Fietsstroken Kadewoningen Laat uw mening horen bij de provincie Zuid-Holland Sector kanton zitting in gemeentehuis Leges volgens de gemeentelijke legesverordening per 1 januari 2005 Spreekrecht tijdens vergaderingen van de gemeenteraad Commissaris Franssen zet Bijbel naast Koran op zijn werkkamer EllimSBI-ltiEUWS Dames 1 Les Deux Intermezzo redt het niet Elke maand neemt het provincie bestuur besluiten over allerlei onderwerpen die voor inwoners van Zuid-Holland van belang zijn. Inwoners van de provincie kunnen op verschillende manie ren hun mening laten horen. Het priwinciebestuur Burgerinittati^ Andere mogelijkheden Éi Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis. Tel. (0187)47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl Huwelijk/registratie gemeentehuis200,00 (10.00 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 uur) Huwelijk/registratie gemeentehuis zaterdag520,00 Huwehjk/registratie bijzonder huis 45,00 Huwehjk/registratie RP museum460,00 (10.00 11,30 13.00 14.30 16.00 uur) Huwelijk/registratie RP museum zaterdag520,00 Trouwboekje (bij losse verkoop)20,00 Uittreksel Burgerlijke Stand10,20 Verklaring van huwelijksbevoegdheid18,70 Nasporingen archief (per kwartier)10,00 Ongetekende fotokopie akte burgerlijke stand3,00 Paspoort38,00 Zakenpaspoort43,00 Bijschrijving (gelijktijdig) per kind8,00 Bijschrijving (later) per kind18,00 Nederlandse Identiteitskaart31,00 Extra leges (spoed) per document38,00 Extra leges (spoed) per latere bijschrijving18,00 Boete (bij vermissing)25,00 Extra boete bij herhaalde vermissing50,00 Rijbewijs30,00 Boete (bij vermissing)10,00 Extra boete bij herhaalde vermissing20,00 Eigen Verklaring19,00 Uittreksel GBA6,00 Inlichting GBA2,50 Attestatie de Vita6,00 Bewijs van Nederlanderschap6,00 Verklaring omtrent gedrag29,50 Legalisatie handtekening2,50 Pas 656,00 Ventvergunning (per persoon per dag)2,50 Vrachtwagenparkeerplaats per ml (exclusief BTW)21,50 per ml (inclusief BTW)25,58 Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de inrichtingsplannen "duurzaam veilig wegverkeer". De werkzaamheden zullen naar ver wachting begin februari worden afgerond. Op enkele wegen na, zal voor alle straten binnen de bebouwde kom een rijsnelheid gel den van maximaal 30 km per uur. Inwoners van de gemeente Middelharnis hebben de mogelijkheid om rechtstreeks invloed uit te oefenen op raadsvergaderingen. Ze kunnen de raadsleden toespreken tijdens een raadsvergadering, direct nadat de voorzitter deze vergadering heeft geopend. Onderwerpen Spreektijd De spreektijd is in beginsel maximaal vijf minuten per beurt. De totale spreektijd is gesteld op maximaal 30 minuten. Per vergadering komt dat dus neer op maximaal zes sprekers. Als meer burgers het woord willen voeren, verdeelt de voorzitter de beschikbare spreektijd van 30 minuten naar evenredig- m Behandeling Doorgaans geeft de voorzitter de sprekers het woord in volgorde van aanmelding. Vervolgens doet de voor zitter of een raadslid een voorstel over de behandeling van hetgeen de inspre ker naar voren heeft gebracht. Daarbij mogen raadsleden de spreker om verduidelijking vragen als de voorzitter daar toestemming voor geeft. Aannielden Burgers die hun adviezen, grieven, op- of aanmerkingen kenbaar willen maken, kunnen dit doen door middel van een schriftelijke of mondehnge kennisgeving aan de raads- griffier. Via telefoonnummer 0187-475555 is de raadsgriffier bereikbaar. Het is de bedoeling dat insprekers ten minste 48 uur voor aanvang van de raadsvergadering hun naam, adres en telefoonnummer doorgeven én in het kort uitleggen over welk onderwerp zij het woord willen voeren. 