öEjom ï4^ - Ui I ËiiArfD^-niËuws NLéuw5vamdée am i i i www.autowisse.com Ophalen oud papier Herkingen Nieuws vanM eilandi i 1 i II' wmm TffRl^t^ EDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden Autobetimmering carrosserie bv lei (oi s?) eei 026 lil' Ingebruikname aanbouw Doopsgezinde gemeente 2 jaar internationale garantie op een reparatie ,en en ^erp^. Ubbink Dakkapel: mooi, comfortabel en zorgeloos EIIAtlDBI-niEUWS GOEDEREEDE ^ïMSMMSMiMS^MM ■i I m "Wi PAGINA 10 VRUDAG 26 NOVEMBER 2004| Van der Waalsweg 1 Middelharnis OUDDORP - Morgen, zaterdag 27 november, zal de nieuwe aanbouw aan het kerkgebouw van de Doopsge zinde Gemeente feestelijk worden geopend. Vanaf 14.30 uur zullen de vele genodigden ontvangen wor den. Na de opening is er voor de kinderen een eigen programma in hun nieuwe ruimten. Vanaf vrijdag 26 november is er al een programma voor de tieners, en na de opening zullen zij ook zaterdagsavonds op hun nieu we jeugdzolder bij elkaar komen. Op zondag 28 november zullen zowel de morgendienst als de avond dienst vervallen. Hiervoor in de plaats zal om 15.00 uur de inwijdingsdienst gehouden worden, wederom in het bijzijn van vele genodigden. De inwijdingsdienst zal rechtstreeks worden uitgezonden via Radio Goeree Lokaal (105.6 FM via de ether, 105.9 FM via de kabel) en in het avondprogramma vanaf 18.00 uur herhaald worden. De gebruikelijke uitzendtijd 's morgens zal eveneens door de Doopsgezinde Gemeente worden ingevuld. Tenslotte zal zaterdag 4 december van 10.00 tot 17.00 uur een Open Dag worden gehouden worden. AUTO WISSE spuikolk 14, 3247 LK Dirksland, (0187) 60 92 60 Op zaterdag 27 november a.s., morgen dus, wordt in Herkingen het oud papier weer opgehaald voor de hervormde gemeente. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic, drankenkartons, e.d.) tijdig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? Industrieterrein 'Oostplaat' Einstein 5, 3241 MC Middelharnis v.o.f. Wil leveren verpakkingsmaterialen aan: Bakkerijen - Vishandel - Groenten handel - Kaashandel - Notenhandel Schoenhandel - Bloemenhandel - Slagerijen - Supermarkten ■- Mode- en Kledingzaken - Cafetaria's - Snackbars - Catering bedrijven Snoepwinkets - Boek- en Kantoorboekhandel Huishoudelijke artikelzaken enz, Wi) zijn elke avond open van 18.30 tot 20,00 uur, behalve vrijdags, Tel. (0187) 47 01 78 Fax (0187) 47 01 79 Mobiel (06) 53 25 76 95 I E-mail: de-jang-verpakkingen@flakkee.net eigentijdse uitstraling in één dag supersnel geplaatst 10 jaar garantie onderhoudsarm kunststof scherpe prijs Bezoek www.ubbinkdakkapel of bel voor informatie: A^ K. MEIJER jIr Onderhouds-Timmerbedrijf Duinkerkerweg 20, 3253 AJ Ouddorp, Tel, (0187)68 32 26 tA^ 1^ K4H,t0of€ GEMEENTE Bouwaanvragen Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde In artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning Is ontvangen op 5 november 2004 voor: - het plaatsen van een berging en het vergroten van de recreatiewoning Doggersbank 19 te Ouddorp; op 12 november 2004 voor: - het vergroten van de woning Hazersweg 2a te Oud dorp; op 18 november 2004 voor: - het vergroten van de woning Westera/eg 5 te Oud dorp. Tevens delen wij u mede dat op 18 november 2004 een aanvraag om een reguliere bouwvergunning Is ontvangen voor: - het plaatsen van een loods Westduinweg 3 te Oud dorp. Deze publicatie Is bedoeld om het publiek te Informe ren. Tegen de Ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateer de behandeling) plaatsvindt op 7 december 2004 in het gemeentehuls te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstands commissie is op 1 december 2004 in het gemeente huls te Oude Tonge. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter Inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Art. 19, lid 3 Wet Ruimtelijke Ordening Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstelllngsbepaling als omschreven In artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 20, lid 1 sub a onder 3 van het Besluit op de ruimtelijke ordening lichte bouwvergunning te verle nen voor: - het vernieuwen van een schuurtje nabij de recre atiewoning op het perceel Plataan 5 Klepperstee, kadastraal bekend gemeente Ouddorp, sectie B nummer 2934. Bovengenoemd bouwplan ligt ingaande 29 november 2004 gedurende vier weken ter Inzage in het gemeen tehuis bij de cluster Bouwzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouwplannen o.q. verzoeken om vrij stelling medewerking te verlenen, schriftelijke zijn GEMEENTE DIRKSLAND Kerstactie marl<t Dirksland Op de zaterdagmarkt in Dirksland wordt in maand december gedurende drie weken een kerstactie gehouden, waarbij schitte rende prijzen te winnen zijn. Deze actie start op 4 december a.s. en duurt tot en met 18 december a.s. Bezoekers van de markt ontvangen bij ledere aankoop een bon, waarop zij hun adresgege vens kunnen invullen. Deze bonnen kunnen op de markt worden gedeponeerd in een daarvoor bestemde bus, Elke zaterdag wordt dan vervolgens, tussen 12.00 en 12.30 uur, een aantal winnaars getrokken. De trekking vindt plaats voor het gemeentehuis. M Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders. Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Vestiging voorkeursrecht Burgemeester en wethouders van Goedereede maken op grond van artikel 4, lid 1 van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij op 9 november 2004 op grond van het bepaalde in artikel 8a van de Wet voorkeursrecht gemeenten hebben besloten de raad van de gemeente Goedereede voor te stellen om op grond van artikel 8 van de Wet voorkeursrecht gemeenten gronden aan te wijzen waarop de artike len 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De gronden zijn gelegen In het gebied dat plaatselijk bekend is als gronden gelegen tussen Havenweg en Watenweg te Ouddorp. Het onderhavige gebied Is bestemd als toekomstige woningbouwlocatie, waarvoor een bestemmingsplan zal worden opgesteld. Het voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad treedt in werking één dag na publica tie In de Staatscourant. Het voorstel met bijbehorende stukken, daaronder mede begrepen de perceelsgewijze registratie ligt met ingang van 15 november voor iedereen ter inzage bij de cluster VROM van de gemeente Goedereede, tij dens kantooruren. Tramlijnweg 2, 3252 BH Goede reede. De eigenaren en zakelijk gerechtigden van deze gron den ontvangen een afzonderlijke kennisgeving. Op grond van artikel 9a van de Wet voorkeursrecht gemeenten staat. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb), tegen dit besluit bezwaar en beroep open. Gedurende een termijn van zes weken, ingaande de dag nadat dit besluit bekend is gemaakt in de Nederlandse Staatscourant, In casus vanaf 15 november 2004 kunnen belanghebbenden bij de raad van Goedereede tegen voormeld besluit een bezwaar schrift Indienen. Als een belanghebbende bezwaar heeft Ingediend kan hij/zij tevens een verzoek om voorlopige voorziening Indienen bij de voorzieningrechter van de rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht In de gelegenheid gesteld om binnen vier weken na dagtekening van de Staatscourant, In casus vanaf 15 november t/m 10 december 2004, hun zienswijze schriftelijk of monde ling naar voren brengen ten aanzien van het raads voorstel. Voor het mondeling naar voren brengen kunt u desgewenst telefonisch een afspraak maken onder nummer 0187 - 4915 00. Schriftelijke zienswijzen kun nen worden gezonden naar burgemeester en wet houders van Goedereede, Postbus 38,3253 ZG Oud dorp. pf|jiiw%:2, Gpedersetfe, ,Pbs!b»s 