Van der Kamp zet zich in voor algemeen belang Meer klachten bij provinciale milieutelefoon horizon Floddertje stopt met inzamelen Afscheid na 20 jaar boenen bij de banic Stichting BOOG ciiAtmcti-raEuws De wethouders van Middelhamis (1) Voor het CDA is hij ooit nog secretaris geweest, nu is hij wethouder van de gemeente Middelharnis. Drie jaar geleden is hij daarvoor door het ABB gevraagd en door de raad benoemd. "Ik wil mij inzetten voor het belang van de burger, daarbij geleid door de op democratische wijze tot stand gekomen beleidsregels van landelijke, provinciale en gemeentelijke overhe den in samenspraak met de burgers." Dit is het eerste deel in een serie van drie, waarin de wethouders van de gemeente Middelharnis worden geportretteerd. Opknapbeurt Extra kerkdiensten Gereformeerde Gemeenten EIIAtlDEn-niEUWS Randweg Eerste twee plaatsen in top tien voor Middelharnis Inwoners van de provincie Zuid-Hol land kunnen voor klachten over stank, stof, lawaai, bodem- en/of waterverontreiniging bellen met de provinciale Milieutelefoon. Daarnaast zijn bedrijven die een milieuvergun ning van de provincie hebben, ver plicht incidenten te melden. Vorig jaar leverde dat in totaal 3110 tele foontjes op: 2254 klachten en 856 mel dingen. Het aantal klachten steeg fors met 484. Het aantal meldingen daalde licht met 39. Van het totaal aantal klachten ging ongeveer 70% over stankhinder en 20% over geluidshin der. Klachtengolven in 2004 Meldingen Werkwijze Milieutelefoon Zuid-Holland Eigen Huis: Gemeenten moeten Zalmsnip opeisen voor hun burgers 'Nu de regering fouten heeft gemaakt bij de afschaffing van de Zalmsnip, roepen wij alle gemeenten op deze las tenverlichting alsnog te claimen voor hun burgers', aldus Frank van Loon van Vereniging Eigen Huis. De gemeentelijke woonlasten schieten in 2005 voor het zoveelste jaar omhoog, deze keer gemiddeld met maar liefst 13%, zo blijkt uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis. In 2005 is de afschaffing van de Zalm snip een belangrijke oorzaak van de stijging. De Zalmsnip was bedoeld als een jaarlijkse compensatie voor de hoog opgelopen gemeentelijke woonlasten. 'Omdat de overheid verstek heeft laten gaan met de beloofde maximering en gedeeltelij ke afschaffing van de OZB, hebben wij al eerder geëist dat de Zalmsnip moet blijven. Nu zich een onverwachte gelegenheid voor doet om deze tegemoetkoming alsnog op te eisen, vinden wij dat gemeenten zich daarvoor maximaal moeten inzetten. Veel van onze leden zijn het zat om voortdurend door hun gemeente 'geplukt' te worden. Gemeenten hebben nu de gelegenheid om hun burgers tegemoet te komen en de pijn van de lastenstijgingen iets te verzachten. Wij roepen ze daar nadrukkelijk toe op'. Deskundigen zijn van mening dat gemeen ten tot 5 februari aanstaande de tijd hebben om bij het Rijk de extra uitkering uit het gemeentefonds te vragen. 'De Vereniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) benadeelt burgers door gemeen ten te adviseren om in voorkomende geval len hun belastingverordening met terugwer kende kracht aan te passen, zodat voorkomen wordt dat de Zalmsnip alsnog moet worden uitgekeerd. De afschaffing van de Zalmsnip treedt namehjk pas op die datum in werking. 