Groene Ruimte en Bloemen en Tuincentrumbranche de koning der hobby's! Nieuwe lokale televisie- zender van start Damclub 'Denk en Zet' DVD te koop van bouw windmolens MBO-opleidingen in de eigen regio: EIIAflDCn-raEUWS Doemiddag op vrijdag 21 januari Recordregen bij De Gooye op late zaterdagavond Eilanden-nieuws" Jeugdcontactavond ïn Ouddorp Opbrengst Rode Kruis Actie 'Zie om naar ZO Azië' Heren 1 Les Deux intermezzo behaalt drie belangrijke punten Ingezonden: Eerste uitvoering in 2005 Muziekscliool G-O Dagopleiding OPLEIDINGEN GROENE RUIMTE ASSISTENTENOPLEIDING - NIVEAU 1 Assistent medewerker groene ruimte Vakbekwaam hovenier Vakbekwaam groenvoorziener/mede werker woonomgeving OPLEIDINGEN BLOEMEN en TUINCENTRUMBRANCHE BASISBEROEPSOPLEIDING - NIVEAU 2 Medewerker bloemen- en tuincen trumbranche VAKOPLEIDING - NIVEAU 3 Vakbekwaam medewerker bloemen en tuincentrumbranche Zo'n fraaie titel hebben we natuurlijk niet zelf bedacht (we zijn erg beschei den), maar hij zegt wel iets over de reputatie van deze hobby. Het leuke van de filatelie, maar we kunnen he took gewoon 'het verzamelen van postzegels' noemen, is dat het hele maal niet zo koninklijk duur is. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! HERKINGEN - Zoals onlangs in deze krant te lezen was, is de bouw van de drie geavanceerde windmolens nabij Herkingen voltooid. Naar aanleiding daarvan plaatsten we een oproep om beeldmateriaal - met name digitale video-opnamen - uit te wisselen. Van dat laatste is niet veel gekomen. Des ondanks heeft onze zoon een schitte rende DVD samen kunnen stellen, waarop o.a. te zien is: de bouw van de fundering (van heipalen tot en met 'vlinderen'), het lossen van materiaal aan het Havenhoofd te Middelharnis, spectaculair zwaartransport (o.a. 's nachts) transport en opbouw van 600- tons kraan, takelactiviteiten van de bedrijven Kil en Sarens, opbouw van de molens (waaronder vernuftige plaatsing gondels en wieken) en de draaiende molens. MIDDELHARNIS - In de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7, vindt op vrijdag 21 januari a.s. weer een uitvoering plaats van de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee'. Deze keer gaat het om een optreden van de viool- en pianoleerlingen en van het grote ensemble van de Muziekschool. De toegang is gratis en er valt veel te genieten! Sinds kort is heeft Goeree-Overflak kee er een lokale televisiezender bij. De zender is nieuw, maar de organisa tie erachter is al langer actief op het eiland. Het betreft namelijk een samenwerking tussen de lokale omroep Radio Goeree Lokaal en het onafhankelijke nieuwsmedium Stich ting FlakkeeNieuws. Vanaf 1 januari 2005 zijn de uitzendingen officieel van start gegaan. Het televisiekanaal biedt de kijker lokaal nieuws in tekst en foto's voor 'West-Goeree-Overflakkee. Daarnaast zullen televisiereportages worden uitgezonden die betrekking hebben op evenementen en calamitei ten die plaatsvinden op het eiland. De organisatie Continuïteit Prijsvraag PAGINA 10 ■!fMXit<sms!Xmmii VRIJI^^» X4 i]ANUAJU^^^2 Binnen de Groene School Sommels- dijk zijn er verschillende mogelijkhe den om een opleiding te volgen in het MBO. Arbeidscontract De eerste is de beroepsbegeleidende leer weg, voorheen leerlingstelsel genoemd. 