Zorg en Welzijn Groep Nieuws aan de horizon NieU-WS XLlt ^e ©iercns^ee Vals .JLjhI We staan altijd voor u klaar! Diabeteszorg Goeree-Overflakkee 'Achter het behang' of naar het Opvoedbureau? NiGUW in deThuiszorgwinkel DEZORGLUN (0181) 62 62 26 Uitslagen tentoonstelling P.V. De Trekvogels Ouddorp Naar de voorjaarszon met Jaap Mackloet...! m^pEii-fiiEii EIIAI1l3B1-t1IEUWS h r M T m e/7 Kijk ook op www.zwg.nl Gezelschapsspellen en andere artikelen die u herinneren aan vroeger Menopauze Handyman Gezondheidsagenda Bel voor al uw zorgvragen De Zorglijn RECTIFICATIE Reguliere bijeenkomst voor mensen met een 'beroerte' Alzheimer inloopavond in Wijkcentrum Middelharnis Damvereniging 'Dirksland' Jan Heijkoop beoogd voorzitter LTO Noord c« c« c« a 4* 4* 4* 4« v« c« ffi »v «v STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA? VRUDAG 26 NOVEMBER 2004 ■W' THUISZORG VERPLEEGHUISZORG VERZORGINGSHUISZORG ALGEMEEN MAATSCHAPPELOK WERK UITLEEN VAN VERPLEEG- EN HULPMIDDELEN VOEDINGSVOORUCHTING EN DIECTADVISERING •GEZONDHEID SERVICE OUDER- EN KINDZORG THUISZORGWINKEL 3^^ De Zorg en Welzijn Groep, de zorgorganisatie van de Zuid-Hollandse eilanden, staat altijd voor u klaar! U kunt bij ons terecht voor al uw vragen op het gebied van zorg, welzijn, aan zorg gerelateerd wonen en behandeling. Ons pakket is heel breed. We helpen u thuis met onder meer thuiszorg, we staan voor u klaar in onze verzorgings- en verpleeghuizen en we zijn er met raad en daad voor de ouders van kleine kinderen. We bieden hulpverlening, geven voedings- en dieetadviezen, we voorzien in hulpmiddelen voor zorg- en welzijn en we bieden, diensten, cursussen en producten voor iedereen die gezond en comfortabel wil leven. Kortom we zijn er altijd voor iedereen! Sinds 1995 is op Goeree-Overflakkee een project gestart om de diabeteszorg beter te organiseren. Internisten en huisartsen behandelen en begeleiden 'hun' patiënten op dezelfde manier, volgens dezelfde regels en procedures. Zij worden daarbij ondersteund door een team van diabetesverpleegkundigen. Alle betrokken zorgverleners werken dus samen om de zorg voor diabeten te optimaliseren. Hierdoor communiceren de zorg verleners, zoals huisartsen, internisten en diabetesverpleegkundigen veel sneller en effectiever met elkaar. Deze vorm van samenwerking wordt ook wel transmural diabeteszorg genoemd. Transmuraal betekent dat er om de verschillende zorgverleners, waar een diabeet mee te maken heeft, geen muren meer staan. De meeste huisartsenpraktijken op Goeree-Overflakkee, het van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland en de Zorg en Welzijn Groep werken al samen in dit project. Om er zeker van te zijn dat de diabeteszorg op het eiland 'state-of-the-art' blijft, wordt deze vorm van samenwerking regelmatig geëvalueerd. Wanneer nodig wordt het bijgesteld. Zo werd onlangs een nieuw en verbeterd protocol van regels en procedures gepresenteerd. Uit deze evaluaties is in ieder geval al gebleken dat zowel de zorgverleners als de patiënten enthousiast zijn over deze gezamenlijke benadering. Zij ervaren de geboden zorg van een kwalitatief hoger niveau. In 2003 hebben 85 gezinnen contact gezocht met het Opvoedbureau in Middelharnis. Zij hadden vragen over slapen, eten, niet luisteren, pesten en de puberteit. ledere inwoner van Goeree-Overflakkee kan terecht bij het Opvoedbureau. U kunt met vragen en/of problemen rond het opvoeden van kinderen in de leeftijd van 0-18 jaar terecht bij de pedagogisch adviseur van het Opvoedbureau. De