Visser Visser KIEVIT I Wetjes en Weetjes Geslaagde postduiventen- toonstelling 'de Rode Duif Lezing orgaandonatie Lampionoptocht Zwembad dicht voor onderhoud Zeeviswedstrijd H.S.V 'De Viscromte' Uitvaartverzorging (0187)60 11 66 ARENSMAN Cor Wagemaker marmer Jker| GRAF MONUMENTEN EIIAIIDBI-tllEIJWS MAARTJE NOORTHOEK- VAN DER MAAS Mevr. J. VAN MMWEGEN- VAN DEN NIEUWENDUK JANNETJE ZWARTS-REDERT t ■k -:*:■ Breenstraat 10, Goedereede Investeer als starter Tarief vennootschapsbelasting Aflossen eigen woningschuld REGISTERACCOUNTANTS M. J. DIEPENHORST MARIUS DIEPENHORST MARIUS DIEPENHORST Soms is een tweede huis geen luxe ïers voore\^eyi HENDRIK ELIZA AALBERT GROENENDIJK Henk: ADRIANUS JOHANNES CHRISTIANUS DEKKER Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! BEVALT BETER WWW. kievit-uitvaart, nl ADRIANUS JOHANNIS ALBERT LEIJDENS Begrafenisverzorging uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 Snelle levertijden Jarenlange ervaring vyoarborgt l<v\/aliteit en deskundig advies PAÖÖIA3 VRUDAG 3 DECEMBER 2004 FAMILIEBERICHTEN Het behaagde de Heere tot Zich te nemen onze schoonzuster en tante op de leeftijd van 90 jaar. Wij wensen haar kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. G. Kievit J. Noorthoek W. M. Noorthoek-van den End C. A. Noorthoek-van Bruinisse B. L. Noorthoek M. P. Noorthoek-de Jong neven en nichten Slellendam, 29 november 2004 De Heere heeft uit ons midden weggenomen ons oud-bestuurslid Met dankbaarheid gedenken wij wat ze voor onze vereniging heeft betekend. Bestuur en leden 'De Christenvrouw' afd. Middelhamis/Sommelsdijk DANKBETUIGING Voor uw meeleven, belangstelling en aanwezig heid na het overlijden van onze vader en opa SIMON MOELIJKER betuigen wij u langs deze weg onze welgemeende dank. A. Moelij ker J. C. Moelijker-van Zuidland Kinderen en kleinkinderen Sommelsdijk, december 2004 Langs deze weg wil ik familie en vrienden be danken voor hun medeleven, de vele kaarten en telefoontjes. In het bijzonder wil ik mijn zus Annie bedanken voor haar dagelijks bezoek in het ziekenhuis, tevens doktoren en verplegend perso- neel van het ziekenhuis en de Schakelunit, ds. Van der Heijden en ds. Van Bennekom voor hun pastorale zorg, maar bovenal dank aan God die mij kracht en sterkte gaf in deze moeilijke tijd. C. van Rossum-Arensman i Kinderen en kleinkinderen l Vlasakker 7, Sommelsdijk „De HEERE is mijn Herder, mij zal niets ontbreken Psalm 23:1 onberijmd Na een kortstondig ziekbed is in alle rust, door de HEERE van ons weggenomen onze lieve moeder en oma weduwe van Hendrik Zwarts, overleden 26 december 2002 eerder weduwe van Pieter van Erkelens, overleden 28 oktober 1966 Geboren 16 mei 1926 Overleden I december 2004 Come en Gerda van Erkelens Petry Carlo Jeanine Correspondentie-adres: Abraham Kuyperstraat 4 8161 DW Epe Gelegenheid tot condoleren op D.V. zaterdag 4 december van 13.30 tot 16.30 uur in het woonhuis van Come en Gerda, Abraham Kuyperstraat 4 te Epe. Tevens is er gelegenheid tot condoleren op maan dag 6 december van 10.30 tot 11.30 uur in de 'Sionskerk', Asseltseweg 6 te Epe. Aansluitend zal om 11.45 uur de rouwdienst wor den gehouden in genoemde kerk, waama om onge veer 13.15 uur de teraardebestelling zal plaats heb ben op de Gemeentelijke Begraafplaats 'Norelbos' aan de Norelbosweg te Epe. Geen bloemen Wij willen iedereen hartelijk bedanken voor de enorme belangstelling, zeer vele kaarten, bloe- f men en attenties die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijk, het was ii; onvergetelijk. ■I; Bovenal dank aan de Heere die ons dit schonk. Kees en Annie van Dam Kinderen en kleinkinderen OUDDORP - De SGP-studievereniging 'Husai' nodigt u uit voor een lezing over het onderwerp 'Orgaandonatie'die de heer A. van Wolfswinkel op vrijdag 10 december a.s. hoopt te houden in verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Orgaandonatie krijgt volop belangstelling in de media. Met de Wet op de Orgaandonatie worden vragen rond dit onder werp extra actueel. Ook vanuit de christelijke identiteit rijzen er ethische vragen en spanningen rond dit onderwerp. Daarom bent u deze avond