EiiiynDBri-niEUW5 Jammn Tdiniari "Maart cApril Mei Juni Juli cAugu&tu& Oktober Wmemker December PAGINA 23 WOENSDAG 29 DECEMBER 2004 Het jaar 2004 zette in met de traditionele nieuw- jaarsvieringen. Het verloop van deze vieringen toonde grote verschillen. In een aantal plaatsen was het rustiger dan voorgaande jaren, zoals in Middel- hamis en Sommelsdijk, maar in andere plaatsen moest de ME zelfs ingezet worden, zoals in Dirks- land. De feestvoorzieningen voor de jeugd: een tent in Melissant en De Staver in Sommelsdijk bleken in een behoefte te voorzien en daarom was er minder overlast in de dorpen. Later op Nieuwjaarsdag vond de traditionele nieuwjaarsduik plaats op het strand van Ouddorp. Het waren winterse omstandigheden en waarschijn lijk daarom wat minder deelnemers dan voorgaande jaren: Eenennegentig zwemmers doken op deze eerste dag van het nieuwe jaar in het maar 5 graden 'koude' zeewater. De 'gevoelstemperatuur' was 8 graden onder nul! Voor de bewoners van een huis aan de Molendijk in Melissant begon het nieuwe jaar niet zo fortuinlijk: op zaterdag 3 januari brak er brand uit in hun woon huis, wat hierbij grote schade opliep. Het Scheepvaart en Transport College (de Visserij- school) in Stellendam nam een geheel vernieuwde visserijsimulator in gebruik. Vissers in opleiding kunnen zodoende via de computer met allerlei situ aties worden geconfronteerd, die ook op zee voor kunnen komen. In, zoals later in het jaar bleek, zijn laatste nieuw jaarsrede, waarschuwde burgemeester C. Sinke van Goedereede de burgers ervoor dat er een 'strak financieel beleid' nodig is vanwege de verslechter de financiële positie van de gemeente. Ook zag hij de toekomst voor de visserij vrij somber in. Burgemeester drs. S. Stoop riep de inwoners van Dirksland in de nieuwjaarstoespraak op 'om meer om te zien naar elkaar' De inwoners van Middelhamis kregen tijdens de nieuwjaarstoespraak van wethouder Slootweg de boodschap mee dat er ook in Middelhamis op de kleintjes gelet dient te worden. In Dirksland kwam voor haar eerste vergadering de pas ingesteld Dorpsraad bijeen. Het belangrijkste punt op de agenda was de realisering van een Jon geren Ontmoetingsplaats. De Vereniging voor Protestants Christelijk Primair Onderwijs Hoeksche Waard, waar de school 'De Ark' in Sommelsdijk deel van uit maakt, vierde haar eerste lustrum. Veel plezier beleefden de leerlingen aan een ballonnenwedstrijd. Opleidingscentrum Zuidwester opende een prak tijklokaal voor vaardigheidsonderwijs. Het geleer de kan nu in een veilige omgeving aan de praktijk worden getoetst. In het appartementencomplex 's Landshaven in Sommelsdijk werd de Sanquin Bloedbank geopend, bloeddonoren behoeven nu niet meer naar het zie kenhuis, maar kunnen in de gezellige ruimte in Sommelsdijk terecht. Commissaris van de Koningin J. Franssen bracht een werkbezoek aan de gemeente Goedereede. Hij wees er op dat de eilandelijke gemeenten ernst moe ten maken met de eilandelijke samenwerking. Ook was er ruimte voor ontmoeting met Franssen van verschillende oiganisaties. In Stad aan 't Haringvliet kwamen enkele honder den bloembollenkwekers bijeen tijdens de Bloem bollen Infomarkt. Ze werden erop gewezen dat er goed op de kwaliteit gelet dient te worden om de neerwaartse spiraal het hoofd te bieden. Gedeputeerde L.E. v.d. Sar deed ook een rondje Goeree-Overflakkee met zijn werkbezoeken aan de vier gemeenten. Hij startte in Oostflakkee. Aan het eind van de maand werden in Nieuwe Ton- ge verscheiden ruiten vernield van de Nederlandse Hervormde Kerk. Dit vandalisme gebeurde met behulp van sneeuwballen. Aan het eind van deze maand legden een vijftal eilandelijke predikanten van de Nederlandse Her vormde kerk, tijdens een vergadering van de classis Brielle een verklaring af waarin zij te kennen gaven niet met de fusie tot PKN mee te kuimen gaan. In verband met bezuinigingen op de thuiszorg stel de Tuiszorg Goeree-Overflakkee een telefonische hulplijn in, waarbij veel vragen werden behandeld van zorgafnemers. Goedereede maakte een verzuim uit het verleden goed door een gedenksteen te plaatsen op de graven van de familie Van Veen, de familie die bij Water snoodramp van 1953 was omgekomen. Vijfennegentig jaar bestond het koor Excelsior uit Dirksland en dat werd gevierd, waarbij tevens drie jubilarissen werden gehuldigd. 