig heeft. F.A.M is de afkorting van Flakkees Actualiteiten Magazine. Het programma belicht de actualiteiten die spelen op Goe ree-Overflakkee en in het bijzonder de gemeente Middelhamis, en wordt gepresen teerd door Jaco de Neef en Yoran Kipping. Aanstaande woensdag 2 februari om 20.00 uur en woensdag 9 februari om 20.00 uur hoort u interviews afgenomen door Jaco de Neef op de opendag van de Groene School in Sommelsdijk. Omdat Jaco veel leuke gebeurtenissen en gesprekken met mensen op band heeft gezet, wordt het gehele ver slag in twee delen uitgezonden. Luister dus op 2, 4, 9 en 11 februari naar FAM, iedere woensdag om 20.00 uur, met een herhaling op vrijdag om 18.00 uur, vóór Superpolitiek. Radio Superstar is te ontvangen via www.radiosuperstar.nl, in de ether op 105.9FM, op het kabelnet van UPC in de gemeente Middelhamis, en op het gehele eiland in de ether op 107.3FM. Daardoor hebben binnenkort alle peuter speelzalen een zogeheten verstelbare aan- kleedtafel met wasbak, een verrijdbare eet- /speel-/zittafel voor de kinderen en hebben alle leidsters een goedgekeurde verstelbare stoel. Dit betekent dat 'Pippeloentje' en 'de Driewieler' in Middelhamis, 'de Kolibri' in Sommelsdijk, 'Bambi' in Nieuwe-Tonge en 'Peuterstad' in Stad aan 't Haringvliet qua meubilair nu voldoen aan de huidige eisen. De aanschaf van dit meubilair kon niet door Companen worden opgebracht, en een sub- sidieverzoek hiervoor bij de gemeente Mid delhamis leverde niets op. Maar wel bracht een aantal fondsen het benodigde geld op. De volgende fondsen hebben een schenking gedaan. Het Oranje fonds schonk 13.500. Het Oranje Fonds is het grootste nationale fonds op sociaal gebied; het bevordert de sociale cohesie, participatie, integratie en sociale veiligheid en vermindert sociale uitsluiting. Het SKaN-fonds schonk een bedrag van 7.500. Het SkaN-fonds vindt solidariteit en gelijke kansen voor iedereen belangrijk in deze wereld. Op basis van deze kembegrip- pen beoordeelt SKaN-fonds aanvragen voor financiële ondersteuning. Het fonds wil een I De nieuw aangeschafte verstelbare SBI' aanklccdiafel met wasbak. steun zijn in de Nederlandse samenleving en daar waar nodig een helpende hand bieden. De Sector Fondsen Zorg en Welzijn schonk een bedrag van g.OOO.^De Sector Fondsen Zorg en Welzijn kent als belangrijkste taak het ondersteunen van instellingen en organi saties in Zorg en Welzijn bij het verbeteren van arbeidsomstandigheden, het behoud van personeel en het werven van nieuwe mede werkers. Zij voert de regeling Gezond Wer ken uit. Voor deze financiële ondersteuning is Com panen bovengenoemde instanties zeer dank baar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4