i trok weer veel belangstelling Jaarwisseling achter de rug: ME moest er weer aan te pas komen Bert van Rees neemt afscheid van brandweer Den Bommel Ook kinderen komen in actie... 1^ EiiiMriim'tiiEyws 'We zoeken collectanten!' Themabijeenkomsten Gezondheidservice 'm' Door Hans Villerius Laat ze niet vallen Nationaal Epilepsie Fonds PAGINA 4 DINSDAG 4 JANUARI 2005 Oudjaar, het heeft altijd iets van afscheid nemen. Afgelopen oudjaarsdag gold dat ook voor de Bommelse Bert van Rees, die afscheid nam van de vrijwillige brandweer van Den Bommel. In de maand juli vorig jaar werd Bert 55 jaar, en dat betekent bij de brand weer: functioneel leeftijdsontslag. Daarom werd hij vrijdagmiddag thuis opgehaald door leden van de Bommelse blusploeg, met een met ballonnen, slingers en een spandoek ver sierde brandweerwagen, waarmee door het dorp nog een ererondje voor Bert werd gere den, met 'toeters en bellen' aan. Tijdens de jaarlijkse korpsavond van de brandweer van Den Bommel zal officieel afscheid van hem worden genomen. imtÊÉiim Jarno Heerschap krijgt weer wat in z 'n potje gestopt door een vrijgevige dame. Jorian was al vertrolc- ken op liet moment dat de foto gemaakt werd. (fom Persbim Flakkee) STELLEND AM - Niet alleen 'grote mensen' trekken zich het lot aan van de zwaar getrof fen slachtoffers van de zeebeving in Azië, maar ook kinderen kunnen zich - ondanks de gro te afstand - verantwoordelijk voelen voor de onmisbare hulpverlening. Zo ook de broertjes Jarno (9) en Jorian (6) Heerschap uit Stellendam. Gisterenmorgen stonden ze met een zelf gemaakte collectebus in Plus supermarkt Tessemaker om geld in te zamelen, dat ze aan 't eind van de dag zouden kunnen storten op het v/elbekende gironummer. Heel wat klanten hebben het tweetal niet voor niets laten staan, want na twee uurtjes 'collecteren' hadden ze mooi 167,93 bij elkaar. Bovendien zouden Jarno en Jorian ook nog wat van hun 'nieuw jaarsgeld' in het potje doen. Kijk, zulke jongens, die beloven wat voor de toekomst! Cursus: Over Gewicht De cursus Over Gewicht is bedoeld voor mensen met een Quetelet Index boven de 30 (>10 kg overgewicht). Deze begeleiding bestaat uit 10 bijeenkomsten van 1,5-2 uur, die verdeeld zijn over 10 maanden. Tijdens de bijeenkomsten krijgt u meer inzicht in uw eetgewoonten en de factoren die hierop van invloed zijn. Er wordt veel aandacht besteed aan het leren omgaan met moeilijke momen ten en het vinden van oplossingen. In deze groepsbegeleiding zal één keer een maat schappelijk werker aanwezig zijn. De cursus wordt gratis aangeboden. Wel is een ver- wijsbrief van een arts noodzakelijk. De cur sus start in Oude Tonge op 19-01-2005 van 18.30 tot 20.30 uur en bestaat uit 10 bijeen komsten. Cursus: Omgaan met Hyperventilatie Een normaal sociaal leven. Geen lichamelij ke klachten meer. Een verminderd gebruik of geen gebruik meer van kalmeringsmidde len. Allemaal resultaten die u kunt bereiken door het volgen van de cursus 'Omgaan met Hyperventilatie'. Tijdens de cursus leert u wat hyperventilatie is en hoe het wordt ver oorzaakt. De nadruk ligt op het aanleren van ontspanningsoefeningen en ademhalings technieken om een aanval te voorkomen. Verder leert u om te gaan met spanningen. De cursus Omgaan met Hyperventilatie start in Dhksland op 26-01-2005 van 19.30 tot 21.30 uur en bestaat uit 9 bijeenkomsten. Cursus: Zwangerschapsgymnastiek Tijdens een zwangerschap verandert er veel voor de vrouw. Hoe gaat u daarmee om en hoe kunt u zich beter voorbereiden op de bevalling? Tijdens de bijeenkomsten krijgt u nuttige informatie en doet u oefeningen. Onderwerpen zijn onder andere: de invloed van de zwangerschap op het lichaam; activi teiten in het dagelijks leven; wat gebeurt er tijdens de bevalling. Er is gelegenheid tot het uitwisselen van ervaringen. De cursus Zwangerschapsgymnastiek start in Middel- hamis op 25-01-2005 van 20.00 tot 21.00 uur en bestaat uit 10 bijeenkomsten. Salmonella op je bord? Echt niet, maar... hoe voorkom je dat dan? Ons voedsel bestaat uit heel veel schadehj- ke en onschadelijke bacteriën, virussen en chemische toevoegingen. Welke risico's zijn hieraan verbonden? Met andere woor den: wat kunnen we beter wel en wat beter niet eten en wat kunnen we zelf doen om de risico's te beperken en/of te verkleinen? Graag wil Gezondheid Service u hierover van informatie voorzien. Daarom wordt er een themabijeenkomst georganiseerd waar in een diëtiste van de Zorg en Welzijn Groep naast voedselveiligheid ook aan dacht zal besteden aan de zin en onzin van diëten en de hernieuwde introductie van de Schijf van Vijf Voor koffie en/of thee wordt gezorgd en u krijgt ruimschoots gelegen heid uw vragen te stellen. De themabijeenkomst wordt gehouden in de bibliotheek te Hellevoetsluis op donder dag 10 februari 2005 van 19.30 tot 21.30 uur. De is gratis toegankelijk voor leden van Gezondheid Service, niet-leden betalen 8.00 (waarvoor u een acceptgirokaart krijgt toegestuurd). Om organisatorische redenen is aaranelding noodzakelijk, vóór 1 februari a.s. Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181- 626226. Nieuwjaarsduik OUDDORP - Sommigen houden ervan om, voordat ze goed en wel het pas begonnen jaar in duiken, zich eerst in het steen koude zeenat te storten. Dat deden afgelopen zaterdag zo 'n honderd tachtig deelnemers aan de traditionele Nieuwsjaars- duik, aan Strand 't Flaüuwe Werk te Ouddorp. Onder een buitentemperatuur van zo 'n zes graden Celsius waagden ze zich, na het startschot door het 'wipperkanonom twee uur 's middags de Noordzee in, waarvan de watertemperatuur eveneens zes graden bedroeg. Na afloop konden de badgasten zich opwarmen met een kom stevige 'snert'of een glas Glühwein, in het gebouw van de Ouddorpse Reddingbrigade, die de Nieuwjaarsduik voor de 24e keer organiseerde. De foto vertelt dat zee water en giro 555 momenteel duidelijk verband houden met elkaar.(foto Persburo Flakkee) De 'wisseling der jaren' ligt weer ach ter ons, met alle voorvallen die - getui ge de laatste jaren - kennelijk type rend zijn voor de wijze waarop hier Oud en Nieuw wordt gevierd. Welis waar werden niet, zoals enkele jaren geleden, grootschalig vernielingen aangericht, maar toch is op enkele plaatsen de ME eraan te pas moeten komen om orde op zaken te stellen. Daarmee lijkt op Goeree-Overflakkee de sfeer onrustiger te zijn geweest dan elders in de regio. In totaal werden dertien arrestaties verricht. Brandjes Al vóór het middernachtelijk uur moest in diverse plaatsen de brandweer eruit voor het blussen van vuurtjes op straat, zoals een aan tal autobanden achter het gemeentehuis te Middelharnis. Rond 01.00 uur moest de brandweer van Middelharnis er opnieuw uit voor brandende autobanden, nu achter een supermarkt aan het Kerkepad. In Stad aan 't Haiingvliet werd rond half twee één persoon aangehouden en overge bracht naar het politiebureau wegens brand stichting aan de Zweedsestraat. Even later werd, eveneens in Stad, een verdachte aan gehouden die vuurwerk naar de politie gooi de. Even na drie uur werd hier nog iemand aangehouden, wegens het vernielen van een ruit. Mobiele Eenheid De Mobiele Eenheid verscheen ten tonele in Dirksland, Melissant en Ouddorp. In Dirks- land en Melissant trad ze aan om het blussen van een vreugdevuur aan resp. het Schelpen pad en het Plein mogelijk te maken. Ook in Ouddorp werd een deel van het cen trum ontruimd om het blussen van een vreugdevuur aan de Ring mogelijk te maken, waarna de joelende menigte naar het par keerterrein Dorpstienden werd gejaagd. Daar ontstonden vechtpai-tijen tussen jonge ren, waarbij de ME eveneens moest optre den. Ook werden er enkele aanhoudingen veiTicht omdat er met vuurwerk naar de poli tie werd gegooid. Verder werden enkele winkelruiten, een telefooncel en een open baar toilet werden vernield. Minder meldingen vuurwerkoverlast In vergelijking met andere jaren heeft het vuurwerkteam van district De Eilanden aan zienlijk minder meldingen ontvangen van vuurwerkoverlast. Ging het in andere jaren om tientallen meldingen, dit jaar was het aantal miniem. Pas in de laatste twee dagen voor de jaarwisseling nam het aantal over- lastmeldingen toe. Toch werden in totaal nog 125 processen- verbaal uitgeschreven voor de vuurwerkwet geving, de meeste voor het te vroeg afsteken van vuurwerk en het in bezit hebben van ille gaal vuurwerk. Door het vuurwerkteam wer den, na onderzoek, drie grote opslagplaatsen van illegaal vuurwerk aangetroffen in woningen te Stellendam, Hellevoetsluis en Hoogvliet. Bij de legale verkooppunten werden vier bekeuringen uitgedeeld voor het overtreden van de voorschiiften. In totaal werd circa 600 kilo vuurwerk in beslag genomen.Ver der werden ongeveer 75 jongeren werden doorverwezen naar bureau HALT, voor een alternatieve werkstraf Na het publiek de brandweer in actie, hier voor een in brand gestoken aanhangwagen aan de Dorpsweg te Sommelsdijk if„u, Pershuw Fhkkee). „■ÉSji 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie, zoals mijn dochter, u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' Bel: 030 - 63 440 63 www.epilepsie.nl De Macht van het Kleine

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4