W. 15! 7 5." hypokee Boerderijen op Goeree Overflakkee worden geïnventariseerd Abonnements- i tarieven 2005 i Ouddorp Druk werk 95 Alle 14 soorten GEBAK 00 oéecl Busreizen WW Damclub 'Denk en Zet' 3 Chipolata Bavaroises 5i EIIAnDQI-niEUWS Europatuin Dirksland vanaf nu 'Life Garden Tuincentrum' Zaaivoetbaltoer- nooi voor Brand weermensen visitekaartjes 100% ROOMBOTER AMANDELLETTER Beter kunnen ze niet zijn! GEBAK WEEKENDTIP! 8 Cappacino slagroom gebakjes 8 punt Caramelvlaai (gesneden) 50 DIVERSEN Restant partij Roomijs AardbeJ-ijs Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Ophalen oud papier Oude Tonge Hypokee, daar verdient u makkelijk mee! Digitaal aangifte doen is een succes in Rotter dam-Rijnmond Gastouderopvang is betaalbaar Op 6 december organiseert de Boerderijenstichting Zuid-Holland en Sociëteit Rlietorica vanaf 19.30 uur een avond over historisclie boerderijen. Dit gebeurt in 'het oude gemeentehuis van Sommelsdijk', Voor straat 42 te Sommelsdijlc. Nieuwe formule geeft frisse impuls aan de markt (0187)48 75 57 Zernikeweg 51 Middelharnis asaaiKF 06 26 368 886 Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten Bestel uw Gebr. de Waal om in te lijs ten Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSLAND Tel. (0187) 60 27 51 of 60 24 09 Fax (0187) 60 50 11 2 voor I Ui 3 voor I lil enz. 5,95 per stuk; 3 voor SAMEN Tray a 6x 1 liter voor slechts 3 verschillen(de zakjes JapailSe ITliXNaar keuze Ui Openingstijden: Dageniks le.OO en 17.0G uur. Woensdag Vrijdag (tussen 12-13 uur gesloten) 9-17 uur. Zaterdag 9-12 uur. Hvo.-' ^n Verzekeringen Kijk op: WWW.hypok.ee.nl ^éffi^f^éee cé^ Maak kennis met de 7 Hypokee voordelen: Wij komen graag bij u thuis voor advies! PAGINA 4 VRIJDAG 26 NOVEMBER 2004 Centraal staat daar het nieuwste initiatief van de beide organisaties: de inventarisatie van de boerderijen op Goeree Overflaldcee, waar mee dit najaar een start is gemaalct. Ter nadere informatie over de bouwontwikkeling van boerderijen zal Gerbrand Hoek op 6 decem ber, ondersteund met dia's, de inleiding 'Boerderijen op Goeree- Overflakkee' verzorgen. Iedereen die interesse heeft in de bouwont wikkeling van boerderijen en of in de boerderijeninventarisatie op Goeree-Overflakkee is die avond welkom in Sommelsdijk In 2003, het Jaar van de Boerderij, werd duidelijk dat er heel veel belangstelling is voor behoud van historische boerderijen, maar dat in de Zuid-Hollandse gemeenten nauwelijks bekend is hoeveel karakte ristieke boerderijen er op hun grondgebied staan. Dank zij de uitgave 'Met harte Minnende' van Sociëteit Rhetorica zijn vorig jaar al veel boerderijen tot 1930 op Goeree-Overflakkee in kaart en beeld gebracht. Een aantal is echter nog niet beschreven. Dank zij de samenwerking van de Boerderijenstichting Zuid-Holland en Sociëteit Rhetorica gebeurt dat voor de resterende historische boerderijen nu, aan de hand van een eenvoudig opgesteld formulier. Daarbij is nog Eén van de inventariseren boerderijen van Goeree-Oveiflakkee: Akkerzorg in Melissant. veel hulp nodig van mensen, die het liefst plaatselijk goed bekend zijn. Kennis van boerderijen is niet persé nodig, want daarin wordt voorzien, getuige de eerder genoemde inleiding van Gerbrand Hoek Doel van de boerderijeninventarisatie is om in de loop van 2005 te weten hoeveel van historische boerderijen er op Goeree Overflakkee staan en waar, hoe karakteristiek ze zijn voor de streek, wat de bestemming is van die boerderijen (agrarisch, woonboerderij, bedrijfslocatie), en welke eventuele knelpunten er zijn. Met die ken nis wordt dan nog eens benadrukt wat voor fantastisch agrarisch erf goed op Goeree Overflakkee aanwezig is, waar inwoners en bezoe kers