Dammen en schaken in Ouddorp Een halve eeuw Diekhuus in verhalen Orgelconcert in Singelkerk Succesvolle uitvoeringen 'In Touch' Winterexpositie van twintig kunstenaars in Het Röderhaus te Goedereede IIGSÖEISBLÖEI^ EIIAIIDBn-raEIJWS Dagreis naar Kerstbeurs Ophalen oud papier Goedereede Inleveren schoenendozen bij GerefKerk Stellendam Voorlichtingsavond Campina Nieuws van de Wereldwinkel Peter Wildeman en Martin Weststrate presenteren cd voor Albanië Tentoonstelling P.V. De Luchtbode Herkingen Geslaagde potermaaltijd in 'Fort Prins Frederik' Geslaagde verkoopactie voor adoptiekinderen Sinds 1995 wordt er elk najaar een winterexpositie gehouden in 'Het Röderhauste Goedereede. Inloopdag en mini-expositie op 20 november Culturele activiteiten Brand Ontmoeting PAGINA 10 VRUDAC SMBER 2004 De hal van Het Röderhaus in Goedereede tijdens de winterexpeditie. Het is een verkoopexpositie van o.a. schilderijen, etsen, drukwerk, stenen beelden, keramiek, bronzen beelden, potloodtekeningen, mondgeblazen glaswerk en sieraden van kunstenaars uit verschillende landen. Uit Nederland zijn er: Corry van Beuningen, Atie Diepenhorst, Paul Franssen, Haral J. Jassoy, Rita Meertens, Helmut Roder, Co Schelle- vis, René Vaandrager en Hendrik van Veenendaal. Uit Duitsland exposeren: Theo Heimann, Franz Maas, Adolf Roder, Georg Roder, Bemd Rosenheim, Marcus Schaefer, Ingelote Schick, Hajü Westpahl en Walter Wohlfeld. Uit België komt Jos Kippes, keramist. En.last but not least Ali Eamari uit Iran. De openingstijden van de galerie zijn: woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur en telefonische afspraak: 0187 493077. Het Röderhaus vindt u aan de Noordzijde Haven 13 in Goedereede. De kerstreis van dit jaar staat gepland voor 27 november en gaat naar Eindhoven, naar de kerstbeurs "De Kerst Creatief, de meest inspirerende kerstbeurs van Nederland". U kunt daar genieten van talrijke (bloem-) demonstraties en (groen-) workshops op top niveau. De demonstraties vormen het inspi rerende hart van deze sfeervolle kerstbeurs; met decoratieve ideeën voor huis en tuin zoals kerstguirlandes, kerstboomversierin gen, originele kerstkaarten; duizend en één kerstcadeautjes; tafelschikkingen; feestelij ke interieurs en nog veel meer, gepresen teerd in een schitterende decor. Ook zijn er kookdemonstraties en workshops met tal van cuünaire tips, menusuggesties en ideeën voor mooie tafels in verschillende stijlen. Beleef dus een geweldige Kerst/Creatief- dag, kom ideeën op doen en genieten van de sfeer en gezeUig shoppen! Onderweg naar Eindhoven bezoeken wij ook nog de tuin van Fam. Lommers, de 'Evenhof' te Oirschot. Ziet u een gezellige dag in kerstsferen wel zitten? Er zijn nog enkele plaatsen open in de bus, dus u kunt nog mee. Vol is vol, dus als u echt mee wilt is snel reageren verstan dig. U kunt zich aanmelden via tel.nr. 06- 40112917. Ook voor meer informatie kunt u daar terecht. De kosten bedragen voor leden 30, niet-leden 35 en kinderen tot 12 jaar €25,50. De Stichting Koninklijke Fanfare ApoUo te Goedereede haalt morgen, zaterdag 6 november, weer oud papier op, zowel in Goedereede als op het Havenhoofd. Ook huishoudelijk karton kunt u er bij zetten. Graag het papier goed gebundeld voor 8.30 uur buiten zetten. De Gereformeerde Kerk in Stellendam doet dit jaar ook weer mee met de Operatie Schoenendoos. Het is een project dat bij velen welbekend