Wethouders stappen naar de notaris Een indrukwekkend Doelenconcert Bedrijfsleven spant zich in voor PC project Sjaloom Zorg Welkomstdienst in Ouddorp Kerstconcerten Kamerkoor Tiori n/lusicali' Tweedehands boeken voor IVIèkkerstee Openbaar onderwijs op het eiland per 1 januari verzelfstandigd EIIAtlDEn-niCUWS Kerstnachtdlensten Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Meer kracht, ,ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk Gevonden voorwerpen 9» 4* ••t^ 4« 4* 4* •:- •:- STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD GOEREE-OVERFLAKKEE - De vier eilandelijke wet houders Onderwijs waren jl. maandag bij notariskan toor De Kooning te Goedereede bijeen om de oprich tingsakte te ondertekenen voor de nieuwe stichting die vanaf 1 januari a.s. het bestuur zal vormen van de open bare basisscholen op Goeree-Overflakkee. PAGINA 10 VRIJDAG 17 DECEMBER 2004 Door een druk op één van de knoppen van het toetsenbord toverde Willemshofbewoner Piet van der Wende de logo 's van Rabobank, IC Automatisering en Sjaloom Zorg op het beeldscherm. De heer Vollering van het Dirkslandse Rabobankkantoor kijkt toe of 'het werkt'. DIRKSLAND - Een feestelijk moment was het, afgelopen dinsdag middag in zorgcentrum Geldershof, toen daar in de recreatiezaal een respectabel aantal cliënten van Sja loom Zorg bijeen was, samen met ver tegenwoordigers van onder meer de eilandelijke Rabobanken, IC Automa tisering te Dirksland en natuurlijk Sjaloom Zorg zelf. Want daar stond een prachtige computer gereed om overhandigd te worden, als vertegen woordiger van nóg negentien compu ters, die volgende week een nieuwe bestemming zullen vinden bij diverse cUënten van Sjaloom Zorg, twintig in totaal dus. En reken maar dat zij wat in hun nopjes zijn met het feit dat nu ook zij gebruik kunnen maken van dit medium. Wensenonderzoek AI eerder had Sjaloom Zorg de Centrale Cliëntenraad verzocht om onder haar cliën ten een wensenonderzoek uit te voeren in relatie tot computergebruik, dit in het kader van vermaatschappelijking van de zorg. Hieruit kwam naar voren dat veel cliënten graag in het bezit zouden komen van een pc, doch over onvoldoende financiële middelen beschikken om een dergelijke investering te kunnen doen. Driespan Naar aanleiding daarvan heeft de voorzitter van de Centrale Cliëntenraad, de heer P. Breugem, initiatieven ontplooid richting het bedrijfsleven op Goeree-Overflakkee, het geen erin resulteerde dat in de Rabobanken West-Flakkee, Flakkee Oost en Middelhar- nis, IC Automatisering Dkksland en Stich ting Vrienden van Sjaloom Zorg creatieve en slagvaardige partners werden gevonden om tot een prachtig project te komen. Want de Rabobank stelde 20 computers beschik baar, die daai- waren 'uitgefaseerd' - compu ters waaraan weliswaar niets mankeert, maar die niet meer 'meekonden' in de moderne toepassingen bij de Rabobank. Vervolgens Zondag 19december,om 18.30uur,isereen welkomstdienst in de Doopsgezinde Kerk te Ouddorp. De aanvang is 18.30 uur. De voor gangers is ds. J. Smink en ds. H.A. Bakker. Er wordt medewerking verleend door het koperensemble. Jeanette Boers verzorgt de zang en het orgel wordt bespeeld door Jan Teeuw. werd IC Automatisering bereid gevonden om - geheel om niet - deze computers te ontdaan van alle opgeslagen informatie en geheel up tot date te maken voor gebruik door cliënten van Sjaloom Zorg, terwijl de Stichting Vrienden van Sjaloom Zorg de computers voorzag van nieuwe printers. Een driespan dus, waardoor het mogelijk werd dat dinsdagmiddag het eerste exem plaar kon worden overhandigd. Dat gebeur de symbolisch, toen één van de bewoners van de 'Willemshof' te Middelhamis, Piet van der Wende, op één van de toetsen van het toetsenbord mocht drukken, na eerst een handdruk te hebben ontvangen van directeur Wil Vollering van het