Soezenactie muziekvereniging 'Amicitia' Damclub 'Denk en Zet' Invulling toeristische ambitie provincie ElliVIIDI^-niEUWS Kerstconcert Brassband Concordia Best practice onderscheiding voor jaarverslag Zuiveringsschap Kleding voor Oekraïne OJW Meet 'n Greet 'Ein deutsches Requiem' van Brahms Lied van een bUnde. yiovetHfAcr 6 SUBSIDIE SENSATIE STENEN EGEL ELLEBOOG GALA OGEN LONT ETEN TUBBE ANGEL NIEUW LEGO APPEL Anja van Splunter (Ouddorp) Carolien van Splunter (Ouddorp) yiovcm^CT J- '^CTH^^^ctlkt: ^[fn: ^üfi^tn: Funerair project: concert en expositie PAGINA 11 TWWpWWiWliMrai^lff- viöööAiG ï9 November 2004 OUDDORP - Op zaterdag 18 december a.s. organiseert Brassband 'Concordia' te Oud- dorp in samenwerking met het Gerefirmeer- de kerkkoor 'Canticum' een kerstconcert in m.f.g. 'Doipstienden' te Ouddorp. Con cordia nodigt u graag uit om deze sfeervolle, muzikale avond bij te wonen. Uiteraard is er deze avond ook gelegenheid tot samenzang. Ook het kerstverhaal zal niet ontbreken, dat verteld zal worden door ds. C.G. Kant. Iedereen is hartelijk welkom. De avond begint ora 19.30 uur, de zaal gaat om 19.00 uur open, de toegang is gratis. Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden heeft een eervolle best practice- onderscheiding ontvangen voor het duur- zaamheidsjaarverslag over 2003. Deze onderscheiding werd uitgereikt in het kader van de F.G. Kordes-Trofee waarvoor jaar lijks jaarverslagen van overheidsorganisatie worden beoordeeld. Het zuiveringsschap ontving deze best practice onderscheiding vanwege de aandacht voor gebruikersvrien delijkheid in het jaarverslag. Door het gebruik van iconen werden de aspecten samenwerking, goed punt, aandachtspunt en verbeterpunt benadrukt in het jaarverslag. Het juryrapport sprak haar bijzondere waar dering uit "voor de wijze waarop de lezer van het jaarverslag wordt geattendeerd op bijvoorbeeld aandachtspunten of verbeter- punten". Met het benoemen van best practi ces wil de jury van de F.G.Kordes-Trofee bepaalde onderdelen van jaarverslagen benoemen die naar hun mening navolging verdienen. Liefst 103 overheidsorganisaties stuurden hun jaarverslag in voor deze trofee. Op woensdagavond 1 december kunt u weer uw goed gedragen (kinder)kleding afgeven bij fam.Saarloos aan de Weesmo lenstraat 4 te Ooltgensplaat. Vanaf 19.00 tot 20.30 uur kunt u weer terecht voor: kleding, beddengoed, speelgoed en even tueel voedselpakketten. De wintertijd is aangebroken en naast hetgeen wat onder tussen al is gebracht hopen we weer veel te kunnen afgeven. Dezelfde avond zal het transport nog weggaan. Alles in gesloten zakken of dozen afgeven. Mogen we weer op uw hulp rekenen? Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Ëilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2, Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Lees je weer mee? Wat een voorrecht is het als je ogen goed zijn. We vinden dat allemaal maar gewoon, maar daarom is dat niet zo. In een oud boekje vond ik een gedicht. Het is gemaakt door een blinde vrouw, Adriana Bustraan is haar naam. Iemand hoorde haar dit uitspreken en schreef het voor vrienden en vriendinnen op. Deze blinde vrouw werd op 21 juli 1856 in Hellevoetsluis geboren en stierf in de Heere op 3 oktober 1925 in het plaatsje Goudswaard. De ouderwetse woor den moet je maar op de koop nemen. De inhoud heeft heel wat te zeggen. Mijn ogen zijn gesloten; De wereld is de nacht. Voor mijn natuurgenoten is zij het rijk der pracht. Men spreekt van hemel en de zon Ach, dat mijn oog ze aanschouwen kon! Heeft God mij dan verlaten? Hij, die mij in Christus mint. Zou Hij mij kunnen haten Mij, 't aangenomen kind? Nee.' Schoon mijn oog geen schoonheid ziet. Verlaten, nee, dat ben ik niet! Ik wil Zijn wijsheid eren. Hoe hard die dan ook schijn! De toekomst zal mij leren waarom ik blind moet zijn! Want God beheerst alleen 't heelal, en niets geschiedt er hij geval. Zou ik dan moedeloos treuren. Daar mij een Vader hoedt, Die mij 't gemis van kleuren reeds door 't