60 jaar was het geleden dat het echtpaar Jongejan- Vos elkaar het ja-woord gaven. Het echtpaar werd met een bezoek vereerd door wethouder Slootweg van Middelhamis. Na bijna 35 jaar trouwe dienst verliet Piet Polie het Stellendamse brandweerkorps. Burgemeester Sinke spelde hem de versierselen die behoren bij een lid in de orde van Oranje Nassau. In Goerees gemeentehuis werd nog eens nagenoten van de Vijfde Goereese Kunstdag met een fototen toonstelling over die dag. De foto's werden gemaakt door Leo Verkleij en Wim Weeda. Stichting Podium Goeree-Overflakkee presenteer- ',de deze maand het muziektheaterstuk 'Mare - als de zee spreekt'. In de zomer van dit jaar werden er drukbezochte voorstellingen gegeven op het Diek- huusplein in Middelhamis. Jaap Mackloet vierde deze maand dat hij vijfen twintig jaar verbonden was aan Mannenkoor 'Ons Koor'. Bij OBS 'De Westhoek' in Ouddorp was 'de chaos voorbij', zoals de kinderen zongen, want hun schoolgebouw aan de Dorpstienden in Ouddorp was grondig verbouwd en kon op 18 febmari weer in gebruik genomen worden. In Oude Tonge klonk de eerste paalslag voor het plan Crispijn in Waterrijck Suijssenwaerde en bij de Prins Mauritscholengemeenschap in Middelhamis werd de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van het schoolgebouw. De blusgroep Ouddorp nam op 21 februari een tankautospuit in gebruik. Ze deed dit door een demonstratie te geven aan burgers en bestuurders. Voormalig wethouder PT. Grinwis van Goederee de, die vorig jaar af moest treden omdat hem het achterhouden van informatie aan de raad werd ver weten, beschuldigde in een artikel in deze krant de gemeenteraad van het trekken van verkeerde con clusies. Het koor Laudando stond stil bij het vijfentwintig jarig jubileum van haar dirigent Rinus Verhage. De regionaal grote bekendheid genietende speeltuin 'de Flipjes' in Ouddorp vierde haar vijftig jarig jubileum. De buurtsuper in Herkingen ging over in andere handen. De heer en mevrouw De Berg droegen de fakkel van de Meermarkt over aan de heer Van der Hoeven. De gemeenteraad van Middelhamis verklaarde dat Radio Superstar toch representatief is voor de gemeente. De omroep was zodoende verzekerd dat ze ook in de komende jaren onder andere de raads vergaderingen van Middelhamis uit mag zenden. In Ouddorp werd de eerste steen gelegd voor de uit breiding van de Doopsgezinde Kerk. Activiteitencentmm Ophelia opende de deuren in haar nieuwe onderkomen in het gebouw 's Lands haven in Sommelsdijk. Op de scholen in de gemeente Goedereede was een Senegalese trommelslager op bezoek. Malick N'diaye Rose is de zoon van een inwoneres uit Goree, een eiland voor de kust van Senegal. Het eiland lijkt te zijn genoemd naar Goeree. Dierenasiel 'De Dierenstee' uit Numansdorp, die wekelijks een mbriek in Eilanden Nieuws verzorgt heropende na een ingrijpende verbouwing en ont ving het Keurmerk Dierenbescherming. In Dirklsland werd er eveneens een eerste steen gelegd en wel voor het gebouw obs 'De Inktvis'. Op 11 maart ging de werkorganisatie 'ZorgSaam' uit de startblokken er is nu één instelling waarbij alle zorgvragers in de regio terechtkomen. Op 20 maart gaf de familie Stouten - de muzikaal ste familie van Schouwen-Duiveland - een concert in de kerk van Dirksland. 