Twee keer fantastische tuinsfeer ZAJW Sportief Motorrijder gewond na aanrijding Verkoop handwerken GKOEICBLOE Reunie ziekenhuis Concert Oostvoorne Najaarsverkoping Preventieve maatregelen diergezondheid versoepeld vrouwenverenigingen handen ineen voor de balans tussen stad en land EIUUriDBI-IIIEUWS FAMILIEBERICHTEN I 'LCizaBetft TietermüJi t ^RgzaCin t ELIZABETH MELISSANT BETJE HOTTING-MELISSANT Ds. A. M. DEN BOER Ds. A. M. DEN BOER Ministerie van LNV geeft ruimte voor controle door bedrijfsleven Verkoping GerefGemeente Europese regio's slaan Damkampioenschap Goeree-Overflakkee 2005 Dagreis naar Kerstbeurs Bloedrode maan te zien Met gymnastiekvereniging "MH-SD" naar het Univé Gym Gala PAGINA 3 DINSDAG 26 OKTOBER 2004 -;4;;;;..;j;.;j;.;;j;ii.;i;.;, ;i; Opnieuw verwonderd ;il Opnieuw vertederd Opnieuw ontroerd ij; i Als een kostbaar geschenk heeft de Heere een ;|j dochtertje en zusje aan ons toevertrouwd Marco Posthuma Trudy Posthuma-Wisse Jurian Sanne 24 oktober 2004 •j! Steneweg 71 ij? 3241 XG Middelhamis I Tel. (0187)48 9148 NIEUWE-TONGE - Het Z.A.J.W. houdt aanstaande zaterdag 30 oktober een sportieve avond in de gym zaal van Nieuwe-Tonge. Ben je 14 jaar of ouder, weet dan datje welkom bent. Aanvang 19.30 uur. SOMMELSDIJK - Donderdagmiddag omstreeks vijf uur raakte een 23-jarige motorrijder uit Sommelsdijk gewond na een aanrijding op de Koningin Juliana- weg. Een 83-jarige automobiliste uit Sommelsdijk wilde links afslaan en zag hierbij een tegemoetko mende 23-jarige motorbestuurder over het hoofd. Een aanrijding ontstond waarbij het slachtoffer onder meer een beenbreuk opliep. Hij werd door ambulan cepersoneel en personeel van de Traumahelikopter behandeld en overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. De Technische OngevallenDienst van de Verkeers politie stelt een nader onderzoek in. Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit versoepelt per 1 novem ber een aantal preventieve maatregelen op het terrein van de diergezondheid. Zo wordt de bezoekersregistratie afgeschaft, net als de verplichting tot serologisch onderzoek op de vesiculaire varkensziekte ('blaasjesziekte') en het voorschrift dat vervoermiddelen waarmee vier keer evenhoevigen zijn ver voerd moet worden gereinigd en ontsmet op een geregistreerde wasplaats. De versoepe lingen passen in het streven van de minister naar minder regels en administratieve lasten. Burgers en bedrijven krijgen meer ruimte hun eigen verantwoordelijkheid waar te maken. Een houder van evenhoevigen is nu nog verplicht een register bij te houden van alle bedrijfsmatige bezoeken. Dat is naar aanleiding van de MKZ-uitbraak in 2001 zo geregeld om een snelle tracering van dier ziekten mogelijk te maken. Er zijn inmiddels echter voldoende andere informatiebronnen daarvoor beschikbaar, zoals de administra ties van loonwerkersbedrijven, dierenart spraktijken en KI-organisaties. Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar voor haar liefde en zorg voor ons, geven wij u kennis dat na een langdurig ziekbed van ons is heengegaan mijn lieve, dappere moeder, onze lieve groot- en overgrootmoeder weduvfe van Levinus Gerrit Hotting in de leeftijd van 92 jaar. V/ij zijn zeer dankbaar voor de wijze waarop onze moeder en oma in 'Ebbe en Vloed' is verzorgd. Sommelsdijk: D. Kooijman-Hotting L. J. Kooijman t Veghel: J. E. Moeijes-Kooijman R. Moeijes Middelhamis: L. G. Kooijman t Middelhamis: D. Kooijman Anna Lieven Naaldwijk: E. D. Horst-Kooijraan J. Horst Ellen Oude Tonge, 23 oktober 2004 'Ebbe en Vloed', kamer 115 Correspondentie-adres: Gladiolenstraat 4, 3245 CD Sommelsdijk