Directiewisseling bij Rabobanl( Middelliarnis Raadsverslag van de gemeente Dirksland van 30 nov. jl. Kerstzangavond te Ooitgensplaat ^ói^t: Pepernotenconcert met surprises Gratis Advent-Kerst-Solo- en Samenzangconcert in de Augustijneniterli o.l.v. Pieter Vis EIIAIIDBn-tllEUWS X^nenAeyt en v^ncnAmndn/ 'Z>(Lccmi^tr 3 s s s s Allemaal vriendelijk gegroet en tot kijk! "X^cccm^cT «f u u z z s w u u c w s s z voor uw drukwerk? - K K K E R S T K E E K E R T T R R K E R T S T S R E K E R S T K E R T E K E R T S R E K p 0 S T E J A P 0 N T A H N N E R M N E S V B E A V U L P A P IE R C R R E G E H E I M E E D S K L D K J I G H L E E L 0 H E K N E D T S F N E P 0 0 M K 0 0 W IJ G S U B E R E D F 0 0 X H M R Z K A B C N S 0 I J K L J M N 0 P E R V B 0 E K E N B 0 N Q D R N 0 P Q R S T I R S L I K J I G 0 R U E T L E U K H F E D U 0 M F P 0 S T B U W X IJ E I L A N D E N B A ^CTti'^'^eükt: "^Onntn: Minder bekende werken Gebr. de Waal Drukkerij PAGINA 13 VRIJDAG 10 DECEMBER 2004 Op foto v.l.n.r.: oud-directeur W.A. Coremans met zijn vrouw, en vertrekkend directeur M.J. de Nijs. Per 1 januari 2005 zal de heer drs. M.J. de Nijs, algemeen directeur van Rabobank Middelharnis, zijn functie neerleggen. Hiermee komt een einde aan zijn loopbaan van 8 jaar bij de Rabobank Groep, waarvan 6 jaar in dienst van Rabobank Middelharnis. De heer De Nijs zal per deze datum in dienst treden bij Voogd Voogd Ver zekeringen te Middelharnis in de functie van financieel directeur. Op donderdag 2 december werd er een afscheidsreceptie georganiseerd in het trefpunt van de bank. Ruim 100 men sen kwamen naar de Rabobank om hem de hand te schudden. Lovende woorden De heer ing. A. van Papeveld sprak namens het bestuur van de bank lovende woorden over de scheidend directeur. Van Papeveld stond stil bij de loopbaan van De Nijs bij Rabobank Middelharnis. In 1999 kwam hij in dienst bij Rabobank Middelharnis. In het jaar 2002 nam M.J. de Nijs de scepter over van oud-directeur W.A. Coremans. Na de heer Van Papepeld nam de heer A.H. Jongepier, directeur van Rabobank Rakkee Oost het woord. Jongepier stond kort stil bij de samenwerking tussen de drie Raboban- ken op Goeree-Overflakkee en de voorgeno men fusie op 1 januari 2006. Ook bracht hij het Rabobank Magazine U op Flakkee ter sprake dat sinds twee jaar uitgegeven wordt door Rabobank West-Flakkee, Rabobank Middelharnis en Rabobank Rakkee Oost. Eventuele attenties ter gelegenheid van zijn afscheid ontving de heer De Nijs het liefst in de vorm van een donatie aan een investe ringsproject van het Van Weel Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Inmiddels is een bedrag van ruim 1500,- gestort voor de aanschaf van een vaste Hartcatheterisatie Unit en een vaste MRI voor het ziekenhuis. Nieuwe algemeen directeur Per 1 januari 2005 wordt de heer drs. M.J. de Nijs opgevolgd door de heer E.J.J. Jansen MBA. De heer Jansen is 42 jaar oud en woonachtig in het Brabantse Veghel. Hij heeft een jarenlange staat van dienst in managementfuncties bij diverse lokale Rabobanken. De laatste paar jaar is hij actief via het Rabobank Groepsonderdeel Interim Management en vervult momenteel de func tie van algemeen directeur a.i. bij Rabobank Westzaan (Noord-Holland). In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze In dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voorom ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Gelukkig zit in deze raad de heer Jos Toes (Chr.Unie). Een man, die al meerdere malen de pers haalde, omdat hij liet blijken een goede principiële en nuchtere democratische kijk op zaken te hebben. Naar mijn idee is hij een raadslid, die het als zijn plicht ziet méé te denken "met het beleid maken" om een fijne leefbare gemeente te behouden. Hij is fair in zijn optreden, ook naar collega's. Hij maakt werk van zijn vertegenwoordiger zijn. Hoe is het mogelijk dat een wethouderszetel aan hem voorbij ging? Zo meldde het Eilanden