pedagogisch adviseur geeft u informatie, voorlichting en praktische adviezen. Mocht dat nodig zijn, dan wordt er kortdurende begeleiding geboden. Bij gezinnen waarin langdurige begeleiding noodzakelijk is of waar sprake is van (ernstige) problematiek, worden ouders doorverwezen naar een gespecialiseerde (jeugd)hulpverleningsinstelling. Tot het moment dat ze daar terechtkunnen, worden re begeleid door het Opvoedbureau. De gesprekken vinden plaats met de ouders en in maximaal zes gesprekken hopen we samen de sfeer thuis weer gezellig te krijgen. Astrid Buitelaar is elke maandagochtend buiten de schoolvakanties bereikbaar in het Diekhuus in Middelharnis, telefoon (0187) 48 24 00. De ThuiszorgwinkeL heeft in samenwerking met Gezondheid Service en ProBiblio artikelen in het bestand opgenomen die u aan vroeger herinneren. Hierbij kuntu denken aan foto's van vroeger, cd's, videobanden, dvd's, boekjes en nostalgische spellen. Als u lid bent van Gezondheid Service kunt u een gedeelte van het assortiment twee weken gratis lenen. Bent u geen lid dan betaalt u 2,50 huur per week per artikel. Daarnaast zijn de artikelen te koop, dus met de feestdagen voor de deur, leuk om cadeau te doen. Thuiszorgwinkel, P.J. Bliekstraat 4a, 3201 PL Spijkenisse. Telefoon (0181) 67 97 00. Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 8.30 -16.00 uur (vanaf 1 december geopend tot 17.00 uur). Wat gebeurt er allemaal met me? U bent op een leeftijd waarop u ovetgangsvevschijnselen heeft of zich op mogelijke verschijnselen wilt voorbereiden. Wilt u kennis opdoen, praktische tips ontvangen en ervaringen uitwisselen? Volg dan de korte cursus Menopauze, een uitdaging voor een nieuwe levensfase. Gezondheid Service heeft een overeenkomst gesloten met van der Ent/Kuster Koot Topmovers. Voor klussen zoals het monteren van een kast of het ophangen van lampen of schilderijen kunt u de Handyman inschakelen. Voor leden van Gezondheid Service geldt een interessante aanbieding: 10% korting op het uurtarief van de Handyman. Bovendien betaalt u als lid geen voorrijkosten bij een opdracht van minimaal vier uur. Zwangerschapsgyranastiek 7 december Middelharnis Zwangerschapsyoga 21 december Dirksland Shantala Babymassage 18 januari Middelharnis Groepsbegeleiding Cholesterol 7 december Dirksland Menopauze 10 januari Dirksland Over Gewicht 19 januari Oude-Tonge Omgaan met Hyperventilatie 26 januari Dirksland Gezond Bewegen wekelijks Middelharnis Reactiveringszvremmen wekelps Dirksland, Stellendam Voor meer informatie en aanmelden belt u met Gezondheid Service, telefoon (0i8l) 52 62 25 tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Of per email naar gezondheidservice@zwg.nl De Nederlandse CVA-vereniging "Samen Verder" regio ZH, afdeling ZH-Eilanden. organiseert op zaterdag 27 november van 14.00 uur - 16.00 uur in Verpleeghuis De Grooten Hoek in Hellevoetsluis/ een reguliere bijeenkomst voor leden, part ners en belangstellenden, die te maken heb ben met een 'beroerte'. Het thema van deze middag is 'Diverse onderwerpen rond CVA'. Gast is mevrouw H.E. van Kempen-Zwolle, huisarts die over dit thema een inleiding zal geven en de vra gen van de aanwezigen zal beantwoorden. Jaarlijks krijgen zo'n 26.000 Nederlanders een beroerte (ook wel een Cerebro Vasculair Accident genoemd). Al die mensen hebben van de een op de andere dag een handicap, zichtbaar maar ook onzichtbaar, waar zij en hun omgeving moeten leren omgaan. De Nederlandse CVA-vereniging "Samen Verder" regio ZH afdeling ZH-Eilanden