Rcicicl Dirksland: "'Meer weten over i de streekplannen;?! i Abonnèihents- i tarieven 2005 i S.O.F maakt HERINNERINGi 50 jarig jubileum Oranje-Nassauschool Peuterspeelzaal 'De Hummelhoek' krijgt 3000 extra subsidie Wethouder aan de tand gevoeld wegens verdacht schetsje Flakkee doet mee aan spreekbeurtactie jubileumambitie waar Expositie Clarine Bemelmans Niet Dokkum, maar Dirksland had de primeur! EIIMIDEn-niEUWS Kerstzangavond Nieuwe Tonge Ophalen oud papier Dirksland EIIAHDEn-IIIEUWS Nieuw Nederlandstalig Kerstoratorium Zuid 2* t begint bij WWW.ZUid- Kunst en Kitsch in de bibiiotiieeli Ingezonden: Peuterspeelzaal 'De Hummelhoek' te Dirksland bevindt zich in een finan cieel precaire situatie. Wegens een structureel exploitatietekort zou de peuterspeelzaal wellicht haar deuren moeten sluiten, om reden waarvan deze zich inmiddels tot het gemeente bestuur heeft gewend met het verzoek om aanvullende subsidie. Het college, dat het maatschappelijk belang van de peuterspeelzaal onderkent, stelde de gemeenteraad tijdens zijn vergade ring van afgelopen donderdagavond voor om voor het jaar 2004 een een malige subsidie van 3.000 toe te ken nen en dit bedrag ten laste te doen komen van de post 'onvoorzien'. Voor de jaren na 2005 zou een en ander nog nader in besprekingen worden meege nomen. Hummelhoek Verdacht schetsje l De abonnementsprijzen blijven l ongewijzigd. l Machtiging l Bij de abonnees die ons een incasso- l r"'5cbtiging hebben gegeven zal het I 0 iTiedio december van hun l 1 ban;. worden afgesclu-even. l OUDE-TONGE - De schaakvereni ging Oost-Flakkee bestaat dit seizoen 25 jaar en daarom hebben de leden intern geroepen dat ze dit jaar maar eens kampioen in de 3e klasse Rotter damse Schaakbond Bond moeten worden. Die gedachte is op zich natuurlijk heel goed, ware het niet dat de club vorig seizoen op het nippertje niet gedegradeerd is naar de 4e klasse. Themabijeenkomst CDA 'Zorg en sociale zekerheid' PAGINA 2 DINSDAG 30 NOVEMBER 2004 De raad stemde met het voorstel van het col lege in, al gaven de meeste raadsleden wel aan het jammer te vinden dat het college de raad nu pas op de hoogte bracht van de pro blematiek, terwijl deze al langer bekend was. Verder informeerde de heer Robijn (PvdA) naar de mogelijkheid om - bij wijze van bezuiniging de leeftijd waarvoor 'De Hummelhoek' toegankelijk zou zijn, te ver hogen van 2Yi naar 3 jaar. Tevens zag hij graag bezien of de ouderbijdragen kunnen worden gewijzigd, bijvoorbeeld naar draag kracht. Bij dit laatste sloten ook de heren Baan (SGP), Tieks (CDA) zich aan. De heer Bruggeman (ChristenUnie) wist echter al aan te geven dat dit juridisch waarschijnlijk niet mogelijk is, terwijl de heer Leenders (Gemeentebelangen) erop wees dat verho ging van leeftijd van 2M naar 3 jaar hooguit een éénmalige oplossing kan betekenen, maar niet voor de jaren daarna. Verder vroeg de heer Bruggeman zich af of ook de andere peuterspeelzalen met dergelijke tekorten kampen en of deze tekorten misschien mede ontstaan zijn door invloeden van buitenaf of van deelnemende kinderen. In een reactie gaf wethouder Sandee aan dat de problematiek nog niet eerder naar de raad kon in verband met nog in gang zijnde besprekingen met 'De Hummelhoek', en dat juist de grootste spoed is betracht om het nu bij de raad te brengen. Verder gaf hij aan dat verschuiving van de leeftijd van TA naar 3 jaar inderdaad mogelijk slechts tijdelijk soe laas biedt, en dat een inkomensafhankelijke ouderbijdrage juridisch niet mogelijk is; bovendien zou dit laatste