KNRM zet Redders aan de wal in het zonnetje Beialen Rondom If... ':f- 'Wf' Speel goed beurs voor Pinkeltje Een advertentie in Eilanden- Nieuws heeft altijd succes...! TV\RT1AARTJES Malse BiEFSTUK '''f Geloofsopvoeding van jonge kinderen EIIMDEn-niEUWS Postduivententoonstelling in Stad Fanfareorkest 'Vooruit' geeft concert in Achtiiuizen VeUig vlees, een schone zaak! 19 ii^sh De Daewoo Superdealer geeft tijdelijk supersterke kortingen op al onze modellen. Kortingen tot 25% zijn eerder regel dan uitzondering. Kom dus supersnel naar uw Daewoo Superdealer en vraag naar de beste deal. U bent toe aan een Daewoo AutoTeam'Steenbergen Drukkerij 5,'.Steenbergen ;,^::;v^r'-;-'...':'::;^''';V'\: 0167-560444 Kwaliteits Controle Runderen Deze week extra voordelig! ikiioRIBKARBONADE«Sf 1 kilo SAUCIJZEN«4?^ BAKHAMVINKEN m 5 HALEN 4 DETALEN NU 100 gram Raadhuisstraat 13, 3253 AN Ouddorp Telefoon (0187)6813 48 Verhuizing waterschap Goeree-Overflalcicee Verleende Vergunningen wimne' PAGINA DINSDAG 16 NOVEMBER 2004 Vraag de dealer naar de voorwaarden, met in combinatie met de ACE modellen. De getoonde modellen kunnen afwijken. Zolang de voorraad strekt. Gemiddeld brandstofverbruik en C02 uitstoot Lacetti: 7,1 - 9,1 1/100 km, 171 - 218 gr/km, Matiz; 6,1 - 6,4 1/100 km. 158 - 161 gr/km, Nubira: 7.1 -9,1 I/1Q0 km. 171 - 218 gr/km, Kalos: 6,6 - 7.6 l/tOO km, 159 - 178 gr/km, Herkingen - Op dinsdag 23 november van 19.30 tot 21.00 uur en op woens dag 24 november van 8.30 tot 11.30 uur organiseert peuterspeelzaal Pinkeltje te Herkingen een speel- goedbeurs. Haal uw oude maar nog bruikbare speel goed van zolder en lever dit in bij peuterspeelzaal Pinkeltje. En wilt u dan ook zelf uw oude speel goed van een prijs te voor zien d.m.v. een stickertje? U ontvangt voor uw ver kochte speelgoed 50% van de opbrengst! U kunt uw speelgoed inleveren op maandag 22 november van 16.00 tot 17.30 uur en op dinsdag 23 november van 8.30 tot 11.30 uur, bij peuterspeelzaal Pinkeltje, ingang hoek Krammer- straat/Nassaustraat. Voor meer informatie kunt u bellen naar 06-53589146. 'PV de Rode Duif' te Stad aan 't Haringvliet organiseert op 26 en 27 november haar jaarlijkse postduivententoonstelling in 't Trefpunt aan de Oranjelaan. Vrijdagavond worden de duiven ingezet, welke zaterdagochtend worden gekeurd door de heer f. van Antwerpen uit Naaldwijk, lid van de Nederlandse groep van keurmeesters voor postduiven. Zaterdag 27 november is iedereen vanaf 18.30 uur van harte welkom, de duiven kunnen dan worden bezichtigd, er kan ook naar de leeftijd geraden worden van een zestal duiven (de win naar ontvangt een vleesschotel), er zijn mooie prijzen te winnen met het Rad van Avontuur en ook vindt de trekking van de grote verloting plaats. Er is ook een bonnenverkoop voor eieren of jongen van 12 prominente duivenliefhebtsers, zoals J.C. Wagner Zn, K. van Dom melen, C. Suikerbuijk, Stoop-van Huizen, Bram Hokke, J.C. Polder, Toppigeons (P.A. de Vogei en F. van Peperstraten), Gebr. Hagens, L. v.d. Baan, L. Tijl, L. Barendrecht, Jan en Twan Nobels. Bonnen worden in de zaal bij opbod verkocht. Via internet kunnen deze nu al worden ingezet: www.toppigeons.nl (onder veilingen). Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met Jan Meiaar (06 29484932) of Jan Wagner (611969). De 'redders aan de wal' die in het zonnetje werden gezet: V.l.n.r.: de heren Muurling, De Geus, Oer- lemans uit Dordrecht en Kerkhof uit Oostvoome, nadat hun de onderscheiding is opgespeld. 