wil op deze middag allen die met een CVA ('beroerte') te maken hebben gelegenheid geven om over zo'n belangrijk onderwerp alles te horen wat belangrijk kan zijn. Met onze bijeenkomsten trachten wij 'lotgeno ten' de gelegenheid te geven elkaar te ont moeten en elkaar te steunen. U kunt zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden bij de contactpersonen, hr. A.H. Hutink, tel. 0187 - 48 43 81 of mw. D.J. den Hoed-den Boer, tel. 0187 - 48 38 99. Hieronder volgt de uitslag van de postdui- vententoonstelling van P.V. De Trekvogels, die gehouden werd op 19 en 20 november in m.f.g.'Dorpstienden' te Ouddorp. Uit de 606 inschrijvingen kwamen na beoordeling door de keurmeesters de vol gende liefhebbers met hun duif als schoon ste in hun klasse op de uitslag: Bevlogen duiven: klasse 1 oude doffers onder 450 km: B.' t Mannetje klasse 2 oude doffers boven 450 km: K. Meijer klasse 3 jonge doffers onder 250 km: J. Bakelaar klasse 4 jonge doffers boven 250 km: Joh. Grinwis klasse 5 oude duiviimen onder 450 km: Comb. Grinwis klasse 6 oude duivinnen boven 450 km: Comb. Grinwis klasse 7 jonge duivinnen onder 250 km: A. Kievit klasse 8 jonge duivinnen boven 250 km: Comb.Grinwis Onbevlogen duiven: klasse 9 oude doffers: K. Meijer klasse 10 oude duivinnen: Grinwis-van Alphen klasse 11 late jongen: A. v.d. Linde Show duiven klasse 12 oude doffers: G. Olsthoom. klasse 13 jonge doffers: fam. Ewijk. klasse 14 oude duivinnen: G. Boers, klasse 15 jonge duivinnen: G. Olsthoom. klasse 16 viertallen: G. Boers. De hoofdprijs voor de allerschoonste van de tentoonstelling werd bij de bevlogen en onbevlogen duiven gewonnen door de hr.K.Meijer en bij de showduiven door G.Boers. Diverse sponsors zorgden middels beschikbaar gesteld reclame materiaal voor een fleurig aangeklede show die veel bezoekers trok. Zowel vrijdag als zaterdag draaide het Rad van Avontuur op volle toe ren en gingen veel bezoekers met een mooie prijs naar huis. Op het gewicht van het varken werd veel Jaap Mackloet organiseert eind februari of half maart 2005 een reis voor belangstellen den naar de voorjaarszon. Mackloet heeft de afgelopen jaren veel reis ervaringen opgedaan, zowel privé als met het mannenkoor. De uitvoering van de reis berust bij Beter-Uit reizen. De keus voor volgend jaar is gevallen op de Portugese Algarve. "Deze streek is gemakkelijk aan te vliegen (in drie uur tijd) en een prachtig gebied met veel mogelijkheden én meestal mooi weer", aldus Mackloet. De keuze is gevallen op Praia da Rocha een mooie kustplaats waar een schitterende boulevard is en van waaruit mooie excursies zijn te maken. Ook een auto huren is in die streek relatief goedkoop. De reislustigen die met Mackloet op stap gaan wordt een schitterend vier-sterren appartementencomplex aangeboden. Het verblijf is in een twee kamer appartement, met aparte slaapkamer, badkamer en woonkamer met kitchenette (koelkast en kookgelegenheid), t.v., verwarming en tele foon. Het complex bevat ook biimen- en buitenzwembad plus supermarkt. U verblijft op basis van logies, maar half pension is ook mogelijk, tegen een toeslag. De kosten bedragen ongeveer 500 euro voor 2 weken per persoon (één week is 100 euro goedkoper). Het bedrag is incl. vrucht, trans fers en overnachtingen op basis van logies. Exclusief exursies en luchthavenbelasting. Iedereen die belangstelling heeft kan met Mackloet contact opnemen via tel. 0187- 487787 of via e-mail: iaapmackloet@hetnet.nl Alzheimer Inloopavond Goeree- Overflakkee/Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor de inloop avond op woensdag 1 december a.s. in het Wijkcentrum te Middelharnis. Het thema voor de bijeenkomst is 'Wat zijn de mogelijkheden thuis?' De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Hier krijgt men onder leiding van deskundi ge gespreksleiders voorlichting over allerlei aspecten van dementie. Bij aankomst en in de pauzes speelt Arjan Huizer piano. Tijdens iedere bijeenkomst staat een onderwerp cen traal. De bijeenkomst begint met een circa half uur durend interview met een deskundig gastspreker. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discussie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Na afloop kunt u, als u dat wilt, nog iets drinken en met elkaar praten. De eerstkomende Alzheimer Inloopavond wordt dus gehouden op woens dag 1 december a.s., en verder op elke Ie woensdag van de maand (uitgezonderd juli en augustus). Gastsprekers op de komende inloopavond zijn mevrouw Irene Drenth (Thuiszorg G-O) en mevrouw Anneke Bannink (Regionale Indicatie Commissie G-O). U vindt het Wijkcentrum te Middelharnis aan het adres Doetinchemsestraat 27. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. De inloopavond is open vanaf 19.00 uur. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De toegang is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. Tevens is er een informatietafel aanwezig met boe ken, folders, enz. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee Hoekse Waard. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de secretaris van de Alz heimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187-485344. Hieronder volgen de uitslagen van Damver eniging 'Dirksland' van maandag 22 novem ber. Beker Ie ronde. Afd. 1: Joh. Wolfert-Jac. Wolfert0-3 M. V. 't Geloof-D. Wolfert3-0 C v. Prooyen-J. Knöps 1-1 Beker 2e ronde. Afd. 2 A. Los-W. Stolk3-0 C. v.d. Kroon-H. de Munck0-3 A. Jelier-W. Knöps 0-3 M. Poortvliet-J. v.d. Groef0-3 geraden, het juiste gewicht was: 121 kg ,dit werd door 13 mensen goed geraden. Het winnende nummer bij de Amerikaanse verloting voor de stereoset was 19. De winkelwagen met boodschappen werd gewonnen door de fam.Grinwis. Zaterdagavond werden de kampioenen gehuldigd en werden een aantal duivenbon- nen van goede liefhebbers uit de streek bij opbod verkocht. Vervolgens mochten de liefhebbers hun duiven weer inmanden en mee naar huis nemen. De vereniging dankt bij deze de medewer kers van de "Dorpstienden", de midden stand, sponsors, schenkers van duivenbon- nen, inzenders, bezoekers en allen die heb ben meegewerkt of in welke vorm dan ook hebben bijgedragen aan het succes van deze tentoonstelling. "Zonder u was het niet mogelijk geweest", aldus de Commissie. Het inderhaast gerezen debat over de reikwijdte van de \Tijheid van mening suiting is vals. De vrijheid van meningsuiting, \Toeger van drukpers, is geen vrijbrief om anderen te beledigen en in hun diepste gevoelens te krenken. Nadat minister Donnei het artikel over godslastering, zoals het in het wet boek van strafrecht staat, onder het stof vandaan had gehaald kregen de niet-christelijke partijen ruiinschoots de gelegenheid te reageren. Het werd een eenzijdig verhaal. Het leek er even op dat minderheden zoals mensen met een andere huidskleur, vTOUwen en homo's een andere positie innemen dan christenen en joden. Wanneer gelovigen net zo benaderd zouden wor den als eerstgenoemde!! was er al veel 'gewonnen'. Van 'gelijke behandel ing' is echter geen sprake. Ook moslims weid een