Waarom naar de rechter als het ook anders kan? Lampionnenoptocht te Oude-Tonge lEIIAtlElBI-tnEUWS 'Da's nog 's biezoender! Of niet...?' EiiAnDEn-niEuws Concert Jostiband Orkest Swift een maatje te groot voor Good Luck Zangavond voor Azië Contactgroep Jubilee Campaign gaat niet door Predikant beroepen Actie Boeren Planten Bomen loopt nog drie weken Flakkee TV live tijdens TIakkee voor Azië' Hellevoets Dameskoor zoekt zangeressen Socialistische Partij in actie tegen huurplannen van minister Dekker Schotejil junioren klaar voor NK ^ËnSDAG 25 JANUARI 2005 OUDE-TONGE - "Vier generaties vin 'k niks biezoenders, die binne d'r zat!" Met die 'mededeling' kwam de heer T.D, van Kempen uit Oude-Ton- ge naar de redactie om trots te laten zien dat zijn vrouw, samen met haar 'nazaten' maar liefst twéé maal vier generaties vormt van hetzelfde geslacht, de vrouwelijke lijn. "Da's nog 'es biezoender! Of niet?", zo voeg de hij daaraan toe. Na een periode van intensief overleg hebben Open Doors en Jubilee Cam paign besloten om geen fusie aan te gaan, zo hebben de beide organisaties bekend gemaakt. Gebleken is dat in geval van fusie de afdelingen Jubilee Campaign Engeland en de Verenigde Staten hun accreditatie bij de VN kwijt zouden raken, hetgeen inhoudt dat ze dan geen spreekrecht meer zou den hebben binnen de VN om voor de verdrukte Christenen te pleiten. Mediation is conflicten oplossen via bemiddeling "In elk conflict zijn gemeenschappelijke belangen aanwezig ACHTHUIZEN - Conflicten! Ieder een heeft er in zijn of haar dagelijks leven wel eens mee te maken. Er kan verschil van mening zijn over bepaal de zaken binnen het gezin, op de werkvloer of tussen bedrijven en instellingen. Meestal kunnen kleine botsingen worden opgelost door een goed gesprek en verandering van han delswijze of gedrag. Toch komt het regelmatig voor dat het conflict een dermate grote vorm aanneemt dat men er niet meer uitkomt. Veelal wordt dan de stap naar de rechter of een arbiter gemaakt, die dan een bin dende uitspraak doet. Het gevolg is meestal een verwijdering tussen beide partijen, wat nooit meer goed komt. Er blijkt wel een andere weg te zijn om tot een voor beide partijen aan vaardbare oplossing te komen. En dat is mediation. We spraken met ir. H.J. Hemink van het Bureau Heminkad- vies in Achthuizen. Hij is bij het Nederlands Mediation Instituut (NMI) geregistreerd als mediator. Door Adri van der Laan Bemiddelen Gemeenschappelijk belang benutten T\issen de partijen staan Protocol Eilandelijke behoefte De SP Werkgroep Goeree-Overflak kee is een actie gestart tegen de plan nen van minister Dekker om de huren te liberaliseren. De werkgroep haakt hiermee in op de landelijke SP-actie 'Stop de huurexplosie!'. PAGINA 2 V. ril Dat kon doordat én bij dochter Coby (50) én bij dochter Teunie (48) in het afgelopen najaar een kleindochtertje geboren werd. En dat leverde dus twee foto's op met vier gene raties in de vrouwelijke lijn, met een gemeen schappelijke moeder/oma/overgrootmoeder: mevrouw A.P van Kempen-Potappel (74). Op de foto hierboven de ene 'viergeslach- tenlijn', met van links naar rechts mevrouw Van Kempen-Potappel, kleindochter Agnes van Dijke-Pipping (23) uit Sint Philipsland met achterkleindochter Judith van Dijke (geboren september 2004) en dochter Teunie Pipping-van Kempen uit Oude-Tonge. En op de foto hieronder de tweede 'vierge- slachtenlijn', met van links naar rechts mevrouw Van Kempen-Potappel, dochter Coby Klem-van Kempen te Oude-Tonge, kleindochter Arianne Koppenaal-Klem (28) uit Middelharnis en achterkleindoch ter Naomi Koppenaal (geboren oktober 2004). Trots liet (over)grootvader de foto's zien, om onomstotelijk te bewijzen dat 't echt waar is wal 'ie zei. "Hier, hou ze mar even bie je. Dan zieje m'n 't misschien nog wel 'es." Bij deze dus! f'SSI De Oranjevereniging te Oude-Tonge organi seert zaterdag 29 januari