11 November 1824 werd de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij opge richt, nu dus reeds 180 jaar geleden. Gedu rende al die tijd is het werk van de redding maatschappij mogelijk gemaakt door ontel bare vrijwilligers, die dag en nacht paraat stonden en staan om de medemens in nood te hulp te komen. En niet alleen door hen, die daarvoor als het ware gereed stonden en staan om uit te rukken, maar ook door een nog veel groter aantal mensen, die door hun financiële bijdrage dit werk mogelijk maken en gemaakt hebben. De donateurs of beter gezegd; "Redders aan de wal". Zonder hun medewerking zou het onmogelijk zijn geweest om het redding- werk uit te voeren met de meest moderne middelen, die er beschikbaar zijn. Om aan de waardering voor de "Redders aan de wal" uitdrukking te geven heeft de KNRM afge lopen zaterdag een aantal donateurs uitgeno digd om de boten te komen bekijken en eens kennis te maken met de bemanningen, die door hun beschikbaar gestelde middelen in staat zijn hun werk uit te oefenen. Door het gehele land heen werden zij op verschillen de stations ontvangen. In Stellendam gebeurde dat in restaurage De Zeemeeuw in de visafslag. Vlak daarnaast is het boothuis van de snelle reddingboot Prinses Margriet. De bemanningen van de drie Goereese red dingboten Griend, Prinses Margriet en Wil- lemtje waren aanwezig, toen de voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer C. Sinke, de genodigden welkom heette. Vier Redders aan de wal, die dat reeds vijftig jaar lang zijn, waren met hun echtgenotes te gast. De heren Kerkhof uit Oostvoome, Muurling, Oerlemans en de Geus uit Dordrecht, wer den speciaal in het zonnetje gezet en kregen uit dankbaarheid een speldje opgespeld en een kaart uitgereikt, waarop die dank nog eens extra werd benadrukt. Na het wel komstwoord van de voorzitter en nadat de attenties waren uitgereikt, begaf het gezel schap zich naar de reddingboten en ging aan boord van de Prinses Margriet, waarmee zij een tochtje maakten het Slijkgat in. Ook de dames voeren mee. Gezien het enigszins onstuimige weer zijn ze niet verder de zee op gegaan. Allen, die in hun werkzame leven op de één of andere manier te maken hadden met scheepvaart, genoten met volle teugen van deze tocht. Zij deelden mee dit niet graag gemist te hebben. Na afloop werd nog even gezellig nagepraat en door de heer Kerkhof werd, in een spontane toespraak, namens de genodigden dank gebracht voor deze ochtend en de verzekering gegeven dat zij allen, zo lang het hun mogelijk zou zijn, het werk van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij zouden blijven steu nen. Op zaterdag 27 november 2004 verzorgt fanfareorkest 'Vooruit' uit Oude Tonge haar tweede concert in dit najaar, ditmaal in de sporthal van de Fioskantine te Achthuizen. Het eerste concert van dit seizoen was in de Grutterswei op zaterdag 30 oktober. Tijdens het concert zat het leerlingen- en het fanfareorkest geza menlijk op het podium om afwisselend muziek te spelen. Een drietal werken werd door het gehele orkest gespeeld. Dit project was een methode om voor de muzikanten van het leerlingenorkest een betere aan sluiten te maken voor het 'grote' orkest. De stap blijkt namelijk behoor lijk groot te zijn. Het concert van 30 oktober was een groot succes. Voor een goed gevulde zaal speelde Vooruit prachtige muziek, met onder andere het indrukwekkende Diagram, Return to Neverland, It's raining men en de prachtige mars Gammatique. Het afwisselende programma werd geïllustreerd door