andere positie toegedicht. Zij zouden een lager 'incasseringsvermogen' hebben. De discussie die vol gde maakte de kwestie er niet eenvoudiger op. De vrijheid van meningsuit ing is een groot goed, werd alom gehoord. Het leek erop dat kunstenaars, cabaretiers en journalisten een uitzonderingspositie bedongen. Deze 'slim meriken' wilden graag vernemen wat ze voortaan wel en niet mochten schri jven en zeggen. Waren ze gekwetst? Beledigd? Ongetwijfeld, inaar ze waren vooral boos. De vrijheid van meningsuiting wordt als een pijler van de democratie beschouwd. Ik wist niet dat grieven en beledigen een van de grondslagen van onze democratische rechtsstaat is, maar goed een mens is nooit te oud om te leren. In een land waar burgers oog hebben voor elkaar of elkaar tenminste gelijk willen behandelen kan van kwetsen en beledigen geen sprake zijn. Daar komt de vrijheid van meningsuiting niet in het gedrang. Maar de praktijk is anders. Er wordt wat afgevloekt en Gods naam wordt dagelijks ijdel, dat is zomaar en onbedachtzaam, gebruikt. Dat gaat gelovigen, als het goed is, door merg en been. Zij zullen daarover in de binnenkamer klagen en zucht en, maar tegelijk moeten ze hun stem verheffen. Het gaat ten diepste niet om hen maar om de naam van God die zomaar wordt gebruikt. De hele dis cussie over de vrijheid van meningsuiting hangt nauw samen met het mens beeld en met de tijdgeest. Het christelijke mensbeeld is gebaseerd op het bestaan van een persoonlijk God. Wie deze notie loslaat komt ergens andeis uit. Dan wordt de naam van God vogelvrij verklaard. De tijdgeest doet de rest. Secularisatie en ontkerkelijking zorgen ervoor dat het spraakmakende deel van het volk zich steeds grover opstelt. Ook zijn er publicisten die steeds meer de aandacht opeisen. Inmiddels is er al heel wat geschreven over dit thema. Er is een nauwe relatie tussen het 'vrije woord' en wat burgers ten diepste bezielt. Ook in chris telijke kring wordt gepleit voor afschaffing van het bewuste artikel uit het wetboek van strafrecht. Dan kunnen christenen in het gesprek met de anders- en ongelovigen rustig zeggen dat hij of zij een dwaas is, een ezel. Anderen Viillen juist dat het artikel over godslastering in het wetboek van strafrecht blijft. Beide opvattingen gaan voorbij aan het feit dat vrijheid van meningsuiung en het beledigen van burgers elkaar uitsluiten. Wie beledigt maakt eerst anderen en dan zichzelf monddood. In het ergste geval wenst hij iemand dood. In een democratische rechtsstaat sluiten vrijheid van meningsuiting én respect voor verschillende meningen en opvattingen elka ar in. Insluiting betekent dat burgers elkaar 'vrij' laten met wedeizijdse erkenning van religieuze overtuiging. Met dit uitgangspunt kan onderling worden gesproken en gedebatteerd, zonder dat de een de ander verketterd. Het klinkt als een utopie, en dat is het ook. Maar om de vrijheid van mening suiting recht overeind te houden is er geen andere weg. De vertrouwenscommissie, onder leiding van oud-LLTB voorzitter Koos Kooien, heeft maandag 22 november unaniem besloten Jan Heijkoop voor te dragen als voorzitter van LTO Noord. Tevens hebben de besturen van GLTO, NLTO en WLTO die dag de voordracht vastgesteld voor het eerste algemeen bestuur van LTO Noord. Deze procedure volgt op het besluit van vorige week maandag 15 november waarin de ledenraden van de GLTO, NLTO en WLTO besloten tot fusie over te gaan. Dit betekent dat vanaf 1 januari 2005 LTO Noord de belangen behartigt van de aange sloten land- en