Minister Veerman vereenvoudigt Flora- en faunawet EIUUMDBI^ICUWS Schenken in november is leuker dan in december Nety9fcrt€nota rissen moeren acticz ^xsJBsmwmm^e^wms^ GOEDEREEDE GEMEENTE DIRKSLAND i 1 i i PAGINA 12 VRUDAG 5 NOVEMBER 2004 Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit past het ontheffingenbeleid van de Flora- en faunawet aan. De wijzigingen maken het eenvoudiger om de regels na te leven waarmee dier- en plantensoorten wor den beschermd. Vandaag heeft Veerman het besluit daarover aan de Tweede Kamer gezon den, als start van de zgn. 'voorhangprocedu re'. Rond de jaarwisseling worden de nieuwe maatregelen van kracht. Bescherming van kwetsbare soorten blijft nodig om te voorko men dat steeds meer soorten uit Nederland verdwijnen. 'Maar dat betekent niet dat Nederland op slot zit', aldus Veerman. In Nederland komen zo'n 36.000 dier- en planten soorten voor. Het overgrote deel daarvan, meer dan 35.000 soorten, kan zich heel goed redden zonder speciale maatregelen van de overheid. Ongeveer 500 soorten krijgen bescherming van de Rora- en Fauna wet. Voor menselijke activiteiten die zo'n soort kun nen bedreigen is nu nog een ontheffing nodig. In dat systeem gaat straks het een en ander veranderen, uiteraard zonder dat daarmee de bescherming van de kwetsbare soorten planten en dieren in gevaar komt. Voor veel soorten gaat op voorhand een vrijstelling gelden, mits gewerkt wordt volgens een goedgekeur de gedragscode. Hierdoor moet het bedrijfsleven zélf tijdig nadenken hoe het schade aan soorten wil voor komen, vóórdat men de activiteiten start. Zo kan b.v. worden voorkomen dat bouwprojecten moeten wor den stilgelegd. De vrijstelling geldt in de eerste plaats voor alge meen in Nederland voorkomende soorten zoals konijn, veldmuis, bruine kikker en wijngaardslak. Deze soorten zijn hier zo algemeen, dat zelfs als ze een keer geschaad worden, het voortbestaan van de soort niet in gevaar komt. Voor soorten die niet zo algemeen zijn en dus extra aandacht verdienen (b.v. eekhoorn, steenmarter, wild zwijn en alle vogelsoorten), geldt de vrijstelling alleen als er een goedgekeurde gedragscode is. In zo'n code geeft een sector zelf aan welke gedragslij nen men volgt om het schaden van beschermde soor ten zo veel mogelijk te voorkomen, bijvoorbeeld: altijd eerst inventariseren welke soorten voorkomen op het terrein waar werkzaamheden moeten plaats vinden, aanpassen van de planning (bijvoorbeeld indien mogelijk niet werken in het broedseizoen), duidelijk markeren en afschermen van een hol (bij voorbeeld een dassenburcht), preventieve maatrege len nemen om te voorkomen dat een soort zich ves tigt op een terrein waar werkzaamheden zijn gepland (bijvoorbeeld het afdekken van een bult zand tegen het nestelen van oeverzwaluwen) enz. Ontheffing is voor deze soorten alleen nog nodig voor werkzaam heden die voortaan anders dan voorheen uitgevoerd worden (bijv. na jarenlang de motorzaag gebruiken, wordt opeens gewerkt met een grote tractor) en voor grootschalige veranderingen, zoals het afgraven van een duingebied in het kader van natuurontwikkeling. Voor ongeveer honderd zeldzame soorten (o.a. das, boommarter, vuursalamander en otter) blijven bestaande maatregelen van kracht. Daarvoor geldt géén vrijstelling als het gaat om ruimtelijke ingre pen. Dan is ontheffing nodig, met uitgebreide toet sing. Dit jaar is het aantal aanvragen voor ontheffingen verdubbeld. Dat laat zien dat het bedrijfsleven zich goed bewust is van de problematiek, maar het leidt ook tot veel werk voor zowel de bedrijven als de overheid. In de nieuwe opzet zullen er minder ont heffingen nodig zijn. Het streven is dat de nog wel noodzakelijke ontheffingen een kortere behandeling stijd krijgen dan nu mogelijk is. Schenken gebeurt meestal in december. Waarom eigen lijk? Het hele jaar door zijn er veel aardiger momenten om geld te schenken aan kinderen of derden. Gelegen heden als verjaardag, jubileum of huwelijksdag - zowel van de schenker als van de ontvanger - lenen zich zeker zo goed voor het doen van een schenking. Om het alou de patroon te doorbreken, voeren de 135 kantoren van Netwerk Notarissen in november een schenkingsactie. Als u in één keer zowel de schenking 2004 als de schen