Dirkslandse bankkan toor van Rabobank West-Flakkee. Het beeldscherm beantwoordde de toetsdruk meteen met het laten verschijnen van de logo's van het 'trio' Rabobank, Sjaloom Zorg en IC Automatisering. Na deze eerste computer zal IC Automatise ring volgende week de overige computers op de woonplek van de cliënten installeren. Talenten Sjaloom Zorg is blij erin geslaagd te zijn om wensen van hun cliënten te realiseren. "Een bijzondere gebeurtenis vanmiddag", liet Sja loom Zorg directeur Brinkman dinsdagmid dag weten. "In de modernisering binnen de gehandicaptenzorg is het van belang om als aanbieder van vraaggerichte zorg datgene te bieden wat daarin mogelijk is. Jaren geleden was het ondenkbaar dat mensen met een beperking de behoefte én de mogelijkheden zouden hebben om met een computer te wer ken. Thans echter blijken vele talenten onder deze kwetsbare groep aanwezig, die - veelal vanuit tradities - niet zichtbaar waren", aldus Brinkman. "De afgelopen jaren heb ben verschillende cliënten vaardigheden aangeleerd en diploma's behaald in compu tergebruik. Voor deze mensen maakt het deel uit van de invulling van hun leven en hebben ze hierdoor een volwaardiger bestaan gekregen binnen de huidige maat schappij." Een hartelijk dankwoord sprak hij dan ook uit richting de betrokken partijen "die zich met hart in ziel hebben ingezet om dit mogelijk te maken". Voor de verkoping van tweedehands boeken van de Mèkkerstee is men op zoek naar goe de verantwoorde tweedehands boeken. Bent u in het bezit van kinderboeken, romans, hobbyboeken, theologische boeken, enz., en wilt u de stichting steunen? Neem dan con tact op met telefoonnr.: 0187-651581. Indien nodig worden de boeken bij u opgehaald. De avond voor Kerst de kerstnachtdien sten worden gehouden. In de koude trekken de honderden, jong en oud, op. Op weg naar de Kerstnachtdiensten bij kaarslicht. Vér voor aanvangstijd moetje er al zijn, wil je nog een eigen plekje hebben. Ook dit jaar, op vrijdag 24 december, wordt u verwacht. 19.00 uur: Ie Kerstnachtdienst Al meer dan 10 jaar een belevenis; De kerst musical voor jong en oud. Er wordt gezon gen en verteld over de zoektocht van Jozef en Maria, over het Kind waarvoor geen plaats was, de zoekende herders en wijzen, en de vrede die geschonken wordt aan men sen van toen en mensen van nu. 21.30 uur: 2e Kerstnachtdienst met gospelkoor In deze feestelijke nachtdienst voor jong en oud zullen de mooie liederen weer klinken en wordt het 'oude' kerstevangelie weer opnieuw verteld. 23.30 uur: 3e Kerstnachtdienst Klein Kerstoratorium van Huub Oosterhuis (tekst) en Antoine Oomen (muziek) m.m.v. Annelies Breen, hobo; Annelies Kievit, fluit; Sander van den Houten, piano; Kerkkoor Doopsgezinde Gemeente Ouddorp o.l.v. Piet Westhoeve. De deuren staan wijd open om u te verwel komen in deze kerstnachtdiensten. Voor de Ie Kerstnachtdienst staat de deur van het kerkgebouw voor u geopend. Voor de 2e Kerstnachtdienst wordt u verwacht bij de deur van de (nieuwe) aanbouw. De 3e dienst wordt de ingang van het kerkgebouw weer gebruikt. Op deze manier is de in- en uitgang tijdens het wisselen van de diensten goed bereikbaar. De Doopsgezinde Gemeente Ouddorp ziet er naar uit u in deze sfeervolle Kerstnachtdien sten te mogen begroeten. HONDA. The Powerof Dreams www.ianvandijk.nl Slagveld 19, 3231 AN BRIELLE Telefoon 0181 -41 37 77 GOEREE-OVERFLAKKEE - De volgende gevonden voorwerpen zijn op het politiebu reau terechtgekomen: Ouddorp: kralen armband 2004392372, fototas 2004393542, GSM, zilverkleurig 2004394817. Dirksland: Dameshorioge 200440647. Middelharnis: Fototoestel 2004416561, rozenkrans 2004416561. Nieuwe Tonge: GSM M50 2004419849. Er zijn ook diverse sleutels gevonden, deze kunt u bekijken in het bureau te Sommels- dijk tussen 10.0 en 18.00 uur. Voor de gevonden fietsen is