38,3253 ZG Oi>dd=,v. een aanvraag om reguliere bouwvergunning Is bin nengekomen van: - E.O. EIvé voor het vergroten van de garage op het perceel Jullanalaan 11, Dirksland. Deze publicatie Is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. Bekendmakingen algemene wet bestuursrecht Vergunning verleend aan: - St. Island Runners voor het houden van een huls aan-huis collecte t.b.v St. Roparun Hospice Calan- do van 21 t/m 25 maart 2005 (12-11-2004); - Oranjevereniging Melissant voor het huis-aan-huis verkopen van oliebollen op 20 november 2004 (15- 11-2004). Kapvergunning verleend aan: - W. van Heemst voor een linde in de tuin van Gel- dersedljk 95, Dirksland (16-11-2004). Lichte bouwvergunning geweigerd aan: - J. Huizer voor het oprichten van een erfafscheiding op het perceel Burg C Zaaijerlaan 56, Dirksland (18- 11-2004). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuurs recht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken nadat dit besluit aan u Is bekendgemaakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een oommissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaar schrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam), een voortopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Commissievergaderingen Commissie Grondgebied en Economische Zaken vergadert dinsdag, 30 november 2004, om 19.00 uur. Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden en Middelen vergadert donderdag, 2 december 2004, om 19.00 uur. mmieimmmmÊÊmiiiiK' UJ^ GEMEENTE ^IDDELHARNIS Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen; - Bouwbedrijf Boeter, Postbus 140, Middelharnis - ren overen dak winkelpand, Kaai 1 A/Vestdijk 2a, Middel harnis (161104); - R. Osinga, Battenoord 13, NIeuwe-Tonge - het ver branden van snoeihout (181104); - M.T.S. Nipius, Proostweg 1, Sommelsdijk - het ver branden van snoeihout/stro (171104); - J. van Eek, Vrouwtjesweg 50, Stad aan't Haringvliet - het verbranden van snoeihout/stro (171104); - Ned.Herv. Kerk Middelharnis, Pr. Bernardlaan 60, Middelharnis - het organiseren van een wintermarkt op vrijdag 26 november 2004 in en rond het vereni gingsgebouw 'de Hoeksteen' te Middelharnis (171104); - Hervormde Gemeente, Westdljk 15, Nieuwe-Tonge - het organiseren van een rommelmarkt op zaterdag 25 juni 2005 in en rondom hervormd centrum Elim, Zuiddijk 19 te NIeuwe-Tonge (171104); - Stichting Zuid-Wester, Zernikeweg 1, Middelharnis - het organiseren van een verkoping op zaterdag 11 december 2004 aan de Jacob Banestraat 8 te Som melsdijk (171104); - Wielercomlté Mlddelharnls-Sommelsdijk, Koolmees 5, Sommelsdijk - het organiseren van een ATB-wed- strijd op en langs het terrein van Hernesseroord te Middelharnis op zaterdagmiddag 11 december 2004 (171104; - AV Flakkee, Peuterdijk 20, Herkingen - het houden van de Pallandtloop op zaterdag 18 december 2004 (171104). Verleende bouwvergunningen en in relatie daar mee verleende vrijstellingen: - J.H. Slegh, Oud Kraaijerdijk 12, Sommelsdijk- het oprichten van een schuur ten behoeve van een prak tijkruimte (191104) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - L. Verolme voor het wijzigen van de gevels van een opslagloods op een perceel aan de Molenweg te Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning Is ontvangen voor: - het wijzigen van de voorgevel van de aanbouw bij de woning op het adres Schoolstraat 62 te Oude-Tonge (ontvangen op 12 november 2004); - het uitbreiden van de woning op het adres School straat 60 te Den Bommel (ontvangen op 12 novem ber 2004). En tevens dat een aanvraag om reguliere bouwver gunning Is ontvangen voor: het wijzigen van de gevels van de woningen op de adressen Crispijn 3 en 7 te Oude-Tonge (ontvangen op 9 november 2004). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwik keling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kun nen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat een reguliere bouwvergunning is verleend voor: Van deze vergaderingen is vijf dagen voor de verga derdatum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Nadere inlichtingen worden op verzoek verstrekt door de griffier van de commissies. Spreekrecht over geagendeerde onderwerpen kan tot 48 uur voor aanvang van de vergadering onder ver melding van naam, adres, telefoonnummer en onder werp, worden aangevraagd bij de griffier; s.kie- wiet@dlrksland.nl of 0187-60 80 80. Voofstraot 15, Postbus 10, 3247 ZG Dirkstond, Internet: v/ww.diftstand.nl. ..tel. |0187| «O 80 80 fax ÓO 37 99 /s-raaii: infoSdlrksbotl.nl ■ÖjieoingsliidBn: .mo t/m vt 09.» lot 12,00 en 13,30 tol 16,00 uur. VImimÊimmÊiimiÊmSÉmA Middelharnis (15-11-2004); - A.TW. Meijer voor het wijzigen van een gevel op het perceel Voorstraat 36 te Middelharnis (18-11-2004); - P. Peeman voor het uitbreiden van een woning op het perceel Oost Voorgors 93 te Middelharnis (19-11- 2004). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 51, lid 3 van de Woningwet bouwvergunning te verienen aan: - J.M. Groenendijk voor het oprichten van een carport op het perceel Van Aerssenstraat 7 te Sommelsdijk. Deze bouwaanvraag ligt met ingang van 29 november 2004 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage, Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen het bouwplan naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Ontvangen sloopplannen Een aanvraag om sloopvergunning Is ontvangen van: - D.D.H, van Es voor het slopen van een loods op een perceel aan de Molendijk (ong.) te Nieuwe-Tonge (15-11-2004); - Handelsonderneming Vroegindeweij voor hef slopen van een loods op het perceel Boomgaardweg 2 te MIddelhamis (15-11-2004); - Woongoed Flakkee voor het slopen van wandplaten en een plafond in een woning op het perceel Secre taris Nijghstraat 18 te Middelharnis (15-11-2004); - G. Visser voor het slopen van een asbest dakbe dekking op het perceel Langeweg 101 te Sommels dijk (18-11-2004). Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstands commissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 1 december 2004 om 9.00 uur in het gemeentehuis te Middelharnis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscommissie is op woensdag 1 december 2004 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Oude-Ton ge. De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Mid delharnis. Koningin Julionaweg 45, Postbus 1, 3240 AA Mitldelliamis. internet' www,midde!tiarnis ,t! Tel, 10187147 55 55 fox i7 55c-aioll: mfoemiddellramis.nl Openingsliiden: ma l/m w 08,30 tol 12,00 en 13.00 tol 16,30 m. - het gedeeltelijk veranderen van een kantoor op het adres Molendijk 86 te Den Bommel (besluit verzon den 18 november 2004); - het bouwen van een machineberging op het adres Lageweg 6 te Den Bommel (besluit verzonden 18 november 2004). Verleende vrijstellingen Dat met toepassing van artikel 19, lid 3 WRO vrijstel ling van het bestemmingsplan 'Den Bommel Kom 1980' en daarnaast een lichte bouwvergunning is ver leend voor: - het uitbreiden van de woning op het adres Molendijk 55 te Den Bommel (besluit verzonden 16 november 2004). Dat met toepassing van artikel 19, lid 2 WRO vrijstel ling van het bestemmingsplan 'Oude-Tonge Dorpen daarnaast een reguliere bouvïvergunnlng Is verleend voor: - het bouwen van een woning met garage op het adres Crispijn 38 te Oude-Tonge (besluit verzonden 15 november 2004), Nadere informatie over de verieende lichte bouwver gunningen en reguliere bouwvergunningen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelij ke Ontwikkeling en Milieu. N.B. Ingevolge artikel 7.1van de Algemene wet bestuurs recht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en onder tekend bezwaarschrift bij het college van burgemees ter en wethouders indienen. Wanneer een bezwaar schrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een vooriopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om vooriopige voorziening griffierechten ver schuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact opnemen met de heer J.Stelioo, j.Pieterman of de heer M.Hamellnk. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 7 december 2004 Tijdstip locatie 9.00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 1 december 2004 Tijdstip locatie 13.30-17,00 uur gemeente Oostflakkee te Oude-Tonge Vaststelling verordeningen De gemeenteraad van Oostflakkee heeft in zijn open bare vergadering van 11 november 2004 besloten om over te gaan tot vaststelling van de volgende veror deningen: de Handhavingsverordening Wet werk en bijstand, de Verordening Bijzondere Bijstand 2005 (onder gelijktijdige intrekking van de verordeningen 'Bijzondere Bijstand 2002' en 'Criteria voor toepassing Sociaal Cultureel Fonds Oostflakkee 2004') en de Ver ordening Wet kinderopvang gemeente Oostflakkee 2005. Naar aanleiding van de Wet werk en bijstand (WWB) en de Wet kinderopvang dienen de verorde ningen te worden vastgesteld. De hierna opgesomde verordeningen liggen bij het taakgebied Zorg Samenleving voor een ieder ter inzage. De eerste twee verordeningen treden in wer king op 1 januari 2005. De Verordening Wet kinder opvang treedt in werking op de derde dag na de dag van bekendmaking. Handhavingsverordening Wet werk en bijstand - De Wet werk en bijstand geeft een zeer belangrijke rol aan de gemeenteraad. Deze kan een sterk beleidsmatige Invloed uitoefenen, onder meer door de verordeningen die men vaststelt. Een van die ver ordeningen betreft de Handhavingsverordening WWB. Deze is per amendement van de Kamer inge voerd met als toelichting dat de gemeenteraad in het kader van het financiële beheer regels dient te stel len voor de bestrijding van het ten onrechte ontvan gen van bijstand alsmede van misbruik en oneigen lijk gebruik van de wet. Een goed financieel beheer bij de uitvoering van de WWB brengt met zich mee dat voortdurend aandacht bestaat voor fraudebe strijding. Verordening Bijzondere Bijstand 2005 - Nadat op 13 mei 2004 de gemeenteraad een vijftal WWB-verordeningen heeft vastgesteld, is onder -, 'g Intergemeenteli/k Samenwerkingsverband jStSiZ Goeree-Overflakkee Mededeling - namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten - van het dagelijks bestuur van het ISGO. Wet milieubeheer Ontwerp-beslult intrekking ex artikel 8.23 Wm Het voornemen bestaat de volgende vergunning te wijzigen overeenkomstig artikel 8.23 Wm: 1Schietvereniging Flakkee betreffende de geluids voorschriften van de oprichtingsvergunning 31 augustus 1982 voor de Inrichting aan de Marnix Gij- senstraat 19 te Sommelsdijk, Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders van de desbetreffende gemeente de ver gunning op dit punt te wijzigen. Het ontwerp-besluit en de overige relevante stukken liggen ter Inzage vanaf 29 november 2004 gedurende twee weken elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en andere verder gegaan met het herzien van het bij zondere bijstandsbeleld o.q. minimabeleid. Dit heeft inmiddels geleid tot één eilandelijke Verordening Bij zondere Bijstand 2005, Deze verordening komt in de plaats van de Verordening Bijzondere Bijstand 2002. Verordening Wet kinderopvang - De gemeenteraad moet op grond van artikel 25 van de Wet kinderopvang een verordening vaststellen waarin regels zijn opgenomen over de veriening, de voorschotverlening en de vaststelling van de tege moetkoming. Tijdelijke referendumwet Burgemeester en wethouders hebben besloten te bepalen dat een referendum kan worden gehouden over de Handhavingsverordening Wet werk en bij stand en de Verordening Bijzondere Bijstand 2005. Op grond van artikel 144 van de Tijdelijke referen dumwet kunnen belanghebbenden tegen deze beslui ten beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De termijn voor het indienen van dit beroepschrift bedraagt zes dagen. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit bekend is gemaakt. Binnen drie weken na de bekendmaking van dit besluit kan iedere kiesgerechtigde een verzoek tot het hou den van een gemeentelijk referendum indienen. De indiening geschiedt in persoon op het gemeentehuis van de gemeente waar de verzoeker als kiesgerech tigde is geregistreerd. De verzoeker ondertekent het formulier ten overstaan van de daartoe door de bur gemeester aangewezen ambtenaar en geeft daarbij blijk van zijn identiteit. De door de burgemeester aan gewezen ambtenaar tekent in aanwezigheid van de kiesgerechtigde op het formulier de datum aan waar op het verzoek is ingediend. Een ingediend verzoek kan niet worden ingetrokken en een verzoeker kan niet meer dan één verzoek over hetzelfde besluit indienen. Vaststellen belastingverordeningen De raad heeft in haar vergadering van 11 november 2004 vastgesteld de: - Verordening op de heffing en de invordering van toe ristenbelasting 2005; - Verordening op de heffing en de invordering van watertoeristenbelasting 2005. Deze besluiten treden in werking op de eerste dag na deze bekendmaking. De datum van ingang van genoemde heffingen is 1 januari 2005. De besluiten zijn opgenomen in een daarvoor geordend register en liggen kosteloos ter inzage bij het taakgebied Grond en Bedrijf, Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van een bedrag aan leges, een afschrift krijgen van voornoemde besluiten. Vastgesteld Bodembeheersplan De gemeenteraad van Oostflakkee heeft in zijn open bare vergadering van 14 oktober 2004 vastgesteld het Bodembeheersplan Regionaal Bedrijventerrein Oude- Tonge. Het Bodembeheersplan met het hierin uitgedragen beleid legt de uitgangspunten vast te aanzien van bodemkwaliteit voor het te ontwikkelen regionaal bedrijventerrein 'Bedrijvenpark Oostflakkee'. Het Bodembeheersplan ligt bij het taakgebied Volks huisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu ter inzage. Het Beeldkwaliteitsplan treedt in werking de dag na datum van deze bekendmaking. Eisenhowwlaan Postbus 75,3255 ZH ChtdfrTbnge. htatnst-.www.ooAHikee.nl./Ty, (0187)6471 00/fo);(M71 99/ Mooik 'mfe@oosiokkB».rf Openinastijcieii: m t/m vi 08.00 lot 12,00 en 13,00 tot 17,00 uu;, elke eerste en defde dinsdag von de maand 's avonds geopend von 18.00 tot 19.30 uur. van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentehuis van Mid delharnis (nr. 1). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel: 0187 - 48 81 11). Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-beslult kunnen door een ieder vanaf 30 november 2004 gedurende twee weken worden ingebracht bij de bur gemeester en wethouders van Middelharnis, p/a ISGO, postbus 313, 3240 AH te Middelharnis. Als daarom wordt gevraagd, blijven persoonlijke gegevens geheim. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187-48 81 11). lonjeweg74,Postbus 313, 3240AHMiddeJrarais.H. 10187)4861 11/ fo;4881 99/E-mail: info@isgo,nl/Grof«iilliin 10187) 48 7711 Milieukloditen: (018?) 48 8131 of milieoklackt6ntisgo.nl Openingslijden: mo t/m vr 08,30 tol 12,00 en 13.00 tot 16.30 tw. Ovetslagstotion: Johannespoldersweg 19, Middeltiomis ie!,|0187148 48 58 OpeningsSiden: ma l/m w 08.30 -11.45 en 13.00 -16,45, m 10.00 -IZ-OO,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10