mmmm. Ouddorp 6 december 1944, 60 jaar geleden Prijswinnaars Sloffie Spongebob fotowedstrijd bij ''Sloffie" Sponsoractie voor Bibliotheek voor Blinden en slechtzienden mm M ^iiöiii-üiïïiLiLffliiBiÊii m mmw n/lorgen weer inzameling goederen Oost Europa Werkgroep Middelharnis EIIAtlDEtl-niEUliifS Kerstzangavond in Hervormde Kerk Middelharnis Terugblik Psallite Deo Iedere zaterdagmorgen tussen 9 en 10 uur kun je op Radio Flakkee luisteren naar het programma 'Sloffie'. Een gezellig programma voor alle kinderen! Een paar weken geleden was er een fotowedstrijd in het programma. Wie bij de carwash van garage Knöps met Spongebob op de foto ging, maakte kans op een leuke Sponge- bobprijs. Afgelopen zaterdag kwamen zes prijswinnaars in de studio van Radio Flakkee om hun Spongebobprijs op te halen. Het was erg spannend om in de studio te kijken en ook te weten datje op de radio komt. Zo'n microfoon is dan eigenlijk wel een beetje eng. De volgende kinderen hebben de prijzen gewonnen: Stephan, Luuk, Viktor, Steven, Noëlle en Chantal. Viktor was met twee jaar de jongste prijs winnaar. Chantal met 12 jaar de oudste. Zo zie je maar: 'Sloffie' is er dus voor elk kind! Lijkt het jou ook leuk om iets leuks te vertellen op de radio? Dan kan dat. Je mag vertellen over je hobby, je huisdier of wat jijzelf leuk vindt. Stuur een mailtje met je naam en je leeftijd naar: sloffiel@zonnet.nl. En zet erbij watje wilt vertel len. Of schrijf een briefje naar Radio Flakkee, t.a.v. Sloffie, postbus 191, 3240 AD Middelhamis. A.s. zaterdag kan je in "Sloffie" weer een nieuw verslag horen. Want op woensdag 1 december is 'Sloffie' bij "Het grote feest van Sinterklaas" in sport complex De Staver. 'Sloffie' is een programma van Dick, Sanne en Nick. Het jubileumconcert van Jongeren koor Psallite Deo is inmiddels achter de rug. Het koor kan terugzien op een heel mooi concert met een goed gevuld kerkgebouw. 90 jaar geleden 19 November tot 5 December 1914 Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan PLAATSELIJK NiEUWS. GËMEN6D NIEUWS. Gevraagd tegen 1 Maart 1915 een uit één gezin, bij A. BUIJS, onder Bij ons vertrek naar Utrecht, Mau- ritsstr. 74 roepen we allen een har- leiyk vaarwel toe. M. 'WOLTERS, 3582 en Echtgenoote, 'Wegens aanschaffing van een Electromotor TE KOOP aangeboden voor f S©©.— een bijna nieuwe 3 P.K, Benzinemotor met Waterkoel vat geheel compleet. Is weiaig gebruikt, heeft nooit ge weigerd In werking te zien en kan ook zekeren tijd op proet verkregen worden. 8579 Firma W, VAN GENT Jr., Stoomdrukkerij, Ridderkerk. P.S. Voor Dorschmotor practisch, kan ook op wielen geplaatst worden. Bij akte d in 18 November 1914 voor Notaris Jan van Ispelen ter stand plaats ÜUDE-TÜNGE, verleden heeft de ondergeteekende ARIJ HOBBEL Senior, Zaadhandelaar en Landbou wer, wonende te üoitgensplaat en al daar uitoefeoende eenen handel in en het teelen van Land- Bloem en Tuin- bouwzaden, uitdrukkelijk het recht verleend aan den mede ondergetee kende ARIJ HOBBEL Junior, Zaad handelaar, wonende te Ooltgensplaat door wie de gemelde handel in- en het teelen van Land- Bloem en Tuin- bouwzadeu vanaf den 16 November 1914 wordt voortgezet, zulks te doen onder de firma ))A. HOBBELs, heizij alleen, hetzij in vereeniging met an deren en daartoe die firma te gebrui ken en te teekenen, echter zonder dat genoemde Arij Hobbel Senior, immer in de baten of lasten der zaken van die firma zal deelen of dragen, noch wegens eenige verbintenis voor reke ning der gemelde firma aangegaan, aansprakelijk of verbonden zal wezen, Geschiedende deze bekendmaking ingevolge artikel 30 van hot Wetboek van Koophandel. 