Transplantatiezorg in laatste offensief MET ALLES EIIIUnDBI-tllEUWS ™4JiiJsLclat stukja extra! EIUVtlDEtl-niEUWS Invullen belastingaangifte 2005 Open ochtend voor vrouwen Het gebruik van medicijnen Jeugdactiviteiten Stichting Welzijnswerk Oostflakkee HuiBertfmJacqudine JanCorneÜs i 1965 2005 i 2). ^roegimkwdj L. Vroegindtweij-Stui 19 januari 1955 19 januari 2005 Simon en 9vtaartje de "Wacfiter-Mijs TEUNIS DEN BOER WOUTER TEUNIS JOHANNES VAN NOORLOOS OPA VAN NOORLOOS W. T. J. VAN NOORLOOS W. VAN NOORLOOS I DANKBETUIGING JAN WILLEM BAKELAAR JAN WILLEM BAKELAAR ROBBRECHTA.J. VAN ANTWERPEN Bert Hartelijk dank, 82% Nederlanders vóór 'verplichte'donorregistratie Wet op Orgaandonatie faalt Oplosbaar 'probleem* Beroep op Tweede Kamer Steun het werk van Stichting De Noordzee en help dolfijnen in de Noordzee. Word donateur via www.nooTdzee.nl of stort een gift op giro 3666S63. Vertederende geboortekaartjes GEBR. DE WAAL Vluchtelingen zijn blij i met alles. Een tentzeil yg 5,40). Een jerrycan om water mee te halen (€1,25). Een deken (€3,60). Geluk is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. 111 i 11 DINSDAG 18 JANUARI 2005 FAMILIEBERICHTEN i Heere, Die leven gaf en leven spaarde, heeft I ons in Zijn goedheid willen verblijden met de I geboorte van een dochter en zusje Wij noemen haar 'BertHÜde H.M. Kieviet N.J. Kieviet-Rijstenbil Leanne Gerdine I 14 januari 2005 f Oostmoersedijk 2 I 3243 LE Stad a/h HaringvUet I Tel. (0187) 612564 De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, verblijdde ons met de geboorte van een zoon en broertje Wij noemen hem CormCis Marinus Tieleman Marianne Tieleman-Troost Jantine William Gerdi 15 januari 2005 Ringstraat49 3245 CS Sommelsdijk I Tel. (0187) 487773 *******;i;***c»K»H»-*****»»«*S;;(;;is»;;t-;i;^ I Op D.V. 20 januari 2(X)5 hopen onze geliefde a- ouders en grootouders ij:- en j| te gedenken dat zij 40 jaar door God in de band van het huwelijk zijn gespaard. -1; f Om hen hiermee te feliciteren bent u van harte ;tf welkom tijdens de receptie op D.V. 29 januari a.s., van 15.00 tot 17.00 uur, in het restaurant :- 'Grevelingen', Parallelweg 1 te Bruinisse(Greve- ;i; lingendam). Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Manna en Robert Hans en Cobie Wim en Marjan ;l; Wfl/tór Marije Mariska Annelien Dennis Lenny Edward Jamick WilJanne MarjoUjn Lenieke Elsedien Daniël Psalm 37:5 ;i; Wentel uw weg op de Heere en vertrouw op Hem; il;- Hij zal het maken; li:- Kortewegje 21 ÏIi 3245 XM Sommelsdijk 1 I Tel. (0187)48 25 94 dammis.vr-hcr@Idiksafe Maar Gij, Heere! zijt een barmhartig en genadig God, lankmoedig, en groot van f goedertierenheid en waarheid. (Psalm 86:15} Isaac da Costastraat 34 3245 RN Sommelsdijk Al vijftig jaar in een vaartje il: 't huwelijksbootje van Simon en Maartje Als jullie hen kennen, pak dan je pennen, en feliciteer hen met een kaartje. Onze hartelijke felicitatie! Els en Dingeman Steijn-de Wachter Zishan Hussain ;li DANKBETUIGING Voor de vele bhjken van belangstelling na het overlijden van onze lieve vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader zeggen wij u harteUjk dank. In het bijzonder bedanken wij het personeel van de afdeling Grevelingen van het verzorgingshuis 'De Goede Ree' voor de liefdevolle verzorging. Ds. Van der Heijden en ouderling Peekstok voor de pastorale begeleiding en het leiden van de rouw dienst. Tenslotte Begrafenisverzorging J. van der Slik en medewerkers voor de cortecte verzorging van de begrafenis. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Sommelsdijk, januari 2005 Vol bewondering voor zijn persoonlijkheid en dankbaar voor alles wat hij voor ons en vele ande ren heeft betekend, geven wij u kennis dat na een geduldig gedragen ziekte toch nog onverwacht is overleden mijn Ueve man, onze vader en opa echtgenoot van Jacomijntje Visser in de leeftijd van 64 jaar. Wout werd sinds 21 december 2003 hef de vol ver zorgd in verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommels dijk. