Subsidie leefbaarlieid Icleine icernen toegelcend LITIE Doleter Maas neemt afsciieid van Stad, deleter Van de Putte 'geïnstalleerd' 0900-8844 Woord M- Dood WO belegt vergadering rond onlangs geplaatst kerkorgel Jeugdkerk G04REAL begint 2005 met themadienst Gemeenteraad wil permanente bewoning Park Nieuw-Zeeland legaliseren Kommer Akershoek beste Echte Bakker van afdeling Zuidwest chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Ook Goedereede valt 'in de prijzen Opening 2e tranche 2005 Bundelen Vanaf projectjaar 2005 is een deel van de subsidiegelden specifiek gereserveerd voor projecten die gericht zijn op het bundelen van voorzieningen. De provincie wil daar mee het multifunctionele gebruik van gebouwen en diensten door en voor sociaal maatschappelijke, zorg, culturele maar ook commerciële voorzieningen stimuleren. Zo is in deze eerste tranche van 2005 subsidie verstrekt aan de gemeente Goedereede voor de realisatie van een'servicewinkel in het gemeentehuis. Met dit gemeenschappelijke 2e tranche 2005 Voorwaarden Uw woning of bedrijfspand verkopen? Door Roeland van Mourik MIDDELHARNIS - De gemeente raad van Middelharnis heeft afgelo pen donderdag besloten om perma nente bewoning van recreatiewonin gen op Park Nieuw-Zeeland te legaliseren. Aan het besluit ging de nodige discussie vooraf. Zo vond VDB78-raad6lid de heer Groenen dijk de houding van het college tegenover de bewoners van park Nieuw-Zeeland te vergelijken met die van een schildpad. Middelhamis geeft euro per inwoner voor slaclitoffers zeebeving Azië MroOELHARNIS - De gemeente raad van Middelhamis heeft afgelo pen donderdag besloten om per inwoner één euro beschikbaar te stel len voor de slachtoffers van de zeebe ving in Azië. ocfüsf in b«eld en «sluld Door Roeland van Mourik STAD AAN 'T HARINGVLIET - 't Was een heug'lijke dag in de geschiedenis van Stad aan 't Haringvliet, afgelopen zater dag. Niemand minder dan de voor de inwoners van Stad legendarische huisarts Herman Maas, met zijn echtgenote Greet, nam afscheid. En daar was héél Stad bij betrokken. Wijziging repetitieavond zangvereniging 'De Lofstem' Goeree Overf lakkee Goeree A Overf lakkee Vrijdag 11 januari 2005 77e jaargang nr. 7371 DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in totaal 436.966,00 euro subsidie toegekend aan projecten in kleine kernen. Het bedrag vormt een bijdrage aan maar liefst 18 ingediende projecten, ver deeld over de provincie. Het gaat hier bij om projectsubsidies voor initiatie ven die een effectieve bijdrage leveren aan de verbetering van de leefbaar heid en het voorzieningenniveau in kleine kernen in Zuid-Holland. Kleine gemeenschappen hebben vaak moei te het hoofd boven water te houden. De provincie Zuid-Holland heeft een subsi die ingesteld waarmee leefbaarheidprojec- ten in kleine kernen kunnen worden onder steund. In totaal is voor 2005 ruim anderhalf miljoen euro beschikbaar gesteld om het voorzieningenniveau in kleine gemeen schappen in de provincie in stand te houden. Het gaat hierbij om projecten zonder winst oogmerk, die een effectieve bijdrage leveren aan de verbetering van de leefbaarheid in kleine kernen. loket zullen naast publieke dienstverlening onder andere ook bankzaken en de VVV een nieuwe plek krijgen. Door diensten te bun delen kunnen voorzieningen in kleine kern behouden worden. Er kan momenteel weer subsidie aange vraagd worden voor subsidie in het kader van Sociale Infrastructuur in kleine kernen. De 2e tranche 2005 is tot 1 maart 2005 geo pend. Kijk voor meer