hartelijk welkom om verder over dit onderwerp na te denken. Aanvang 19.30 uur. Wetjes en Weetjes is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. In deze bijdrage van wetjes en weetjes is een aantal eindejaarstips opgenomen. Energie-investeringsaftrek (EIA) 2004 Bent u voornemens bedrijfsmiddelen aan te schaffen waardoor u zuiniger met ener gie zult omgaan, dan kimt u gebmik maken van de energie-investeringsaftrek. In 2004 kunt u nog 55% van de investeringskosten van energiebesparende bedrijfs middelen aftrekken van de winst. In 2005 wordt dit percentage verlaagd naar 44%. De bedrijfsmiddelen die voor de EIA in aaimierking komen staan op de Energielijst. De dag dat u de otïerte of opdrachtbevestiging tekent, is bepalend. Wilt u nog gebruik maken van het hoge percentage, ga geplande verplichtingen dan nog in 2004 aan. Als u tijdens uw startersperiode investeringen bent aangegaan, kan op deze bedrijfs middelen onder voorwaarden willekeurig worden afgeschreven. De startersperiode betreft de eerste 3 jaar van uw ondememing. Door willekeurige afschrijving, kan de investering versneld ten laste van de fiscale winst worden gebracht. Ook in de jaren na de startersperiode kan nog willekeurig worden afgeschreven over investeringen in die periode. Het vennootschapsbelastmgtarief wordt met ingang van 1 januari 2005 verlaagd van 34,5% naar 31,5%. Het opstaptarief (tarief tot 22.689) wordt verlaagd van 29% naar 27%. Door, waar mogelijk, winstneraing uit te stellen en kosten in 2004 ten las te van de winst te brengen, kan optimaal op de tariefsverlaging worden ingespeeld. Ook dient de keuze eenmanszaak-B.V. te worden heroverwogen. Over de eigen woning wordt in Box 1 een fictieve inkomenspost bijgeteld, het zoge naamde eigenwoningforfait. Wanneer u de schuld op uw eigen woning echter (bij na) helemaal heeft afgelost, dan leidt dit vanaf 2005 tot een voordeel. Het eigenwo ningforfait zal vanaf 1 januari 2005 namelijk per saldo nooit hoger zijn dan de betaalde rente. Voor mensen die geen rente meer betalen, komt het eigenwoning forfait daardoor per saldo op nihil. Is de eigenwoningschuld dus nog maar heel klein, overweeg dan deze af te lossen. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Bameveld, Middelhamis en Gouda. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. Het gemeentebestuur van Middelhamis heeft met verslagenheid kermis genomen van het overlijden van de heer de heer Diepenhorst was ruim 20 jaar lid van de vrijwillige brandweer te Stad aan 't Haringvliet Het gemeentebestuur is hem dankbaar voor de wijze waarop hij gedurende zovele jaren zijn krachten heeft gegeven voor het welzijn van Middelhamis. Wij wensen mevrouw Diepenhorst, kinderen en verdere familie veel sterkte om dit verlies te kunnen dragen. Het gemeentebestuur van Middelhamis, G. de Vries-Hommes, burgemeester. mr. H. Scholtens, secretaris. Middelhamis, 2 december 2004 Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van ons oud-lid en brandweervriend, de heer Vanaf 1982 tot 1999 was hij verbonden aan de blusgroep Stad aan 't Haringvliet. Met veel enthousiasme en verantwoordelijkheids gevoel heeft Marius zich als vrijwilliger ingezet. Wij wensen zijn echtgenote en kinderen toe dat zij de kracht mogen ontvangen om dit zware verlies te verwerken. Commando Brandweer Middelhamis Blusgroep Stad aan "t Haringvliet leden en oud-leden Wij wisten al langer dat hij ernstig ziek was, toch kwam het overlijden van onze oud-collega nog onverwacht. Ondanks zijn ziekte bleef zijn belangstelling voor het garagebedrijf. De bezoekjes die hij nog gere geld bracht zullen wij missen. Wij wensen Griet en de kinderen veel sterkte. Personeel Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Autobedrijf Ramoco bv Stad aan "t Haringvliet, 29 november 2004 Wie zorgt voor een kind als de ouders dctt even niet kunnen? Dan is het gewéióig dat mensen als u dte zorg overnemen. Wilt u meer weten over zo'n ti)delljke oudenrol? Ki|k dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32. www.pleegzorg.nl Heden nam de Heere, na een liefdevolle verpleging in 'De Samaritaan' uit ons midden weg onze geliefde broer, zwager en oom in de ouderdom van 85 jaar. Familie Groenendijk 2 december 2004 Verpleeghuis 'De Samaritaan', Sommelsdijk Correspondentie-adres: A. J. de Graaffstraat 32 3245 XB Sommelsdijk De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. dinsdag 7 december om 10.15 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de rouwkamer van 'De Samaritaan'. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Enige en algemene kennisgeving in verband met het overlijden van de heer *5januaril915 tl december 2004 Molentienden 97 3253 VH Ouddorp Coirespondentie-adres: Arensman Uitvaartverzorging Postbus 75 3253 ZH Ouddorp Tel. (0187)49 13 96 Maandag 6 december zal er om 10.30 uur een samenkomst worden gehouden in de aula op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid elkaar te ont moeten in verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Zoals u allen zult begrijpen zal i.v.m. het overlijden van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bemhard, de aangekondigde lampionoptocht op 7 december 2004 van de Oranjevereniging Ouddorp niet doorgaan. Wellicht is er gelegenheid om deze te verplaatsen naar 31 januari 2005, verdere mededelingen volgen nog. STELLEND AM - Zwemcomplex 't Zuider- diep zal van 13 tot en met 24 december gesloten zijn wegens schoonmaak- en onder houdswerkzaamheden. In deze twee weken wordt een aantal noodzakelijke reparaties verricht en zal er grondig worden schoonge maakt op plaatsen waar men normaal niet bij kan. Zo zal onder meer de onderwaterver lichting van het recreatiebad worden vervan gen. Ook worden alle bufferkelders leegge- maakt en gereinigd. Maandag 26 december gaat het zwembad weer open. Gedurende de hele kerstvakantie is er dan elke middag vrijzwemmen van 1 tot 5 uur. Nieuwjaarsdag is het complex geslo ten. Per 1 januari worden ook de entreeprijzen aangepast. De in 2004 gekochte meerbaden- kaarten blijven echter heel 2005 geldig. Meerbadenkaarten tegen de oude prijs zijn te koop aan de kassa zolang de voorraad strekt. Gedurende de schoonmaakperiode is ook de kassa van het complex gesloten. Op zaterdag 27 november 2004 organiseer de HSV 'de Viscromte' haar laatste zeevis wedstrijd van het seizoen 2004. Met 20 deel nemers werd het een gezelhge dag aan de Dintelhaven, waarbij het weer redelijk was en bijna iedereen zijn visje ving. Na afloop waren er de prijsuitreiking, een hapje drankje in de kantine en men kon weer temg zien op een geslaagde hengelsportdag. In een volgend bericht zal het jaarklassement zeevissen worden gemaakt. Onderstaand de uitslag van afgelopen zaterdag. 1J. Landman 376 cm. 2. A. Schaaf 222 cm. 3. J. Mastenbroek 143 cm. 4. T. Pijl 141 cm. 5. W. Schaaf 106 cm. 6. H. Vermeulen 101 cm. 7. M. Knops 97 cm. 8. A. van Heukelen 96 cm. 9. M. Nagtegaal 92 cm. 10. H. van Heukelen 84 cm. 11. P. v.d. Groef 77 cm. 12. K. Struik 64 cm. 13. T. Knol 63 cm. 14. E. van Seters 52 cm. 15. N. Bazen 38 cm. 16. P. van Nimwegen 31 cm. 17. R. Rijke 21 cm. 18. S.SaarloosOcm. 19. J. Schans O cm. 20. L. Breederveld O cm. Totaal 1804 cm. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Postduivenvereniging 'de Rode Duif' te Stad aan 't Haringvliet organiseerde afgelopen weekend, 26 en 27 november, haar jaarlijkse postduivententoonstelling. Vrij dagavond brachten liefhebbers van diverse verenigingen op Goe- ree-Overflakkee hun tiptopverzorgde duiven naar verenigingsge bouw 't Trefpunt, waar deze avond gezellig werd 'gemelkt'. Zaterdagmorgen kreeg keurmeester Frans van Antwerpen, lid van de eerste Nederlandse groep van keurmeesters voor postduiven, de moeilijke taak om de 193 aanwezige duiven te keuren. Bij zo'n keuring worden voor verschil lende onderdelen punten gegeven; kop/oog, vleugels/gewrichten/pluimen, rug/lendenen/bovenstuit, onderbouw/evenwicht/spieren/borstbeenkam/stuit- beentjes, indruk/conditie). De duiven waren in 4 klassen ingedeeld, nl. oude doffers, oude duivinnen, jonge doffers en jonge duivinnen. Per klasse waren voor de 5 mooiste duiven prijzen te verdienen. De uitslag van de mooiste duif per klasse luidt als volgt: oude doffers: J.M. Visser (tevens schoonste tt) oude duivinnen: J.M. Visser jonge doffers: J.J. Wijnbeek jonge duivinnen: K. Meijer Daarnaast had Snackbar Havenzicht nog een bokaal beschikbaar gesteld voor het mooiste 4-tal van PV de Rode Duif. Deze werd gewonnen door J.M. Visser. En 's middags werd in 't Trefpunt door diverse liefhebbers over de keuring nagepraat. Zaterdagavond ging de deur open voor alle belangstellenden. Vele Stadtena- ren lieten zich deze avond zien en toonden belangstelling voor de duiven- sport. Ook probeerden ze een prijs (o.a. boterletter, vleesschotel, rollade, boodschappendoos, etc.) te winnen met het Rad van Avontuur. Nadat alle prijzen aan de man/vrouw waren gebracht, was het tijd voor de trekking van de grote verioting. De winnende nummers zijn: 345, 371, 977, 70, 802, 327, 872, 412, 42 en 79. De prijzen kunnen worden afgehaald bij B. Schuurman. (Voor verdere informatie: zie lot.) Ook werd de te raden totaalleeftijd bekend gemaakt van 6 duiven. Bij elkaar waren deze 37 jaar oud. wat door vijf mensen goed werd geraden. Uit hen Werd de winnaar getrokken, die een mooie vleesschotel won. Onder de aanwezige Stadtenaren werden deze avond twee vleesschotels ver loot. Iedereen in Stad had hiervoor een uitnodiging met een aangehecht lot ontvangen van PV de Rode Duif Door aanwezig te zijn, kon men één van deze prachtige vleesschotels, geschonken door Versmarkt Tettero, winnen. Hierna werden de bonnen voor een jonge duif of koppel eieren, die geschon ken waren door diverse liefhebbers, bij opbod verkocht. Ze waren al vooreen mooi bedrag ingezet via internet. Tot slot werden alle prijswinnaars naar voren geroepen om hun gewonnen prijs in ontvangst te nemen. PV de Rode Duif bedankt de sponsoren, Flakkeese Beveiligingsdienst, Drukkerij Daalraeijer, Snackbar Havenzicht, Rabobank, Versmarkt Tettero, bonnenschenkers, voor hun inbreng. Mede dank zij hen is de tentoonstelling een succes geworden. PV de Rode Duif kan weer terugkijken op een mooi weekend duivensport. De één haalt veel plezier uit zijn hobby tijdens de wed strijden en een ander vindt een tentoonstelling prachtig. Duivensport kent verschillende facetten, waardoor het een prachtige hobby is. De leden van PV de Rode Duif bevelen anderen deze hobby van harte aan. Indien iemand interesse heeft of meer wil weten, kan deze altijd bij één van de bestuursle den terecht. Ook kan er tijdens het vliegseizoen een bezoek worden gebracht in het verenigingsgebouw aan de Molendijk, tijdens het inkorven van de dui ven voor een wedvlucht of tijdens het afslaan van de klokken. Het vliegsei zoen start het eerste weekend van april en eindigt het derde weekend van sep tember. de Waarden bevalt beter Schrijf nu in... en ontvang een leuke attentie] Voor meer infornutie o/ hef regelen van kraanutorg kun je ons bellen of mailen. Schrijf nu in en ontvang grati» een leuke attentict Kraamzorg de Waarden Regio Hoeksche Waard e.o. B.V, E-mail: info»*kraani2org.org www.kraamzorgdewaardcn.nl Telefoon: l0900) 372 26 4fe' per BCTprek Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet; Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor de vele hartelijke blijken van mede leven die we mochten ontvangen na het overlijden van mijn geliefde man, onze vader, schoonvader en opa zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. Het was een troost voor ons te weten dat zovelen met ons meeleefden in die moeilijke dagen. A. L. Leydens-Kroon kinderen, klein- en achterkleinkinderen Sommelsdijk, december 2004 %i>of^eefi coaarf/ïcj/e e/i nette óe^/xi^m, uHia/-^ ff f)oA toooftt. Gespecialiseerd in thuis opbaring. Geheel naar uw wens en persoonlijke begeleiding. Dag en nacht bereikbaar. Jan van der Slik Nicolaas Beetsstraat 21, 3245 RD Sommelsdijk Tel. (0187) 48 63 53 - 48 34 65 - 48 39 42 m Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoora/eg 24 3253 MA Ouddorp Garantiecertificaat van de Alg. Bond van Natuursteénbedrijven. PASCAL 6 INDUSTRIETERREIN OOSTPLAAT MIDDELHARNIS TEL. 0187-489088 FAX 0187-485088 viAAW.corwogemaker.nl lnfo@corwagemaker.nl -

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3