'Gebouwen met een verleden' vielen deze maand onder de slopershamer. De veilinggebouwen aan de Koningin Julianaweg moesten plaatsmaken voor woningbouw. De gemeente Middelhamis viel in de prijzen, door dat zij de wisseltrofee won voor de uitvoering WVG. Ze kreeg de trofee uitgereikt omdat zij de beste voornemens heeft geformuleerd ter verbete ring van de Wet voorzieningen gehandicapten. Woensdag 16 maart waren de VVD-statenleden te gast in Dirksland. Centraal stond de eventuele ont wikkeling van het Plan Akkerleeven bij de familie Poortvüet. Later besprak de delegatie ook nog andere zakeii die spelëii iii*ae genieehfe Dirtcstatld" in het raadhuis. Huib van der Valk stond stil bij het feit dat hij veer tig jaar in dienst was bij de firma Dijkers en Pijl. Ook het CDA was deze maand actief zij hield een dmkbezocht praathuis in De Gouden Leeuw in Goedereede, waar belangstellenden in discussie konden met een kamerlid, een statenlid en gemeen teraadsleden van de christendemocraten. Galerie 'Cent van 't Blad' had een Italiaanse kun stenaar als exposant binnen haar muren. De exposi tie van Lori Scarpellini werd goed bezocht. Het eilandehjk comité Woord en Daad vierde haar vijfentwintig jarig jubileum. Al die jaren heeft het comité zich ingezet voor hulpverleningsprojecten in de derde wereld. Bestuurslid Van Eist die even lang aan het comité is verbonden werd in het zon netje gezet. Op maandag 22 maart gaf burgemeester De Vries van Middelhamis officieel het startsein voor de bouw van de woningen aan het Havenkanaal. Lid van de vrijwillige brandweer van Middelhamis Hans Wilstra werd koninklijk onderscheiden voor zijn verdiensten voor het korps. Samen met enkele andere leden van het korps werd hij door burge meester De Vries in het zonnetje gezet. Officieel werd 26 maart door gedeputeerde L.M. Huizer de eerste paal geslagen voor het plan 'Veld zicht' Hemesseroord. Het plan behelst een aantal woningen waar de cliënten van Zuidwester kunnen wonen. Het Stellendams Fanfareorkest 'De Hoop' behaalde "met overmacht' haar vijfde landstitel op het top- concours in Arnhem. De blijdschap bij de Stellen- dammers was groot. Onderwijsminister Van der Hoeven kwam op maan dag 29 maart naar Dirksland om de nieuwe cbs Prins Maurits officieel te openen. Dirksland heeft er een prachtig nieuwe onderwijsvoorziening bij. RIVO onderzoeker Winters laat in een interview in Eilanden Nieuws weten dat de kierstand van de Haringvlietsluizen verrijkend kan zijn voor de vis stand. D'n duyt opende in Sommelsdijk een kopieerwin- kel annex kunstatelier aan de Oranjestraat. In Dirksland werd Bea de Wachter onderscheiden voor het vele werk dat zij voor de EHBO-afdeling heeft gedaan. Burgemeester Stoop spelde haar de versierselen op die behoren bij het lidzijn van de Orde van Oranje Nassau. Deze maand werd in Ouddorp eindelijk een week- markt geopend. Wethouder Bakelaar verrichtte de openingshandeling, waarna op iedere dinsdag het ook op Ouddorp marktdag is. De SGP-afdeling Goedereede startte een Ombuds- team. waarbij iedere burgers terecht kan met vragen over verschillende bestuurlijke en ambtelijke zaken. In Den Bommel werd een burgeravond gehouden waarbij ondermeer werd stilgestaan bij wie er ver antwoordelijke is voor de leefbaarheid in Den Bom mel. Op 15 april ondertekenden de besturen van de Christelijke Basisscholen op Goeree-Overflakkee een intentieverklaring om te komen tot een bestu- renfusie. In De Staver werd op 17 april een gezondheidsbeurs gehouden. Tijdens een mini-symposium werd uit leg gegeven over de verslavingsproblematiek op Goeree-Overflakkee. De gemeente Dirksland presenteerde de uitkomst van een woningbehoeftenonderzoek. Uit dit onder zoek bleek dat er in deze gemeente een grote behoefte bestaat aan woonruimte. De vier eilandelijke burgemeesters kregen bij de Garage Knöps een