er regelmatig een fiet- senkijkdag op het bureau te Sommelsdijk. i& i^* i^« i^« L^:' Li K' K* K* 'S- K* r i& Allereerst een verzoek van de beheersters van de Dieren stee. Heeft u een afgedankte gsm of lege inktpatronen? Misschien wilt u ze dan bij ons brengen? Wij verzamelen ze, want het levert ons weer wat extra geld op. U kunt ook bellen. Dan komt één van de vrijwilligers ze bij u ophalen. Deze week is er weer een aantal katten: Gismo, een cypers-witte kat van 8 jaar, een flinke baas, die op zijn rust gesteld is, niet van kleine kinderen houdt, alleen geaaid wil wor den als hij dat aangeeft en ook liever geen huisdieren om zich heen heeft. Gismo komt alleen buiten als het lekker weer is. Patu is een zwart-witte kat van bijna 8 jaar. Ook hij is op zijn rust gesteld, houdt eveneens niet van kleine kinderen, ook niet van hon den, maar andere katten vindt hij wel leuk. Hij komt graag buiten, maar wordt liever niet op zijn rug geaaid. Rhodes is een rood/witte kat van 8 maanden. Het is een druk baasje dat graag alles onderzoekt. Rhodos is bang van kinderen en niet gewend aan honden. Hij komt niet buiten. Minous is en schildpadpoes van 9 jaar. Het is een afstandelijke poes, die niet gewend is aan kinderen en liever ook geen andere huisdieren om zich heen heft. Minous gaat graag naar buiten. Voor haar zoeken wij een rustig gezin. Pino is een rood/witte kat van bijna 3 jaar. Het is geen schootkat, is niet gewend aan kinderen, kan goed overweg met andere katten en wil graag naar buiten. Blacky is een lieve zwarte kat van 11 jaar. Hij komt niet buiten, lust graag Whiskas en is gewend aan een hond. Gabber is een zwart-witte kat van 2 jaar, een vondeling, waarover wij helaas weinig weten. U ziet, wij hebben keus genoeg. Komt u maar eens kijken als u een poes zoekt. Er wacht een flink aantal katten op een warm plaatsje bij de kachel. U vindt ons aan in Numansdorp aan Groene Kruisweg 14-a, tel,: 0186-655150. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur. Na de eilandelijke wethouders Onderwijs zet als laatste notaris De Kooning (l.) zijn handtekening onder de oprichtingsakte. Van rechts naar links op de foto de wethouders P. de Vries (Oostflakkee), J. Sandee (Dirksland), G. de Jong (Middelharnis) en J. van Oosterom (Goedereede) en de nieuwe stichtingsvoorzitter de heer F. van Moorsel. Al in 2002 hebben de gemeenteraden van de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee de intentie uitgesproken om over te gaan tot verzelfstandiging van het openbaar primair onderwijs in de gemeen ten. Die intentie-uitspraak was de aanzet voor een traject, waarin alle betrokken partijen met elkaar zouden samenwerken aan het creëren van de juiste randvoorwaarden voor een daadwerkelijke verzelfstandiging van het openbaar onderwijs. Vanaf dat moment is door alle betrokken partijen veel werk verricht en uiteindelijk is men aanbeland bij de laatste fase van het traject. Alle vier de gemeenteraden op het eiland hebben inmiddels ingestemd met het voorstel om het openbaar primair onderwijs op Goeree-Overflakkee te verzelfstandigen en om een stichting op te richten die vanaf 1 januari aanstaande de belangen van dit onderwijs zal gaan beharti gen. Daartoe waren afgelopen maandagmorgen de vier eilandelijke wet houders Onderwijs bijeen bij notaris de Kooning te Goedereede om namens de gemeenten de akte te ondertekenen voor het oprichten van de stichting. Daarmee staan vanaf 1 januari 2005 de openbare scholen op het eiland los van de gemeenten en treden de gemeenten niet langer meer op als schoolbestuur. Wel blijven de gemeenten verantwoordelijk voor de taken die zij als lokale overheid hebben, zoals het zorgdragen voor de huisvesting van de scholen en voor de leerplicht. Daarnaast blijven gemeenten op grond van de Wet op het Primair Onderwijs altijd verantwoordelijk