king 2005 regelt, profiteert u van extra voordeel. Met een notariële schenkingsakte kunnen zowel de schenker als de ontvanger profiteren van belastingvoor deel. De akte is de garantie dat uw schenking rechtsgeldig is. Uw erfgenamen hoeven later minder successierechten te betalen. En u profiteert in november van extra actie- voordelen! Zeker als u in één keer twee schenkingen bespreekt. Aan het einde van de eerste bespreking wordt de schenkingsakte 2004 gepasseerd, de schen kingsakte 2005 kunt u in januari ondertekenen. Er zijn genoeg redenen om al dan niet jaarlijks geld te schenken en te profiteren van belastingvoordelen. De ontvangers krijgen meer en u betaalt minder belasting. U kunt uw kinderen ook periodiek geld schenken zodat zij dit (onbelaste) bedrag verder kunnen laten groeien zonder hierover later successierecht te moeten betalen. Ook kan een schenking besparing opleveren van inkomstenbelasting en premies volksverzekeringen. Kortom, schenken draagt bij aan een gunstige overgang van vermogen. Schenkingen kunnen op uiteenlopende manieren worden gedaan, met steeds andere juridische, fiscale en financiële voordelen. In november voeren alle 135 vestigingen van Netwerk Notarissen een schenkingsactie. Wilt u in aanmerking komen voor de actievoordelen, neem dan contact op met een door u gekozen Netwerkkantoor (www.netwerknotarissen.nl/mijnnotaris). Met een notariële schenkingsakte voorkomt u dat er discussie ontstaat over de geldigheid van een schen king. Een schenking is ongeldig als deze niet op de juis te wijze is gedaan of als de schenking is gedaan door iemand die dat niet had mogen doen. Of over een schenking belasting moet worden betaald, hangt af van de waarde van de schenking en de relatie tussen de schenker en de ontvanger. Met de schenkingsrechtcal culator (www.netwerknotarissen.nl/schenkingscalcula- tor) kan gemakkelijk worden uitgezocht of en hoeveel schenkingsrecht is verschuldigd. Wilt u weten waar de kantoren van Netwerk Notarissen zijn, surf dan naar www.netwerknotarissen.nl/mijnnotaris. GEMEENTE Vrijstelling Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 20, lid 1 sub a onder 3 van het Besluit op de ruimtelijke ordening lichte bouwvergunning te verle nen voor; - het plaatsen van een berging (t.v.v.) nabij de recre atiewoning op het perceel Populier/ (De Klepper stee), kadastraal bekend gemeente Ouddorp, sectie B nummer 2868. Bovengenoemd bouwplan ligt ingaande 8 november 2004 gedurende vier weken ter inzage in het gemeen tehuis bij de cluster Bouwzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouwplannen c.q. verzoeken om vrij stelling medewerking te verlenen, schriftelijke zijn zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Bouwaanvragen Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 22 oktober 2004 voor: - het p/aatsen van een carport en schutting nabij de recreatiewoning Oosterplaat 29 (Noordzeepark) te Ouddorp; - het plaatsen van een berging en carport nabij de recreatiewoning Westeinde 28 te Ouddorp; op 25 oktober 2004 voor; - het plaatsen van een prieel op het perceel Spaan- seweg 7 te Ouddorp. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 26 oktober 2004 voor; - het uitbreiden van de woning op het perceel Mees ter Iman Caustraat 11 te Stellendam; Openbare kennisgeving Openbare vergadering Dorpsraad Melissant Op donderdag 18 november 2004 om 20.00 uur zal de Dorpsraad Melissant weer een openbare vergadering houden in de grote zaal van 'Verenigingsgebouw Melishof' te Melissant. De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit; 1opening door de voorzitter, de heer K.L. Kievit 2. voorstellen van de leden van de dorpsraad 3. vaststellen van de agenda voor de vergadering 4. spreekrecht 5. toelichting op de adviezen die na de eerste open bare vergadering gehouden op 29 januari 2004 door de Dorpsraad aan de gemeenteraad zijn uit gebracht; - Inrichting van de speelweide achter de Fabius- straat door Jan Koppelman); - verkeersveiligheid (voetpad) Julianaweg (door Rinus Struik); - bosperceel aan de Molendijk (door Akkie Krou- wel); - parkeren in de Pieterstraat en de Bernhardstraat (door Rinus Peekstok). 6.pauze 7. verkeersveiligheid bij de basisscholen in Melissant. 