'Nieuwe Bijbelvertaling kan dialoog tussen godsdiensten vereenvoudigen Conny Wielaard zwemt naar Nationale titel 3D materialen- en kaarten- verkoop in Theetuin De Bongerd Onderstaand de uitslagen: PAGINA 4 DINSDAG 25 JANUARI 2005 MMMam in h9t mm... Zuid-Holland heeft een eigen provin ciebestuur, dat uit twee onderdelen bestaat; een dagelijks bestuur van 7 personen: het college van Gedepu teerde Staten en 83 volksvertegen woordigers, die samen Provinciale Staten vormen. Gedeputeerde Staten zijn vergelijkbaar met de minister raad (landelijk) en Burgemeester en Wethouders (gemeentehjk), terwijl Provinciale Staten vergelijkbaar zijn met de Tweede Kamer (landelijk) en de gemeenteraad (lokaal)Provinciale Staten vergaderen iedere maand in het provinciehuis in Den Haag. De onderwerpen voor deze vergadering worden vaak voorbereid in statencom missies. Alle statenleden zijn lid van een of meer commissies, die zich ver diepen in een beperkt aantal onder werpen. De commissievergaderingen zijn net als de Provinciale Statenverga dering openbaar. Geïnteresseerden en belanghebben den kunnen tijdens deze vergade ringen hun mening laten horen: dit noemt men 'inspreken'. Naast het inspreken is het nu ook mogelijk om een onderwerp op de agenda te zet ten van Provinciale Staten. Dat kan door een zogenaamd burgerinitiatief in te dienen. Vindt een burger dat Provinciale Staten een besluit zouden moeten nemen over een bepaald onder werp, dan heeft hij of zij het recht dit aan hen voor te leggen. Dit voor stel moet wel aan enkele voorwaarden voldoen. Is dit het geval, dan zijn Provinciale Staten verplicht het voorstel in hun verga dering te bespreken en een besluit te nemen. Door inwoners de kans te geven een burgerinitiatief in te dienen, weten de Staten wat er in de provincie leeft en kunnen zij daar ook echt iets mee doen. Waar moet een burgerinitiatief aan voldoen? Het voorstel moet: concreet zijn; betrekking hebben op een onder werp dat valt onder de bevoegd heid van Provinciale Staten van Zuid-Holland; nauwkeurig aangeven welke beslis sing Provinciale Staten zouden moeten nemen; een onderbouwing van de beslis sing geven; en een globale raming van de kos ten bevatten. Een aantal onderwerpen zijn uitgeslo ten van een burgerinitiatief, zoals bij voorbeeld de provinciale belastingen. Wie mogen een burgerinitiatief indie nen? Inwoners van Zuid-Holland, die stemrecht hebben bij de Provinciale Statenverkiezingen. Daarnaast: jonge ren van vijftien tot en met zeventien jaar. Dit laatste omdat de provincie graag de betrokkenheid van jongeren bij de provinciale politiek wil vergro ten. Een voorstel moet worden onder steund door minimaal 1.000 mensen die, net als de indiener, initiatiefge rechtigd zijn. Is het voorstel in Den Haag ontvangen en voldoet het aan de voorwaarden, dan komt het burgerinitiatief op de agenda van de Provinciale Staten vergadering. De indiener mag het voorstel tijdens deze vergadering mondeling toelichten. Komt het voor stel eerst in een statencommissie, dan kan ook daar ëen toelichting worden gegeven. Zodra Provinciale Staten een besliiit hebben genomen over het burgeriniti atief, ontvangt de indiener een schrif telijke toelichting waarom dit besluit is genomen. Daarna wordt het besluit algemeen bekend gP!:"'-?frt Form.uiii Om het indieneii van eci - nitiatief zo gemakkelijk «lOge maken, heeft de provincie ee:- lier ontwikkeld, dat via de website is te downloaden. Voeg daarbij een lijst met