''Licht van de Bijbel over de liuidige ontwikkelingen in de wereld'' Geurende, kleurende winterbloemen Gemeente Middelharnis stelt begroting vast EIIAIIDEn-tllEUWS Jaarlijkse eindtijd-bijbelstudie Frank Ouweneel: "Nederland bevindt zich in een crisis Ou Ellanden-NJeuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt Dammen en schaken in Ouddorp Meer overgewicht bij jongeren op Goeree-Overflakkee Het hoogtepunt van het parlementaire jaar Zwarte Pion 1 verslaat koploper Islam-terrorisme "LICHT mHÜEBUBEL yVER DE HUIDIGE 'NmiKKEUMGEN DE WEREIir Eindtijd-Bijbeistudie tam: Bijbels licht Véel mensen denken dat er buiten 's winters hooguit een kerstroos bloeit, maar wie even bij kwekers en tuincentra rondkijkt ontdekt al snel veel meer planten die uitgerekend de winter als bloeitijd hebben gekozen. Ze zijn inderdaad betrekkelijk zeldzaam (geen honderden, maar tientallen soorten) en trekken dan ook volop de aandacht. Helemaal als ze ook nog eens lekker geuren en dat komt vaker voor dan u waarschijnlijk denkt. Ruime variatie lïiintips voor december Kerstactiviteiten wijk- vereniging 'De Zwaluw' Kerstbingo Computercursus Dammen Schaken Uitslagen schaken 12e ronde: In 2003 onderzocht de GGD middels een enquête de gezondheid van jonge ren in de regio. Hiervan zijn nu de resultaten bekend. Uit het onderzoek blijkt dat 20 van de mannen en 23 van de vrouwen van 18-25 jaar te maken hebben met (ernstig) overge wicht. Met name op Goeree Overflak- kee komt overgewicht meer voor. Om overgewicht te voorkomen, moeten jongeren gezonder gaan eten en meer bewegen. Uit het onderzoek dat slechts een derde van de jongeren twee keer per week minstens een uur aan lichaamsbeweging doet. Door Roeland van Mourik MIDDELHARNIS - Het hoogtepunt van het parlementaire jaar wordt het genoemd. De algemene beschouwin gen en het vaststellen van de begro ting. Vorige week donderdag was het weer zover voor de raadsleden en het college van burgemeesters en wethou ders van Middelharnis. Het ging er amicaal aan toe op deze speciale raadsvergadering die om twee uur 's middags begon en om half twee 's nachts eindigde. VDB78-raadslid Groenendijk in de wandelgangen tegen VVD-raadslid Van Es: „Hee Dingeman, er gaat het gerucht dat jij je haar blondeert." Sympathiek Geblader Einduitslag zeeviswedstrijden 2004 HSV 'de Viscromte' PAGINA 10 VRUDAG 10 DECEMBER 2004 OUDE TONGE - Vorig jaar werd begin december in het Prieel van De Staver in Sommelsdijk door Frank Ouweneel een eindtijd-bijbelstudie gehouden. Ook dit jaar is er, volgens Ouweneel, zéker weer aanleiding om een dergelijke studie te houden. De eindtijd-bijbelstudie wordt deze keer gehouden in Oude Tonge in het gebouw van CBS 'De Bron'. Nadat Ouweneel drieëndertig ja;ir in het zakenleven actief is geweest, verkocht hij zijn bedrijf en is zich volledig gaan toeleg gen op Bijbelstudie. Evenals voorgaande jaren gaat hij ook dit jaar in de Bijbelstudies, die plaatsvinden rondom de jaarwisseling, in verschillende plaatsen in het land, het hebben over "Het licht van de Bijbel over de huidige ontwik kelingen in de wereld". Ouweneel vindt dat er een duidelijk verband is tussen de gebeur tenissen in het bijna afgelopen jaar en de eindtijd. Volgens hem worden al de dingen die er gebeuren in de Bijbel beschreven. Nauwgezet heeft Ouweneel ook in dit jaar weer het wereldnieuws gevolgd. Op de Bij belstudie in 'De Bron' heeft hij dit nieuws als het ware gebundeld, in een computerpre- sentatie. Met behulp van de moderne media verzorgt Ouweneel zijn studie via een groot scherm. Met wel meer dan vijfhonderd indringende beelden hoopt hij de aanwezi gen te confronteren met de actualiteit van de Bijbel. Want over de actualiteit van 'deze twaalfhonderd