8583 A. HOBBEL. A. HOBBEL Publikatie van de Vereniging Streeianuseuni, Kei1(straat, Sommelsdijk. E.Bl. Op dinsdag 6 december 1944, om 15.20 uur maakte een Amerikaans vliegtuig een noodlanding in de polder het Oudeland van Ouddorp. Het gedeelte van de polder waar deze lan ding plaatsvond, werd de "Vijfhoek' genoemd. Voor iedere luister-CD die u via de site www.curadomi.nl koopt wordt via het CBB te Ermelo een gratis luister-CD weggegeven aan een blinde of slecht ziende. Het gaat om de luister-CD "Wereld van verschil" deel 1 en 2. Luistermuziek PAGINA 6 VRUDAG 3 DECEMBER 2004 zes prij.ywiiiiuiars van de Slojfw S/>ongcbob invcdstrlJL! iii de studio van Radio Ficikiiee. ]iM Op 17 december is er een groot kerstconcert in Middelhamis. Het Christelijk Mannen koor 'Alexander' uit Rotterdam o.l.v. Arjan Breukhoven, dat ruim 80 leden telt, en het 100 leden tellende 'Christelijk Gemengd Eilandenkoor' uit Zierikzee o.l.v. Peter Wil deman, zullen deze avond zingen. Ook het duo 'Friends', bestaande uit panfluitiste Gerlinda van den Berg en violiste Corrie Wielink, verlenen hun medewerking aan dit kerstconcert. En natuurlijk staat er veel samenzang op het programma. Organisten deze avond zijn Peter Wildeman en Arjan Breukhoven. Het belooft een mooie afwisse lende kerstzangavond te worden, met voor elk wat wils. De algehele leiding is in han den van ds. J. Joppe uit Sint-Maartensdijk. De entree bedraagt 4, kinderen tot 12 jaar mogen voor 2 naar binnen. De collecte deze avond is bestemd voor hospice 'Calan- do' te Dirksland. Iedereen hartelijk welkom. Ook na afloop van het concert hebben we met de leden en oud-leden van het koor een gezellige reünie gehad in Vita Nova. Kortom 13 november was voor het koor een schitte rende avond en hoopt dat u er ook van heeft kunnen genieten. Via deze weg wil Psallite Deo nogmaals al de sponsoren hartelijk dan ken voor hun gulle gaven. De collecte, bestemd voor de stichting "Schreeuw om Leven". Deze bracht 482,27 euro op. Alle gulle gevers hartelijk dank. Op donderdag 13 november beginnen we weer aan een nieuw repertoire. Dus eventu ele nieuwe leden opgelet, dan is het HET moment om eens een avondje mee te zingen met ons koor. We zingen in de Prins Maurits scholengemeenschap van 19.45 tot 22.00 uur. MIDDELHARNIS. l)e dekltiiedit A. Verhiirg van de Middelharuisclie, boot had 't ongeluk zijn liaiid zoo ernstig niet ecu spijker te ver- wondon dnl geneeskundige linlp noodzakelijk was. 25 Nov. aanslaande zal liet 2,''i jaar gele- den zijn dat altiier werd opgeridit de nin- ziekverceniging „Seni|)er Creseeiido." STAD 'T AAN HARINüVLll-T. In deze ge meente is eene danklielniging ingekomen van Belgiselie vliiclitelingen, wegens linnne goede verzorging. Maandagmorgen liad J. T. liet ongeluk door een venten op de zijde geliapt te wor den. Genecsknndige hnip werd terstond in- gcipepen. Ue gemeenterekeniiig over het jaar löi:! is goedgekeurd. Tegen een drietal iiersonen van elders is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der jaclilwel. Tegen T., is procesverbaal opgen\aakt, wegens openbare dronkenschap. De milicien W. Driesse is voor den militairen dienst afgekeurd. In deze gemeente is men bezig bivak mutsen en liuikhanden te maken