brandweervoertuig uitgereikt. Deze auto is bestemd voor de vier officieren van dienst van de eilandelijke brandweerkorpsen. Op 16 april werd in Den Bommel de Christelijke bibliotheek geopend. De Rabobank organiseerde op 17 april in samen werking met de WLTO een bedrijfsbezoek aan twee agrarische ondememingen op het eiland. Samen met bestuurders spraken de boeren over onder andere de ganzenoverlast en de zoetwatervoorzie ning. De Stichting 'Vrienden van de Wegwijzer' over handigde zestien nieuwe computers aan de school voor Speciaal onderwijs in Middelhamis. Het Albeda College vond een nieuwe onderkomen in het vrijgekomen gebouw 'de Sjem' aan de Julia naweg in Middelhamis. Deze locatie wordt gebruikt voor onderwijs aan volwassenen. De Ouddorpse Hervormde verenigingen brachten door verschillende activiteiten 5.500 bij elkaar voor de zending en de eilandelijke Soroptimisten brachten 7.500 bij elkaar voor het kinderdorp Matunka in Malawi. Aan het eind van deze maand was er weer de tradi tionele lintjesregen. In de gemeente Oostflakkee waren er twee lintjes te vergeven en in Goedereede zes en in Middelhamis vier. Op Koninginnedag werd in de toren van Goederee de een bijzondere schilderijen-expositie geopend van ex-minister B.J. Udink. Verschillende oud-poli- tici woonden de officiële bijeenkomst bij. In de eerste week van deze maand verhuisde de exa- menplaats voor het behalen van het rijbewijs van De Staver in Sommelsdijk, naar het restaurant van de Haringvliet Expo aan de voet van de Haring vlietsluizen. Op 8 mei hielden de oud-Hertog medewerkers een reünie in 'De Staver', die goed werd bezocht. Activiteitencentmm d'n Duyt en Kinderdagcen- tmm De Regenboog openden onder grote belang stelling een Speel- en belevingstuin bij hun onder- "kbïfïëfi aafi de Sterleweg IrflPIiddelhamis. Reinout van Heiningen vertrok deze maand voor een jaar naar Thailand. Hij gaat daar zendingswerk verrichten in dienst van de OZG. Feest was het bij de Bosseschool in Middelhamis met een jubileumbijeenkomst en een reünie werd het honderdvijfentwintig jarig bestaan gevierd. Op de Kop van Goeree was deze maand een mp- senplaag, waar weinig tegen viel te ondememen. In eerste instantie lieten de gevolgen zich ernstiger aanzien, maar wat later in de tijd waren de rupsen verdwenen. De jubilerende woningbouwvereniging Beter Wonen uit Goedereede het haar leden delen in de feestvreugde door het uitreiken van geschenkbon nen. Vijfenzestig jaar was het geleden dat het echtpaar Akershoek-Tanis uit Ouddorp elkaar het ja-woord gaven. Wethouder Lokker bracht de felicitaties over van het gemeentebestuur. In Dirksland werd het resultaat van 'een voorbeel dige samenwerking' geopend. Elkersweide, gren zend aan zorgcentmm Geldershof is een prachtig woonzorgcomplex geworden. Staatssecretaris Ross-van Dorp verrichtte de opening. Op donderdag 28 mei viel het doek voor burge meester C. Sinke van Goedereede. Uit een onder zoeksrapport bleek dat de burgemeester vermo gensverklaringen had ondertekend zonder overleg met het college en raad. Sinke restte niets anders dan zijn ontslag aan te bieden. Landelijke, provinciale en gemeentelijke CDA- bestuurders waren naar de gemeente Dirksland getrokken. Zij overlegden ondermeer over Akker leeven bij de famiüe Poortvliet. In Herkingen werd het eilandelijk CDA-verband gepresenteerd, waar na een discussieavond volgde in verband met de komende Europese verkiezingen. Bij de Groen van Prinstererschool in Middelhamis vond een wisseling van de wacht plaats. Directeiu' J. van Alphen ging van zijn pensioen genieten. Hij werd opgevolgd door de heer E. Boot. Wellicht als gevolg van kortsluiting was er zaterdag 5 juni brand in een snackbar in Herkingen. Na het blussen bleek er behoorlijke schade te zijn. Loura Hamelink ontving uit handen van burge