Onze week-aanbiedingen 00 ROOMIJSSTAMMEN C95 BAVAROISE-TULBANDEN 2?^ kom gewoon lekker idtzóekenl Stadse patiënten voortaan naar de Oranjelaan I Dag voor het goede doel perfect coRNETTO's.a...e.o.„oo^..-'?-'>^*°'''!:::i7?^ Dammen en schaken in Ouddorp Binnenkort overdracht huisartsenpraktijk Midwintermarkt op Diekhuusplein: EIIIUnDBrf-t1IEUW5 Alle grote TAARTEN mm 15soorten! Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSI^ND Tel. (0187) 60 27 51 of 60 24 09 Fax (0187) 60 50 11 5,95 per stuk; 3 voor O.a. Advokaattaart, Mandarijnentaart, Aardbeientaart, Champagnetaart, Chocoladetaart, Cappacinotaart, Carameltaart, Schwartzwalderkirsch-taart, Blenenstichtaart, Mokkataart, Slagroomsoezentaart, enz. Chocolade of Mokka; 1,8 liter \9W MGrtOQ KvJvJIVI lÜO metchipolata of peertjes^1 Chipolata, aardbei of cappacino KvywIVIL/twwtll I Abrikoos of aardbeiMl Openingstijden: Dagelijks le.OO en 17.00 uur. Woensdag Vrijdag (tussen 12-13 uur gesloten) 9-17 uur. Zaterdag 9-12 uur. Advertentie geldig t.e.m. vrijdag 24 december 2004 Bestellingen vanaf 12,- worden op de routes GRATIS thuisbezorgd. STAD AAN 'T HARINGVLIET - In het anders zo rustige 'Stad' heerste afgelopen dinsdag een flinke bedrijvigheid. Vrachtwagens, volgeladen met uit Tsjechië afkomstige portocabins, vertoonden er zich en domineerden de Oranjelaan. En toen daar later ook een grote kraan verscheen, was er helemaal veel bekijks. Het draai de allemaal om het plaatsen van een tijdelijke huisvesting voor de praktijk van de nieuwe huisarts van Stad aan 't Haringvliet, Joost van de Putte. De 'oude' ver trouwde huisarts Herman Maas draagt op zaterdagmiddag 8 januari a.s. zijn prak tijk over aan zijn veel jongere opvolger, maar blijft wel in zijn eigen stekje aan de Molendijk wonen. Vandaar dat in Stad een plek moest worden gevonden waar dok ter Van de Putte zijn patiënten kan ontvangen. Dat wordt voorlopig aan de Oranje laan waar dinsdag, door het plaatsen en aan elkaar verbinden van de nodige porto cabines, een nieuwe huisartsenpraktijk werd neergezet. Dammen Schaken MIDDELHARNIS - Op het Diekhuusplein te Middelhar- nis wordt morgen, zaterdag 18 december, van 10.00-16.00 uur de Midwintermarkt gehouden. Er is een groot aanbod van diverse kramen, waaronder cadeau- en kerstartikelen, klein antiek en overtollige spullen die door particulieren worden verkocht. Ook is er plaats ingeruimd voor 'goede doelen', zoals Unicef en Amnesty. De serviceclubs zijn ook present, de Lionsclub, de lady-circle de soroptimisten en de Rotary. Deze laatste club bestaat 50 jaar op het eiland en zorgt daarom voor gratis koffie met iets erbij. Harpist Bart Lodder Jobke en Marya Heij: fluit en cello De Anniecrèche in Paramaribo Soroptimistclub Goeree Overflakkee U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? Uitslagen van de 14e ronde schaken: PAGINA H VRIJDAG 17 DECEMBER 2004 15Ï De nieuwe huisarts van Stad, Joost van de Putte (l.) en zijn vrouw Annemarie Pronk waren dinsdag ook aanwezig bij de opbouw van de nieuwe praktijkruimte. Door de komst van een nieuwe danimer, J. Hoopman uit Stellendam, waren er maandag 6 december voor het eerst in dit damjaar vier partijen. Cor Mierop verzocht Wim van Schie de par tij uiterlijk om 22.00 uur af te breken, omdat hij daarna nog elders moest zijn. Maar zover kwam het voor hem niet eens, daar hij een 3 X 3 doorbraakcombinatie naar veld 6 over het