Nieuws (30/11) dat de heer Toes "een rondzwervend verdacht schetsje" van wethouder Koningswoud had ontdekt.Hij vroeg via een interpellatie om opheldering. Daar zit hij voor in de raad, zult u met mij eens zijn. Via het vragenuurtje doen collega's van hem dit ook wel, maar het is mondjesmaat. Natuurlijk bleven, na de vraag om opheldering van de heer Toes aan wethouder Koningswoud, de andere fracties niet achter. Hij mag overigens niet klagen t.a.v steun in de raad. Terug naar "het schetsje". De heer Robijn bekeek dit nuchter en vroeg zich af (ik citeer E.N.): "Wat is er op tegen als er allerlei schetsjes komen. Dat is voor ons toch mak kelijk. enz". En daar zit nou net de kneep. Wij kiezen geen vertegenwoordigers in de raad die het 'makkelijk' vinden dat een wet houder een schetsje laat maken t.a.v. de Kat- tewacht en omgeving. Nee, we hebben de raadsleden gekozen, die meedenken m.b.t. de ontwikkelingen van onze dorpen ten gun ste van een fijne woon- en leefgemeenschap. Er komt mijns inziens te weinig naar buiten waaruit blijkt dat er inderdaad meegedacht wordt m.b.t. het beleid van B&W. Dit geldt ook t.a.v de controlerende functie van de raadsleden. Dus dames en heren, onderschat de communicatie 'naar buiten' niet. Het antwoord van wethouder Koningswoud verbaasde mij grotelijks. (Citaat E.N.): "Ik ben wel gewend om dóór te gaan en mis schien wel eens antwoord te geven vóórdat me iets wordt gevraagd", zo dacht hij zich vrij te pleiten. In mijn bewoordingen (ik chargeer): "Ja, Piet is wel stout geweest, maar dat zit in zijn aard. Maar hij zal het nóóit meer doen, zeker niet bij 'slikken of stikken' zaken". Je zult toch zo je handelen naar de raad verantwoorden, terwijl het gewoon een plicht van een wethouder.is om verantwoording af te leggen! Dat roept toch meteen verdenJcingen op, zo van 'oh, is dat zijn manier van werken'Ik neem aan dat hij zo niet werkt als wethouder, maar hij ver woordde één en ander wel erg ongelukkig. Tot slot: Zelf bijna de leeftijd van de sterken bijna bereikt hebbende wil ik u allen in over weging geven: "Zou het niet van wijsheid getuigen dat een aantal van u - "de ouwe hap" (maar dan 8 jaar raadslid) - opstapt, omdat uw energie is verbruikt en daardoor uw kennis onvoldoende en uw betrokken heid op dood spoor zit. We leven vandaag de dag in een héél gecom pliceerde en onrustige wereld. Dat gaat ons land niet voorbij, maar ook niet ons 'eiland', zo weten we allemaal. Dat vraagt een daad krachtig bestuur met visie. Helaas is weinig daarvan te merken (behalve als het om de centen gaat). Dan krijg je verontruste en ontevreden burgers, waaronder ook de jon gere generatie. We leven bijna in A.D. 2005. Maak plaats en geef de fakkel door. Het is hoog tijd dat wij als 'ouderen' dat beseffen! Uitvluchten zoeken kan niet meer, ik zou niet weten hoe. Wel kun je de kop in het zand blijven steken! Altijd bereid tot verantwoording van de hoop, ook t.a.v. de politiek, die in mij is, wens ik u allen wijsheid toe en gezegende Kerstdagen. Wim Hofs Staakweg 14 3247 BV Dirksland Op vrijdag 17 december a.s. zal er een kerst zangavond worden gehouden in de Her vormde Kerk te Ooitgensplaat. Medewer kenden zijn Christelijk gemengd koor 'Laus Deo' uit Bruinisse o.l.v. Come de Geus, Christelijk Gemengd koor 'Jubilate' uit Ooitgensplaat o.l.v. Kees den Braber, muziekgroep 'Klein Gloria' en organist Marcel Saarloos. Deze avond wordt de can tate 'Een Kind is ons geboren' gezongen en vele andere bekende kerstliederen. Ook is er veel samenzang en declamatie. De avond begint om 19.30 uur, de kerk gaat open om 19.00 uur. De toegang is gratis. Wel zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Iedereen is hartelijk wel kom. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Jullie hebben de rekenopgave van Nelleke hopelijk wel begrepen? Met wingdings had ik pijl tjes gemaakt, helaas zijn die tijdens de opmaak bij de krant in de hoofdletters U verandert. Vandaag mogen we 4 nieuwelingen begroeten bij jeugdboek. Kijk dat is weer eens een opste ker, 't Is ahijd een komen en een gaan. Probeer je de zaak op te lossen? Succes ermee. Deze keer hebben we heel wat brieven te beantwoorden. Helemaal rond krijgen doen we het niet. Erika en Jeroen hoop ik volgende week van repliek te dienen. Wat in 't vat zit verzuurt niet moet je maar denken. Verleden jaar heb ik Liesbeth Bos (Ooitgensplaat) beloofd dat we haar kerstpuzzel zouden bewaren. Nou dat hebben we dan ook gedaan. Vandaag gaan we deze belofte alvast waar maken. Ontdek eens hoeveel keer het woord "kerst" in dit vak staat. Verticaal, horizontaal maar ook schuin mag je ze meetellen. Joanne van Loon (Sommelsdijk) doet sinds pas mee met onze club. Hier is zij met haar eer ste opgave. Het is een doorstreper waarin je deze keer woorden moet zien te vinden die met onze puzzelboek te maken hebben. Het gaat dus helemaal niet om de letters die overblijven. Soms zie je een woord dat er niets mee te maken heeft, zoals bijvoorbeeld japon of dok. Die lever je vanzelf niet in. Volgens Joatme zijn het er wel 21. Zie jij ze? Jan van Splunter (Ouddorp) Fijn dat je mee gaat doen. Je zit in groep 3. Ken je alle letters al? Die patat bij Roald was natuurlijk heerlijk, ja zo gaat dat bij veijaarda- gen. Bedankt voor je pasfoto. Op dat kiekje was je nog 5, inmiddels is je haar gladder. Op 4 mei hoop je jarig te zijn. j Dat duurt nog wel even kerel. Anja van Splunter (Ouddorp) September is in de mist geraakt. Jammer! Doe juf Kaslander de groeten maar. Wat lukt Engels goed zeg. Fijn hoor zulke hoge cijfers. Carolien van Spunter (Ouddorp) Juf Soeteman laat jullie heel wat leren. Repetities voor aardrijkskunde, topo. Carolien van Splunter, Jeroen Poortvliet en Guido van Gils zijn de winnaars. Dat wordt lekker lezen in de donkere december maand. geschiedenis, biologie, namen en feiten en dictee. Hallo zeg, dat zal zweet kosten. Sterkte met je tempo. Jarinda van Splunter (Ouddorp) Vijftien pluspunten voor Havo en twaalf voor VWO is schitterend. Heb je zin in Mid delharnis? Wel janmier van dat knusse Stel- lendam. 't Zal wennen zijn. Ton, Reinier en Pieter van Schalk (Stellendam) Van harte welkom bij onze puzzelaars. Ton en Pieter geven jullie je geboortedatum en jaar eens een keer aan mij door. En een pas foto wordt ook heel erg gewaardeerd. Schrijf maar eens wat over jullie bedrijf. Kaas, kar nemelk, roomboter en al dat lekkers. Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) Oom Ko kan je gerust stellen: De envelop zonder afzender was niet van jou. Van wie hij wel was is nog niet duidelijk. Kees Both en Mark Kievit stalen de show. MIDDELHARNIS - Toen de HaFa-leerlingen van de Muziekschool Goeree- Overflakkee zaterdag 4 december jl. in de Notenkraker arriveerden, lag er al een stapel cadeautjes voor hen klaar. Sinterklaas had voor alle deelnemers aan de voorspeelmiddag een pakje laten brengen. Maar er moest eerst gemusiceerd worden, en dat gebeurde naar hartelust! Het publiek genoot van de diverse optredens op trompet, bugel, euphonium saxofoon en slagwerk. Saxofoondocent Max Nunnemaker had met zijn leerlingen een gezamenlijk prograinma ingestudeerd. Hij vertelde hoe leuk het is om deze enthousiaste groep les te geven. Max speelde zelf mee op zijn bas-saxofoon en kreeg het publiek aan het zingen toen het ensemble 'Sinterklaas is jarig' ten gehore bracht. De jongste deelnemers Kees Both (6 jaar) en Mark Kievit (8 jaar) stalen de show met hun duet voor trommels. Deze middag trad ook het opleidingsorkest van Sempre Crescendo uit Middelhamis- Sommelsdijk op, dat sinds september onder leiding staat van Ivo Kouwenhoven. Sinter klaas had voor de muzikanten van het opleidingsorkest een leuke verrassing. Zij kregen een vrolijk geel t-shirt met opdruk uitgereikt. Het was een leuk gezicht om de leerlingen in hun nieuwe outfit te zien optreden. Samenspel is leerzaam maar bovendien