Christelijk Jongerencentrum 'De Elft' nog steeds springlevend! Blokfluit en Keyboard in concert HSV 'De Viscromte' Schaakvereniging De Zwarte Pion Hobby/cadeaubeurs te Ooitgensplaat Creatiefmarkt Geref. Gemeente Dirksland Strulfk&Struijk Makelaardij en de boekenlegger voor de Annie Creche 'iDiiLffliiEiiii HUI mmw EIIAnDEn-ttlEUWS Leeftijdsgrens verlaagd: jongeren vanaf 14 jaar welkom! Programma 90 jaar geleden Antirevolutionair 5 tot 19 November 1914 IN HOC SIGNO VINCES Orgaan BUROERLIJKE STAND. PLAATSELIJK NIEUWS. VERKOOPINGEN. mSCHERII. GEMENGD NIEUWS. Publikatie van de Vereniging Streelanuseuni, Kerkstraat, Sommelsdljk. E.Bl. PAGINA 6 VRUDAG 19 NOVEMBER 2004 Op gezette tijden gaan op de zater dagavond de deuren van 'Het Diek- huus' aan het Beneden Zandpad in Middelharnis open voor een - voor de regio unieke - vorm van Christelijk Jeugdwerk. Ruim anderhalfjaar gele den hadden de organisatoren grote verwachtingen van De Ekt. Eilanden Nieuws bezocht een 'Special Ekt' en vroeg de leiding of dit jeugdwerk aan de verwachtingen voldoed. Tijdens een 'Special Ekt', een avond waarin een 'programma' is, kwamen we 's zater- dagsavonds om 21.00 uur de foyer van 'Het Diekhuus' binnen en troffen daar maar een enkele bezoeker aan. Het leek dat de drama- groep 'Salmiak' voor niets de verre reis van Elburg naar Middelharnis had ondernomen. Deze pessimistische veronderstelling bleek wat al te voorbarig, want in een oogwenk 'liep' de gezellige foyer van 'Het Diekhuus' in één keer vol. Eén van de leiders van de avond, Binic Vreugde, verzekerde dat het gebruikelijk is dat de jongeren voor een 'Ekt-avond' pas op het laatste moment ver schijnen. De voorgeschiedenis van het Christelijke Jongerencentrum 'De Ekt' is vrij lang. Zo'n zeven jaar geleden staken vertegenwoordi gers van verschillende kerken uit Middelhar nis de koppen bij elkaar: ze wilden een naschoolse opvang bieden door een scholie- rencafé op te richten. "Van dit café is door verschillende omstandigheden niets terecht gekomen. Enkele jaren later besloten de ini tiatiefnemers vanuit de verschillende kerken in samenspraak met het gemeentebestuur van Middelharnis een Christelijke Jongeren centrum op te richten. Eerst werd in een enquête de behoefte onder de scholieren van de middelbare scholen gepeild of er belang stelling was voor een dergelijk stuk jeugd werk. Verschillende kerken De volgende stap was het daadwerkelijk oprichten van een Christelijk Jongerencen trum. Momenteel draait het Jongerencen trum onder de naam 'De Ekt' al weer enkele jaren. 'De Ekt' is een initiatief van vijf ker ken uit de gemeente Middelharnis. dit zijn de Rooms Katholieke Kerk, de Gerefor meerde Kerk, de Gereformeerd Vrijgemaak te Kerk, de Exodusgemeente en de Cama Christengemeente Middelharnis en het gemeentebestuur van Middelharnis. Met ingang van oktober heeft het bestuur van het Jongerencentrum besloten om wat veranderingen door te voeren. Was het voor heen zo dat de bijeenkomsten toegankelijk waren voor jongeren van zestien jaar en ouder, nu heeft men besloten om die leeftijd te verlagen naar veertien jaar. De bestuursleden van 'De Ekt' benadrukken dat het jongerenwerk beslist geen concurrent wil zijn van het huidige jeugdwerk dat door de kerken al op zaterdagavond wordt gedaan. 