gevoel vergoedt? en door zo menig vriendelijk hart mij balsem aanbiedt voor de smart? De zon, dat wereldwonder, door de Almacht voortgebracht gaat voor mijn leven onder: ik wandel in de nacht, omdat ik slechts één zintuig mis is het alles voor mij duisternis. Maar ik wil geen reden vragen. Vergeef, dat ik ze U vroeg. Het is Uw welbehagen. En dat is mij genoeg. Eens rijst die schone morgen die nimmer ondergaat, die alles, hoe verborgen. ook mij aanschouwen laat! Dan ziet mijn open oog een licht, daar al des werelds glans voor zwicht. En daarom, lotgenoten. Laat ons geen klachten voên: Die 't oog ons heeft gesloten. Zal 't ook weer opendoen! Laat enkel Godsvrucht, zonder schijn, het voorwerp van ons zorgen zijn. Toen kon zij nog horen. Later was zij jaren ook doof. Jeroen Poortvliet (Dirksland) laat ons zijn doorstreper oplossen. Succes met het wegwerken van de volgende woor den. Let op sommigen staan schuin, maar hij klopt echt. Welk dier kun je van de overgebleven letters maken? E I D I S B U S T U B B E H T E E A M W U E I N N E G 0 N S T S A P P E L E 0 A L 0 N T G R G T A N G E L E E I G O 0 B E L L E 1. Wat is je oudste herinnering? Dat ik met oom Dirk mee in de trekker mocht. 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent? Twente en de Veluwe. 3. Welk dier zou je willen zijn als het kon? Een dolfijn. 4. Favoriete CD? De CD van de Puttertjes 5. Wat is je grootste blunder? Ik zou het niet weten. 6. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Een tijd geleden kreeg ik een broertje. 7. Het beste advies dat je ooit gekregen hebt? Goed werken en je best doen op school. 8. Wcmr ben je wel eens heel erg van geschrokken Dat Carolien op de skeelers tegen een auto aankwam. Gelukkig had ze alleen schaafwonden. 1. Wat is je oudste herinnering? Dat ik altijd zei: "Met de metro en de gelede bus mee". 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent? I n Avifauna. 3. Welk dier zou je willen zijn als het kon? Een hond. 4. Favoriete CD? CD met kinderliedjes. 5. Wat is je grootste blunder? Dat ik tussen de middag niet naar huis ging, maar naar de schoenenwinkel en Albert Heyn. Iedereen was erg ongerust, incl. de juf, die kwam mij tegen op het dorp en heeft me naar huis gestuurd. 6. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Dat ik niet met een knuffel slaap. 7. Het beste advies dat je ooit gekregen hebt? Je moet beter gaan schrijven. 8. Waar ben je wel eens heel erg van geschrokken? Toen ik papa van de ladder zag vallen. Een brillenraadsel. Misschien heb je wel eens gehoord dat de eerste bril bestond uit twee stukjes steen, beryl genoemd. Dat was ietwat doorzichtig en werkte een beetje vergrotend. Stel dat de mensen in de Bijbel al een bril had den gehad. Welke persoon zou dit dan kunnen zien door de beide glaasjes? Zet de juiste letters bij het cijfer van de bril. Kies uit: A-Gehazi; B-Petrus; 3. C- Ebed-Melech; 4.D-Jozua; 5.E-Mozes. Alinda den Hoed (Middelharnis) Niets meer kwijt raken of vergeten hoor. Dat scheelt op de duur heel wat punten. Volgende keer beter hopen we. Marieke Tanis (Ouddorp) kan Rijk Akershoek weer wat armer maken aan boeken of CD's. Op 17 november was onze trouwe puzze laar Ricardo Clement jarig en op D.V. 25 november hoopt zijn zus Naomi (Oude-Tonge) te verjaren, een dag daar na Liesbeth Bos (Ooltgensplaat). Een fijne dag gewenst door alle jeugdhoekers Alle ballen verzamelen; tafeltennis, tafel voetbal, biljart. Maar ook darten en gezellig met elkaar kletsen. Aanstaande zaterdag avond is het weer meet "n greet op het OJW. Dit keer organiseren we een tafeltennistoer- nooi. Allemaal weer van harte welkom! Vanaf half 8 is de Hoeksteen open, we star ten om acht uur. See you! 11 december staat bij het OJW een middag je winterse sportiviteit op het programma. Om ongeveer 12.00 vertrekken we met de bus vanaf de Hoeksteen in Middelharnis naar de Uithof in den Haag. Eenmaal daar aangekomen kun je kiezen of je wilt gaan schaatsen 10,00) of skiën 7,50 voor de bus en het