Fanfare 'Het Havenhoofd' gaf concert Foto expositie 'SOERA' door Bram Hartzema en Annemarie Vermaat Scliotejil blijft goed presteren EIIAtlDBi-tllEUWS „Eilanden-nieuws" Tweede helft fataal voor Good Luck Dames 1 Les Deux Intermezzo wint met 4-0! Kransen maken in Goedereede Snertwandelen op de Kop van Goeree Vlooienmarift in Helievoetsiuis Programma Fotoclub De Rarekiek Dressuur Oostmoer •afaiga-^rilogie deel Z PAGINA 5 DINSDAG 30 NOVEMBER 20040 Op drie december a.s. opent zijne excellentie Abdul Malik Al Eryani, de Jemenitische ambassadeur in ons land, een foto-expositie over zijn land van twee fotografen, te weten Annemarie Vermaat en Bram Hartzema. De expositie vindt plaats in het Diekhuus te Middelhamis en is gedurende de hele maand december geopend. Annemarie en Bram fotograferen tijdens hun vele reizen vooral de mensen van de landen die zij bezoeken. Onlangs maakten zij een reis door Jemen en werden gegrepen door de schoonheid van dit Arabische land. In Jemen zijn echter zo veel interessante onderwerpen naast de veelkleurige bevolking dat ook de veelzijdige natuur en architectuur niet ont breken kan. Jemen, zowel 'Arabia Felix' als 'the Hidden Beauty' genoemd, is een weinig bekend land in het Midden Oosten dat een zeer rijke historie kent en mogelijk zelfs de bakermat van de mensheid is. Vele historici. architecten en 'schriftgeleerden' dromen ervan dit bijzondere land eens te bezoeken. Lange tijd echter was het zeer lastig dit prachtige land te betreden door haar ligging en politieke keuze. Nu komen er mondjes maat bereisde reizigers naar Jemen en una niem noemen zij dit als één van de meest bij zondere landen die men ooit bezocht. Reizen in verwondering geeft de gelegenheid tot genuanceerder denken over vreemde cultu ren, hetgeen in onze gemengde culturele samenleving zeer wenselijk is. U wordt dan ook van harte uitgenodigd om de foto expo sitie 'Soera' te bezoeken, waar Annemarie Vermaat - lid van fotoclub de Rarekiek - en Bram Hartzema voor U een tipje van de slui er trachten op te lichten. De expositieruimte in Het Diekhuus, Zandpad 7 te Middelhar- nis, is geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Ook tijdens de 2e wedstrijd oin de KNZB- Verenigingscompetitie heeft de zwemploeg van de Schotejil uit Middelhamis weer aan sprekende prestaties neergezet. In totaal werden ca. 35 ereplaatsen verdiend, twee clubrecords gezwommen en werd opnieuw een limiet voor de Nederlandse kampioen schappen zwemmen in de wacht gesleept. In f de voor de zwemmers inspirerende omge ving van een 8-banen tellend Vrijburgbad te Vlissingen werd gezwommen met elektroni sche tijdwaarneming. Al vroeg in de wedstrijd werd het eerste clubrecord gezwommen door de meisjes estafette 4x 50m wisselslag met Danielle Roodnat (1988), Esmee Koedoot (1992), Melanie van Gemert (1993) en Danica Koe doot (1993) in een tijd van 2.23.56. Het andere clubrecord kwam op naam van Esmee Koedoot, die op de 2()0m rugslag een tijd van 2.53.04 zwom. Mark Costeris 1992) zwom voor de tweede week op rij een NK limiet. Na vorige week een startbewijs te hebben gezwommen op de lOOm vrij, kwam hij deze week ook op de 200m vrij binnen de limiet met zijn 2.26.20. Verspreid over de totale wedstrijd waren er nog meer aansprekende prestaties. Zo was het Danica Koedoot (1993) die op de lOOm wisselslag een Ie plaats bereikte in een dik p.r. van 1.24.05. Ook op de lOOm vrij wist zij een fors tijdsverbetering te boeken met haar 1.10.98. Melanie van Gemert (1993) won de lOOm schoolslag in 1.28.06 en ein digde op de lOOm vrij met 110.36 op de 3e plaats. Joliza van