fraudegevoelig zijn en een gigantische hoeveelheid extra werk met zich meebrengen. De pijn, zo legde de wethouder uit, zit 'em in verplichtingen van buitenaf, in de loonsfeer: CAO-verplichtin gen, premies sociale lasten en bijdragen pen sioenfondsen. Andere peuterspeelzalen heb ben hier geen last van omdat die stukken kleiner zijn. Bovendien draait peuterspeel zaal 'Pinkeltje' nog maar zo kort dat daarvan de eerste cijfers nog moeten komen. Maar de financiële problemen ondervinden geen invloed door 'probleemkinderen'. Hoewel de heer Leenders het woord 'probleemkind' een vervelende benaming zei te vinden, pleitte hij er wel voor om in subsidieland onderzoek te laten doen naar mogelijkheden voor kinderen die extra aandacht en begelei ding behoeven. Dit laatste kon instemming van wethouder Sandee vinden, die er daarbij overigens op wees dat met een mogelijke subsidie hiervoor géén exploitatietekorten kunnen worden opgelost. Verder leek er onder de raadsleden verwar ring te ontstaan over de handelwijze van wethouder Koningswoud, toen raadslid de heer Toes (ChristenUnie) bij wijze van inter pellatie een schetsje ter sprake bracht dat reeds gemaakt zou zijn betreffende de toe komstige inrichting van het gebied rond de Kattewacht: Het Startblok, de Cl000 en de Rabobank. Volgens Toes zou hier tijdens een commissievergadering in januari a.s. over gebrainstormd worden om 'piketpaal tjes te slaan' voor de toekomst - hoe kijkje daar, voorbereidend, tegenaan? - maar nu zou wethouder Koningswoud hier reeds vaart achter hebben gezet en zouden er al schetsjes 'rondzweven', terwijl "we in dit huis toch gewend zijn om alles open te bespreken", zo verwonderde Toes zich. Deze vroeg zich dan ook af of de wethouder eigenlijk wel behoefte heeft aan de inbreng van raadsleden in de commissie. Ook Leen ders zei "ongerust te worden van de wethou der" en was heel benieuwd naar het bewuste schetsje én in wiens opdracht dit gemaakt was. Daarnaast pleitte hij voor een gemeng de bestemming voor het betreffende gebied in plaats van dit dicht te gooien met alleen woningen. Vragen van gelijkende strekking rezen ook bij de raadsleden Van der Vlugt (PvdA), Kalle (SGP) en Kievit (CDA). Alleen Robijn bekeek 't wat nuchterder: "wat is erop tegen als er allerlei schetsjes komen? Dat is voor ons toch makkelijk, dan hoeven wij alleen maar uit te zoeken. De geluiden uit de raad leidden ertoe dat wethouder Koningswoud het gevoel be kroop dat men hem onbereidwillig achtte om de nodige betrokkenen op het juiste moment van een en ander op de hoogte te brengen. "Ik ben wel gewend om dóór te gaan en mis schien wel eens antwoord te geven voordat me iets gevraagd wordt", zo bekende hij, "maar wees u erop gerust dat u serieus betrokken wordt bij waar dat ook nodig is". Koningswoud legde desgevraagd uit dat het bewuste schetsje gemaakt was in opdracht van Rabo Vastgoed, op basis van de vraag van de wethouder wat er met vrijkomende gebouwen gedaan zou kunnen worden, alleen als idee, als mogelijke suggestie. Meer niet, en zéker niet als zaak van "slik ken of stikken", aldus de wethouder. Overi gens is sinds afgelopen zomer de gedachte vorming met betrekking tot de Kattewacht dusdanig veranderd dat ook het schetsje zijn actualiteit heeft verloren. Desondanks zal het commissie GrEZ nog ter beschikking worden gesteld. Op vrijdagavond 10 december zal er weer de jaarlijkse kerstzangavond zijn in de Her vormde Kerk van Nieuwe Tonge. De avond begint om half acht. De kerk is om zeven uur open. De volgende koren zullen hun mede