voor de militairen. Donderdagmorgen geraakte een burrie van een wagen toebchoorende aan de firma K. Verniaas Zonen uit Middelharnis, in de tuiten van de Qez. waardoor grootc schrik onder de bewoners werd gebraeht. De vorige week ontstond er bij A. K. een schoorsteenbrand. De gcheele schoor steen en eenige kleedingstukken werden een prooi der viammen. Verzekering dekt de schade. -- vVuensdagavond kwam een onbekend persoon met paard en wagen, door de duis ternis misleidt, omgekeerd op de straatstce- ncn der Nieuwstraat terecht, wel een bewijs, dat hel met het licht niet al te best stond. DEN B01V1MEL. Door den Burgemeester is op verzoek van den Minister het builen van tarwe verboden door de bakkers. Door den Burgemeester is bevolen de broodprijzen van willehrood te verlagen en veihicd verhooging van tarwebrood. NlliUWi: TONGK, Met de oproeping door het polder bestnnr van Klinkerland voor een riijkbaas hebben' zieli !l sollicitanten aange meld, door genoemd heslnnr is Dinadagtnid- dnu daaruil benoemd lol dijldi.ias S. Volaarl Az. - Alhoewel men van vele gemeenlen lioord dnt de Uelgiselie vkichleliugeu weder uaar'.huH land zijn vcrtinkkcn, kan van hier gemeld wolden dal er van de •td aangekomenen er nog maar 3 zijn terng gekeerd. OIJUIXJRI'. (hik deze week zijn weer ne gen Belgische vluchtelingen naai hun eigen land teruggekeerd, zoodal thans hier maar enkelen meer overschieten. CiOEDERrtEDE. Als een bijzonderheid zij gemeld dat 1). v. T. deze week, nog rijpe aardbeien in zijn lidn heeft geplukt. Door de duislernis misleid geraakte paarden en wagen, geladen met Chicorei, van den landbouwer v, E., in de sloot. Hel duurde een gernimen lijd eer alles weder op het droogc was. De schade aan tuigage en Clticorie was boven wonder zeer gering. DIRKSLAND. De Bingcmecsler noodigd hen die luuiiie achuren of stallen zouden willen verhuren, tot het onder dak brengen van eventueel te interneeren militairen der oorlogvoerende raogcudhcdcn uit daarvan voor 22 Nov. a.s. bij hem («pgavc Ie doen. Ben vlijtige dienstbode onder onze ge meente verdiende dezen zomer wanneer ze, des namiddags met linar werk ondout was, hij haar vrouw hoven haar hunr nog een bankje van Honderd met een avonduurtje in zoogenaamde derde juin. (Nog zoo kwaad niet dunkt ous). HERKINGEN. De in deze gemeente ge huisveste vluchtelingen zijn ld. week Woens dag naar hunne woning te Antwerpen te ruggekeerd. Deze week passeerde deze jiSémeente een groote zwerm deenvogels of wilde zwa nen "wat meermalen een voorbode van een spoedig komenden winter wordt genoemd. In de woning van het hoofd der O. L. School alhier doet zich een geval va» Rood- vonk voor waartoe het vereiachte kenteeken aan de woning is aangebracht. In den tuin van A. Bestmanjnz. is ten gevolge van de planting van eene boon een opbrengst geoogst van 238 stuks of 1ons in gewichl. Df die op een ruim veld gezaaid toch een mudden zouden voortbrengen. Heden Donderdag werd alhier te mid dag omgeroepen alle inwoners verzocht wer den de straat voor liuinie woningen en er ven gelegen schoon te vegen. Het gerucht, deed de 'ronde Z. K. tl. de Prins, onze ge meente zou bezoeken. I'.en (irap? die even wel allen deed besluiten aan het verzoek gehoor te geven waardoor dan ook het dorp enkele oogcnblikkcn daarna in een heel wat ziodelijker positie verkeerde Twee uren in een wiiiliel gevangen ge- zelen. 