Nimwegen (ook 1993) wist haar 50m vrij winnend af te sluiten in een tijd van 34.48. Om het meisjessucces van de Schotejil compleet te maken verbe terde Esmee Koedoot 1992) haiu- tijd op de lOOm rugslag naar 1.19.19 en kwam hier mee op de Ie plaats. Op de lOOm vlinderslag zwom zij in een p.r. van 1.19.17 naar de 2e plaats. Ook bij de jongens kwam de Schotejil goed voor de dag. Jelle Steenhuis (1991) won de lOOm schoolslag in 1.32.18, terwijl Sebasti- aan Rosendaal (1991) op de lOOm rugslag naar de Ie plaats zwom in 1.15.89. Met name ook Martijn van Hoorn (1989) was verrassend goed op dreef, want eerst zwom hij bijna 6 seconden van de lOOm vlinder slag af in 1.18.78 (2e) en later nog eens 6 seconden van de 200m wisselslag met zijn tijd van 2.44.56 (3e plaats). Mark Nolet (1990) werd 2e op de lOOm vrij in 1.05.36. Timo Lambregts (1993) en Eldin Krijgh (1993) werden resp. 2e en 3e op 50m vrij in 36.66 en 38.23. Bij de senioren zwonunen Danielle Hagoort en Danielle Roodnat resp. naar een Ie en 3e plaats in 30.45 en 31.57. Danielle Roodnat (1988) eindigde verder ook nog op een 3e plaats op de 200m wisselslag in 2.54.04. Bij de heren zwom Thijs Tromper (1987) op de lOOm schoolslag in 1.17.07 naar de 2e plaats, terwijl Leander Noordijk 3e werd op de 200m rugslag. Bij de allerjongste leeftijdsgroep vielen Mico Pavlovic (1996), Dion Tamerius (1995) en Julia de Jong (1996) op de 25m vrij in de medailles en later op de 50m schoolslag opnieuw Mico Pavlovic en Julia de Jong, alsmede Sanne Huijsmans (1995) en Bjom Vogelaar (1996). Op drie van de vier estafettes tenslotte ein digde de Schotejil als Ie. Op de 4x lOOm vrij voor heren zwommen Leander Noordijk, Leander Jongejan, Sebastiaan Rosendaal en Johny Jongejan naar 3.57.21. De 4x 50m wisselslag voor jongens onder 14 jaar werd gewonnen door Mark Costeris, Jelle Steen huis, Sebastiaan Rosendaal en Robin Agye- mang in 2.27.99. En de gemengde 4x50m vrij tot 12 jaar werd door Timo Lambregts, Danica Koedoot, Eldin Krijgh en Melanie van Gemert gewonnen in 2.22.46. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Zaterdag 27 november stond de tweede thuiswedstrijd op het programma voor de korfballers van Good Luck ITegenstander in deze wedstrijd was FIKS uit Oegstgeest, dat voor deze wedstrijd de derde plaats innam op de ranglijst. Vanwege verkeers problemen rond Rotterdam was HKS bij het aanvangstijdstip nog niet aanwezig. Een halfuur later dan gepland was de tegenpartij aangekomen en koud uit de auto moesten zij beginnen aan de wedstrijd. Dit voordeel werd goed uitgebuid door Good Luck, want zij begonnen wel scherp aan de wedstrijd. Al snel werd er een voorsprong van 2-0 gereali seerd en het spel liep vloeiend. Na zo'n 10 minuten spelen had Good Luck onverwacht een dipje. FIKS profiteerde gretig en kwam zelfs op een 3-4 voorsprong. Gelukkig pakte de thuisploeg snel de draad weer op. Vier doelpunten op rij zorgden er voor dat de rol len weer omgekeerd waren. Tot aan het rust- signaal had Good Luck het betere van het spel, maar dit kwam slechts beperkt tot uiting in de score. Dit was voornamelijk de verdienste van FIKS, dat zeer efficiënt om bleef gaan met hun kansen. De 12-10 voor sprong bij rust was dan ook verdiend, maar te mager. Na slechts 2 minuten rust werd de wedstrijd weer hervat. Met goed combina- tiespel en gebruik makend van de snelheid van de heren, kwam FIKS terug. Al snel had men de achterstand omgebogen in een 13-14 voorsprong. Good Luck kon nog één keer terugkomen door een prachtige éénhandige doorloopbal van Arjan Zondervan. Door twee snelle doelpunten kwam Good Luck