de handtekenin gen van 1.000 personen die het burgerinitiatief steunen en stuur een en ander naar; Provincie Zuid-Holland, ta.v. de Statengriffie, Post bus 90602, 2509 LP Den Haag. Meer informatie over het burgerinitia tief is te vinden op www.zuid-holland.nl of via de Statengriffie, telefoon 070- 4418149- Andere mogelijkheden om invloed te hebben op de provinciale besluitt'or- ming zijn: inspreken tijdens een vergadering van Provinciale Staten of een sta- tenconamissie. Van het spreekrecht kunnen zowel individuele burgers als groepen, instanties en organisa ties gebruik maken. Wil men inspreken bij een sta tencommissie, dan dient men zich 48 uur voor een commis sievergadering aan te melden via StatengrifFie@pzh.nl of 070-4418149. Aanmelden voor inspreken bij een Provinciale Statenvergadering kan alleen schriftelijk. Het verzoek hier voor moet ten minste twee dagen voor de vergadering zijn ingediend, onder vermelding van het onder werp. contact opnemen met Provinciale Staten of een fractie van een poli tieke partij. Het adres is Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, e-mail: Statengriffie@pzh.nl. telefoon 070- 4418149. Adressen en telefoon nummers van Statenleden staan op www.zuid-hoiland.nl. Statenvergaderingen en commissie vergaderingen zijn openbaar. Belang stellenden zijn er van harte welkom. Zij kunnen de maandelijkse Staten vergaderingen volgen op de publieke tribune van de Statenzaal, in het pro vinciehuis. Ook de commissievergade ringen vinden plaats in provinciehuis. Het vergaderschema is te vinden op de website. Vanaf 1 januari 2005 houdt de kantonrechter zitting in de raad zaal van het gemeentehuis in Middelharnis. De rolzittingen vin den plaats op iedere tweede en vierde maandag van de maand om 10.00 uur. Wilt u weten wat de kantonrechter in Nederland allemaal doet, dan bent u natuurlijk welkom eens een zitting bij te wonen. Zittingen zijn immers openbaar. Rechtbank Rotterdam, sector kanton, locatie Middelharnis, Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelharnis, tel. 0187-482509. E E N T E IDOELHABKl Uitzondering hierop vormen de gebiedsontsluitingswegen. Op die wegen blijft de rijsnelheid 50 km per uur. De gebiedsontsluitingswegen bin nen onze gemeente zijn: de Rottenburg- seweg, de Molenweg, het zuidelijke deel van de Langeweg en de Dorpsweg (tot aan de Koningin Julianaweg), de Konin gin Julianaweg (vanaf de Dorpsweg tot de Doetinchemsestraat), de Doetin- chemsestraat, de Prutweg, de Joost van de Vondellaan en de Lieve Vrouwepol- dersedijk. Op een aantal van deze wegen zijn fiets stroken aangebracht. Deze voorzienin gen zijn bedoeld voor een veilige en vlotte doorgang van het fietsverkeer Helaas komt het regelmatig voor, dat er op deze stroken auto's worden gepar keerd. Dit ondergraaft de doelstelling van deze verkeersmaatregel. Bovendien is het parkeren op zo'n strook in strijd met de wet. Foutparkeerders kunnen hiervoor dus worden beboet! Nu het aantal fietsstroken beduidend is uitgebreid, leek het ons goed de bedoe ling van deze verkeersmaatregel eens toe te lichten. Wij gaan er van uit, dat er nu niet langer op deze stroken zal wor den geparkeerd. Men kan inspreken over onderwerpen die op de agenda van de vergadering vermeld staan, maar ook over andere onder werpen. Het woord kan echter niet worden gevoerd over een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep bij de rechter mogelijk is. Ook over benoemingen, keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen is geen spreekrecht mogelijk. Hetzelfde geldt als er een