is. De schoenendozen kunnen tot en met zon dag 7 noevember in de kerk ingeleverd wor den. De diaconie van de kerk in Stellendam vindt het fantastisch dat er op deze wijze zoveel kinderen kunnen worden blij gemaakt. Tips voor de inhoud van de doos: Verzorgende producten, zoals tand pasta, shampo, doucheschuim; Schoolspulletjes, zoals pennen, pot loden, liniaal; Speelgoed/knuffels. Voor meer informatie: www.operatieschoenendoos.nl Maandagavond waren er drie partijen bij de dammers. Arie de Mik Sr nam het op tegen de koploper Wim van Schie. Hij besloot er eens goed voor te gaan zitten deze avond. Ondanks een openingszet in het midden, zoeken beiden de rand van het bord op. Na 24 zetten beslist een combinatie de partij in het voordeel van de koploper. De Mik was zo sportief om op te geven, als hij de gevol gen van de combinatie overziet. Henk Floresteijn trekt met wat schijven naar voren en Jaap van Koppen probeert de aan val tegen te houden. Naarmate de partij vor dert, krijgt Van Koppen een gevaarlijke tegenaanval, terwijl Floresteijn niet verder komt. Door een schijf te offeren voert Flo resteijn de druk op. In het eindspel offert hij zelfs een tweede schijf. Van Koppen geeft onnodig twee schijven terug waarna een remisestelling resteert. Cor Mierop neemt tegen Cees Tanis een hekstelling in. Tanis weet zich op tijd te bevrijden en in een stelling met elk 10 schij ven komt hij wat beter te staan. Toch weet Mierop wat combinatiedreigingen in de stel ling op het bord. Onder druk van opkomen de tijdnood weten beiden geen raad op het bord en bied remise beiden een acceptabel slotakkoord. Uitslagen 8e ronde: Arie de Mik Sr. - Wim van Schie0-3 Jaap van Koppen -r Henk Floresteijn1-1 Cees Tanis -CorMierop1-1 Het merendeel van de schakers stortte zich vol overgave op de 2e ronde van de beker competitie met als inzet een plaats in de kwartfinales.Bloed aan de paal was te ver wachten en zo geschiedde. Bonne Faber bes treed de Philidorverdediging van Piet Speel man puur positioneel en had een klein voor deeltje. Dat voordeeltje werd uitgebouwd naar een materieel voordeel in de vorm van een pion toen Piet een kleinigheidje overzag. Bonne drukte door en Piet zag het allemaal niet zo helder meer en kreeg een nul te slik ken. Frans Troost en Hans van Meenen waren zo goed als gelijkwaardig aan elkaar. Frans had wel iets openingsvoordeel in een geweigerd damegambiet, maar Hans wist elke reële winstpoging in de kiem te smoren. Remise was de logische uitslag en toen moest er gevluggerd worden, tenslotte moet er een winnaar zijn; Hans was de meest gelukkige en schakelde daarmee een kanshebber uit. Een andere kanshebber, Willem-Jan Tanis, beleefde een moeilijke avond tegen Hans van Esveld. Uit een Nimzo-Indiër bleef Willem-Jan met een achtergebleven c-pion zitten en een wat gedrukte stelling. Toen hij ook zijn torens op de koningsvleugel pos teerde, counterde Hans bekwaam door het centrum en wist een pion te winnen. Zwart probeerde nog op mat te spelen,maar Hans doorzag het en met een krachtzet maakte hij een eind aan de aspiraties van Willem-Jan voor het winnen van de beker. Ook Jaap Santifort had het moeiüjk en vond zijn Waterloo tegen Wilko Breen. Wilko had zich een week ervoor nogal laatdunkend uit gelaten over de opening die zijn tegenstan der. Peter Klink die avond speelde. Jaap besloot diezelfde opening te spelen omdat er theoretisch niets aan mankeert. Echter na de opening speelde Jaap nogal planloos, en zag niet, of besefte te laat dat er wel degelijk een zwarte dreiging in de stelling gevlochten ;^|i»3|& ..