1.. I. Dinsdag waren 2 dames uil de gemeente Den Bommel, n.l. M. J., en C. v. R voor een daagje naar Rotlerdam. De eene nu' moest even een winkel binnen in de Hee renstraat, daar zij .wat lang weg bleef gin,, de andere ook de winkel binnen om te zien waar haar vriendin bleef, maar toen zij de deur dicht deed viel de deur in het slot met dat gevolg dat zij er niet meer uit konden. Daar men geen smid kon krijgen was men buiten raad. Na lang over en weer schrijven met briefjes die men elkaar voor het raam liet lezen. (De fiance van de eene dame stond buiten voor de raam) kwam men tol het besluit om door het bovenlicht van de deur te kruipen, waardoor zij na veel moeite naar buiten kwamen. Zij waren blij weer uil Inoi gevangenis verlost te zijn. SüMMELSDIJK. 8584 Die dag kwam een Boeing Fortress B-17 G van over de Grevelingen aangevlogen en land de tussen de Slaperdijk en de Oudelandseweg. Deze Boeing was genummerd W 37944 R en was door de Amerikaanse vliegeniers het laatst gezien in de buurt van Merseburg Duits land als een struggler (een achterblijver in moeilijkheden). Het toestel behoorde tot de 486e Bombgroup en was die dag opgestegen van de basis Sudbury in Engeland. Door de gerezen moeilijkheden aan boord van de machine waagde de gezagvoerder het niet de Noordzee over te vliegen en naar de thuisbasis in Engeland terug te keren. De bommenwerper belandde in een mijnenveld! Door middel van een buiklanding baande het vliegtuig zich een weg door de grond waar door een aantal mijnen tot ontploffing kwam. Hierdoor ontstonden enkele gaten aan de onderkant van de romp. De machine kwam tot stilstand op een perceel land van Teun Tanis van de Druivenstee. De vliegers verlieten het toestel en werden kort daarna gevangen genomen door Duitse militairen die dicht in de buurt aan de Hazersweg waren gestationeerd. De Amerikanen wer den overgebracht naar de hoofdafdeling van de Duitse weermacht te Ouddorp. Daar wer- riCi siaunsiuii. Foto 's van de heer A. Roodzant, Middelhamis. Een Duitse militair in het wrak van de B 17 G. den zij ingeschreven als krijgsgevangenen. Klaas Verduin Jzn., Jan Kasteleijn Johzn., huisarts Van den Borgh en anderen waren ooggetuigen van deze niet alledaagse ge beurtenis. De bemanning van het toestel bestond uit negen vliegers. Eén van hen had een blessure aan zijn been en kon daardoor moeilijk lopen. Toch moest hij voor de Duit sers uitlopen naar hun eerste verblijf. De bemanning bestond uit: 1. R. C. Miller (piloot-gezagvoerder) 2, E. T. Barcikowski 3. F. C. Kinsier 4. R. M. Hobgood 5. M. W. Taylor 6. F. Ward 7. W. F. Effinger 8. J. H Mathis 9. S. Pavlic Zij kwamen terecht in Dulag Luft West, Duitsland, en hebben de oorlog gelukkig overleefd. De bemanning van een B-17 Vliegend Fort bestond gewoonlijk uit 10 koppen: 1. piloot-gezagvoerder 2. tweede piloot 3. navigator 4. bommenrichter 5. radiotelegrafist 6. boordmecanicien, rugkoepelschutter 7. buikkoepelschutter 8. rechterzij - buikschutter 9. linkterzij - buikschutter 10. staartschutter D. Hoogzand Er is in deze l<olommen stiel<emweg al heel wat afgesciireven over de beleende bisschop. Dat tieimelijl(e was achteraf gezien niet nodig. Al in de Jaren zestig stonden bladen van onverdacht orthodox- gereformeerde signatuur bol van de Sint- Nicolaas advertenties met bijbehorende illustraties. En dat terwijl de 'vaderen'ful mineerden tegen speculaaspoppen en andere paapse stoutigheden. Maar dat is verleden tijd. Sterker nog, als het zo door gaat