'Er moet dus haast wor den gemaakt', aldus Frank van Loon. WÊmmmm Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes Succes voor turnsters Sparta en Olympia op regiowedstrijd Namens het comité 'Nederland help f hartelijk dank voor uw inbreng Het is geweldig hoe spontaan de men sen hun goederen kwamen brengen naar de Noordzijdsedreef te Ooltgens plaat. Namens het comité 'Nederland Helpt' hartelijk dank daarvoor. Tot twee keer is er een grote aanhangwa gen met goederen gebracht naar het depot in Bruinisse. Het volgende bericht ontvingen wij van het comité en willen u graag doorgeven. Comité Nederland Helpt Resultaat Eilanden-nieuws" Flakkees kampioenschap dammen PAGINA 2 DINSDAG 18 JANUARI 2005 door Roeland van Mourik In de expositieruimte achter de hobbywinkel van wethouder Wim van der Kamp kan hij rustig praten. Ondertussen is de winkelbel vaak te horen. Het is druk in de winkel, die zijn vrouw samen met Van der Kamp runt. "Gelukkig kan mijn vrouw de zaak ook run nen, anders had ik nooit wethouder kunnen worden." Het besluit om wethouder te wor den heeft Van der Kamp daarom samen met zijn vrouw genomen. Driejaar geleden werd hij daarvoor door het ABB gevraagd. "Het ABB bleek bij de gemeenteraadsverkiezingen drie zetels behaald te hebben en mocht daarom een wet houder leveren. Ik was toen al een tijdje gestopt als raadshd voor het ABB, maar men besloot mij toch te vragen. En ik heb uitein delijk ja gezegd," blikt Van der Kamp terug. Zijn interesse voor de plaatselijke politiek is langer geleden ontstaan, toen hij nog aan de Waterweg woonde. "Het huis waarin ik woonde - dat behoorde tot de oude karakte ristieke visserswoningen - moest worden gesloopt. Dat vond ik zonde, niet alleen omdat ik er zelf woonde, maar juist vanwe ge de historie die er achter de woningen zat en de bijzondere bouw. Als bewoners heb ben we toen met alle politieke partijen gesproken. Het open en eerlijke gesprek dat we hadden met de heer Hoogzand en zijn partij sprak mij het meest aan, waardoor ik mij later bij de Lijst Hoogzand heb aange sloten." Als Van der Kamp terugblikt op de afgelo pen driejaren wethouderschap is er een aan tal projecten waar hij nauw bij betrokken was. "De projecten Holland-Zeeland en demping van het Sommelsdijkse havenka- naal zijn door het vorige college ingezet. Als je weet dat ik als raadslid destijds geen voor stander geweest ben van beide projecten, maar deze nu wel uit moet voeren, kun je nagaan hoe ik me soms wel eens voel. Maar ja, dat is democratie. De gemeenteraad neemt een beslissing en dat besluit moet je als wethouder naar beste weten uitvoeren." Andere projecten op het gebied van Ruimte lijke Ordening zijn de vaststelling van een bestemmingsplan voor het beschermd dorpsgezicht en de opknapbeurt van D'n Diek. Vooral het laatste project heeft veel tijd van hem gevraagd. "Ik zat in de klank bordgroep, waarin ik luisterde naar de belan- Ooltgensplaat - Dinsdag (heden) 18 januari, 19.30 uur, ds. J.S. van der Net Oude-Tonge - Donderdag 20 januari, 19.30 uur, ds. J. de Pater. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Is een uitgave van tJitgeversmaat- schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdljk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-devpaal.com ionder vermelding van 'adv* of 'adm') tarief per mm 0,29: contracttarieven op aanvraag sluüingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermyn overlijdensbenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Als wethouder past Van der Kamp op de winkel die Gemeente Middelharnis heet, in het 'burgerleven past hij op zijn eigen winkel, op de winkeldiek. (foto