echter opnieuw achter. Aangezien er nog een kwartier te spelen was, had men nog vol doende tijd om deze achterstand ongedaan te maken. Toch kwam de klap bij de ploeg heel hard aan en het aanvalspel werd rommelig en was vaak geforceerd. Nico Overduin viel op dat moment uit vanwege een kuitblessure en werd vervangen door Ingmar Adam. Een aantal minuten had de verdediging van Good Luck redelijk de controle en kreeg de aanval voldoende kansen om terug te komen in de wedstrijd. Het geluk en de echter overtui ging ontbrak echter en de aansluitingstreffer kwam er niet. FIKS nam definitief afstand en leek zelfs uit te lopen naar een te ruime overwinning. Twee doelpunten in de slotmi nuten verzachten de pijn nog enigszins, maar de 18-23 nederlaag kwam hard aan. Een slechte 2de helft was fataal en hierdoor is de ploeg na drie wedstrijden nog puntloos. MIDDELHARNIS - Volleybalvereniging Les Deux Intermezzo speelde net als vorig weekend thuiswedstrijden in recreatiecen trum de Staver te Sommelsdijk. Heren I speelde 2-2 gelijk tegen Benevia 3. Gezien de plaatsen op de ranglijst, Benevia staat vijfde en Les Deux Intermezzo negende, was dit een prima prestatie. Bij de recreanten speelde het herenteam een bekerwedstrijd in Tilburg tegen 't Luifeltje. Les Deux Inter mezzo bestond uit zes man en speelde nage noeg perfect. Enkele jaren geleden, Henk van Dijk speelde nog mee, werd nog verlo ren. Maar nu was de thuisploeg kansloos. Goeie stops, dito setups en een gevarieerde aanval, gecombineerd met een redelijk tem po, zorgde ervoor dat de Flakkeënaars de wedstrijd volledig onder controle had. Les Deux Intermezzo is via een 0-3 overwinning een ronde verder. Bij de jeugd blijft Jongens C het goed doen. Benevia werd nu overwon nen met 4-0. Dames 1 deed goede zaken tegen het flitsend uitziende studententeam AIcazar/Erasmus 2. Les Deux Intermezzo met voor het eerst de gezusters van Hassent in de selectie had in eerste instantie moeite met de Rotterdamse hekkensluiter, maar hervond zich op tijd. Zoals op de foto, met een aanvallende Carlina van Os, is te zien werd het blok van AIcazar/Erasmus regel matig gepasseerd. Overige uitslagen: Heren 2- MVC 3 4-0, Heren 3-Alcazar/Erasmus 3 0-4, Jongens B- Benevia 1 1-3, Meisjes C - DVO 1 0-4, Meisjes D2 - DVO I 0-4. Woensdagochtend was het eens niet de fanfare Apollo', die een optreden weggaf voor het toegestroomde publiek op de Markt in Goe- dereede. Deze keer bezocht Fanfare 'Het Havenhoofd' het centrum van het stadje. Het orkest bestond uit de jongste groepen van de Chr. Basisschool Eben Haëzer uit Goederee-Havenhoofd. Het thema van de boekenweek dit jaar was 'Muziek' en ook op het Havenhoofd zijn de kinderen druk in de weer geweest met het thema. Door de leerlingen werden muziekinstrumenten gemaakt en er werden liedjes ingestudeerd. Woensdagochtend was het toen tijd voor het grote concert - staand op een versierde wagen - op de Markt, waar de instru menten en de liedjes vrolijk in het najaarszonnetje klonken. En het publiek? Ondanks dat het een gewone doordeweekse dag was kon den vele Goereeërs toch nog tijd vrijmaken voor het concert, want de Markt was goed gevuld. December: een donkere maand. We halen de natuur graag een beetje naar binnen, omdat het buiten te guur en te koud is om er daar van te genieten. Veel mensen bezoeken tuin centra om allerlei groen zoals kransen, kerst stukjes en dergelijke te kopen. Maar u kunt ook zélf iets gaan maken. En wat is dan gezelliger om samen iets te maken! Wij bie den u aan om een krans te maken van groen, welke u naar keuze kunt gaan gebruiken; als krans