Opnieuw veel persoonlijke en clubrecords Schotejil mm m mmmwmmm m sii^ 15 jaar Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo Damvereniging ENEO'52 Advertentien. OisÉre nilwIltiiiYerïiioK Zin en onzin van De wereld van de eilanden U zoekt iets spé voor uw drukwer^^^j^ï^ Bijeenkomst 'Suikervrij is uit de tijd' - J. WIELAAED - lAftDEn-niEUWS 90 jaar geleden 22 oktober tot 5 November 1914 Antirevolutionair INHOCSIGNO VINCES Orgaan Omlei'ivouwd: I. ROOD Middelliarnis .,^,1 5—-------5 Nov, 1914, Rotterdam 8öo3 Onderlrouwd OUDIC TONÜË) JAN GIJSELS JOZEPH V. d. ABEELE PGLDERBAAS. Süllicitatiën in te zenden \óói' t5 i%»vem!»er a s. aan tien Vo' rzitter J. HUUTAAR te Nieuwe Touge. Iniichtingen te bekomen ten kantore van den Secretaris des polders J. P, DE WILDK te NieuweTonge. VOOR TERSTOND P^EVRAAGD een Kleermakersknecht, ZOEK GERAAKT te SOMMELSBIJK op Vrijdag j.l.een jaehlhond, donker gestroomt met witte hals en borst. 8528 Tegen belooning terug te bezorgen bij L, MIJNDERS, Melissant. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. PublikatJe van de Vereniging Streelanuseum, Keri(straat, Sommelsdijk. E.BL Het is dit najaar precies 15 jaar gele den dat het Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo werd opgericht. Dit hoopt de vereniging op een, voor een koor, zeer gepaste wijze te herdenken en wel door middel van een concert op zater dag 13 november in de Herv. Kerk van Sommelsdijk. Programma Leden bestand voedingssupplementen Hieronder volgen de uitslagen van de op maandag 1 november gespeelde partijen van de Damvereniging ENEO'52 uit Melissant. Afdeling 1: Afdeling 2: In het Eilanden-Nieuws leest u alles over de regionale gebeurtenissen en hun achtergronden. Wordt ook abonnee, en geniet mee. PAGINA 6 VRIJDAG 5 NOVEMBER 2004 Zaterdag 30 oktober hebben de zwemmers van Z.C. De Schotejil een interne recordwed- strijd borstcrawl gezwommen in de Staver te Middelhiunis. Behalve vele persoonlijke records waren er wederom een aantal clubre cords te vieren. Op de 50m vrij zwom Mark Costeris (1992) naar een clubrecord in 29.41, terwijl Sebastiaan Rosendaal (1991) op de lOOm eveneens een clubrecord zwom in 59.52. Esmee Koedoot (1992) verbeterde het clubrecord op de 200m vrij naar 2.27.20. In de jongste categorie waren er twee clubrecords voor Mico Pavlovic (1996). Hij zwom de 25m vrij in een tijd van 18.45 en de lOOm in een tijd van 1.40.45. De even oude Björn Vogelaar zwom overigens eveneens een sterke 25m vrij (19.23) en lOOm vrij (1.40.71De Boomsma bokaal voor de bes te tijdverbetering van het afgelopen jaar was dit maal voor Veronique v.d. Heerik (1997) enSvenDubbeld(1996). Behalve clubrecords en vele persoonlijke records waren er nog andere mooie presta ties. In de categorie tot 8 jaar bij de meisjes won Julia de Jong de 25m vrij in 22.23. Wendy Krijgsman (23.73) en Charina Jon- gejan (26.62) werden resp. 2® en 3®. In de categorie tot 10 jaar moest 50m vrij worden gezwommen. Hier was Janiek de Boed de snelste 36.75 en werden Kimberley v.d. Heerik (36.75) en Sanne Huijsmans (41.64) resp. 2^ en 3^. In de categorie tot 12 jaar werd een spannende race gezwommen door Esmee Koedoot (1992) en Melanie van Gemert 1993) op de 50m vrij. In resp. 30.06 en 30.82 zwommen de beide meisjes naar de I^ en 2^ plaats op dit nummer. Danica Koe doot (1993) eindigde als 3^ in 31.89. Vanaf 13 jaar werd lOOm vrij gezwommen. Hier was Anne Volwerk (1990) de snelste in 1.13.72. Whitley Rens (1990) werd 2^ in 1.16.23 en Lisa Uijtewaal (1991) eindigde als 3e in 1.19.06 Bij de jongens tot 8 jaar waren Mico Pavlo