8. inventarisatie van onderwerpen waar de Dorps raad een advies over zou kunnen uitbrengen. 9. rondvraag 10. sluiting (uiterlijk 22.00 uur). De agenda voor deze vergadering ligt vanaf 11 november 2004 ter inzage in de commissiekamer van het gemeentehuis. Fotokopiein van de ter inzage lig gende stukken kunnen bij de afdeling Interne Zaken van de gemeentesecretarie worden opgevraagd. Spreekrecht over geagendeerde ondenwerpen kan tot 48 uur voor aanvang van de vergadering onder ver melding van naam, adres, telefoonnummer en onder werp, worden aangevraagd bij de griffier, tevens secretaris van de dorpsraad, mevrouw S. Klewiet - de Wit via e-mail; s.kiewiet@dirksland.nl of telefonisch: 0187-60 80 80. op 27 oktober 2004 voor: - het plaatsen van een lichtreclame-installatie op het perceel Kabbelaarsbank 1 te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateer de behandeling) plaatsvindt op 9 november 2004 In het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstands commissie is op 17 november 2004 in het gemeen tehuis te Oude Tonge. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Verleende vergunningen Verleende lichte bouwvergunning voor: - het plaatsen van een berging (t.v.v.) en tuinmuur nabij de recreatiewoning Berk 16 (De Klepperstee) te Ouddorp; - het plaatsen van dakramen in de woning op het per ceel Haveneind 21 te Goedereede. Verleende reguliere bouwvergunning voor: - het bouwen van een woning (t.v.v.) op het perceel Molenweg 26 te Ouddorp. Positieve reactie op sloopmelding voor: - het slopen van asbesthoudende golfplaten van de schuur op het perceel Stelleweg 5 te Ouddorp. De stukken van bovenvermelde vergunningen liggen voor u ter inzage in het gemeentehuis bij de cluster Bouwzaken. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden hiertegen binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift Indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede. Indien u over een besluit en/of over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u die bij de clus ter Bouwzaken op het gemeentehuis verkrijgen. Iraffliijmveg JtGóetfaeedé, fSosè^^ .tnferoet: vwtgoe4»afe.%:|?t;.f6J|i);® Jftffe^ !iffiaitygfttijetAB%o«feB«fe.ri(';^^ i^Sjiilii; t7;taw;lcfeftf iseé;^ Bekendmakingen Algemene wet bestuursrecht Vergunning verleend aan - voetbalvereniging 'Mellssant' voor het organiseren van een feest op het trainingsveld van haar accom modatie, plaatselijk bekend als Binnenweg 74 te Melissant tijdens de nacht van 31 december 2004 op 1 januari 2005 (26-10-2004); - de heer L.J. Nagtegaal voor het verstrekken van zwakalcoholhoudende drank in een feesttent op het trainingsveld van de voetbalvereniging 'Melissant', plaatselijk bekend als Binnenweg 74 te Melissant, tij dens de nacht van 31 december 2004 op 1 januari 2005(26-10-2004). Lichte bouwvergunning verleend aan: - T van den Blink voor het vernieuwen van een schuur op het perceel Wernerlaan 35, Dirksland (29-10- 2004); - (Van rechtswege ontstaan) R. Buist voor het plaat sen van een dakkapel op het perceel Eik 6, Melissant (28-10-2004). Reguliere bouwvergunning verleend aan; - J.M. van der Griend voor het vergroten van een woning op het perceel Lariks 15, Melissant (29-10- 2004). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuurs recht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendgemaakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een even tueel bezwaarschrift niet \umen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Rot terdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Vergaderingen welstandscommissies De eerstvolgende openbare vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op maandag 8 november 2004 om 9:30 uur in het gemeentehuis te Dirksland. De eerstvolgende openbare vergadering van de regionale welstandscommissie vindt plaats op woensdag 17 november 2004 om 13:30 uur in het gemeentehuis van de gemeente Oostflakkee, Eisen- houwerlaan 1 te Oude Tonge. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken Ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om reguliere bouwvergunning Is bin nengekomen van; - D. Meijer voor het vergroten van een woning op het perceel Paulina van Weellaan 9, Dirksland; - J.A.M. Mulder moox het MBranüetën en vergroten van een melkstal met wachtruimte en kaasopslag op het perceel Schenkeldijk 1Melissant. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om lich te bouwvergunning Is binnengekomen van: - J.C. Nagtegaal voor het wijzigen van een voorgevel op het perceel Voorstraat 15, Mellssant. Deze publicatie Is bedoeld om het publiek te Informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. Voornemen verlenen bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken hun voornemen bekend om op basis van de vrijstel lingsbepaling als omschreven in artikel 9, lid 5 van de voorschriften van het bestemmingsplan 'Dorp Melis sant' een lichte bouwvergunning te verlenen aan: - J. Tieleman voor het uitbreiden van een woning op, het perceel Beukelaar 5, Melissant. De aanvraag met de op dit bouwplan betrekking heb bende stukken liggen 8 november tot en met 6 december 2004 op het gemeentehuls, afdeling Alge mene Zaken ter inzage. Gedurende deze termijn kun nen belanghebbenden hun zienswijze over het bouw plan schriftelijk of mondeling zijn naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. GEMEENTEJIflODELHARNIS 'm mm ^iss m'm s@g ë^@i ism srms ss^ m& mm m t Beleidsregels i I I Vastgesteld besluit Het college van burgemeester en wethouders heeft i op 26 oktober 2004 de volgende beleidsregels i I vastgesteld; - Beleidsregels ambtshalve vermindering gemeen- i telijke belastingen gemeente Middelharnis. I Dit besluit treedt in werking met Ingang van de eer- ste dag na die van de bekendmaking. I Tevens liggen dit besluit voor een ieder ter Inzage op de afdeling Middelen kamer 59. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht verleende vergunningen/ontheffingen: - J, Kramer, Simon Stevinweg 26, Middelharnis - oprichten bedrijfswoning (251004); - Eerste Flakkeese Vogelvereniging, Mariniersweg 6 te Oude-Tonge - het organiseren van een kansspel (271004); - Postduivenvereniging De Rode Duif, Fr. van Borse- lenstraat 38 te Nieuwe-Tonge - het organiseren var een kansspel (271004); - Middenstandsvereniging Middelharnis, postbus 23 te Middelharnis - het houden van een midwinterfeest op het Diekhuusplein op zaterdag 11 december 2004 (271004); - Dorpsgroep Stad, Molendijk 63 te Stad aan't Haring vliet - het houden van een Sint Nicolaasintocht van af de kade te Stad aan't Haringvliet op zaterdagmid dag 20 november 2004 (271004); - fam. Winkels, Burg. Mijslaan 10 te Middelharnis - het slopen van een woning aan de Armenweg 1 te Nieu we-Tonge (271004); - T. Koppelman, Fr. van Borselenstraat 49 te Nieuwe- Tonge - het verbranden van snoeihout/stro op het perceel aan de zuidzijde van de Zuiddijk te Nieuwe- Tonge (271004); - Maag Lever Darm Stichting, Postbus 62 te Nieuwe gein - een openbare Inzameling van gelden van 20 juni 2005 tot en met 25 juni 2005 (281004); - Jantje Beton, Postbus 85233 te Utrecht - een open bare inzameling van gelden van 7 maart 2005 tot en met 12 maart 2005 (281004); - Koningin Wilhelmina Fonds, Postbus 75508 te Amsterdam - een openbare inzameling van gelden van 5 september 2005 tot en met 10 september 2005 (281004); - L. Verolme, Azaleastraat 35, Sommelsdijk - oprich ten bijkeuken (281004). Inspraak ruimtelijke onderbouwing Geldersedijk te Dirksland Het college van burgemeester en wethouders van Dirksland heeft het voornemen om medewerking te verienen aan het realiseren van een supermarkt, een winkelunit, een unit voor een bankkantoor, een aantal appartementen, een parkeerterrein en de bijbehoren de ontsluiting, waaronder een rotonde op en in de directe nabijheid van het leegstaande kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Geldersedijk te Dirksland. De beoogde ontwikkeling past niet binnen de ter plaats geldende bestemmingsplannen 'Dorpsgebied Dirksland' en 'Ie herziening Dorpsgebied Dirksland'. Het college heeft echter het voornemen om de reali sering van de plannen mogelijk te maken door middel van een zelfstandige projectprocedure op basis van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Bij deze procedure hoort een ruimtelijke onder bouwing, waarin de ontwikkeling nader wordt omschreven en integraal wordt afgewogen. Het college heeft tevens het voornemen om voor de bouwplannen een verzoek hogere grenswaarden als bedoeld in artikel 83, eerste