Help mee de weidevogels te beschermen! Nieuw programma op Radio Flaicliee Menmarathon daverend succes EiuuriDBi-raEuia Cursussen weidevogelbescherming Beiflimmen Ouddorpse iterictoren Schotejil neemt deel aan Lange Afstand Circuit Meer dan een postzegel B ^^3B Delft Papendrecht Adverteren in Eilanden Nieuws betel<ent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. PAGINA 21 WOENSDAG 22 DECEMBER 2004 Uitvoeringsbesluit Afvalstoffenverordening gemeente Oostflaldtee Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost- llakkee maken bekend dat zij ter uitvoering van de Afvalstoffenverordening bij besiuit van 21 december 2004 hebben vastgesteld het 'UiWoeringsbesiuit Afval stoffenverordening gemeente Oostflakkee'. Het besluit geeft nadere regels omtrent de Inzamel- dienst, -middelen en de inzamelvoorzieningen. Voorts wordt in het besluit regels geven met betrekking tot de plaatsen en de wijze voor het aanbieden van afval, het maximale gewicht per inzamelmiddel, etc. Dit besluit treedt in werking op de eerste dag na die waarop zij is bekend gemaakt. Controle hondenbelasting Begin januari 2005 zal er een controle hondenbelas ting worden uitgevoerd binnen de gemeente Oost flakkee. De controle wordt uitgevoerd door Holland Ruiter uit Capelle a/d IJssel. De controleur heeft een iegitlmatlekaart bij zich, u kunt vragen deze te tonen. Het doel van de controle is de rechtsongelijkheid tot een minimum terug te brengen. Ten opzichte van de hondenbezitters die wel aangifte doen en hiervoor hondenbelasting betalen, is dat een onredelijke situ atie. Door middel van deze controle wil de gemeente deze situatie verbeteren. Bent u in het bezit van één of meer honden en heeft u deze nog niet aangemeld bij de gemeente, dan kunt u telefonisch een aangifte biljet opvragen via telefoonnummer 0187 - 64 71 00 of vla de website downloaden. Algemene Plaatselijke Verordening De burgemeester van Oostflakkee maakt bekend, dat ingevofge het bepaalde In de Algemene Plaatselijke Verordening vergunning is verleend aan de Stichting Oude-Tonge Centraal tot het houden van een tentfeest op 31 december 2004 1 januari 2005 op het Kaaiter- rein te Oude-Tonge. De Algemene wet bestuursrecht biedt aan belang hebbenden de mogelijkheid om, binnen zes weken na bekendmaking van het besluit, hiertegen een gemoti veerd bezwaarschrift in te dienen bij de burgemeester van Oostflakkee, Postbus 75,3255 ZH Oude-Tonge. Voorts bestaat de mogelijkheid om, indien onvenwijlde spoed dit gelet op de betrokkenen belangen noodza kelijk maakt, een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotter dam, sector Bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Roteerdam. Legesverordening en tarieventabel 2005 De raad heeft in haar vergadering van 9 december 2004 vastgesteld de: - Verordening op de heffing en de invordering van leges 2005 en de daarbij behorende tarieventabel. Dit besluit treedt in werking op de eerste dag na deze bekendmaking. De datum van ingang van de veror dening en tarieventabel is 1 februari 2005. Het besluit is opgenomen in een daarvoor geordend register en ligt kosteloos ter inzage bij het taakgebied Grond en Bedrijf. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van een bedrag aan leges, een afschrift krijgen van boven genoemd besluit. Vaststelling verordening De gemeenteraad van Oostflakkee heeft in zijn ver gadering van 9 december 2004 een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Oostflakkee vast gesteld. Op grond van de verordening kan door de politie wor den opgetreden tegen personen die bivakmutsen of andere gezichtsbedekkende voonwerpen dragen om identificatie te voori<om6n. De verordening ligt bij het taakgebied Burger, Bestuur, Communicatie en Organisatie voor een ieder ter inza ge. Deze verordening treedt met toepassing van arti kel 25 van de Tijdelijke referendumwet in weri<ing op de eerste dat na haar bekendmaking. Tijdelijke referendumwet Burgemeester en wethouders hebben besloten te bepalen dat een referendum kan worden gehouden over een wijziging van de Algemene Plaatselijke Ver ordening Oostflakkee. De raad heeft bij de vaststelling van de verordening bepaald dat ingevolge artikel 25 van de Tijdelijke referendumwet deze verordening in werking zal treden op de eerste dag na haar bekend making. Op grond van artikel 144 van de Tijdelijke referen dumwet kunnen belanghebbenden tegen dit besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. De termijn voor het indienen van dit beroepschrift bedraagt zes dagen. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit bekend zijn gemaakt. Binnen drie weken na de bekendmaking van dit besluit kan iedere kiesgerechtigde een verzoek tot het hou den van een gemeentelijk referendum indienen. De indiening geschiedt in persoon op het gemeentekan toor van de gemeente waar de verzoeker als kiesge rechtigde is geregistreerd. De verzoeker ondertekent het formulier ten overstaan van de daartoe door de burgemeester aangewezen ambtenaar en geeft daar bij blijk van zijn identiteit. De door de burgemeester aangewezen ambtenaar tekent in aanwezigheid van de kiesgerechtigde op het formulier de datum aan waarop het verzoek Is ingediend. Een ingediend ver zoek kan niet worden ingetrokken en een verzoeker kan niet meer dan één verzoek over hetzelfde besluit indienen. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee hebben besloten over te gaan tot aanwijzing van een gehandicaptenpart<eerplaats in de onmiddel lijke omgeving van de woning Neptunuslaan 37 te Oude-Tonge. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende de mogelijkheid open om op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen zes weken na bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, post bus 75, 3255 ZH Oude-Tonge. Tevens staat voor iedere belanghebbende de moge lijkheid open om binnen bovenvermelde temiijn bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rot terdam een verzoek om een vooriopige voorziening in te dienen. Jaarwisseling 2004/2005 Gezien de goede erearingen die andere gemeenten opgedaan hebben met het houden van eindejaars- feesten, heeft het gemeentebestuur van Oostflakkee in overieg met de politie het voornemen om tijdens de jaarwisseling een drietal feesten te laten organiseren. De feesten zullen plaatsvinden in verenigingsgebouw "t Centrum' in Ooitgensplaat, in het horecabedrijf 'de Hoezemoos' in Den Bommel en in Oude-Tonge wordt een tent geplaatst op het Kaal-terrein. De feesten beginnen om 22.00 uur en moeten uiteriijk om 08.00 uur (1 januari) beëindigd zijn. De overige horecabedrijven zullen op last van de bur gemeester tijdens de jaaraiisseling gesloten blijven. Door het gemeentebestuur is gezocht naar locaties om vreugdevuren te laten ontbranden. Helaas, zijn binnen de gemeente géén plaatsen aanwezig voor (vreugde)vuren. In vert)and hiermee kan door de poli tie verbaliserend worden opgetreden als er, ondanks het vertjod, toch wordt gestookt. Sluiting gemeentekantoor in verband met de komende feestdagen is het gemeentehuis en de gemeentewerf op de volgende dagen gesloten: - vrijdag 24 december - maandag 27 december - vrijdag 31 januari Voor dringende zaken aangaande Burgeriijke Stand (geboorte en overiijden) is Burgerzaken op 24 en 27 december tussen 10.30 uur en 11.30 uur telefonisch bereikbaar, 06 51 04 30 84. Maandag 3 januari 2005 is het gemeentehuls en de gemeentewerf vanaf 9.30 uur weer voor alle diensten bereikbaar. Nieuwjaarsreceptie Het gemeentebestuur van Oostflakkee organiseert op maandag 3 januari 2005 een nieuwjaarsreceptie. Tra ditiegetrouw vindt deze receptie in een van de vier dorpen plaats. Ditmaal wordt de receptie gehouden in verenigingsgebouw 'Bommelstee', Schaapsweg 34 in Den Bommel. Aanvang 19.30 uur. Eenieder is van harte welkom op de nieuwjaarsreceptie. Beleidsregels Burgemeester en wethouders van Oostflakkee heeft in haar vergadering van 21 december 2004 vastge steld: 'Regeling bestuuriijke boeten toeristenbelasting'. Het besluit treedt in werking binnen één dag na de bekendmaking. De ingangsdatum van het besluit is 1 januari 2005. Dit besluit is opgenomen in een daarvoor geordend