vic en Björn Vogelaar resp. 1* en 2® op de 25m vrij. Debutant Ferrens Nauta (1996) werd 3^ in 25.08. In de categorie tot 10 jaar zwom Dennis Groen op de 50m vrij in 39.01 naar de 1^ plaats en werden Dion Tamerius (44.49) en opnieuw een debutant, te weten Joost Verspuij (53.62), resp. 2^ en 3^. In de leeftijd tot 12 jaar won zoals gezegd Mark Costeris in een clubrecord van 29.41 de 50m vrij. Hier werden Tim Lubbers (35.85) en Robin Agyemang (36.36) de nummers 2 en 3. De lOOm vrij vanaf 13 jaar werd gewon nen door Sebastiaan Rosendaal in een nieuw clubrecord van 59.52. Leander Jongejan zwom met 1.0094 de IP tijd en Martijn van Hoorn was met 1.02.78 daarna 3^. Opmerkelijke prestaties waren er o.a. voor Bern-Jan Vogelaar (1992), die op de 50m vrij met 43.86 zijn tijd met 10 seconden ver beterde. Ook Ronald Meijboom (recreatief) verbeterde zijn tijd op de lOOm vrij met bij na 13 seconden in 1.28.75. In de jongere categorieën werd ook nog een lOOm vrij extra gezwommen. Hier zwommen Diantha van Spronsen (1992) met 1.31.62, Andrea Kop Jansen (1994) met 1.41.86, Pamela Bruggeman (1992) met 1.41.96, Sanne Huijsmas (1995) met 1.46.26 en Juha de Jong (1996) met 1.52.42 dikke persoonlijke records. In de oudere groepen werd een 200m vrij extra gezwommen. Hierop zwommen Anne Volwerk (1990) met 2.46.96 en Nienke Steenhuis (1993) met 3.09.80 nieuwe per soonlijke records. Bij de jongens zwommen Jelle Steenhuis (1991) met 2.52.53 en Tim Lubbers (1992) met 3.04.54 persoonlijke records. Bel (0187) 47 10 20 of mail haar jjlgeiÜli^Mj^ In diverse plaatsen op de Zuid-Hollandse eilanden organiseert Gezondheid Service de themabijeenkomst Suikervrij is uit de tijd, die door een diëtiste zal worden begeleid. Er leven vandaag de dag nog steeds fabels op het gebied van voeding bij diabetes mel- litus. Deze fabels komen voort uit de tijd dat mensen met diabetes vele beperkingen kre gen opgelegd, die inmiddels zijn achter haald. Het 'oude' suikervrije dieet is niet meer van deze tijd. Het is ook niet haalbaar want veel voeding bevat van nature suiker en al deze suikers hebben invloed op de bloedsuikerwaarden. Wat wel van groot belang is: een goede controle van de bloed- suikers. Als iemand suikerziekte heeft, hoeft hij in principe niet anders te eten dan de gezinsle den. Er zal alleen meer op vetgebruik en regelmaat moeten worden gelet. Een stukje fruit, een glaasje wijn, het kan best als u de juiste balans maar houdt! Uiteindelijk draait het om het samenstellen van een gezonde, gevarieerde voeding, of iemand nu 'suiker' heeft of niet. De thema's vinden op de onderstaande data en lokaties plaats. Donderdag 18 november 2004 van 19.30 - 21.30 uur in de Grutterswei te Oude Tonge. Spreker is diëtiste Marijke Nieuwman; Donderdag 25 november 2004 van 19.30- 21.30 uur in het wijkgebouw van de Zorg en Welzijn Groep te Hellevoetsluis. Spreker is diëtiste Ingrid Gerhardus; Donderdag 02 december 2004 van 19.30 - 21.30 uur in het wijkgebouw van de Zorg en Welzijn Groep te Oud-Beijerland. Spreker is diëtiste Debbie van Kuijk. De thema's zijn gratis toegankelijk voor leden van Gezondheid Service, niet-leden betalen 8.00 (waarvoor u een accept girokaart krijgt toegestuurd). Om organisatorische redenen is aanmelding noodzakelijk. Dat kan bij Gezondheid Ser vice, bereikbaar op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoonnummer (0181) 62 62 26, tot 10 dagen voor aanvang thema. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. en B. SANDERS. Eenige en alyemeene kennisgeving. b'.DIlARl) VAN MAHKKNSÏEIJN Mz. EN 8539 OORNELIA VAN WiSKI, Ad. DEN BOMMEL October 1914, uit BORGERHOUT, thans te Den Bommel, vraagt het adres van LOUIS VAN DINGENE uit BORGERHOUT, Drossaertstraat. van BERCHEM, thans te Den Bommel, zoelit zijn huisvrouw CORNELIA VERMEULEN en zoontje ALFONS. op Zaterdag 7 November 1914', bij 'vei- liug en op Zatei'dag 14 November 1914, bij afslag, telkens 's avonds 6 uur, te Onddorp, in het Hotel Akershokx, van 1-20-70 Heet. (2 gem. 195 R. V.maat) Bouwland, te Ouddorp, in den West Nieuwlandschen Polder, kad. Sectie A no. 14; 1-9(5-60 Heet. (4 G. 84 R V.maat) Bouwland, te Onddorp, inden Volgerblok, kad. Sectie B no. 178; 1-98 50 Heet. (4 G. 47 R. V.maat Wei land, te Onddorp in den ouden üost- dijkschen polder, kad. Sectie C no, 131 en 1321-45-90 Heet. (3 G. 184 R. V.maat) Bouwland, te Ouddoip in den Noord Kerkboek, kad. Sect. D no. 204 en 209 en 1-16-40 Heet. (1 G. 1605 -p^ V.maat) ^Bouwland, te Goedereede, in den Piaspolder, kad. Sectie B no 302 en 431. Afkomstig uit de nalatenschap van Mevr. L. KOOMAN, geb Lodder. Alles vrij vcm hmir en dadelijk te aanvaarden. In perceelen, omschreven bij notitie ten overstaan van Notaris VAN DER SLUY3 te Dirksland. 8531 Spekslagerij - Middelharnis Handel In Fyne Vleesckwaren cd WoTstsooTtlen. Speciaal adres Toor het rookcn Tan Spek, flcesch en Worst. Ciedarcnde de Zouer- Biaanden zUn alle Vleeschwarcn In de IJskast voorradig. 8198 De polder KLINKERLANU onder Nieuwe Tonge roept gegadigden op tegen IJauHaril9t5 naar de be diening van 8527 bekend met Boeren- en Burgerwerk, P. G. ot G. G. en v. g. g. v. bij J. KALLE. Kleermaker, Herkingen. 8520 De eene dienst is de andere waard. Zater dagmiddag, geraakte, meldt de Tel., te Zoeter- woude in de spoorweghaven het zes jarig zoontje van D. van N. te water en verdween in de diepte. Een der aldaar juist wandelen de Belgische vluchtelingen, sprong den klei ne onmiddelijk na en mocht hem van den bodem ophalen onder den triomfantelijken uitroep: „Zie, da's eenen Hollander gered!" Zeppelin en vliegmachines. Een Zeppelin is Maandagochtend boven Vlieland ge zien gaande in Oostelijke richting. Bovendien zag men Zondag drie en Maan dag twee vliegmachines. Een witte haas. In Linderte bij Almelo schoot de heer JM. dezer dagen een witten haas. Het vel is naar Ards opgezonden, waar het door den directeur met den meesten dank ontvangen is om in hel museum een plaats te doen verkrijgen. (N. v. d. D.) Ter zake „als bestuurder van een rijwiel, met zoodanige snelheid rijden dat de veilig heid voor het verkeer wordt in gevaar ge bracht." M. W., te Melissant, tot 1 boete van f3 subs, zeven dagen tuchtschool. Ter zake „rijden zonder licht." C. B., te Dirkstand, T. C. Sn., te Stad aan 't Haringvliet, C. S., te Stad aan 't Haring vliet, K. de KI., te Ouddorp, T.jW., te Dirks- land, P. U., te den Bommel, J. v. d. Qr., te Dirksland, allen,bij verstek tot 1 boete van f 3 subs 2 dagen. A. B., te Stad aan 't Haringvliet, tot 1 boete van f,10 subs 3 dagen. SOMMELSülJK. Geboren: Aaltje Lena, d. v. W. Peenian en J. Nells. Overleden: Wüuterina de üast, 90 jaren, weduwe van M. Korleweg. Stüffelina Koni- nielse 77 jaren. Ondertrouwd: A. Hoek, 23 jaren en W. van Antwerpen 21) jaren. MIÜDELHARNIS. Geboren: Lijna Cornelia d. v. Gerardiis van Gelder en Lina van der Baan. Maatje Maria d. v. Gcrrit van der Valk eii Maatje van Wezel. OndertrouwdCornells Kroos 23 j. en Adriaantje de Waard 24 j. Jan Tamboer 24 j. en Martina de Kurle 19 j. Gehuwd: Adrianis Springvloed, 28 j. en Wilhelmlna Cornelia van Zetten 26 j. OverledenAnthonie Looy oud 14 dagen. NIEUWE TONGE. Geboren: Geertje d. v. Adrianus Cornells Oomens en Adriana Jacoba Pidleman. Ger- ritje Jannetje d. v. Cornells Verolnie en Adri ana Martha van Ree. Johannes z. v. Jan van Heemst en Neeltje Knops. Pieter z. v. Adri anus Grootenboer en Cornelia Margaretha van Alphen. Jan z. v. Gerrit Bakkeren Aag je Koekkoek Leentje Pietertjc d. v. Pantel van Sliedrecht en Neeltje Oudzegel. Janz. v. Leendert Breur en Cornelia van Zanten. BEURS VAN DIRKSLAND 22 OCTOBER. Tarwe weinig aangeboden, f 12.50 per 100 K. G. Erwten meer gevraagd, docli niet ter markt. Haver f 10.75 per 100 K. G. Aar- dappelfen f2 per 70 K. G. Ajuin met vluggen handel f 4. per 60 K. O. Koepeen 80 et. per 60 K. G. jaapjespeen f8.— per 1000 K G BEURS VAN OUDDORP. Uien f3.70 4 f4 per 60 K. G. Aardappels f2.30 a f2.70 per 70 K. G. Tarwe f 12.50 en hooger. Cichorei 18.— i 18.50 per 100 K G Meekrap f 35 per 50 K. G. Een eerlijk hart en zachtmoedigheid Man gewoonlijk samen. Jongerenkoor Psallite Deo is inmiddels op Goeree Overflakkee een begrip geworden. 15 jaar geleden nam een groepje jongeren onderleiding van Cor Donselaar het initiatief een interkerkelijk jongerenkoor op te rich ten. Er werd een musicus gezocht die daar ook wat voor voelde en men vond in Paul Kieviet een bekwaam en enthousiast diri gent, organist en pianist om aan dit jonge renkoor muzikaal leiding te geven. Cor Don selaar werd voorzitter van het bestuur. Het huidige bestuur heeft deze oud-voorzitter bereid kunnen vinden om deze jubileum avond met ons te openen en een openings woord te spreken. Voor deze avond is ook Marya Hey gevraagd om het koor te begeleiden met haar cello. Marya is een jonge zeer getalenteerde celliste. Zij zal deze avond ook een cello solo ten gehore brengen. Elly Bakker hoopt met haar blokfluitensemble, Tibiarum Can- tus, eveneens mee te werken aan deze avond. Zij begeleiden het koor, maar treden ook een keer als ensemble op. Het programma van de avond ziet er onge veer als volgt uit: Er wordt begonnen met Psallite Deo van J.S. Bach. Dit stuk is een contrafact (andere tekst op een bestaande compositie) van het Sicut Locutus Est uit Bach's Magnificat. Het is gecomponeerd als een vrij korte vijfstemmi- ge fuga. Het koor wordt hier begeleid door Anton Weenink, kistorgel, Marya Hey, cello en het blokfluitensemble. Het koor hoopt deze voor het eerst het 'Hör mein bitten, Herr' van Felix Mendelssohn Bartholdy uit te voeren. Dit is een hymne voor sopraansolo en koor, begeleid met orgel. De tekst is gebaseerd op psalm 55. Duidelijk is in het stuk de nood en verontwaardiging van de psalmdichter te horen door de heftige uitroepen van de sopraan solo, herhaald door het koor. Maar ook de wens om 'vleugelen als een duif te hebben om ver weg te vliegen', wordt door een kalm en wat 'zweverige' koorpartij gesymboliseerd. De solo wordt vertolkt door Colinda Strijdhorst en Geertrui Hui- zer. Bij het stuk 'Jesu, meine freude' van J.S. Bach wordt het koor begeleid door kistorgel, cello en blokfluit ensemble. Van het beken de motet worden die avond alleen de echte coupletten van het gezang gezongen (uitge zonderd Trotz dem alten Drachen). 