Hans Villerius) gen van ondernemers. Stichting tot Behoud van het Dorpsgezicht en de Gehandicapten raad. Uiteindelijk zijn we tot een mooi besluit gekomen en zijn de ondernemers zelfs bereid ruim een miljoen aan de opknap beurt mee te betalen." Voor het hele project moet zo'n 2,1 miljoen euro neergeteld worden. Voor dat geld wordt D'n Diek in zijn geheel opnieuw betegeld, nieuw straatmeubilair neergezet en nieuwe straatverlichting aangesloten. Ook de dijk wanden worden aangepakt. Daar komt in plaats van het huidige gras, nieuwe beplan ting. "Medio januari wordt met het project gestart," geeft Van der Kamp aan. "En het gaat natuurlijk voor de nodige overlast zor gen." Om dat zo veel mogelijk te voorkomen worden er drie aanspreekpunten aangesteld, haast Van der Kamp zich te zeggen. "Dat zijn ondernemers die klachten, ideeën en aanwijzingen kwijt kunnen bij de aannemer van het project, zodat het hele karwei soepel verloopt." "Voor de zomer moet het project klaar zijn, want dan komen de toeristen weer." Naast het Rien Poortvlietmuseum in Middelhamis en het Streekmuseum in Sommelsdijk, vindt Van der Kamp - die ook Toerisme in zijn portefeuille heeft - D'n Diek de grootste toe ristische trekpleister. "Toeristen komen daar om te winkelen en zouden daarvandaan door betere bebording ook naar andere recreatie mogelijkheden moeten worden verwezen." De laatste tijd valt de wethouder Ruimtelijke Ordening op dat toeristen bijzondere belang- stelüng voor de Westplaat in Sommelsdijk hebben. "Daar zie je ze dan voor hun plezier door heen wandelen om het allemaal eens goed te bekijken." De noordoostelijke randweg moet er komen, vindt Van der Kamp. Het liefst wil hij tijdens zijn ambtsperiode het plan daarvoor op tafel hebben. Er wordt door een extern bureau onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voor de noordoostelijke randweg, maar Van der Kamp heeft zelf al een heel idee over de ontwikkeling van een randweg voor handen. Met allerlei armgebaren legt hij uit hoe die moet komen te liggen. Over de situatie bij het havenkanaal van Middelhamis is hij dui delijk. "De randweg moet onder het kanaal door gaan. Niet met een brug erover, want dat haalt de omgeving naar beneden." Heel wat werk wacht Van der Kamp de komende jaren. Gelukkig heeft hij plezier in zijn werk, zegt hij met nadruk. En met een lach: "Het is een driekwartbaan, werd er gezegd toen ik gevraagd werd als wethou der, driekwait waarvan werd er niet bij gezegd. In ieder geval niet van een 36-urige werkweek. Het communiceren met burgers vind ik over het algemeen wel prettig, ook al is er kritiek. ICritiek is niet verkeerd, als het maar opbouwend bedoeld is en men open blijft staan voor andermans mening. Ik pro beer mijn werk zo goed mogelijk volgens de regels te doen en kan daarom de kritische burgers met argumenten tegemoetkomen." "Door te luisteren naar de wens van de bur ger kun je proberen om samen tot een bevre digende oplossing te komen. Dat niet in alle gevallen de wens van de individuele burger ingewilligd kan worden, is inherent aan het democratisch bestel. Het gaat om het belang van de burger in het algemeen, dus ook de buurman van de burger die met een wens komt. Dat heb je als wethouder, als college en als gemeenteraad iedere keer weer af te wegen." Daarom is het volgens Van der Kamp belangrijk dat de burgers bij het maken van beleid betrokken worden. "Bij inspraakprocedures kan men invloed