pagina's tellende brief van God' laat Ouweneel geen twijfel bestaan. Ook dit jaar is er, volgens Ouweneel, weer alle aanleiding om over de eindtijd na te EI^!SE131S^ 1ê'':'M -^"^Z.,/ door Frank Ouweneel ^it0ltf'-^y hnofogic Veel inMngead beeldmateriaal zsl met behulp van een bsamer worden geprojecteerd smsaaBM De poster met de uitnodiging voor de studie in Oude Tonge. Frank Ouweneel verzorgt de jaarlijkse Eindtijd-bijbelstudie. denken. "2004 zal in ons geheugen gegrift blijven als het jaar waarin het islam-terroris me keihard Europa binnendrong; zelfs ons eigen land bevindt zich daardoor in een regelrechte crisis," aldus Ouweneel. Moeiteloos somt Ouweneel zaken op die vol gens hem er op wijzen dat de eindtijd aan staande is; "Wereldwijd blijft Al-Qaida onvermoeibaar doorgaan met aanslagen en dreigingen. De Olympische Spelen in Athene moesten voor anderhalf miljard euro worden beveiligd. Irak blijft een gloeiend hete oor log-brandhaard die steeds verder escaleert. En wat te denken van de ontelbare rampen, overstromingen en orkanen? Wat betekent de stijging van de olieprijs van 29 per vat naar 50 per vat? Welhaast de totale econo mische machinerie was afhankelijk van de herverkiezing van de corrupte Venezuela- president. En hoe zit het eigenlijk met de (schijnbaar onzichtbare) absolute macht van Saoedi-Arabië? Hells Angels tergden over heid en burgers. De vervolging van en de processen tegen Dutroux en Foumiret ver vulden het gehele continent met afschuw. In Rotterdam werden de eerste burgers voor zien van de onderhuidse chip die letterlijk wordt genoemd in het Bijbelboek Openba ring. De internationale atoom-'waakhond' El-B aradei meldt in april 2004 dat het groot ste gedeelte van het kern-materiaal in de wereld in handen is van schurken." Volgende week woensdag hoopt Ouweneel opnieuw Bijbels licht te laten schijnen op politiek, economie, normenhantering, psy chologie, religie, technologie, wereldmach ten, geweld, rampen, etc. Ondersteund door honderden indringende beelden zal hij stilstaan bij de nauwkeurig heid waarmee de Bijbel over de actuele gebeurtenissen schrijft. Het meest opmerke lijke daarbij is dat de Bijbel helder aangeeft dat wij leven in de eindtijd; het tijdperk kort voor de wederkomst van Jezus Christus. De avond wordt gehouden op woensdag 15 december in het schoolgebouw C.B.S. 'De Bron', Melkweg 75 te Oude Tonge, aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis en er wordt koffie geschonken. Winterbloeiende heesters komen meestal erg mooi uit als ze voor een wat donkerder achtergrond staan, een haag bijvoorbeeld of een muur. Sommige bloeien aan kale takken, andere zijn wintergroen. Allemaal hebben ze systemen ontwikkeld om de kou ook bloeiend fier het hoofd te bieden. Enkele door tijdens vorst tijdelijk het vocht uit de bloemen te pompen, andere door het suikergehalte in het sap op te voeren. Dat werkt als antivries. Heel geliefd zijn diverse sneeuwballen, bijv. Viburnum x bodnanten- se. Deze soort kent sterke cultivars die van herfst tot lente dichtbezet zijn met trossen opvallend geurende bloemen (roze bij 'Dawn', don kerroze bij 'Charles Lamont'). Veel andere sneeuwballen, bijv. V. tinus 'Eve Price' bloeien wit en geuren wat subtieler. De naaktbloei- ende jasmijn, Jasminum nudiflorum, bloeit geel van december tot april. Plant hem zo dat u hem vanuit huis goed kunt zien. Toverhazelaars, o.a. Hamamelis x intermedia, verrassen in de herfst al met een prachtige bladkleur, maar excelleren in de winter met spin achtige bloemen in allerlei tinten (meestal geel, maar oranje bij 'Jele- na', wijnrood bij 'Diane', bruinrood bij 'Feuerzauber' en violetrood bij 'Lansing'). Diverse mahoniestruiken steken vanaf februari