voor de instandhouding van het openbaar onderwijs. De feitelijke overdracht van het eilan delijke openbaar onderwijs aan de zojuist opgerichte stichting zal op een later moment plaatsvinden. U wordt nog herinnerd aan de kerstcon certen die Jong Kamerkoor 'Pion Musica- 11' morgenavond en volgende week vrijdag zal geven. Morgen (zaterdag 18 decem ber) wordt het sfeervolle concert gegeven in de Rooms Katholieke kerk te Middel hamis, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 24 december a.s. zal het concert worden gehouden in de prachtige toren van Goe dereede, eveneens 20.00 uur. Het schitterende repertoire, dat alleen bestaat uit a cappella composities, is afkomstig uit alle stijlperioden van de klassieke koormuziek. Het nieuwe 'Flak- kees Jongenskoor' zal medewerking verle nen aan enkele kerstcarols. Daarnaast is er de gelegenheid om met elkaar enkele bekende kerstliederen te zingen. Op het programma staan onder andere bekende Engelse carols, zoals 'Once in royal Davids city' (volgens de traditie solo gezongen door een van de jongenssopra nen). Verder hoort u de carols 'Sussex carol', 'Away in a manger', 'The first Nowell' en andere. De klassieke koorwer ken die worden uitgevoerd zijn o.a. de vijfstemmige motetten 'Ab oriente' en 'Hodie virgo' van J.P. Sweelinck, het 'Magnum Mysterium' van de Spaanse Victoria en het zesstemmige 'Ein Kind ist uns geboren' van H. Schutz. Verder composities uit de romantiek, zoals 'A spotless Rose' van Howells, en 'The three Kings' van Cornelius. Uit de 20e eeuw kunt u vier prachtige kerstmotetten horen: de 'Quattre motets pour Ie Temps de Noël' van F. Poulenc. Zijn stijl is van soms mierzoet tot provocerend dissonant, en veelal in close-harmony accoorden. De vocale werken van Poulenc behoren tot de hoogtepunten van de 20e eeuw. Toegangsprijs is EUR 4,00 voor volwasse nen, EUR 2,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Er is een speciaal gezinstarief: voor uw hele gezin betaalt u maximaal EUR 15,00! ROTTERDAM - Maar liefst 28 bus sen waren naar 'de Doelen' gekomen, waaronder zes uit St. Annaland. Wie eenmaal een kerstconcert in De Doe len heeft bijgewoond, gaat begrijpen dat jaarlijks 10.000 mensen van hein de en ver komen, letterlijk van Gro ningen tot Zeeland, om zo'n 400 zan gers met begeleiding van orgel, vleu gel en orkest uit volle borst te zien en te horen zingen. Het waren de zangers van het Chr. Gemengd Koor 'Deo Cantemus' en 'het Gereformeerd Kerkkoor Zwijndrecht' die beide Cor de Haan als dirigent hebben. Het was het tweede concert dat we bezochten. Er zouden er nog drie op volgen. 'Christus, Hoop voor de wereld' was het thema dat als rode draad door het programma heenliep. Een speciale attractie was het optreden van Hendrie Westra met zijn marimba, een voor velen onbekend instrument. Het is een melo disch slaginstrument met houten klanksta ven, dat bespeeld wordt met vier wollige stokken. Het heeft een warme klank. Soms speelde Westra alleen, soms samen met orgel, tamboerijn en/of orkest. We beluister den hem in 'Hoop voor de Wereld' - gecom poneerd door André de Jager op een tekst van de oud-voorzitter Peter Krauwinkel, in 'Heihge Nacht' van (waarschijnlijk) Micha el Haydn, en in 'Prepare the Way' van Camp Kirkland. De mooie aparte klank van dit muziekinstrument kwam wel het duidelijkst tot uitdrukking in de Kerstfantasie van André de Jager, waarin Westra op de marim ba de melodie van diverse kerstliederen liet horen, daarin begeleid door het ene na het andere muziekinstrument, én in de potpourri van kerstliederen door Westra zelf samenge steld met op de achtergrond het orgel. André Post was de tenor die al een keer eer der tijdens een Kerstconcert optrad. Hij begon zijn carrière als zanger van het Urker mannenkoor 'Halleluja'. Na een conservato riumopleiding groeide