'Werkend Leren' is een veel gebruikte omschrijving voor deze leerweg, waarbij één dag per week naar school wordt gegaan en daarnaast minimaal 20 uur bij een bedrijf gewerkt wordt in de door de leerling geko zen vakrichting. Het is dus geen stage lopen, want de leerling heeft een ai-beidscontract! Deze opleiding biedt naast de beroepsge richte vakken ook de algemeen vormende vakken Nederlands, Engels, Wiskunde, PC gebruik, MCK en Biologie. Een tweede leerweg is de beroepsopleidende leerweg, ofwel dagschool. Bij deze leerweg gaat de leerling drie of vier dagen per week naar school en is er één of twee dagen per week beroepspraktijkvorming - voorheen stage genoemd - bij een bedrijf in de geko zen vakrichting. Deze leerweg is voor de leerling een goede keuze als hij of zij geïnte resseerd is in een brede opleiding en nog niet direct wil werken. Naast de beroepsgerichte vakken, waarbij theorie en praktijklessen elkaar afwisselen is er ook les in algemeen vormende vakken, zoals Nederlands, Engels, Wiskunde, PC gebruik, MCK en Biologie. Deze opleiding is bestemd voor deelnemers die voor de basisberoepsopleiding te weinig vooropleiding hebben. Het programma is gericht op het aanleren van een aantal prak tijkhandelingen in het groen. Dit moet de leerling in staat stellen om onder begeleiding werkzaamheden te venichten. BASISBEROEPSOPLEIDINGEN - NIVEAU 2 Medewerker hovenier of medewerker groenvoorziening/woonomgeving Met deze opleiding kun de leerling bijvoor beeld medewerker worden op een hoveniers- bedrijf, bij een gemeentelijke plantsoenen dienst of een recreatieschap. In deze oplei ding ligt het accent op de verzorging van bestaande groenprojecten, zoals tuinen, recreatieterreinen en gemeentelijke plant soenen. De leerling over het onderhouden van kruidachtige gewassen, houtige gewas sen en technische werken. VAKOPLEIDING - NIVEAU 3 Deze opleiding bouwt voort op de deelkwa lificaties van de Basisberoepsopleiding. De opleiding is gericht op het zelfstandig uitvoeren en beoordelen van hovenierswerk. Als voorman/hovenier moet het werk wor den voorbereid. Ook moet het werk verdeeld worden onder de medewerkers en samen met anderen worden uitgevoerd. De leerlin gen worden opgeleid tot vakbekwaam hove nier, voorman en zelfstandig hovenier. Het werk is erg gevarieerd. Zo behoren planten, maaien, snoeien, ontwerpen, aanleggen, adviseren, uitvoeren en calculeren tot de werkzaamheden. Aan het eind van deze opleiding komt de leerling zover dat hij of zij zelfstandige werkzaamheden in de groenvoorziening bij particuliere groenvoorzieningsbedrijven en gemeentelijke plantsoenendiensten kan uit voeren en beoordelen. Als voorman of werk- leider moet het werk worden voorbereid, het werk onder de medewerkers worden ver deeld en het samen met anderen worden uit gevoerd. Meer dan een hovenier moet de groenvoorziener kennis hebben van groot schalige groenelementen en goed op de hoogte zijn van de inheemse flora en fauna. In de niveau 3 opleidingen wordt aan de commerciële kant ruim aandacht besteed. Zo is het certificaat Algemene Ondememers- vaardigheden (AOV) een onderdeel van het opleidingsaanbod. Men kan hiermee bijna elk soort eigen bedrijf beginnen. Een allround opleiding dus. KADERBEROEPSGERICHTE OPLEIDIING - NIVEAU 4 Uitvoerder hoveniersbedrijf of uitvoerder groenvoorziening/woonomgeving Deze opleiding is gericht op het leidingge vende aspect in het hoveniersbedrijf en de groenvoorziening/woonomgeving. De deel nemer leert om op de juiste wijze te managen, plannen, ontwerpen, presenteren, P.R uit te voeren, financiën te beheren, etc. Doordat de deelnemers in een team leren werken, waarin mét elkaar een zo optimaal mogelijk resultaat moet worden neergezet, worden zij in staat gesteld zich uitermate goed voor te bereiden op de praktijk. Na het volgen van deze opleiding kan de deelnemer aan de slag op een hoveniersbedrijf, groen- voorzieningbedrijf of gemeente als uitvoer der, werkvoorbereider of een andere functie van leidinggevende. De