NIEUWE BOEKEN f VAN DIS H ALLE KIEVIT Reünie Euro 'We zoeken collectanten!' (0187) 60 11 66 huurhuis woonruimte H, van der Veer arbeidsongeschiktheid? www.vandis.nl 4 ARENSMAN Uitvaartverzorging Woonruimtetaken van gemeente Goedereede naar Woningbouwvereniging Beter wonen Morgen in Ouddorp! Nimwegen Reklame --(oi87)48 75 5 Nieuwi van de elUnden Werkplaats coördinator/ instructeur EIIIUnDBI-niEUWS "^j^S^jSagM SMÖÜf^öos VAN DER BOOM Vakwerk en Scherpe Prijzen Wie betaalt de hypotheek bij P uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 ^^^<;r:£'%--:rf ADVERTEREN EiiAncEti-niEUWSl ni&tGÊl WWW. kievit-uitvaart, nl D.V. 14 mei 2005 75-jarig bestaan CSG. Pr. Maurits Voorheen Chr. (M)ulo, Lhno/Lavo, Mavo Stellendam Middelharnis Aanmelden POOTGOED UIENZAAD WORTELENZAAD Okker's Zaden Wie wil ons helpen: Tel. (06) 45 02 06 54 Een console vol met artikelen 2 voor Uitzoeken maar! Op Op Eben-Haëzerschool Leerkracht (m/v) WFT 0,6 (S dagen) Schoolgegevens: Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! Laat ze niet vallen ^-~~~»~~«--« Nationaal Epilepsie Fonds slaagt u beter met uw Inkopen K als u eerst de advertentls leest Zernikeweg 51 Middelharnis aj^P 06 26 368 88€ Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links Stichting Samenujerkingsverband Praktijkopleiding Öouuu Regio Goeree-Overflakkee PAGINA 4 De komst van de Statenbijbel Onze oude, vertrouwde Statenbijbel, de Bijbel die ons zo na aan het hart ligt, werd voor het eerst gedrukt in 1637. Voor het zover was is er veel werk verzet. Het boek De komst van de Statenbijbel, gesclireven door Jan van Reenen, geïllustreerd door Jaap Kramer en uitgegeven bij De Banier, laat op speelse wijze het verloop van de geschiede nis rond de Statenbijbel zien. Daarbij komen allerlei aspecten aan de orde; er valt te lezen over Maarten Luther, die de Bijbel vertaalde in de volkstaal Duits, en ook de Synode van Dordrecht wordt belicht. Maar behalve deze twee details komen nog veel meer gebeurte nissen aan de orde; allemaal helder en begrijpelijk verteld voor de jeugd van onze dagen. Aan de kantlijn van de pagina's zijn belangrijke jaartallen, personen, feiten en plaatsen eenvoudig terug te vinden en ook moeilijke woorden worden hier verklaard. Heel overzichtelijk gedaan, voor kinderen vanaf plm. 12 jaar. Het boek kan goed thuis gelezen worden maar is ook geschikt voor op schooi. Het boek telt 133 pagina's, is gebonden en heeft als ISBN nummer 90336 2784 1. Nur 688, Het boek is wel aardig aan de prijs: 17,95, maar daarvoor heeft de auteur ook wel heel veel werk moeten ver richten. Zie het verhaal; de ark van Noach. In de serie 'Zie het verhaal' kreeg Na de tocht door de Rode zee, de gelijkenis van het onkruid en de barmhartige Samaritaan, ook de geschiedenis van de ark van Noach een plaatsje. De prentenboeken uit deze serie bij belse geschiedenissen bevatten weinig tekst. BOEKEN VROEGINDEWEIJ ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR 3Z53AK OiKJdorp a (0187) 6S3519 BOEKEN EN MUZIEK V(Hirslraal4l -.1245 B(i Snmmclsdijk Tel. (()IS7l48 2ft 14-r'ax (()1S7) 4K4.S 2» maar des te meer beeld, uitgevoerd door Adri Burghout. Bij het bekijken van de pren ten hebben de volwassenen de vrijheid om in eigen bewoordingen met het kind in de geschiedenis te duiken. Voor wie dit vrije vertellen moeilijk vindt, is een kort stukje tekst opgenomen als leidraad. Een mooie uitgave, voor vele doeleinden geschikt. Het boek heeft een handzaam vier kant formaat, is stevig gebonden en telt 32 pagina's, uitgave; De Banier. ISBN 90 366 05650 1, prijs: 11,35. Gaaf! Het thema van de Christelijke kinderboeken maand 2004, georganiseerd door de Werk groep Christelijke Kinderboeken, was 'Toontje Hoger'. Bram Kasse schreef hier voor het boekje GAAF! Het gaat over een drietal kinderen dat actief is aan de muziek school. Theo, Nathan en Mattanja. Ze heb ben zo alledrie hun eigen talent. Alleen ver velend dat Theo altijd maar denkt dat hij de beste is. Dat kan niet anders dan uitlopen op ruzie. En als er een grote uitvoering moet plaatsvinden, loopt het uit op een flinke krachtmeting. Het heeft allemaal te maken met.zeepsop! Een gaaf boekje voor jonge lui vanaf 10 jaar of kinderen die lezen op AVI niveau 7. Het boekje is op