register en ligt kosteloos ter inzage bij het taakgebied Grond en Bedrijf. Een ieder kan op verzoek, tegen bet aling van een bedrag aan leges, een afschrift krijgen van bovengenoemd besluit. Verteende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een lichte bouwvergunning is verieend voor - het wijzigen van de gevel aan de recreatiewoning op het adres Zuiddijk 61a huis nummer 123 te Oude- Tonge (besluit verzonden 14 december 2004); - het wijzigen van de voorgevel van de aanbouw bij de woning op het adres Schoolstraat 62 te Oude-Tonge (besluit verzonden 15 december 2004). en dat met toepassing van artikel 15 WRO vrijstelling van het bestemmingsplan 'Landelijk gebieden daar naast een reguliere bouwvergunning is verteend voor: - het bouwen van een bedrijfswoning met berging op het adres Oudelandsedijk 2b te Oude-Tonge (besluit verzonden 14 december 2004). Een sloopvergunning verieend is voor: - het slopen van twee schuren en het verwijderen van asbesthoudende materialen op het adres Dwarsweg 13 en 15 te Ooitgensplaat (besluit verzonden 14 december 2004). Nadere informatie over de verieende lichte bouwver gunning, reguliere bouwvergunning en sloopvergun ning is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisves ting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7.1van de Algemene wet bestuurs recht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en onder tekend bezwaarschrift bij het college van burgemees ter en wethouders indienen. Wanneer een bezwaar schrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een vooriopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van hel bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taak gebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), delen wij u het volgende mee. Welstandszltting (gemandateerde behandeling) Datum 4 januari 2005 Tijdstip locatie 9:00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 29 december 2004 Tijdstip locatie 13:30-17:00 uur gemeen- te(huis) Oostflakkee te Oude-Tonge Aanvraag vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het bouwen van een garage bij de woning op het adres Langstraat 48 te Achthuizen (ontvangen oplO december 2004). Een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het bouwen van een bedrijfsloods op het adres Veer- weg 1 te Ooitgensplaat (ontvangen op 2 december 2004); - het verhogen van het dak van de aanbouw bij de woning op het adres (ontvangen op 6 december 2004). Een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen voor: - het slopen van de begane grondvloer met restanten keldermuren van het pand Kaai 14 te Oude-Tonge (ontvangen 15 december 2004). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning, sloopvergunning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Eisenhowerioon 1Posfbus 75,3255 ZH Oude-Tonge. tifcmel: www.oosiflakkee.nl, Tel. (0187) 64 71 00 fax 64 71 99 fritmil: m(o@i»sliWcbe.<il Opentngslijden: im l/m vt 08.00 lol 12.00 en 13.00 tot 17.00 uw, elke eerste en derde dinsdag van de maand 's avonds geopend van 18.00 tol 19.30 uur. Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert komende winter drie cursussen Weidevo gelbescherming: in Delft, Gouda en in Papendrecht. De cursussen bestaan uit drie avonden en een excursie. De cursus is bedoeld voor zowel (aankomende) vrijwilli gers als veehouders uit de provincie Zuid- Holland die geïnteresseerd zijn in weidevo gels en mee willen helpen deze vogels te beschermen. Waar en wanneer Gouda di. 18 januari, do. 27 januari en di. 1 februari 2005 WO. 19 januari, WO. 26 januari en WO. 2 februari 2005 do. 20 januari, di. 25 januari en do. 3 februari 2005 Vrijwillige weidevogelbescherming Zuid-Holland is een weidevogelrijke provin cie met soorten als kievit, grutto en tureluur. Zo'n 80 van alle weidevogels in Zuid- Holland broedt op gewoon boerenland. Zij worden o.a. bedreigd door de verdergaande verstedelijking en de voor] aars werkzaamhe den van boeren. Veel veehouders willen wel rekening hou den met weidevogels, maar hebben vaak de kennis of de tijd niet om de nesten op te