Advent tussen de bergen of thuis, in de kerii 't Winkeltje fyypokëm BINNENHUIS ARCHITECTUUR "Hebt u enkele uurtjes? Uw talenten ontwikkelen op interieurgebied? nu een erkende opleiding Esselink's Woonwijzer c^ti. Expositie Hans den Boer in Ebbe en Vloed EIIMIDBI-niEUWS Nimwegen Reklame^^.(0187)48 75 57 Hypokee, daar verdient u makkelijk mee! In januari 2005 start interieurcoach Hennie Bosman ATB-wedstrijd op Hernesseroordterrein U hebt er misschien al eerder bij stil gestaan, maar het is er om onduidelij ke redenen nooit van gekomen: een werkvakantie bij de boer en dan het liefst in Oostenrijk, om precies te zijn in Karinthië omdat u daar nu eenmaal graag heengaat. Maar waarom getwijfeld aan de haalbaarheid als de kans zich voordoet? Schnaps en gebreide sokken Vrede op aarde Zingen op niveau Geboortekaartjes? Gebr. de Waal (0187)47 10 20 •'«^si n Meld u aan als collectant of organisator: 030 - 29711 97 e NFGV Geboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Broctiures Fakturen Boeken Folders Posters Gebr. de Waal Drukkerij Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer I Zuiddijk 14 Nieuwe Tonge tel. (0187) 65 16 74 STOFFENelke 2e meter GRATIS BABYKLEDING20% KORTING Alle soorten WOL. .20% KORTING Adverteert in Eilanden-Nieuws Bouwbedrijf De Hoel<steen Spuikolk 4 3247 LK Dirksland Tel. (0187)60 94 60 Fax (0187) 60 94 61 Bij ons kunt u terecht voor: ZernikewegSI Middelharnis aj^P 26 368 886 Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links Hypottieken Verzekeringen o^vv^^g^^ O^CCa Maak kennis met de Hijk op: www.li^-polcee.ni L Wij komen graag bij u tliuis voor advies! (eigenares advies- en cursuscentrum De Woonwijzer Nieuwdorp) bij u in de buurt: Wat kunt u verwacliten? ESSEL I NK PAGINA 4 VRUDAG 3 DECEMBER 2004 door John de Rijke Een zorgeloze boerderijvakantie in het Vil- lacher skiberggebied behoort echt tot de mogelijkheden. Zeker als u belang stelt in het alledaagse leven op een gemiddelde Oostenrijkse boerderij. Waar alles gewoon doorgaat als u er bent, waar de boerin u zelfs met veel plezier over haar schouder laat meekijken terwijl ze Kerstkoekjes en het tra ditionele Kerstbrood bakt. Want gastvrij zijn ze, de Oostenrijkers. En dat niet alleen. Het is eerder de folklore die tijdens het regent schap van generaal Frost een heel bijzonde re betekenis heeft gekregen. Niet voor niets hebben de boerderij bewoners van de 'Pur- zel-Wurzel-Welt' in Arriach een uitstekende naam verworven, door hun gewoonten-van- oudsher als 't ware te cultiveren en hun gas ten daarin te betrekken. Het idyllisch gelegen plaatsje Arriach bevindt zich in het Gegendtal, een goed half uur rijden van Villach. Bepaald geen oord voor massatoerisme. Wel typische, land schappelijk gesitueerde, boerderijen waar men in alle rust z'n gangetje gaat. Waar men u graag welkom heet op beslist goede kamers met alle comfort. Geen disco, geen housemuziek, geen bars, maar let op: er is nauwelijks een boerderij waar bijvoorbeeld geen schnaps gestookt wordt... Op de 'Pal- zerhof' wordt bovendien, jawel, breiles gegeven, opdat u naar behoefte zelf uw sok ken zult kunnen vervaardigen. Gebleken is namelijk dat voor de aardigheid soms ook mannen deze cursus bezoeken, kennelijk om er achter te komen wat 'twee recht, twee averecht' nu eigenlijk inhoudt. Afgezien van de weergaloos mooie, doch wilde natuur met de bijbehorende dieren die, als er veel sneeuw ligt, op gezette tijden door de boer en zijn gasten worden bijgevoederd. Ergo, sneeuwschoenen niet vergeten! Ter afwisseling biedt Villach u winters ver tier in de vorm van de altijd druk bezochte Advent- en Nieuwjaarsmarkt, compleet met Onder een dik pak sneeuw ligt zo 'n boerderij waar u zelfgemaakte Schnaps en.breiles krijgt. Glühwein en zelfgemaakte Kerstattributen. Muzikanten spelen er worldwide