Raad van State vernietigt PKB Maasvlalcte Woning door brand verwoest STRU K M Wooncomplex Willemshof met 24-uurs zorg officieel geopend POLITIE De flakkeese makelaar van huis uit SSTRUUK iasa a-6 ■^Minnaard Tweedehands kinderkledingbeurs 'De Kolibri' Slng-ln 'Alles wordt nieuw' )lad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden DEN HAAG/ROTTERDAM - De Raad van State heeft de Planologische Kernbeslissing (PKB) Project Main- portontwikkeling Rotterdam vernie tigd. De uitspraak, die woensdag bekend werd gemaakt, betekent dat het kabinetsbeleid om de huidige Maasvlakte uit te breiden met 1000 hectare haven- en industrieterrein niet door kan gaan. Invullen belastingaangifte 2005 De leden van de FNV-bonden worden weer in de gelegenheid gesteld om hun belastingaangifte voor 2005 gratis te laten verzorgen. Dit kan door opgave via telefoonnummer: 06-10744618, op werkdagen van maandag 31 januari t/m vrijdag 18 februari van 19.00 tot 21.00 uur behalve op woensdag. Hollandse Delta werkt! Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? www.dereusvastgoed.nl H a"'*ne\s 00.«»°>e9 >N* .nd- www.opelnieuws.nl In optocht voor de Koningin! IIPIPBUITEITSCEJÖBUM. I Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! ^.r/i/TV Rel ons! nvm Taxatie tiodtg." tiei (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 MIDDELHARNIS - Hoewel de bewo ners van het wooncomplex Willems hof al zo'n half jaar in hun huis wonen, was het dinsdag tijd voor de officiële opening van dit bijzondere complex. In het complex wonen 16 mensen met een lichamelijke of licht verstandelijke handicap. Het werd gebouwd in opdracht van Woongoed Flakkee en de bewoners ontvangen er, waar nodig, professionele zorg van de Stichting Sjaloomzorg. Door Adri van der Laan Herinnering Samenwerking Belangenorganisatie Opening 2^ei'c:la99von4 Jeug4wet-k Krantenspel op zaterdagavond Fietsenkijkdagen bij politiebureau Visser Visser BARENDRECHT'TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Vrijdag 28 januari 2005 77e jaargang nr. 7376 De PKB werd in oktober vorig jaar bij de Afdeling aangevochten door een groot aan tal bedrijven, omwonenden, rnilieugroepe- ringen en de gemeente Westvoome. De Raad van State vernietigde ondermeer de concrete beleidsbeslissing voor landaanwin ning langs de Noordzeekust. Het kabinet heeft onvoldoende gekeken of de landaan winning belangrijke gevolgen kan hebben voor het leven in de beschermde Wadden zee, zo vindt de Raad van State. De landaan winning bij Rotterdam heeft waarschijnlijk een negatieve invloed op transport van vis- larven en slib langs de kust in noordelijke richting. Volgens de Habitatrichtlijn had het kabinet dit afdoende moeten onderzoeken. Het rechtscollege twijfelt er verder aan of de aanleg van het zeereservaat bij Delfland wel volgens de plannen zal worden uitgevoerd. Dit nieuwe zeereservaat - met een zeereep, strand en duinen - dient ter compensatie van de beschermde Voordelta en de beschermde duinen op Voome en Goeree, die ernstig zul len lijden onder de aanleg van de Tweede Maasvlakte. De Raad van State vernietigde ook de con crete beleidsbeslissing voor de ontwikkeling van nieuw natuur-en recreatiegebied in Mid- den-IJsselmonde, de Schiezone en de Schie- broekse- en Zuidpolder. In deze gebieden zijn agrarische bedrijven gevestigd. De hoogste bestuursrechtbank vindt dat in de PKB onvoldoende aandacht is geschonken aan de gevolgen