nog heel lang van kunnen genieten. Deze informatie is bruikbaar wanneer naar bijv. subsidiemogelijkheden gezocht wordt en bij het uitzetten van toeristische routes. Voor de gemeenten op Goeree Over flakkee en de provincie Zuid-Holland is die informatie belangrijk en nuttig bij de besluitvorming inzake landschap, stedenbouw, welstand en monumentenzorg. De Boerderijenstichting Zuid-Holland en Sociëteit Rhetorica infor meren de boerderijbewoners via de pers en de belangenorganisaties van de boeren op Goeree Overflakkee. De Boerderijeninventarisatie op Goeree Overflakkee is een project dat mede mogelijk gemaakt wordt met steun van de Provincie Zuid- Holland en van de EU (Leader ■••••••••••••••••I De abonnementsprijzen blijven ongewijzigd. Jaarabonnement€36,00 Halfjaarabonnement€18,50 Kwartaalabonnement9,50 Betaling I De betaling van uw abonnements- I geld is per acceptgiro of via de machtiging voor incasso. I Acceptgiro De abonnees waarvan wij géén incasso machtiging hebben, ontvan- l gen een acceptgiro. Graag met deze acceptgiro betalen. Wilt u toch op een andere wijze beta- len, dan altijd uw abonneenummer l vermelden. l Machtiging I Bij de abonnees die ons een incasso- I I machtiging hebben gegeven zal het I I bedrag medio december van hun banlaekening worden afgeschreven. Tuincentrumformule 'Live Garden' opent zaterdag 27 november zijn deuren in Nederland. Vijftien ondernemers star ten met de nieuwe frisse formule. Gericht op de verbinding tussen het binnen- en buitenleven brengt de formule actuele sty- lingsconcepten voor huis en tuin. Klanten kunnen vanaf zaterdag kennismaken met de nieuwe huisstijl. De ombouw van de tuincentra naar de nieuwe formule zal medio maart 2005 gereed zijn. De start met 15 deelnemende tuincentra is de eerste fase. De jonge franchiseorganisatie groeit momenteel wekelijks met nieuwe deelnemers. De basis voor de nieuwe formu le is gelegd door de ondernemers zelf. Van uit de overtuiging dat hun tuincentra beter moeten aansluiten bij de groeiende vraag in de markt, gebaseerd op een comfortabele, natuurlijke en gezonde lifestyle. Morgen, zaterdag 27 november beleeft Goeree-Overflakkee een primeur. In Ouddorp zal dan een zaalvoetbaltoemooi voor brand- weerblusgroepen worden georga niseerd. De blusgroep Goedereede organiseert dit evenement ter gele genheid van het 50-jarig bestaan. Het evenement vindt plaats in het M.F.G. 'Dorpstienden' in Oud dorp. Er wordt gespeeld tussen 's ochtends 8.30 uur en 's avonds 18.30 uur. Het programma is verdeeld in twee gedeelten via een poule-inde ling: s Ochtends spelen de blusgroepen Stellendam, Dirksland, Nieuwe Tonge, Sommelsdijk en Den Bommel tegen elkaar, 's Middags vanaf 12:30 uur spelen Goederee de, Ouddorp, Oude Tonge, Her kingen en Melissant tegen elkaar. Van elke poule spelen de num mers 2 om de 3e en 4e plaats en de nummers 1 om de Ie en 2e plaats, en zo wordt de winnaar de eerste kampioen Zaalvoetbal Brandweer Goeree-Overflakkee. Publiek is van harte uitgenodigd om hun ploegen te komen aan moedigen, er is een ruime tribune aanwezig en om 17:30 uur volgt de prijsuitreiking in de kantine van de 'Dorpstienden'. Met steun van professionals in de branche is de franchiseformule opgezet. Via deze groep is direct contact met ontwikkelingsplat forms als het 'House of Plants' en de 'Plant van het jaar'. Kortom, een bron aan ideeën die ingezet worden voor Life Garden. Groen staat centraal, maar altijd gepresenteerd in een breed sty- lingsconcept voor interieur of tuin. Inspiratie en pasklare combinaties voor de klant ter verrijking van zijn dagelijkse leefomgeving. Pas send bij het seizoen. Gemak voor de klant doordat de artikelen altijd conceptniatig bij elkaar worden aangeboden. De nieuwe huisstijl is vorige week met groot enthousiasme ontvan gen door de ondernemers en medewerkers van Life Garden. Vol energie wordt nu gestart met de eerste fase: de invoering van de huisstijl binnen en buiten. Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. De modellenboeken voor worden bij u ttiuis gebracht, waar u in alle mst uw keus l(unt malden. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony bij drukkerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 Gebr. de Waal Drukkerij (0187)47 10 20 algenneen@gebr-dewaal.com Advertentie geldig t.e.m. zaterdag 4 december 2004 Bestellingen vanaf 12,- worden op de routes GRATIS thuisbezorgd. DIRKSLAND - Dinsdag 30 november, 19.30 uur, ds. J. Schipper. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Woens dag 1 december, 19.30 uur, ds. G.J.N. Moens. Morgen, zaterdag 27 november zal het oud papier in Oude Tonge weer worden opgehaald. Graag het papier voor 9.00 uur 's morgens buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restaura tiefonds van de Nederlandse Hervormde Kerk te Oude Tonge. Bezoekadres: Oost Voorgors 93 3241 KD Middelharnis Tei.: 0187-609490 IVlobiel: 06-53737140 Fax: 0187-609491 E-mail: p.peeman@hypokee.nl Wij adviseren alleen op een moment dat het u uitkomt! Uw wensen staan centraal, zo komen we na een gesprek tot een gratis maatadvies. Hypokee is onafhankelijk en doet zaken met vrijwel alle geldverstrekkers. Alle hypotheekvormen zijn mogelijk! Jaarlijkse gratis hypotheekcontrole en rentecheck voor een optimale hypotheek. Afhankelijk van de hypotheekvorm geeft Hypokee u een deel van de afsluitprovisie terug Maak anderen enthousiast over uw hypotheek en ontvang hiervoor direct voordeel (geld, cadeau's of reizen) Wij van Hypokee zorgen voor de laagste taxatie- en notariskosten! De Korpsleiding van de politie Rot terdam-Rijnmond is van mening dat de digitale wijze van aangifte doen via internet uitstellend werkt in de regio Rotterdam-Rijnmond. Aangifte doen via internet is niet alleen snel maar maakt het voor slachtoffers ook makkelijk. Vanuit de thuissituatie kan men via de computer, in een klantvriendelijke omgeving, aangifte doen. Binnen maxi maal vijf werkdagen kunnen aangevers het proces-verbaal waarin hun aangifte is vastgelegd downloaden. Deze wijze van aangifte doen is gestart in 2002 en mag zich verheugen in een stij gende belangstelling. In 2003 werden er al ruim 20.000 digitale aangiften gedaan op een totaal van 119.000, dat is ongeveer 17 procent. Dit jaar zijn er tot en met oktober 19.500 aangiften via internet bin nengekomen op een totaal van 93.000 en dat is 21 procent. De verwachting is dan ook meer dan gerechtvaardigd dat het totaal over 2004 beduidend hoger zal üggen dan het voorgaande jaar. De Korpsleiding roept burgers daarom op om gebruik te blijven maken van deze wijze van aangifte doen. Het is snel en een welkome verruiming van de mogelijkhe den om aangifte te doen. Elke aangifte telt en kan bijdragen aan de oplossing van zak en, waardoor het aantal verdachten dat zich moet verantwoorden bij de rechter zal stijgen. Internetadres voor aangiften: www.politie-rotterdam-rijnmond.nl In de maand december organiseert de VVV een tweetal busreizen die u in de echte kerst stemming brengen: Op 14 december gaat er een bus naar Gouda bij kaarslicht. Alweer voor de 49ste keer branden 's avonds achter de ramen van alle gevels rondom de markt en natuurlijk is ook het stadhuis midden op het plein geheel met kaarslicht verlicht. De ingetogen sfeer wordt verhoogd door koren, beiaard, orgel en samenzang. In de kerken zijn er optredens, zoals een promenadeconcert in de bekende St. Janskerk. Op 18 december vindt