LITIE Eilandeiijk openbaar primair onderwijs met één bestuur officieei van start Gemeente Oostflakkee werkt aan ontsluitingswegen bedrijventerreinen www.buijze.nl 0900-8844 Presentatie 'De schatten van Toetanchamon' Forumavond bij PV 'de Combinatie' ^PS2 rt<ö kievit warmte chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak recreatiewoningen Automobilist gewond na aanrijding Bromfietscontroles Fietser gewond na aanrijding Drie verdachten bedreiging aangehouden Uw woning of bedrijfspand verliopen? Ter gelegenheid van WO-jarig bestaan: Herdenkingsdienst en jubileumbijeenl^omst Albert Scliweitzerschool Meer mogelijkheden om samen te werken Onderzoek Uit handen Dinsdag 18 januari 2005 77e jaargang nr. 7373 De Oostflakkeese wethouder Van der Valk loom de nieuwe bebording. die vrachtverkeer met bestemming bedrijventerreinen om Ooltgensplaat heen leidt. Vrachtverkeer door de dorpskernen van Oostflakkee is al jaren een doorn in het oog van zowel de gemeente als de burgers. Met name in Ooltgens plaat en Den Bommel is dit probleem al jaren onderwerp van gesprek tij dens informatieavonden. Het zware verkeer zorgt voor veel overlast als trillingen, onveiligheid, kapotte stra ten, etc. De gemeenteraad van Oost flakkee heeft er bij het college altijd sterk op aangedrongen om een oplos sing hiervoor te vinden. Omdat bij het oplossen verschillende partyen betrokken zijn, neemt een dergelijk proces altijd de nodige tijd in beslag. Maar dat geduld loont, blijkt thans weer waar te zijn. Ontsluiting Ooltgensplaat In Ooltgensplaat was het probleem dat het vrachtverkeer door het dorp reed (Prins Bemhardstraat) om naar het bedrijventerrein aan de Dorpsweg te gaan. Het voormalig Waterschap Goeree-Overflakkee heeft de overgang van de Fittersweg naar de Oude- landsedijk zodanig aangepast dat het zware verkeer nu om Ooltgensplaat heen geleid kan worden. Eind februari zullen nog ANWB-borden worden geplaatst voor de afslag naar de Fittersweg, met een duidelijke verwijzing naar het bedrijventerrein. Met de plaatsing van deze bebording is de ontslui ting in Ooltgensplaat een feit. Vrachtverkeer voor bevoorrading van de winkels in het dorp blijven natuurlijk wel door het dorp rij den. Ontsluiting Den Bommel In Den Bommel is het probleem mogelijk nog groter. Het (zeer) zware verkeer gebruikt de Emmastraat om bij het bedrij venterrein Bosland te komen. Naast de nodi ge overlast veroorzaakt dit uiteraard, tot op de dag van vandaag, veel ergernis bij de bewoners. De eerste stap naar een oplossing was het aankopen van de benodigde grond om tot een goede ontsluiting te komen. Vorig jaar heeft de gemeente uiteindelijk de grond in eigendom verworven. Vervolgens is men de plannen gaan uitwerken én is een subsidie aanvraag bij de Provincie Zuid-Holland ingediend. Immers, de kosten die met het realiseren van een ontsluitingsweg gemoeid zijn, zijn heel hoog. In december vorig jaar is wethouder Van der Valk persoonlijk door gedeputeerde Van Dijk gebeld met de mede deling dat aan de gemeente Oostflakkee een bedrag van 209.500,00 is toegekend uit het Ontwikkelings Fonds Bedrijventerreinen. Het gemeentebestuur is de Provincie hier uiteraard zeer erkentelijk voor. Subsidies zijn altijd welkom, maar zeker in een tijd waarin de gemeentelijke financiën toch al onder druk staan. Voortgang De bewoners van Den Bommel zullen de ontsluitingsweg waarschijnlijk liever van daag dan morgen gerealiseerd zien. Er moet echter nog een aantal verplichte stappen worden gezet. Er wordt nu een ruimtelijke procedure opge start. In februari organiseert het gemeente bestuur daartoe een inspraakavond in Den Bommel. Alle belanghebbenden worden hiervoor persoonlijk uitgenodigd. Afhanke lijk van het verloop van deze procedure, is de planning dat de weg eind 2005 aanbe steed kan worden. In 2006 zal het vrachtver keer dan over de nieuwe ontsluitingsweg naar het bedrijventerrein Bosland kunnen rijden. Een hele rust voor alle inwoners van Den Bommel, maar vooral voor de bewoners van de Emmastraat. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Politiemensen van het district De Eilanden gingen donderdagmid dag, naar aanleiding van een inbraakmel ding, naar een bungalowpark aan de Zuider- diepstraatweg. Daar werden ze aangespro ken door de beheerder die ontdekt had dat onbekenden in twee woningen hadden inge broken en dat men in zo'n negen schuurtjes en woningen had geprobeerd in te breken. De Technische Recherche en politiemensen van het district De Eilanden stellen een nader onderzoek in. De eigenaren van de recreatiewoningen, met name van Duitse afkomst, worden door de beheerder op de hoogte gebracht. MIDDELHARNIS - Op de Industrieweg ontstond donderdagmiddag omstreeks twee uur een aanrijding tussen twee auto's en een vrachtwagen. Een 21-jarige automobilist uit Sommelsdijk wilde een voor hem rijdende vrachtwagen en auto inhalen. De 19-jarige automobilist, die achter de vrachtwagen reed, besloot eveneens in te halen en zag de naast hem rijdende auto van de 21-jarige man over het hoofd. De 21-jarige man moest uitwijken maar kon niet voorkomen dat de twee personenauto's elkaar raakten. Vervol gens reed de 32-jarige vrachtwagen- chauffeiu- uit Ooltgensplaat tegen de auto van de 19-jarige man. De 19-jarige automo bilist en de twee passagiers van zijn auto werden voor controle overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De Technische Ongevallen Dienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in. Politiemensen van het district De Eilanden hielden vrijdagmiddag bromfietscontroles op achtereenvolgens het Beneden Zandpad in Middelhamis, de Langeweg in Nieuwe- Tonge en de Kortweg in Stellendam. Tussen half twee en vijf uur werden negen mensen bekeurd voor onder meer een te groot ver mogen van de bromfiets. MIDDELHARNIS -Een 15-jarig meisje uit Middelhamis is zaterdagmiddag rond vijf uur gewond geraakt na een aanrijding op het Beneden Zandpad. De 15-jarige fietser kreeg een lift van een 16-jarig meisje uit Middelhamis op een bromfiets. Dit deed zij door de arm van de bromfietsster vast te houden en zich zo voort te laten slepen. Ter hoogte van de kruising met de Lijnbaan straat ging dit echter verkeerd. De fietser ging slingeren en kwam ten val. Zij liep onder meer een hchte hersenschudding op en werd door politiemensen naar de huisart senpost gebracht. Pohtiepersoneel van het district De Eilanden hield zondagmiddag omstreeks half vijf op de Achterdijk in Vierpolders een auto aan, met daarin drie mannen uit Brielle en Stel lendam, 21 en 27 jaar oud zijnde. Het drietal had kort daarvoor in een woning op de Mid- deldijk in Vierpolders een achttienjarige vrouw uit Hellevoetsluis met knuppels bedreigd. Na de bedreiging reden de drie mannen weg in een auto. Gealarmeerde poli tiemensen stelden een onderzoek in en zagen de auto met de verdachten even later op de Makelaarskantoor Tamboer hccdigd niakelaar/laxateur. lid NVM 0187-4765.1^ STAD AAN 'T HARINGVLIET - Het bestuur van de vereniging voor protestants onderwijs te Stad aan 't Haringvliet nodigt iedere belangstellende uit voor het bijwonen van de herdenkingsdienst op zaterdag 22 januari a.s. om 13.00 uur in de Hervormde kerk de Stad aan 't Haringvliet, met aanslui tend om 14.30 uur een kort officieel gedeel te in verenigingsgebouw 't Trefpunt aan de Oranjelaan, waar tevens wordt stilgestaan bij het 25-jarig jubileum van de directeur van de school, de heer J.R. Dillingh, en waar u gelegenheid geboden wordt om onder het genot van een hapje en een drankje met elkaar herinneringen op te halen; ook is er een fototentoonstelling en diapresentatie en kan de school worden bezichtigd. De activi teiten in 't Trefpunt en op school duren tot ongeveer 18.