leuk! Sempre Crescendo biedt haar leerlingen de mogelijkheid om ervaring op te doen in het opleidingsorkest. Beginnende muzikanten mogen al snel in dit orkest meespelen, wat zeer stimulerend werkt. De lessen aan de Muziekschool en samenspel in het opleidingsorkest onder leiding van een volledig bevoegde dirigent, vormen een prima combinatie voor een gedegen muziekopleiding. Voor meer informatie, of om met les te starten, kan men bellen naar Will van Vliet, tel.: 0187-485890. Er is weer plaats op alle instrumenten. Hen'. Ger. Zangvereniging en Osanna in Excelsis o. l. v. Ad Holster en Nelly Holsier aan de piano. Op vrijdagavond 17 december hoopt de Elza Vis-De Clercq Stichting t.g.v. haar komende 3e lustrum wederom een Advent-Kerst- Solo- en Samen zangconcert te verzorgen in de Augus- tijnenkerk aan de Voorstraat. De aan vangstijd is om 19.30 uur en de toe gang is gratis. Een uitgebreid programmaboekje met de gezongen teksten en toelichting van alle mede werkers kost 1,= Deze muziek avond in de oudste binnenstadkerk onderstreept mede door de prachtige akoestiek en het historische Maar- schalkerweerdt-orgel de prettige samenwerking van predikant, kerk bestuur en kosterij. Er zal wel een col lecte worden gehouden ter dekking van de gemaakte onkosten op deze avond. Dit tweede Advents-Kerst-Samenzangcon- cert vindt plaats onder de algehele muzikale leiding van de bekende concertzanger Pieter Vis. Hij heeft het programma geheel met Nederlandstalige bekende en onbekende kersthederen samengesteld. Ds. J. Belder zal op deze avond het bekende kerstevangelie van Lucas lezen. Verder werken mee de Dordtse mezzo-sopraan Inez Wong Chung - Slot, in het dagelijks leven oogarts, de Utrechtse fluitiste Janet Ras, haar jongere collega Martha de Lange uit Alblasserdam en de Papendrechtse harpiste Maria Baas. Daarnaast verlenen drie hulskoren van de Augustijnenkerk hun medewerking, te weten de Herv. Ger. Zangvereniging 'Osan na in Excelsis' en het 'Jeugdkoor Tehillah' o.l.v. Ad Holster met echtgenote Nelly Hol ster aan het klavier. Ook het kinderkoor 'Osanna' o.l.v. Gijs Zonnenberg zal van zich laten horen. Met muzikale inbreng en onder steuning van de organist Lennert Knops, uit Nieuwe Tonge, en het pianospel van Jeroen de Weerdt met trompetspel van David van Kwawegen bereidt men zich voor op de komende herdenking van de geboorte van Jezus Christus, anno 2004. Tijdens dit saraenzang-concert klinken er ook minder bekende werken voor koor- en solozang. Twee Utrechtse toondichters staan deze avond centraal. De 85-jarige musicolo ge dr. Nancy van der Eist 1919) heeft speci aal voor de fluitiste Janet Loen-Ras een aria in Barokstijl gecomponeerd. Janet is weer de kleindochter van de andere jubilerende musici op deze avond Jan-Hendrik Ras. Van hem klirjkt het mooie korte werk 'Want alzo lief had God de wereld'. De twee koren 'Osanna in Excelsis' en het Jeugdjoor 'The- hillah' o.l.v. Ad Holster verzorgen deze eer ste uivoering in Dordrecht. Zowel de mezzo sopraan Inez Wong Chung-Slot als Pieter Vis, bas-bariton, vertolken nog enkele duet ten en sololiederen van zowel Van der Eist als wel haar stadgenoot Ras. In 2005 is het honderd jaar geleden dat deze laatstgenoem de gereformeerde kerkorganist werd gebo ren. Voor het jaar 2005 zijn er weer mooie con certen gepland. Twee er van noem kunt u alvast noteren, het concert op 12 maart met het vermaarde Urker Visserskoor Crescendo o.l.v. Lou Kramer met orgelbegeleiding van Lennert Knops, Van dit concert wordt een cd-opnamen gemaakt t.b.v. Gevangeniszorg Nederland. En op vrijdagavond 18 december 2005 hoopt concertzanger Pieter Vis samen met, door tussenkomst van de Oostenrijkse Ambassadeur in Nederland en de afd. Oos tenrijkse Handelsattaché, het wereldberoem de 'Wiltemer Sangerknaben Chor' in een kerstconcert te laten optreden. Bel (0187) 47 10 20 of mail naar algemeen@gebr-d

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 17