meester De Vries van Middelhamis een koninküjk geschenk omdat 2dj tegelijk met prinses Amaüa is geboren, op 7 december van het vorige jaar. In Stellendam werd een jubileum gevierd omdat Leen Kieviet vijfentwintig jaar lang verbonden is geweest aan Woningbouwvereniging Beter Wonen Goedereede. In Dirksland gaven op 18 juni Dijkgraaf Goekoop en burgemeester Stoop het startsein voor de restau ratie van het Dirkslandse Sas. Bewoners en personeel van Sjaloom Zorg genoten in Rotterdam van een rondvaart. Dit uitstapje werd georganiseerd in verband met het veertig jarige bestaan van de Stichting. In Middelhamis ondertekenden gemeentebesturen, scholen en poUtie een verklaring waarin zij zich binden om samen te werken in de strijd tegen het schoolverzuim. De Traditionele tmckmn zorgde op zaterdag juni voor veel bekijks bij het publiek en de meerijders van de tweenhonderdenzeventien voertuigen. De vier eilandelijke wethouders die afvalverwer king in hun beheer hebben openden een digitale afvalkalenders, waarbij op de gemeenteUjks websi tes gekeken kan worden waar men met het huishou delijk afval naar toe moet. Tijdens een dmkbezochte receptie in Dorpstienden werd burgemeester C. Sinke van Goedereede mas saal uitgezwaaid. Aan het eind van het Havenhoofd in Middelhamis, onthulde gedeputeerde L.E. v.d. Sar op 29 juni offi cieel het kunstwerk 'De Palmboom'. Het beeld symboliseert het voorbijgaan van schepen, vis en mensen. Druk was het zaterdag juli op de zonovergoten Oeltgendag in Ooltgensplaat en de braderie in Goe dereede. Tijdens die braderie werd in de toren van Goedereede de expositie 'Amish in stof en kleur' geopend. De Ouddorpse kunstenaars Marianne Knöps-Gerritsen en Luise Zeelenberg exposeren quilts. Aan het begin van deze maand constateerden ver schillende bijenhouders op het westelijk deel van Goeree-Overflakkee een behoorlijke bijensterfte. Vermoedt werd dat er onoordeelkundig met land bouwgif is omgesprongen. Met ingang van deze maand werd drs. J. de Prieëlle benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Goedereede. Hij neemt de plaats in van C. Sinke, die zijn ambt moest neerleggen. De Recreatieondememers van de kop van Goeree, verenigd in de Veero, presenteerden hun Beleids plan 2005-2010, waarin hun plannen en wensen voor deze komende vijfjaar worden vastgelegd. GHOR Rotterdam-Rijnmond plaatste in Goederee de een Geneeskundige Combinatie, waardoor er bij grote ongelukken en andere calamiteiten voldoende materieel snel ter plaatse kan zijn. Aan het eind van de middag van zaterdag 17 juli was er in de regio hevig noodweer. De KNRM had veel werk om in problemen geraakte watersporters de helpende hand te bieden. Twee dagen lang werd het echtpaar Van Beek door de bewoners en het per soneel in het zonnetje gezet. In Dirksland vierde de Geheugenpoli van het Zie kenhuis haar eerste lustrum en in Stellendam wer den de werkzaamheden gestart voor de realisering van het Bedrijventerrein Korteweg. In Middelhamis werd aan de Hoflaan het Woon zorgcomplex Willemshof onder grote belangstel ling geopend. In het complex kunnen veertien een persoonshuishoudens en twee tweepersoonshuis houdens worden gevestigd. Op 22 juli werd weer de traditionele reddingsde monstratie op het strand van Ouddorp gehouden. In de nacht van donderdag 5 op vrijdag 6 augustus vernietigde een explosie een huis aan de Jacob Banestraat in Sommelsdijk. De bewoners waren op vakantie. Zes leden van de Herkingse bluseenheid hepen samen met commandant Arie van der Graaf de Nij meegse vierdaagse uit. Een uitslaande brand legde op 12 augustus een landbouwschuur aan de Westduinweg volledig in de as. Op vrijdag 13 augustus werd het vernieuwde gemeentehuis van de gemeente Oostflakkee in Oude Tonge geopend. Naast een raadszaal biedt het gemeentehuis ook plaats aan de