Lekkend schip in Krammersluizen LITIE Een wereldmakelaardij met een Flakkees accent 'RTM stoomtram in kaart gebracht' eiiahdeh-iiieijws EiiAnDEn-niEuws Open ochtend voor vrouwen Vergadering mannenvereniging 'Gomarus' uitgesteld Jeugdige musici geven instrumentaal concert in Nieuwe Kerk Zierikzee Start bouw bergbezinkbassin Goed debuut Sparta Workshop bij Bïenefelt's Bakkerij II fè Oldtimer vrachtwagen gestolen Diefstal bestelbus Kerkdiensten Dankdag Woensdag 10 november Deel 18 van RTM-geschiedenis zojuist verschenen PAGINA 2 DINSDAG 9 NOVEMBER 2004 De brandweer legt een schuimkraag rond het benzme lekkende schip, (foto Persburo Flakkee} In de Krammersluizen, nabij het Hellegatsplein, is zaterdagmorgen omstreeks 9.30 uur ongeveer 200 liter benzine uit een binnenvaart tanker gelekt. De tanker, genaamd 'Hedy Jaeger', had zo'n 1630 ton benzine aan boord en lag met drie andere schepen in de sluis te wachten om geschut te worden. Toen het schip in de sluis lag, constateerde de bemanning het lek. De brandweer rukte grootschalig uit met schuimbluswagen, dompelpomp, 2 tankautospuiten, hulpverleningsvoertuig, duikers, OVD (officier van dienst) en een ROGS (regionaal officier gevaarlijke stoffen). De ter plaatse aangekomen brandweer begon direct met een laag schuim rond het schip te spui ten. Volgens officier van dienst de heer Leune is er geen ontploffingsgevaar geweest en kon het verkeer over de brug gewoon doorrijden. Tijdens het incident stonden twee ambulances paraat, aan elke zijde van de sluis één. Ook politie en rijkswaterstaat waren ter plaatse met auto's en boten. Rond de klok van twaalf was de brandweer het incident meester waarop de drie andere schepen de sluis mochten verla ten. Het overige scheepvaart verkeer is via de andere sluis geschut. Omdat het schip niet helemaal was volgeladen, was het mogelijk om de inhoud over te pompen naar andere compartimenten van het schip. Toen tegen zeven uur deze klus geklaard was, kon het schip zijn weg vervolgen. Wat de oorzaak is geweest kon niet worden vastgesteld, onderzoek door de duikers heeft niets opgeleverd. Rotterdam-Rijnmond Alcoholcontrole MIDDELHARNIS/OUDE- TONGE/DIRKSLAND/SOMMELSDUK - Zaterdagavond hielden politiemensen van het district De Eilanden alcoholcontroles op de Oudelandsedijk en de Rottenburgseweg in Middelhamis, de Stationsweg in Oude- Tonge, de Staakweg en Phillipshoofjesweg in Dirksland en de Langeweg in Sommels- dijk. Tussen half acht en twaalf uur moesten 162 automobilisten een blaastest afleggen waarna twee bestuurders een bekeuring kre gen voor het rijden onder invloed van alco hol ACHTHUIZEN - Vrijdagmorgen ontdekte een 24-jarige man uit Ooltgensplaat dat zijn oldtimer, een vrachtauto met hijskraan, was gestolen. De witte Daf stond geparkeerd in de Langstraat. De man deed aangifte van diefstal. STELLENDAM - Vrijdagochtend omstreeks kwart voor acht constateerde een 51-jarige bewoonster van de Langeweg dat haar bestelauto was gestolen. De vrouw had de gele Volkswagen Pick-Up donderdag avond op het woonerf geparkeerd. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag slultingstermljn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijKe advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar €18,50 Per Jaar €36.00 Abonnementen zlJn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 OOLTGENSPLAAT - Hierbij worden vrouwen uitgenodigd voor de 'Open ochtend voor vrouwen' op woensdag 17 november a.s., georganiseerd door de Hervormde Stuurgroep Ooltgensplaat/ Langstraat. Ds. T. W. van Bennekom hoopt hier te spreken over het onder'werp 'Omgaan met mensen in het verpleegte huis' De Open ochtend wordt van 9.30- 11.30 uur gehouden in gebouw 'Elthato', Zuid Achterweg 25 te Ooltgensplaat. Vanaf 9.15 uur is er koffie. Hartelijk wei- kom! De vergadering van mannenvereni ging 'Gomarus' van de Gerefor meerde Gemeenten, die op donder dag 11 november a.s. te Middelhar- nis gehouden zou worden, kan niet doorgaan. Nader bericht volgt. Op zaterdag 20 november a.s. hoopt het gezin Stouten uit Kerkwerve een instrumentaal concert te geven in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Jacob-Jan bespeelt de trompet, Arianne speelt dwarsfluit en viool, Aleida dwarsfluit, Christiaan en Marien spelen vleugel en orgel. Verdere medewerkenden zijn Maria Baas en Lennert Knöps op harp en orgel. Het programma bevat een geestelijk en klassiek repertoire. Lennert Knöps (1982) afkomstig van het Zuid-Hollandse eiland Goeree-Overflakkee, studeerde bij Jaap Hollaar, Martien de Vogel en André de Jager. In januari 2001 werd van hem een solo-cd opgenomen op het Flent- rop-orgel in de Grote Kerk te Breda. Sinds januari 2004 is hij dirigent van het Chr. Jon gerenkoor 'Con Amore' te Melissant, wat ongeveer 100 leden telt. Sinds 2002 is hij vaste organist in zijn woonplaats Nieuwe- Tonge en in Papendrecht. Maria Baas (1983), geboren en getogen in Papendrecht, ging op zoek naar een instru ment dat zij graag zou willen bespelen. Na de blokfluit en zang kwam zij uiteindelijk uit bij de harp. Vanaf haar 12e jaar volgt zij harplessen bij Deborah Jenner uit Papend recht. Thans studeert zij bij de bekende Rot terdamse harpiste Yolanda Davids. Maria bespeelt een Camac-pedaalharp. Het duo Lennert en Maria geeft concerten door het gehele land. Ook hebben zij 2 solo cd's op De concertgevers. Alleen Christiaan ontbreekt op de foto. hun naam staan. Arianne (1991) en Aleida (1989) Stouten spelen op de dwarsfluit. Zij hebben beiden les gehad van Carla Sevestre in Brouwersha ven. Aleida studeert nu aan de muziekschool in Zierikzee bij Bart Groeneveld. Arianne studeert momenteel viool op de muziek school in Zierikzee. Christiaan (1985) en Maiien (1983) spelen vleugel en orgel. Zij hebben jaren gestudeerd bij Rinus Verhage te Sommelsdijk. Marien studeert momenteel aan het conservatorium te Brugge bij Ignace Michiels. Als gezin hebben de Stoutens een cd gemaakt met een breed repertoire, opge nomen in de Grote Kerk te Elburg. Voor het concert in Zierikzee hebben de jon ge musici een gevarieerd programma samen gesteld. Er worden bewerkingen van psal men en geestelijke liederen ten gehore gebracht op harp, viool, dwarsfluit, vleugel en orgel. Ook komen er lichtklassieke wer ken aan bod. Speciaal voor dit concert is er een Israëlmedley samengesteld. En Lennert, Christiaan en Marien zullen orgelsolo's ten gehore brengen op schitterende Kam en Van der Meulen-orgel. Voor meer informatie kunt u kijken op de websites www.lennertmaria.nl en www.marienstouten.nl. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 3 voor volwassenen, kinderen onder de 12 jaar betalen 1 In de week van 8 november wordt gestart met de bouw van een bergbe zinkbassin aan de Eisenhowerlaan te Oude-Tonge. Dit is het tweede bergbe zinkbassin in Oude-Tonge. Vorig jaar is er een bassin aangelegd in de Kolf- weg. Ook in Den Bommel ligt inmid dels een bassin. Een bergbezinkbassin is een voorziening als onderdeel van het rioolstelsel die als doel heeft om de lozing van vuil (water) uit het rioolstelsel op oppervlaktewater te vermin deren. Tijdens een hevige regenbui zal het riool al het water niet kunnen verwerken en zal de overstort in werking treden, waardoor rioolwater wordt geloosd op oppervlaktewa ter. In het bergbezinkbassin wordt dit vuile water voor een groot deel geborgen en daar door stort er minder rioolwater over. In het bassin kan het water ook bezinken. Hierdoor wordt het overstortend water schoner. Als na de bui het rioolstelsel weer leeg komt, wordt hel vuile rioolwater in het bassin het riool stelsel ingepompt en afgevoerd naar de zui veringsinstallatie in Oude-Tonge. Het bergbezinkbassin zal op betoimen palen worden gefundeerd. Daarna wordt er een stalen damwand om de bouwput aange bracht. Vervolgens wordt de bouwput ont graven en wordt er een betonvloer gestort. Op deze vloer worden dan weer geprefabri- ceerde betonwanden geplaatst. Op de wan den komt vervolgens een betonnen dek. Boven op het dek komt ongeveer een halve meter grond, wat weer ingericht kan worden als plantsoen. Inmiddels zijn de nodige voorbereidingen getroffen voor de bouwwerkzaamheden aan de Eisenhowerlaan. Er is een tijdelijke bouwweg aangelegd in het plantsoen om de straat en de woningen zoveel mogelijk te ontzien. Om veiligheidsredenen wordt de bouwplaats afgezet met een hekwerk. Door deze afzetting is een gedeelte van de speel plaats afgesloten. De bushalte aan de Eisenhowerlaan blijft gedurende de werkzaamheden gewoon bereikbaar. Verwacht wordt dat de werkzaamheden eind januari volgend jaar afgerond zullen wor den. OUDDORP - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. M. Mondria. STELLENDAM - Herv. Gem. (ihv) 14.00 en 19.00 uur ds. W. L. Smelt. MELISSANT - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Schipper - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Schultink. HERKINGEN - Herv. Gem. 14.30 uur ds. C. Harinck en 19.00 uur ds. A. Bac. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. J. W. Verweij. MIDDELHARMS - Ger. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. A. Brugge en 19.00 uur ds. J. M. D. de Heer. STAD aan 't HARINGVLIET - Ger. Gem. 15.00 uur ds. J. J. van Eckeveld en 19.30 uur ds. A. A. Brugge. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. (ihv) 14.30 uur ds. H. J, Boer en 19.00 uur ds. P. den Ouden - Ger. Gem. 14.30 uur ds. G. J. N. Moens en 19.00 uur stadent G. van Manen. - donderdag 11 nov. 14.15 uur ds. C. de Jongste, huwelijksbevesti ging- OUDE TONGE - Ger. Gem. 15.00 uur ds. L. Terlouw en 19.00 uur ds. C. Harinck. OOLTGENSPLAAT - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. de Jongste. De Sparta-dames 1 hebben goed gepresteerd bij hun eerste (thuis)wedstrijd in de voor hen nieuwe wedstrijdzaal in Dirksland. Met 2-2 gelijkspelen tegen VSS uit Spijke- nisse is een goed resultaat, men zou de dames alleen kunnen verwijten dat ze een 2- 0 voorsprong weggaven. De setstanden waren met een miniem ver schil, de eerste set werd met 26-24, de twee de met 25-23 gewonnen. De derde set werd verloren met 27-29. De vierde set eindigde in 21-25. Na afloop verklaarden beide teams dat dit resultaat het meest haalbare was; zij waren aan elkaar gewaagd. De wedstrijd duurde ruim anderhalf uur. Met de zieke Riet Verolme op de tribune ging Sparta direct goed van start, voor elk punt moest gestreden worden en dat deden ze dan ook, met een goede service als basis. Er was veel spanning in deze gelijkopgaan- de wedstrijd, waarbij geen van beide teams