a.s. weer de inmiddels traditionele - lampionnenoptocht, met muzikale begeleiding, ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Beatrix. En misschien wordt het ditmaal wel een sfeervolle winterwandeling in de sneeuw. Verzamelen vanaf 18.30 uur bij het 'Bolba ken', waar ook lampionnen te koop zijn. Na afloop is er warme chocolademelk en Glühwein. chr. streekblad op gerefonneerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning; dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,29; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en viljdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der '(belden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per haigaar 18,50 Per Jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 SOMMELSDIJK - In het kader van het 40- jarig jubileum van de Stichting Sjaloom Zorg op Goeree-Overflakkee, wordt in het Recreatiecentrum 'De Staver' in Sommels dijk het jubileumjaar afgesloten met een concert door het landelijk bekende Jostiband orkest. Dit concert wordt gehouden op zaterdag 29 januari; er zijn nog enkele toegangsbewij zen beschikbaar. Ze zijn te verkrijgen bij VVV Middelharnis en Boekhandel Van der Boom te Sommels dijk. Voor de derde maal moest Good Luck uit wijken naar Sportcomplex de Gooye om aldaar een thuiswedstrijd te spelen. Tegen stander was deze keer het hooggeklasseerde Swift uit Middelburg. In de uitwedstrijd tegen Swift had de ploeg uit Middelharnis het grootste deel van de wedstrijd voorge staan. Pas in de slotfase kwam Swift terug en pakte toen alsnog de volle winst. Ook nu begon Good Luck sterk aan de wedstrijd en beide ploegen waren goed gewaagd aan elkaar. Good Luck pakte een kleine voor sprong bij 3-2, maar kon deze niet uitbou wen. Tot 4-4 liepen de ploegen gelijk op, maar Good Luck kwam steeds moeilijker tot een goede kans. Swift verdedigde zeer scherp en een voorkwam lange tijd een doel punt van Good Luck. Swift liep uit naar een voorsprong van 4-7 en trok de wedstrijd voor het eerst naar zich toe. In de slotfase van de eerste helft leek Good Luck nog even terug te komen na de via een strafworp ge scoorde 5-7. Swift bepaalde echter in de slotseconde de ruststand op 5-8, maar hier mee was de wedstrijd nog allerminst beslist. De tweede helft begon direct met een doel punt van Britt Abbas, en het publiek ging er weer goed voor zitten. Net als vorige week tegen VEO had Good Luck ook nu een zeer zwakke periode in de tweede helft. Swift profiteerde hier optimaal van en scoorde zesmaal op rij en besliste de wedstrijd. De moed zakte in de schoenen bij de spelers en het noodzakelijke geluk werd ook niet meer afgedwongen. Bij Swift vielen de afstand schoten eenvoudig door de mand, terwijl bij Good Luck op alle mogelijke manieren de ballen uit en van de mand stuiterden. In de slotfase wisselde coach Jan de Leeuw nog driemaal, maar ook de invallers konden het spelbeeld niet meer kantelen. De uitstekend lijdende scheidsrechter Omi floot af bij een eindstand van 10-20 en hierdoor leed Good Luck de tweede flinke nederlaag op rij. Deze nederlaag was ingecalculeerd, maar de uit slag viel opnieuw tegen. Hopelijk kan men volgende week in de uitwedstrijd tegen Fiks de draad weer oppakken. Doelpuntenmakers: Marcel Kievit (3), Jan- Willem de Vos (3), Britt Abbas (2), Nico Overduin (1) en Arjan Zondervan (1). DIRKSLAND - Inmiddels is het alweer 4 weken geleden dat de grote ramp in Azië plaatsvond. Iedereen was ontsteld bij het zien van de beelden. Nu we een maand ver der zijn, is het 'nieuws' eraf en vragen ande re zaken de aandacht. Ondanks dat het leven doorgaat, is in het rampgebied de nood nog steeds groot. Bij alle activiteiten die hiervoor reeds ontplooid zijn, organiseert het Dirks- lands Mannenkoor een extra zangavond. Samen met mannenkoor 'Rehoboth' uit Tholen zal het Dirkslands Mannenkoor (gezamenlijk bijna 200 zangers) een