hoofd zag, waardoor de beslissing in het voordeel van Wim van Schie viel, ruim vóór 22.00 uur! Arie de Mik Sr speelde tegen Jaap van Kop pen. De Mik moest 2 schijven offeren om nog op dam te kunnen komen. Met zorgvul dig spel was remise misschien mogelijk, maar De Mik haalde dam op het verkeerde moment en kon van Koppen kort daarna feli citeren. Nieuwkomer J. Hoopman zorgde er direct voor dat Adam van Huizen een lastige avond had. Met wat geluk wist Van Huizen nog juist een remise uit het vuur te slepen. Henk Floresteijn en Cees Tanis speelden het eindspel (6 om 6) zo, dat het normaal gesproken remise moest worden. Toen Tanis onnodig een schijf offerde, had Floresteijn kunnen winnen, maar hij zag het niet waar door de partij uiteindelijk toch nog op remi se uitliep. Uitslagen van de 14e ronde dammen: Wim van Schie - Cor Mierop3-0 Arie de Mik Sr - Jaap van Koppen .0-3 Adam van Huizen - J. Hoopman1-1 Henk Floresteijn - Cees Tanis 1-1 Ook bij de schakers was er een nieuw gezicht deze avond: Johan Oomkes, die het opnam tegen Willie Tanis-Koole. Een klas siek damegambiet waar zwart voordelig uit de opening kwam. WUlie, zich bewust van Verder is Annet Tuinenburg aanwezig met 'Bach-therapie". Ook de Bereagemeente verkoopt van alles en schminkt de kinderen. En natuurlijk is er eten en drinken te koop. Bovendien wordt op het Diekhuusplein vis gerookt en te koop aangeboden. De soroptimisten hebben een enorme hoeveelheid goede en bijzondere kleding verza meld, die vanaf 10 uur verkocht zal worden. Verder zijn er kramen met tweede hands boeken, servies- en speelgoed. Vanaf 13.00 uur vindt er taxatie plaats van antiek, ad 2 per voorwerp, door de heer P. Krijgsman, beëdigd taxateur en antiquair sinds 1955. U kunt gratis hiernaar kijken en luisteren in een zaal van het Diekhuus. Verder spe len de gehele dag muzikanten in winkels op of bij d"n Diek. Zij spe len belangeloos en de winkeliers betalen hiervoor mee aan het goede doel: de crèche voor verstandelijk gehandicapte kinderen in Surina me. De organisatie hiervan is in handen van de Soroptimistclub Goe- ree-Overflakkee. Het winkelend publiek kan dus gratis deze winkel- concerten bezoeken! Enkele musici worden eruit gelicht en op deze plaats aan u voorgesteld. Bart Lodder is 23 jaar, woont in Sommelsdijk en studeert aan de Hogeschool Holland. Toen zijn moeder hem vroeger het verhaal voorlas over David met zijn harp, dacht Bart: "Als ik later groot ben, ga ik harp leren spelen". Op z"n negende jaar is hij inderdaad met harpies begonnen, en inmiddels bespeelt hij dit instrument op fantas tische wijze. Bart heeft nu les bij Ghislaine Maclaine. Hij speelt meestal klassiek, alhoewel hij folkmusic ook graag speelt. Een harp is snel ontstemd, dus moetje een goed muzikaal gehoor ont wikkelen om het instrument regelmatig te kunnen stemmen. Dat is er anno 2004 wel makkelijker op geworden, want stemmen gaat nu digi taal. Omdat een harp na vervoer eerst moet acclimatiseren, zal Bart maar in één winkel te horen zijn. Daarvoor bent u welkom bij Saers optiek. De zusjes Jobke en Marya Heij uit Oude-Tonge, 13 en 11 jaar oud, spelen graag samen. Modem en klassiek, van alles vinden ze leuk. Marya gaat voor celloles naar Hellevoetsluis, terwijl Jobke fluiUes krijgt van Elly Bakker aan de muziekschool te Middelhamis. In hui ze Heij staat ook een piano. Marya speelt daarop. Maar de cello vindt De zussen