voor aan de deur, voor op tafel of voor een ander mooi plekje in huis. De kosten voor deze krans zijn 12,50. De opbrengst komt ten goede van het Christelijk Kinder koor Kadosj uit Goedereede. Datum; woens dag 8 december 2004 Tijd: 19.30 uur. Loca tie: Noordzijde Haven 16, Goedereede. Opgave (tot uiterlijk maandag 6 december) bij Jolanda Schol, telefoonnummer: 492631 Op zaterdag 4 december zullen voor de 7e keer, de 'Snertwandeltochten rondom Oud- dorp aan Zee' gaan plaatsvinden. Deze wan deltochten worden weer georganiseerd door VVV Ouddorp aan Zee, Hotel Akershoek en Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Goeree e.o. Starten is mogelijk tussen 8.00 en 10.00 uur voor de 25 en 35 km en tussen 9.00 en 12.00 uur voor de 10 km; inschrijven (en starten) is mogelijk vanaf 7.30 uur bij Hotel Akershoek, Boompjes I te Ouddorp. Deel name kost 4,p.p. en is incl. een over heerlijke kop erwtensoep en een herinne ringsvaantje. De drie prachtige uitgezette (en uitgepijlde) routes "lopen" dit jaar weer over het meest westelijke deel van de Kop van Goeree; een lekker stukje over het strand en door de duinen zal weer een onderdeel vormen van in ieder geval de 25- en 35 km- routes. Voor diegenen die niet zo ver willen wande len maar vooral voor de gezelligheid mee doen, zijn zeker ook met de 1 O-kilometer wandeling, verzekerd van een mooie route. Op zaterdag 4 december wordt er in het sportcentrum De Eendraght aan de Sport- laan in Helievoetsiuis weer de maande lijkse vlooienmarkt gehouden. Dat de Hel- levoetse vlooienmarkt in een behoefte voorziet blijkt elke keer weer uit de over weldigende belangstelling die bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelne mers. Vele tientallen standhouders zien tel kens weer hun overtollige goederen van eigenaar veranderen. De vlooienmarkt, al jaren enorm populair, is geen markt zoals een ieder welhaast kent, maar een markt waar particulieren hun overtollige spulletjes aan de man kunnen brengen. Ook verenigingen maken veelvul dig gebruik van dit soort markten om b.v. restanten van hun eigen rommelmarkten, fancy fairs etc te slijten. Particulieren die vanuit hun hobby dingen vervaardigen of b.v. een verzameling op willen ruimen. Op de clubavond van 10 december zal club- lid Henk de Jong wat meer laten zien van een van zijn fotografische activiteiten. Samen met Jan Bontje brengt hij fotografie en poë zie bij elkaar. Hoe die samenwerking, die ze poëgrafie noemen, tot stand komt zal hij die avond uitleggen. De fotowedstrijd voor fotoclubs in de regio Rotterdam, waartoe ook De Rarekiek behoort, verliep voor de club succesvol. Uit de 250 foto's kwamen beelden van Fons Kern en Jan Voogd, die in september al een gouden medaille won op het Benelux foto salon van Hamme, terecht in de top-20. Het nieuwe jaar start traditiegetrouw met de verkiezing van de beste foto en dia van het vorige jaar. Het is dan de 25ste keer dat de trofeeën, die zijn gemaakt door de kortgele den overleden Mei Dale, worden uitgereikt. Informatie over de club is te vinden op de website: www.rarekiek.nl kunnen ook inschrijven voor een plaats op de vlooienmarkt. Voor de vlooienmarkt kunnen alleen particuliere standhouders geplaatst woeden, die hun overtollige goe deren willen verkopen. Er mogen bedrijfs matig geen goederen worden verkocht. De vlooienmarkt in Helievoetsiuis is voor het publiek geopend van 9.00 tot 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer informatie kan men bellen met Kwekel Evenementen, tel 0181 - 313742. De volgende vlooienmarkt - eveneens in het sportcentrum De Eendraght - wordt