uitoe fenen en kan een gemeenteraad optimaal rekening houden met ieders wensen. Is het beleid eenmaal vastgesteld dan is het veel moeilijker om dat beleid aan te passen aan persoonlijke wensen. Laat iedereen dus gebruik maken van zijn democratisch recht op het moment dat dit mogelijk is." De winkelbel gaat voor de zoveelste keer, Van der Kamp kijkt op zijn horloge. Het werk in de wirtkel wacht. Het wordt tijd zijn vrouw bij te springen in de winkel. Van alle klachten hadden er 2089 betrekking op bedrijven met een provinciale vergunning (het gebied van de Milieudienst Rijnmond (DCMR) niet meegerekend). Die klachten leverde onderstaande Top-10 op, die is samengesteld op basis van door klagers genoemde bedrijven. Het tussen haakjes ver melde getal geeft het aantal ingediende klachten aan. 1. Fleuren Compost BV, Middelhar nis (266) 2. Genubo BV, Middelhamis, (255) 3. Groenrecycling Combinatie B.V., Voorschoten (146) 4. Van Schip Alphen BV, Alphen aan den Rijn (135) 5. Uzimet, Rijswijk (114) 6. Zantko Recycling BV, WesÜand (90) 7. Transportbedrijf Van Vliet BV, West land (88) 8. Van Dalen, Nieuwerkerk aan den IJs- sel(77) 9. Unimills, Zwijndrecht (71) 10. Van Puffelen Recycling BV, Rijs wijk (69) De Milieutelefoon telde vijf klachtengolven in 2004. Vanaf tien klachten of meer is spra ke van een klachtengolf. Op 3 maart en 17 augustus kwamen respectievelijk 14 en 48 stankklachten over mestgeur. Beide keren kwamen de klachten uit Middelhamis en Sommelsdijk en veroorzaakte bemesting van bouwland de stankoverlast. De oorzaak voor een stankgolf (dertien klachten) in Sliedrecht met een lichte mestgeur werd niet gevonden. Een brand op 24 september in de shredderin stallatie van Van Dalen in Nieuwerkerk aan den IJssel zorgde voor een klachtengolf. Elf klachten over stank- en rookoverlast kwa men binnen. De brand ontstond door een oververhitte metalen staaf in het shredder- huis. Het bedrijf meldde de brand. Het omzetten van compost bij de Groenre- cycling in Voorschoten leidde op 26 oktober tot een klachtengolf. Twaalf klachten over stankhinder kwamen binnen. Het bediijf maakte vooraf melding van deze activiteit. Het aantal meldingen is in 2004 voor het tweede achtereenvolgende jaar gedaald. Vorig jaar daalde het aantal tot 856, in 2003 registreerde de provincie 895 meldingen. In de jaren daarvoor bleef de teller de stelen rond bijna 1000. Als een milieu-incident riet wordt gemeld zet de provincie een handlia- vingtraject in. Het bestuurlijke traject bestaat meestal uit het opleggen van een dwangsom per keer dat een incident niet of te laat is gemeld bij de Milieutelefoon. Daar naast behoort ook een strafrechtelijk traj;ct tot de mogelijkheden. De Milieutelefoon van de provincie Zuid- Holland is dag en nacht bereikbaar via tele foonnummer 070 4416111. Alleen niet acu te klachten kunt u via de website indieren (www.zuid-holland.nl). In de meeste geval len wordt door een toezichthouder van de provincie een onderzoek ingesteld naarde oorzaak van een klacht. In overleg met iet bedrijf worden, waar mogelijk, direct maat regelen getroffen om de overlast te beëinii- gen. Indien nodig zet de provincie ten bestuurlijk en/of strafrechtelijk handhavitg- traject in. Dit gebeurt vaak als klachten zch blijven herhalen en het bedrijf nalatig is in het nemen van maatregelen. .■,<i^jSïSsfeÉj;^ffiiaS^,?^--- r^^EM^ifei?^^J?