(K) uur. Industrieweg 44 3241 MA Middelhamis Tel.: (0187) 482609 E-mail: (nfo@i<ievitwamnu jil www.kievitwarmte.nl MIDDELHARNIS - Het graf van Toetan chamon met zijn adembenemende schatten heeft, sinds het in 1922 werd ontdekt, altijd zeer tot ieders verbeelding gesproken. Het is de grootste grafvondst ooit gedaan. De geschiedenis van de kindkoning, met pracht en praal begraven op het hoogtepunt van de Egyptische beschaving, de vastberaden speurtocht (financieel gesteund door Lord Carnarvon) van Howard Carter, naar zijn graf en de onvermoede schatten die aan het licht kwamen, al deze gebeurtenissen zijn ongeëvenaard in de annalen van de archeo logie. Van de ontdekking van het graf en de daarin gevonden schatten is een diaserie samenge steld, in kleur en deels in originele zwart-wit beelden, die donderdag 24 febmari in de Gemeenschapsbibliotheek aan het Kerkepad 11 in Middelhamis als powerpointpresenta- tie zal worden getoond. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt 3, incl. consumptie. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Gemeenschapsbibliotheek in Middelhamis en bij de bibliotheken in Oude-Tonge, Oolt gensplaat en Ouddorp. MIDDELHARNIS - Postduivententoon- stelling 'de Combinatie' te Middelhamis organiseert op vrijdag en zaterdag 21 en 22 januari a.s. een tentoonstelling in club gebouw 't Melkhuusje aan de Edison te Middelhamis. De tentoonstelling start vrijdagavond om 20.00 uur. Tevens zal dan een forum worden gehouden, met aan sluitend (rond 22.15 uur) een bonnenver koop van nationale en internationale top pers. Het zal een avond zijn voor de echte duivensportliefhebbers, die hun visie wil len toetsen aan die van een aantal topspe- lers. Medewerking aan het forum is toege zegd door Rik van Dorp uit Rotterdam Theo Streefkerk uit Ameide, A.P. Over- water uit Strijen, Hans van der Veeke uit Westdorpe en Philip Geerdink uit Hooger- heide. Zaterdagavond draait het Rad van Avontuur. INKOMENS- EN VERMOGENS PLANNING Achterdijk rijden en gaven een stopteken. De drie mannen werden overgebracht naar het politiebureau en voor nader verhoor ingesloten. In de auto werden messen aange troffen en in beslag genomen. De aanleiding van de bedreiging ligt in de relationele sfeer. Ht'sruiirdi'rs, anihtfmiren, directeuren en personeelsleden waren aanwezig Met ingang van het nieuwe jaar bevindt zich in een deel van het ISGO- gebouw in Middelhamis het adminis tratieve en bestuurlijke centrum van het eilandeiijk openbaar onderwijs. Vrijdagmiddag werd tijdens een receptie officieel de Stichting Open baar Primair Onderwijs Goeree- Overflakkee (OPOGO) gepresenteerd aan de in groten getale opgekomen betrokkenen. door Adrl van der Laan In tegenstelling tot het bijzonder onderwijs, dat in de vorm van een schoolbestuur een eigen 'bevoegd gezag' heeft, was het bestuur van de openbare scholen lange tijd in handen van het gemeentebestuur. Ook de eilandelij- ke openbare scholen werden bestuurd vanuit (ie gemeenten, die daarmee ook voor de administratieve zaken zorgen. Aan deze bestuursvorm is voor de openbare scholen op Goeree-Overflakkee met ingang van het nieuwe jaar een einde gekomen. Een aantal jaren geleden zegde de minister ^ubsidie toe aan besturen die meer zouden gaan samenwerken. Bij de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee ontstond op dat moment het idee om heel ver te gaan in die samenwerking: zij zouden graag onderzocht zien of het mogelijk was om tot een comple te verzelfstandiging van het eilandeiijk openbaar basisonderwijs te komen. Evenals de bijzondere scholen zou ook het openbaar onderwijs dan een zelfstandig bestuur die nen te krijgen, zij het dat het in dit geval een eilandbreed bestuur zou zijn. Dit moest natuurlijk wel onder het wettelijk toezicht van de gemeenten vallen. In het jaar 2000 ging