tuinbouwondememers in de negen provincies boven de grote rivieren. Het bestuur van LTO Noord bestaat uit negen leden. Beoogd voorzitter Jan Heijkoop is sinds 2003 voorzitter van de WLTO. Hij is agrarisch ondernemer in Oud-Alblas en runt samen met zijn broer een melkveehouderij- en een zuivelverwer- kingsbedrijf. De kandidaat-voorzitter heeft ruime ervaring in het openbaar bestuur en in het bedrijfsleven. Vier bestuursleden komen uit de kring van provinciale voorzitters en vier uit die van sectorale vakgroep voorzitters. Henk Brink (provincie Drenthe), Jannie Lamberts (pro vincie Overijssel), Henk Veldhuizen (pro vincie Utrecht), Siemen Ruiter (provincie Noord-Holland). Jan van Weperen (rund veehouderij). Jaap Haanstra (akkerbouw). Jan Scholtens (varkenshouderij) en Koos Hoogendoom (glastuinbouw) worden voor gedragen voor benoeming. De ledenraden van GLTO. NLTO en WLTO kiezen en benoemen op dinsdag 14 decem ber a.s. de leden van het algemeen bestuur f; »2, »2* m;* m;, tgi In de Dierenstee zijn nu een aantal honden die al een tijd bij ons zijn en eerlijk gezegd zijn deze dieren ook niet de gemakkelijkste. Het zijn in ieder geval dieren die wij het liefst willen plaatsen bij iemand met ervaring met honden. Bijvoorbeeld de vondeling Kim, zoals wij haar genoemd hebben. Het is een jonge hond, bruin kortharig, een teefje ongeveer twee jaar. Kim is heel lief maar ook erg druk. Zij moet met haar nieuwe baas naar cursus om opgevoed te worden en gezien haar onstuimigheid plaatsen wij haar liever niet in een gezin met kleine kinderen. Koeta, een Jack Russel van zeven jaar, een reu, driekleurig. Hij is vriendelijk voor kinderen, niet gewend aan katten en is afwachtend tegenover vreemden. Koeta kan alleen thuisblijven. Rock een Appenzeller Seimenhond van ruim vijfjaar, driekleurig, een gecastreerde reu. Rocky kan niet bij kleine kinderen, kan goed overweg met katten, kan alleen thuis blijven, maar is tegenover vreemde mensen en honden erg dominant. Kortom een hond voor iemand met ervaring. Ynta een Rotweiler, teefje van veertien maanden. Dit is een echte buitenhond, gewend in een kennel. Ynta doet lelijk naar kleine kin deren, doet lelijk naar andere honden en is niet gewend aan katten. Een fijne hond voor iemand die buitenaf woont en ervaring heeft met dergelijke honden. Asta is een zwarte grote hond, een teef je van vijfjaar. Asta is niet gewend aan kleine kinderen, kan niet bij andere huisdieren. Zij kan alleen thuisbUjven en wij zoeken een consequente baas die tijd en ruimte voor haar heeft. Fellow een Duitse Herder van achttien maanden een reu. Hij is niet gewend aan kleine kinderen, kan niet bij andere huisdieren, kan alleen thuisblijven. Ook voor Fellow zoeken wij een consequente baas die veel ervaring heeft met dit type hond. Snoopy is een kruising Husky x Malamute, een teefje van vier jaar. Snoopy is een vriendelijk hond, lief voor kinderen, niet gewend aan katten en zij kan beslist niet loslopen. Voor haar heeft u een grote afgebakende tuin nodig, want als ze de kans krijgt gaat ze stropen. Voor Snoopy zoeken wij een baas die de ruimte heeft en ervaring met dit soort honden. Heeft u belangstelling voor één van deze dieren? Kom dan eens kij ken bij De Dierenstee, onze beheersters kunnen u alles over de hon den vertellen. Ons adres is: Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Telefoon: 0186-655150. Onze website is: www.dierenstee.nl. De openingstijden zijn: maandag tot en met zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7