^^0^ ■■:--is^^i,^im=i.:^^ Zaterdag 15 januari was de Ie regiowed strijd van dit seizoen. In Hoogvliet tumden alle NWS 2 tumsters van regio Zuid-Hol land zuid om een plaats in de kwartfinale te bemachtigen. 's Ochtends was het de beurt aan de jeugd- meisjes. Eline Starink, zij turnde vorig sei zoen nog in het LOS, maaÜcte haar debuut bij de jeugd. Dit geldt ook voor Rebekka Hoek. CarMjn Pijl turnde al voor het 2e jaar bij de jeugd, maar was zij vorig seizoen nog LOS, nu ook NWS 2. De enige jeugdtumster met NWS 2 ervaring was Michelle van der Veer. De laatste 3 tumsters hebben 2 maanden geleden besloten om bij Sparta/Olympia te komen, dat is namelijk de enige vereniging op Goeree-Overflakkee waar op landelijk niveau wordt geturnd. Het was voor alle vier de Ie individuele wedstrijd van dit seizoen, dus ze waren behoorlijk zenuwachtig. De meeste andere tumsters hebben al wedstrijd getumd in de tumcompetitie in hun eigen rayon, maar op dit ttiveau kent onze regio geen competitie, dus ook geen mogelijkheid om wedstrijdervaring op te doen. De 4 mei den lieten zien dat ze dit niveau prima aan kunnen. Het totale deelnemersveld bestond uit 41 tumsters. Michelle plaatste zich met een totaal van 28,75 en een 17e plaats voor de kwartfinale. Eline behaalde in totaal 29,85 punten en eindigde op de 9e plaats. Zij turn de uitstekend op vloer met een 8,5. Rebekka mmde een bijna perfecte bmgoefening, de jury kon maar 0,6 punten van haar uitgangs waarde aftrekken. Zij werd 6e met een totaal van 30,80 punten. Carlijn sprong een prima overslag over pegases en ook op vloer zag haar oefening er bijna perfect uit. Dat lever de haar een podiumplaats op, met 31,30 pun ten werd Carlijn 4e. Een prima prestatie van deze nog jonge tumsters. 's Middags kwamen de junioren en senioren in actie. Inge Slockers tumt voor het Ie sei zoen bij de junioren en Lisette van der Wel le doet dat al voor het 2e jaar. Inge tumde een prima wedstrijd, zij maakte nauwelijks fouten en dat werd beloond met een plaats in de kwartfinale. Haar totaal van 30,475 lever de de 11e plaats op. Lisette liet nog wel een aantal puntjes liggen op balk en vloer, maar op sprong en bmg tumde zij bij de top van alle junioren. Met een totaal van 30,75 ein digde Lisette op de 8e plaats. De laatste tumster van Sparta was Chantal van der Klooster. Deze 15 jaar oude tumster komt dit seizoen voor het eerst bij de senio ren uit. Chantal startte uitstekend op sprong met de 3e plaats. Op de overige toestellen turnde ze vandaag iets minder. Toch bracht deze mindere wedstrijddag haar plaats in de kwartfinale geen moment in gevaar. Met een totaal van 30,75 en de 9e plaats heeft Chan tal zich ruimschoots voor de volgende wed strijd geplaatst. De kwartfinale wordt in maart getumd. De ingeleverde hulpgoederen worden bij 'Floddertje' verzendklaar gemaakt. Afgelopen week is er een (tijdelijke) stop geweest voor de goedereninzameling t.b.v. de mensen in zuidoost Azië die zijn getrof fen door de zeebeving. Deze stop is inge voerd omdat er enomi veel spullen door alle mensen ingezameld. Wij, de mensen achter het comité "Nederland Helpt!", hebben hier mee willen voorkomen dat wij niet meer konden garanderen dat alle ingezamelde spullen op de juiste plaats aan zouden komen. Er is daarom gisteravond (12-l-'04) overleg geweest wat wij nog aan kunnen en hoe het verder moet. Besloten is om u de gelegenheid te geven de ingezamelde spullen tot zateidag 15 januari in te kunnen leveren. Hierna zullen helaas geen