in Deventer het tradi tionele Dickens Festijn plaats. In het oude centrum beleeft de 19e eeuwse stad van Charles Dickens. U komt alle beroemde personages uit zijn boeken tegen, zoals Scrooge, Oliver Twist en David Copper- field. Een evenement wat u meegemaakt moet hebben. De VVV bus maakt het u erg gemakkelijk, want u stapt vlakbij de ingang uit. De opstapplaatsen voor deze twee bustoch ten zijn: Melissant, Stellendam, Hellevoet- sluis, Rockanje, Oostvoorne, Brielle, Zwar tewaal en Spijkenisse. Voor meer informatie en boeken kunt u terecht bij de VVV kantoren in Middelhar nis, Hellevoetsluis, Rockanje, Oostvoorne, Brielle en de agentschappen in Abbenbroek Gemeentehuis) ,en Spijkenisse biblio theek) of telefonisch 0181-401600. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Uit slagen van de 10^ ronde, gespeeld op maan dag 22 november jl.: R. Jacobs - J. van Hoorn 0-3 H.H. Verolme - R. van.Rijnberk 3-0 A. Verolme - J.A. Nipius3-0 1. Koese - M. Klink 0-3 C. Spee - W. Vroegindeweij 1-1 C. Polder - A. van der Veer0-3 I. Mackloet - B. du Pree3-0 R. Jacobs liet zich in de strijd tegen Van Hoorn al gauw in een hekstelling dringen waar hij, ondanks verwoede pogingen, niet meer uitkwam. Rijnberk hield in het ope- ningsspel tegen H.H.Verolme kranig stand, maar daarna ging het mis. A. Verolme had het niet moeilijk tegen Nipius. Deze deed wat hij kon, maar dat was niet genoeg om Verolme van de winst af te houden. Bij Koe- se wil het de laatste weken maar niet lukken. Hij speelde lange tijd een prachtige paitij, maar in het eindspel wist Klink op een fraaie manier een doorbraak te forceren. Dat bete kende voor Koese de ondergang. Spee weet zijn vorm van het vorige seizoen maar niet te vinden. Hij had Vroegindeweij als tegen stander en die speelde een hele sterke partij. Het ging steeds gelijk op, met af en toe wat listige valletjes aan beide kanten. Ze liepen daar geen van beiden in, zodat de partij na drie en een half uur spelen in remise eindig de. Polder had aan Van der Veer een hele zware tegenstander. Hij wist hem tot diep in het eindspel van het lijf te houden. Toen aJles op een remise wees, gaf Polder de pun ten toch nog weg. Mackloet, één van de top pers van Denk en Zet, moest het opnemen tegen Bas du Pree. Zoiets valt niet mee. Het was voor Bas een te zware opgaaf en aan het eind van strijd stond deze sportieve verliezer dan ook met lege handen. Gastouderopvang is een flexibele en per soonlijke vorm van kinderopvang in een gastgezin in de huiselijke kring. De nieuwe Wet Kinderopvang laat de kosten voor kinderopvang verdelen over ouders, werkgevers en overheid. In de praktijk blijkt dat grote groepen ouders en vooral de alleen staande ouders met kinderopvang hierdoor er financieel flink op vooruit gaan. Dit betreft vooral de ouder(s) die meer dan 15 opvanguren per week nodig hebben en ook de ouder(s) die twee of meer kinderen naar een gastouder brengen. Het loont de moeite om vta belastingdienst.nl op de site van de kinderopvang na te gaan voor hoeveel ver goeding u m aanmerking komt. De kinder opvang moet dan wel geregistreerd staan bij een erkend bureau. Ook voor ouders die reeds bij familie of kennissen hun kinderen brengen tegen een vergoeding, kan de nieu we wet verlichting bieden. Om de juiste gegevens in te voeren heeft u een uurpnjs nodig waarin de kosten van de gastouder en het gastouderbureau verwerkt zijn. Voor een uurtarievenlijst kunt U vrij blijvend bellen naar het SKV (Stichtina Kin deropvang Voorzieningen) te Sommelsdijk. Wie met over een computer beschikt kan de aanvraagformulieren ophalen op kantoor van het SKV aan de Langeweg 19b te Som melsdijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4