informatie op website www.zuid-holland.nl. Voor een informatie brochure en aanvraagformulier kunt u ook contact opnemen met Provincie Zuid-Hol land, Informatiepunt Leefbaarheidsubsidie Kleine Kernen, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, tel.; 070-4417717. Een subsidieaanvraag moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo is er alleen geld beschikbaar voor projecten in kernen met minder dan 5.000 inwoners. Ingediende pro jecten moeten een bijdrage leveren aan het behoud en de bereikbaarheid van de sociaal infrastructuur. Daarbij is betrokkenheid en steun van de plaatselijke bevolking, maar ook afsterruning op bovenlokaal niveau, van groot belang. Het gaat hierbij om eenmalige projecten met een kleinschalig karakter. Subsidie wordt verleend op basis van ten minste 50% cofinanciering door de aanvra ger of derden. Voor de subsidies worden maximale bedra gen per project gehanteerd, afhankelijk van het type project. Voor kleinschalige projec ten gericht op één aspect van leefbaarheid maximaal 25.000, voor projecten gericht op het combineren van voorzieningen maxi maal 100.000. De Vereniging Van Orgelvrienden (V.V.O.) hoopt zaterdag 15 januari a.s. een vergadering te houden in de Exodus- kerk te Sommelsdijk. Op deze middag, die om twee uur begint, is er - zowel voor leden van de vereniging als voor belangstellenden - gelegenheid om het onlangs door de fa. Pels Van Leeuwen geplaatste kerkorgel te bespelen. Het instrument is gebouwd in de neobarok, maar de intonatie is aangepast, waardoor het orgel een milde en rondere klank heeft gekregen. Voor orgelliefhebbers zal het zeker de moeite waard zijn om deze vergadering bij te wonen en het orgel te beluisteren en te bespelen. Iedereen hartelijk welkom. Zondag 16 januari zal de interkerkelijke Jeugdkerk G04REAL het jaar beginnen met een bijzondere themadienst. De jeugdkerk- dienst zal in het teken staan van het nieuwe jaar 2005, een jaar waar velen met nieuwe plannen, goede voornemens en scherpe visies beginnen. Remko Jorritsma, medewerker op een afkickcentrum voor drugsverslaafden, zal spreken over het thema 'Met het oog op de toekomst'. Daarnaast zal ook een ex-ver slaafde zijn getuigenis geven. Alle jongeren worden van harte uitgenodigd om zondag 16 januari aanwezig te zijn. Aan vang: 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is de zaal open. De themadienst zal worden gehouden in 'Het Prieel' van recreatiecentrum De Sta- ver te Sommelsdijk. Voor meer info kunt u kijken op website www.eiland.jeugdkerk.nl of mailen naar meelgerko@filtemet.nl. Makelaarskantoor Tamboer bccilimi iiiakelaaiAaxalcur. lid NVM 0187-476555 Volgens Groenendijk had het college de bewoners veel eerder duidelijkheid kunnen geven over hun toekomst op Park Nieuw- Zeeland. "De bewoners hebben meerdere keren het overleg met het college gezocht omdat ze duidelijkheid wilden. Het college dacht: 'Het komt allemaal wel' en deed niets anders dan wachten, wachten en nog eens wachten." Het wordt vqlgens VDB78 tijd voor duidelijkheid voor de bewoners, de par tij kiest daarom voor legaüsering van de per manente bewoning op het recreatiepark. Het CDA wil niet alleen overgaan tot legali seren van permanente bewoning op Park Nieuw-Zeeland, maar wil ook de recreatie woningen op de Oosthavendijk legaliseren. "Het wordt tijd om schoon schip te maken. De bestemming recreatie moet zoveel moge lijk omgezet worden in besteirmiing bewo ning. Park Nieuw-Zeeland moet geen status aparte krijgen," liet CDA-fractievoorzitter de heer