onder leiding van pro jectleider Maarten Goettsch, van het bureau Mastery Consultants B.V., een uitgebreid onderzoek van start. In het onderzoek werd met alle betrokkenen, zoals bestuurders, ambtenaren, directeuren én de ouders de haalbaarheid van een verzelfstandiging besproken. Uiteindelijk stemden alle gemeentebesturen in met de verzelfstandi ging en kon op 13 december van het vorig jaar de statuten ondertekend worden bij notaris De Koning in Goedereede. Met de verzelfstandiging van het openbaar onder wijs was wel een startkapitaal gemoeid en in Bestuurslid Poortvliet (rechts), overhandigt een oud notulenboek aan directeur Temmink van de Stichting OPOGO. (foto Adri van der Laan) ::ni! Ol'OiiO. (JoioAdn van der Lmuh) de vorm van een 'bruidsschat' hebben de gemeenten ervoor gezorgd dat voor de eerste vijfjaar de nieuwe stichting haar werkzaam heden kan uitvoeren. Wel is een voorwaarde aan die bruidsschat verbonden: de stichting dient na die vijf jaar geheel zelfstandig te functioneren met alleen de door het ministe rie beschikbaar gestelde middelen. De voorzitter van de Stichting OPOGO, de heer Van Moorsel was blij met de grote opkomst bij de openingsreceptie van de nieuwe stichting. Hij wees de aanwezigen op het vele werk dat was verzet door de betrok kenen, aleer OPOGO een feit was. Volgens Van Moorsel wil de oprichting van de nieu we stichting niet zeggen dat er heel veel zal veranderen op het gebied van het onderwijs. "We gaan een nieuwe fase in, maar het is geen renaissance (nieuwe geboorte, red.). Wel zijn er meer mogelijkheden tot samen werking", zo verzekerde de voorzitter. Van Moorsel sprak de wens uit dat de goede con tacten met de gemeenten zullen blijven. "We geven heel wat uit handen, maar we deden het graag!", aldus wethouder Sandee van de gemeente Dirksland, die namens de vier eilandelijke gemeenten het woord voer de tijdens de receptie. Hij verzekerde dat de eilandelijke gemeenten het besluit tot ver zelfstandiging van het openbaar onderwijs 'met volle overtuiging' hebben genomen. Ook hij bedankte iedereen die tot de vor ming van de stichting heeft bijgedragen. Hoewel er geen officiële openingshandeling was, kreeg de bijeenkomst toch een officieel tintje doordat bestuurslid G.W.I, Poortvliet uit Ooltgensplaat aan de stichting een oud notulenboek overhandigde waarin van de oprichting van de openbare school in Oolt gensplaat melding werd gemaakt. Onder de stichting vallen dertien openbare scholen, waarop zo'n 170 personeelsleden zorgen voor het onderwijs aan 1800 kinde ren. De kinderen hebben één dezer dagen ook al kennis kunnen maken met Stichting OPOGO: ze kregen allen een tas uitgereikt met het nieuwe logo en een brief voor de ouders, waarin OPOGO zich voorstelt. De grootste verandering in de nieuwe situ atie zal Uggen in de administratieve taken. De scholen zelf blijven hun personeel, direc tie, medezeggenschapsraad en oudertaad houden. Wel neemt er vanuit elke school een ouder en een leerkracht zitting in de Gemeenschappelijke Medezeggenschaps raad. De algemeen directeur, de heer G.W.A. Temmink, zal het onderwijsbureau en de scholen aansturen. Natuurlijk blijft er vanuit de gemeente con trole: er zal een toezichthoudend orgaan worden ingesteld, dat waarschijnlijk onder de ISGO-regeling zal gaan vallen. Het bestuur van de nieuwe stichting bestaat uit voorzitter F.A.J. van Moorsel uit Dirks land, vice-voorzitter dhr. G.W.J. Poortvliet uit Ooltgensplaat, secretaris mevrouw R.J.A. Bron-Slis uit Goedereede, penning meester dhr. J.W. Eijkenduijn, uit Sommels dijk en het algemeen lid de heer G.K. Kroe ze uit Ouddorp. De zeven personeelsleden werken vanuit het ISGO-gebouw aan de Dwarsweg in Middelhamis. De Stichting OPOGO is bereikbaar onder telefoonnum mer 0187-488180, e-mail: info@sopogo.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1