werking aan de avond verlenen: Het Kinder koor 'Bidt en Zing' uit Nieuwe Tonge, o.l.v. Peter Wildeman en het gemengd koor 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet, o.l.v. Paul Kieviet. De samenzang zal worden begeleid door Peter Wildeman. Ook zal een panfluitist zijn medewerking geven aan deze zangavond, namelijk Gerco Brouwer. De collecte deze avond is voor de Straatkin deren van 'Belo Horizonte' in Brazilië. Het belooft weer een mooie avond te worden. In Dirksland zal a.s, zaterdag het oud papier weer worden opgehaald. U wordt verzocht het papier vóór 8.30 uur gebundeld aan de weg te zetten, waarvoor de vrijwilligers u bij voorbaat danken. ctir. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Versctiijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstennljn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der "Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar €36.00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 In de afgelopen twee jaar heeft de dirigent van de Verenigde Veluwse Koren, Leander van der Steen, mogen werken aan een Nederlandstalig kerstoratorium, met als titel 'In de volheid van de tijd'. Als rode draad door het stuk heen klinken de bekende woor den uit Lucas 2. Daarom heen hoort u beken de kerstliederen (Een roze fris ontloken. Hoor de eng'len, In de stad van koning David), psalmen (Psalm 102), schriftgedeel ten op nieuwe melodieën (Ere zij God, tek sten uit Jesaja, etc). Het werk heeft een lengte van één uur en is geschreven in een toegankelijke stijl voor gemengd koor, bas- solist, strijkorkest, fluit, hobo, orgel en piano. Binnenkort verschijnt deze composi tie op cd. Fragmenten van dit werk kunt u beluisteren op www.kerstcd.tk. Deze nieuwe CD wordt gepresenteerd tij dens twee concerten, namelijk op 27 novem ber in de St. Maartenskerk te Tiel, waar de cd ook werd opgenomen, en op 3 december in de St. Joriskerk te Amersfoort. Tijdens beide concerten treden dezelfde uitvoeren den op als op de CD. Dat zijn de Reformato rische zangvereniging 'Cantilene', Refor matorisch jongerenkoor 'Kol-Sjariem', Ver enigde Veluwse Koren met het strijkersensemble o.l.v. Martin de Deugd, Leander van der Steen (piano), Martien van der Zwan (orgel), Lukas Kramer (bariton). Kees Alers (fluit), Anja van der Maten (hobo) en Ed Kooijmans (algehele leiding). Ds. Van Amstel zal een meditatieve toelich ting geven op de uit te voeren werken. Toegangskaarten ad 5 per persoon kunnen worden besteld bij M. van Haaften, tel.: 0342-490375, of via e-mail: cantilene@kliksafe.nl. met vermelding van Jaarabonnement36,00 Halfjaarabonnement18;50 Kwartaalabonnement9,50 - Betaling I De betaling van uw abonnements- l l geld is per acceptgiro of via de I l machtiging voor incasso. t l Acceptgiro l l De abonnees waarvan wij géén l l incasso machtiging hebben, ontvan- l l gen een acceptgiro. Graag met deze l l acceptgiro betalen. l Wilt u toch op een andere wijze beta- I l len, dan altijd uw abonneenummer I l vermelden. l locatie, aantal kaarten, naam, adres en tele foonnummer. De CD is tot 26 november op bovenstaand adres te bestellen voor de prijs van 15, excl. Verzendkosten (indien mogelijk wordt er bezorgd). Leanne en Merit zijn bezig met hun spreekbeurt. Tegelijk met 5000 leeftijdgenoten op meer dan 150 basisscholen hielden leerlingen op Goeree-Overflakkee spreekbeurten over 'De Rechten van Het Kind'. In Den Bommel waren dat Zita Mast en Leila van Bladel van de OUie B. Bommelschool. Op het Stelle- gors in Stellendam waren het Leanne en Merit