en ander ten gehore brengen. Tijdens de zang avond zal een collecte gehouden worden voor de hulp in Bijzondere Noden (BN). De heer Van Heteren, die secretaris is bij BN, hoopt deze avond te spreken over het werk in het rampgebied. Hij zegt hierover: "BN gebruikt de lokale kerken om het geld een goede bestemming te geven. Dit is een van de meest betrouwbare methoden gebleken. Bij een grote opbrengst van de landelijk georganiseerde actie is het mogelijk om structurele hulp te kunnen bieden. Denk hierbij aan de wederopbouw. Dit is immers van ongekend belang nadat de eerste nood hulp is verstrekt." Het Dirkslands Mannenkoor hoopt daarom dat er vele mensen naar deze zangavond zul len komen, die gehouden wordt op zaterdag 29 januari in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Mozartsingel te Dirksland. De aanvang is 19.30 uur; de kerk gaat open om 19.00 uur. De toegang is gratis. Overi gens hoopt de organisatie dat de collectezak- ken tijdens het collecteren wel voller, maar niet zwaarder worden. Begrijpt u...? Ieder een is hartelijk welkom. Jubilee Campaign NL. gaat door met het voeren van acties voor godsdienstvrijheid en kinderrechten. Maeike Cramer heeft de lei ding, nu Ari de Pater, de voormalig direc teur, in dienst is getreden bij Open Doors. Maeike Cramer, studerend aan de Universi teit van Utrecht in 'Internationaal en Euro pees Publiekrecht', houdt kantoor in Andijk, waar de organisatie oorspronkelijk begon door Dorcas Hulp aan Vervolgden. In de pas uitgekomen nieuwsbrief van Jubi lee Campaign staan acties aangekondigd voor o.a. godsdienstvrijheid van de Christe nen in Vietnam, in het bijzonder om vrijla ting van Fr Van Ly. Hij is gevangen geno men omdat hij in het openbaar pleitte voor grotere vrijheid van godsdienst. Ook wordt in de nieuwsbrief gepleit voor bescherming van de straatkinderen in Guatamala. Berich ten over geweld tegen straatkinderen, ook door de politie in Guatamala city, klinken regelmatig en zijn verontrustend. De contactgroep van Jubilee Campaign Schouwen-Duiveland gaat eveneens door en zal de voorbeeldbrieven met vertaling ver spreiden in de kerkelijke gemeenten, clubs en verenigingen. Voor meer inlichtingen kunt u kijken op www.jubileecampaign.nl of bellen naar W. Slaager, tel.: 0111-651521. De Nederlandse Hervormde Gemeente (i.h.v.) te Ouddorp heeft zaterdag een beroep uitgebracht op kandidaat H. Lassche in Stap horst. De actie Boeren Planten Bomen van Land schapsbeheer Zuid-Holland loopt nog 3 weken. Dat betekent dat nu het moment is om het gratis boekje Boeren Planten Bomen aan te vragen, zodat u in maart kunt aan planten. De actie is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid-Hollandse platteland te stimuleren streekeigen struiken en bomen aan te planten. In het boekje staat een uitgebreide beschrijving van streekeigen struik- en boomsoorten met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepas- sings- en gebruiksmogelijkheden en de bete kenis voor natuur en landschap. Bestelformulieren kunnen tot en met zater dag 12 februari 2005 ingeleverd worden, waarna het plantmateriaal enkele weken later thuis wordt bezorgd. Ook gratis advies (telefonisch of aan huis) over wat nu aan te planten is mogelijk. Wacht met het aanvra gen van advies niet tot het laatste moment! Tijdens de actie kan tegen lage prijzen een uitgebreid assortiment struiken en bomen worden besteld. Knotbomen langs percelen, leilinden om de boerderij, streekeigen sier- bomen en -struiken op het erf, jonge boom pjes op een niet-gebruikt stukje grond; op deze wijze kan de eigen boerderij en het erf aanzienlijk verfraaid worden. Bovendien biedt het nieuwe kansen voor de natuur! Het plantmateriaal is van prima kwaliteit. Het is gegarandeerd ziektevrij en wordt betrokken van gerenommeerde kwekers. Het boekje geeft goede instructies voor de aan plant, verzorging en bescherming. Het