skiën zul je zelf moeten regelen). Om ongeveer 17.00 zullen we weer terug zijn bij de Hoeksteen, waar we gezamenlijk soep zullen eten. Heb je zin om mee te gaan? Geef je dan snel op bij Johan (483976)!!! HetOPN DIRKSLAND - Op zaterdag 27 november a.s. worden door muziekvereniging 'Amici- tia' soesjes verkocht ten behoeve van het instrumentenfonds. De soesjes zullen u in bevroren toestand worden aangeboden. In één pakje soesjes zitten meerdere porties verpakt. Het voordeel daarvan is dat u ze niet allemaal tegelijk hoeft op te eten, maar een deel in de diepvries kunt bewaren. Vanaf 9.30 uur kunt u de leden van 'Amicitia' bij u aan de deur verwachten. De actie zal gehou den worden in Dirksland, Melissant en Her kingen. Bestuur en leden van 'Amicitia' rekenen op uw steun om de actie succesvol te maken! MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Bij damclub "Denk en Zet' werd afgelopen maandag en vorige week vrijdag competitie- verband gespeeld. Hieronder eerst de uitsla gen van de 2e ronde in de Zeeuwse competi tie 2e klas, gespeeld op vrijdag 12 november 2004 H. Koese -1. Mackloet 2-0 J. Sinke - A. van der Veer1-1 J. Tikoe - H.H. Verolme1-1 J. Sonnevijle - J.A. Dekker1-1 Mackloet moest aantreden tegen Henk Koe- se, een oud-lid van de vereniging, een erg sterke speler. De partij ging lang gelijk op, totdat Koese met een hielslag van twee om twee zoveel voordeel kreeg dat er voor Mac kloet geen eer meer aan te behalen was. Ook Van der Veer trof een oud-lid van Denk en Zet, de heer Sinke. Het werd een partij zon der opvallende problemen en die in remise eindigde. Verolme moest heel erg opletten voor valletjes die zijn tegenstander in het spel bracht. In het middenspel liep zijn Zeeuwse tegenstander zelf in zo'n valletje waardoor Verolme met een drie om drie slag wist door te breken en een dam kon halen. Maar spoedig daarna raakte hij zijn dam weer kwijt, ook al leverde hem dat een schijf winst op. Hij wist dat voordeel niet uit te bui ten en moest met remise genoegen nemen. Dekker speelde een moeilijke partij. Zijn Zeeuwse tegenstander was heel precies en nam voor elke zet goed de tijd. Geen van bei de spelers wist enig voordeel te behalen en ook deze strijd eindigde in remise. Dat lever de Goes/Zierikzee 2 een knappe 5-3 over winning op. Vervolgens de uitslagen van de 9e competitieronde, gespeeld op maan dag 14 november jl. I. Koese -1. Mackloet 0-3 M. Klink - C. Spee 0-3 J. Jordaan - C. Polder 0-3 J.A. Nipius - J. van Hoorn 0-3 R. Jacobs - W. Vroegindeweij0-3 H.H. Verolme - J.A. Dekker0-3 R. van Rijnberk - B. du Pree3-0 Het werd een ronde zonder remises. Daaraan is te zien dat er flink partij gegeven werd. Koese is zijn vorm van de laatste tijd wat kwijt. Mackloet was zijn tegenstander. Tegen hem kun je jezelf geen foutje veroor loven. In het middenspel maakte Koese een kleine misser en dat kostte hem de partij. Klink moest het opnemen tegen Spee, die maar moeilijk opgang kan komen in dit sei zoen. Dankzij een lelijke fout van Klink wist hij nu toch zijn tweede overwinning binnen te halen. Jordaan en Polder zijn twee spelers die elkaar niet veel ontlopen. Ze wilden er een spannende partij van maken, maar al gauw ging Jordaan in de fout en was het voor Polder niet moeiüjk meer om er met de winst vandoor te gaan. Van Hoorn speelde tegen Nipius. Deze wist 40 zetten stand te houden, maar moest toen capituleren. Jacobs, die heel erg sterke partijen afwisselt met zwak ke, had deze avond weer eens een zwakke avond. Hij sloeg een kolossale blunder waar Vroegindeweij van profiteerde. Verolme had aan Dekker een zware tegenstander. In het middenspel wist Dekker op een mooie manier een stuk winst te behalen. Dat voor deel buitte hij tot het laatst toe uit. Rijnberk is op de goede weg. Hij haalde zijn eerste punten binnen ten koste van Du Pree. In het begin leek het erop dat Du Pree de betere kansen had, maar omdat hij te vlug speelde, maakte hij een fout die onmiddellijk door Rijnberk werd afgestraft. Rijnberk gaat