Kom ook zingen bij l(inderl(oor 'Bid en Zing' Ouderenzorg Verkeersveiligheid bij basisscholen belangrijkste onderwerp EiiAnDBn-niEuwa Jongerendienst Stellendam Open ochtend voor vrouwen Mannenzangavond Grote Kerk Dordrecht Wybe Kooijmans geeft oi^elconcert op nieuw Domus-oi^el Geref. Kerk Middelharnis Damclub 'Denk en Zet' Zal vooroordeel ooit verdwijnen? Zoutwedstrijd 'de Viscromte' Concert Martin Mans voor senioren DOOLHOF w [F [F [F s q D I w '^CTti^^e.tlkt: 0f}ttl&& september "^ünntn: yXüvcmi^er 2 OVER WELK DIER GAAT HET HIER? Tweede openbare vergadering Dorpsraad Melissant Op donderdag 18 november a.s. houdt de Dorpsraad van Melissant haar tweede openbare vergadering, in verenigingsgebouw 'Melishof' te Melissant. De vergadering begint om 20.00 uur; alle inwoners van Melis sant worden van harte uitgenodigd om bij deze vergadering aanwezig te zijn. Het belangrijkste onderwerp voor deze avond is de verkeersveilig heid bij de basisscholen in Melissant. PAGINA 13 VRUDAG 5 NOVEMBER 2004 NIEUWE-TONGE - Zing jij ook zo graag? Kom dan naar de open repetitieavond van kinderkoor 'Bid en Zing' te Nieuwe-Tonge! Het is niet alleen heel leuk om samen te zingen, maar het is ook fijn om samen liedjes van de Heere te zingen. De zangrepetities beginnen om half zeven. Dus als je huiswerk hebt of nog niet zo laat naar bed gaat, is dit nog lekker vroeg in de avond. Het koor heeft een hele leuke en bekende dirigent: Peter Wildeman. Ook leuk is datje met het koor regelmatig ergens gaat zingen. Om een paar voorbeelden te noemen: op 10 december a.s. is de jaar lijkse kerstzangavond in Nieuwe-Tonge, op 13 december wordt gezongen in zorgcentrum 'Geldershof' te Dirksland en op 22 december tijdens een kerstzangavond in Tholen, samen met nog een kinderkoor. En volgend jaar, op 19 maart 2005, hoopt 'Bid en Zing' een cd opname te hebben in Zierikzee. Maar om dit alles goed te laten klinken, kan het koor nog heel veel jongens en meisjes gebruiken. Dus ben jij tussen de zes en veer tienjaar en zing je graag? Kom dan op maandagavond, 8 novem ber a.s., om half zeven lekker zingen bij 'Bid en Zing'Je bent van harte welkom, en je ouders natuurlijk ook. De koffie en limonade staan klaar. De zangrepetities worden gehouden in verenigingsge bouw 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe-Tonge. Willen jij of je ouders meer informatie, dan kun je bellen naar juf Rini Boerman (tel. 651753), juf Lisette Lugtenburg (tel. 484813) of juf Anita Leijdens (tel. 652458). In de Gereformeerde Kerk te Stellendam wordt zondagavond 7 november om half zeven een jongerendienst gehouden. Twee jongeren van de christelijke studentenver eniging 'Navigators' uit Rotterdam komen iets vertellen over hoe zij hun christen zijn ervaren in een grote stad. Hoe hou je het vol te geloven in God midden in de studenten wereld. Tegen welke problemen loop je op als je als jongere vandaag ook gelovig wil zijn. Het thema van de dienst is: 'Geloven, hoe hou je het vol'. De praiseband eXalt zal tijdens deze dienst enkele opwekkingsliede ren zingen en ook het samen zingen begelei den. Iedereen is van harte welkom. Graag nodigen wij u uit voor de vergade ring van donderdag 11 november in het Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat te Middelhamis, aanvang 19.30 uur. Deze avond is onze gast mevrouw C.H. 