hun geurende, gele bloeiaren boven het stekelige blad uit, bijv. Mahonia media 'Charity', 'Buckland' en 'Winter Sun'. De Japanse kers Pru nus subhirtella 'Autumnalis Rosea' bloeit roze van november tot maart. De identieke 'Autumnalis' bloeit wit. Gele kornoelje (Comus mas) is aan het eind van de winter helemaal overdekt met gele bloempjes (ook goed op de vaas!). Er zijn zelfs winterbloeiende kam- perfoehes, bijv. de struikvonnige Lonicera x purpusü 'Winter Beau ty' en de eveneens wit bloeiende L. fragrantissima. Beide geuren ver rukkelijk zoet. Even heeriijk geuren de gele (met paars hart) klokjes- bloemen van de echte winterbloeiers (Chimonanthus praecox), fantastische, langzaam groeiende struiken (tot 2,5 m hoog). Bij goed weer kan ook de staartaar (Stachyurus praecox) al aan het eind van de winter bloeien (tot in april, in diverse gele tinten). De verschillende winterheides, vooral de wintergroene Erica camea- en E. darleyensis- Winterbloeiers, zoals de toverhazelaar, zorgen voor een kleurtje in de wintertuin. (FmoR.r.d. burg/PPH) cultivars, stelen dichter bij de grond (en in bakken) de show met bloeitinten die variëren van roze en lila tot paars en wit. Ze zijn er ook met geel of anders gekleurd loof. Onderhoud Al deze planten zijn meer dan voldoende winterhard. Een feest om ze in de tuin te hebben. Geef in het voorjaar een goede basisbemesting met organische mest. Als snoei nodig is, kan dat na de bloei. In pot gekweekte planten kunt u ook nu tijdens vorstvrije perioden in de grond zetten. Deze maand is ideaal voor wintersnoei, reparatie, onderhoud en con- structiewerk in de tuin. Ook het planten en verplanten van bladver liezende bomen struiken kan prima. Zolang het niet vriest. De rest van het tuinwerk ligt vrijwel stil, maar u kunt nog steeds de lege plan tenbakken vullen met kleurige, lage winterbloeiers en besdragers. SOMMELSDIJK - Wijkvereniging 'De Zwaluw', aan de Sperwer 5 te Sommelsdijk heeft rond de Kerstdagen de volgende acti viteiten georganiseerd: Op dinsdag 14 december is er een avond bloemschikken in het wijkgebouw ook deze zal er weer een prachtig kerstuk worden gemaakt. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Men kan zich hiervoor opgeven tot 11 december bij A. Knape, tel.: 485945. Deze avond begint om 20.00 uur en wordt ver zorgd door Bloemsierkunst 'Bastiaan'. De kosten hiervoor liggen rond de 20 euro, incl. een consumptie. Zaterdag 18 december wordt er weer de tra ditionele kerstbingo georganiseerd met een tal aan mooie prijzen, die met kerst te maken hebben. We draaien deze keer acht bingo- ronden en natuurlijk een superverloting. De prijzen voor een bingokaartje en/of een loot je is slechts 0,50 eurocent p. De zaal gaat open om 19.15 uur en er wordt om 20.00 uur begonnen. Graag wil wijkvereniging 'De Zwaluw' in januari weer starten met een computercursus voor beginners. Er is al een aantal deelne mers, maar er kunnen er nog enkelen bij. Ook is er nog steeds vraag naar een cursus digitale fotobewerking. Heeft u voor deze cursussen interesse? Neem dan contact op met Annemarie Knap: tel.: 485945. Het was een hevige strijd tussen de dammers die een slagersachtergrond hebben, namelijk Jaap van Koppen en Henk Floresteijn. De met zwart spelende slager uit Ouddorp trok aan het langste eind. Hij fileerde de stand van de oud-voorzitter met vaardige hand en trok zo de winst naar zich toe. In de partij van Wim van Schie tegen de hui dige voorzitter, Arie de Mik sr., nam Van Schie een wat dure dam. Ook de Mik sr. liep naar dam, maar per abuis gaf hij een schijf teveel terug aan Van Schie, waardoor deze, met ieder een dam, een schijf voordeel had. Toen van Schie koos voor een eindspel met 2 dammen en 2 schijven