boekje is aan te vragen bij Landschaps beheer Zuid-Holland, www.landschapslje- heerzuidholland.nl of via telefoon 0182- 683670. ^ït... Tpttt NMIMediator ir. H.J. Hemink vindt dat bij een conflict de stap naar de rechtbank wel eens te snel wordt gezet. (FoloAdn van der Laan) Een mediator is een conflictbemiddelaar die tracht door middel van gesprekken met par tijen die in een conflict zijn betrokken, om tot een voor iedere partij aanvaardbare oplossing te komen. "Deze manier van wer ken is veruit te verkiezen boven de gang naar de rechtbank", zo verzekert Hemink. Hij wijst erop dat een conflict dat voor de rech ter wordt 'uitgevochten' meestal heel veel tijd en geld kost. Als de rechter een uitspraak doet, heeft dit voor beide partijen al een behoorlijk bedrag aan geld gekost: De advo- caatkosten zijn voor beide partijen hoog en de verliezer moet meestal ook de proceskos ten betalen. Deze gang van zaken is volgens Hemink in veel gevallen niet nodig. "Voor bijna ieder geschil is er wel een oplossing die aanvaardbaar is voor de betrokken partij en. Maar vaak wordt deze oplossing niet gezien omdat beide partijen diep in het con flict zijn betrokken". Als de partijen een mediator inschakelen kan er, volgens He mink, veel ellende worden voorkomen. De mediator uit Achthuizen is begin oktober van het vorige jaar geregistreerd en aange sloten bij het NMI. Hemink heeft civiele techniek in Delft gestudeerd en heeft als manager ruim 10 jaar deel uitgemaakt van het MT van zorginstellingen en het bedrijfs leven. Daarvoor heeft hij jarenlang advies functies vervuld bij het bedrijfsleven en voor de rijksoverheid. In zijn arbeidsverleden heeft Hemink veel conflicten meegemaakt binnen bedrijven. Soms liepen de spanningen zó hoog op dat zelfs de politie eraan te pas moest komen. Uit zijn ervaring met conflictbeheersing en - bemiddeling weet hij uit ervaring dat in elk conflict een gemeenschappehjk belang aan wezig is. "Als er bijvoorbeeld binnen een familiebedrijf een conflict is over de opvol ging van de directeur die met pensioen gaat, botsen de meningen van de opvolgers. Er is geen verschil van mening over het voortbe staan van het bedrijf of de kwaliteit van de bedrijfsvoering. Een mediator gaat dan met deze twee punten van overeenstemming aan het werk en vanuit die basis wordt gepro beerd om ook over het probleem van de opvolging tot een aanvaardbare oplossing te komen". In zijn praktijk wil Hemink zich voorname lijk gaan richten op het oplossen van con flicten binnen bedrijven. Het is dan ook een eerste vereiste voor een mediator dat hij of zij goed kan luisteren. "Een mediator staat tussen de partijen, dit is anders dan een rech ter of een arbiter, die boven de partijen staan. Dit 'tussen de partijen staan' is nodig omdat een mediator ernaar streeft om de communi catie tussen de elkaar bestrijdende partijen weer op gang te brengen. Vanuit het gemeenschappelijke belang probeert de mediator te bewerkstelligen dat partijen zélf met een oplossing voor het conflict komen. Als het dan zover is, is het hun oplossing en hebben zij het conflict uit de wereld gehol pen want is hun belang en hun toekomst!" aldus Hemink. Met deze werkwijze wordt voorkomen dat een rechter een vonnis moet vellen, waarin vaak beide partijen zich niet kunnen vinden. Het conflict trekt dan nog jarenlange sporen in de verhoudingen. Binnen bedrijven kunnen tal van conflicten ontstaan, waarbij een mediator een bemidde lende rol kan spelen. Zo zijn er nogal eens problemen over de afwikkeling van een ont slagprocedure, maar ook kan er wel eens een geschil ontstaan in de samenwerking tussen organisaties, de verhouding tussen leveran cier en afnemer, de afwikkeling van klach ten, enzovoort. Uit de praktijk blijkt dat bij dergelijke geschillen een mediator op soms verrassende wijze uitkomst kan brengen, waarbij beide partijen tevreden zijn. De