'De Ekt' richt zich meer op jongeren die om verschillende redenen niet naar het bestaande zaterdagavondwerk gaan, en op hen die thuis 'moeten' blijven als er in het eigen jeugdwerk geen programma is. Deze groep zoekt toch een gelegenheid om elkaar te ontmoeten. En juist voor die ontmoeting is de foyer van 'Het Diekhuus' uitermate geschikt. De ruimte is zodanig met zitjes ingericht dat er al heel vlug contacten tussen de jongeren worden gelegd. In de beginjaren van 'De Ekt' werd zoveel mogelijk de sfeer van een 'bruin café' bena derd, op de avonden werd - zij het beperkt - alcohol geschonken. Nu de leeftijdsgrens is verlaagd is men hier van afgestapt. "De praktijk leerde dat er maar weinig alcoholi sche dranken werden genuttigd en zéker nu er jongeren vanaf veertien jaar welkom zijn, leek het ons verstandig om de alcoholcon sumptie maar helemaal achterwege te laten en ook wordt er binnen niet gerookf'aldus het bestuur. Door deze maatregelen en de sfeer geeft het bestuur aan ook niet te willen - en te kunnen - concurreren met de horeca gelegenheden in de regio. 'De Ekt' probeert de jongeren een zo geva rieerd mogelijk programma te bieden: iedere laatste zaterdagavond van de maand, vanaf 21.00 uur is er een speciaal onderdeel, een zogenaamde 'Special Ekt', waarin er meest al een muziek- of cabaretgroep optreedt, maar ook wordt er wel eens film gedraaid, voor al deze activiteiten geldt dat de christe lijke boodschap in het programma naar voren komt. 'De Ekt' is niet speciaal opgezet als evangelisatiemiddel, maar wel is het de bedoeling dat christelijke jongeren hun ongelovige vrienden of vriendinnen meene men naar het jongerencentrum. Al wordt er dan niet geëvangeliseerd, de organisatoren Geïnteresseerd luisteren de jongeren in de foyer van 'Het Diekhuusnaar een optreden van de dramagroep Salmiak uit Elburg. willen wel een duidelijk ander soort uit gaansgelegenheid creëren dan dat men elders in de omgeving op zaterdagavond aantreft. Ook kunnen de jongeren met hun vragen naar aanleiding van het programma of ande re zaken terecht bij de vrijwilligers die de avonden verzorgen. Naast het vaste pro grammapunt is er ook gelegenheid om met elkaar een spel te spelen, want in een andere zaal van 'Het Diekhuus' is er gelegenheid voor biljarten, tafeltennis of tafelvoetbal te spelen. De avonden zijn rond half twaalf afgelopen, zodat de jongeren op tijd weer huiswaarts kunnen keren. De organisatoren zouden graag nog meer jongeren op 'De Ekt' begroeten omdat ze weten dat een verantwoorde zaterdagavond besteding zowel voor jongeren als hun ouders nogal eens problematisch kan zijn. Daarom wil 'De Ekt' zich graag profileren als een Jongerencentrum dat een volwaardig alternatief biedt voor de vele andere uit gaansgelegenheden voor jongeren op de zaterdagavond. Om de twee weken Normaal gesproken is 'De Ekt' om de twee weken geopend, zo gaan aanstaande zater dag de deuren van 'Het Diekhuus' vanaf half negen weer open voor de jongeren van veer tien jaar en ouder. Op het programma staat: Witness (getuige), een band die bestaat uit een aantal christelijke jongeren die willen laten zien wat het geloof in Jezus voor hen betekent. In december is er nog één keer een jeugda- vond en wel op zaterdag 18 december. Dit zal een bijzondere avond zijn want dan wordt het inmiddels bekende kerstgala gehouden, waarbij de bezoekers verzocht worden om in galakleding te verschijnen. De muziek zal op deze avond verzorgd worden door DJ Nelis. Dit jaar is de toegang nog steeds gratis! Met enige spanning volgen de bestuursleden de verwikkelingen rond Het Diekhuus omdat er formeel voor 2005 geen beheerder is voor de gebouwen omdat Companen met ingang van 2005 de huur heeft opgezegd. Het blijft nog even gespannen afwachten voor de organisatoren of in het volgend jaar 'De Ekt' nog een onderkomen heeft.,. U wordt van harte uitgenodigd voor een bijzonder creatieve voorspeelavond van de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee'. Op vrijdag 26 november, aanvang 19.30 