zal de Sint vanzelf verdwijnen. Hij is inmiddels geheel in handen van de com mercie. En dat wordt de Sint eerdaags fataal. De intocht van de Sint begint al in oktober Een treurbuis-serie rond de Sint moest al in oktober van start gaan, er waren zoveel afleveringen ingepland. Dat de pakjesboot weken later binnenvoer deert kennelijk niemand. Op die manier is het verrassende van de kindervriend verd wenen. De Sint wordt een glimlachende man op een paard die oven/olie hallen met ouders en kinderen betreedt. Alle Pieten lijken voorgeprogrammeerde acteurs. Het zijn in ieder geval niet meer de spontane knechten van weleer Dat houdt de Sint, nog afgezien van de onstuimige opkomst van de kerstman, niet lang vol. Roe en zout hebben plaats gemaakt voor een pedagogisch verant woord tikje, en zelfs dat niet meer Bin nen afzienbare tjd is het voorbij met het strooien van suikerzoete sintsnoep. Wie kent nog de legenden die onlosmake lijk met deze roomse heilige verbonden zijn? Ook de pedagogische werking van de komst van de goedheiligman, alsmede het rijden op het dak en de magie van de schoorsteen verdwijnen uit het gezichts veld. Op het moment dat wij 'echte'Zwar te Pieten onder handbereik hebben ver dwijnen ze naar de achtergrond om plaats te maken voor de omvangrijke gestalte van de kerstman die alles In z'n eentje aankan. Op deze manier zal het feest van de surprise en de kleine geschenken plaats moeten maken voor echte cadeaus. De Sint loopt hierin wel vooruit, maar kan niet op tegen Santa. Met de Sint ver dwijnt niet alleen een roomse heilige, maar de hele santekraam van sintfolklo- re, liedjes, gedichten en saamhorigheid. Waar vinden we de Hollandse knusheid in 'optima forma'? Precies, niet rond de schreeuwerige kerstman, maar rond eigen huis en haard. Wat is lekkerder dan spe- culaas en warme chocolademelk? Ruilen we de roomse poppenkast in voor Ameri kaanse glitter en glamour Nou ja, glitter dat wordt in ons drassige land glibber Op de luister-CD van zanger en muzikant Rolof Mulder worden vele psalmen uit de bijbel voorgelezen onder begeleiding van prachtige muziek van zijn hand. Rolof Mul der is een bekende en maakt al jaren fantas tisch mooie reli-muziek. Een ideale CD voor visueel gehandicapte mensen. Maar, voor niet-gehandicapten is dit ook een prachtige aanwinst in het CD-rek, die zeer de moeite waard is om aan te schaffen. Een aantal fragmenten van deze unieke CD kunt u nu al beluisteren via de website www.curadomi.nl. Door uw aanschaf van deze luister-CD sponsort u een deel van de gratis luister-CD voor visueel gehandicapten. Hoe dit kan? Naast de bijdrage die u levert door de koop van de luister-CD wordt de gratis luister-CD ook gesponsord door Curadomi (organisatie voor thuiszorg), Asaf Westervoort (muziek distributie) en Rolof Mulder zelf De oor sprong van de luister-CD "Wereld van ver schil" ligt in het gelijknamige televisiepro gramma die Henk Binnendijk bij de Evange lische Omroep maakte. Iedere luister-CD bevat ruim een uur zachte luistermuziek van Rolof Mulder, waarbij vele Psalmen uit de bijbel worden voorgele zen door leke AndrÈ (EO), de bekende ds. Veenhuizen en Rolof Mulder. De luister-CD zijn te gebruiken als normale Audio CD, maar zijn ook te gebruiken op de computer. Op de computer kunt u de CD ook gebruiken om een heel aantal inspirerende bijbelstudies te lezen over de Psalmen. Er staan prachtige foto's bij. De foto's kunnen samen