een grote voorsprong had. Na winst in de eerste set gingen de dames nog beter draaien tegen deze stugge en goed verdedigende ploeg en leverde een 2-0 voorsprong op. Bij hun eerste wedstrijd hebben de dames goed gedraaid, wat hoop geeft voor de toekomst. Dames 2 won met gemak met 4-0 bij Geer vliet. Dit jaar is er de mogelijkheid om een work shop bij te wonen bij Bienefelt's Bakkerij. Deze zal in het teken staan van de herfst/sin terklaas. Tijdens de workshop zullen de vol gende producten gemaakt worden: gevulde speculaas, roomboter amandelstaaf en de brosse pepernoten. Er wordt gewerkt met de fijnste kruiden, specerijen en zuivere amandelspijs. De workshop begint om 19.00 uur en is om 21.30 uur afgelopen. De data zijn: dinsdag 16 november en woensdag 24 november. De deelnamekosten bedragen 17,50 incl. kof fie of thee en een heerlijk Bienefeltkoekje. Geef u snel op bij Bienefelt's Bakkerij Tearoom Patisserie, tel. (0187) 482507. '-■f'tfri fif- Als gediplomeerd makelaar werkt Johnny Mijs sinds november 2003 zelfstandig binnen het kantoor van RE/MAX Woon Wens Makelaars in Roosendaal. Gekozen heeft hij voor 's werelds grootste makelaarsketen Real Estate Maximums (RE/MAX), een franchiseorganisatie waar wereldwijd meer dan 97.000 make laars bij zijn aangesloten in meer dan 52 landen. Al deze kennis wil hij graag gebruiken om ook uw woning met succes te verkopen of de juiste woning voor u aan te kopen. In Nederland zijn momenteel 60 kanto ren aangesloten bij RE/MAX. Na zijn studie aan de Hogere Agrarische school heeft Johnny niet de baan kunnen vinden die goed bij hem paste, en is toen geïnteresseerd geraakt in de makelaardij. Tijdens zijn laatste baan is hij aan de avond cursus begonnen voor het SVM makelaars diploma. Na twee jaar studeren behaalde hij het diploma en deed daarna eenjaar ervaring op bij een makelaarskantoor op Goeree- Overflakkee. In november 2003 is hij voor zichzelf begonnen als RE/MAX makelaar in Roosendaal. De persoonlijke benadering die deze organisatie uitstraalt sprak hem zeer aan, wat ook blijkt uit de slogan van RE/MAX: 'Niet Pandgericht maar Klantge richt!'. Door met name zijn enthousiasme en ideeën over service, flexibiliteit en nazorg, is Johnny ervan overtuigd dat hij ook de Flak- keese makelaarswereld iets nieuws te bieden heeft. Wat is RE/MAX? "RE/MAX is de meest succesvolle make laarsorganisatie ter wereld", zegt Johnny. "De reden hiervan is eenvoudig, door zeer klantgericht en professioneel te werken, is de naam RE/MAX wereldwijd uitgegroeid als een betrouwbare partner in het onroerend goed. Wij gaan niet voor die ene verkoop, wij onderhouden 'life time relations', wij staan altijd klaar voor onze klanten, ook lang Johnny Mijs, in de hal van het RE/MAX kantoor te Roosendaal na de aankoop of verkoop van een woning. De RE/MAX makela-ar gaat verder wa-ar andere stoppen. Door de intensieve trainin gen en een samenwerking van hoogstaande kwaliteit zijn de RE/MAX makelaars in staat uitstekende service te bieden aan hun klan ten, een service die je mag verwachten van een wereldmarktleider." De Werkwijze RE/MAX staat voor Real Estate Maximums. Het maximale uit onroerend goed! "Internationaal is RE/MAX bekend en al meer dan 30 jaar succesvol", vervolgt John ny. "Maar waarom is RE/MAX zo succes vol? Dankzij de mensen die zich bij RE/MAX aansluiten! Het concept van RE/MAX is uniek, iedere makelaar is zelf standig ondernemer en werkt zodoende met zijn of haar eigen klanten. De samenwerking tussen de makelaars