de markt gebracht door Den Hertog, het heeft 78 pagi na's en is gebonden. De illustraties zijn van Nynke Talsma. ISBN 90 331 1811 4, Nur 282, Prijs: 2,95. Lawaaisaus De titel LA'WAAISAUS doet eigenlijk meteen al vermoeden dat Hans Mijnders de auteur is van het volgende kinderboek. Hij weet altijd pakkende titels te bedenken voor zijn vlot geschreven boeken. De leerlingen van De Troubadour en de Willem van Oran- jeschooi zitten elkaar voortdurend dwars. Een bekend verschijnsel in menig dorp of stad. Het wordt zo erg dat de politie eraan te pas moet komen. Even lijkt het beter te gaan, totdat één van de scholen een leuke actie aankondigt: een rommelmarkt. Laat dat nu ook zo zijn bij de Willem van Oranjeschool! Zij hebben een rommelmarkt plus restaurant op touw staan. Wat er dan gebeurt, wanneer het donker wordt, moet je zelf maar gauw zelf lezen. Lekker receptje brouwen, die lawaaisaus. Probeer het maar eens te maken. Het boekje Lawaaisaus werd uitgegeven door Den Hertog en is geschreven op AVI niveau 6. Het telt 95 pagina's en de illustra ties zijn van Kees van Scherpenzeel. ISBN 90 331 1824 6, NUR 283, prijs: 5,90. Feest op zolder Waar en wanneer kinderen al geen feest kun nen vieren! Na feest in de lucht, feest in de tent, feest op het ijs en feest op dierendag is er nu ook een boekje van Marian Schalk- Meijering over feest op zolder. Het werkje is eenvoudig geschreven, op AVI niveau 2, voor kinderen vanaf 6 jaar, en kan na onge veer een halfjaar leesonderwijs zelfstandig worden gelezen. Maar ook voorlezen vanaf vier jaar is mogelijk. Den Hertog gaf het boekje uit, en Rita Hijma zorgde voor de vele illustraties. Feest op zolder gaat over Tim en Toos. Tim krijgt een nieuw huis, een huis met een grote zolder. Ze wonen dan niet meer bij elkaar, maar ze raken elkaar niet uit het oog. Ze zoeken zelfs een schat op de zol der. En dat is feest! Het boekje is gebonden, heeft 59 pagina's. ISBN 90 331 1822 x, Nur 281, prijs €3,25. Timmerwerk - Plafonds - Wanden Lichtarmaturen - Schuifdeurkasten Winkelbetlmmering - Verbouwingen Herkingen Tel. (0187) 68 37 59 Dan krijgt u te maken met een forse inkomstendaling. Zonder aanvullende verzekering (AOV) loopt u het gevaar niet meer aan uw verplichtingen te kunnen voldoen. Praat er eens over met assurantiën financieringen - hypotheken Ring 54 - 56, 3241 CS MIDDELHARNIS Telefoon: 0187 - 48 55 37 Fax: 48 66 28 nbUa FAMILIEBERICHTEN DANKBETUIGING Langs deze weg wil ik een ieder bedanken voor de vele kaarten, bloemen en telefoontjes, tijdens mijn ziekte in het Ikazia ziekenhuis, tijdens mijn revalidatie in verpleeghuis de Egmontshof, en bij mijn thuiskomst. In het bijzonder wil ik iedereen bedanken die mij met een bezoekje hebben verblijd, ook in de periode dat Nella niet komen kon, en die met haar hebben gereden. Tevens wil ik kand. Blankers bedanken voor de vele bezoekjes. Dit alles heeft mij bijzonder goed gedaan. Maar bovenal dank aan God die mij door deze moeilijke periode heen geholpen heeft. E. Verduijn-Hameetman Kinderen en kleinkinderen ■Vliedberglaan 5 Ouddorp Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp Dag en nacht bereikbaar iS5 Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Sinds 1 januari 2005 is alles wat te maken heeft met de inschrijving als woningzoekenden en de toewijzing van huur woningen door de gemeente overgedragen aan de Woning bouwvereniging Beter wonen in Goedereede. De gemeente ziet dit niet als haar kerntaak en vindt dit meer een zaak van de Woningbouwvereniging als eigenaar van de meeste huur woningen in de gemeente Goedereede. Doel hiervan is om te komen tot één loket, waar alle zaken kunnen worden afgedaan. Tot nu toe was het zo dat een woningzoekende voor zijn inschiijving bij de gemeente moest zijn, terwijl voor bij voorbeeld vragen over de stand van zaken of het aanvragen van een urgentie verwezen werd naar de woningbouwvereniging. Dit alles komt nu op één plaats te zitten. Voor de woningzoekende betekent dit één loket voor alle woom-uimteaangelegenheden. Wel in stand is gebleven de gemeentelijke klachtencommissie ver deling woom'uimte; het secretariaat van deze commissie zit wel in het gemeentehuis. Bezwaarschriften kunnen gericht worden aan het adres Postbus 38,3253 