met een Psalmvers worden uitgeprint. Op deel 1 van "Wereld van verschil" staat ook nog een Screensaver voor uw computer met foto en Psalmtekst. Curadomi, organisatie voor thuiszorg doet mee aan deze sponsoractie omdat ze dit ziet als aftrap voor hun project om de website www.curadomi.nl in 2005 beter toeganke lijk te maken voor mensen met een handi cap. In totaal worden er maximaal 500 gratis CD's gesponsord en de sponsoractie via www.curadomi loopt tot juni 2005. Het CBB zorgt ervoor dat de 500 gesponsorde gratis CD's via hun netwerk op een zinvolle wijze worden verspreid onder mensen met een visueel handicap (zie ook www.CBB.nl MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 4 december, is er weer een inzameling van goederen voor onze medemensen in Oost-Europa. De Oost Europa Werkgroep Middelhamis is zeer dankbaar dat deze aktie, die altijd wordt gehouden op de eerste zaterdag van de maand, weer kan plaats vinden. Plaats van inzameling is in de opslagplaats van de werkgroep. Deze opslag loods wordt tijdelijk gebruikt van aannemingsbedrijf Wielhouwer B.V. uit Middelhamis, dat zeer met het lot begaan is van de hulpbehoevende mensen in Oost-Europa. Vorig jaar heeft het bedrijf een geheel nieuwe en grote materialenloods gebouwd voor de opslag van bouw materialen en -gereedschappen. Hierdoor kwam de kleinere schuur - die over ont^eveer een halfjaar moet worden gesloopt - leeg te staan. Tot die tijd mag de Werkgroep^de schuur gebruiken voor haar hulpgoederenopslag, In samenwerking met landelijke stichtingen, zoals St. Hulp Oost Europa (H.O.E.), St. Kom over en Help (K.O.E.H.), St. Hulpveriening aan Christenen in Roemenië (H.C.R.), 'e.a., wor den adressen gezocht waar hulpgoederen het meest nodig zijn. Er is de afgelopen jaren al heel vee! ingeleverd, en tientallen vrachtwagenladingen konden daardoor worden weggebracht naar Oost Europa. De goederen komen vooral terecht in landen als Oekraïne, Roemenië, Albanië, Bulgarije, Hongarije en de landen van het voormalige Joegoslavië. Vaak zijn hier voor kosteloos trailers ter beschikking gesteld, maar ook heeft de werkgroep hiervoor trans portbedrijven moeten inhuren. Voor zo'n transport betaalt de werkgroep ongeveer 2.500 00. Mocht u bewogen zijn met dit werk voor onze arme naasten, breng dan uw^goederen naar de schuur. Van u wordt hierbij wel een vrijwillige minimale bijdrage gevraagd van 1,25 per doos of zak. U kunt ook financieel ondersteunen door een gift over te maken op rekening 34.20.07.408 t.n.v. Oo.st Europa Werkgroep Middelharnis. Leden van de werkgroep en enkele van de vele vrijwilligers zijn elke eerste zaterda" van de maand tussen 9,30 en 11.30 uur aanwezig om uw materialen in ontvangst te nemen en te sor teren. Zet u buiten deze tijden géén dozen of zakken voor de deur, maar komt u s.v.p uitslui tend op de vennelde tijdstippen. De Oost Europa Werkgroep Middelhamis zegt u alvast har telijk dank voor uw bijdragen. U moest eens weten - en heel veel op het eiland weten het al - hoe zo'n klein gebaar op prijs wordt gesteld in de arme gedeelten van Oost Europa. Onder staand nog even de gegevens op een rijtje. Inzamelen: Elke Ie zaterdag van de maand. Tijdstip; Tussen 09.30 en 11.30 uur. Adres: Waterweg naast nr. 37 (staat aangegeven met borden). Telefoonnummer voor meer info: 0187-484228. Maar brengt u a.u.b. geen huisraad en rommelmarktspullen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6