deelnemer leert eenvoudige voorkomen de werkzaamheden in een bloemenzaak uit te voeren, zoals het maken van corsages, boeketten, bloemstukjes en overig winkel- bloemwerk. Verder wordt er aandacht besteed aan de presentatie en verzorging van bloemen en planten. Het vakmanschap en de creativiteit van de bloemist en de medewer kers bepalen de aantrekkelijkheid en de toe gevoegde waarde van het bloemwerk. Daar naast bestaat de vakbekwaamheid uit de wij ze waarop de bedrijfsvoering plaats vindt. Aan het eind van je opleiding kan de deelne mer er zeker van zijn dat hij of zij heel wat werkzaamheden op het terrein van bloem schikken en -binden aan kunt. In deze opleiding wordt geleerd allerlei bloemwerk te maken maar ook het uitvoeren van grotere projecten, zoals presenteren/eta leren van een standinrichting. Wil de deelne mer eventueel later een eigen bloemenwin kel beginnen, dan is naast de praktische vaardigheden, ook de economische kennis van belang. Creativiteit en vakkennis gaan dus hand in hand. Naast de technieken van bloembinden, vormgeving, materialenken- nis en de verzorging van kamerplanten en FILATELIE: Niets ten nadelen van sportverenigingen, maar onze contributie is aanzienlijk lager en onze bezigheden leiden zelden tot blessures! De Filatelistenvereniging Goeree-Overflak- kee haalt zijn leden dan ook uit alle beroepen en leeftijdsgroepen, mannen en vrouwen, van arts tot aow-er. Voor 22,50 per jaar biedt de vereniging: - 8 verenigingsavonden (zonder toegangs prijs, maar wel met gratis koffie); - een luxe landelijk maandblad (11 num mers per jaar); - een eigen clubblad (4 per jaar); - een rondzenddienst en een nieuwtjes- dienst; - een clubwinkel waar tegen minimale kos ten zegels uit de hele wereld zijn te vin den; - eens in de vijfjaar een tentoonstelling (in april 2004 weer een groot succes!). Bovendien organiseert de vereniging veilin gen, lezingen en cursussen. Vooral met dit laatste hopen we dit jaar een nieuw publiek voor onze hobby te interesseren. Het bestuur nodigt daarom ieder die nieuwsgierig is uit om GEHEEL VRIJBLIJVEND een kijkje te nemen op onze clubavond van 20 januari (met veiling) of 17 februari (met een boeien de lezing) en/of deel te nemen aan de cursus Begeleiding bij Filatelie (BBF) op 10 febru ari. Alle evenementen vinden plaats om 19.30 uur in De Staver te Sommelsdijk (zaal 2). Voor de voorbereiding van de cursus is het gewenst dat u uiterlijk 20 januari laat weten (aan de secretaris, zie onderstaand adres) dat u aanwezig wilt zijn. Pas na de eerste cur susavond beslist u of u doorgaat (en lid wordt van de vereniging). De cursus BBF is ontwikkeld onder verant woordelijkheid van de Nederlandse Bond van Filatelistenverenigingen (NBFV) en onze vereniging maakt op gepaste wijze misbruik van het feit dat haar secretaris ook lid is van het hoofdbestuur van de NBFV en daarin met het maken, geven en propageren van deze cursus is belast. Het meedoen aan de cursus is GRATIS, met alleen maximaal 7,50 aan materiaalkosten. De officiële fol der van de NBFV zegt over de BBF cursus het volgende: Deze cursus voor (beginnende) filatelisten is vooral gericht op vergroting van de kennis van filatelistisch materiaal, het stimuleren van de eigen creativiteit en het opzetten van een verzameling anders dan in voordrukal- bums en stockboeken. De cursus is gepland voor vier dagdelen van telkens ongeveer twee uren in een periode van één tot anderhalf jaar. Tussen de cur susdagen dient een flinke periode te zitten voor het maken van een werkstuk en het ver garen van meer materiaal. Heeft u belangstelling? Wilt u meer infor matie? Wij staan