lid, van de Wet geluid hinder in te dienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De ruimtelijke onderbouwing en het conceptverzoek hogere grenswaarden liggen gedurende vier weken, vanaf 8 november t/m 6 december 2004, op het gemeentehuis, afdeling Alge mene Zaken, tijdens kantooruren ter inzage. Desge wenst kunnen de stukken gedurende tenminste 3 aan eengesloten uren per week, buiten de kantooruren worden ingezien, na voorafgaande telefonische afspraak. Gedurende de termijn van inzage kunt u schriftelijk uw inspraakreactie omtrent de voornemens kenbaar maken. Deze kunt u richten aan het college van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente Dirks land, Postbus 10, 32-47 ZG Dirksland. '15,'Positi;jj 10, 3247 iQ Uit'bfaiid. ii^iai verleende bouwvergunningen en in relatie daar mee verleende vrijstellingen: - B. Bakker, Klampenmeet 2, Sommelsdijk - oprichten blokhut (251004); -Woongoed Flakkee, Postbus 98, Middelharnis - ver bouwen schoolgebouw tot 18 appartementen. Burg. Mijslaan 5 te Middelharnis (261004). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meesteren wethouders van Middelharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijgbaar ter secretarie, tel. 0187-47 55 55. Ontvangen sloopplan Een aanvraag om sloopvergunning Is ontvangen van: - Woongoed Flakkee voor het gedeeltelijk intern slo pen en het vera/ijderen van asbest op het perceel Stoofhoek 2 te Sommelsdijk (28-10-2004). Inspraakronde Burgemeester en wethouders van de gemeente Mid delharnis verlenen inspraak over de volgende zaken; - de aanvraag om bouwvergunning van I.S.G.O. voor het oprichten van een beheerdersruimte en een KCA KGA depot op het perceel Johannespolderseweg 19 te Middelharnis; - de aanvraag om bouwvergunning van Woongoed Flakkee voor het oprichten van 66 woningen met art senpraktijk, kantoor en apotheek aan de Antoon Coolenstraat te Sommelsdijk. Bovengenoemde aanvragen liggen met ingang van 8 november 2004 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan ieder een zijn zienswijze naar voren brengen bij burge meester en wethouders. Postbus 13240 AA Middel harnis. Kapvergunning verleend aan: - Woongoed Flakkee, Rubensplein/Rembrandtlaan (bij wooncomplex) te Middelharnis - enkele bomen en struiken (281004); - Woongoed Flakkee, Hoflaan (bij wooncomplex) te Middelharnis - één boom (281004). (Derde) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift Indienen bij burgemees ter en wethouders. Postbus 13240 AA Middelharnis. Indien binnen twee weken na deze publicatie bezwaar ^s^aaaig.jsg^gg'g^;^ wordt gemaakt, wordt de werking van de kapvergun ning opgeschort. Nadere Informatie Is verkrijgbaar op de secretarie, telefoon 0187 - 47 55 79 -47 55 88. Ontvangen aanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat :een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het aanbouwen van een serre aan de woning op het adres Crispijn 26 te Oude-Tonge (ontvangen op 19 oktober 2004) en tevens dat aanvraag om reguliere bouwvergun ning is ontvangen voor; - hel gedeeltelijk vernieuwen, veranderen en vergro ten van een hotel, restaurant en woning op het adres Kaai 14 en Zuiddijk 2 te Oude-Tonge(ontvangen op 21 oktober 2004). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwik keling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingeko men aanvragen kunnen géén bezwaarschriften wor den ingediend. Een aanvraag om monumentenvergunning is ont vangen voor: - een aanvraag is ingediend voor het vernieuwen en vergroten van twee kozijnen in de zijgevels van Voor straat 36 te Ooitgensplaat (ontvangen op 12 oktober 2004). Overeenkomstig artikel 12 van de monumentenwet, bestaat de mogelijkheid om binnen een termijn van veertien dagen bij burgemeester en wethouders een zienswijze omtrent het voornemen naar voren te bren gen. Geweigerde vergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat Een aanvraag om lichte bouwvergunning is gewei gerd voor - het bouwen van een berging bij de woning op het adres Molendijk 70 te Den Bommel (besluit verzon den 27 oktober 2004). Nadere informatie over de geweigerde lichte bouw vergunning is op te vragen bij het taakgebied Volks huisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B. Ingevolge