uur, bent u dan ook welkom in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zand pad 7 te Middelharnis. Voor een talrijk publiek treden dan op een gedeelte van de blokfluit- en keyboardleerlingen van de school. De toegang is gratis. Het bijzondere van deze presentatie zit hem toch vooral in de combinatie van de blokfluit en het keyboard: een instrument met een zeer lange geschiedenis samen met het moderne keyboard; een mix die de fraaiste klankkleuren oplevert. Het creatieve van deze presentatie komt - naast het creatieve musiceren in algemene zin - vooral van de speciaal voor de gelegenheid gemaakte com posities voor blokfluit en keyboard van key- boarddocent Frank de Vreeze. Docente Elly Bakker runt de blokfluitafde ling van de Muziekschool, een afdeling met in totaal zo'n 75 leerlingen. Soms spelen de getallen met elkaar en ontstaan er ongewild combinaties: zo kunt u op de 26e in dit geval luisteren naar 26 blokfluitisten. Blokfluit spelers die soms in september van dit schooljaar pas begonnen zijn of die soms al zes jaar les hebben. De meeste treden deze avond op in groepsverband: van duo t/m sex tet. Het repertoire bestaat uit allerlei stukjes uit de lesmethodes (soms met CD-begelei- ding), barokstukjes (met pianobegeleiding). Sinterklaasliedjes en last but not least de composities van Frank de Vreeze. Het keyboard wordt bespeeld door ongeveer 15 leerlingen. Na de nodige voorbereidingen tijdens de lessen gaan ze u nu trakteren op een bonte hoeveelheid muziek. Hun reper toire bestaat onder meer uit jazz (o.a. Oscar Peterson), Spaanse en Ierse liedjes en de eer der genoemde stukken van Frank de Vreeze. De muziekschool bezit een groot en geavan ceerd keyboard en de leerlingen zullen samen met elkaar en samen met hun docent hun uiterste best doen om u helemaal te overrompelen met hun optredens. De leerlingen, de docenten, het bestuur en de directie van de Muziekschool hopen u te iTiogen ontmoeten op deze voorspeelavond en heten u bij voorbaat van harte welkom! Uitslag (in centimeters) van de zoutwed- strijd, gehouden op 13 november 2004 bij HSV 'De Viscromte': l.M. Nagtegaal, 212 2. N. Bazen,202 3. H. vanHeukelen148 4. A. van Heukelen131 5. K. Struik,128 Ó.H.Vermeulen, 127 7. T. Pijl, 86 8. J. Landman,79 9. D. Saarioos,72 10. H. van Seters, 62 In totaal werd er 1483 cm vis gevangen, dat waren 49 vissen. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 27 november in de Nieuwe Waterweg. Inschrijven van 08.30 tot 09.00 uur, vissen van 10.00 tot 14.00 uur. Uitslagen van maandag 15 november jl. MIDDELHARNIS SOMMELSDUK - Overzicht voor ronde 10 in de huishoude lijke competitie, gespeeld op 15 november jl- Dupree - Van den Ouden0-1 Hennekes - Boeter1-0 De Jager - Bom 1/2-1/2 Neleman - Tieleman0-1 Struik - De Haan 1/2-1/2 Loosjes - C. Smit1/2-1/2 Lesuis - M. Lagendijk 1-0 Van der Velde - Mulder 1-0 Markwat - Noordijk1/2-1/2 Vis-H. Smit 1-0 A. Visser - Meiaard 1-0 Het eerste team van De Zwarte Pion speel de maandag voor de RSB tegen het Houten Paard en pakte stevig uit met een 5 1/2 - 2 1/2 overwinning. De wedstrijd op 7 december tegen de Penning uit Rozenburg zal uitwijzen of De Zwarte Pion dit jaar meedoet voor de bovenste plek en voor promotie. Onder staand de persoonlijke resultaten: Mourik - Amesz0-1 Van Prooijen - Boschrem. 