hij uit tot één van de meest talentvolle zangers van deze tijd. Deze veelbelovende zanger die al bij veel gele genheden optrad, zal nog veel van zich doen spreken. Hij had een belangrijk aandeel in het programma van deze avond. Voor het Hendrie Westra met zijn marimba, tijdens Doelenconcert. het eerst hoorden we hem in het al eerder genoemde, indrukwekkende 'Hoop voor de wereld', waarbij hij en de koren samen zon gen, elkaar ook afwisselden, evenals in het adembenemende 'Waar blijft toch Uw vre de. Heer?' van R. Musumarta, het 'Prepare the Way' van Jay Rouse en het bekende "O Holy Night" van Adolphe Adam. Hoe zuiver en volumineus zijn stem was, kwam pas echt goed tot uitdrukking in het 'Comfort Ye, mij People' en 'Ev'ry Valley' uit de Messiah van Handel. Over André de Jager, die elk programma onderdeel op een magistrale wijze op het prachtige Doelenorgel begeleidde en die verschillende stukken heeft gecomponeerd en vooral ook georkestreerd, behoeven we het nu niet meer te hebben. Het is niet in te denken hoe gemakkelijk hij tijdens het spe len met de talloze registers omgaat. Ook de naam van André van Vliet, die op een even knappe wijze de vleugel bespeelde, mag niet onvermeld blijven. Deze mensen bespelen niet alleen de instrumenten, maar spelen er ook mee. In het orkest 'Continuo'dat op fantastische wijze de meest moeilijke stukken ten gehore bracht, zagen we weer heel wat nieuwe, jon ge gezichten. Onder hen waren, naar we ver namen, ook vier Russen. We misten de diri gent Marco Bons. Bij elk onderdeel van het programma speelde het orkest een rol. Heel mooi klonk het 'Christmas Festival', een medley, waarin diverse instrumenten stuk voor stuk te horen waren en het volle orkest zorgde voor een daverend slot. Maar boven alles uit excelleerde Cor de Haan, de dirigent, tevens bewerker en orkestrator van diverse stukken. Deze man, die al vergrijsd is in het vak, heeft nog niets van zijn vitaliteit verloren. Op een onna volgbare wijze weet hij leiding aan het geheel te geven. Hij springt op het podium en wringt zich in allerlei bochten om de aan zet van alle muzikale onderdelen, zowel van de koren als van het orkest, vóór hem, maar ook links en rechts van hem, beneden en boven hem, aan te geven. Zo kan er haast niets mis gaan. Het voert te ver om op elk programmapunt in te gaan. Heel mooi klonk het 'Hoe zal ik U ontvangen' van J.S. Bach, waar trompet ten en koor elkaar bij vrijwel elke regel afwisselenden. Knap was de uitvoering van het moeilijke 'He is bom' van Dan Burgess, waarbij in verschillende toonsoorten werd gezongen. Het klonk massaal en het slot was machtig. Indrukwekkend was het wat som ber gestemde 'Waar blijft toch Uw vrede. Heer?' met zijn bijzonder indringend ref rein. Tenslotte: Wat een machtig mooi stuk was 'Prepare the Way' met zijn wat eigen aardige zetting. En dan doet die samenzang met allen die in de zaal aanwezig zijn en waarbij zo nu en dan de koren een boven stem zingen, je ook wel wat. Ik kan me niet voorstellen dat er iemand was, die van dit concert niet genoten heeft. En door dit alles heen liep het thema: 'Christus, Hoop voor de wereld', waar de voorzitter in zijn openings woord de aandacht vroeg. Wie van dit concert een CD wil bestellen, kan terecht bij Deo Cantemus, Valkenburg singel 108, 3077 TH Rotterdam, telefoon 010-4792510. Als u nu belt, heeft u nog vóór Kerst de CD in uw bezit. De inschrijving voor het jaarlijks terugke rend Doelenconcert 'Rotterdam zingt van Hem' - dat voor de kerstconcerten niet onderdoet - is al in volle gang. Dit concert vmdt plaats op 15 april a.s. Wie dit concert met wil missen, doet er goed aan de kaarten nu alvast te bestellen. Dat kan bij de fam. A. van der Sluijs, Slobbegors 14, 3261 EN Oud-Beijeriand, tel. 0186-616218

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10