bekende en geliefde melodieën, koren brengen tal van mooi klinkende Karintische liedjes ten geho re en machtige orgeltonen uit de dichtbij- zijnde kerk geven aan dat het her en der Kerstfeest is. Vrede op aarde, in de mensen een welbehagen. En vervolgens Happy New Year, want op de Nieuwjaarsmarkt wordt opnieuw feest gevierd, zij het met toeters en bellen, geluksvarkentjes en wat dies meer zij. Leuk en aardig natuurlijk, maar op de keper beschouwd wilt u toch ook de geneug ten van de wintersport ervaren, toch? Als het daar om gaat hebben het drielandenpunt, Gerlitzen en Verditz, om maar een paar plaatsen te noemen, prima alpine skibergen en rodelmogelijkheden. Dobratsch wordt zelfs een absoluut paradijs genoemd voor wandelaars en liefhebbers van langlaufen, terwijl schaatsers hun hart kunnen ophalen op zowel de bevroren Afritzer See, Aich- waldsee, Silbersee en Vassachersee, als op de kunstijsbaan op de Rathausplatz van Vil lach. Het is maar net waar uw voorkeur naar uitgaat. Waarbij nog komt dat u naar het Dreilandereck en de Verditz sinds kort niet meer hoeft te lopen; per lift of arreslee gaat wel zo makkelijk. Het is in elk geval niet zo, dat als u een lied uit de Karintische boerenfolklore hoort zin gen, dat dan betekent dat rondom de boeren hoeven geen wintersportactiviteiten plaats vinden, integendeel. Gaat u daarentegen later op vakantie en bent u met de Kerstda gen thuis, dan kunt u op hoog niveau genie ten van de WIENER SaNGERKNABEN. Ditmaal in het Grandhotel 'Huis ter Duin' te Noordwijk aan Zee (op 21 december) en in de Grote Kerk te Den Haag. (op 22 decem ber) De Wiener Sangerknaben zijn één van de oudste jongenskoren ter wereld. Hun roem hebben zij te danken aan hun 500 jaar muzikale vorming, discipline en concerter varing op de belangrijkste podia voor klas sieke muziek. Zo werd het eerste koor van de Hof sangerknaben, bestaande uit 6 jongens, in 1498 opgericht door keizer Maximilian I. Componisten als Wolfgang Amadeus Mozail, Franz Schubert en Anton Bruckner musiceerden met ze of waren zelf ooit lid van het koor. De jonge Weense zangertjes traden sindsdien iedere zondag op in de kei zerlijke kapel van de Hofburg. Het veelbe sproken en graag gehoorde koor is trouwens nu ondergebracht in het prachtige Augarten- paleis dat in een groot park bij het centrum van Wenen ligt. Hun repertoire omvat niet minder dan 500 jaar muziekgeschiedenis, variërend van Renaissance tot hedendaagse werken. Al met al een geweldig gegeven en de komst van het koor naar Nederland vormt derhalve een unieke gelegenheid om zo'n schitterend Kerstconcert eens in eigen land bij te wonen. Voor meer informatie over een en ander wordt verwezen naar het internet onder hedygout hetnet.nl Bij ons heeft u een ruime keus en natutirlijk uitstekende service! Drukkerij ^r;^ algemeen@gebr-dewaal.com „j|*»ïsSB Een beroerte, depressie, autisme of hersenletsel na een ongeval: het leven verandert vaak ingrijpend. Niets is meer vanzelfsprekend. Daarom collecteren in februari dui zenden mensen voor de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten. Voorwetenschappelijk onderzoek, voorlichting en zorgprojecten voor patiënten en hun familie. Help mee als collectant of lokale ,,j-,- collectecoördinator. Bel 030 - 297 11 97 of kijk Herseniti opwww.hersenstichting.nlofwviw.nfgv.nl Ct«tHijk( Voiksgcianinitïil Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187) 471020 Fax (0187)48 57 36 X Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Mededeling - namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Wet milieubeheer Meldingen ex. artikel 8.40 Wm 1Windmolenpark Van Pallandt, Van Pallandtweg ong. te Middel harnis (Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer); 2. Blue Moon Decorations, Zemikeweg 61 te Middelharnis (Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer); 3. Etech Tools, Bosland 17 te Den Bommel (Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer). De meldingen liggen ter inzage vanaf 6 december 2004 geduren de zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en 13,00 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor van Middelharnis (nrs. 1 en 2) en Oostflakkee te Oude-Tonge (nr 3). Degene die niet in de gele genheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur Hier voor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Melding ex. artikel 8.19, lid 2 Wm Op 1 december 2004 (verzonden d.d. 2 december 2004) is het besluit genomen de volgende melding te accepteren; 4. Kammeraad Doeland, Dorpsweg 16 te Ooitgensplaat; de mel ding heeft betrekking op het plaatsen van een hekwerk voor de deuren van de vuurwerkbewaarplaatsen. Wij zijn van mening dat voornoemde veranueriiig met zal leiden tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichtingen ingevolge de verleende vergunningen en de daaraan verbonden beperkingen en voorschriften mogen veroorzaken en niet leiden tot het ontstaan van een andere inrichting dan waar voor vergunning is verleend. Het besluit en de bijbehorende melding liggen ter inzage vanaf 6 december 2004 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr 4). Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de verzenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Oostflakkee, p/a postbus 313, 3240 AH te Middel harnis. Daarnaast kan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag, wor den verzocht een voorlopige voorziening Ie treffen. Zo'n verzoek kan overigens alleen worden gedaan als tevens een bezwaar schrift is ingediend. Het besluit treedt in werking met ingang van de dag na de dag waarop de termijn afloopt voor het indienen van een bezwaarschrift. Indien gedurende die termijn bij de Voorzifter van de Afdeling bestuursrechtspraak een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-beslult intrekking ex artikel 8.23 Wm Het voornemen bestaat de volgende vergunning te wijzigen over eenkomstig artikel 8.23 Wm; 5. de heer K. Grinwis, Molenweg 36 te Ouddorp betreffende de voorschriften voor de opslag van aardolieproducten in een bovengrondse tank van de oprichtingsvergunning ingevolge de Hindenwet (thans Wet milieubeheer) d.d. 6 oktober 1992. Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders van de desbetreffende gemeente de vergunning op dit punt te wij zigen. Het onhverp-besluit en de overige relevante stukken liggen ter inzage vanaf 6 december 2004 gedurende twee weken elke werk dag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentehuis van Goedereede (nr 5). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tij dens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel; 0187-48 81 11), Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-beslult kunnen door een ieder vanaf 7 december 2004 gedurende twee weken wor den ingebracht bij de burgemeester en wethouders van Goede reede, p/a ISGO, postbus 313,3240 AH te Middelharnis, Als daar om wordt gevraagd, blijven persoonlijke gegevens geheim. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage geleg de stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187 - 48 81 11). iongeweg 74, Posltus 33,3240 AH Middeltcmis Tel. |018;i 48 8n Ifax 48 81 99 £-moil: i*8'tt80.ii) Grafvuillijn (0)87) 48 77 1 Mitieukloéleo: |0187148 6i 3) of mifouklactaneisao.nl Openmgslijden; mo t/m vr 08.30 tot 12.00 eo 13.00 tol 16.30 «a. Ovetslogslolii»: Jokannespoldersweg 19, MÜttetlMmh, teflOieZ) 48 6850 Openingsliiden;mat/mvi08 30-11.45 e« 13.0O-l<i,45, 20 10.00-12,00, renovatie en onderhoud bitumen dakbedekking timmer- en metselwerk kozijnen deuren saus- en granolwerk erkers stucwerk dubbelglas nieuwbouw verbouw dakkapellen en -ramen Uw