mediators van het NMI gaan volgens een vast stramien te werk. Aan het begin van het mediation-proces wordt er eerst een media tion overeenkomst getekend. Daarin wordt afgesproken dat beide partijen proberen om het geschil gezamenlijk op lossen via media tion en dat de deelnemers zich vooraf ver binden tot geheimhouding. In deze overeen komst wordt het mediation regelement van toepassing verklaard en worden de spelre gels genoemd. Vervolgens gaat de mediator aan het werk. Als het gewenste resultaat is bereikt, wordt dit in een vaststellingsover eenkomst opgenomen, waarmee de media tion is afgesloten. Uurtarief Een mediator werkt volgens een uurtarief Zou het niet beter zijn om te werken volgens het 'No cure, no pay'-principe: bij geen resultaat ook geen vergoeding voor de mediator? Hemink verzekert dat deze werk wijze niet in het belang van de klanten zou zijn: een mediator heeft er dan zélf belang bij dat het conflict kostte wat het kost wordt opgelost. De objectiviteit en de onafhanke lijkheid van de mediator loopt dan gevaar. En juist de objectiviteit, het tussen de partij en staan, is heel belangrijk voor een media tor. Gelukkig leert de praktijk dat verreweg het grootste aantal conflicten via mediation kan worden opgelost. Hemink denkt dat er ook in de regio Goeree- Overflakkee behoefte is aan een mediator. "Statistisch gezien zouden er op Goeree- Overflakkee jaarlijks zo'n zevenentwintig conflicten bestaan die door middel van mediation zouden kunnen worden opge lost". Naast mediation wil Bureau Heminkadvies haar activiteiten in het komende jaar verder uitbreiden. Er zijn plannen ontwikkeld om een adviespraktijk op te zetten, waarbij advies kan worden gegeven aan zorginstel lingen die bouwinitiatieven willen ontplooi en. Verschillende zaken die bij een dergelijk bouwproces aan de orde komen, kunnen dan door het bureau worden begeleid. Hemink hoopt dat hij door middel van zijn adviesbureau ook iets kan betekenen voor de onderlinge verhoudingen op Goeree-Over flakkee. "Als je de kranten leest over de con flicten tussen de diverse kerken van het eiland, dan springen de tranen in je ogen. Ik ben zondermeer bereid om mijn kennis en vaardigheid als mediator belangeloos in te zetten om deze conflicten te helpen oplos sen." Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met ir. H.J. Hemink van Bureau Heminkadvies, Schaapsweg 25a, 3256 KA Achthuizen, telefoon: 0187-602514, e- mail: info@heminkadvies.nl. MIDDELHARNIS - Op vrijdagavond 28 januari zal de Facilitaire Stichting Flakkee in samenwerking met de Kabelkrant Goeree- Overflakkee live verslag doen van het bene fietconcert Flakkee voor Azië. In het pro gramma zal ook een interview te zien zijn met Geert en Lenie Kik. Gedurende de uit zending kan men geld inleveren voor de actie. Ook zal tijdens de uitzending getracht worden verbinding te leggen met Geert en Lenie Kik, die om dit moment in Sri-Lanka verblijven. Verder zullen van diverse groe pen de optredens te zien zijn. In de studio in Recreatiecomplex De Staver zal ook een aantal gasten worden ontvangen. De uitzen ding is te zien via het kabelkiant kanaal. De aanvang van het programma is om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. HELLEVOETSLUIS - De repetities van het 'Hellevoets Dameskoor' zijn weer begonnen en nieuwe leden zijn van harte welkom bij het koor. Als u graag zingt, wordt u uitgeno digd om eens te komen luisteren. Het Helle voets Dameskoor is een algemeen regionaal koor. Behalve uit Hellevoetsluis komen de leden ook uit Brielle, Rockanje, Oostvoome en ook van Goeree-Overflakkee komt weke lijks een aantal vrouwen naar de repetitie. Voor dit jaar, het jubileumjaar, staat er een aantal leuke optredens op de agenda, zoals het voorjaarsconcert met zanggroep 'Tenella' uit Rockanje en het jubileumconcert. Maar er zit er nog meer in de pen! Leden die zich nu opgeven en