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen wat we in hem verliezen. Geve de Heere ons de kracht dit smartelijk verlies te dragen en te berusten in Zijn wil. J. van Noorloos-Visser Ellen en Cees Jasmijn Wouter Wilco en Heidi 14 januari 2005 Hoge Pad 26 3253 BJ Ouddorp Gelegenheid tot condoleren dinsdag 18 januari van 19.30 tot 21.(X) uur in verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 19 januari om 13.30 uur in 'Eben-Haëzer'. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Eben-Haëzer'. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. Als mens zijn wij zo klein, zo nietig Wij zijn zo droevig, zo verdrietig Langzaam verdween die moedige glimlach van je lieve gezicht. Wij, opa zijn heel dankbaar dat jij een deel was van ons leven. Je blijft in onze harten geschreven. Jasmijn en Wouter van Koppen Ouddorp, 14 januari 2005 Tot onze diepe droefheid heeft de Heere van ons weggenomen onze geliefde zwager en oom Hans en Adriana Jaap en Corrie Rien en Willy neven en nichten Ouddorp, 14 januari 2005 Bedroefd zijn wij na het overlijden van onze geUefde buurman Wij wensen Miep, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met dit verlies. fam. Padmos fam. Venneman fam. 't Mannetje fam. Westdijk fam. Rijnbrand fam. Klepper fam. De Ronde P. Bosloper Ouddorp, 14 januari 2005 Ooltgensplaat, januari 2005 i Na 100 dagen ben ik gelukkig weer thuis. f Langs deze weg wil ik iedereen harteUjk bedan- ■|- ken voor de vele blijken van medeleven, in welke s; vorm dan ook, tijdens mijn verblijf in het Ru- waard van Putten en het Van Weel Bethesda zie- kenhuis en in 'De Samaritaan'. In het bijzonder dank aan doktoren, verplegend personeel en de fysiotherapie van 'De Samari- i taan'. Zij hielpen me weer op de been. Verder dank aan het creativiteitenteam 'De Mag- neet' en aan ds. Meuleman. I; Langs deze weg ook een hartelijke groet aan de il; achterblijvende medepatiënten in 'De Samari- taan'. 1; Mevrouw J. W. Lokker-Meijer Hartelijk dank, ook namens onze kinderen, voor i de vele kaarten, bloemen en attenties ter gelegen- I heid van ons 40^arig huwelijksjubileum. Ij il Het heeft ons bijzonder goed gedaan. Henk en Atie Meijer Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis. Ik vrees geen kwaad, want Gij zijt bij mij Psalm 23:4 Diep ontroerd door de moed, de kracht en het ver trouwen, waarmee hij tot het laatst toe heeft geleefd, nemen wij bedroefd, maar in liefde afscheid van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa. We zijn intens dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend. 17 februari 1923 t 16 januari 2005 Den Bommel Apeldoorn Apeldoorn: S. Bakelaar-Groenendijk Apeldoorn: Jan Stellendam: Sarette en Hans Redfnar Sharai Stegeren: AnneUes en Roger Pjottr Houtsnijdershorst 822 7328 XA Apeldooni Er is gelegenheid tot afscheid nemen en tekenen van het register op donderdag 20 januari van 19:00 tot 19:30 in het uitvaartcentrum van Monuta, Veenhuizerweg 143, Wijk Osseveld-Oost, Apel doorn. De dienst voorafgaande aan de begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 21 januari om 11:30 in het uit vaartcentrum van Monuta. Aansluitend zal omstreeks 13:00 de begrafenis plaatsvinden op de gemeentelijke begraafplaats Wenum-Wiesel, Ramsbrugweg te Wenum-Wiesel. Na afloop van de begrafenis bent u van harte wel kom in het uitvaartcentrum van Monuta. Heden bereikte ons het droevig bericht, dat op zon dag 16 januari 2005 te Apeldoorn is overleden onze geliefde broer, zwager en oom, echtgenoot van Sara Groenendijk in de leeftijd van 81 jaar en elf maanden. Zuidhom: E. J. Huizinga-Bakelaar in liefdevolle herinnering R. Huizinga Enschede: W. Bakelaar A. Bakelaar-van der Slik Vlaardingen: L. Bakelaar A. Bakelaar-van den Boogert Hoogeveen: C. P.van der Meer-Bakelaar H.van ^er Meer Neven en nichten Correspondentieadres: Fam. Bakelaar, Houtsnijdershorst 822 7328 XA Apeldoorn Vlaardingen, 16 januari 2005 