bibliotheek. Van vrijdag 13 augustus tot maandagmiddag 16 augustus regende flink in de regio. In het westelijk deel van het eiland moesten de agrariërs zelfs een deel van de aardappeloogst als verloren beschou wen. Zowel gemeentelijke als provinciale bestuur ders bezochten de getroffen percelen, waar in enke le dagen 153 mm regenwater viel. Op 17 augustus overleed de heer W. den Hengst op 81-jarige leeftijd. Naast tal van functie was hij vooral bekend als directeur-geneesheer van het zie kenhuis in Dirksland. Vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus werd weer de traditionele Omloop van Goeree-Overflakkee gewandeld onder sterk wisselende weersomstan digheden. 272 individuele lopers en 3 teamlopers haalden de eindstreep in Ooltgensplaat. De vier eilandelijke gemeenten namen een nieuwe welstandraadpleegsysteem in gebmik. Dit systeem zou ondermeer via intemet het aanvragen van ver gunningen vereenvoudigen. Wethouder De Jong van Middelhamis opende een 'Unieke woonvorm voor beschermd wonen' aan de Hobbemastraat in Middelhamis. In Oostflakkee werd door burgemeester Van Pelt de eerste vrouweüjke brandweer'man' verwelkomt: Diana Kroon werd actief bij de blusgroep Den Bommel. De eilandelijke tentoonstelling 'Kicken, Stressen en Ontspannen' bezocht het gemeentehuis van Dirksland als eerste. De tentoonstelling beUcht ver schillende zaken omtrent de verslavingspreventie. Tijdens de officiële jubileumbijeenkomst van de jubilerende Woningbouwvereniging Beter Wonen Goedereede ontving secretaris Leen Kieviet een lintje, behorende bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau. Bij een aanrijding op de Magdalenadijk in Oude Tonge verloor een 21-jarige automobilist uit Den Bommel het leven. Hij reed met zijn auto op een tractor met aanhangwagen gevuld met stro. David Hoogzand uit Sommelsdijk presenteerde zijn boek 'Een lange lucifer', gevuld met verhalen over oud-Sommelsdijk. Groot was de belangstelhng voor de reünie van de personeelsleden van het Van Weel Bethesda Zie kenhuis in Dirksland. Eilandelijke waterschappers bereiden zich deze maand voor op de Waterschapsverkiezingen die tussen 24 september tot 6 oktober werden gehou den. Gezien de vorming van het nieuwe waterschap was de uitslag - zeven bestuurders van het eiland - gunstig voor de regio. Commissaris van de Koningin J. Franssen bezocht de Goereese raadsvergadering, waar hij de profiel schets in ontvangst nam voor de benoeming van een nieuwe burgemeester. Ook voor obs 'De Inktvis' in Dirksland was er een nieuwe gebouw. Burgemeester Stoop opende op de 29e het prachtige gebouw. Vogelkweker Kees Goedegebuure uit Dirksland werd landskampioen van de Parkieten Speciaal Club. Met ingang van de eerste van deze maand presen teerde het politiekorps Rotterdam Rijnmond het Wijkteamplus voor Goeree-Overflakkee. Door een betere vorm van hulpverlening zal de politie in het vervolg sneller ter plaatse kunnen zijn bij calami teiten. Het gemeentehuis in Oude Tonge doorstond een toegankelijkheidsonderzoek door het Platform Gehandicaptenbeleid Goeree-Overflakkee. De gemeente kreeg een hoge waardering. De eilandelijke zorgverleners kiezen voor een meer gerichte aanpak in de strijd tegen Diabetes. Over deze ziekte werd een symposium gehouden in Dirksland. Op maandag 11 oktober was een 'zeer grote brand' bij het bedrijf Le Due in Dirksland. De brand ging met grote rookontwikkeling te paard. De Gereformeerde Kerk in Melissant vierde haar honderdjarig bestaan. Tevens werd er een naam voor het kerkgebouw onthuld: 'Ontmoetingskerk'. Voor Pau Heerschap uit Ouddorp was er een koninklijke onderscheiding hij kreeg in Goes de versierselen opgespeld die behoren bij het Ridder schap in de Orde van Oranje-Nassau. Verpleeghuisarts dokter Van der Wulp nam afscheid van 'De Samaritaan' in Sommelsdijk. Winnaars