en op De Nobelaer in Oude Tonge vettel- den maar liefst 5 meiden over dit onderwerp aan hun klasgenoten: Anne Hobbel, Lisan- ne van Kampen, DaniëUe de Waal, Chayenne Blanken en Dane Heijnsbroek, allen leer lingen uit groep 7 en 8. Deze spreekbeurtenactie viel samen met de Dag van de Kinderrechten. Via Unicef hebben de sprekers allerlei materiaal gekregen ter ondersteu ning van hun spreekbeurt. Op alle scholen is dit goed gelukt. De dames van Stellegors kregen zelfs een 9,5 als waardering. Maar positief denken kan wonderen doen en na 3 ronden staat S.O.F met 6 punten aan kop in hun klasse. De 3e wedstrijd was tegen Ontspanning uit Ouddorp. De naam van deze club is een beetje 'bedrieglijk', want je moet je echt inspannen om bij deze 'ont spannen' mannen een goed resultaat te boe ken. En aangezien ze niedekoploper waren, is er in spanning naar deze confrontatie toe- geleefd. En niet onterecht, want het werd maar een nipte overwinning: 3.5-4.5 voor S.O.F. Maar ook kleine overwinningen tel len. En S.O.F staat nu met 2 punten los van de rest van de poule. Op 15 december staat een thuiswedstrijd tegen Hoekse Waard 2 op het programma. Daarbij is publiek natuurlijk van harte welkom! Minder goed loopt de aanwas van nieuwe leden. Vanuit de jeugd is een groepje door gekomen (met aangepaste speeltijden tot 22.00 uur) en er is één nieuw gezicht. Maar er zouden best wel leden bij kunnen. Momenteel wordt overwogen of het moge lijk is om een schaaktraining voor volwasse nen op te zetten. Maar dan moet er natuurlijk wel voldoende animo zijn. Zeker gezien het OUDDORP - Dinsdagmiddag 7 december zal er in de bibliotheek in Ouddorp een Kunst en Kitsch-middag gehouden worden. Deze middag zal mevrouw Roozendaal, beë digd taxateur, aanwezig zijn. Vóór de pauze zal zij een en ander vertellen over haar werk. Ook zal ze tips geven over het verzekeren van uw kostbaarheden.Tijdens de pauze is er gelegenheid uw meegebrachte kostbaarhe den neer te zetten, die na de pauze door mevrouw Roozendaal zullen worden getaxeerd. Toegangskaartjes voor deze mid dag a 3,50 zijn vanaf heden te koop aan de balie van de bibliotheek, of kunnen telefo nisch worden gereserveerd via 0187- 667744. De middag begint om 14.00 uur. De bibliotheek is open vanaf 13.30 uur. 'Wees er snel bij, want vol is vol. Met nadruk wordt u erop gewezen dat per persoon maximaal 2 objecten ter taxatie kunnen worden aangebo den. Welkom in de bibliotheek! Clarine Bemelmans woont sinds 1990 te Dirksland. Ze maakt sculpturen van zelfhar- dende klei. Vooral grote buitenbeelden zijn haar specialiteit. Deze worden bewerkt met diverse harslagen. Ze ontwerpt sculpturen voor huizen en tuinen, maar ook voor kan toorpanden. In een sculptuur gaat anderhalf tot vijftien kilo klei, afhankelijk van de grootte. De klei is zelfhardend. Dat heeft ze met opzet zo gekozen. Ze vindt het leuk als mensen met hün kennis later zelf thuis ook aan de slag gaan. Maar kies je dan voor klei die je moet bakken, dan hela je meteen het probleem dat je daar een oven voor moet hebben, en die heeft niet iedereen. De sculp turen worden na het drogen gepatineerd, voorzien van een goud- of bronskleurige verf, en afgewerkt in een kleur naar keuze. Kiezen mensen voor brons dan zorgt ze ervoor dat haar ontwerpen in brons worden gegoten. Sinds kort ontwerpt en maakt Clarine sculp turen rond het thema 'afscheid. 