Leerlingen Albeda College krijgen les van adviseurs Rabobank Drukwerk X^CT^d Tweede openbare vergadering van Dorpsraad Herkingen Kinderboerderijadviseur Geert Volders neemt afscheid van 'zijn' farm eiiaudbi-iiieuws Kleindierenshow in 'Dorpstienden' 'B^n: om in te lijsten en dnAirt iezcrs vdn de krant, 'Z^ecem^cY i 'Z^ecem^er 2 'T^etK^^eükt'. en: Oud- en nieuwviering opnieuw ter discussie Gebr. de Waal Drukkerij (0187)47 10 20 ^OtAe, dVCfHd tHCfSJCS/ JC^H'^CHS j/ztW^, ^tüt: Groetjes! PAGINA 13 VRIJDAG 3 DECEMBER 2004 HereteM Herv'i^^e Kerk te Nieuwe Tonge Op donderdagochtend 11 november bezochten Finan cieel Planner Hans van Heemst en Beleggingsadviseur Rutger Cogenbach van Rabobank West-Flakkee het Albeda College in Oude Tonge. Tijdens deze ochtend gaven ze de eerstejaars economiestudenten praktijk les over sparen en beleggen. Een compleet financieel advies Hans van Heemst schetste de leerlingen een helder beeld van hoe een accountmanager bij de Rabobank zijn klanten adviseert en begeleidt bij hun financiële activiteiten. Duidelijk vi'erd dat tijdens een advies- gesprek niet alleen 'traditionele' bankzaken besproken worden, maar ook zaken als een testament, vermogensoverheveling, fiscahteiten en pensioenen. Een compleet financieel advies dus. Beleggingsadviseur Rutger Cogenbach nam de eerder door de leer lingen behandelde lesstof over aandelen, obligaties, opties en beleg gingsfondsen nog eens door, waarbij de leerlingen door de 'bril' van een financieel adviseur naar deze producten leerden kijken. De praktijkaanvulling op de lesstof werd door de leerlingen zeer op prijs gesteld. Zowel de 'gelegenheidsdocenten' als de leerlingen kun nen terugzien op een nuttige en plezierige ochtend. Op zaterdag 4 december is er weer zaterdag- avondwerk. Deze avond zal er een bingo worden gehouden in het gebouw Postdui- venvereniging aan de Westdijk. De avond begint om 19.30 uur. Kosten voor deze avond zijn 0,20 per ronde. Deze avond is het ook mogelijk om je op te geven voor het gourmetten op zaterdag 18 december. De kosten voor deze avond zijn 5,-. Opgeven kan d.mv. een opgaveformu- lier, a.s. zaterdag, of even bellen naar Peter van Alphen 652086 of Elizabeth Knöps 652373. Opgave voor 11 december. OUDDORP - U kunt de grootste kleindie renshow van het eiland weer bezoeken: van daag en morgen, 3 en 4 december, in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Met 650 dieren in vele kleuren en rassen, is het weer een prachtige show met onder andere kippen, konijnen, watervogels, cavia's en sier- en postduiven. Voor jong en oud is het beshst weer de moeite waard om een kijkje te komen nemen. Verder wordt er een bood- schappenmand verloot, en ook het rad van avontuur draait weer. Voor de kleintjes onder de bezoekers is er een aaibak. Ieder een is welkom, vanavond van 19.00-23.00 uur en morgen van 14.00-21.00 uur. De toe gang is gratis. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Tja zijn we dan in de decembermaand aangeland. Nog even en het is kerst. Voor je het weet is het zo ver. Een mensenleven vliegt voorbij. Beseften we het maar meer. Hopelijk mag je in deze donkere tijd iets van het licht van de hemel zien. Maak dit kunstige raadsel van Marleen Meijer uit Ouderkerk a/d Ussel eens. Ga steeds in de richting van de pijlen. Je begint links bovenaan met de letter "G". Volg de pijl, je krijgt dan de letter "IJ". Van de letter "IJ" ga je verder met de pijl. De derde letter is dus de "Z". Welke tekst lees je dan? Nelleke Villlerius (Sommelsdijk) be waarde een leuk raadsel van haar basis school. Hier de uitleg: Gebruik je reken machine om de sommen op te lossen en hou hem bij ieder antwoord op de kop. Kijk in het display. Steeds lees je dan een woord datje in de tekst in kan vullen. Dit verhaal gaat over (1)(2)en (3). Samen waren ze in (4) Ze liepen op de (5)toen ze plotseling een (6) hoorden. (7) keek rond en zag een (8) (9) Uit dit (10)...klonk een (11)... (12) stootte (13) aan met haar (14) Opeen (15)top stond een (16) Uit een boom vloog een (17) Dit verklaarde de (18) Ze liepen door naar het 19) Daar aten ze een (20) op, ze hadden er wel (21)... 4:5= 11680:2Ü-533+... 16800: 3 Ü-283=... 321263-4525=... 16596: 18 Ü-788=... 924:6Ü 562=... 57330 637 Ü-89,2=... 80 X 80 Ü-63=... 44x16=... 23232:33=... 3221x16=... 