l L 7 Thuiszorg tevreden over Ouderendag Meer klachten bij provinciale milieutelefoon A B C D E] h 'h prif EllfVIIDBI-tllEUWS Damclub 'Denk en Zef Oud papier Melissant Oud papier ophalen Oude Tonge Zoetvissen van H.S.V. De Viscromte 2)^^ /«r/tv^ fjnzzU^^HS/ QkUht iS ^h n h Collecte Diabetesfonds van 31 oktober tot en met 6 november Verkoping roombroodjes en croissants Middelharnis-Sommelsdijk l 3 H 5^ lo 8 q \h \s '1 if 2S *9 10 3*i 25 1 19 3 IS 7 28 Probeer dit raadseltje maar eens! winters voertuig getal huisje van palen zesde maand nat weer kroeg deel van een autowiel junior (afk.) e: Wat doet het Diabetes Fonds? Meeste klachten over composteerbedrijf in Middelharnis In vergelijking met 2003 kent het der de kwartaal van 2004 een stijging van het aantal klachten. Ten opzichte van vorig jaar zijn er 150 klachten meer binnengekomen bij de milieutelefoon. Meldingen waren er 84 minder dan dezelfde periode vorig jaar. Inwoners van de provincie Zuid-Holland kun nen voor klachten over stank, stof, lawaai, bodem- en/of waterverontrei niging bellen met de provinciale Milieutelefoon. Daarnaast zijn bedrij ven die een milieuvergunning van de provincie hebben verpUcht incidenten te melden. Fleuren Compost Werkwijze Miheutelefoon Indienen klachten per e-mail PAGINA 11 i^r-MSi^SSSSmb^^mêmiSü^S!^^ VRIJDAG 29 OKTOBER 2004 Maandag, 25 oktober 2004. 6e ronde: H.H.VeroIme-JJordaan 0-3 A.Verolme-W.Vroegindeweij 1 - 1 C.Spee-I.Koese 0-3 R.v.Rijnberk-M.Klink 0-3 B.du Pree-C.Polder 0-3 A.v.d.Veer-R.Jacobs 3-0 In de wedstrijd H.H.Verolme en Jordaan speelde de bovenste in de rangschikking tegen een van de ondersten. Er was Jordaan alles aan gelegen om van die lage plaats af te komen en dat lukte wonderwel. Hij wist Verolme zo klem te spelen dat deze alleen nog maar schijven kon weggeven. En zo ook de partij. A.Verolme speelde met Vroegindeweij van af het begin een positioneel gelijkwaardige partij met als resultaat: remise. De partij tus sen Spee en Koese werd de langste partij van de avond. Het ging tot ver in het eindspel gelijk op. Het zag er echt remise-achtig uit. Maar nadat er al zestig zetten waren gedaan, maakte Spee een kapitale fout, met een nederlaag als resultaat. Rijnberk had de zware taak om Klink te weerstaan. Zoiets valt niet mee. Klink wist wel raad met het probleem en scoorde drie punten. Du Pree moest het opnemen tegen Polder. Dat was voor Du Pree een te zware tegen stander. Hij bood behoorlijk tegenspel, maar ging uiteindelijk ten onder. Van der Veer moest het opnemen tegen Jacobs, een tegen stander vol verrassingen. Maar daar was Van der Veer op voorbereid. Hij liet zich niet verrassen en kwam met zijn overwin ning op de eerste plaats van de ranglijst terecht. Op zaterdag 30 oktober a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Melissant. Het ophalen begint om 09.00 uur. Wilt U het papier gebundeld aan de kant van de straat zetten. Bij voorbaat dankt voor uw medewerking. Morgen, zaterdag 30 oktober zal het oud papier in Oude Tonge weer worden opge haald. Graag het papier voor 9.00 uur 's morgens buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restaura tiefonds van de Nederlandse Hervormde Kerk te Oude Tonge. Bij voorbaat dank. Nr Naam ptn. kg 1. Schaaf. A19 78.49 2. Bruggeman. J20 55.92 3. Netten. A33 22.7 4. LoonT. V.38 18.8 5. Visser. J.d39 42.7 6. Pijl.T44 26.11 7. Rijke.R49 32.59 8. Netten.W.50 27.98 9. Poel. v.d.T50 22.91 10. Melissant. W56 26.02 11. Bruggen. v.d.F.56 17.52 12. Schaaf. P.58 22.61 13. Witte. J58 15.68 14. Bazen. N61 21.68 15. Broekhoven. v.J61 17 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan hel eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eiianden-Nieuws,/ Postbus 8, 3240 AA MiddelharnLs. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Vandaag de laatste puzzels van de oktobermaand. Eén van hen staat in het teken van de her vormingsdag. Wellicht wordt er aanstaande zondag aandacht aan besteed in jouw kerk. Probeer na het lezen van één van Luthers laatste brieven de antwoorden te vinden. Vul die in de hokjes. Wat lees je na goede overbrenging in de onderste balk? De brief is ietsje eenvou diger gemaakt, 't Is wel mooi en grappig zoals Luther hem aan zijn vrouw schreef. Op 10 februari 1546 schreef Luther als volgt: Aan de heilige, bezorgde vrouw Katherin Lutherin, doctores, vrijvrouwe van Zülsdorf, te Wittenberg, mijn genadige lieve huisvrouw. Genade en vrede in Christus. Allerheiligste vrouw Doctores! Wij danken u allervriendelijkst voor uwe grote bezorgdheid. Je kunt niet slapen hé. Sinds de tijd dat jij voor me gezorgd hebt, zijn we bijna omgekomen in de brand. Dat was me toch wat joh. Gisteren brak dat vuur vlak bij onze deur uit. Maar doordat jij zo voor ons zorgt en in de zenuwen zit is het zonder twij fel zo goed afgelopen. Ging ik nietsvermoedend naar de wc, waar al twee dagen lang kalk en leem naiu- beneden valt. En wat denk je? Ineens boem, daar ploft een steen neer door mensen die hem met slechts twee vingers aanraakten. Die steen, niet zomaar een kleintje, nee zo groot als een lang kussen en twee handen breed. Ik was eigenlijk van plan om je daarvoor te bedan ken als de heilige engelen het niet verhoed hadden. Als jij niet ophoudt met zorgen zal de aar de ons verslinden en zullen we allerlei rampen meemaken. Heb je dit niet in de Catechismus of in de geloofsartikelen gelezen? Bidt maar en laat God zorgen; er staat geschreven: werp uw zorg op de Heere en Hij zal u onderhouden Ps. 55, en op nog veel andere plaatsen. Wij zijn Gode zij dank, fris en gezond, zonder dat de zaken ons te veel verdriet geven. Doctor Jonas wilde zo graag een kwaad been hebben, dat hij zich terdege aan een la heeft gestoten. Zo groot is de jaloersheid onder de mensen, dat hij mij niet gunde alleen een kwaad been te hebben. Wees hiermee Gode bevolen. Graag zou ik hier klaar zijn en naar huis komen als 't God beliefde. Amen, amen, amen.Op de dag van Scholastica 1546. Van uw heilige de dienstwillige dienaar, MARTINUS LUTHER. A. Luther bedankt zijn vrouw voor haar grote B. Wat brak er vlakbij de deur uit van Luthers kamer? C. Wat viel er in de wc bijna op zijn hoofd? D. Welke doctor stootte zijn been tegen een la? E. De voornaam van Luther. 1 10 II IX JM J7 10 21 22. 23 IS 27 it 33 Nathalie Bijnagte (Scherpenisse) hoopt 30 oktober te verjaren! Nelleke Villerius (Som- melsdijk) houdt 3 november haar verjaardag bij leven en gezondheid. Gefeliciteerd alvast. De heer Höhie uit Stellendam neemt de boodschappentai in otilvangst van medewerkers van Thuis zorg Goeree-Overflakkee. Links Bianca van Burg en rechts Karin Vroegindewey. De markt op donderdag 21 oktober, tijdens de Ouderendag, was een ontspannende en informatieve dag. Het bracht mensen bijeen en ont moeting en gezelligheid waren de belangrijkste ingrediënten. Er was plaats voor zowel lerende als ontspannende activiteiten. Het was voor Thuiszorg Goeree-Overflakkee mooi om een bijdrage te mogen leveren aan een dag als deze. Aan de ene kant om zelf een beeld te krijgen van alle mogelijkheden tot samenwerking in de zorgverlening inzake de 55+ ers voor zover deze niet bekend waren. Aan de ande re kant om alle betrokkenen te informeren over de thuiszorg en haar mogelijkheden. Zo'n markttent geeft iets vertrouwds en met de juiste informatie konden de medewerkers van Thuiszorg vele vragen gemakkelijk beantwoorden. In alle gesprekken bleek maar weer: thuiszorg, van huis uit beter! Als klap op de vuurpijl had Thuiszorg de bezoekers een tas gevuld met allerlei soorten boodschappen, belangeloos ter beschikking gesteld door supermarkt 'Plus' uit Middel- hamis, en een ieder werd uitgenodigd het gewicht van de tas te raden. De winnaar zou later de gelukkige eigenaar worden van de tas met inhoud. Er waren twee mensen die het juiste gewicht hadden geraden en wel 4 kilo en 750 gram. Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk werk Goeree-Overflakkee mag feliciteren: fami lie Höhle uit Stellendam. MIDDELHARNIS - Diabetes is een ern stige chronische ziekte, ook wel de sluipende volksziekte genoemd. De laatste tien jaar is het aantal geregistreerde dia betespatiënten verdubbeld tot bijna een half miljoen. Maar dat is slechts een deel van het totaal, want maar liefst 400.000 Nederlan ders hebben diabetes zonder het zelf te weten. Iedereen kan diabetes krijgen, jong en oud, dik of dun. Misschien de vrien delijke caissière in de supermarkt, uw colle ga, de bakker of de postbode. Indien niet tijd ontdekt, kan diabetes leiden tot ernstige complicaties, zoals hart- en vaatziekten, blindheid, aantasting van de