klacht kan of kon worden ingediend over de wijze waarop een bestuursor gaan zich heeft gedragen. heid. In bijzondere gevallen kan de voor zitter ook aftvijken van de maximale spreektijd. DEN HAAG - "De scheiding van kerk en staat, die in de Grondwet is gere geld, hoeft de overheid niet te weer houden van contacten met godsdien stige stromingen in ons land. Gesprek ken over burgerschap en respect voor individuele waardigheid kunnen pas diepgaand worden gevoerd wanneer de religieuze wortels van miljoenen Nederlanders in het debat worden betrokken." Dit zei de Commissaris van de Koningin Zuid-Holland, de heer J. Franssen, toen hem woensdag 19 januari een exemplaar van 'De Nieuwe Bijbelvertaling' werd aange boden door het Nederlands Bijbelge nootschap. Hij heeft de Bijbelver taling naast de Koran gezet, die eer der al een plaats kreeg op zijn werkkamer. Volgens Franssen worstelen mensen in een sterk geïndividualiseerde en geseculariseer de samenleving met vragen over zingeving en normbesef. "Vragen die moeilijk zijn te beantwoorden, omdat velen in Nederland zijn losgeraakt van hun godsdienstige wor tels. Dat maakt dat we ook zo verkrampt omgaan met de islam, en dat de dialoog met moslims zo moeizaam wordt gevoerd." De provinciecommissaris noemde De Nieu we Bijbelvertaling "een bijzonder leesbaar en toegankelijk boek". Daardoor biedt het ook moslims in ons land de mogelijkheid om zich te verdiepen in het godsdienstig en cul tureel erfgoed, dat Nederland in voorgaande eeuwen zo zeer heeft gestempeld, aldus Franssen. De kerken in Zuid-Holland kunnen volgens hem meer initiatieven ontplooien in het belang van de dialoog met de islam, en zo het hunne bijdragen aan het overbraggen van tegenstellingen in onze samenleving. "In figuurlijke zin stammen alle gelovigen van dezelfde Abraham, en hoeven we voor elkaar geen vreemden te zijn", verklaarde Franssen tegenover de delegatie van het Nederlands Bijbelgenootschap. De Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland ziet voor zichzelf als provinciebe stuurder en vertegenwoordiger van de Kroon slechts beperkte mogelijkheden om bmggen te slaan naar godsdienstige stromingen. Toch is hij er van overtuigd dat overheid en levensbeschouwingen elkaar meer dan voor heen iets hebben te bieden, en in bepaalde maatschappelijke vraagstukken samen kun nen optrekken. Bij zijn werkbezoeken aan gemeenten in Zuid-Holland en gesprekken met burge meesters informeert Franssen regelmatig naar de contacten tussen het lokaal bestuur en levensbeschouwelijke groeperingen in de betreffende gemeente. Die kunnen volgens de commissaris bijdragen aan de maatschap pelijke samenhang. De commissaris zal in de loop van dit jaar verschillende moskeeën in de provincie bezoeken, en het gesprek aan gaan met lokale moslimgemeenschappen over hun verbondenheid met de Nederland se samenleving. Conny Wielaard, zwemster en trainster van zwemclub 'de Schotejil' te Middelharnis, heeft afgelopen weekend deelgenomen aan de Open Nationale Masters Kampioenschap pen te Winterwijk. Op haar in totaal zes starts wist zij evenzoveel ereplaatsen te bereiken. De meest aansprekende prestatie was wel de gouden medaille, en dus de nationale titel, op de lOOm vrij in een persoonlijk record van 1.09.84. Ook op de 1500m vrije slag zwom zij een knappe tijd van 22.06.89. Verder zwom zij nog de 200m schoolslag (3.04.61), lOOm schoolslag (1.24.41), 200m wisselslag (2.53.85) en de 50m schoolslag (38.66). HERKINGEN - In 'Theetuin De Bongerd' wordt woensdag 2 febraari tussen 13.00 en 17.00 uur een 