gehouden op zaterdag 8 januari. Uitslag van de dresstïOrwedstrijd voor pony's, proeven F9 en FIO en dressuurwed- strijd voor paarden, alle klassen, gehouden op zaterdag 27 november jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor de F proeven dient een minimum aantal punten behaald te worden van 210 en voor de overige proeven mini maal 140 punten. Proef Fl. Annemarie Dingemans, Debbie, 233 pnt; Anteun Oosterhoff, Lenny, 226 pnt; Regina Aarts, Garens, 217 pnt. Proef F2. Adrie Mierop, Debbie, 214 pnt. Proef F8. Vanity Monnee, Garens, 220 pnt; Eline Bestman, Hastar, 217 pnt, tevens diploma F8 behaald; Kimberly v.d. Leeden, 203 pnt. Proef F9. Kim Visser, Pam, 229 pnt; Aman- de V. Santen, Habina, 210 pnt; Daisy Argou- delis, Pam, 207 pnt; Irinav. Namen, Joy, 185 pnt. Proef FIO. Juliette Kamp, Amber, 210 pnt, tevens diploma FIO behaald. Proef B7. Ghristina Troost, Sissy Giri, 169 pnt; Ester Simonis, Michael, 168 pnt; Linda Bal, Odessa, 165 pnt; Patricia Knop, Odesse, 162 pnt; Quirine Philipsen, Narola, 151 pnt. Proef BI2. Patricia Knop, Odesse, 163 pnt; Ester Simonis, Michael, 163 pnt; Ghristina Troost, Sissy Girl, 162 pnt; Quirine Philip sen, Narola, 149 pnt; Linda Bal, Odessa, 148 pnt. Proef L2-19. Juliette Kamp, Amber, 139 pnt. Proef M2-3I. Elly Hanse, Jolien, 148 pnt. Proef M2-36. Elly Hanse, Jolien, 144 pnt. -12- De manier waarop de sergeant de soldaten aanspreekt, is nu niet bepaald fraai. Het weinige Russisch dat Franz kent, is toch wel voldoende om op te merken dat de Russen op bepaalde momenten dezelfde benamin gen krijgen, die men de plennies vaak naar het hoofd slingert. Maar al met al komt het voor elkaar. Franz krijgt een kantoor, zoals hij het zelf noemt, waarop men in het vaderland trots zou zijn. Nu is hij zover dat aan de uitvoering van werkzaam heden gedacht kan worden. Daarvoor zal hij de beschikking moeten hebben over een aantal mensen, die terzake kundig zijn en hem kunnen assisteren. Het probleem legt hij voor aan Georgië Zwalba. Die moet zich in verbinding stellen met kapitein Stephan Bemerian, die de uiteindelijke goedkeuring moet geven. 'Ik naar kapitein gaan. De zeggen: jij plennies hier heen. Ik begrijpen.' Hij lacht weer goedsmoeds en begeeft zich naar de conmiandantura. De kapitein is in gesprek, zodat Georgië onverrichter- zake terugkeert. 'Kapitein praten met kameraad commissaris en kame raad luitenant. Wij wachten. Ik straks naar kapitein vragen. Begrijpen?' Franz knikt. 'Weet jij of er een goede kaart van dit gebied is', wil Franz weten. 'Waarom?' Georgië kijkt hem wantrouwend aan. 'Njet, kameraad plenny. Kaart geheim. Jij niet vragen aan kapitein.' Er is een bezorgde blik in zijn ogen gekomen. Blijk baar heeft een buitenstaander niets te maken met de omgeving. Franz kan zich echter niet voorstellen dat het vragen van een kaart \'an de directe omgeving gevaar kan inhouden. 'Kaart geheim', herhaalt Georgië nadrukkelijk. Nu gaat bij Franz een lichtje branden. Er is natuurlijk geen kaart van dit gedeelte van de taiga. Wat er is, zal natuurlijk militair zijn en derhalve voor burgers niet beschikbaar. Franz neemt een vel papier en tekent daarop het kamp. Dan maakt hij daaroinheen een grote vierkant: het gebied dat hij ongeveer als werkterrein wil bestem men. 'Wij moeten hiervan een kaart maken. Hier gaan we ons werk uitvoeren', tracht hij Georgië aan het ver stand te brengen. 'Dat heel klein', klinkt het gerustgesteld. De Rus begrijpt dat zo'n klein stukje grond geen kwaad zal kunnen. 'Dat goed', glimlacht hij; 'ik vragen kapitein.' 