Na alle fijne jaren die wij met hem mochten bele ven, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader en opa echtgenoot van Grietje L. C. B. Tijl 21-5-1945 t 17-1-2005 Nieuwe Tonge: Gré van Antwerpen-Tijl Martin van Antwerpen Angela van Antwerpen-Admiraal Robert Burgh-Haamstede: Connie van Antwerpen Bram Kort Mariëlle 3244 XC Nieuwe Tonge, 17 januari 2005 Ds. Wentinkstraat 11 De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 21 januari 2005 om 11.00 uur in het crematorium Rotterdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Vooraf gaande aan de crematie is er gelegenheid tot afscheid nemen vanaf 10.50 uur en na de crematie is er gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het crematorium. Op deze manier wil ik iedereen bedanken die mij met bemoedigende kaarten en bezoeken bedacht heeft tijdens mijn verblijf in het Multi Functioneel Centrum te Hellevoetsluis. P. Lodder Czn. voor de zeer vele kaarten, bloemen en attenties ontvangen ter gelegenheid van ons 25-jarig huwe lijksjubileum. Het was onvergetelijk. Moos Aleman Marrie Aleman-Mastenbroek Miranka Ouddorp, januari 2005 Een overgrote meerderheid van de Nederlanders - 82% - vindt dat alle volwassenen moeten laten weten of zij wel of geen orgaandonor willen zijn of die beslissing over willen laten aan hun nabestaanden. Vierenzeventig procent van de Nederlanders wil daartoe de wet aanpassen naar een Actieve Donor Registratie (ADR). Dat blijkt uit een NIPO-onderzoek dat in opdracht van de Nierstichting aan de voor avond van een Tweede Kamerdebat over orgaandonatie is uitgevoerd. Het NIPO onderzoek maakt korte metten met de stel ling van het kabinet dat voor een verplichte registratie van orgaandonatie geen draag vlak aanwezig is. Ook het kostenargument dat het kabinet aanvoert tegen een verplich te registratie snijdt geen hout. Dat blijkt uit een onderzoek van de Erasmus Universiteit, dat eveneens in opdracht van de Nierstich ting werd uitgevoerd. Zorgverzekeraars Nederland onderschrijft dat de kosten geen probleem hoeven te zijn. Volgens alle organisaties op het gebied van transplantatiezorg heeft de Wet op de Orgaandonatie (WOD) van 1998 gefaald en zijn de doelstellingen niet bereikt. Dat komt vooral door het vrijblijvende registratiesys teem. Sedert de invoering van de wet hebben slechts 4,7 miljoen Nederlanders zich in het Donorregister laten inschrijven, van wie 2,5 miljoen met een 'ja'. Van alle andere 8,5 miljoen volwassen Nederlanders is dus niet bekend of zij na hun overlijden wel of niet donor willen zijn. Daarnaast is het aantal postmortale orgaandonoren per jaar sedert de WOD blijven steken op ongeveer 220 en het aantal nierpatiënten dat op de wachtlijst voor transplantatie staat op 1200. De wacht tijd voor een niertransplantatie is sedert 1998 opgelopen van gemiddeld 2,5 jaar tot 4,5 jaar. Per jaar komen daardoor ruim 200 patiënten te overlijden. Deze cijfers laten volgens NSN en NVN zien dat het aantal potentiële (geregistreer de) donoren veel te klein is om in de behoef te te voorzien. Ook alle flankerende maatre gelen, bijvoorbeeld betere procedures in zie kenhuizen en meer voorlichting, hebben geen substantiële verbetering gebracht. "Daarom is het hoog tijd om het registratie systeem zodanig aan te passen dat van ieder een bekend is of hij/zij donor wil zijn of niet. Dat is de enige manier om het aantal dono ren te vergroten", aldus Beerkens van de Nierstichting. Hij wijst op de uitslag van een NIVEL-onderzoek naar het ADR-systeem in opdracht van VWS. Daaruit blijkt dat het aantal potentiële (geregistreerde) donoren stijgt van 20% naar 53%. Het aantal gerealiseerde donaties per jaar zou met 125 stijgen, d.w.z. met 59%. Volgens Gerard Boekhoff van de Nierpatiënten Vereniging Nederland is nu wel duidelijk dat dit voorstel een bijzonder groot draagvlak heeft. Ook de Coördinatiegroep Orgaandonatie, het adviescollege van VWS, heeft vorige week in een brief aan de Tweede