adres voor vakwerk! Ebbe en Vloed, woongemeenschap voor ouderen in Oostflakkee, is er wederom in geslaagd om een amateurkunstenaar van Goeree en Over- flakkee te strikken om werken te exposeren in Ebbe en Vloed. Dit keer heeft Hans den Boer uit Sommelsdijk een expositie samengesteld. Hans den Boer is een paar jaar met de VUT en in Sommelsdijk geen onbekende. Hij heeft menig (huur)huis voorzien van een nieuwe laag verf. Hans was name lijk actief als huisschilder van de Woningbouwvereniging Sommelsdijk. Al 11 jaar heeft Hans als hobby het maken van olieverfschilderijen. Hij werkt nog steeds aan zijn tecniek en volgt hiervoor een cursus in het Diekhuus bij de beken de kunstenaar Harold Jean Jassoy uit Goedereede. Hans steekt veel vrije tijd in zijn hobby, maar nog steeds met veel plezier. De olieverfschilderijen van Hans den Boer zijn zeker gevarieerd te noemen. De werken zijn te bekijken in de expositiegang van Ebbe en Vloed, Washington- straat 2 in Oude Tonge. Een aantal van de werken is te koop; bij de receptie van Ebbe en Vloed is een prijslijst verkrijgbaar. De expositie loopt tot medio februari 2005. Voor meer informatie over de expo sitie of de zorg en dienstverlening die u bij Ebbe en Vloed kunt krijgen, kunt u bellen naar (0187) 641844, faxen naar (0187) 641243 of mailen naar recep- tie@ebbeenvloed.nl. Ebbe en Vloed maakt deel uit van de ZorgSaam organisa tie. Algemene informatie over Ebbe en Vloed kunt u ook vinden op de internet site www.ebbeenvloed.nl. Bezoekadres: Oost Voorgors 93 3241 KD Middelharnis Tel.; 0187-609490 Mobiel: 06-53737140 Fax: 0187-609491 E-mall: p.peeman@hypokee.nl Wij adviseren alleen op een moment dat het u uitkomt! Uw wensen staan centraal, zo komen we na een gesprek tot een gratis maatadvies. Hypokee is onafhankelijk en doet zaken met vrijwel alle geldverstrekkers. Alle hypotheekvormen zijn mogelijk! Jaarlijkse gratis hypotheekcontrole en rentecheck voor een optimale hypotheek. Afhankelijk van de hypotheekvorm geeft Hypokee u een deel van de afsluitprovisie terug Maak anderen enthousiast over uw hypotheek en ontvang hiervoor direct voordeel (geld, cadeau's of reizen) Wij van Hypokee zorgen voor de laagste taxatie- en notariskosten! inspirerende avonden in gezellige sfeer! In een spoedcursus van 12 woonwijzers (lessen) maakt u een professioneel inrichtingsplan voor aanpak van eigen huis of bedrijf. Aan bod komen 1. interieurstijlbord .vi«»iSf%ï., 2. bouwstijlen/ relatie inrichting 3. ruimtelijk inzicht 4. woonstijlen, nieuwe trends en ontwikkelingen. 5. kleurenplan 6. lichtontwerp 7. productinfo meubels en opstelling 8. productinfo vloeren en toepassing 9. raamdecoratie en confectiemethoden 10. wand- en plafondafwerking 11decoratie en stylingtechnieken 12. eindopdracht samenstellen professioneel inrichtingsplan. Inspirerende cursus in gezellige ambiance Diverse interessante excursies. Binnen 6 maanden in bezit van uw certifikaat binnenhuisarchitectuur. |ii^';-''wS'WS9ï-teS&ri MIDDELHARNIS - Op zaterdagmiddag 11 december a.s organiseert wielercomité Middelhamis/Sommelsdijk een ATB wedstrijd op het terrein van Hemesseroord. Deze wedstrijd geldt als officieus ATB kampioenschap van Goeree-Overflakkee. De wedstrijd staat open voor beginners, recreatierijders en wedstrijdrenners. Naast ereprijzen is er voor de eerste renner/-ster van Goeree-Overflakkee de kampioens beker. De inschrijving en kleedgelegenheid is in het sportcomplex van voetbalver eniging de jonge Spartaan te Middelharnis. De aanvangstijd is 13.30 uur voor de volgende categorieën: heren 35-f, dames 17-i- en heren 17-f. Het inschrijfgeld bedraagt 5. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Sjaak van Kem pen, telefoon: 0187-482056 (na 18.00 uur), of e-mail: de.kempies@planet.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4