't Hart uit Dirksland. Zij is werkzaam geweest als psychologisch assistent bij een Riagg in Rotterdam. Daarvoor werkte zij bij de afdeling jeugdzorg, later bij de afde ling ouderenzorg. Over haar ervaringen als psychologisch assistente heeft zij (in eigen beheer) een boekje geschreven. Vooral over deze periode wil zij iets komen ver tellen. De leden van Passage ontmoeten u graag op donderdagavond 11 november. De organist Martin Mans verzorgt don derdagmiddag 11 november voor een groep senioren van de CNV Bedrijven- Bond een concert op het orgel van de Hervormde Kerk te Sorrmielsdijk. Mans zal dit middag verzoeknummers spelen. De aanvang van het concert is 14.00 uur. Naast leden van de CNV BedrijvenBond is een ieder die wil genieten van het concert van harte wel kom! Dus... kom naar het Marktveld, op donderdagmiddag 11 november. OOLTGENSPLAAT - Hierbij worden vrouwen uitgenodigd voor de 'Open och tend voor vrouwen' op woensdag 17 november a.s., georganiseerd door de Her vormde Stuurgroep Ooltgensplaat/Lang- straat. Ds. T. W. van Bennekom hoopt hier te spreken over het onderwerp 'Omgaan met mensen in het verpleegtehuis'. De Open ochtend wordt van 9.30-11.30 uur gehouden in gebouw 'Elthato', Zuid Ach terweg 25 te Ooltgensplaat. Vanaf 9.15 uur is er koffie. Hartelijk welkom! Op zaterdag 13 november a.s. wordt een mannenzangavond gehouden in de Grote Kerk te Dordrecht. De organisatie is vol goe de moed om het streefgetal van 1000 man nen bij elkaar te kunnen brengen, en geeft enige toelichting. "Gezien de reacties, lijkt het idee aan te slaan. Er worden meer mannenzang-activi- teiten georganiseerd, maar er is nu bewust gekozen voor Dordrecht: een uitstekende locatie, goed bereikbaar, centraal in de regio, een mooie kerk en een prachtig orgel om bij te zingen. Het was eerst de bedoeling om 's middags al te beginnen, maar omdat je in een kerk niet kunt eten met 1000 mannen, en je de mensen ook niet naar buiten kunt sturen omdat je niet weet wat voor weer het wordt, hebben we besloten om vroeg in de avond te starten. Kwart voor zes gaan de kerkdeuren open en om half zevens willen we beginnen. Rond acht uur drinken we een bakje koffie en om half negen gaan we weer verder. Omdat het de eerste keer is dat wij dit orga niseren, hebben we gekozen om psalmen te zingen. Wellicht dat een volgende keer een ander repertoire op het programma staat, maar daar kunnen we nu nog niets over zeg gen. De toegang voor deze avond is vrij, want het is geen concert. Bovendien leveren de mannen al hun bijdrage aan deze avond. Wel wordt een collecte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. Tevens wordt van deze avond een cd-opname gemaakt door het gerenonmieerde opnamebedrijf STH- records uit Hoevelaken. De orgelbegeleiding is in handen van Lennert Knöps uit Nieuwe- Tonge. Alle mannen worden uitgenodigd om te komen zingen in de Grote Kerk van Dordrecht, zaterdag 13 november, aanvang 18.30 uur." Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden kijken op website www.mannenzangdag.tk, of e-mailen naar info@lennertmaria.nl. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws,y Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Op een morgen schuif ik het kamergordijn open om een blik te werpen in de tuin. Daar ik net uit bed kom, sta ik vanzelf nog in mijn pyjama. Deksels wat zie ik daar? Een hele zwerm spreeuwen zit in de goudrenetten bomen. Vol enthousiasme hakken ze als gul zige bezeten de prachtige vruchten open. Het vruchtvlees spat in het rond. Oom Ko sjeest in nachtgewaad naar buiten. In de handen klappen wil wel helpen, geschrokken vlie gen de vogels weg. Maar als ik even later binnen ben, zijn ze alweer temg. Tot een keer of vier probeer ik ze te verjagen, 't mag niet helpen. Ten lange leste pluk ik de resten. Zielige uitgeholde bollen, aangepikt van alle kanten. Nou ja, dan de overblijfsels maar zo gauw mogelijk schillen. Tante Nel maakt er dan ook een overheerlijke appeltaart van. Mmm, je likt er je vingers bij af. En jij, bes te puzzelaar? Al of niet voorzien van gebak, misschien maak je net