De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 28 okto ber om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst om 13.15 uur in 'Elthato', Zuid-Achterweg 27 te Ooltgensplaat. Gelegenheid tot condoleren woensdag 27 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in de aula van 'Ebbe en Vloed' en na de begrafenis in 'Elthato'. Heden is overleden mijn lieve vriendin en onze tante Wij waren 68 jaar vriendinnen. mevr. A. L. Dullemond-Snaauw A. J. DuUemond J. A. Dullemond-Pieterse en kinderen A. Dullemond-Pieterse en kinderen Ooltgensplaat, 23 oktober 2004 De verplichting om varkens eens in de vier weken serologisch te laten onderzoeken op blaasjesziekte wordt ook afgeschaft. Dit onderzoek is destijds met het oog op de export van varkens voorgeschreven. De regels rond export zijn inmiddels zo, dat tracering van varkens eenvoudiger is. Daar om wordt de verplichting geschrapt. Als lid staten vanuit handelspolitiek toch aanvullen de eisen stellen, dan is het de verantwoorde lijkheid van het bedrijfsleven om daaraan invulling te geven. Tenslotte schrapt minister Veerman het voorschrift dat een vervoermiddel waarmee vier keer evenhoevigen zijn vervoerd, moet worden gereinigd en ontsmet op een geregi streerde wasplaats. De regel dateert van de varkenspestepidemie in 1997/1998. Wel blijft gelden dat veevervoermiddelen onmid dellijk na lossing moeten worden gereinigd en ontsmet op een (gewone) wasplaats. Inmiddels biedt deze verplichtige reiniging en ontsmetting op alle soorten wasplaatsen voldoende garanties om de verspreiding van besmettelijke dierziekten zo veel mogelijk te beperken. Het afschaffen van deze regels levert een administratieve lastenverlichting op van ongeveer 16,5 miljoen euro. Heden overleed tot onze diepe droefheid mijn geUefde broer, onze zwager en oom echtgenoot van E. Polman op de leeftijd van 74 jaar. J. den Boer R. L. den Boer-Sloots A. den Boer-Jordaan H. Goedegebuur-Molenaar neven en nichten Herkingen, 22 oktober 2004 Gedenkt uw voorgangers, die u het Woord Gods gesproken hebben; en volgt hun geloof na, aanschouwende de uitkomst hunner wandel. (Hebr 13:7} Heden bereikte ons het droevige bericht dat het de Heere heeft behaagd op Zijn tijd tot Zich te nemen Zijn dienstknecht, onze oud-herder en leraar Zes jaar heeft hij de gemeente in alle liefde en getrouwheid mogen dienen. De Heere trooste en ondersteune zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen in dit zo smartelijk ver lies. Namens de kerkenraad van de Ger. Gemeente te Dirksland J. A. Kardux, praeses A. Nagtegaa], scriba Dirksland, 22 oktober 2004 De handwerkgroep van de SWO organiseert op zaterdag 30 oktober a.s. van 13.30 tot 16.30 uur een grote verkopmg in het Info- centrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Er is een grote collectie poppenkleding, o.a. van baby bom en barby. Verder zijn er vele mooie artikelen te koop zoals Patchwork tas sen, sokken, kindertruien, kaarten, enz. Ook is er een rommelmarkt en een verloting, en u kunt de naam van een pop raden. Koffie met cake kost 1,00. U bent van harte welkom. De directe controle op het bedrijfsleven door de overheid kan worden beperkt door aan te sluiten op controlesystemen van het bedrijfsleven. Dat is één manier om vorm te geven aan een nieuwe rolverdeling tussen overheid en bedrijfsleven. De eigen verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven voor de handhaving van normen kan zo toenemen, de effectiviteit en de efficiency van toezicht kunnen groter worden, terwijl de kosten en de administratieve en uitvoeringslasten voor overheid en bedrijfs leven kunnen dalen. Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft in een notitie, het "Beleidskader Toe zicht op controle"de eisen weergegeven waaraan voldaan moet worden bij dergelijke 'Toezicht op controle"-afspraken met het bedrijfsleven. Het beleidskader wordt nu besproken met het bedrijfsleven in de zuivel-, vlees- en plantaardige sector en zal vervolgens aan de Tweede Kamer worden aangeboden. In het Hoofdlijnenakkoord heeft het Kabinet aangegeven een grondi ge herstructurering van de overheid noodzakelijk te achten. In het kader van de nieuwe rolverdeling tussen burgers, bedrijfsle ven en overheid wil LNV meer raimte geven voor initiatieven van het bedrijfsleven op het vlak van toezicht en controle. Bij Toezicht op controle stemt de overheid haar eigen toezichtsacti- viteiten af op de activiteiten van privaatrechtelijke instanties vanuit het bedrijfsleven zelf. Daarover worden vooraf afspraken gemaakt met het bedrijfsleven. Aan die instanties worden voor waarden gesteld rond bijvoorbeeld onafhankelijkheid, transpa rantie en sanctionering. De eigen bevoegdheden en verantwoor delijkheden van de overheid blijven in stand en het bescher mingsniveau blijft minstens hetzelfde. Maar de uitvoering van het toezicht kan efficiënter en effectiever worden. Ook het bedrijfsleven waarop het toezicht wordt gehouden, kan voordeel hebben bij deze aanpak. Een eigen stelsel geeft bijvoorbeeld mogelijkheden om tevens bovenwettelijke eisen te hanteren en zich op de markt te profileren. Bij een toezichtstelsel waarbij sprake is van overheidstarieven zijn lagere titfieven voor de overheidsinspanningen denkbaar. Toezicht op controle leidt verder tot verlaging van de door de overheid veroorzaakte administratieve lasten. Stimuleren van dergelijke toezicht-op- controle afspraken past in het credo van het ministerie 'van zor gen voor naar zorgen dat'. Met het beleidskader wil de minister duidelijkheid geven over de voorwaarden waaronder een derge lijke vorm van toezicht mogelijk is en daarmee de realisatie ervan vergemakkelijken en stimuleren. De initiatieven voor het scheppen van private controle-systemen zullen echter van het bedrijfsleven moeten komen. W'iif'* MIDDELHARNIS - Zaterdag 30 oktober willen de gezamenlijke vrouwenverenigin gen van de Gereformeerde Gemeente te Middelhamis hun jaarlijkse verkoping hou den, dit jaar voor het eerst in de aula van de Prins Mauritsschool te Middelhamis. Deze extra grote mimte wordt benut om van alles te koop aan te bieden ten bate van zending, evangehsatie en andere goede doeleinden. Er zullen onder andere mooie handwerkarti- kelen, tafelkleden, kaarten, cd-boxen, herfst- decoraties, verbronsde cadeauartikelen, baretten, poppenkleertjes en 'gluurpoppen' worden verkocht, maar ook slaatjes, advo caat, bolussen, saucijzenbroodjes, room- broodjes, eigengemaakte appeltaart, brood jes koket, enz. En in de gezellige koffiehoek is koffie en thee verkrijgbaar met wat lek kers erbij. Iedereen wordt van harte uitgeno digd om deze verkoping te bezoeken. U bent van harte welkom van 9.30-14.00 uur. Er zijn heel wat planten die één hoogtepunt per jaar niet genoeg vinden. Die stelen twee keer per jaar de show (som mige zelfs drie keer). Het gaat heel vaak om uitbundige bloei in het voorjaar en prachtige bladkleuren in het najaar. Daarnaast hebben ze soms prachtige (of lekkere!) vruchten, schitterende zaden, opvallende schorsen of bij zonder gevormd blad. Het kan allemaal, zelfs bloei in de winter. Die is natuurlijk vooral opvallend bij bomen en heesters die 's winters hun blad verliezen. Daarom zijn bladverliezers naast groenblijvende soorten heel belang