voor de agrariërs in het gebied. De Raad van State heeft zich niet uitgespro ken over de luchtkwaliteit. De beroepsgrond dat de toekomstige Europese normen voor fijn stof en stikstof niet gehaald worden, werd pas op de zitting in oktober aangevoerd zodat het'rechtscollege er niet naar gekeken heeft. De Stichting advisering bestuursrechtspraak (Stab) schreef een kritisch rapport PKB Mainportontwikkeling Rotterdam. De Stab betreurt het dat in de PKB geen aandacht is besteed aan de gevolgen voor de luchtkwali teit. De strengere luchtkwaliteitseisen die in 2010 gaan gelden, zetten de ontwikkeling van nieuwe bedrijventerreinen op losse schroeven. Vrijwel overal in Nederland wordt nu al de norm voor fijn stof, samen met stikstofdioxyde de grootste boosdoener, overschreden. waterschap Meer hierover verderop in deze krant. Aan de Achterdijk te Stad aan 't HaringvUet is jl. dinsdag aan 't eind van de middag een woning geheel door brand verwoest. Nadat de bewoners iets na half vijf het pand verlaten hadden, bleek iets na vijf uur de woning - die onlangs werd verkocht - in lichterlaaie te staan. Bij de alarmcentrale kwamen dan ook vele meldingen binnen van omwonenden, naar aanlei ding waarvan de centrale meteen de melding 'middelbrand' gaf. Ook de huizen naast de bran dende woning - waaruit dè vUimmen metershoog uit het dak sloegen - werden door de vuur zee bedreigd. Kort nadaf de brandweer ter plaatse kwam, werd dan ook opgeschaald naar 'grote brand". Zowel de blusploegen van Stad aan 't Haringvliet, Middelhamis als Den Bom mel hebben het vuur bestreden. Omstanders hadden nog geprobeerd om de twee honden en een kat, die nog in de brandende woning aanwezig waren, te redden, maar de dieren zijn omgekomen. Omstreeks 18.00 uur kon het sein brand meester worden gegeven. Naar de oor zaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. tFow Pershum FUMee) Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 BTOwtS wku >inmutmis' (tputTOifU iTEU!li»ii iitiEm>THiil Kijk voor hel wUcdi^c aanbod op: "f^^ 'kiuSMeiün' mn ijufee. TEL. 0187 - 688500 BADCULTUUR INSTALLATIETECHNIEK '^'i STATIONSWEC4 3155 BLOUDCTONCE TEL. (0187)643426 FAX <0187) 641110 Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. At 35 jaar de meest geliefde outo van Nederland. www.opelnieuws.nl MIDDELHARNIS - Op verzoek van de Groen van Prinstererschool verzorgt Koninklijke Muziekvereniging Sempre Crescendo op maandag 31 januari aanstaan de een marsoptreden. Aanleiding is de ver jaardag van Hare Majesteit Koningin Beat rix. Sempre Crescendo treedt aan met een grote groep muzikanten, want aan dit optre den doen zowel het fanfareorkest, de drum band als het opleidingsorkest mee. Om 19.00 uur gaat het vanaf de school in de Emmalaan in optocht naar verzorgingshuis de Goede Ree, waar twee coupletten van het Wilhelmus zullen worden gezongen. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 www.cormelissant.nl 'jNijverheidsweg 4, Dirksland i Autobedrijf Cor Melissant I 0187-6015 98 Flakkee Caravans 0187-60 5191 Cor Melissant Tweewlelers i 0187-601706 ^jS^ 2 beëdigde/gecertificeerde FR? makelaars/taxateurs Willem Bewoners en genodigden voor de officiële openingshandeling werden ontvangen bij de 'buren", in het 'Trefpunt' van Rabobank Middelhamis. Voor de heer S. van Nieuw aal, nog maar sinds kort directeur van Woongoed Flakkee, was de toespraak bij de opening van Willemshof zijn eerste optreden