mee gaan repeteren, kunnen aan al die activiteiten meedoen. Er wordt iedere donderdagavond gerepeteerd van 19.45 tot 22.00 uur gerepeteerd in het verenigingsge bouw van Muziekverenigmg Voome-Putten, Achterdorp 3 (achter de Hervormde kerk) in Nieuwenhoorn. Er wordt een licht klassiek tot modem repertoire gezongen. De dirigent is Elvira Vos. Voor meer informatie kunt u terecht bij J. Dubbeld, tel.: 0181-320099 ofbij M. Mayrhauser, tel.: 0181-403592. Alle huurders in Middelharnis en Sommels dijk hebben in de afgelopen weken een fol der in de bus gekregen. In de folder worden de plannen van minister Dekker uit de doe ken gedaan, evenals de kritiek van de Socia listische Partij hierop. Verder worden ook lokale problemen aangekaart. Werkgroepvoorzitter Fetse Visser: "Deze plannen zijn desastreus voor de sociale woningbouw in Nederland. Woningbouw verenigingen en -corporaties krijgen een vrijbrief tot het onbeperkt verhogen van de huren in een bepaalde prijsklasse. Het komt er dus op neer dat veel huurders enorme huurverhogingen zullen krijgen. Indien zij dit niet kunnen betalen, zullen ze gedwon gen worden naar een goedkopere woning te vertrekken, waarvan er al weinig zijn. Zodoende zullen de duurdere wijken exclu sief voor de rijken worden en zullen de men sen met minder geld in armere wijken komen te wonen, of zelfs op straat komen te staan." Ook de woningbouwverenigingen op Goe ree-Overflakkee worden aangesproken op hun verantwoordelijkheid. Alle woning bouwverenigingen hebben inmiddels een brief ontvangen waarin gevraagd wordt steun te verlenen aan een tegenplan van achttien corporaties in Nederland. Fetse Vis ser: "Deze woningcorporaties hebben duide lijk aangegeven helemaal niets te zien in de plannen van Dekker. Daarom hebben zij een ander plan bedacht, dat duidelijk een stuk beter is dan de kabinetsplannen. De SP wil graag van de woningbouwverenigingen op Goeree-Overflakkee weten of zij dit onder steunen." Daags voor de Nationale Junioren Kam pioenschappen korte baan heeft zwemclub de Schotejil op zaterdag 22 januari de 3e ZRO wedstrijd gezwommen. Door de NK- gangers van volgend weekend werd erg goed gepresteerd. Sebastiaan Rosendaal (1991) zwom op de 200m schoolslag (2e) een nieuw clubrecord in 2.48.84. Ook op de lOOm vlinderslag (Ie) en de lOOm rugslag (2e)zwom hij met resp. 1.12.08 en 1.13.34 scherpe tijden. Een andere NK-kandidaat, die goed voor de dag kwam, was Mark Cos- teris (1992). Hij verbeterde de lOOm vlin derslag (2e) met ruim 3 seconden naar 1.18.29. Esmee Koedoot (1992), de derde NK-ganger, wist ondanks een zwaar pro gramma de lOOm vlinderslag te winnen in een p.r. van 1.17,84, evenals de 200m schoolslag in 2.59.06. Op de lOOm rugslag (2e) zwom zij opnieuw een p.r. in 1.18.35. In de gemengde openingsestafette 6x50m vrije slag onder 12 jaar zette de Schotejil al meteen de toon. Melanie van Gemert, Eldin Krijgh, Nicole Nolet, Dennis Groen, Nienke Steenhuis en Timo Lambregts gaven de andere zes zwemverenigingen het nakijken en werden Ie met een tijd van 3.34.20. Ook Danielle Roodnat (1988), die inviel bij de dames, was erg goed op dreef. Voor de twee de week op rij verbeterde zij haar 200m-tijd op de rugslag naar 2.42.86, waarmee ze 2e werd. Bij de heren zwom Gerwin Krijgsman op de lOOm schoolslag een p.r. in een tijd van 1.17.43. Melanie van Gemert (1993) sloot de lOOm rugslag winnend af in een tijd van 1.23.52. Vermeldenswaardig was ook de lOOm vlin derslag van Danica Koedoot (1993), die haar tijd met 3 seconden verbeterde in 1.28.85. Ook Marinda Stroober (1990) zwom 3 seconden van haar lOOm rugslag af met 1.31.72. Later zwom zij nog 3 seconden van haar lOOm vHnderslag afin 1.35.17. Tenslotte zwom William Weeda (1990) op de lOOm rugslag een vertassende tijd van 1.16.67, die bijna 8 seconden sneller was dan zijn inschrijftijd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2