'Zo willen steeds meer mensen de as van een dierbare verwerken in een beeld of een persoonlijk beeld voor op een graf. Een sculptuur heeft ook iets natuurlijks. Ie mag er gerust de vingerafdrukken van de maker nog in zien. Haar beelden zijn eigen ontwerp. Wat Clari ne bedenkt, maakt ze. En daar is ze gelukkig mee. Ze verzorgt cursussen schilderen en sculptu ren maken in haar atelier. Ze schildert figu ratief met een knipoog naar abstract. Ze schildert met acryl op paneel. Haar sculpturen en panelen zijn te zien in diverse galerieën, maar volgende week kunt u terecht in Oostvoorne. Clarine exposeert daar zowel sculpturen als schilderijen in Atelier Kunstwerk Westvoorne aan de Hof- laan 7, van woensdag 1 december t/m zater dag 4 december, geopend van 11.00-17.00 uur. Voor de komende feestdagen zijn er diverse schilderijen en sculpturen te koop tegen leuke prijsjes. feit dat er een aantal beginnende spelers zijn, biedt perspectief voor spelers die nu thuis zitten, het spelletje best wel snappen, maar niet vee! spelen. Er zit een aantal mensen dat het dolgraag tegen nieuwe schakers wil pro beren. Daarnaast organiseert de club in verband met het 25 jarig bestaan regelmatig andere activiteiten. Zo kunt u 22 december alvast in de agenda zetten. Een avondje snelschaken (zeer geschikt om te oefenen voor personen die denken dat ze niet zo lang kunnen stilzit ten), waaraan zowel leden als niet leden aan mee kunnen doen. Gebruik je hersens; kom schaken in Oude-Tonge. ledere woensdag is er in de Grutterswei om 19.00 uur jeugd- schaken (een combinatie van les en wed strijd), en 20.00 uur schaken voor senioren. Aan een proefperiode van 3 weken zijn geen kosten verbonden. Discussie met 2e Kamerlid Mr. Drs. Jan de Vries Plaats: 'Diekhuus', Middelhamis Tijd: vanaf 19.30 uur. Datum: dinsdag 30 november 2004 (vandaag!!) U bent van harte welkom! DIRKSLAND - In de landelijke pers was recentelijk te lezen dat het zieken huis in Dokkum een forse bijdrage van de regionale gemeenschap ont vangen heeft voor de aanschaf van een MRI. De Raad van Bestuur en de directie van het Van Weel Bethesda Ziekenhuis wil hen daar van harte mee feliciteren. Een storend element in deze berichtgeving was echter dat gezegd werd dat dit een primeur voor de ziekenhuizen was. Maar, niets is minder waar! Reeds in 1996, dus al 8 jaar geleden, heb ben de bevolking en bedrijven op Goeree- Overflakkee het enorme bedrag van 632.000 gulden bijeen gebracht ten behoe ve van de aanschaf van de CT-scan. Dit kwam neer op een bijdrage van 14 gulden per hoofd van de bevolking en 42 gulden per gezin. Het onderstreepte de hechte band die er is tussen de regionale bevolking en óns ziekenhuis. Deze band werd gekoesterd door het ziekenhuis en wordt nog steeds zeer op prijs gesteld. Recentelijk is besloten tot het oprichten van een stiltecentrum in het ziekenhuis. Omdat het reguliere budget niet voorziet in de financiering van een dergelijke voorzie ning, is besloten om te proberen de beno digde middelen via sponsorgelden bijeen te brengen. De eerste gift van ruim 8.000 euro is reeds ontvangen van Woningbouwver eniging 'Beter Wonen' te Goedereede. Plannen zijn in de maak om te komen tot de oprichting van een stichting Vrienden van het Van Weel Bethesda Ziekenhuis. Het doel van deze stichting zal zijn financiële ondersteuning te bieden aan grote investe ringsprojecten (zoals in het verleden de CT- scan), waarvoor het budget van het zieken huis ontoereikend is. Te zijner tijd zullen we de regionale bevolking daar graag verder over informeren. Nogmaals wil het ziekenhuis benadrukken zeer blij te zijn met de voortdurende steun van de bevolking en uitspreken dat het ver trouwen er zeker is