in het openbaar. Allereerst stond hij stil bij de naamgeving van het complex, want de naam 'Willemshof bleek niet de eerste keu ze van Woongoed Flakkee te zijn. Het bestuur had liever een naam gewild die de band met het verleden uitdrukte, zoals bij voorbeeld het EMGO-terrein. Deze naam zou dan herinneren aan de vroegere eigenaar van het terrein, de Energie Maatschappij Goeree-Overflakkee. Maar volgens Van Nieuwaal had de gemeente andere gedach ten en zij zag liever een naam die aansloot bij de straatnamen in de omgeving. Dus werd er gekozen voor 'Willemshof Ideaal Van Nieuwaal vertelde dat de woningcorpo- rati, enkele jaren geleden als één van haar speerpunten koos voor 'bouwen voor men sen met een zorgbehoefte'. Het realiseren van een begeleid-wonen-project was toen het ideaal. "Mensen met een lichamelijke of psychische handicap zouden zelfstandig moeten kunnen wonen. Woongoed Flakkee wil voor deze groep mensen graag iets bete kenen", aldus Van Nieuwaal. Omdat de mensen graag zelfstandig willen blijven wonen, ondanks hun handicap, wil Woon goed Flakkee hierbij de helpende hand uit steken. En niet alleen bij het gerealiseerde Willemshof, maar ook bij andere projecten probeert de woningcorporatie gestalte te geven aan haar gekozen doelen. Woongoed Flakkee kijkt met plezier terug op de goede samenwerking die er is met Stichting Sja loomzorg. Deze stichting verleent vieren twintig uur per dag zorg aan 'zijn' bewoners. Het terrein waarop de Willemshof is verre zen, staat in de volksmond bekend als het EMGO-terrein. Hoewel de binding met het verleden van het terrein niet tot uiting komt in de naamgeving, wil Woongoed Flakkee toch nog die herinnering in leven houden. Daarom is op de glazen deuren bij de ingang van het complex het oude logo van de EMGO aangebracht, wat ook later op de middag zou worden onthuld. Onder het embleem zijn in oud-Nederlands de woor den 'Elck Mensch Goet Onderdak' aange bracht, zodat iedere bezoeker bij het betre den van het gebouw toch nog herinnerd wordt aan de vroegere functie van het ter rein. De organisatie die voor de zorg garant staat, is de Stichting Sjaloomzorg. Daarvan ging directeur H. Brinkman - één van de sprekers deze middag - terug in de geschiedenis van de realisatie van de Willemshof. Hij noemde het gebouw uniek, "en dan bedoel ik niet zozeer de hardware, maar wel de software". Het feit dat gezamenlijk gekeken wordt naar wat gedaan kan worden voor mensen die zorg behoeven maar toch ook zelfstandig De heer Troost gaat, onder toeziend oog van de Woongoedfiinctionarissen Van Nieuwaal en Ten Have, de openingshandeling verrichten. tFotoAdrivanderiMwii willen blijven wonen. Brinkman roemde de samenwerking die rond de ontwikkeling van de Willemshof heeft plaatsgehad. Hij hoopt dat deze samenwerking ook in andere plaat sen ertoe zal leiden dat dergelijke woonvor men ontwikkeld kunnen worden. "Sjaloom zorg zal, naar wat binnen onze mogelijkhe den ligt, dit ook proberen waar te maken", aldus Brinkman. Overigens waarschuwde Brinkman ervoor dat de ontwikkelde klein schaligheid, waarbij zorg wordt verleend aan een kleine concentratie zorgvragers, wel duurder is. Daarom zal het veel inventiviteit van de betrokkenen vragen om de kosten binnen de perken te houden. Een andere spreker op de openingsbijeen komst was de heer J. Troost, voorzitter van de Chronisch Zieken en Gehandicaptenraad. Deze vertegenwoordiger van de