artikel 7.1van de Algemene wet bestuurs recht kunt u tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een vooriopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een ver zoek om vooriopige voorziening griffierechten ver schuldigd zijn. Indien u over dit besluit en over de wet telijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflak kee. ^i^g^ Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Mededeling - namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten - van het dagelijks bestuur van hef IS60. Wet milieubeheer Meldingen ex. artikel 8.40 Wm 1Camping Elizabethhoeve, Noorddijk 8 te Melissant (Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichting milieubeheer); 2. Gemeente Oostflakkee, Magnoliastraal ong. te Ooit gensplaat (Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer) betreffende een bergbezinkbassin; 3. Fa. A.T van Gurp en Zn., Fittersweg 1 te Ooitgens plaat (Besluit glastuinbouw milieubeheer). Kofiingio Julianaweg 45, Postbus 1,3240 AA Middelharnis, Internet: wsvw.middeliiafnfs.nl. W. (0187) 47 SS 55 (a>t 47 55 47 Mioil: inlofeiddslliarfiis.nl OpetiingsJijden: ma l/m vr 08,30 lot 12.00 en 13 00tot 16,30uuf, Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter Inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) kontakt opnemen met de heer J.Stelloo, J.Pieterman of de heer M.HamelInk. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 9 november 2004 Tijdstip locatie 9:00 uur gemeente(huis) Oostflakkee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 17 november 2004 Tijdstip locatie 13:30-17:00 uur/ gemeen- te(huis) Oostflakkee Artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verlenen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelij ke Ordening, vrijstelling te verienen voor: - het gebruik van perceel Bosland 17 te Den Bommel als bedrijfsruimte. De bijbehorende stukken liggen met ingang van 8 november 2004 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18:00 en 19:30 uur. Een leder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegglng in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhoweriaan 13255 VA Oude-Tonge. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Vaststellen verordeningen De raad heeft In haar vergadering van 14 oktober 2004 vastgesteld de: - Verordening op de heffing en de invordering van rioolrechten 2005; - Verordening op de heffing en de invordering van hon denbelasting 2005; - Verordening op de heffing en de invordering van forensenbelasting 2005; - Verordening op de heffing en de invordering van afvalstoffenheffing en reinigingsrechten 2005. Deze besluiten treden in werking op de eerste dag na deze bekendmaking. De datum van ingang van genoemde heffingen Is 1 januari 2005. De besluiten zijn opgenomen in een daarvoor geordend register en ligt kosteloos ter inzage bij het taakgebied Grond en Bedrijf. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van een bedrag aan leges, een afschrift krijgen van boven genoemde besluiten. EiSenliawefloon IPoslbos 75,3255 ZH Oude-fonge, tewnelrwiw.oosiflolkee.nLVfel. (0187)6471 00/fax6471 99/ e-moii: infoëoosifiolkee.nl Openingslijden: me i/m vt 08.00 lot 12,00 CT 13.00 lot 17,00 uyf, eifce eerste en derde dinsdag van de maand 's Qvonds geopend von IS.OO lol9,30 oüf. De meldingen liggen ter inzage vanaf 8 november 2004 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uuren 13.00 tot 16.00 uur op het gemeen tekantoor van Dirksland (nr. 1en op het gemeente kantoor van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr.2 en 3). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde ter mijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hier voor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter Inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187-48 81 11). tongeweg74, fosfcus 313,3240 AH Midddtamis, Tet, |0I87] 48 81 11/ fox 48 81 W E.ffloi|: ïnfoÖisgo.fil Grofvuillijn |0187) 48 77 11 Mteuldacklem (0187) 48 81 31 of miltenUaelifentisgonl Openingstijden: jno t/m vf 03,30 tot 12,00 en 13,00 tol 16,30 our. OyerslogsloSon: Jotiannespoldersweg 19, Middeltomis, lel,(0187) 48 68 50 i:mot/myr08,30-Il,45eD)300-16.45, zo 10.00.12.00..

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 12