van een prijsvraag van het ISGO werden uitgenodigd voor een bezoek aan de AVR in Rozen burg. Zij - en de eilandelijke pers - waren er getui ge van dat het GFT-afval wel degelijk apart wordt ingezameld. Het ziekenhuis in Dirksland startte met een bijna uniek project in Nederland: het verwenproject. Mensen die lijden aan kanker kunnen er een schoonheidsbehandeling ondergaan. De basisscholen van Stad aan 't Haringvliet en Oude Tonge gingen aan de slag om hun omgeving te reiniging van zwerfafval. Op 28 oktober werd het koperen jubileum gevierd van het Rien Poortvlietmuseum in Middelhamis. De weduwe van Rien Poortvliet en andere familie leden waren bij de expositie aanwezig waar schil derijen van eilandelijke schilders werden geëxpo seerd. In Goedereede werd het veertigjarig jubileum van de Vrouwenvereniging 'Bidt en werkt' gevierd. Op 2 november werden er zes levensloopbestendi- ge woningen opgeleverd in Ooltgensplaat. Deze woningen maken deel uit van een groter plan waar bij er vijfentwintig van dergelijke woningen zijn gerealiseerd. De Hervormde Kerk van Nieuwe Tonge kreeg op de vierde van deze maand haar torenhaan weer temg, nadat hij mim een jaar geleden door een torenkraan de vorige onherstelbaar was beschadigd. In Ooltgenplaat kreeg de heer J. Beijer uit handen burgemeester Van Pelt het Draaginsigne gewonden uitgereikt. In Oude Tonge opende wethouder De Vries en de Stichting Welzijn Oostflakkee een vrijwilligers- steunpunt. Op het steunpunt kunnen zowel vraag als aanbod voor vrijwilligerswerk worden gecoördi neerd. Op 16 november organiseerde Rijkswaterstaat Dis trict Haringvliet een informatiemiddag waar klan ten terecht konden met hun opmerkingen richting de overheidsinstelling. In Zorgcentmm Ebbe en Vloed werd Rezo-rapport gepresenteerd en werd door de vier eilandelijke gemeenten goed ontvangen. In het rapport werden aanbevelingen gepresenteerd met betrekking tot de gezondheidszorg. De bevelvoerder van de Dirkslandse blusgroep Adri Passenier zette een punt achter zijn brandweerloop baan. Hij ontving daarbij het lidmaatschap van de Orde van Oranje Nassau uit handen burgemeester Stoop. In Nieuwe Tonge vierde de cbs 'Oranje Nassaus- chool" vijftig jarig bestaan. Tijdens een jubileum bijeenkomst maakte wethouder G. de Jong bekend dat de school mim 73 duizend euro ontvangt voor onderwijskundige vernieuwingen. De Exodusgemeente in Sommelsdijk nam een 'nieuw' orgel in gebmik. Op de 26e van deze maand opende de Doopsgezin de Gemeente in Ouddorp haar nieuwe aanbouw, waarmee de kerk nog meer mimte heeft gekregen voor haar activiteiten. De Huurdersvereniging Middelhamis luidde de noodklok. Zij vreest dat de aangekondigde maatre gelen van minister Dekker van VROM veel huur ders in de problemen zal brengen en zij riepen de eilandelijke huurders op om het ministerie met een e-mailbombardement te bestoken. Aan de Jacob Banestraat werd officieel het laatste dagverblijf geopend van de Stichting Zuidwester. Zaterdag 4 december was er een groot gezelschap jongeren bijeen in de tuin van het gemeentehuis van Middelhamis. Zij vroegen met hun actie aandacht voor het jeugdbeleid van de gemeente, waar vol gens hen nog al wat op is aan te merken. CDA kamerlid De Vries was op bezoek in Middel hamis. Hij gaf uitleg over het kabinetsbeleid. In de bibliotheek van Ouddorp werd door de vier gemeenten de website www.geheimvango.nl offi cieel in gebmik genomen. De website heeft als doel om het algemeen publiek te betrekken bij de pro blematiek van het overmatig gebmik van verdoven de middelen. Aan het eind van deze maand komt er ook een eind aan het bestaan van het kantongerecht in Sommels dijk. In het vervolg worden de zittingen gehouden in het gemeentehuis van Middelhamis. Terughmv 2004

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 23