voor u klaar! - J. Westhoeve (voorzitter), tel. 483312. - S. Bangma (secretaris), tel. 611542 of e- mail: sbangma@xs4all.nl snijbloemen krijgt men ook onderwijs in kunstgeschiedenis. TOELATINGSEISEN Wie een opleiding wil gaan volgen via de beroepsbegeleidende leerweg (BBL) start met de basisberoepsopleiding. Een goede basis is een VMBO-diploma met de vakken Nederlands, wiskunde en biologie, maar dit is niet verplicht. Na het behalen van het diploma basisberoepsopleiding kan er wor den doorgestroomd naar een hoger niveau. Elk niveau duurt ca. 2 jaar. Afhankelijk van de vooropleiding kan het soms beter zijn om met de assistentenopleiding op niveau 1 te beginnen. Voor het volgen van de basisberoepsoplei ding via de beroepsopleidende leerweg niveau 2, (BOL) zijn dezelfde toelatingsei sen van toepassing als bij de BBL, maar de deelnemer moet wel tenminste 16 jaar zijn. GROENE SCHOOL SOMMELSDLIK De school behoort tot de Edudelta Onder wijsgroep. Deze is verantwoordelijk voor de uitvoering van het onderwijs in het kader van het voorbereidend middelbaar beroeps onderwijs (VMBO), het middelbaar beroepsonderwijs (MBO) en een groot aan tal cursusactiviteiten. Tot Edudelta behoort een vijftal scholen: De Gaarde in Baren- drecht. Groen College Goes, Groene School Sommelsdijk, de Vliedberg in Goes en de LTS in Middelhamis. Steeds meer deelnemers kiezen voor een opleiding aan de Groene School in Som melsdijk. Deelnemers zijn afkomstig van Goeree Overflakkee, Schouwen Duiveland, Tholen, St. Philipsland, West-Brabant en Voorne-Putten. In een rustige omgeving kunnen de deelnemers op een kleinschalige school ruim persoonlijke aandacht krijgen. INTERESSE De Groene School organiseert op vrijdag middag 21 januari een Doemiddag voor bloemschikken en groene ruimte, van 14.00 uur tot 17.00 uur. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de administratie van de school. Kom ook op de OPEN DAG op zaterdag 22 januari van 10.00 uur tot 15.00 uur. Zaterdag 8.januari werd er gezwommen in Stellendam. Ondanks het late tijdstip leden de prestaties er niet onder. Mpt maar liefst 26 personlijke records, 8 eer ste, 3 tweede en 5 derde plaatsen was men tevreden in het kamp van de Gooye. Anne Terlouw en Anthony Struik waren de goudhaantjes bij de Gooye, drie keer starten en drie keer goud mee naar huis nemen. Niels van der Wekken deed goe de zaken op de 200 m schooi en verbeter de zijn tijd met 17 sec. Op de 50 m schoolslag was het voor Ilse van den Brink, Lex van der Wekken en Lars Jon- gejan raak. Zij brachten 1.03.00 58.60 en 54.68 op de klokken. Op de 100 m wissel werd Ramon van Hui zen tweede en Jos Terlouw derde in 1.34.75, en liet Marije van den Boogert 2.00.86 ach ter haar naam zetten. De 100 m vrij was voor Anthony Struik. En bij de meisjes werd Anna Kooijman derde in 1.22.25. Grote winst was er voor Louise Swemmer, zij stelde haar tijd bijna 10 sec. scherper en bracht 1.36.84 in de boeken. Verder verbeterden Coen van der Wekken en Eric Wolfert hun tijd. Anne Terlouw won de 200 m school in 3.02.11. Niels van der Wekken werd derde in 3.26.60 en Pascal Lugthart verbeterde zijn tijd. Jos Terlouw won de 50 m school in 45.11. Anna Kooiman won de 100 m wissel in L32.66 en Danielle Lugthart werd tweede. Bij de jongens won Anthony Struik in 1.19.29 en zwom Coen van der Wekken er bijna 5 sec vanaf, zijn tijd 1.30.91. De 50 m vrij was een prooi voor Anne Ter louw, in 28.92, en leverde voor Marijke Mandemaker, Niels van der Wekken en Niels de Blok een p.r. op in 34.20 ,35,48 en 33.01. Anne de Kok werd tweede en Ramon van Huizen werd derde op de 100 m vrij in 1.30.95 en 1.26.26. Jos