steeds sterker tegenstand bieden. Johannes Brahms. Op zaterdag 20 november, aanvang 20.00 uur, vindt in de Ned. Hervormde kerk te Dirksland een bijzondere gebeurtenis plaats. Voor het eerst wordt dan op ons eiland het indrukwekkende "Ein deutsches Requiem" van Johannes Brahms (1833- 1897) uitgevoerd. Dit monument uit de West-Europese muziekcultuur klinkt in een versie voor koor, solisten en twee vleugels; een versie die - naast de oorspronkelijke versie met groot orkest - door Brahms zelf is gemaakt. Naast deze compositie is er ook een veelzijdig voorprogramma met gedich ten, Bach-koralen en instrumentale/vocale muziek. Ook is er in het koor van de kerk een tentoonstelling met als thema "rondom vergankelijkheid" van de Stichting Beel dend Dirksland. De medewerkenden zijn: de C.O.V. "Lau- dando", het vocaal ensemble "Magnificat", Wieke Ubels (sopraan), Wiard Witholt (bas), Wim Diepenhorst (piano en orgel), Wim Soeters (piano), Rinus Verhage (diri gent) en Pau Heerschap (gedichten). De toegangsprijzen zijn: 12,00 voor vol wassenen, 8,00 voor 65-plussers en scho lieren, kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. Voorverkoop: vanaf 3 november zijn de toegangsbewijzen (een programmaboekje met alle teksten en uitvoerige toelichtingen) verkrijgbaar bij de VVV's te Middelharnis en Ouddorp en bij de koorleden. Alleen als er nog toegangsbewijzen over zijn zullen die op 20 november ook aan de kerk ver krijgbaar zijn. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid- Holland hebben het Uitvoeringspro gramma Vrije tijd 2004-2007 vastge steld. De provincie ziet de sector vrije tijd als een belangrijke groeisector. Via stimulering van enkele omvang rijke projecten wil het college de komende jaren meer toeristen en recreanten trekken. Koppeling van toeristische, recreatieve en culturele evenementen en bezienswaardighe den is daarbij essentieel. Voor 2005 zijn drie projecten geselecteerd. Twee daarvan zijn volledig nieuwe initia tieven. Het derde project richt zich op een versterking van bestaande projecten en ini tiatieven. Het gaat respectievelijk om: het opwaarderen van de vaarverbinding Leiden-Delft en haar omgeving (inclusief verbinding naar Den Haag) voor toeris- tisch-recreatief gebruik, het verbeteren van de informatievoorzie ning over culturele, toeristische en recre atieve activiteiten en voorzieningen in Zuid-Holland. het verbinden van bezienswaardigheden en evenementen in het gebied tussen Rotter dam en Dordrecht via personenvervoer over water. Het programma is een uitwerking van het collegewerkprogramma 2003-2007. De provincie geeft daarin aan dat zij streeft naar een grotere deelname van (cultuur)toeristen en/of recreanten aan diverse evenementen en bezienswaardig heden. De vrijetijdsprojecten uit het pro gramma dragen volgens het college ook bij aan de leefbaarheid van steden en gebie den, een grotere bekendheid van Zuid-Hol land en een groter draagvlak voor de instandhouding van cultuurhistorische waarden. De hogere bestedingen die daar uit voortkomen, zijn goed voor de werkge legenheid in de vrijetijdssector van Zuid- Holland. Verantwoordelijk gedeputeerde F.D. van Heijningen: "Om kansen beter te benutten laten we de sectoren toerisme, recreatie en cultuur meer samen werken aan planvor ming en uitvoering. Dat leidt tot efficiënt gebruik van middelen en meer synergie. Je ziet het terug in de drie geselecteerde pro jecten. Wij initiëren ze en ik daag de regio's uit om het stokje straks over te nemen. Gezamenlijk werken we dan toe naar een toename van de toeristische bestedingen in Zuid-Holland van 10%." Voor de uitvoering van het Meerjaren Uit voeringsprogramma Vrijetijd heeft Provin ciale Staten voor de periode 2005-2007 een aanvullend budget van 450.000,- euro beschikbaar gesteld. In 2001 bedroegen de toeristische en recreatieve bestedingen in Zuid-Holland 1.453,5 miljoen euro. Onge veer 30.000 mensen werken in de vrij etijdssector.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 15