tegen 1 dam en 3 schijven, had de Mik sr. genoeg gezien en gaf zich gewonnen. Uitslagen dammen 12e ronde: Jaap van Koppen - Henk Floresteijn .0-3 Wim van Schie - Arie de Mik Sr3-0 Doordat het Ie team aantrad tegen de scha kers van Oude-Tonge, bleef er maar een beperkt aantal wedstrijden over. Willie Tanis-Koole speelde een puike partij tegen Piet Speelman; lange tijd zag het er zelfs naar uit dat Willie zou gaan winnen, maar de taaiheid en vindingrijkheid van Piet voor kwam dat en zo eindigde de partij in remise. Bonne Faber ging als een mes door de zwar te Siciliaan van Hans van Esveld. Hans, toch wel een kenner van diverse Siciüaanse sys temen, kwam er niet echt aan te pas en moest zich rond de 25e zet gewonnen geven. Bon ne, in topvorm op dit moment, is iemand om rekening mee te houden de komende weken. Eeuwit Santifort speelde met veel jeugdig élan tegen zijn opponent van deze avond Peter Klink. Eeuwit had meer ruimte en had duidelijk voordeel. Peter hielp hem een handje door een afzichtelijke blunder, maar ook dat behoort tot het spel. Adam van Huizen heeft duidelijk niet zijn seizoen. Tegen Maart Breen ging het vanuit de opening nog wel goed, maar daarna raak te Adam het spoor bijster. Maart daarente gen bleef bij de les en duwde Adam van het bord. Jan Verzijden en Albert Schaeffer maakten elkaar het leven zuur. Het bekende midden gambiet van Albert heeft al vele slachtoffers gemaakt op de vereniging en ook nu leek Jan aan die lijst te worden toegevoegd. Een moment van onachtzaamheid deed de partij kantelen (penning) en Albert moest een stuk geven. Jan was tevreden met zijn prestatie, want hij stond naar eigen zeggen met de rug tegen de muur en stond op het punt op te geven. Het kan verkeren op een avond. Willie Tanis-Koole - Piet Speelman .rem. Bonne Faber - Hans van Esveld1-0 Eeuwit Santifort - Peter Klink1-0 Adam van Huizen - Maart Breen0-1 Jan Verzijden - Albert Schaeffer1-0 Een andere opvallende uitkomst is dat 10% van de vrouwen van 18-25 jaar angst- of concentratieproblemen heeft. Van de man nen is dit 8%. Depressie komt bij 10% van de vrouwen en bij 6% van de mannen voor. Jongeren met psychische problemen hebben een verhoogd risico op psychische proble- 's Middag kregen de politieke partijen de gelegenheid om in twintig minuten hun standpunten voor het komende jaar uiteen te zetten, 's Avonds reageerden de verantwoor delijke wethouders op hun uiteenzettingen. Burgemeester De Vries-Hommes beet het spits af met een reactie op de uiteenzetting van de SGP. Die partij stelde dat de moord op Theo van Gogh en de daaruit voortvloei ende discussie over de vrijheid van menings uiting, de gemoederen in Nederland erg bezig houden. Nederland wordt steeds meer een land waar alles moet kunnen en mogen. En dat baart de SGP zorgen. De burgemeester deelde deze zorg, maar stelde dat er in de normen- en waardendis cussie altijd 'rekkelijken en preciezen' zul len zijn. Het is belangrijk om in de gemeen te Middelharnis als rekkelijken en preciezen rekening met elkaar te houden. "Houdt voordturend in je achterhoofd dat je respect voor de ander moet blijven hebben", hield De Vries de raad voor. De wethouders gingen ook in op de moties en de amendementen die de politieke partij en indienden naar aanleiding van de begro ting 2005. Hoewel de wethouders de meeste moties en amendementen "sympathiek" vonden, werden ze toch grotendeels ontra den. Wethouder Slootweg deed in zijn betoog een dringende oproep om het perso neel op het gemeentehuis uit te breiden. "Een absolute noodzaak", zei hij "We heb ben nu te weinig personeel. Dat betekent dat de er een te hoge belasting op de huidige medewerkers ligt. En dat is een onbehoorlij ke manier van omgang met