Terlouw en Jaco Struik snoepten beide iets van hun tijd af. Anthony Struik won de 50 m rug in 35.01 en Danielle Lugthart werd derde in 46.60, ter wijl Dorian Papavoine en Eric Wolfert beide hun tijden wat aanscherpten. De 100 m vlinder was een p.r. en een eerste plaats waard voor Anne Terlouw in 1.16.64. Bij de meisjes werd de grootste winst gemaakt door Lizzy van Dijke. Zij verbeter de zich met bijna 10 sec, haar tijd 1,33.41. Karola Hameeteman behaalde 1.38.64 en Marijke Mandemakers 1.44.20, ook goed voor een p.r. Voor de rest viel het goede zwemmen van de kleinsten op. Ondanks het late uur werd er door deze jonkies goed gezwommen. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Onderstaand de uitslagen van maandag 10 januari jl. C. Spee - J. van Hoorn 1-1 A. van der Veer - H.H. Verolme1-1 R. Jacobs - R. van Rijnberk3-0 I. Mackloet - J. Jordaan1-1 J.A. Dekker - A. Verolme3-0 C. Polder - M. Klink3-0 W. Vroegindeweij -1. Koese3-0 Afgebroken partij van 6 december 2004. J.A. Dekker -1. Mackloet 1-1 Het was een damavond met verrassende uit slagen. De wedstrijd tussen C.Spee en J. van Hoorn verliep evenwichtig. Na drie uur spelen werd tot remise besloten. Van der Veer en H.H. Verolme speelden een span nende partij. Het ging lange tijd gelijk op. Vooral aan het eind van het middenspel kwamen er voor beide spelers gevaarlijke situaties op het bord. In het eindspel wist Van der Veer twee stukken voor te komen, met voor beide spelers een doorbraak naar dam. Verolme wist er door goed te verdedi gen toch nog remise uit te halen. Jacobs had het in het begin van de partij knap moeilijk. Hij kwam tegen Rijnberk zelfs een stuk achter, maar een grotere routine redde hem. Hij wist de partij winnend af te sluiten. Heel vertassend was de partij tussen Mac kloet en Jordaan. Ondanks een groot ver schil op de ranglijst wist Jordaan het zijn tegenstander erg lastig te maken. In het eindspel moest Mackloet zelfs alle zeilen bijzetten om remise te maken. Dekker gaat elke week beter spelen. Dat bewees hij al in de Zeeuwse competitie. Ook zijn tegenstan der van vanavond, A. Verolme, ondervond dat. Na een gelijk opgaande strijd maakte Verolme in het eindspel een rekenfout, waar Dekker onmiddellijk van profiteerde. Hij behaalde een stuk winst en won de partij. Polder moest het opnemen tegen de wissel vallig spelende Klink. Aanvankelijk gaven beide spelers elkaar niets toe, maar plotse ling maakte Khnk een fout, waar Polder dankbaar van profiteerde en verrassend won. Vroegindeweij had in Koese een lasti ge tegenstander. Vroegindeweij, die de laat ste weken prima resultaten boekt, wist gestadig voordeel op te bouwen en de winst naar zich toe te halen. Op het eind van de avond speelden Dekker en Mackloet hun afgebroken partij van 6 december uit. Na een zet of zeven werd de vrede getekend en tot remise besloten. In Ouddorp zal morgen, zaterdag 15 januari, de eerste jeugdcontactavond van het nieuwe jaar worden gehouden. Deze avond hoopt de heer A. Moelijker uit Sommelsdijk een schitterende beeldpresentatie te verzorgen over het leven van John Bunyan. Ben je nog nooit geweest? Kom dan naar de jeugdcon tactavond. Het zal zeker een interessante avond worden. Iedereen vanaf 15 jaar is har telijk welkom in verenigingsgebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3. De avond begint om 19.45 uur. Na 22.00 uur is er nog gelegen heid om gezellig samen te zijn. Kijk voor meer info van de jeugdvereniging op http://jvdaniel.filtemet.nl. GOEREE-OVERFLAKKEE - De sponta ne actie voor 'Help de slachtoffers Z-O Azië' leverde door de spontane medewer king van vrijwilligers, supermarkten, en