Ondanks ongunstige omstandiglieden zit UFA niet bij de pakken neer Financiële tips Lezing over de Engelenwereld Nieuwe Aipha- cursus van start in Den Bommel EIIAtlDBI-IIIEUWl Ondernemers presenteren zich in Dorpstienden EIIAIIDEII-IIIEUWS Kerkdienst Geref. Gemeente in Ned. Ingezonden: Spoedig duidelijkheid over haalbaarheid visafslag op Maasvlakte OUDDORP - Actieve ondernemers - dertien in totaal - zullen donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 januari present zijn tijdens de beurs 'Trend 2005' in m.f.g. 'Dorpstienden' te Oud- dorp. Zij heten alle belangstellenden welkom, op donderdag en vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Niet alleen presen teren de ondernemers er zich, maar ze demonstreren ook hun producten én hebben speciale aanbiedingen in pet to. Tijdens 'Trend 2005' treft u onder staande bedrijven aan. Extra kerkdiensten Gereformeerde Gemeenten Actie Vakantiebeurs en ANWB Entreebewijs Twee dames redden bejaarde Dirkslander Zaterdag hield de UFA (de Visafslag) in Stellendam weer haar traditionele nieuwjaarsreceptie in het gebouw van de Visafslag aan de buitenhaven. Vis sers, handelaren, personeel en bestuurders gaven elkaar de beste wensen. Uit de toespraak van direc teur Joh. van Nieuwenhuijzen blijkt dat de UFA én de visserij volop in beweging zijn. Door Adri van der Laan Kostenbesparend Bedreigingen en kansen Prijzen Categorie Garnalen Categorie Eurokotters tot 600 pk Categorie Kotters boven de 600 pk PAGINA2 VRIJDAG 11 JANUARI 2005 Trend 2005: Adviesgroep De Vogel en Hypotheek Company Goeree-Overflakkee presente ren zich voor het eerst op Trend 2005 en wil len zich daarmee profileren als gerenom meerd financieel adviesbureau. Adviesgroep De Vogel is al meer dan 50 jaar actief in de financiële dienstverlening. Sinds begin 2004 is het kantoor aangesloten bij een landelijke organisatie, Hypotheek Company. Door deze samenwerking is er voor klanten veel voordeel te behalen op het gebied van hypo theken. Tijdens de beurs kan snel en gemak kelijk een prijs- en rentevergelijking worden gemaakt. Daarnaast is men beschikbaar om vragen te beantwoorden over bestaande ver zekeringen. Joh. de Heer is al meer dan een eeuw toon aangevend op het gebied van muziek. U kunt in deze stand dan ook het nieuwste van het nieuwste verwachten op dit gebied. Naaimachinehandel 'VLIETO' Ooltgens- plaat presenteeit zijn collectie Husqvama, Viking en Pfaff naai-, lock- en borduurma- chines. Voor onderhoud en reparaties rijdt men meestal elke week over Goeree-Over flakkee en Schouwen-Duiveland en wordt, zonder extra kosten, de machine bij u thuis opgehaald. Van Dam Beveiliging Stellendam is aan wezig om u er op te wijzen dat het met veel huizen slecht is gesteld voor wat betreft de inbraakbeveiliging. Coöperatie Deltawind is nieuw op Trend 2005 in Ouddorp. Deltawind realiseert en stimuleert al sinds 1989 duurzame energie op Goeree-Overflakkee. Deltawind wil bij dragen aan een schoner milieu en een duur zame samenleving. De coöperatie plaatste al 23 windturbines, meerdere zonnepanelen en een warmtepomp. In het verleden heeft Del tawind gezocht naar goede windlocaties en ontwikkelde deze vooral op het oostelijk deel van het eiland. Maar omdat men uit de opbrengsten van de windenergie ook andere vormen van duurzame wil gaan realiseren, kijkt Deltawind graag verder. Men weet dat windenergie gevoelig ligt in de gemeente Goedereede, maar dat is voor de coöperatie geen reden om hier niet actief voor te lichten over de voordelen van duurzame energie, ledere volwassene van Goeree-Overflakkee kan lid worden van Deltawind. Het lidmaat schap is aantrekkelijk want er woidt geen contributie geheven; en over het geld dat leden aan de coöperatie uitlenen, wordt een aantrekkelijke rente vergoed. Tijdens de beurs zijn er foto's te zien van de verschil lende windparken. Windpark Piet de Wit bij Ooltgensplaat is het nieuwste windpark van de coöperatie. Dit windpark bestaat uit twaalf turbines van maar liefst 100 meter hoog. Samen met windpark Battenoert bij Nieuwe-Tonge produceren de windturbines clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halljaar 18,50 Per Jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 van Deltawind jaarlijks genoeg schone elek triciteit voor alle 15.000 huishoudens op Goeree-Overflakkee. Frans Meiaard zn Parket verkoopt en legt houten en laminaat vloeren. Sunstore Flakkee laat u alles zien op het gebied van binnen- en buitenzonwering. Nefit Comfortdealer Fa. J. van Wijk uit Goedereede staat garant voor behaaglijke en sfeervolle verwarming. Portas zegt al meer dan 25 jaar de renovatie- en modemiseringsspecialist nummer 1 van Europa te zijn. Hun veelzijdige producten, zoals keukens, binnendeuren, radiatorkast- meubeis en trappenrenovatie staan weer op de altijd gezellige en succesvolle interieur- beurs. Op Trend 2005 heeft Portas een spe ciale stand, met nog meer decors en model len van Portas binnendeuren. Keukens nieuw en gerenoveerd, radiatorkastmeube- len en de vertrouwde trappenrenovatie. Voor bijna al uw wensen en voor alle gewenst maten heeft Portas een oplossing. Kijk op de beurs wat er allemaal mogelijk is met uw keuken, binnendeuren, trappen en radiatoren. Een leuke- of lekkere verassing ligt voor u klaar. Esgri Design laat u de nieuwste trends zien op het gebied van schuifdeurkasten met bij behorende interieurs en accessoires zoals verlichting in het hanggedeelte van de kast, diverse uittrekelementen, schoenrekken. Tanis Tuinmachines presenteert zijn tuin- machines en beregeningsproducten. 'Jaap Boone Witgoed' is, evenals op alle voorgaande edities van Trend, ook dit jaar weer vertegenwoordigd. Jaap Boone is ove rigens geen vreemde meer in Ouddorp, want sinds 1 januari 2003 kunnen Ouddotpers er voor aankoop en reparatie terecht aan de Dorpsweg. Tijdens de beurs zal het accent liggen op witgoed, televisie en DVD. Dit betekent dat er scherpe beursaanbiedingen zullen zijn voor koelkasten, diepvriezers, vaatwassers, wasmachines en drogers. Daar naast zullen de nieuwste homecinemasets zeer vriendelijk geprijsd zijn. Speciale aan dacht is er voor de digi-antenne - de vervan ger van de 'oude dakantenne - waarover Jaap Boone u op de beurs graag wil infor meren. Ook kan de digi-antenne worden gezien als alternatief voor ontvangst via de kabel. Op het gebied van kleinhuishoudelij- ke apparatuur ligt de nadruk op strijkijzers. Tijdens een strijkshow zullen de nieuwste modellen van de Philips stoomgeneratoren worden getoond en zal de werking ervan worden uitgelegd. Woninginrichter Fabert uit Oude Tonge toont eveneens een deel van zijn collectie. Natuurlijk kunnen de ondernemers op 13, 14 en/of 15 januari niet alles uitstallen in de 'Dorpstiendenmaar in een goed gesprek kunnen ze er wel veel over vertelen. Wilt u binnenkort van hun diensten gebruik maken, wilt u de beurs Trend 2005 vast niet missen. De toegang is gratis. SIRJANSLAND - Het Reformatorisch Con tact orgaan Schouwen-Duiveland organi seert in het winterseizoen een aantal lezin gen over diverse thema's, waarin de Bijbel centraal staat en hoe wij in de lijn van de Reformatie onze plaats moeten innemen in deze tijd. Deze avonden beginnen om 19.45.uur en vinden plaats in de grote zaal van de kerk te Sirjansland; vóór de pauze wordt de lezing gehouden en na de pauze is er volop gelegenheid om vragen te stellen n.a.v het onderwerp. De eerste lezing in 2005 wordt gehouden op donderdag 13 januari 2005 door Ds. J. Koppelaar te Abbenbroek, met als onderwerp 'de Enge lenwereld' Iedereen is van harte welkom. Die kunnen voor iedereen nuttig zijn. U kunt daar ook profijt van hebben als u luistert naar het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. Want eUce maand komt Yvonne van de Heuvel van het accountantsbureau Van Vlies en Partners uit Dirksland een uur lang informatie geven over boekhouding, belastingzaken, sparen, hypotheken, enz. Op 11 januari is Yvonne tussen 18.00 en 19.00 uur weer de gast van presentatrice Carla Hersbach. De herhaling is op woensdag 12 januari om 18.00 uur. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 12 januari, 19.30 uur, ds. C. de Jongste, (bed. H.D.) DIRKSLAND - Woensdag 12 januari, 19.30 uur, ds. J.M.D. de Heer. MELISSANT - In de Gereformeerde Gemeente in Nederland hoopt a.s. don derdag, 13 januari, ds. J. Roos uit Bar- neveld voor te gaan. Aanvang van de kerkdienst is 19.30 uur. Vanaf 12 januari wordt volgende week de bekende Vakantiebeurs in Utrecht gehou den. 'De wereld aan je voeten' is ditmaal het the ma. U kunt er alles vinden over vakantiebe stemmingen, veraf en dichtbij. Het is de eni ge mogelijkheid ook om gratis folders en zelfs mooie brochures van uw vakantiebe stemming te krijgen. Bij de ANWB en VVV/ANWB winkels zijn voor ANWB-leden toegangsbewijzen met 1,50 korting per persoon verkrijgbaar. En een aardige bijkomstigheid is dat u dan niet in de lange rij hoeft voor de kassa. Als extra actie ontvangt u, indien u vóór 28 februari 2005 een reis boekt bij de ANWB Winkel met reisbalie of de VVV/ANWB Winkel, de toegangsprijs voor de Vakantie beurs van maximaal twee personen terug. Deze actie geldt o.a. voor Pharos Reizen en Camping Centrale Europa Vakanties, die bij VVV/ANWB winkels geboekt kunnen wor den. Bij de VVV's kunt u ook vakanties boeken in eigen land. Hiervoor zijn de gratis bro chures: Hotelvakanties en Bungalowvakan- ties in Nederland verkrijgbaar. Bij reserve ring van een VVV Vakantie ontvangt u een kleine attentie. Tijdens de Vakantiebeurs in Utrecht staan ook de VVV/ANWB winkels in Middelhar- nis en Hellevoetsluis in het teken van Vakantie: er zijn volop brochures verkrijg baar. Kom gerust vrijblijvend een kijkje nemen! Het is de bedoeling dat er binnenkort weer een Alpha-cursus van start gaat in Den Bom mel. Op donderdag 20 januari is er een intro ductieavond, die om 19.30 uur begint. Dit is een open avond, waar verteld wordt wat de Alpha-cursus inhoudt, én er kan alvast iets van de sfeer worden geproefd. Op deze avond kan dus bezien worden of de Alpha- cursus iets voor de bezoeker is. De Alpha- cursus is voor iedereen die meer wil weten over het christelijk geloof of zijn of haar geloof wil verdiepen. Er wordt begonnen met een eenvoudige maaltijd, waarna er met elkaar wordt gezongen. Dan volgt er een inleiding van ongeveer een half uur. Vervol gens is er ruimschoots gelegenheid om met elkaar door de praten. De Alpha-cursus is een cursus van tien avonden en één zaterdag of een kort weekend. De cursus wordt gege ven op het adres Zandweg 6, Den Bommel. Iedereen die zich op wil geven voor de cur sus of zich aan wil melden om de open avond te bezoeken, kan dit doen bij Leen en Jeanet Ras, tel.: 0187-611509. Vervoer kan worden geregeld. In overleg met de cursisten zullen de data voor de cursusavonden nader worden bepaald. 't Was afgelopen dinsdagavond rond half acht dat twee medewerksters van de Hago - Anneke en Angela - in het Dirkslandse zorg centrum 'Geldershof' bezigwaren met huis houdelijke en schoonmaakwerzaamheden, toen ze eensklaps zagen dat er een heftige rookontwikkeüng was in de gang op de eer ste verdieping van 'Geldershof. Tegelijker tijd zagen ze een oude man, hangend en hap pend naar adem bij de deur van de brandtrap, die op een kiertje stond. Onmiddellijk onder namen deze twee dames actie. Binnendoor gaan, via de gang, kon niet vanwege de rookontwikkeling, dus snelden ze naar bui ten, over een grasveld en muurtje richting brandtrap, ze renden naar boven om de man te redden. Daar aangekomen - de man woont namelijk schuin tegenover de brand trap - zagen ze de dikke rook, een walm die uit 's mans kamertje kwam. De deur van zijn kamer stond open, waardoor de rook de gang in kon trekken. Het eerste waar de dames aan dachten, was: die man moet naar buiten, de frisse lucht in, want hij had het erg benauwd door de ingeademde rook. Maar hij kon zelf de brandtrap niet af omdat hij zéér slecht ter been is en op blote voeten stond; eveneens durfde de man niet zonder jas niet naar bui ten te gaan, bang om kou te vatten. Hij vroeg daarom om zijn jas. Aimeke snelde, ondanks de hevige rook, zijn kamer binnen, inspec teerde razendsnel wat de rook veroorzaakte, zag het pannetje met spek, griste dit van