dat dit ook in de toe komst zo zal blijven. In Nieuwe Tonge werd afgelopen zaterdag stilgestaan Bij liet feit dat de school 50 jaar mocht bestaan In de aloude dorpskerk mochten we dit gedenken Wat heeft de Heere ons veel willen schenken. Ondanks de koude kerk die velen deed bevangen Mochten we een warme dienst uit Zijn hand ontvangen Er werden verschillende zaken uit het verleden gememoreerd En de kinderen zongen wat ze op school hadden geleerd. Aan liet eind van de dienst klonk er een hartenkreet Ik hoop dat niemand de woorden van de directeur vergeet De onrust neemt toe, maar gun de school rust Zijn we onze roeping als ouders wel bewust? Ik geef nu in eigen woorden weer Dat mag misschien wel deze keer! Laten we de kerkelijke strijd buiten de school houden Opdat de liefde niet nog meer zal verkouden. Na deze ernstige woorden gingen we de kerk weer uit En liepen we verschillende mensen tegen het lijf onder wie meester Guyt. Het .schoolgebouw werd gevuld met mensen uit allerlei dorpen en .steden Veel werd er aangehaald vanuit het nabije of verre verleden. Niet alleen voor mensen van Flakkee stonden de deuren open Er waren er ook vanuit Zeeuws Vlaanderen komen lopen Vijftig jaar is een hele tijd geleen, Maar het was nog hetzelfde gebouw als jaren geleen. De buitenkant is nagenoeg hetzelfde gebleven En met het vernieuwde interieur kun je nog fijne jaren beleven. Het was goed om bij dit jubileum te wezen We hebben ook met smaak het boekwerk gelezen. De .school heeft vele stormen doorstaan Maar tot op de dag van vandaag mag zij nog blijven bestaan Soms zijn mij de haren ten berge gerezen Andere keren schudde ik van het lachen bij het lezen. Het was gelukkig niet alleen kommer en kwel Aan Wie we dat te danken hebben, weten wij wel! De school is uit de nood geboren God heeft vele gebeden willen verhoren. Al was de .strijd dikwijls moeilijk en zwaar Hij bewaarde en spaarde de school nu al 50 jaar! Daar aan te denken geeft kracht en moed Dan zal Hij het zo maken dat g 'u verwonderen moet. Het boek wens ik door vele handen te gaan Ik beveel het de lezers van harte aan! Bel 0187-652233 en u kunt het daar bestellen En hoe te betalen zullen ze u wel vertellen. De school moge nog vele jaren in 'ons' dorp functioneren Dat de Heere ook middels uw arbeid nog kinderen wil bekeren Opdat het nageslacht Hem dienen mag in hun leven Dat moge de Heere aan directie en personeel uit genade willen geven. Persoonlijk lieb ik fijne jaren op deze school mogen onn'angen Bij jufftvuw-Numan leerden we de Psalmen en gezangen Als meester Dorsman vertelde, hing je aan zijn lippen En aan de verkeerslessen bij meester Dorresteyn kon niemand anders tippen. De jaren ze komen niet meer terug, maar snellen heen Laten we de school omringen met onze gebeen Ten laatste wil ik besluiten gaan met een wens Ik weet dat het komt uit de pen van een nietig mens Maar het komt regelrecht uit mijn hart vandaan Dal het ook door uw oor in uw hart mag gaan De woorden komen uit de 133e Psalm Dat het niet alleen mag blijven bij een enkele galm Maar dat het praktijk mag zijn in ons aller leven Dat moge de Heere uit soevereine genade geven Want waar liefde woont gebiedt de Heere Zijn zegen Daar woont Hij Zelf daar wordt Zijn heil verkregen En het leven tot in eeuwigheid. En dat enkel vanuit en door Gods gerechtigheid Die Hij geschonken heeft in Zijn enige Zoon Die nu mag zitten op Zijn genadetroon. Marius van der Valk - Paulus Potterstraat 16 - 3351 JS Papendrecht

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2