ZG Ouddorp (e-mail: gemeentehuis@goede- reede.nl). Het verdelen van huurwoningen geschiedt door het Dagelijks Bestuur van de Woningbouwvereniging. Zij wordt daarbij geadvi seerd door de Adviescommissie Toewijzing Woonruimte. Corre spondentie van woningzoekenden en aanvragen om urgenties wor den beoordeeld door dit bestuur Con"espondentie kan gericht wor den aan het Bestuur van de Woningbouwvereniging, Postbus 13252 ZG Goedereede, tel: 0187-491539. De spreekuren van de Woningbouwvereniging worden gehouden op iedere eerste maandag van de maand, vanaf half acht tot acht uur, gehouden in het kantoor van de Woningbouwvereniging, Markt 7 in Goedereede. Voor alle zaken over woonruimte kunt u contact opne men met het kantoor van genoemde vereniging. Telefonisch bij mevr. K. Mulder: 0187-482745 Via website: www.csapm.nl Per email: kmiilder@csapm.nl Schriftelijk: CSG. Pr. Maurits, Postbus 1813240 AD Middelharnis Gevraagd: foto's uit de periode 1930-2005 Indien mogelijk digitaal of kopie Graag naar bovenstaand adres Voor naar Stoofstraat 26 OOLTGENSPLAAT Tel. (0187) 63 16 92 We zoeken tijdelijk een Als u iets voor ons heeft, wilt u dan bellen naar: OUDDORP MIDDELHARNIS Blauwe Distelstraat 313252 LA Goedereede Het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel op het Havenhoofd te Goedereede zoekt wegens zwangerschapsverlof en mogelijk ouderschapsverlof In 5 groepen wordt les gegeven aan ongeveer 130 kinderen die uit Havenhoofd, Goedereede en de omgeving komen. De school is goed geoutilleerd en voorzien van moderne leer- en hulpmiddelen Functie-informatie: De benoeming gaat z.s.m. in. De benoeming is voor combinatieklas 5 en 6. Wij verwachten: Dat u met Gods Woord van harte instemt, de belijdenisgeschriften onderschrijft en trouw kerkelijk meelevend bent. Dat u met de collega's enthousiast wilt werken aan de verdere opbouw van onze school. Dat u een volledige bevoegdheid bezit. Een flexibele instelling. Inlichtingen: Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden naar: E. Tanis (voorzitter), tel. (0187) 49 33 82. J. W. Bruggeman, (interim-directeur), tel. (0187) 60 21 45. L. J. Schippers, (adj. directeur), tel. (0187) 49 90 00. Sollicitatie: U kunt uw sollicitatie richten aan de secretaris van het bestuur: P. Feller, Doelweg 18a, 3252 AJ Goedereede, tel. (0187) 49 32 90. 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Ditjaarvan 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wiltu helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie, zoals mijn dochter, u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' Bel: 030 - 63 440 63 De Macht van het Kleine ^^fc^l^;^3f9@f "Howtèn ^iw Wltó .-^-WSü^i stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw is het opleidingsbedrijf van de bouwnijverheid, welke de praktijkopleiding organiseert voor aankomende vaklieden in de regio Goeree-Overflakkee. Ook organiseert de SSPB cursussen voor vakvolwassen werknemers in de bouw. Hiertoe beschikt de SSPB over een opleidingsgebouw aan de Schoolstraat 9a te Middelharnis, waarin een klein enthousiast team gestalte geeft aan de opleiding en begeleiding van de deelnemers. Onze deelnemers zijn timmerman, metselaar of tegel zetter. S.S.P.B. Regio Goeree-Overflakkee Schoolstraat 9a 3241 CT Middelharnis. Postbus 257, 3240 AG Middelharnis. T: (0187)48 73 32 F: (0187)4818 11 E: info@sspb-go.nl W: www.sspb-go.nl Voor de leerlingwerkplaats zijn wij op zoek naar een: De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit de deel nemende timmerlieden de praktijk van het vak te leren en praktijktoetsen af te nemen. Om dit boeiende werk te kunnen doen moet men be schikken over goed vakmanschap, natuurlijk overwicht, verantwoordelijkheidsgevoel, voldoende inlevingsvermogen t.a.v. jongeren, grote mate van flexibiliteit en collegialiteit. Ook moet men bereid zijn zichzelf verder te ontwikkelen. Onze gedachten gaan uit naar iemand van 25-40 jaar welke affiniteit heeft met de bouw en het opleidingsniveau MTS Techniek heeft. Uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van CV, zien wij gaarne voor 4 februari 2005 tegemoet en kunt u richten aan- SSPB G-O, t.a.v. B. Meiaard Postbus 257, 3240 AG Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4