ons personeel." Bijzonder lang werd er stilgestaan bij de subsidieverstrekking aan de Stichting Com- panen. Wethouder De Jong had dat ook wel verwacht en bewaarde dit punt in zijn betoog tot het laatst. De bezuinigingsregel van 7,5%, die integraal over de voorzieningen in Middelharnis werd uitgevoerd, viel bij de Stichting Companen niet in goede aarde. Dat' leidde tot een inhoudelijk verschil van inzicht tussen wethouder De Jong en Sdch-,. ting Companen over het uitvoeren van de begroting. De Jong werd daarin een starre houding verweten. Ook de raad nam hem die starre houding kwalijk en adviseerde De' Jong om de verhoudingen weer te herstellen. Na het betoog werden de amendementen en moties vastgesteld. Een lastige klus, die heel wat inspanning vereist. De moties en amen dementen hadden allemaal verschillende nummers en de raadsleden moesten de goe- de motie of het goede amendement met het goede nummer voor zich hebben. Dat zorg-; de voor een hoop geblader en de burgemees- ter moest herhaaldijk vragen of iedereen hei; goede papier voor zich had. Nadat de financiële gevolgen van het stem gedrag over de moties en amendementen' duidelijk was, werd er door de gezamenlijke fracties een amendement ter verlaging van.^ de OZB-tarieven voorgesteld. Deze moet volgens de raad van 11,5% naar 5%. Het. bedrag dat daarmee gemoeid is, moet gedekt worden door 25.000 te bezuinigen op de personeelskosten van het gemeentehuis en, door de vervanging van de centrale verwar-, ming van het gemeentehuis uit te stellen. Het restant van het bedrag wordt ten laste van de Algemene Reserve gebracht. Daarmee werd de begroting sluitend en konden alle partijen; met de begroting 2005 leven. De begroting' werd vastgesteld. "Geven en nemen", dat is belangrijk tijdens, deze vergadering, verklaarde VVD-raadslid Osinga na afloop. De ChristenUnie toonde zich gelukkig met het feit dat één van hun ingediende moties unaniem werd aangeno-' men. De burgemeester vond dat de vergade ring "goed verliep". Ondanks het late tijdstip werd er door de raadsleden druk nagepraat bij het geopende rolluik van het keukentje van het gemeentehuis. De borrel en de bijbe horende hapjes lieten de raadsleden zich; goed smaken. In de 2e klasse RSB heeft de Zwarte Pion 1 uit Middelharnis, de koppositie heroverd door een 5-3 uitoverwinning te behalen op de Penning I uit Rozenburg. Voorafgaand aan het duel tussen de num mers één en drie was duidelijk dat wie dit duel zou gaan winnen de beste kampioen kansen zou houden. Met 4 remises, 3 over winningen (2 van de invallers) en slechts 1 nederlaag, bewees de Zwarte Pion uit het juiste hout te zijn gesneden. Zo was het aan bord 8 invaller Rinus Bom, die van begin af aan met zwart de strijd dic teerde en zijn partij in winst wist om te zet ten. Aan bord 7 speelde Maarten v.d. Waal minder gelukkig; hij verblunderde zijn mooie stelling met een onnodig en foutief stukoffer. Wim v.d. Staaij aan bord 6 speel de zeer geïnspireerd, als een echte teamscha ker en wist fraai een pion en vervolgens de partij te winnen. Johan du Pree invaller aan bord 5, overspeelde in het vroege midden- spel zijn tegenstander en verslapte daarna niet meer. Wim Peeman, die als teamleider twee invallers moest opstellen, speelde beheerst en hield met zwart zijn tegenstan der op remise. Cesar van Prooijen stond vanuit een dame gambiet, met het loperpaar gedurende de gehele partij op de rand van winst, maar liet zijn tegenstander in het eindspel ontsnappen. Martin Verolme met zwart, hield in een Scandinaviër de gelijkopgaande strijd na zo'n 25 zetten voor gezien en aanvaarde het remise aanbod van wit. Tenslotte Bram Mourik aan bord 1, zag tegen tegenstander ds. Seeleman in een men tijdens de volwassenheid. Bijna één op de drie mannen en één op de vier vrouwen van 18-25 jaar roken dagelijks. Dit is ongeveer gelijk gebleven sinds de vorige enquête vijfjaar geleden. 