1. Lagendijk - Geerlings1-0 Moedt - Langendoen l-Q Verolme - Van de Reerem. Van der Waal - Nederlofrem. Peeman - Timmers1-0 Van der Staaij - Kegge1-0 Op 27 november wordt van 10.00-16.00 uur in 't Centrum te Ooitgensplaat een hobby/cadeaubeurs gehouden. Twintig hob byisten zullen hier hun kunsten vertonen en verkopen. U vindt er onder andere houten speelgoed, kinderkleding, poppenkleding, herfstkransen, kleibloemen, naai- en bor- duurmachines, lijstenmakerij, boekbinderij en nog veel meer. Dus kom op 27 november naar Ooitgensplaat. De toegang is gratis; de kinderen kunnen er geschminkt worden. Morgen, zaterdag 20 november, hoopt de activiteitencommissie van de Gereformeer de Gemeente te Dirksland weer haar cre atiefmarkt te houden, in één van de zalen van het kerkgebouw aan de Mozartsingel. Er is weer een ruim aanbod van creatieve artike len, alsook het nodige voor de inwendige mens. Een greep uit het assortiment: houten speel goed, kaarten, decoratieve artikelen; ook staan de dames Bechtum en Bindels weer met de naaimachine klaar om voor u ter plaatse een applicatie ergens op te borduren. Ook kunt u er terecht voor de bloem(stukjes) van mevrouw Kwakemaak, en kerststerten bij de dames Van Dam en Markwat. En ver der kan de lijst nog worden aangevuld met stoffen, ondergoed, koek, snoep en vele andere cadeauartikelen. Voor de inwendige mens zijn er oliebollen, wafels, fruit, koffie, thee, frisdrank, soep, broodjes snacks, tosti's en nog meer, kortom genoeg om rustig een hele dag te blijven. Ook voor de kinderen zal iets worden georganiseerd waarbij ze, tegen een kleine vergoeding, iets creatiefs kunnen maken. En let u vooral ook op de aanbieding bij de dames Van Dam en Markwat. Want daar kunt u zich opgeven voor een workshop, op MIDDELHARNIS - Afgelopen week ontvingen veel huiseigenaren in de regio Goeree-Overflakkee een mailing van makelaardij Struijk&Struijk met daarin een boekenlegger. Met deze boe kenlegger wordt aandacht gevraagd voor de Annie Crèche in Paramaribo. Door middel van deze boekenlegger sponsort Makelaarskantoor Struijk Struijk dit project van de Soroptimist- club Goeree-Overflakkee. De Soroptimistclub Goeree-Overflakkee maakt onderdeel uit van de wereldwijde ser vice-organisatie Soroptimist International. Doelstelling van het Soroptimisme is om wereldwijd een stem te zijn van Vakvrou wen voor vrouwen door bewustzijn, pleitbe- zorging en actie. De soroptimisten zetten zich in voor de verbetering van het welzijn van vrouwen en kinderen, voor mensenrech ten voor allen en voor gelijkheid, ontwikke ling en vrede in de wereld. De soroptimisten willen dit bereiken door het ondersteunen van projecten. De Annie Crèche in Paramaribo is zo'n pro ject. De Annie Crèche is het enige dagver blijf in Suriname voor jonge kinderen met een verstandelijke handicap, vaak in combi natie met een lichamelijke handicap. De Annie Crèche vervult een zeer belangrijke rol in de Surinaamse maatschappij. De Annie Crèche is een particulier initiatief wat grotendeels draait op donaties en giften. De doelstelling van de Annie Crèche is om jon ge kinderen (0-8 jaar) met een handicap te een latere datum, om een winterkrans te maken. De deelnamekosten hiervoor bedra gen 25, waarvan een gedeelte ten goede komt aan de opbrengst van de creatiefmarkt. Overigens kunt u zich hiervoor ook telefo nisch aanmelden: 0187-602178. De creatiefmarkt gaat morgen om 10.00 uur open en duurt tot 15.00 uur. De activiteiten commissie ziet ernaar uit om velen van u te mogen ontmoeten. Iedereen is hartelijk wel kom! begeleiden en te stimuleren zodat ze zich zo goed mogelijk kunnen ontwikkelen. Momenteel wordt er gewerkt met drie groe pen kinderen. De Annie Crèche wil haai werkzaamheden uitbreiden met een vierde groep. Daarnaast zijn er nog diverse wensen om nog beter met alle groepen kinderen op de Annie Crèche te kunnen werken. Dit alles is alleen mogelijk als daarvoor voldoende financiële middelen beschikbaar komen. Op zaterdag 11 december wordt