^L 'AB;' 'ia^i^! 'Ha stelling na 17. La6!? Na ampel nadenken besloot Jaap tot 18. Tel (18. Tc3 was absoluut de enige zet en U zult zien waarom) waarna zwart zijn drei ging vorm gaf middels 18. Lxd3,en wit bleef een paard achter want 19. Dxd3 faah op Lxh2+ met dameverlies). Kort daarna gaf Jaap gedesillusioneerd op en Wilko door naar de kwartfinales. Wim van Geelen ontpopt zich als een echte cupfighter en versloeg de lijstaanvoerder op dit moment,Kees van den Nieuwendijk. Wim verdedigde zich weer met de Zwarte Leeuw en kwam in het middenspel met een subtiel schaakje een pion voor. Kees kon hier weinig tegenoverstellen en ging gok ken. Dat kun je tegen Wim beter niet doen,die kromt zijn rug en doet met vaste hand zijn zetten. Na nog 2 pionnen te zijn kwijtgeraakt gaf Kees zich gewonnen. Exit Kees en Wim door naar de kwartfinales. Uitslagen 2e ronde beker: Bonne Faber - Piet Speelman1-0 Frans Troost - Hans van Meenen 0-1 Hans van Esveld - Willem-Jan Tanis1-0 Jaap Santifort - Wilko Breen0-1 Kees van den Nieuwendijk - Wim van Geelen0-1 Huishoudelijk speelden Willie Tanis-Koole en Adam van Huizen een zéér onderhouden de partij waar, na halsbrekende avonturen op beide helften, het punt werd gedeeld, een uitslag waar beiden tevreden mee waren. Arie Baas kwam er niet echt aan te pas tegen Reinier van der Wende. De ruilvariant van de Caro-Kann kwam op het bord en Reinier speelde het bijna vlekkeloos naar winst. Arie moest een kwaliteit geven en toen ook een wanhoopsoffer niet het gewenste resultaat opleverde, streek Arie de vlag. Reinier rukt op in het tussenklassement en onderstreept tegehjkertijd zijn kandidatuur voor het kam pioenschap. Kwalitatief de beste partij werd gespeeld door Krijn van der Wende en Hans van Calmthout. Hans verdedigde zich met het Scandinavisch maar tegen de solide witte opstelling wist hij weinig te bereiken; inte gendeel hij moest oppassen niet in het nadeel te geraken. Toen beiden met hun vrijpion oprukten dacht menigeen dat het gedaan was met Hans,maar deze had iets verder gekeken en een eeuwig schaakmotief gevonden. Remise derhalve maar een zéér goede pres tatie van Krijn die zeker 220 ratingpunten minder heeft. Tot slot wist Peter Derrez te winnen van Eeuwit Santifort. Eeuwit had blijkbaar mijn plaagstootje van afgelopen keer goed in de oren geknoopt en speelde een goede degelij ke Nimzo-Indische opening. Pas in het verre middenspel ging het mis bij Eeuwit toen hij iets te brusk zijn g pion opspeelde. Peter pro fiteerde dankbaar,sloeg het kostbare klei nood van het bord en schudde eens flink aan de boom om nog wat pionnetjes op te rapen. Voor Eeuwit een beetje zuur maar sportief als hij is feliciteerde hij zijn tegenstander. Uitslagen 8e ronde: Willie Tanis-Koole-Adam van Huizen ..rem Arie Baas-Reinier van der Wende 0-1 Krijn van der Wende-Hans van Calmthout.. rem Peter Derrez-Eeuwit Santifort 1-0 Voor meer info bekijk de website: http://www.flakkee.net/~schaken/ontspan- ning/ MroDELHARNIS - Het Diekhuus bestaat dit jaar vijftig jaar als sociaal cultureel centrum. Tijd voor een terugblik in boekvorm. De werkgroep Vrienden van het Diekhuus zoekt con tact met mensen die over hun ervarin gen en herinneringen aan het Diek huus