zo geestdriftig als die spreeuwen de raadsels. Doe je best. Probeer de weg te vinden. Begin bij de letter W", links bovenaan. Je eindigt bij de letter G"Als je het goed doet, lees je een tekst uit de bijbel én de plaats waar de tekst staat. We danken Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) voor zijn leuke Bijbelse ontwerp. A N J U G M 0 R A E IJ G K I S A E R L N T M 0 B E Z D V M D 0 0 X A T H C A Z F U E S G H N E I S E L M R I L P N U U Y N T T L N IJ M N L E H T T 0 G A N B A H G A B R A C D S T I S L I C H T M A C De Bijnagtes (Scherpenisse) Gelukkig brengt de fax door zijn snelheid altijd weer oplossing. Volgende keer komt er een langere brief, daar zien we met belang stelling naar uit. Groetjes, ook aan oma! Peter Korpersboek (Middelhamis) Ja in een vakantie, zoals de herfstweek, heb je tijd voor puzzels. Ha,ha, je schrijft dat je nu al zin hebt in de grote vakantie. Dan moet er eerst heel wat water door de zee stromen. Aan de andere kant: De tijd vliegt. En voor dat je het weet is het weer zover. Koen Korpershoek (Middelharnis) Ook jij schreef. Fijn joh. Prachtig dat je oktober al een eind opgelost hebt. Wat deed je buiten met je vrienden? Mieke Korpershoek (Middelharnis) Wat rommelde je zo in de vrije herfstweek? Heerlijk hè, als je eens even niet hoeft te leren. Koop maar wat moois van je bon. 1.1. Saul, 2. Samuel, 3. Stefanus, 4. Saulus, 5. Saffrra, 6. Sisera, 7. Sanballat, 8. Sims- on, 9. Salomo. 2. 1. Trui; 2. Kous; 3. Sok; 4. Jas; 5. Hemd; 6. Broek; 7. Rok. 3. Sommelsdijk. 4. Zoutzee, Adriatische Zee 5. 1. Arm-ram, 2. Drie-dier, 3. Twee-weet, 4. Een-nee-ene, 5. Kurk-kruk, 6. Rook- koor, 7. Kost-stok-kots, 8. Peren-repen, 9. Over-voer, 10. Mos-som, 11. Krap-park- prak, 12. Pias-slap, 13. Post-stop, 14. Palm-lamp, 15. Mest-stem, 16. Last-stal, 17. Klem-melk, 18. Slepen-spelen, 19. Raven-varen, 20. Staan-naast, 1. Dorp- drop, 22. Kam-mak, 23. Stam-mast, 24. Lik-kil, 25. Mok-kom, 26.slag-glas, 27. Koe-oke, 28. Eik-lek, 29. Lip-pil, 30. Braad-baard-dabar. Mieke, Peter en Koen Korpershoek (Middelhamis) lopen goed binnen met hun prijs. Fijn dat jullie mee blij ven doen. Maaijke Bos (Ooltens- plaat) valt ook met haar neus in de boter. 6. Tilburg. 7. 1. Simon Petms; 2. Filippus; 3. Judas; 4. Thomas; 5. Mattheüs; 6. Simon; 7. And reas; 8. Jakobus; 9. Johannes; 10. Thad- deüs; 11. Nathanaël; 12. Judas Iskariot. 8. 1. Tomaat; 2. Varken; 3. Ui; 4. Biet; 5. Enten; 6. Fruitteelt; 7. Trekker; 8. Glas tuinbouw. 9. Eifel. Marleen Meyer (Ouderkerk a/d IJssel) is de maakster van deze puzzel. Harteüjk dank ervoor! 1Ze kunnen niet vliegen met hun vleugels, maar wel zwem men. Ze leven op de Zuidpool en eten vis. 2. Als ze gaan eten, eet de koning eerst. Na de jacht gaan ze lekker zitten luieren. Pas op! Deze beesten zijn levensge vaarlijk. 3. Deze beesten leven in het water en lijken dan net boom stammen. Maar pas op, ook al liggen ze roerloos in het water, ze slaan pijlsnel toe, 4. Dit beest kronkelt overal omheen. De meeste mensen zijn erg bang, maar niet elk soort is gevaarlijk. Het beest sist met zijn tong. 5. Dit beest is de grootste onder de mensapen. Als het man netje staat, ziet hij er dreigend uit. Ze leven in het westeUjk laagland en vinden spelen geweldig. 6. Ze hebben een enorm lange nek, waardoor ze makkelijk de blaadjes van de bomen kun nen pakken. Deze beesten hebben pantserplaten en huidplooien. Doordat er gejaagd wordt om zijn hoorn, is dit beest bijna uitgestorven. Ze houden van een modderbad, deze beesten met hun grote en lange slurf. Maar ze hou den ook van eten. Dit dier leeft op de Noordpool en heeft een dikke, woUige vacht. Deze dieren eten veel vis. Deze beesten hebben strepen en ze lijken een beetje op paarden. Behalve in de dieren tuin kom je ze ook op kruispunten tegen. 