onderling is optimaal daar zij allen hetzelfde doel willen bereiken, namelijk optimale service voor de klant. RE/MAX makelaars hebben service, kennis en klantvriendelijkheid zeer hoog in het vaandel staan. RE/MAX makelaars zien u graag als een klant voor het leven: geduren de uw gehele wooncarrière kunt u bij hen terecht, ook voor ogenschijnlijk eenvoudige zaken." Om een woning zo succesvol moge lijk te verkopen is het verder van groot belang dat de klant een zo goed mogelijke prijs krijgt in de kortst mogelijke tijd met zo weinig mogelijk ongemak. "Een woning verkopen is wellicht voor mij een alledaagse zaak, desalniettemin is iedere woning uniek en vereist zodoende een individueel opge steld marketingplan om de juiste kopers aan te trekken", aldus Johnny. Bent u geïnteresseerd geworden? Het kan toor in Roosendaal, tel. 0165-520295 (24 uur per dag), is dagelijks geopend van 9.00- 18.00 uur en op zaterdag van 11.00-13.00 uur. Johnny Mijs is telefonisch rechtstreeks te bereiken via 06-12298881. Verder kunt u mailen naarjohnnymijs@remax.nl of surfen naar www.remax.nl of www.'ft'oonwensmakelaars.nl. station en Watertoren - Midcieiharnts Een foto uit 'RTM stoomtram in kaart gebracht' van het Station en de Watertoren in Middelhamis. Kort geleden verscheen bij uitge verij Deboektant Klaaswaal alweer het achttiende deeltje over de RTM stoomtram. Met deze uitgave is zo ongeveer elke meter rails van dit op de eilanden zo beroemde trammetje wel vastgelegd. Ook ditmaal werd het fotoboek samengesteld door Bas van der Heiden uit Klaaswaal. Voor dit deel tje maakte hij gebruik van de vele door de eeuwen heen uitgebrachte ansichtkaarten. Vandaar dan ook de titel 'RTM stoomtram in kaart gebracht'. Straatfotografen Het waren vooral de straatfotografen die de waarde van het fenomeen 'stoomtram' al in een vroeg stadium in de gaten hadden. Het was immers het enige 'snelle' vervoer waar mee men over het eiland naar de andere eilanden en naar de stad kon reizen. Had men de avontuurlijke reis achter de rug, dan werd naar het thuisfront of de familie waar men had gelogeerd, een ansichtkaart gestuurd met daarop de tram. 'De reis is goed verlopen' staat er met sieriijke letters op menig verstuurde kaart. De ansichtkaarten met een afbeelding van de tram hebben op de zogenoemde ansichtkaar tenbeurzen voor de verzamelaar een enorm waarde. Het is dan ook een bijzonderheid om een dergelijke verzameling, in een boek bijeengebracht, te kunnen publiceren. De ansichtkaarten tonen het totale gebied waar de RTM stoomtram heeft gereden, inclusief de stoomboten van de zelfde maat schappij, die de passagiers naar een volgend eiland brachten. De afbeeldingen worden onderbroken door een netkaartje zodat de lezer precies kan volgen hoe de tram in een bepaald gebied heeft gereden. Bij elke foto geeft Van der Heiden uitleg over wat er op de foto zoal te zien is, waarbij hij telkens in de geschiedenis van de RTM duikt. Aan de hand van de ansichtkaarten krijgt de lezer in een kort tijdbestek de gehele geschiedenis van de Rotterdamsche Tramweg Maatschap pij helder voor ogen. Voor de omslag is een olieverfschilderij van de tram opgenomen die werd geschilderd door Piet Verloop uit Piershil. De boeken zijn uiteraard verkrijgbaar bij de boekhan del. De prijs is 19,95. Uitgave: uitgeverij Deboektant Klaaswaal; samensteller: Bas van der Heiden; titel: RTM stoomtram in kaart gebracht, dl. 18- ISBN 90-5534-220-3; prijs: 19,95.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2