209790 45 645=... 353858 58 Ü-784=... 60129062-45289=... 96200: 8Ü-8421=,.. 136x8 6235= .1156340:38=... 9201x5Ü-45289=... 181720 826 288=.. 7026188-H 56982=... 16328,5x4 -64782= Coen v.d. Wekken (Dirksland) kunnen we geluk wensen met zijn bon! Anne Co en Adriaan Heystek (Sommelsdijk) Helaas gooiden jullie de oktoberoploss- Ellen van Rossum (Den Bommel) een fijne veijaardag gewenst op 5 december en Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) ook, zij hoopt de achtste te verjaren. ingen bij het oud papier. Ze zijn jammer genoeg ook niet tegelijk met de septem- bertjes meegestuurd. Akelige pech. Vol gende keer goed opletten. In elk geval leverde de nummers 13 en 14 nog een 20-tal punten op. Coen V. d Wekken (Dirksland) We wachten het maar rustig af of Lex de plaats inneemt van Niels. Hij is in elk geval van harte welkom, 'k Zal jul lie huisnummer nog even checken. Mis schien staat het verkeerd in mijn hjst. Alinda den Hoed (Middelharnis) 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekel aan Aan leraren die vervelend doen. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Als de school uit is en tijdens het week end. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Veel geld aan goede doelen geven en alles kopen wat ik nog nodig heb. 4. Voor wie heb je bewondering? Voor de koningin hoe die alles bestuurt. 5. Wat is de beste uitvinding? De elektriciteit. 6. Het mooiste boek? 't Verwoestende water. 7. Predikant die het leerzaamste preekt? Ds. P. Blok. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Een meisje had een diskette en daar stond een vreemd woord. De vroeg wat het was en toen bleek het haar achter naam te zijn. Jarinda van Splunter (Ouddorp) 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Als iemand geplaagd wordt 2. Wat is voor jouw het mooiste moment van de dag? 's Ochtends vroeg als de vogels fluiten. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Een Mercedes C-sportcoupé kopen en een gedeelte aan arme kinderen geven. 4. Voor wie heb je bewondering? Koningin Beatrix, die ondanks alle (privé)problemen en verdrietige dingen, toch door blijft regeren. 5. Wat is de beste uitvinding? De computer. 6. Het mooiste boek? De serie van Wolfi en Dolfi. 7. Predikant die het leerzaamste preekt? Ds. Van Vlastuin. 7. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? In de Apenheul ging er een aapje op mijn schouder zitten. Later kreeg ik zo'n aapje als knuffel. Van links naar rechts: Andres Bazen, Malie Almekinders, Jan Kievit, Nettie Tuinsira (voorzitter, tevens raadslid WD), Daan van der Veer, Lenie Volaart en José van Eek. Het onlangs benoemd zevende lid van de dorpsraad: Gert Geeve, ontbreekt op deze foto. Op woensdag 15 december 2004 zal door de Dorpsraad Herkingen de tweede openbare vergadering wor den gehouden in Verenigingsgebouw Ons Huis te Herkingen. De vergade ring begint om 19.30 uur en alle inwo ners van Herkingen zijn van harte uit genodigd bij deze vergadering aanwe zig te zijn. Belangrijk onderwerp voor deze avond is opnieuw de oud- en nieuwviering in Herkingen. De heren Bestman (commandant van de brand weer Dirksland) en Van Groningen (buurtagent) willen hierover graag een gesprek aangaan met de leden van de Dorpsraad en de inwoners van Herkingen. Tijdens de raadsvergadering van 25 septem ber 2003 zijn de leden voor de dorpsraden van Dirksland, Herkingen en Melissant benoemd. De dorpsraden zijn ingesteld om de gemeenteraad gevraagd en ongevraagd van advies te voorzien over de veiligheid en leefbaarheid van de dorpskernen in de gemeente Dirksland. De (technische) voor zitters van de dorpsraden zijn raadsleden, die daarvoor door de raad zijn benoemd. In de Verordening op de dorpsraden is opge nomen dat de dorpsraden twee keer per jaar een openbare vergadering zullen houden. De eerste openbare vergadering van de Dorps raad Herkingen heft plaatsgevonden op 17 februari 2004. Tijd dus voor de tweede openbare vergadering op woensdag 15 december a.s. om 19.30 uur in Ons Huis. Als belangrijkste punt staat opnieuw de oud en nieuwviering op de agenda. De heer Best man, commandant van de brandweer Dirks land is aanwezig om daarover eerst een inlei dend woord te spreken. Hierbij zal hij ook aandacht besteden aan het parkeergedrag van automobilisten en de bereikbaarheid van