'Het Gute Nacht' wordt gezongen door twee sop ranen, Petra van Oostenbrugge en Marianne de Vries, twee alten, te weten Marieke van Oostenbrugge en Cassandra van der Wende en tenor Arjan Grootenboer. In het comple te motet worden deze coupletten ingebed in composities op teksten uit Romeinen 8. Van het Gebed des Heeren van J.S. Bach wordt tijdens deze avond de verzen 4 en 9 gezongen. Een overbekende zetting, gecom bineerd met Bach's orgelversie. Onze Vader en Luthers Avondgebed zijn deze avond twee heel bijzondere stukken, omdat de componist ook aanwezig hoopt te zijn. Twee eigentijdse stukken van een van origine Flalckeese componist, Arie J. Key- zer. Het zijn meditatieve stukken, dat is dui delijk in de muziek/tekst verhouding te horen. De muziek van Het Onze Vader heeft het koor persoonlijk van de componist gekregen en is nog nooit eerder uitgevoerd. Psalm 150 van Cesar Franck wordt door het koor in het Frans gezongen. Deze psalm wordt hier, na verschillende Halleluja's, ingezet als een krachtig en stoer thema. De trompetten, tamboerijnen en andere muzika le instrumenten vinden een vrolijk onthaal in de canonachtige inzetten van de vier koor partijen. Door weer af te sluiten met de Hal leluja's krijgt het stuk een bepaalde symme- trie, die de samenvatting van deze psalm weergeeft: 'Alles wat adem heeft, love de Heere. Halleluja!' Dit is in het kort een indruk van de planning voor deze avond. Het koor hoopt dat de lezers van dit artikel er net zoveel zin in krij gen als de koorleden van Psallite Deo. U begrijpt dat zo'n avond heel wat kosten met zich meebrengt, gelukkig heeft het koor enkele bedrijven bereid gevonden om deze avond een gedeelte van de kosten voor hun rekening te nemen. "Hier zijn wij ontzettend blij om. Mede hierdoor is het mogelijk om de collecte te bestemmen voor stichting Schreeuw om Leven, waar van deze avond ook een actie tafel aanwe zig zal zijn", aldus het koor. Gedurende deze 15 jaren is het ledenbestand behoorlijk gewijzigd, zoals u begrijpt. Het bestuur heeft zich ingespannen om zoveel mogelijk oud-leden te achterhalen en uit te nodigen voor het concert en een gezellig samen zijn in Vita Nova na afloop van het concert. Mocht u als oud-lid geen brief heb ben ontvangen dan kun u zich telefonisch opgeven bij onze secretaresse Marian de Leeuw: 0187-605361. Het koor heeft in de afgelopen 15 jaar twee keer een cd opgenomen. De eerste cd is helaas uitverkocht. De tweede cd is recent opgenomen in de Herv. Kerk van Renesse. Deze avond is de cd tegen gereduceerde prijs van 10 euro te verkrijgen. Mocht u dus door het bovenstaande niet overtuigd zijn van de noodzaak deze avond niet te missen, mis schien dat deze laatste aanbieding u over de streep trekt. Het icoor hoopt u te ontmoeten op zaterdag 13 november. Het concert begint om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur. Gezondheid is belangrijk. Dat vindt ieder een. Maar een gezonde levensstijl, waarin bewegen en goede voeding hand in hand gaan, houdt lang niet iedereen erop na; we nemen de auto in plaats van de fiets, hebben weinig tijd dus snelle hap. Geen nood, want er zijn tal van voedingssupplementen die de ontstane tekorten moeiteloos aanvullen. Dat zegt men. Maar is dit ook zo?? Een tendens waar je ook bijna niet omheen kunt zijn kunstmatig verrijkte voedingspro- dukten: cholesterolverlagende margarine, sinasappelsap met calcium, produkten voor een goede darmflora. Maar betaalt u niet veel voor iets waarvan u niet weet of het wel resultaat heeft?? Gelooft u dat een slecht eetpatroon geheel of gedeeltelijk gecompenseerd kan worden door voedingssupplementen en/of kunst matig verrijkte voeding?? Of, omgekeerd, dat bij een gezond eetpatroon het gebruik van voedingssupplementen en/of kunstma tig verrijkte voeding nodig is?? Graag wil Gezondheid Service u meer inzicht geven en daarom organiseert zij, in samenwerking met bibliotheek Hellevoet sluis. binnenkoit een themabijeenkomst waarin een diëtiste van de Zorg en Welzijn Groep tekst en uitleg geeft over de zin en onzin van deze produkten. Het thema vindt plaats in de bibliotheek te Hellevoetsluis op donderdag 18 november 2004 van 19.30 tot 21.30 uur Spreker is mevrouw Jacqueline Lancel, diëtiste. Het thema is gratis toegankelijk voor leden van Gezondheid Service, niet-leden betalen 8.00 (waarvoor u een acceptgirokaart krijgt toegestuurd) Om organisatorische redenen is aanmelding noodzakelijk. Dat kan bij Gezondheid Ser vice, bereikbaar op werkdagen mssen 09.