56% van de mannen en 18% van de vrouwen dronken in de vier weken voorafgaand aan het onder zoek, vijf keer of vaker alcohol. Vijf jaar geleden was dit 59% van de mannen en 19% van de vrouwen. Onveihg vrijen, en daarmee het vóórkomen van seksueel overdraagbare aandoeningen en ongewenste zwangerschappen, neemt toe. Op de Zuid-Hollandse eilanden gebruikt 43% van de jongeren van 18-25 jaar (vrij wel) nooit een condoom. Ook bij jongeren tussen de 18-25 jaar lijken al sociaal-economische gezondheidsver- schillen aanwezig te zijn. Jongeren met een lagere opleiding roken vaker, hebben meer psychosociale problemen en sporten minder vaak dan jongeren met een hogere opleiding. Het onderzoek van de GGD was gericht op de leeftijdsgroep 18-25 jaar. 1.366 jongeren uit deze leeftijdsgroep vulden de enquête in. In het onderzoek werd vooral aandacht besteed aan gezondheidsthema's die op gemeentelijk niveau kunnen worden beïn vloed, zoals lichamelijke en geestelijke gezondheid, voeding en gewicht, roken, alcohol en druggebruik, seksualiteit, sport en vrijetijdsbesteding, criminaliteit, sociale veiligheid en politieke betrokkenheid. konings-indiër af van de rokade en had van uit de opening een klein positioneel voor deel. Na een pionoffer van zwart, wat wit niet aannam werd zijn voordeel teniet gedaan. Na vervolgens een wit schijnoffer van de loper, wat zwart op zijn beurt niet aannam, had Bram weer voordeel. De partij eindigde tenslotte geforceerd in remise omdat de witte koning zich niet aan eeuwig schaak kon onttrekken. Al met al een prima resultaat, waarmee de Zwarte Pion na vier van de zeven ronden voorlopig de koppositie overneemt in de 2e klasse RSB. Op zaterdag 27 november werd de laatste zeeviswedstrijd 2004 georganiseerd bij Hen gelsportvereniging 'de Viscromte'. Daar mee werd het jaar afgesloten voor deze groep wedstrijdvissers. Er kan worden teruggezien op een geslaagde competitie, waarbij de belangstelling voor deze wed strijden goed te noemen was. Op de diverse locaties werd behoorlijk vis gevangen en de weersomstandigheden bleven gelukkig in het voordeel uitpakken. Samenvattend kan dan ook worden gezegd dat het een zeer geslaagd wedstrijdseizoen was. De organisa tie adviseert iedere enthousiaste zeevisser om eens een dag mee te vissen, met plezier aan de waterkant, het wedstrijd element in het achterhoofd en aan het einde van de dag de prijsuitreiking, gezellig met een hapje en drankje. U bent van harte welkom bij de wedstrijden in 2005 en verder! Meer informatie over deze wedstrijden, de verzamellocatie, de wedstrijddata, de tijden, inkoop aas en de wedstrijdlocaties kunt u in 2005 krijgen bij: Kees Struik (tel.; 0187- 601527) en Leo Bolier (e-mail: bo!us@zee- landnet.nl). De zeeviswedstrijden beginnen weer op zaterdag 12 februari 2005. Onderstaand de eindstand van 6 wedstrijder(: Nr. Naam: Punten: 1. H. van Heukelen9 628 cm 2. N. Bazen28 447 cm 3. T.Pijl33 376 cm 4. J. Landman37 568 cm 5. D. Saarloos39 226 cm 6. A. van Heukelen42 297 cm 7. M. Knöps46 208 cm 8. H.Vermeulen48 317 cih 9. A. Schaaf49 341 cm 10. T.Knol52 156 cm 11. P. v.d. Groef54 179 cm 12. K. Struik56 234 cm 13. A. Koole58 105 cm 14. M. Nagtegaal63 304 cm 15. J. Mastenbroek63 170 cm 16. H. vanSeters65 149 cm 17. W. Mehssant68 77 cm 18. L. Bolier71 60 cm 19. J. Schans72 85 cm 20. J. van Broekhoven74 59 cm 21. W. Schaaf76 106 cm 22. H. Knops77 52 cm 23. R. Rijke79 82 cm 24. G. vanZielst81 20 cm 25. P. van Nimwegen82 52 cm 26. C. Westdijk85 53 cm

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 14