willen vertellen. Ook plakboe ken, foto's of misschien wel bewaarde werkstukken zijn welkom. Zaterdag 20 november zitten de leden van de werkgroep klaar om te luisteren naar verhalen en om illustraties te verza melen. Hoe ziet de geschiedenis van een halve eeuw Diekhuus eruit? Het hele verhaal komt uit gebreid in het boekje te staan. Maar om de herinnering te activeren en de verhalen los te krijgen, volgt hier het geschiedverhaal in hele grote lijnen. De historie van het Diek huus met zevenmijlslaarzen. "Het begon allemaal in de Finse barakken aan de Oost Krakeelstraat", verteh Joop van Splunter, oud-bestuurslid én lid van de werkgroep Vrienden van het Diekhuus. "Dat was in 1953. Na de ramp was het gebouw neergezet voor de schoonmaaksters. Het was niet groot en regelmatig erg vol. Er gebeur de van alles; voor de jeugd, maar ook voor ouderen. De jeugd kwam ook wel bijeen in het Bakhuus achter het kantongerecht. Daar was bijvoorbeeld ook een oven om kleifigu- ren in te bakken." De naam Bakhuus ver wees overigens niet zozeer naar dit kleibak- ken, maar naar de getrahede cel in het gebouwtje. In 1954 werd het onderkomen aan de Oost Krakeelstraat ingeruild voor het Diekhuus aan het Zandpad 142, op D'n Diek. Het gloednieuwe en veel grotere gebouw was een schenking van Australische kerken. Joop van Splunter: "Er waren drie zalen, die tot één grote zaal getransformeerd kon wor den, en nu hadden we ook een kantoor. Voor die tijd was het ongekend." De realisering van dit pand was mede te danken aan de inspanningen van burgemeester Reinders, die het grote nut inzag van het veelsoortige maatschappelijk en cultureel werk, dat hier steeds meer van de grond kwam. "Het maatschappelijk werk hield er zitting, maar er werden meer en meer ook culturele activiteiten gehouden. Ik herinner me een pianorecital van George van Renesse; hele maal afgeladen was het. Er kwamen ook sprekers. Ikzelf had een club jongens onder me. Die hielden zich bezig met figuurzagen en schilderen", aldus Van Splunter. Het bruiste van de activiteiten in het Diekhuus. De muziekschool, onder leiding van Jan Verdonk, werd er ondergebracht. En er speelden muziekgroepen als Estampida, een mandolineorkest, en Accordiola, een groep je accordeonspelers. Voor een taalcursus kon je ook terecht in het Diekhuus. Ouderen kwamen er bijeen voor de soosmiddag, een aantal dames voor een naaikransje, weer anderen voor het bekijken van films. De 'eigenwijze' jeugd van de jaren zeventig hield een soos in de kelder: Soos 142. Later, in 1982, verplaatste de jeugd haar activitei ten naar open jongerencentrum Jailhouse, dat in de naamgeving regelrecht terugwijst naar het Bakhuus. Jailhouse kwam tot stand in een tweedehands houten gebouw aan het Haveneind (nu Mamix Gijsenstraat) De hoofdactiviteit in het Diekhuus was ech ter maatschappelijk werk. In de Stichting voor Maatschappelijk Werk werkten onder meer diverse kerken, het Groene Kruis en Humanitas samen. In 1976 werd het eilande- lijke maatschappelijk werk opgericht. Dat ging zelfstandig verder, waarna in het Diek huus de Stichting Sociaal-Cultureel Vor mingswerk Het Diekhuus de overige activi teiten voortzette. Daarnaast was er de Stich ting Gecoördineerd Ouderenwerk. In 1978 was er een grote brand. Het Diek huus brandde af tot de grond, de lege plek op het Zandpad herinnerde nog heel lang aan die verwoesting. De oorzaak is nooit