het gasstel en zette dat op het aanrecht. Het gas was uit, er was geen open vuur dus ook geen direct brandgevaar, buiten adem griste ze ten slotte een jas op, rende weer de gang op, richting brandtrap en heeft daar samen met haar collega de ontredderde man z'n jas aan getrokken. Maar dat bleek nog niet genoeg: de man zakte bijna door zijn benen en vroeg met het laatste restje adem om een stoel. Voor de tweede maal begaf Anneke zich in de gang en kamer vol rook, bracht al hoes tend en proestend een stoel naar de brand trap, zette de man daarin, zodat hij frisse lucht kon inademen, in afwachting van de brandweer. Al die tijd hield Angela de klap- deur naar de brandtrap open. Beide dames, nog flink last van de rook, hebben de man uiteindelijk overgedragen aan de brandweer, die hem op zijn scootermobiel zetten en hem - tot grote verbazing van de dames - de gang met rook weer lieten inrijden, terwijl de brandtrap met een uitgang naar buiten bin nen handbereik was. Het is dat dit voor twee vrouwen te zwaar was, anders hadden ze zelf de man van de trap gedragen. Het lijkt mij dat deze twee medewerkers van de Hago zéker een pluim verdienen én een vermelding van hun kordate optreden. Want in feite komt het erop neer dat deze twee dames het slachtoffer gered hebben! Naam en adres bij de redactie bekend. Aan het begin van zijn toespraak bepaalde de heer Van Nieuwenhuijzen zijn gehoor bij de ramp in Azië. Eén van de vaste kopers van de visafslag, Wira Snoodijk en zijn vriendin Monique Boonman büjken na de ramp nog steeds te worden vermist. De UFA-directeur sprak woorden van deelne ming uit aan de betrokken families. Verder deelde Van Nieuwenhuijzen mee dat ook de UFA en de vissers en visserijbedrijven ini tiatieven hebben ontplooid om de helpende hand te bieden aan de vissers in het rampge bied. Zo heeft de UPA besloten om een bedrag te doneren voor ondersteuning van de wederopbouw van de visserij in Azië, en ook heeft het Productschap Vis inmiddels aangeboden de nationale visserijcoördinatie op zich te nemen voor wederopbouwprojec- ten, in samenwerking met locale visserijor ganisaties in Azië; dit alles onder naam 'Nederlandse visserijsector in actie voor Azië'. Ook andere bedrijven in de visserij- cluster van Stellendam hebben verklaard een donatie te zullen doen in het project van het Productschap Vis. Verder werd zaterdag tij dens de nieuwjaarsreceptie enige ogenblik ken stilte in acht genomen ter gedachtenis aan de slachtoffers van de zeebeving. Ook was er een bus geplaatst voor giften aan het project van het Productschap Vis. Blij was Van Nieuwenhuijzen dat, ondanks een lagere omzet dan in 2003, de UFA het jaar 2004 met een verbeterd bedrijfsresultaat heeft kunnen afsluiten. De UFA heeft dit kunnen bereiken door kostenbesparend te werken. Alle geplande investeringen heeft de UFA uit kunnen voeren, zoals de bouw van dockshelters in Scheveningen, de reno vatie van de aanlegsteigers in Stellendam en de toegang tot een centrale computerserve, waardoor de beheerskosten verlaagd zullen worden en de kwaliteit van de informatie voorziening zal worden verbeterd. De grootste oorzaak voor de vermindering van de omzet noemde Van Nieuwenhuijzen de daling van de aanvoer van de schol; deze gaf zelfs een daling van 10% te zien in ver gelijking met 2003. De daling van de aan voer, in combinatie met de lagere marktprij zen en hogere brandstofkosten, zet de bedrijfsresultaten bij de vissers onder druk. "Dit baart ons zorgen en verdient continu onze aandacht!", aldus de UFA-directeur. Voor 2005 staat er verdere samenwerking van de UFA-visafslagen (Stellendam, Colijnsplaat en Scheveningen) met de Zee haven Umuiden op het programma. De samenwerkingsovereenkomst met Umuiden zal zich voornamelijk richten op administra tie, management en het veilen. In 2004 heeft een visserij ketenonderzoek plaatsgevonden, waarbij de keten van aan voer tot en met handel in kaart is gebracht. Uit dat onderzoek bleek dat de steeds weer teruglopende visquota voor iedereen een bedreiging zijn. Maar volgens Van Nieu wenhuijzen zijn er ook