de vele gevers het resultaat van 22.173,99 op. Ook anderen droegen hierin bij, en nog steeds groeit het bedrag. Het geeft de orga nisatoren een goed gevoel om op zo'n afstand iets te kunnen en mogen betekenen voor hen die op 2e kerstdag plotseling zoveel is ontnomen en zoveel leed is toege bracht. Namens het Nederlandse Rode Kruis hartelijk dank voor uw medewer king. De bus gemist? Dan alsnog Giro 555! SOMMELSDIJK - Volleybalvereniging Les Deux Intermezzo kent dit seizoen geen echte winterstop. De vereniging had een geslaagd nieuwjaarstoemooi, dat druk bezocht werd. Heren 1 en Heren Recrea gaan gewoon door met hun programma. Het team van de nieuwe trainster, Pamela Dom- selaar, speelde tegen Berkel een inhaalwed- stiijd. De wedstrijd werd gespeeld op vrij dagavond, met redelijk veel publiek (meer dan op zaterdag) en werd door iedereen zeer positief bevonden. Dick van Os, hoewel geen scheidsrechter, heeft zelf gefloten. Anton van Zijp heeft geteld, Pamela Domse- laar heeft bij haar eerste wedstrijd als coach een overwinning geboekt. Bij de recreanten zijn de heren uitgebekerd. In Tilburg tegen Rocks 'n Rivers zat het er niet in. Les Deux Intermezzo deed niet onder voor de thuis ploeg, maar het liep net iets minder gesmeerd. In de derde set werd het verlies van de eerste twee sets goed gemaakt. Alleen op het laatst werd een ruime voor sprong weg gegeven en nipt met 26-24 gewonnen. Eddy 't Jong zag zijn team in de vierde set machteloos verliezen. Rocks 'n Rivers wint met 3-1 en Les Deux Intermez zo kan zich volledig op de competitie rich ten. De DVD biedt 1 uur en 15 minuten hoog waardig filmmateriaal, waarbij een variatie van filmovergangen gebruikt is om de uitge kozen filmfragmenten tot een vloeiend ver haal te vormen. Het geheel is d.m.v. 'onder titeling' voorzien van uitleg. Via een ope ningsmenu kan bovendien gekozen worden voor het bekijken van een aantal foto's en het raadplegen van technische informatie. Het ontwerp van een leuke voorkant voor het DVD-doosje en kopieën daarvan op foto kwaliteit, maken het geheel compleet. Voor dit alles heeft zoonlief wind en kou getrotseerd, nachtrust opgeofferd, technici (deels telefonisch) geïnterviewd en zijn kerstvakantie grotendeels besteed aan het bewerken van ruim 4 uur beeldmateriaal. Met net 17 levensjaren waarschijnlijk te goed van vertrouwen, heeft hij enkele DVD's verkocht of weggegeven voordat hij ze voor het relatief lage bedrag van 10 euro openbaar te koop aan bood. Wat hij over houdt na aftrek van kosten, wil hij investeren De hoes van de DVD waarin verslag wordl gedaan van de bouw van de windmolens. in zijn filmhobby. Als student met inciden teel 'bijbaanwerk' heb je verder immers niet zoveel te verteren. Tamelijk bitter waren we dan ook gestemd toen we vernamen dat iemand kopieën van genoemde DVD aanbiedt voor 7,50 euro, alsof het eigen werk betreft. Het betreft hier duidelijk geen kopieën 'voor eigen gebruik', maar MISBRUIK van andermans werk. Als een volwassen verdiener daaraan meedoet, heeft hij of zij dubbel reden zich te schamen. Iedereen die wil genieten van bovengenoem de spectaculaire beelden, kan een DVD bestellen bij de samensteller voor 10 euro. Als u in Nieuwe Tonge, Battenoord of Her kingen woont, kan DVD thuis bezorgd wor den. Afhalen kan ook, in overleg. Betalen bij levering c.q. na ontvangst. Niet goed, geld terug. Gaarne bij bestelling keuze kenbaar maken voor DVD- of DVD-f. Aart Stroober Molendijk 83 3244 AM Nieuwe Tonge tel.: 0187-652180 (ma-za) e-mail: a.stroober@rdnet.ni Viooldocente Marie José Beks laat weer allerlei prachtige muziek spelen door haar