een mooie slideshow op de beamer en een mooie lichtshow. Deze slide- en lichtshow zal op zaterdag 27 november in Achthuizen ook weer te bekijken zijn. Een aantal leerlingen van het Grafisch Lyceum Rotterdam vmbo zullen de techniek voor hun rekening nemen onder lei ding van docent licht en geluid, Leonard Braber. Het orkest nodigt u uit om te komen luisteren naar dit unieke concert. Dirigenten Jurgen Nab en Ron Braber zullen onder hun leiding een mooi en boeiend programma voorschotelen. Voor de muzikanten van het leerlingenorkest is dit een mooie gelegenheid om 'orkestervaring' op te doen voor de stap naar het fanfareorkest. Dit is dan ook een voorbereiding op het jubileumconcert dat Vooruit op zaterdag 5 maart 2005 zal verzorgen in de Grutterswei. Een jubileum, omdat het orkest dan 80 jaar bestaat. Ondanks deze hoge leeftijd is het orkest nog springlevend: de gemiddelde leeftijd is niet hoog, de gemiddelde inzet wel. Vele muzikanten komen wekelijks vol enthousiasme naar de repetitie op woensdagavond. Vanaf 18.45 uur repeteert het leerlingenorkest onder leiding van Ron Braber. Vanaf 19.30 uur wordt het hard werken onder leiding van dirigent Jurgen Nab. Het orkest werkt heel gestructureerd naar de concerten toe, om een zo hoog mogelijk niveau te bereiken. Toch gaat dit zeker niet ten koste van de gezelligheid. Als u dit eens wilt meemaken, dan bent u altijd van harte welkom om eens te komen kijken op de repetitieavond. De repetities vin den plaats in het Bolbaeken (achter de R.K. Kerk te Oude-Tonge). Tij dens zo'n repetitie zou u kunnen bekijken of het spelen van een instru ment wat voor u is: als dit het geval zou zijn, zou u een instrument kun nen uitzoeken dat voorradig en nodig is. Als u opgegeven bent als lid en op les zou gaan bij de Stichting Muziekonderwijs Oostflakkee, kunt u dit instrument van de vereniging gebruiken: u hoeft het dus niet zelf aan te schaffen. Na een tijd les te hebben gehad, kunt ook u uiteindelijk (samen met uw kind?) in het leerlingenorkest terechtkomen. Voorzitter Leonard Braber vertelt u graag meer over de mogelijkheden binnen het orkest, tel.: 0187-641173 of email: braber@gk.nl. Foto's van (de vele) geslaagde evenemen ten vindt u op website: www .personeel, glr.nl/lbraber. Als u de stap 'waagt' om lid te worden van fanfareorkest Vooruit kan één ding alvast worden beloofd: u zult er geen spijt van krijgen: muziek maken is super! 5 k; ._c:'. De eerste indrukken in een mensenleven zijn van groot belang. Dus, of en hoe de kemzaken van geloven worden overge dragen is heel belangrijk. Er is veel mate riaal op dit gebied: kinderbijbels, gebe denboeken, liederen, vormen en rituelen. Maar je weet niet altijd waar je het van daan moet halen. En: je voelt je soms alleen staan. Daarom worden twee avon den gehouden waarop u van een deskun dige wat handvaten krijgt aangereikt. Een ieder is daarom van harte welkom op donderdag 25 november en 2 december vanaf 19.45 uur in de Gereformeerde kerk te Middelhamis. De leiding is op deze avonden in handen van mevrouw Hildegard Faber, medewerkster van het Protestants Dienstencentrum Zuid-Hol land. Voor nadere info kunt u bellen naar: 0187-483616. Waterschap Goeree-Overflakkee fuseert per 1 januari 2005 met de waterschappen De Brielse Dijkring, De Groote Waard, IJsselmonde en het zuiveringschap Hol landse Eilanden en Waarden naar waterschap Holland se Delta. Deze fusie heeft tot gevolg dat het kantoor in Middelhamis sluit en alle kantoormedewerkers in Dor drecht gaan