kansen. Zo wordt door alle partijen aanbevolen om een keur merk in te voeren, en door de veranderende markt wordt er meer flexibiliteit van vissers en markt gevraagd. Voor 2005 en verder heeft UFA haar toe komstvisie bepaald. En in die visie heeft ze de belangen van de gebruikers voor ogen gehouden. Voor de vissers zijn de toeganke lijkheid tot een haven, de voorzieningen en de prijsvorming van belang. Voor de koper is de schaalgrootte en het assortiment heel belangrijk. De aandeelhouders van UFA vinden het maatschappelijk belang ook heel belangrijk. Om de visie van de UFA te ver wezenlijken, dient men volgens Van Nieu wenhuijzen sterk concuiTerend in kwaliteit van de dienstverlening te zijn, dienen er havens te zijn die vierentwintig uur per dag bereikbaar zijn en er zal gesorteerd moeten worden naar marktwéns. Dit vraagt natuur lijk investeringen en veranderingen, waar aan UFA graag zal meewerken. Verder maakte Van Nieuwenhuijzen bekend dat er in het eerste kwartaal van 2005 duide lijkheid zal komen over de vestiging van een visafslag op de Maasvlakte; momenteel loopt hiervoor een haalbaarheidsonderzoek. Hij beloofde dat beslissingen hierover in goed overleg met betrokkenen zullen wor den genomen. In dit verband merkte hij op dat hij "bijzonder enthousiast" is over het feit dat de drie visserijverenigingen van Goedereede besloten hebben tot fusie. Toch blijven er volgens Van Nieuwenhuij zen voor het nieuwe jaar nog zorgen. Zo is het quotum voor de schol met 3% gedaald. "Dit betekent dat de verwerkende industrie naar alternatieven op zoek moet." Positief werd genoemd de stijging van het tongquo- tum met 7%. Aan het slot van zijn toespraak wees Van Nieuwenhuijzen erop dat een goede commu nicatie noodzakelijk is om de problemen in de visserij het hoofd te bieden. In tegenstelling tot andere jaren was tijdens de nieuwjaarsreceptie van afgelopen zater dag ook plaats ingeruimd voor een spreker uit de kopers aan de Stellendamse visafslag: de heer J. Teklenburg, operationeel directeur van Sligro. Deze vertegenwoordiger van de groothandelsorganisatie voor supermarkten, die 10% van de versmarkt beheerst, wees de aanwezigen erop dat de kwaliteit van de vis heel belangrijk blijft. Graag zou hij zien dat de vis ook op de afslag verpakt en van eti ketten voorzien zou worden. Teklenburg wees er verder op dat sommige vissoorten goedkoper uit Vietnam geïmporteerd kun nen worden dan dat ze in Nederland gekocht worden. Wel complimenteerde hij de UFA en de vissers met de goede kwaliteit van hun product. Traditiegetrouw werden tijdens de nieuw jaarsreceptie ook de prijzen voor de best ver zorgde vis en garnalen uitgereikt aan de vis sers. De beoordeling is tot stand gekomen door de medewerkers van het productschap en de beoordeling door de kopers op de UFA visafslagen. De criteria waarop werd beoor deeld zijn: versheid, verzorging en behande ling aan boord. De categorieën bestaan uit: garnalen, kotters tot 600 pk en kotters boven de 600 pk. De volgende vissers vielen in de prijzen: Eerste prijs: Ye-137, de familie Sinke uit Yerseke. Tweede prijs: GO 29, met schipper Jan de Visser. Derde prijs: GO 58, met schipper Coos de Visser. Eerste prijs: TH-7, met schipper Toon Baay (onderscheidt zich door continue kwaliteit en speelt in op verandering in de visserij (Bokkenvissrij, Rondvissen, vissen op Lan goustines en kanaalvisserij). Tweede prijs: TH-5, met schipper Jan Wil lem Bout (vis gevangen op de Oosterschel- de, wordt beoordeeld als superkwaliteit). Derde prijs: OD-9, van Jaap Sperling en bemanning (constante kwaliteit, bijzonder goed verzorgd). Eerste prijs: GO-8, van Jan en Wijnand Redert en bemanning (constante kwaliteit; alle vis glanst, tot de poon toe!). Tweede prijs: GO-40, van Jaap Tanis en bemanning (door Scheveningen beoordeeld als de beste, met name op het punt van con stante kwaliteit - tong en schol visserij). Derde prijs: GO-30, van Adam en Jaap Tanis en bemanning (de verzorging van de vis aan boord is contant en uitmuntend te noemen).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2