'Goed, vraag aan de kapitein of jij en ik daarvan een kaart kunnen maken.' Georgië kijkt hem niet begrijpend aan. Kaart lezen is een taak die iedere onderofficier moet kennen. Maar om z'n stuk papier vol te krijgen met al die lijnen en stippeltjes, dat gaat toch zijn verstand te boven. 'Dat moeihjk', zegt hij heel eerlijk. Franz lacht; 'Dat valt wel mee.' 'Njet.' Georgië schudt bedenkelijk zijn hoofd. 'Wat heb jij vroeger gedaan?' 'Ik altijd soldaat.' 'Altijd?' 'Da.' Georgië knikt heftig ja. 'Hoe oud ben je Georgië?' wil Franz weten. 'Tweeëntwintig.' 'Dan kun je toch niet zolang soldaat zijn?' Franz moet de zin nog eens herhalen en als Georgië hem begrijpt, begint hij weer goedsmoeds te lachen: 'Ik zeventien. Toen in rode leger.' 'Zo, dan was het hier al niet veel anders dan bij ons', zegt Franz meer tegen zichzelf dan tegen de Rus. 'Wat jij zeggen?' 'Dat heel jong', praat Franz hem in z'n eigen brabbel- taaltje na. 'Da.' Hij knikt bevestigend. 'Kun je nu eens gaan kijken, of de kapitein al te spre ken is?' 'Ik gaan ja.' Georgië begeeft zich opnieuw naar het bureau van de kapitein, waar op het moment dat hij er komt, juist een ordonnans naar binnen gaat om de officieren hun thee met wodka te brengen. 'Hé kameraad', roept Georgië tegen de soldaat, 'vraag eens even of kameraad kapitein te spreken is.' 'Ik ben jouw knecht niet, doe jij je eigen boodschap pen', antwoordt de soldaat lachend. Binnen wordt dit blijkbaar gehoord, want de luite nant vraagt aan de ordonnans: 'Wat moet die kerel daar?' 'Weet ik niet, kameraad luitenant. Een sergeant vraagt of de kapitein te spreken is.' Door de geopende deur ziet de kapitein de sergeant staan en als hij deze heeft herkend roept hij dat hij bin nen kan komen. 'Wat is er sergeant?' 'Kameraad kapitein, de Duitser vraagt of hij u kan spreken.' 'Wat wil de plenny?' 'Hij zegt met het werk te willen beginnen, maar hij wil eerst een stuk grond hier om het kamp in kaart bren gen. Dat is blijkbaar nodig', voegt hij er aan toe op een toon waaruit blijkt dat het hemzelf ver van duidelijk is. 'Waarom moet er grond in kaart gebracht worden?' veert de commissaris uit zijn stoel overeind. 'Laat de Duitser ons dat zelf vertellen', onderbreekt de kapitein hem. 'Zal ik de plenny naar u toe sturen kapitein?' 'Ja, doe dat.' Georgië gaat terug naar de werkkamer van Franz, en vertelt dat die zich bij de kapitein kan vervoegen. De commissaris kijkt hem met een vernietigende blik aan: 'Jij kaart maken van kamp. Waarom?' 'Niet van het kamp, commissaris, maar van het bos in de omgeving. Ik heb dat nodig om mijn werk uit te voeren.' 'Jij bos maken. Geen kaart. Begrijpen!' Franz schudt meewarig zijn hoofd. 'Waarom wilt u een stuk bos in kaart brengen?' wil de kapitein weten. Franz legt uit wat hiervan de bedoeling is. Het werk gebied moet verdeeld worden in vakken, die op de kaart van een nummer worden voorzien. Deze moeten opgesplitst en in afdelingen gecodeerd met letters, zeer nauwkeurig aangeven, hoe en waar bepaalde werk zaamheden worden uitgevoerd. 'Jij ambtenaar, geen bosman', stuift de commissaris op. Als Franz dan uitvoerig uitlegt wat hier allemaal de bedoeling van is, tekent zich op hun gezichten een blik van bewondering af. Die Duitser kunnen ze zijn gang wel laten gaan. De Duitser is geen praatjesmaker. Het is een kerel die weet wat hij wil en waartoe hij in staat is, dat hebben ze nu wel in de gaten. 'Wat zijn vooreerst uw plannen?' De kapitein kijkt hem vragend aan. 'Dat zal grotendeels aan u liggen, kapitein. Er zijn twee mogelijkheden: Eén is bosbouw, die hier beslist garanties biedt. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 5