Hey treden morgen, samen met hun moeder, op bij Modehuis Buijsse. Harpist Ban Loddci is morgen te beluisteren bij Saers optiek- ze leuker én moeilijker. Jobke heeft verschillende fluiten, maar ze denkt erover om nog eens op een ander instrument over te stappen, al weet ze nog niet welk. De zussen spelen morgen dus tijdens de Mid wintermarkt. En hun moeder heeft beloofd dat, als ze bij de Modehuis Buijsse optreden, zij meedoet op de piano! Dit alles voor het goede doel, de Anniecrèche in Suriname. "Want", zo vertelt Marya, "mis schien word ik later wel dokter". En Jobke wil iets met kinderen gaan doen. Daarom zetten de dames zich nu al graag in voor kinderen met een handicap. Paramaribo is de hoofdstad van Suriname. Men spreekt er Neder lands, maar verder houdt iedere vergelijking met Nederland op. Suri name is een arm land. Mensen hebben er een karig bestaan onder de zon, zonder de medische voorzieningen die wij kennen. Gehandicap te kinderen hebben er niet hun eigen plek in de samenleving, zoals bij ons. Er wordt weinig of niets voor en met hen gedaan, merkte Annet Bruggeman - die afkomstig is uit Nieuwe Tonge - op, toen ze er in 1995 stage liep. Intussen is er de Anniecrèche opgericht, bestemd voor jonge kinderen met een verstandelijke en lichamelijke handicap, en Annet is er directeur. Sinds 1999 is de crèche gehuisvest in een mooi pand dat dagelijks door 25 kinderen wordt bezocht. Doordat het werk van de Anniecrèche meer bekendheid krijgt, worden veel nieu we kinderen aangemeld. Gehandicapte kinderen, die tot nu toe geen kansen kregen om zich te ontwikkelen, omdat ouders geen idee had den van de mogelijkheden van hun gehandicapte kind. Omdat de nood hoog is, wil de Anniecrèche graag met een vierde groep kinde ren starten. Een speciale groep met kinderen, die moeilijk gedrag ver toont en dus extra aandacht vraagt. De soroptimisten maken deel uit van een wereldwijde serviceorga nisatie. Zij willen een stem en steun zijn voor vrouwen, waar ook ter wereld, onder het motto: "Vakvrouwen voor vrouwen'. Zij doen dit door aandacht te vragen voor bewustzijn, door pleitbezorging en actie. De club Goeree-Overflakkee werd opgericht in 1998 en telt 28 leden. De Soroptimistclub Goeree-Overflakkee wil de Anniecrèche graag helpen. Samen met de middenstandsvereniging van Middelhamis organiseert zij daarom morgen de Midwintermarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de crèche. Bovendien is bij de Stichting Cordaid een verdubbeling aangevraagd van het in totaal bijeen te brengen bedrag, wat waarschijnlijk ook gaat lukken! Daarmee kan het resterende wensenpakket van de Annie crèche in een keer worden vervuld! Dat dit hard nodig is, blijkt wel uit de schrijnende verhalen waarmee familie en vrienden van Annet Bruggeman thuiskomen, na een bezoek aan Paramaribo. Op het Diekhuusplein staat morgen een infokraam, waar u meer te weten komt over de muzikanten, wi'e wat waar speelt, en over het sor- optimisme en de Anniecrèche. haar rol als mentor, hielp Johan een handje door hardop te analyseren. Een mooie geste, maar het had zich bijna tegen haar gekeerd. In een onduidelijke stelling werd uiteindelijk remise gegeven, waarna beiden zich in de analyse vrolijk verdiepten in allerlei wild west varianten. Hans van Meenen en Eeuwit Santifort had den kennelijk teveel respect voor elkaar. Een damegambietje wederom, maar het wilde