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 0181 - 62 62 26, tot 10 november a.s. Het totale pak ket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. J. Looij - W. Doorduin afg. B. van der Spaan - C. Visbeen1-1 H. Visbeen - A. Doom1-1 H. Zoon - A. het Jonk 1-1 A. Visbeen - P. Kom 1-1 H. van Heukelen - T. Goedegebuur .0- 3 H. de Geus - T. de Geus0-3 Zowel in de eerste als in de tweede afdeling gaat de 'vriendelijkheid' wat aan het tanen. Je kunt merken dat iedereen zijn plaatsje heeft gevonden en dat er steeds feller gestre den gaat worden om de punten. Bij vele par tijen was de spanning deze avond dan ook goed voelbaar. In de eerste afdeling moest W. Doorduin een tot in de tanden gewapende strijd voeren tegen de koploper J. Looij. De witspeler for ceerde weliswaar door een schijf te offeren een mooie doorbraak, maar ook Doorduin wist met een handige 'plakker' door de linie van zijn tegenstander heen te komen. Gezien de tijd werd deze spannende partij afgebro ken. We zijn benieuwd hoe het verder af gaat lopen. Zowel B. van der Spaan en C. Visbeen wis ten in hun partij geen voordeel te behalen. De lijnen werden van beide zijden goed strak gehouden, maar het winnende resultaat bleef uit, H. Visbeen en A. Doorn zaten elkaar goed in de haren. De oplettendheid van beide spelers was zeer geboden. Er was heel wat reken werk te verrichten om in evenwicht te kun nen blijven. Na dat Doorn een 'vier om vier' rondslag had uitgevoerd, verscheen er een remisestand op het bord waar beiden zich tevreden mee konden stellen. H. Zoon heeft de hele avond zwaar moeten blokken om niet in de tang van zijn tegen stander bekneld te raken. Je kon goed mer ken dat het A. het Jonk deze avond beslist niet alleen om het spel te doen was. Doorge drongen tot ver in de verdediging van zijn tegenstander zat de zwartspeler alreeds te likkebaarden. Toch zou Het Jonk even later met remise genoegen moeten nemen. Zoon wist namelijk op een slimme wijze nog net aan een nederlaag te ontkomen. In de tweede afdeling ging de partij tussen A. Visbeen en P. Kom er kranig aan toe. Van beide spelers geldt dat zij een goede partij kunnen laten zien. Maar het evenwicht bleef deze avond bewaard zodat er geen winnaar uit de bus kwam. H. van Heukelen kon in zijn partij tegen T. Goedegebuur na 22 zetten al een schijf winst laten noteren. Maar Goedegebuur verschoot geen krimp. Hij zette een mooie lokzet op het bord waar Van Heukelen even later niets vermoedend in tuimelde. Hierna had de wit speler geen verweer meer en moest hij zijn eerste nederiaag in dit seizoen incasseren. De gezinsderby tussen H. de Geus en T. de Geus is een vertassende overwinning gewor den voor het vrouwelijke geslacht'^ Bij de 24e zet haalde mevrouw De Geus uit met een mooie damcombinatie waar haar man niet van terug had. De witspeler haalde daar na alles uit de kast om aan deze vernedering nog enigszins te kunnen ontkomen, maar het mocht niet meer baten. Roemloos ging hij ten onder. Of ze er beiden volgende week weer zullen zijn wachten we met spanning

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6