Dillingh weten. Het college ging het allemaal te ver. Wet houder Van der Kamp ziet niets in legalise ring van recreatiewoningen. Hij is bang dat de gemeente Middelhamis door de Provincie gekort wordt op het aantal te bouwen wonin gen in Middelhamis als permanente bewo ning van recreatiewoningen wordt toege staan. Daarnaast wil het college niet verant woordelijk worden voor de infrastructuur van recreatieparken. Dat gaat wel gebeuren als permanente bewoning wordt toegestaan. De gemeenteraad hield echter voet bij stuk en gaf het college de opdracht om de moge- lijl^eid van legalisering van permanente bewoning op Park Nieuw-Zeeland te onder zoeken en er zo snel mogelijk op over te gaan. In de raadsvergadering van maart dit jaar wil ze duidelijkheid over het onderzoek van het college en daarna moet het bestem mingsplan om te komen tot legalisering van de permanente bewoning, aangepast wor den. Het college verwacht dat de gehele pro cedure om te komen tot legalisering tot het eind van dit jaar kan duren. Het gehele bedrag van 17.500,00 wordt overgemaakt op giro 555 en wordt uit de post onvoorzien van de begroting 2005 gehaald. De PvdA heeft het initiatief geno men om één euro per inwoner beschikbaar te stellen. Na afloop van de raadsvergadering, waarin alle partijen het initiatiefvoorstel van de PvdA steunden, werd direct het nummer 0800-1112 gebeld om het bedrag beschik baar te stellen. Dit nummer was opengesteld in verband met de nationale actie voor de slachtoffers van de zeebeving. ■amnaiwta 9 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldiee Woninginbraak; auto gestolen DIRKSLAND - Zondagavond constateerde bij thuiskomst een 44-jarige bewoner van de Tramweg dat in zijn woning was ingebroken Onbekenden hadden een raam geforceerd, waarna een mobiele telefoon, een fax, led- scherm en autosleutels werden gestolen. De bij de woning geparkeerd staande auto, een Volkswagen Golf werd eveneens ont vreemd. De man deed aangifte van inbraak en diefstal. Woninginbraak OUDDORP - Zondagavond deed een 61- jarige bewoner van de Marijkeweg aangifte van inbraak in zijn woning. Onbekenden hadden een raam opengebroken en het huis doorzocht. Uit de woning werden onder meer sieraden en een geldbedrag weggeno men. Alcoholcontroles GOEREE-OVERFLAKKEE - De politie van het district De Eilanden heeft van zater dagavond tot zondagmorgen vroeg op Goe- ree-Overflakkee, alcoholcontroles gehou den. In totaal moesten 250 automobiUsten de blaasproef afleggen. Vier personen kregen een proces-verbaal omdat zij teveel alcohol houdende drank hadden gebruikt. Een voet ganger kreeg een bekeuring wegens openba re dronkenschap. WAGENINGEN/OUDDORP - Kom mer Akershoek, de Echte Bakker uit Ouddorp, mag zich Beste Echte Bak ker van de afdeling Zuidwest 2005 noe men. Uit de keuringscijfers van het Nederlands Bakkerij Centrum (NBC) is gebleken dat Kommer Akershoek met een gemiddelde van 75,10 punten het beste heeft gescoord op het onder deel kwaliteit van de bij het Echte Bak- kersgilde aangesloten Echte Bakkers in de afdeling Zuidwest. Kommer Akershoek is niet zomaar een warme bakker, hij is Echte Bakker. Van de 1.900 warme bakkers in Nederland, zijn er slechts 242 toegelaten tot het Echte Bak- kersgilde. Deze 242 mogen zich Echte Bakker noemen. Het Echte Bakkersgilde is een selecte groep ambachteUjke bakkers die met elkaar hoge kwaliteitsnormen heb ben afgesproken op het gebied van brood, banket, hygiëne en presentatie. Alle leden staan dan ook continu onder controle van het Nederlands