7. Op het onlangs geplaatste Domus- orgel in de Gereformeerde Kerk te Middelharnis zal binnenkort een heus orgelconcert worden gegeven. Op vrijdag 12 november hoopt de Naar- dense organist Wybe Kooijmans er te concerteren, waarvoor de concertge ver een aantrekkelijk programma heeft samengesteld. De aanvang van het concert is 20.15 uur, de toegangs prijs bedraagt 5, incl. koffie en cake vóór aanvang van het concert. De concertgever Wybe Kooijmans werd geboren in 1960 en ontving zijn muzikale opleiding aan de Ver enigde Muzieklycea te Hilversum en het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. In aansluiting hierop volgde hij enige malen de meestercursus voor Interpretatie en Improvisatie van de beroemde Franse orga nist Jean Guillou. Ook de talloze raadgevin gen die hij kreeg van zijn oom Wiggert Wij- brands, oud registrant van Feike Asma, sloeg hij niet in de wind. In 1987 werd Wybe Kooijmans één van de vaste organisten van de Grote Kerk in Naarden. Sedert begin 2004 is hij er hoofdorganist. Op het monu mentale Witte-orgel (1862) van deze kerk maakte hij enige cd-opnames, met deels daarop tot dan toe onuitgegeven koraalbe werkingen van Feike Asma. In 1994 maakte hij de eerste opname van het symfonische Pels en van Leeuwen orgel in de Frits Philips Concertzaal te Eindhoven. Sedert 1997 is hij repetitor van de K.C.O.V. 'Excelsior' te Amsterdam, alsmede van de Nederlandse Handelvereniging te Naarden. Daarnaast verzorgt hij begeleidingen van vele koren en solisten, waaronder Thijs van Leer. Als con certorganist trad hij op in Engeland, Canada, Frankrijk, Duitsland en Tsjechië. Van 2000 tot 2004 maakte hij deel uit van de redactie 'Zingend Geloven'. Het programma Voor het concert in Middelhamis, volgende week vrijdagavond, luidt het programma als volgt: 1. Feike Asma (1912-1984): Melodie bewerking: 'Boven de starren' 2. P. LocateUi (1695-1764): Allegro in C 3. J.S. Bach (1685-1750): 'Erbarm' Dich mein, o Herre Gott' Vlyhe Kooijmans. 4. G.F. Handel (1685-1759): Adagio Allegro in F, uit Koekoek en Nachte gaalconcert 5. F. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847): Andante con moto uit Symfonie IV (arr. Wybe Kooijmans) 6. S. de Lange (1840-1911): Carillon in F 7. J.A. van Eijken (1824-1856): Andante in E 8. L. Boëllmann (1862-1897): Suite Gothi- que (delen: Introduction-Choral, Menu et Gothique, Prière a Notre Dame, Toc cata) 9. I. Kryzjanowsky (1867-1924): Largo (Dies Irae) 10. C. de Wolf (1880-1935): Passacaglia, koraal fuga 'Wie maar de goede God laat zorgen' Hoewel het nieuwe orgel van de Gerefor meerde Kerk geen pijporgel is, maar een - groot - elektronisch instrument, zal het voor de luisteraar verrassend zijn om te horen welke klankmogelijkheden dit orgel biedt en 'hoe echt' dit fraaie programma erop klinkt. De orgelcommissie, die dit concert organi seert, heet u hartelijk welkom. Middelhamis/Sonmielsdijk - Uitslag van de zevende ronde, gespeeld op maandag 1 november jl. J.A. Dekker - B. du Pree 3-0 J. van Hoorn - C. Polder .3 - O I. Mackloet - A. van der Veer1-1 A. Verolme - R. Jacobs 3-0 J.A. Nipius - W. Vroegindeweij 0-3 H.H.Verolme -1. Koese3-0 J. Jordaan - M. Klink1-1 R.van Rijnberk - C. Spee0-3 Dekker had niet al te veel moeite met Du Pree. Het krachtsverschil was te groot. Ook al deed Du Pree nog zo zijn best, de winst ging naar Dekker. De wedstrijd J. van Hoorn - C. Polder was boeiend. In de eindfase van het gevecht verloor Polder eerst een schijf en daarna de partij. Mackloet moest het opne men tegen Van der Veer. Dat zijn twee ster ke spelers, die niet veel voor elkaar onder doen. Het werd een gelijkwaardige