spo ren. Vrijwilligers kunnen hen daarbij hel pen: zij zoeken de nesten op en markeren deze, zodat de veehouder er omheen kan maaien, of ze plaatsen nestbeschermers als het vee de wei in gaat. Met deze samenwer king tussen vrijwilliger en boer kunnen veel nesten en dus weidevogels gespaard wor den! Inhoud van de cursus In de cursus wordt ingegaan op de verschil lende soorten weidevogels, hun gedrag en de nesten en wordt aandacht besteed aan de agrarische werkzaamheden die van invloed zijn op de weidevogelstand. Ook de maatre gelen die boeren kunnen nemen om nesten van weidevogels te sparen en het werk van vrijwillige weidevogelwachten komt aan de orde. Op de excursie in april kunnen de deel nemers 'de praktijk' van de weidevogelbe scherming zien: weidevogels, hun nesten en de nestbescherming. In het voorjaar kunnen de deelnemers, eventueel samen met ervaren weidevogelbeschermers, zelf aan de slag met weidevogelbescherming via de 25 loka le weidevogelgroepen. Het beschermings- werk vraagt vier uur per week aan tijd (of meer) in de periode van eind maart tot half juni. Kosten en meer informatie De cursuskosten bedragen 24,50 inclusief koffie en cursuspakket. Meer informatie over de cursussen Weidevogelbescherming en een cursusfolder met aamneldingsformu- lier is verkrijgbaar via de website: www.landschapsbeheerzuidholland.nl Of bij: Landschapsbeheer Zuid-Holland, Blekerssingel 56,2806 AC Gouda, tel.: 0182 -683 670 of e-mail: info@zh.landschapsbeheer.nl Met ingang van januari 2005 zal op Radio Rakkee een nieuw programma te belui steren zijn, waarin Cees Briek gesprekken zal voeren met kunstenaars die wonen en werken op Goeree- Overflakkee of afkomstig zijn van het eiland. In het programma 'Uit de Kunst' komen kunstenaars van allerlei disciplines aan het woord, zowel professionele als amateurs. Schilders, musici, beeldhouwers, fotogra fen en schrijvers/dichters krijgen in dit programma de kans om hun zegje te doen. De bedoeling is om erachter te komen wie de mens achter de kunstenaar is en wat hem of haar beweegt datgene te doen waar hij of zij mee bezig is. ,Pok mensen die anderen de gelegenheid geven om hun kunst te tonen of zij, die ande- 'ren in staat willen stellen iets van kunst op te steken of te begrijpen of er daadwerke lijk mee bezig te zijn, krijgen de kans in dit programma om aan te geven waarom ze I {bijvoorbeeld hun galerie draaiende houden of mensen in staat willen stellen door cur- (iussen of workshops meer over kunsten te weten te komen. _ÏJet programma wordt uitgezonden op de eerste en de derde donderdag van de maand van 20.00 tot 21.00 uur, met een herhaling op de donderdag veertien dagen daarna yan 21.00 tot 22.00 uur. iybor meer informatie over wie er in het programma optreden wordt u verwezen naar de kabelkrant Goeree-Overflakkee pagina 811, de pagina waar u over diverse pro gramma's van Radio Rakkee informatie kunt vinden, óf u kijkt op website www.slof.nl. Op maandag 27 december en 3 januari is het mogelijk om o.l.v. een gids de toren van Ouddorp te beklimmen. Deze beklimmingen worden georganiseerd door de Stichting Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis, in samenwerking met VW Ouddorp aan Zee. Toegangskaarten zijn uitsluitend voorafin 't Blaeuwe Huus verkrijgbaar a 1,60 per per soon. De gids vertelt in 't kort iets over het ontstaan van Goeree-Overflakkee, het mooie raadhuis, de toren en de kerk, maar het gaat uiteindelijk toch allemaal om het prachtige uitzicht vanaf de toren op een sfeervol ver- hcht centrum. Aanvang van de excursie is 19.15 uur. Op donderdag 23 december om 19.45 urn- organiseert de Stichting Promotie Kop van Goeree een 'Ouddorps koopavond-concert' op het pleintje voor het sfeervol verlichte raadhuis. Voor deze avond is het Chr. Stads koor 'Goeree', bereid gevonden om een aan tal mooie kerstliederen ten gehore te bren gen. Zaterdag 18 december hebben 11 zwemmers van zwemclub De Schotejil deelgenomen aan het Lange Afstand Circuit van de KNZB in het 'Inge de Bniijn Sportfondsenbad' te Baren- drecht. Er werd een 6-tal clubrecords