eigenlijk nooit iets dreigends voor één van de partijen worden. Derhalve was remise een logisch resultaat. Wilko Breen was zijn nederlaag tegen Wim van Geelen van de vorige ronde weer te boven, getuige zijn openingsbehandeling van het Koningsgambiet tegen Albert Scha- effer. Albert, niet vertrouwd met de finesses van deze opening, kwam met een licht nadeel uit de opening. Wilko beet zich dan op dat moment in zijn tegenstander vast en na enkele krachtzetten moest Albert materi aal verliezen. Wilko speelde het restant van de partij soepel uit naar winst. Piet Speelman en Peter Klink vochten een hartstochtelijk duel uit in een aangenomen Damegambiet. Piet liet de pion voor wat het was en gaf zijn paarden de sporen en deze richtten dermate grote chaos aan in de stel ling van Peter, dat deze uiteindelijk zelfs mat werd gezet. Een mooie aanvalsprestatie van Piet. Willem-Jan Tanis had geen moeite deze avond met regerend kampioen Arie Baas. Arie, naar eigen zeggen niet in vorm, verde digde zich Siciliaans, maar in een moment van verstandsverbijstering gaf hij een stuk weg. In zijn vooruitberekeningen had hij een pion gepakt, na eerst te hebben geraild; maar ja, 2 zetten doen in één zet is nog steeds niet toegestaan en zo modderde Arie nog een tijdje door met een stuk minder. Willem-Jan liet zich echter niet van de wijs brengen en kwam weer een beetje onder de mensen door deze overwinning. De kraker deze avond was de partij tussen Jaap Santifort en Bonne Faber; een rustige symmetrische Engelse partij, waar wit meer ruimtevoordeel had en dit ook bekwaam uit bouwde. Bonne werd genoodzaakt een kwal te geven om niet geheel ouder de voet te worden gelopen. Jaap ging zijn stelling enigszins consolideren totdat hem de vol gende dramatische zet ontglipte: stelling na 31.Db8 Zwart heeft een kleine valstrik gezet waar Jaap met open ogen intuinde middels zijn zet: 32. Tel?? Een beurt overslaan had beter geweest, maar nu waren er tissues te weinig na het ontnuchterende 32.... Lxf2!!, en wit gaf het direct op. Gert-Jan Zonneveld wist zijn tegenstander van deze avond. Jan Verzijden, vanuit een gesloten Spanjaard in het defensief te druk ken. Met rustige positionele zetten vergroot te hij zijn ruimte- en steUingvoordeel. Toen Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com een wit paard op e6 binnenviel, was het in hogere zin gedaan met Jan. Ondanks tegens tribbelen, vielen in volgorde een pion en een stuk. Toen mat in één niet meer te vermijden was, gaf Jan op. Peter Derrez liet zijn tegenstander Reinier van der Wende ontsnappen. In een Holland se partij was er weinig aan de hand, totdat Peter een lokzet deed. Reinier, die alleen maar had gekeken naar de kwaliteitswinst die aanstaande was, schrok zich een hoedje toen Peter Pxd5 uit de hoge hoed toverde. Met allerlei penningen in het vooruitzicht en materiaalverlies had Reinier een zware pijp nog kunnen roken, maar Peter zag niet alle varianten die zijn Pxd5 had kunnen uitlok ken en koos voor de remiseweg. Johan Oomkes - Willie Tanis-Koole .rem Hans van Meenen - Eeuwit Santifort .rem Wilko Breen - Albert Schaeffer1-0 Piet Speelman - Peter Klink1-0 Willem-Jan Tanis - Arie Baas 1-0 Jaap Santifort - Bonne Faber0-1 Gert-Jan Zonneveld - Jan Verzijden I -O Peter Derrez - Reinier van der Wende .rem Kees V. d. Nieuwendijk - Maart Breen 0-1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11