Kamer nogmaals met klem voor invoering van het ADR-sys teem gepleit. In het nieuwe systeem, evenals in het huidige, blijft de keuzevrijheid onaan getast. Alleen de inschrijving van de keuze die men maakt, zou verplicht moeten wor den. En die keuze kan men op elk moment wijzigen. De Nierstichting en NVN noemen het kosten argument dat minister Hoogervorst tegen het ADR-systeem aanvoert niet steekhoudend. Beerkens: "Die kosten worden door VWS geschat op 40 miljoen euro, terwijl kort daarvoor aanzienlijke lagere bedragen wer den genoemd. Nog belangrijker is de uit komst van een onderzoek van Erasmus Uni versiteit Rotterdam, waaruit blijkt dat met jaarlijks meer transplantaties de extra kosten van het ADR-systeem ten opzichte van het huidige systeem binnen enkele jaren worden terugverdiend." Inmiddels heeft ook Zorg verzekeraars Nederland laten weten dat de financiën geen probleem hoeven te zijn. Zorgverzekeraars Nederland en de Nier stichting willen daarover op korte termijn met minister Hoogervorst praten. De Nierstichting en NVN doen een dringend beroep op de Tweede Kamer om alsnog voor het ADR-systeem te stemmen. Beerkens: "Al bij een eerdere evaluatie van de WOD had de pohtiek gezegd dat een minder vrij blijvende registratie onvermijdelijk zou zijn als de wachtlijsten zouden blijven. Daarom doen we een Idemmend beroep op de Kamer zich aan die afspraak te houden. Zeker nu het ADR-systeem minder ver gaat dan waaraan men destijds dacht." Om dat klemmend beroep te onderstrepen, hebben de VWS-woordvoerders in de Tweede Kamer de afgelopen weken enkele duizenden heel persoonlijke e-mails van nierpatiënten ont vangen. De leden van de FNV-bonden worden weer in de gelegenheid gesteld om hun belas tingaangifte voor 2005 gratis te laten ver zorgen. Dit kan door opgave via telefoon nummer: 06-10744618, op werkdagen van maandag 31 januari t/m vrijdag 18 februari van 19.00 tot 21.00 uur. De Hervormde Stuurgroep Ooltgensplaat/ Langstraat organiseert weer een open ochtend voor vrouwen. Als spreker voor deze morgen is drs. P.J. Teeuw uitgenodigd. Het onderwerp is 'Sondevoeding - Euthanasie'. Wat is leven nog waard? Mag alles wat kan? De ochtend wordt gehouden op woensdag 26 januari in gebouw 'Elthato, Zuid Achterweg 25 te Oolt gensplaat. De aanvang is 9.30 uur, de ochtend duurt tot 11.30 uur. Vanaf 9.15 uur is koffie. OOLTGENSPLAAT - In verenigingsgebouw 'Elthato' komt donderdag 20 januari komt de 55-i-kring weer bijeen; aanvang 14.30 uur. Voor de pauze is er een meditatie, daarna zal apotheker de heer Jordens het een en ander vertellen over (het gebruik van) medicijnen. Iedereen, ook nieuwe gasten, hartelijk wel kom. Voor vervoer kunt u bellen naar P. Mans, tel.:(0187)631336. Jeugdmiddag Ooltgensplaat De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee (SWO) organiseert voor de jeugd van Ooltgensplaat op woensdag 2 februari a.s. een middag voor de jeugd, met als thema 'Valentijn'. De deelname kosten voor deze middag bedragen 1,50 per kind. De middag is voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 en duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Aan melden kan via briefjes op school of bij Corina Pieterse, tel.: (0187) 632848 of Annemarie de Vos, tel.: (0187) 639141. Jeugdmiddag Den Bommel Voor de jeugd van Den Bommel organiseert de SWO op woensdag 2 februari a.s. een filmmid- dag. Daarvoor bedraagt de entree 2,00 per kind. Aanmelden eveneens via briefjes op school of bij Corina van der Reest, tel.: (0187) 612248. Grote Bingo Ooltgensplaat De plaatseüjke SWO commissie te Ooltgens plaat organiseert op woensdag 9 februari a.s. een grote bingo in gebouw 't Centrum te Ooltgens plaat. Aanvang 13.30 uur. De deelnamekosten bedragen 2,50 per persoon. Tevens wordt er een verloting gehouden. DOLFIJNEN IN DE NOORDZEE?! U vindt ze bij Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 BLIJ www.vluchteling.org

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3