werken. Verhuizing 8 december Vanaf 8 december 2004 start de verhuizing. Vanaf deze dag is het waterschapskantoor gesloten voor het publiek en op 9 en 10 december is het kantoor ook telefonisch niet bereikbaar. Enkel voor spoedeisende vragen zijn de steunpunten Oost (via 0187-643561| en steunpunt West (via 0187-499919) bereikbaar. Bereikbaarheid na 10 december Vanaf maandagmiddag 13 december 2004 tot 1 janu ari 2005 zijn de medewerkers van het waterschap Goe ree-Overflakkee bereikbaar op het nieuwe telefoon nummer 078-6397100. De post wordt in deze periode automatisch doorgestuurd naar het nieuwe adres. Persoonlijk bezoek toekomst Het waterschapshuis aan de Dwarsweg in Middelhar- nis zal vanaf 8 december gesloten zijn en blijven voor publiek, In de toekomst kunt u voor persoonlijk contact met het waterschap terecht op het regiosteunpunt van het waterschap Hollandse Delta aan de Oudelandse- dijk 3 te Oude Tonge (het huidige Steunpunt Oost), Hollandse Delta Het nieuwe adres van het hoofdkantoor van het water schap Hollandse Delta is: Waterschap Hollandse Delta Johan de WIttstraat 40 Postbus 469 3300 AL Dordrecht Telefoon: (078)6397100 Fax: (078) 63 H 871 Internet: www.wshd.nl Verzenddatum vergunningen: M november 2004, ENECO Energie Infra BV: leggen elektriciteitskabel Oosthavendijk Middelhamis, C van Duijn: dempen en graven watergangen, verwijderen en leggen dammen met duiker en ver hogen waterpeil, Onwaardsedijk en St. Oiristoffelóijk Dirksland/Sommelsdijlc M, Donkersloot: dempen gedeelte weggreppel Dwarsweg Ooitgensplaat, VW Netwerk Bouw BV: leggen telefoonkabel Klinker- landse Zeedijk, Galgeweg, Klinkerlandseweg en Groeneweg Herkingen, ENECO Energie Infra BV: leggen elektriciteits- en telecomkabels en verplaatsen transformatorstation Noorddijk Melissant, Gemeente Middelhamis: dempen wegsloot Galgeweg Sommelsdijk, VW Netwerk Bouw BV: leggen telefoonkabel langs watergangen Damweg en Voorstraat Stellendam, ENECO Energie Infra BV: leggen gasleiding Oostendesedijk Oude-Tonge, ENECO Energie Infra BV: vervangen elei<triciteitskabel Noorddijk Melissant, Waterschap Goeree-Overflakkee: aanleggen fietspad Zeedijk van Roxenisse (Slikken van Fiakkee) Melissant. Waterschap Goeree-Overflakkee: aanleg 3 rotondes Vrijheidsweg (bij voetgangersoversteekplaats, bij de Westerweg en bij de Klepperstee) Ouddorp, Inzage Inzage kan plaatsvinden in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelhamis, Bezwaar en voorlopige voorziening Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan bin nen zes weken na bovengenoemde verzenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij dijk graaf en heemraden van het waterschap Goeree-Over flakkee, postbus 67, 3240 AB Middelhamis. D^ü.-" ril- hezwaar heeft gemaakt kan tevens, indien ■oed dat vereist, een voorlopige voorzie- liiiiy viaycii ijij de Voorzieningenrechtervan de Recht bank Rotterdam, sector bestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, Hiervoor is griffierecht verschul digd. Een kopie van de vergunning en van het .ftiezwaarschrift moet worden meegezonden. Middelhamis, 16 november 2004 DIRKSLAND - Vader en moeder Aamoudse zijn wei heel trots met hun pasgeboren Josephine. Zij is op de 1 Ie dag van de 11 e maand geboren om 11 minuten over 11 's avonds. Maar het is ook nog eens het 11e kleinkind van opa en oma Aamoudse. Reden om even als familie bij elkaar te komen en met z'n allen op de foto te gaan (foto Persburo piatkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4