leerlingen. U kunt luisteren naar diverse volksliedjes, een aantal studievioolconcer ten en het virtuoze Csardas van V. Monti. Uiteraard sluiten de diverse muziekstukken aan bij het niveau van de spelers. De jongste is 5 en de oudsten zijn 18 jaar jong. Verder is er sprake van een tweetal debutanten en ook van een tweetal leerlingen die deze avond hun 'afscheidsconcert' geven omdat ze aan het eind van dit schooljaar de Muziekschool gaan verlaten. Pianodocent Piet Westhoeve geeft met onge veer tien leerhngen een dwarsdoorsnede van zijn praktijk. De begrenzingen van het pianospel worden deze avond aangegeven door enerzijds een debutant met nog maar een paar maanden les achter de rug en ander zijds het jonge talent Diantha van Spronsen, dat zich voorbereidt op de deelname aan het Prinses Christina Concours in de Doelen te Rotterdam, Naast andere leerlingen treden er verder ook twee pianoduo's op die dit beschouwen als een try-out voor hun deelna me aan het Ensembleconcours Muziekprijs G-O in februari te Oude-Tonge. Dirigent/artangeur/componist Wim Soeters werkt al weer de nodige jaren met ongeveer 25 muzikanten aan de artistieke prestaties van het zogenoemde gemengd ensemble. Het predikaat 'gemengd' duidt vooral op de bonte instrumentale samenstelling van het j geheel. De zeer uiteenlopende bezetting van j dit kamerorkest zorgt voor een vertassende sound die u zeker gehoord moet hebben. Ze treden op met o.a. een Gigue uit een Orkest suite van J.S. Bach en 'Maxwell's silver hammer' van de Beatles. Deze composities illustreren uitstekend de werkwijze van dit ensemble: muziek van alle tijden en - van wege de diversiteit van de instrumenten - muziek die veelal is geartangeerd door Wim Soeters. Alles bij elkaar is er sprake van een heel leuk en afwisselend concert. De musici, de docenten, het bestuur en de.; directie van de Muziekschool Goeree-Over- flakkee hopen op veel belangstelling en^i heten u bij voorbaat hartelijk welkom! 3 Stichting FlakkeeNieuws is sinds 2003 actief op het eiland met een website. Daarop staat allerlei informatie, gericht op het eiland; van politieberichten tot evenemen ten. De stichting heeft tegenwoordig een eigen redactie en 'vliegende' reporters voor verslaggeving ter plaatse. In de afgelopen periode heeft FlakkeeNieuws een sterke groei doorgemaakt en zich waargemaakt als onafhankelijk nieuwsmedium. Radio Goeree Lokaal kent een langere geschiedenis. Al sinds 1992 brengt de omroep lokale radio voor de gemeente Goe- dereede. In de loop der jaren heeft RGL zich uitstekend bewezen als lokale onrroep en wordt vandaag de dag goed beluisterd op heel Goeree-Overflakkee. De programma's lopen uiteen van harmonie- en fanfarerau- ziek tot politiek en sport. RGL en FlakkeeNieuws zijn een samenwer king begonnen om de inwoners van Goeree- Overflakkee professionele lokale televisie te bieden. Aangezien het tv-kanaal geen com mercieel maar een ideëel doel nastreeft, is de kans van slagen hiervan zeer groot. Om de 4-f continuïteit te waarborgen, wil de organisa tie de kijker er vanaf het begin zoveel moge- hjk bij betrekken. Alle tips zijn van harte welkom. De naam van het televisiestation staat nog niet vast. Kijkers worden van harte uitgeno digd om mee te denken voor de daadwerke- lijke naam van het televisiestation. Daar is ook een leuke prijs mee te winnen. Reacties zijn welkom op info@flakkeemeuws.nl. Het nieuwe lokale televisiestation is momenteel te vinden op de kabel in West- Goeree-Overflakkee op tv-kanaal 59-. Meer informatie leest u op de websites www.rgl.nl of www.flakkeenieuws nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 10