opge helderd. Heel naar, bijvoorbeeld voor de geschiedschrijving, was dat ook alle notulen in vlammen opgingen. De activiteiten konden gauw weer opgepakt worden in het noodgebouw van de techni sche school aan het Kerkepad. Konmier de Gans was de beheerder van het houten pand, waarin ook peuterspeelzaal De Driewieler was ondergebracht. Het kindertheater en het filmhuis kregen hier nog meer vorm. Maar de muziekschool ging na de brand naar de Kerkstraat, tegenover het streekmuseum in Sommelsdijk. Vanaf 1980 werd het Diekhuus een organi satie met verschillende dependances. Dit om het opbouwwerk ook gestalte te geven in Stad aan 't Haringvliet, Nieuwe-Tonge en Sommelsdijk Zuid. In 'Stad' en Nieuwe- Tonge kwamen de dorpsgroepen binnen de organisatie en in Sommelsdijk Zuid wijkver- eniging De Zwaluw. (Eind jaren '80 werd deze opzet overigens weer verlaten.) Na enkele jaren in de noodbehuizing aan het Kerkepad werd de kans om de oude school aan het Beneden Zandpad te betrekken met beide handen aangegrepen. "Een kansrijk gebouw", zegt Jan Trompper, die begin jaren tachtig bij het Diekhuus kwam werken als opbouwwerker, "Het was afgekeurd voor het onderwijs, dus het kwam vrij. Burge meester Van Welsenis en wethouder Kievit hebben zich er flink voor ingespannen om het Diekhuus hierheen te laten verhuizen." De verhuizing vond plaats in 1984. Het aan gepaste gebouw had een grote aantrekkings kracht. "Cultuur en ontmoeting, daar ging het steeds om", aldus Trompper. Hij noemt het Filmhuis, exposerende vrijetijdskunste- naars, kindertheater, spreekuren van het jeugdmaatschappelijk werk (Pro Juventute), diëtisten en psychologen, de activiteiten voor Uchamelijk gehandicapten van Ophe- Ua, kerkelijke bijeenkomsten, de Dag van de Muziek, enz., enz. De muziekschool ging vanaf 1988 uitvoeringen geven in het Diek huus. Op het plein voor het pand werden, op initiatief van Ina van Loon, in 1995 bomen geplant, wat de entourage nog eens een extra impuls gaf. "De rode draad van het Diekhuus is dat het een trefpunt is van allerlei mensen, van alle leeftijden en leefstijlen. Hier klinken gezan gen en er wordt disco gehouden. Met respect voor elkaar. Dat is uniek. Het Diekhuus is een gebouw voor iedereen." Vanzelfspre kend is het plaatje niet compleet als de muziektheatervoorstelhngen Meekrap en Mare niet genoemd worden. "Twee visite kaartjes van wat hele verschillende mensen met elkaar kunnen bereiken. Ook hierbij is het de mix die 't hem doet." Een lange geschiedenis in wat grove pen seelstreken. Om die verder te verfijnen, om het historische portret netjes in te kleuren, moeten de herinneringen en anekdotes los komen, evenals de foto' s, de krantenknipsels en, wie weet, de werkstukken van bijvoor beeld pitriet en aardewerk. Daarom houdt de werkgroep Vrienden van het Diekhuus een inloopdag op zaterdag 20 november. Foto materiaal wordt ter plekke gescand, zodat het niet achtergelaten hoeft te worden. De inloopdag duurt van 10.00 tot 14.00 uur en er zal een kleine foto-expositie zijn, als smaakmaker. Plaats van handeling is uiter aard het Diekhuus. Hoort, zeg het voort! De werkgroep Vrienden van het Diekhuus bestaat op dit moment uit: Herman Maas (voorzitter), Philo van der Laken (secreta ris), Antoinette van Kampenhout, Joke Schellevis-Breeman, Joop van Splunter, Adrie StoUc, Piet de Feijter, Kees van Rixoort, Jan en Anneke Trompper en Wim van Ham. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0187-482400, e-mail naar informatie@vriendenvanhetdiekhuus.nl, of surfen naar www.vriendenvanhetdiek- huus.nl. Op donderdag 11 november hoopt de Chris telijke Vrouwenbond 'Goeree' weer een bij eenkomst te beleggen in het verenigingsge bouw 'Oostdam' te Goedereede. De avond begint om 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door Campina. De aanwezigen krijgen voorlichting en een film over het proces 'van koe tot consu ment'. Gasten en nieuwe leden worden van harte uitgenodigd om de avond bij te wonen. GOEREE- OVERFLAKKEE Ananas uit India, passievrucht uit Brazilië en sinaasappel en mango uit Cuba vormen samen met appels uit Europa de ingrediënten van Max Havelaar Tropisch. Vruchtensap met een volle smaak, een Beste Borrel van de Betere Boeren! Verkrijgbaar bij de Wereldwinkel in Mid- delhamis, op het Spuiplein (achter de Win- keldiek). Nog even omrijden: volg vanaf de Kaai in Sommelsdijk de gele pijlen, die lei den naar het Spui. De Wereldwinkel is open op woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Zaterdag 13 november is Gerrit Chr. de Gier te gast in Ridderkerk. Op het befaamde Van Den Heuvelorgel in de Singelkerk belooft hij een boeiend programma aan te bieden. De organist studeerde aan het Utrechts Con servatorium. Op verschillende orgelcon coursen werden zijn talenten bewonderd en viel hij meermalen in de prijzen. Sinds 1985 is hij benoemd als hoofdorganist van de St. Nicolaaskerk in het Utrechtse IJsselstein. De in 1962 geboren musicus zal in zijn repe- toir drie improvisaties laten horen. Hiermee sluit hij het thema "improvisatie" af, dat dit jaar aan de concertreeks van de Singelkerk verbonden is. Verder zijn er die avond ook interessante werken te horen van o.a. J.S. Bach, G.F.Handel, M. Reger en M. Dupré. Na afloop is er voor de bezoekers gelegen heid om de organist persoonlijk te ontmoe ten. De programma's, die ook gelden als toe gangsbewijs, zijn vanaf 19.30 uur voor 4,- te koop bij de ingang van de kerk. Kinderen en 65-plussers mogen voor 3,- naar binnen. Allen harteUjk welkom! Op woensdag 17 november presente ren Peter Wildeman (vleugel) en Mar tin Weststrate (orgel) in de Maria Magdalenakerk in Goes hun cd Orgel vleugel - Volume 4. De opbrengst ervan is bestemd voor de actie Veran der de toekomst van een kind in Alba nië van Kom Over En Help. De twee bekende musici uit Tholen en Krab- bendijke hebben een prachtige cd opgeno men met klassieke werken, geestelijke liede ren en (bewerkingen van) psalmen op orgel en vleugel. Aan de presentatie-avond zullen ook het jongerenkoor Matthanja uit Goes en het Eilandenkoor uit Zierikzee hun mede werking verlenen. Ook zullen er twee voor gangers uit Oost-Europa spreken over de situatie in zijn land, over de geestelijke en materiële noden en over hun toekomstver wachting voor dit deel van Europa. Albanië De opbrengst van de avond en van de cd-ver koop is bestemd voor Albanië. Dit land is voor Europese begrippen een straatarm land, waarvan de oorzaken onder meer in het communistische verleden hggen. Het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking is iets meer dan 3 euro per dag. Ruim dertig procent van de bevolking leeft onder de armoedegrens. Kom Over En Help steunt in Albanië verschillende projecten die de toekomst van een kind - en dus de toe komst van het land - wezenlijk kunnen