rijk in een tuin. Het zijn structuurplanten met veel extra's. Ze geven vorm (vaak ook hoogte) aan de tuin en voegen schoonheid toe. Bovendien zijn ze erg goed met allerlei andere plantengroepen te combineren en verrijken ze de grond met hun jaarlijkse bladerdeken. Er valt enorm veel te kiezen Van zulke planten met een paar extra's noemen we allereerst het krenteboompje (Amelanchier lamarckii), een kleine struik of boom pje dat in de lente een grote wolk witte bloemen vormt tussen het bronsbruine jonge blad. Dat wordt later groen, maar verkleurt in de herfst naar rood en oranje. In de zomer kunt u snoepen van de zoete krenten waar ook vogels dol op zijn. De appelbes Aronia arbutifoUa) is een tot 2 m hoge struik met rode herfstkleur, witte lentebloemen en rode bessen. Enkianthus-soorten bloeien prachtig met trossen belvor- mige, dieprode of witte bloemen in lente en vroege zomer, terwijl in de herfst het blad prachtig roodpaars kleurt (deze groeit graag in zure grond). Fothergilla valt na de witte lentebloemen vooral op door de oranje, rode en paarse herfstkleuren. Heel mooi! Sierkersen en der gelijke (Prunus-soorten) vertonen ook vaak mooie herfstkleuren, maar daarbij ligt de nadmk op de uiterst weelderige voorjaarsbloei. De nog veel te onbekende eikenbladhortensia (Hydrangea quercifo- lia) heeft grof gelobde bladeren die in de herfst ft-aai verkleuren (oranje/paars), maar draagt daarnaast van de zomer tot diep in de herfst ook nog grote witte bloemschermen. Een volkomen winterhar de, tot 1,5 m hoge hortensia. Er zijn ook diverse bladverliezende, zomerbloeiende Viburnum's (V. lantana bloeit licht geel; V. plicatum wit, naar lichtrood verkleurend; V. carlesü rood met wit) die heel mooie, meestal gele bladkleuren vertonen m de herfst. De bekende toverhazelaars (HamameUs) bloeien in de winter aan de kale takken Negen stedelijke regio's in Europa zijn overeengekomen dat eendrach tig samengewerkt wordt aan een betere balans tussen stad en land. Daartoe hebben ze een nieuw Euro pees platform opgericht onder de naam PURPLE (Peri-Urban Regions Platform Europe). Zij hebben verder de doelen van de samenwerking vast gelegd in een resolutie die is aange nomen tijdens de in Den Haag gehou den Europese conferentie City and Countryside, Finding a new balance in Europe's Urbanised Regions. Peri urbane regio's (ook wel landelijke gebieden onder stedelijke druk) worden in heel europa met eenzelfde soort problema tiek geconfronteerd. 70% van de economi sche activiteit in een land vindt plaats op ongeveer 20% van het oppervlak. In deze 20% bevinden zich de steden, maar ook vaak landelijke gebieden. Om in de toe komst deze gebieden leefbaar en dyna misch te houden is een nieuwe manier van kijken en werken nodig. Steden en lande lijke gebieden zijn daarin niet langer tegenpolen, maar bondgenoten. Zowel de steden als het landelijk gebied zijn gebaat bij een vitaal groen gebied. In dit gebied zorgen de boeren voor de dyna miek en kunnen de stedelingen naar harte lust recreëren en wonen. Het PURPLE Netwerk richt zich met name op het beïn vloeden van de Europese landbouwont wikkelingen. Op dit moment is er namelijk geen tot weinig aandacht voor de specifie ke problemen van landelijke gebieden onder stedelijke druk. Deze Fothergilla is, door zijn opvallende herfstblad, nu al voor de 2e keer een blikvanger in de tuin. Foto: pph met gele, okerkleurige, oranje of zelfs warmrode bloemen nadat het fraai gekleurde herfstblad al eerder is afgevallen. En dat zijn maar enkele van de vele honderden voorbeelden. Speciale verzorging Op enkele soorten die van zure grond houden