Bakkerij Centrum, een onafhankeüjke instelling die onaangekon digd brood- en banketkeuringen uitvoert. Daarnaast wisselen Echte Bakkers onder ling elke maand vakkennis en recepturen uit. Om te kunnen worden toegelaten tot het Echte Bakkersgilde moeten bakkers gemiddeld 71 punten of hoger scoren, ruim boven het landeUjk gemiddelde van de warme bakkers en industriële bakkerij en in ons land. Op naar het afscheidsjecsl' Huisarts Maas (met pakje onder linker arm) werd onder massale belangstelling afgehaald bij zijn woning, (foio Persbum Flakkeei Wie afgelopen zaterdag Stad aan 't Haringvliet binnenreed, zag langs de kant van de weg verschillende bordjes met het logo van McDonnald's erop. Dit had alles te maken met de afscheidsreceptie van dokter Maas. De 'M' van McDoimald's stond voor Maas, de kleuren geel en rood van de fastfoodketen McDonnald's voor de kleuren van Stad en de kindvriende lijkheid van de hamburgergigant voor de kindvriendelijkheid van dokter Maas. De bordjes leidden de bezoekers van Stad De nieuwe huisartsenpraktijk van dokter Van de l'utie h erd ook gezamenlijk geopend, (foto Persburo Flakkee) Met z 'n vieren ondertekenden :.e hel 'huisartsencontract', zowel het vertrekkende als het nieuwe huisartsenechtpaar, waarmee de overdracht van de praktijk een feit was. We schrijven Anno Domini S januari 2005. (jmi> Penbuw riakkee) naar het Trefpunt, waar de afscheidsre ceptie gehouden werd. Vanaf twaalf uur konden de inwoners van Stad hun dokter en zijn vrouw een afscheidhanddruk geven. Veel mensen maakten hier gebruik van en op het moment dat de toespraken begonnen stond de zaal van het Trefpunt helemaal vol. Burgemeester De Vries-Hommes gaf in haar toespraak aan dat dokter Maas veel voor Stad heeft betekend. Namens het gemeentebestuur bedankte zij de dorps dokter voor zijn inzet in de gemeenschap en vroeg om een hartelijk applaus voor de dokter én zijn vrouw. Daarna heette zij het nieuwe doktersechtpaar, dat ook aan wezig was bij de afscheidreceptie, harte lijk welkom. "U bent de dapperste man en vrouw van dit moment. U durft het aan om hier in Stad te gaan beginnen. Heel veel succes daarbij!", voegde de burge meester het echtpaar toe. Dokter Maas kwam zelf ook aan het woord en bedankte allerlei mensen en instanties voor de prettige samenwerking in de afgelopen tijd. Hij besloot zijn afscheidstoespraak met een opmerking voor alle Stadtenaren. "Bedankt dat jullie mijn nieuwsgierigheid altijd als belang stelling hebben gezien", waarna een luid gelach en applaus losbarstte. MIDDELHARNIS - Woensdagavond. Een mooie avond, zo midden in de week, om eens verantwoord te ontspannen. Dat kan! Elke woensdagavond repeteert zangvereni ging 'De Lofstem' vanaf half acht in het ver enigingsgebouw naast de kerk van de Gere formeerde Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40 te Middelhamis. De vereniging is voor iedereen zeer laagdrempelig. Of u wel of geen zangervaring heeft, is niet belangrijk. Als u van psalmen zingen houdt, dan kunt u bij deze vereniging terecht. De psalmen wor den vierstemmig gezongen, volgens eeu wenoude traditie. Iedereen die interesse heeft, kan gerust om nadere informatie vra gen. Natuurlijk kunnen geïnteresseerden gewoon langskomen om een kijkje te nemen. Vanaf morgen wordt er voortaan op woensdagavond gerepeteerd. Behalve als er kerkdienst is, dan wordt er donderdagavond gerepeteerd. Voor meer info kunt u bellen naar de dirigent, tel.: 0187-480710. h- h- o ro

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1