ver anderen. De stichting wil de armoedecirkel doorbreken door hulp aan kinderen in arme gezinnen, verbetering van het onderwijs en het verzorgen van vakopleidingen. Kom Over En Help is een christelijke hulp verleningsorganisatie die al dertig jaar hulp verieent in Albanië, Bulgarije, Moldavië, Oekraïne, Roemenië, Servië en Wit-Rus- land. Door geestelijke toerusting, diaconaat en ontwikkelingwerk wil de stichting bijdra gen aan de bestrijding van armoede in de genoemde landen. Tijdens de bijeenkomst wordt er gecollec teerd en is er een verkooptaf el met artikelen uit Oost-Europa. En natuurlijk wordt de cd van Peter en Martin ook verkocht. De avond begint om 20.00 uur. Toegang: volwasse nen: 3 euro, kinderen tot 12 jaar: 1 euro, gezinnen: maximaal 10 euro. Op 12 en 13 november a.s. houdt de P.V. 'De Luchtbode' weer en grote tentoonstel- hng voor vheg- en showpostduiven in ver enigingsgebouw 'Ons Huis' te Herkingen. Zowel met de duiven als met het rad van avontuur zijn prachtige prijzen te winnen. De zaal is open op vrijdag vanaf 14.00 uur en op zaterdag vanaf 16.00 uur. De toegang is gratis. Op 28 oktober, werd in Fort Prins Frederik een Potermaaltijd voor ouderen georgani seerd. Maar Uefst 112 mensen waren er aan wezig. De sfeer was gezelüg en de maaltijd uitstekend. Tot ieders verassing werd de potermaaltijd aangeboden door de nieuwe eigenaar van het Fort. De huidige eigenaar, dhr. de Ruiter, liet zich niet onbetuigd en stelde gratis de Don Jon ter beschikking. Ook de medewerkers van het Fort zorgde dat alles gladjes verliep. Namens de Plaatselijke Commissie van de SWO in Ooltgensplaat en de deelnemers aan de potermaaltijd.willen we de nieuwe eige naar, de huidige eigenaar en het personeel van het Fort heel hartelijk bedanken voor deze geslaagde avond. Op donderdag 14 oktober jl. hield de C.S.G. 'Prins Maurits' te Middelhamis en Stellen dam de traditionele verkoopactie ten behoe ve van financieel geadopteerde kinderen in India, Haïti en Guatamala. Deze actie is bij zonder succesvol verlopen. De netto-opbrengst bedraagt ruim 8000 euro. Dankzij uw aankoop ontvangen deze kinderen het komende jaar weer voedsel, kleding en onderwijs via een betrouwbare Nederlandse hulpverleningsorganisatie met overheidskeurmerk (C.B.F.). Hartelijk dank voor uw medewerking! Afgelopen vrijdag en zaterdagavond heeft het Interkerkelijk Gospelkoor "In Touch" met succes twee uitvoeringen van de musi cal 'Experiencing God' gerealiseerd. Zij werden hierin muzikaal ondersteund door het Hoekschewaards Philharmonisch Orkest. 'Licht en geluid' werd verzorgd door Jeroen SüTjik van 'Pluto Rentals' uit Herkin gen. Het geheel stond onder leiding van diri gent Ad de Joode. Het koor kan met veel voldoening terugkij ken op de avonden, beide gehouden voor een uitverkochte Exoduskerk. Als u een van de avonden heeft bijgewoond en de interesse is geboren om met het koor mee te komen zin gen, bent u altijd welkom. De leeftijd van de koorleden varieert van begin 20 jaar tot 50 jaar en de repetities wor den gehouden in de Exoduskerk te Som melsdijk op donderdagavond van 20 00- 22.00 uur. Ze zijn vooral op zoek naar tenoren en bas sen die het koor willen komen versterken, maar ook alten en sopranen zijn van harte welkom. Voor verdere informatie kunt u altijd contact opnemen met Karin van der Sar 0187-632057.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10