objecten voor hulpdiensten. Daarnaast biedt de agenda ook de mogelijkheid voor een gedachtewisseling met de heer Bestman en de buurtagent, de heer Van Groningen. Ook het advies dat door de leden van de Dorpsraad is uitgebracht aan de gemeente raad over het JOP en de skatebaan zal toege licht en besproken worden. Tijdens de vergadering kunnen inwoners hun mening over de onderwerpen die op de agenda staan kenbaar maken aan de leden van de dorpsraad. De agenda is te vinden in de wekelijkse publicatie van de gemeente Dirksland en staat ook op de website van de gemeente: www.dirksland.nl. Om de verga dering op een goede manier te laten verlo pen, is het prettig als hiervoor spreekrecht worden aangevraagd bij de secretaris van de dorpsraad (tevens griffier van de gemeente raad) mevrouw S. Kiewiet - de Wit, telefo nisch bereikbaar onder nurrmier 0187- 608080 of per e-mail: s.kiewiet@dirks- land.nl. Verzoeken om in te mogen spreken moeten uiterlijk 14 december om 19.30 uur binnen zijn. Geert temidden van zijn levende have (foto Persburo Flakkee). De kinderboerderij van Hernesser- oord is een begrip in Middelharnis, en ook daarbuiten. Want wat is er voor de kleintjes, maar ook voor groteren, leuker dan een kijkje te nemen bij de dieren op de kinderboerderij? Bij voorbeeld tijdens een verjaardags feestje. Voor het onderhoud en de ver zorging van zo'n 'farm' komt echter wel heel wat kijken, en daarvoor is de kinderboerderij afhankelijk van vrij willigers. Eén van de medewerkers van het eerste uur is Geert Volders. Als adviseur van het bestuur van de Stichting Kinderboerderij Hernesser- oord is hij, samen mét het bestuur, verantwoordelijk voor projecten en de kinderboerderijdagen. Maar vori ge week nam hij, na 29 jaar, afscheid van de boerderij. En dat was natuur lijk wel iets om even bij stil te staan. Voor een afscheidsbijeenkomst werd Geert - die zelf geen groot afscheid wilde - bij wij ze van verrassing, en voor hem dus onver wachts, naar Hemesseroord gelokt, waar hem een klein gezelschap opwachtte. Tijdens de afscheidsbijeenkomst zette kin derboerderijvoorzitter Marias Veldhuizen de gebeurtenissen uiteen van de kinderboer derij, vanaf het begin. Zo memoreerde hij aan de kinderboerderijdagen, waarmee al in 1976 werd begonnen, slechts één jaar na de start van de kinderboerderij. Al vanaf het begin werd getracht om de kinderboerderij een schakel te laten zijn tussen de eilandbe woners en de bewoners van Hemesseroord. Al snel kwamen ook het zomerfeest en de gezamenlijke picknick op de 'evenementen- lijst', bij welke gelegenheden ook dikwijls iets nieuws werd geopend of gepresenteerd. Daar de financiën er tegenwoordig minder rooskleurig voorstaan, gebeurt dit laatste niet meer zo vaak. Vele leuke herinneringen dus, maar ook minder leuke, zoals de brand in de kajuit in 2001 en de hooibergbrand in het jaar daarop. Het jaar 2003 stond in het teken van de toekomst van de kinderboerde rij. Er moest worden gesaneerd, de vijver werd gedempt, de boerderij opgeknapt en de hooiberg herbouwd. In de loop der jaren zijn van diverse bedrijven op het eiland giften biimengekomen, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt om bijvoorbeeld het kippen hok te vervangen of het konijnenhok. Door de jaren heen is Geert bij dit alles een belangrijke schakel geweest. Hij was er altijd en wordt dan ook terecht getypeerd als de juiste man op de juiste plaats. Hij was er als de schapen moesten lammeren, als de zeug moest biggen, of als de koe moest kal veren. En bij alle bezigheden en activiteiten stond hij tussen zijn werkgever Hemesser oord, de bezoekers, de vrijwilligers, stagiè- res en de levende have in, met alles wat daar bij hoort. Geert wist hierin altijd een goed evenwicht te bewaren en met veel plezier spreekt hij dan ook over de talloze bezoeken door kleuters in de zomer. Per jaar komen zo'n 1000 kleuters naar de kinderboerderij, en daarbij oogst Geert volgens voorzitter Veldhuizen zowel ontzag als waardering. En hoewel hij soms wel eens mopperde als het moeilijk was, heeft hij hen nooit in de steek gelaten. Voor al zijn goede zorgen en inzet voor de kinderboerderij werd hij dan ook hartelijk bedankt. Overigens blijft Geert nog een jaar in dienst van de Stichting Zuidwes ter.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13