landelijke belangenorganisatie plaatste op geheel eigen wijze kritische kanttekeningen bij het over heidsbeleid ten opzichte van gehandicapten. Troost noemde de nieuwe Wet Maatschap pelijke Ondersteuning, die vanaf volgend jaar de AWBZ en de WVG gaat vervangen, de "Wet Maatschappelijke Ondergang". Hij verwerpt deze nieuwe wet, maar toch verze kerde hij dat er kansen liggen. "Het gaat niet alleen om wonen en welzijn". Als voorbeeld noemde hij het feit dat de Rabobank te Mid delharnis, nu de bank de Willemshof als buren heeft, de geldautomaten zal moeten laten zakken. En ook op het gebied van de toegankelijkheid van winkels valt er nog wel het een en anderen te verbeteren. Volgens Troost is toegankelijk wonen heel belangrijk voor mensen met een handicap; daarom waarschuwde hij de woningbouwvereniging dat ze er nog niet is met 'alleen maar' dit prachtige gebouw neer te zetten. Nadat vervolgens het gezelschap zich rond de hoofdingang van Willemshof had gegroe peerd, was daar het moment van de officiële openingshandeling: de heer Troost onthulde het EMGO-embleem, met de oud-Hollandse tekst. Tot slot van de bijeenkomst was het woord aan de heer Van der Wende, die op humoristische wijze zijn tevredenheid ver woordde over het wonen in het woonzorg complex Willemshof. Het complex Willemshof is mooi gelegen aan een zijstraat van de Hoflaan in Middel- harni.s en bevat 16 appartementen, die inmiddels al geruime tijd bewoond zijn. Het complex is gebouwd door Aannemingsbe drijf Goldewijk uit Steenbergen, naar ont werp van Architect Luc Meijer uit Rotter dam. ^^:ci..:A.sBmim!msiS0Smiim0l' Het oude EMGO-embleem siert de ingang van Willemshof met de tekst: 'Elck Mensch Goet OnderdakiFom Adri van der Lam) SOMMELSDIJK - Ook dit seizoen houdt peuterspeelzaal 'de Kohbri' weer een verko ping van tweedehands kinderkleding in vele maten. U bent van harte welkom op vrijdag II maart van 18.00 tot 20.00 uur bij het wijkgebouw de 'Zwaluw' te Sommelsdijk, Sperwer 5, waar de verkoping zal worden gehouden. De datums om tweedehands kle ding in te leveren zijn; woensdag 9 februari van 9 tot 10 uur, donderdag 10 februari van 9 tot 10 uur, maandag 14 februari van 9 tot 10 uur en dinsdag 15 februari van 9 tot 10 uur. Er wordt alleen kleding ingenomen van maat 92 t/m 176, dus geen babykjeding. De kleding dient ook schoon te zijn en moet er nog goed uitzien. Kinderzomerschoenen, s;mdalen en slippers zijn zeer welkom! Mocht u verhinderd zijn om spullen in te leveren, bel dan even naar 06-48524042. NIEUWE TONGE - Het zaterdagavond jeugdwerk van de Hersteld Hervormde gemeente van Nieuwe-Tonge hoopt mor genavond in het gebouw van de postduiven- vereniging een krantenspel te doen. De avond begint om half acht, jongeren zijn har telijk welkom. SOMMELSDIJK - Op vrijdag 4 februari hoopt de zendingscommissie van de Her vormde Gemeente te Sommelsdijk weer een sing-in te organiseren in de Lukaskapel van 'de Samaritaan'; samen zingen met als the ma 'Alles wordt nieuw' en met medewer king van de HDG kinderkoren. Aanvang 19.00 uur. Iedereen hartelijk welkom. Bij het politiebureau in Sommelsdijk worden weer fietsenkijkdagen gehouden, en wel op vrijdag 4 februari van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag 5 februari van 10.00 tot 16.00 uur. Als u wilt kijken of uw vermiste fiets aanwezig is, dient u uw proces-verbaal mee te nemen. REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1