3D-kaartenverkoop gehouden en een demonstratie .ter plekke van het gebruik van de materialen. Als u zelf creatief bezig wilt zijn, kunt u hier uit een breed en betaalbaar assortiment uw materiaal voor 3D-kaarten uitzoeken. De inloop vanaf 13.00 uur is geheel vrijblijvend. Nieuw; bij besteding van 15 ontvangt u gratis een gevulde 3D-map. En bij besteding van 10 krijgt u een gratis 3D-krant! Kom dus op 2 februari naar Theetuin 'De Bongerd' in Her kingen om uw hobbymaterialen in te kopen. Kijk ook rond, drink gezeUig een kopje kof fie of kies uit 40 soorten thee en geniet van de nieuwe winterexpositie met keramiekwerk van Ineke Snoek uit Dirksland en het bijzon der fraaie keramiek en andere beelden van Hannie Speelman. Verder kunt u terecht voor leuke cadeautjes, van tafelkleed tot servies goed en mooie kinderboeken. U kunt zich ook in het gezellige paviljoen een ambach- tehjke bereide pannenkoek laten smaken. Voor meer informatie kunt u bellen naar de Theetuin, tel.: 0187-669327 of kijken op de website; www.theetuin-de-bongerd.nl. Met Aimee van Lint als mini van de week op de bank, had het eerste damesteam van vol leybalvereniging Les Deux Intermezzo een goede stimulans om te winnen van Tim- mersA'oUey Zuid 3. De nieuwe wedstrijdbal van sporthuis de Bont was prettig. Maar het ging anders. Het team uit Rotterdam had net iets meer slagkracht en was net wat gewiek ster. De dames van Bert van de Weert had den kansen, maar gebruikten ze niet, won nen uiteindelijk één puntje en de gasten gin gen met een 1-3 overwinning naar huis. De heren van DVO 2 uit Oud Beijerland reden dezelfde richting naar huis, er was één verschil; ze gingen met een 3-1 nederlaag uit de Staver weg. Heren 1 behaalde een zwaar bevochten overwinning, wat de komst van Pamela Domselaar nogmaals tot een goede keuze bestempelt. De eerste divisiespeelster blijkt ook over trainsterkwaliteiten te beschikken. Heren 3 haalde het net niet tegen Move 2, terwijl het er beslist in zat. Het jeugdige team met potentie verloor met 3-1 van een geroutineerde Move. Bij de jeugd is men aan een nieuwe competitie begonnen. Les Deux Intermezzo kan tevre den zijn, de meeste jeugdteams zijn bij de eerste vijf in de klassering terug te vinden. Heren 2 - Vovero 24-0 Meisjes A - Ibis 13-1 Meisjes C- Vovero 13-1 Meisjes Dl - VLol Voome 2000 10-4 Heren 3 - Move 21-3 Dames 1 - Timmers/voll Z 31-3 Jongens B - Vovero 13-1 Jongens D - DVO 32-2 Heren 1 - DVO 23-1 Dames 2 - Vovero 23-1 Jongens C - DVO 12-2 Meisjes B - Vovero 12-2 DVO 2 - Meisjes D2n-u 't Qezftgêén wonder dazzt 'n stk-htiznggaz Segirmt de. kao^ers van de nieuzve wtunkngs ofdekae "Be mensen Sin bemam)ddazzt de dupe èinne Ze fuw 'nstil(mitzurg inzitte mit de. scfiae 't Is weCSenêód, oor, dazze 'Wexmiengsgae. verl^pe twint dat deprocedure nog niet tènden is 9Aar, plenners wete waffoor risico ze iaopt Ze douwt dichte dem, in 'tgaet niet dichte mis 'De kgopers, dienl{il{zo, die l<Qope in Vertrouwen De rtge(s voor dien Bouw, wat wete ze d'r van? 't Is ommers voor 'n Ike/^gêên doezm om èiz te hojMfen of dat M'nhêèrst zwgt voor 'n óestemmiengsplan l'olges de stilges die '/(tot noe toe haogekze is 'n óestemmieTigsplJm daer wtttekl{yerp[icht 'Dat had er noe toch ai 'n hartje l(enm weze voor wat ze bouwe in 't beschermde dwrpsgezicht? Dat Durpsgezicht is deur de rijlqdienst angegeve in de provincie ingemêintegienge mee 'Waerom dan niet gedoe zoos 'tis voorgeschreven 'Want dat Voortkomt atCicht 'n hoop èUènde, ee! Moortje van. MeiisscmX.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4