nieren en het zenuwstelsel of voet- of beenamputaties. Van 31 oktober tot en met 6 november zamelt het Diabetes Fonds via een landelijke collecte geld in om oplossingen te vinden om diabetes te voorkomen en te behandelen. Uw bijdrage is hiervoor hard nodig. Met het opgehaalde geld financiert het Dia betes Fonds een aantal belangrijke weten schappelijke onderzoeksprojecten. Deze onderzoeken gaan niet alleen over hoe dia betes kan worden voorkomen, maar ook hoe de ziekte kan worden behandeld. Veel patiënten hebben daar nu al profijt van. Daarnaast geeft het Diabetes Fonds ook voorlichting. En dat is nodig, want veel mensen zijn zich er niet van bewust dat dia betes een ernstige ziekte is. Zo krijgen 6 van 10 diabetespatiënten hartproblemen en is de aandoening de belangrijkste oorzaak van blindheid en slechtziendheid. Wilt u weten of u één van de 400.000 mensen bent die dia betes heeft, zonder het zelf te weten? Doe dan de test op www.diabetesfonds.nl en bekijk uw risico. Wat kunt u als donateur betekenen? De collecte is nog steeds de voornaamste bron van inkomsten van het Diabetes Fonds. Vandaar dat er een beroep op u wordt gedaan. Met uw gift kan het Diabetes Fonds zich actief inzetten om diabetes en compli caties te voorkomen en te behandelen. Om zo bij te dragen aan een betere kwaliteit van leven voor mensen met diabetes. U kunt de gift ook overmaken op giro 5766, t.n.v. het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor meer informatie kunt u contact opne men met het Diabetes Fonds: telefoonnum mer 033-462 20 55 of kijk op www.dia- betesfonds.nl. NIEUWE TONGE - Morgen, zaterdag 30 oktober is er in Nieuwe Tonge een verko ping van vers gevulde roombroodjes en croissants ten bate van de Hersteld Her vormde Kerk in Nieuwe Tonge. De lek kernijen die te koop zijn, zullen verkocht worden voor de prijs van 0,75 voor een roombroodje en 1,10 voor een croissant. De verkooplocatie is bij de familie J. Bak ker, Gen. Snijdersstraat 38 van 9.00 tot 11.30 uur. Het totaal aantal telefoontjes kwam in het derde kwartaal op 958, waarvan 773 klach ten en 185 meldingen. Over de eerste negen maanden van 2004 gezien ligt het aantal klachten behoorlijk hoger 325) en het aantal meldingen lager (- 102) dan dezelfde periode in 2003. Stankhinder komt, zoals altijd, het meest voor: 584 klachten (ca 73%). Het aantal geluidsklachten komt uit op 143 klachten (ca 18%). Over het composteerbedrijf Fleuren Com post uit Middelharnis zijn de meeste stank klachten binnengekomen in het 3e kwartaal 2004 met 103 stankklachten. Het bedrijf Van Genugten (Genubo) uit Middelharnis lever de 81 stankklachten op. Op de derde plaats staat Zantko Recycling B.V. uit Westland (Wateringen) met 51 stankklachten. Op 10 augustus kwamen 13 stankklachten uit Sliedrecht. Tijdens het onderzoek nam de inspecteur een lichte mestgeur waar. De ver oorzaker werd niet gevonden. Op 17 augus tus 2004 was er opnieuw een klachtengolf bij de milieutelefoon. Er kwamen 48 stank- klachten met name uit Middelharnis en Sommelsdijk. Bemesting van een perceel landbouwgrond in Middelharnis bleek de oorzaak voor de stankhinder. Een brand op 24 september in de shredderinstallatie van Van Dalen in Nieuwerkerk a/d IJssel zorgde ook voor een klachtengolf. Elf klachten over stank- en rookoverlast kwamen binnen. De rookoverlast ontstond door de bluswerk zaamheden. De brand ontstond door een oververhitte metalen staaf in het shredder- huis. Het bedrijf heeft de brand gemeld. De Milieutelefoon van de provincie Zuid- Holland is dag en nacht bereikbaar via tele foonnummer (070) 441 61 1In de meeste gevallen wordt door een toezichthouder een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van een klacht. In overleg met het bedrijf worden waar mogelijk direct maatregelen getroffen om de overlast te beëindigen. Indien nodig zet de provincie een bestuurlijk en/of straf rechtelijk handhavingstraject in. Dit gebeurt vaak als klachten zich blijven herhalen en het bedrijf nalatig is in het nemen van maat regelen. Via de provinciale website kunt u niet acute klachten indienen. Ais direct handelen nodig is, dan is bellen beter. Kijk op (www.zuid- holland.n1/thema/milieu_natuur_en_water/k lachten_en_telefoonnummers/procedure j sp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11