in en om het Diekhuus in Middelharnis weer de jaarlijkse midwintermarkt van de Soroptimisten gehouden. Deze midwintermarkt is het start sein voor de Annie Crèche. De komende weken zult u via deze krant meer over de midwintermarkt kunnen lezen. De Soroptimistclub Goeree-Overflakkee gaat voor de Annie Crèche in Paramaribo, Helpt u ook mee? U kunt uw gift storten op rekeningnummer 31,41.08.955 o.v.v. gift Annie Crèche, m\ il MIDDELHARNIS. Geboren: Willem, z. v. Jasper Viskil en Engeltje Troost. MELISSANT. Geboren; Maatje Dina, d. v. Mnrinns Pic" ter van Ast en Lena Notebooni. Overleden: Cornelia van der Waal, 73 j. wed. van Hendrik Grootenboer. GOEDEREEDK. Geboren: Jan z. v. I(. Tanis enN. deKeij- ser. Maatje d. v. W. Sandifort en N.v. Kerk hoven. Gehuwd: W. v. Veen en D. Temminke J. Grinwis en K. Lokker. Ondertrouwd: Joh. v. d. Waardf 34 j. en H. V. Heemst 25 j. Overleden: H. v. d. Sluis 85 j. man v. C. den Harder. SOMMELSDIJK. De hoofdprijs van de Sonunelsdijksche verloting, zijnde twee vette koeien, is geval len op het lof van den landarbeider van der Made, Zuidzijde, den Bommel, welke prijs door hem is verkocht aan den lieer üfjoppe alhier, voor f 430. De ingeschrevene voor de militie, P. Kootte, lichting 1915, die eerst ingedeeld zou worden bij liet 3de Regiment Infanterie te Bergen op Zoom zal thans worden ingedeeld bij het 3de Regiment Huzaren te 's Öraven- hape. Woensdag, 11 Nov. a.s. zal er vanwege „Het Leger des Heils" eene openbare inza meling van gelden worden gehouden langs de deuren van de huizen der ingezetenen. Door het Besluur der Kolenbond „Helpt elkander" alhier zijn de prijzen der kolen voor dit seizoen, ingaande Maandag 9 No vember 1914, bepaald op: op bon V, leden v. niel-leden Duitsclie kolen f 1.02 f 1.04 f 1.08 Eierkolen 1.08 1.10 1.14 Engelsche kolen 1.22 1.24 1.28 Ue aandacht wordl er op gevestigd dat zoowei van hier als uit Middelharnis kolen uit den bond kunnen worden betrokken, wat in zich sluit dat uil beide gemeenten leden worden aangenomen. MIDDELHARNIS. Aanstaande Zaterdag hoopt onze oudste Ingezetene den heer A. Koudijzer zijn 97ste geboortedag Ie herden ken. De oude man isi, zijn leeftijd in aanmer king nemende, nog zeer kras. Maandagavond werden de lessen aan den tuinbouwcursus (tweede winlerhalfjaar) hervat. Het onderwijs wordt gegeven door de lieeren L. Pen, landbouwonderwijzer te Sonimelsdijk. L. Schoenmakers Chef. Tuin man van den Proeftuin te Middelharnis en C. Vis te Dirksland. OOLTGENSPLAAT. Alhier is ee^commis- sie benoemd ten einde gelden in te zamelen voor het Steuncomité, een gedeelte zal ech ter) worden afgestaan om voor de militairen wollen sokken aan te schaffen. NIEUWE TONGE. AJhier worden ook gel den ingezameld voor het aanschaffen van wol om sokken van te breien voor het leger. Benevens nog een extra gift die deze week is ingekomen groot f 25.— voor de oogstcollecte, is verschenen Zondag nogmaals f 28.— gecollecteerd voor dat doel in de Ned. Herv. Kerk, zoodat het in 't geheel heeft opgebracht f 220.35. DIRKSLAND. Zaterdag vatte eenige klee- deren bij J. O. Knops, welke in de nabijheid van een gasstel lagen, vlam. Een partijtje ondergoed ging daardoor verloren. De goe deren waren legen brandschade verzekerd. Op liet dek spelende kwam een kind van schipper Qeense, alhier in de haven lig gende, te valien, waardoor de kleine een been brak. STELLENDAAl. Benoemd tot onbezoldigd Rijksveldw. db.r. P. Humans Jzn. alhier. Z. K. H. Prins der Nededanden, bracht een bezoek bij Mej. de Wed. G. Jansen al hier, weduwe van den voormaligen kapitein der reddiff^sboot te Hoek van Holland. Na zich daar eenige oogenblikken te hebben