goederen meer in ontvangst genomen kunnen worden. De goederen die tot deze datum afgeleverd zullen worden zullen bin nen enkele weken in Sri Lanka arriveren en daar door onze contactpersonen gedistribu eerd worden. Tot op heden zijn er al meerdere zeecontai ners (40 voet, 76 m3) op transport naar Sri Lanka en er zullen nog een aantal volgen. Ook zijn er diverse luchtvrachtzendingen a 1000 kg met medicijnen gerealiseerd. Eind januari, begin februari zal op de site het (voorlopig) eindresultaat van deze inzame- hngsactie te zien zijn (zie www.sritoys.nl/zeebevine). De stichting BOOG werd begin 2004 opge richt in Ooltgensplaat en maakt zich hard voor de instandhouding van de monumenta le panden in Ooltgensplaat. Het behoud van ons cultureel erfgoed en verbetering van de leefbaarheid in de omgeving staan voorop. Centraal staat het Oude Raadhuis op de Kaai. Het is van belang dat zo snel mogelijk met de restauratie wordt begonnen. Geluk kig mag de stichting BOOG zich verheugen in een groeiend aantal donateurs. Gerrit Poortvliet is de voorzitter van de stichting. Op dinsdag 25 januari vertelt hij tussen 18.00 en 19.00 uur uitgebreid over de stich ting en hun werk in het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Carla Hersbach. De herhaling is op woensdag 26 januari om 18.00 uur. JJ telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als tiuis-aan-tiuis gelezen! In Ouddorp vond woensdag 12 januari jl. de derde ronde plaats van het Flakkees kam pioenschap dammen. De uitslag hiervan luidt: Jac. Wotfert - L Mackloétf;i!'i4-.^H'?.0-2 H.H. Verolme - P. Leroy .1-1 A. van Huizen - J.A.. Dekker1-1 W. van Schie - B. Visbeen2-0 C. Tanis - R. Jacobs2-0 T. Goedegebuur - C.Polder 0-2 J. van Koppen - Joh. Wolfert0-2 A.P.C, de Mik - D. Wolfert2-0 H.M Floresteijn - A. de Mik 2-0 Nog twee wedstrijden moeten worden gespeeld. Van Schie, een uitstekend dam mer, deed het goed tegen Visbeen, die moei lijk te verslaan is. Ook de winst van De Mik jr. tegen D. Wolfert verdient een extra ver melding. De spanning begint er nu pas echt in te komen. Mackloet gaat met 6 punten aan de kop. Hij wordt op de voet gevolgd door Van Schie met vijf punten. Maar liefst 5 spelers hebben nu vier punten. V.I.n.r.: oud-schoonmaakster Carrie Kievit, Tntdie Bruggeman, Leneke van Lente, Marlies van den Doel, José Klem en Riet Nagtegaal. Katie Stndjk en Aagje Hidzer ontbreken op de foto. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 14 januari kwam Leneke van Lente uit Sommelsdijk voor het laatst bij Rabobank Middelharnis. En nu eens niet om te boenen, te stoffen en te stofzuigen, maar om te trakteren op lekker gebak. Op deze dag was Leneke namelijk precies 20 jaar in dienst bij de bank en nam zij tegelijk afscheid van al haar collega's, om de VUT in te gaan. "In 1985 kwam ik in dienst van de Rabo bank," vertelt Leneke. "Ik begon als schoon maakster van het kantoor aan de Doetin- chemsestraat. Daarna kon ik aan de slag op het hoofdkantoor. Via mijn vader Gerrit van Lente, die destijds secretaris was bij het bestuur van de bank, ben ik bij de bank geko men. Ik heb altijd met veel plezier bij Rabo bank Middelhamis gewerkt." Na een afscheidsrondje door de bank en een gezellig samenzijn met de andere schoonmaaksters vertrok Leneke naar huis met bloemen en kadootjes. Bovendien gaat zij met haar col lega-schoonmaaksters binnenkort lekker uit eten!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2