partij, met op het eind enig voordeel voor Mac kloet. Hij kon echter niet voorkomen dat het remise werd. A.Verolme speelde tegen de erg wisselvalhg spelende en soms veel pra tende Jacobs. In het eindspel liep hij in een valletje en moest de partij niet lang daarna opgeven. Nipius had een zware tegenstander aan Vroegindeweij. Deze wist de partij in winst om te zetten. H.H. Verolme moest het opnemen tegen de ongeslagen Koese. Hij had wat moeite met de opening van Koese, maar in de loop van de partij kwam Verolme steeds beter in zijn spel. Toen Koese wat overmoedig werd door een schijf wat te ver naar voren te schuiven, leverde dat Verolme een schijf winst en uiteindelijk de totale winst op. Rijnberk komt iedere week met veel plezier zijn partijtje spelen. Zo ook nu weer. Hij moest het opnemen tegen Spee, nog een te moeilijke opgaaf. Maar het gaat steeds beter! Spreken wij wel eens kleinerend over een groep of mijden wij mensen die tot een bepaalde groep behoren? Zijn wij in staat iedereen die we ontmoeten als een afzonder lijk mens te bezien, ongeacht zijn huids kleur, cultuur of achtergrond? Zijn wij onbe vooroordeeld? En hoe zit het eigenlijk met ons? Is er nog een vooroordeel van Flak- keeënaars en overkanters of tussen de dor pen onderling? Bestaat er nog vooroordeel op basis van iemands naam of familieban den? Hebben oude vooroordelen plaatsge maakt voor nieuwe? Dit onderwerp wordt op maandag 8 november om 21.00 uur bespro ken in het programma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van: Yvonne Caka. Dinsdag om 16.00 uur wordt het progranmia herhaald. Uitslag (in era.) van de Zoutwedstrijd bij H.V. 'de Viscromte' d.d. 30 oktober 2004. 1. H. van Heukelen 180 2. N. Bazen111 3. T. Pijl 91 4. H. Vermeulen89 5. J. Landman86 6. M. Knöps63 7. D. Saarloos48 8. H. van Seters 35 9. T. Knol34 10. R van der Groef34 In totaal werd er 844 cm vis (31 vissen) gevangen. De volgende wedstrijd is op 13 november aan de Nieuwe Waterweg. Inschrijven van 08.30 tot 09.00 uur, vissen van 10.00 tot 14.00 uur. Tijdens de raadsvergadering van 25 septem ber 2003 werden de leden voor de dorpsra den van Dirksland, Herkingen en Melissant benoemd. De dorpsraden zijn ingesteld om de gemeenteraad gevraagd en ongevraagd van advies te voorzien over de veiligheid en leefbaarheid van de dorpskernen in de gemeente Dirksland. De (technische) voor zitters van de dorpsraden zijn gemeente raadsleden, die daarvoor door de gemeente raad zijn benoemd. In de Verordening op de dorpsraden is opgenomen dat de dorpsraden twee keer per jaar een openbare vergadering zullen houden. De eerste openbare vergade ring van de Dorpsraad Melissant heeft plaatsgevonden op 29 januari 2004. Tijd dus voor de tweede openbare vergadering, nu op donderdag 18 november a.s. Als belangrijkste punt staat de verkeersvei ligheid rond de basisscholen in Melissant op de agenda. Tijdens de vergadering kunnen inwoners hun mening over dit onderwerp kenbaar maken aan de leden van de dorps raad. Om de vergadering op een goede manier te laten verlopen, moet hiervoor wel spreekrecht worden aangevraagd bij de secretaris van de dorpsraad (tevens griffier van de gemeenteraad) mevrouw S. Kiewiet- de Wit, telefonisch bereikbaar onder num mer 0187-608080, of via e-mail: s.kie- wiet@dirksland.nl. Verzoeken om in te mogen spreken moeten uiterlijk 16 novem ber om 20.00 uur binnen zijn. Maar ook zul len deze avond de adviezen die door de leden van de dorpsraad inmiddels zijn uitgebracht aan de gemeenteraad uitgebreid worden toe- gehcht en besproken. Kortom, een interes sante avond met een luisterend oor voor de bewoners van Melissant. Kom ook!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13