opgehouden vertrok Z. K. H. Er was binnen weinig tijds veel volk op de beenl IMELISSANT. Het bestuur van den polder Oud-Melissant heeft bekend gemaakt, dat de schouwover alle dijk-, weg-, en sclieidino- slooten in dien p(5]der zal worde» tjeliouden op Woensdag 25 Nov. a.s, De Heer J. Doorn alhier liad hef geluk dat op zijn lot in de Soninielsdijksclie ver loting een sfoel viel, GOEDEREEDE. Van de vischmarkt te Rot terdam lïomende, werd de blazerschuit G O. 32 fcij zwaren mist op de Nieuwe Maas niiddenscheeps aangevaren door een Noor- ■L f'"""boot. Den blazer zonk bijna oii- middclijk. De opvarenden schipper A. Roos en zijn beide knechts werden gered. Zaterdag sloeg een span paarden van den landbouwer L. opbol. De paarden spron gen op een voor hen rijdende wielslede waarvan de knecht met een bij hem zitten- aen jongen, juist vraren afgesprongen. On gelukken kwamen niet voor, alleen nog al wat materiëele schaoe, r OUDDORP. Alhier aan het strand is een gasbrulboei aangespoeld. De landbouwwerkzaamheden loopen hier bijna ten einde. Het gunstige weer ge durende dezen herfst heeft'ook hier veel aan oe bij gedragen. VOOR HET LEVEN. Zoolang men benijders heeft, heeft men ook vrienden. Op Donderdag 19 November 1914 bij inzet en op Donderdag 2ü November 1914 bij afslag telkens des namiddags 3 uur ten herberge van den Heer G. Smits Ie Slad aan't Haring vliet van Het huis bestaande uit twee woningen aan den ZeedijkJ te Stad aan 't llaringvlicl kad. aldaar bekend nuinnier 120 groot Cl centiaren Ten verzoeke van de erven Huibert van Ros- sum aldaar. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 21 November 's avonds 6 uur te Ouddorp in het logement van Akershoek, verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1900 vijftien mei beding van vrije cultuur, van drie perccelen bouwland te Ouddorp, in de polders het Oude-Nieuwland en het fJudeland ten verzoeke van den heer Jan Hoek Janszoon te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 19 November 1914 's namid- ling'%n Achfhuizen vei- op Donderdag 26 November 1914 's na middags 4 uur bij A. Buijs Ie Adilhui- ze afslag van: Twee huizen, tuin en erven nfp'rf'i""'"'''""'')'^ t*^ Aehlhuizen ge- ^o?,°"^'^"^P'^^'' ''^'l- Sectie n no. 1223. S™"' 9 aren 40centiaren t"Z f°-^'' ^'•ven J. van Reijen, en hinwi 1"'^'!'' "1 ^a" 'Ie» 0«de"- n o 11 H"^'i'' g'^"'«"'e '1"> Boni- -irP, in "°- ^-^O- 6B6, 087 groot Scheepers verzoeke van Gebrs, p^NoJarissen Mr. VAN WEEL en VAN IS- Eeii niensch te leeren kennen, beteekend dikwijls: hem te verliezen. Door ezelsooren wordt vdél gehoord, mddr slecht geluisterd. STêLIENDAM. In den algeloopen week werd door 29 vaartuigen 4040 K.O. garnalen aangevoerd die tegen 10 cents per K.Q. aan de pellcrijen weiden geleverd. In de laalste helfl der week is er niet ge- vischt. GOEDEREEDE. Van wege de vele stormen werd de vorige weck door de Noordzeevisschers slechts één getij gevischt. De vangst was ruim daar er nog tot f50 aan versche visch per vaartuig .werd besonid. rip„ ?J.'"*"§- Zaterdag werd tcDukkumm üen echt verbonden een man en vrouw die w«7o" ''".laren telden. De bruidegom was Ï4,j4ren,de br.uid ,o;) jaren oud., ln**rtf ^^^^^\- Mrdappelmeclfabrickcn ZuHwpi'J"''- '^'•°"'"geii, ,1.1. fe Eokkel, Ie dai^wp^ 'u" Stadskanaal zijn Zaler- aag wegens gebrek aan aardappelen stopge- we^rll^m^n^/M^Ml""'"- ecnlandbon- «n den troi/i^-"'^-^ vonden die i 8^" l8 De mfn i*"'"^ ""Sesehondcn aan den P^n^ ''''^^S' Ja^"-'--»' 1™ e" P^n aan rtpn ^^"J Bourgondische wa- takken w-,=rl h""''"' gekruiste schrift'lS?'""; ""'d'^" Vlies Hel op- tie eene ziide „Alheilua A

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6