gezwommen en er was opnieuw een NK limiet voor de Nederlandse Junio ren Kampioenschappen te Vlissingen van januari 2005. Op deze lange afstandswedstrijd werden o.a. 400ra, 800m en 1500m vrije slag gezwom men. Op de 400m vrij in de jaargang 1993 zwommen Danica Koedoot (5.45.16), Mela- nie van Gemert (5.46.20), Nicole Nolet (6.08.15) en Nienke Steenhuis (6.51.33). Op de 8(X)m vrij werd resp. door Sebastiaan Rosendaal (1991) en Mark Costeris (1992) een nieuw clubrecord gezwommen in 9.47.36 (onder de 14 jaar) en 10.42.01 (onder 12 jaar). Tijdens deze 800m vrij had Mark Costeris zich echter vooral gefocust op de 400m tussentijd, waarop hij wilde probe ren een NK limiet te zwemmen. En inder daad, behalve een clubrecord op de 400iri vrij, wist hij ook deze limiet te realiseren met zijn (tussen)tijd van 5.05.06. De leeftijden vanaf 16 jaar zwommen 1500m vrij. Op deze afstand zwom Niels Albrechts een clubrecord in tijd van 20.35.94, terwijl ook de 8(X)m tussentijd een clubrecord voor hem betekende in 10.52.44. De overige deelne mers op deze 1500m vrij namens de Schote jil waren Rene Moerkerke (22.38.74), Lean- der Jongejan (20.31.96) en Leander Noor dijk (19.48.22). Esraee Koedoot (1992) zwom de ongebrui kelijk en weinig voorkomende 300m wissel slag, die speciaal als overgang tussen 200m wisselslag en 400m wisselslag aan het pro gramma was toegevoegd. Zij zwom met 4.20.06 eveneens een clubrecord. DIRKSLAND - Menvereniging 'De Deurdraevers' en Yvon de Ruijter kunnen terugkijken op een geslaagde wed strijd, afgelopen zaterdag, waarvoor van heinde en ver in totaal ruim vijftig aanspanningen naar manege Stal de Poorte waren gekomen. De jury complimenteerde de mooie en ruime accommodatie en prees de gezellige en ontspan nen sfeer. Ook de deelnemers waren vol lof over de organi satie en de aankleding van het parcours. Het was een spor tieve wedstrijd, waarbij de veiligheid voorop stond. ^^lbliektrekkers van die dag waren de kleinste aanspanningen, Nouri Yetgin en Rickje Hobbel die met hun minipony's Blikje en Jonkheer Kareltje onder begeleiding van hun mama's aan de start verschenen. Rickje was de jongste groom en volgens de kenners een aanstormend talent. Onderstaand de uitslagenUjst. Enkelspan Pony's: Ie Peter Vrolijk, 2e Sharie Hertewijnen, 3e Ber- nadette Prins, 4e Linda Oudshoorn, 5e Bemadette Prins, 6e Erica Bogerman, 7e Danielle Zondervan, 8e Ben Prins, 9e Roel Pichel. 10e Martin van Kapel, 11e Peter de Korte, 12e Priscilla Oskam, 13e DanielleZondervan, 14e Erica Bogerman, 15e Hans de Gier, 16e Marjolijn Hobbel, 17e Marianne de Voogd, IXe Raymond de Ceu- nink, 19e Denise van lersel, 20e Kees de Pijper, 21e Julie Pluimers. Enkelspan Paarden: Ie Marius Leenheer, 2e Wil Buijs, 3e Marius Leenheer, 4e Marianne Wolters, 5e Martin Immerzeel, 6e Jeanet Smits, 7e Klaas Koesse, 8e Maaike Tak, 9e Loes van Beveren, 10e De Kerstman, 11e B.Verheij. Dubbelspan Pony's: Ie Jan Gravensteijn, 2e Melanie Beckers, 3e Frank Bos jr., 4e Richard Beckers, 5e Peter van Rugge, 6e Mirella Soffers, 7e Tamara Jongeneel. Dubbelspan Paarden: Ie Wieneke de Ronde, 2e Rinus Kievit, 3e Krijn de Visser, 4e Bart Stutterheim, 5e Marjos Hutjes. Meerspannen: Ie Frank Bos sr, 2e Peter van Rugge, 3e Piet Soffers, 4e Frank Bos jr. De aanmoedigingsprijs, een schitterende Minolta camera, werd gewonnen door Julie Pluimers. De mooiste aanspanningen waren Loes van Beveren en Priscilla Oskam, zij kregen een prachtige paar- dedeken. De snelste van de dag was Peter Vrolijk; hij won door deze prestatie 5 pakken vlas. Verder was er voor elke deelnemer een leuk aandenken en een pre sentje. ..bijvoorbeeld voor Marcel: kinder postzegels bijvoorbeeld voor Ma.^^'. „.U me. mijn ,0, scHoo, H.. .oeUe '^'^^^:Z^.. .e«, me. me ers. Hier op de P'«9-'9^«'^- f^ „n park aan l. K„ scheCijd M i* --;: 1„ uoel i. me er, .Hu.. ie boerden, Zo maat ik veel ^^^^^^j^jggsT»*"' voor "kinderen door kinderen De Stichting Kindeipostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. iüjk op www.kinderpostzegels.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 21