na, groeien bladverlie zende bomen en heesters goed in iedere normale tuingrond. In pot gekweekte planten kunt u het hele jaar door planten. Verrijk de grond in het plantgat met veel organisch materiaal. Geef tijdens aanhou dende droogteperiodes royaal water. Snoei naar behoefte en geef ieder voorjaar een flinke bemesting met langdurig werkende organi sche mest. Laat afgevallen blad op open grond onder de struiken of bomen liggen of plant daar bodembedekkers. Huntips voor oktober Het is nu ook een ideale tijd om besheesters te kopen. U ziet precies wat u krijgt. Ook andere heesters (heide!), fiiiitboompjes en vaste planten kunnen prima de grond in. Vergeet niet de niet-winterharde bollen en knollen te rooien en voorjaarsbloeiende te planten. Als u zelf compost wilt maken van alle tuinafval is deze maand erg geschikt om daarmee te beginnen. Binnenkort gaan de wedstrijden om het per soonlijk damkampioenschap van Goeree- Overflakkee weer van start. De wedstrijden worden gespeeld op de woensdagen: 24 november, 15 december, 12 januari, 2 febraari, 23 februari, 16 maart, 6 april en 27 april. De wedstrijden vangen aan om 19.30 uur. Deelname staat open voor inwoners van Goeree-Overflakkee en leden van de dam- verenigingen op het eiland. Belangstellenden voor de damsport zijn op deze avonden uiteraard van harte welkom. De inschrijving voor deelname kan geschie den via de plaatselijke verenigingen of bij de wedstrijdleider P. Leroy, Beatrixstraat 7a, 3256 AA Achthuizen, telefoon: 632846 en dient te geschieden vóór 8 november 2004. Het inschrijfgeld van 6 euro moet worden voldaan op de eerste speelavond. Ingezonden: Wat hebben we een fijne dag gehad op 18 september 2004: De lang verbeide reünie van Ziekenhuis "Bethesda' te Dirksland. Het is dacht ik toch niet te laat om alle men sen die zich hebben ingezet om deze dag te organiseren te bedanken. Allereerst dan het Ziekenhuis, directie en helpers. Wat is er veel werk verzet en wat was alles goed georganiseerd! Alle oud-medewerkers, dokters, verpleeg sters, huishouding, receptie, laboratorium, kantoor. Ja, iedereen was van harte welkom. Het was geweldig om iedereen weer eens te ontmoeten. Het was voor sommigen 50, 40 of 30 jaar gelden dat je elkaar zag. Soms moest het kaartje er aan te pas komen om elkaar te herkennen. Je zag ze weer voor je zoals ze vroeger waren. De tand des tijds had er aan geknaagd. Dat is zeker. In gedachten zag je ze slepen met het potten- rek, of in de spoelkeuken, de boenmachine, enz., enz. De dag was te korte om alle bij te praten. En dan de dia's van Dokter Hofs. Zeer gewaardeerd! De rondleiding door het nieuwe "Bethesda" met de bus er heen gebracht, welk een ver anderingen in die jaren. Wij zouden er niet veel meer van te recht brengen, geloof ik. Al die computers en nieuwe apparatuur nee, 't zou niets meer worden. Genoten hebben we die dag en ik denkt dat ik namens allen schrijf als ik zeg: "Bedankt en nog eens hartelijk bedankt!"'. E.Roozemond-Goedegebuure In de Dorpskerk te Oostvoorne wordt zater dag 30 oktober om 15.00 uur een concert gegeven door Christine Kamp (orgel) en Irmgard van Asmut (mezzo-sopraan). Op dit concert zullen werken worden uitge voerd van onder andere: Buxtehude, Bach, Telemann, Banmuss en von Baussnem. Christine Kamp studeerde orgel te Amster dam bij Ewald poolman en Jacques van Oortmerssen. Zij volgde meestercurussen in Duitsland en Frankrijk. Op dit moment is zij bezig met een complete cd-opname van de orgelwerken van Louis Vieme. Zij trad als soliste o.a. op in het Concertgebouw te Amsterdam en maakte vele concertreizen naar Engeland, Duitsland en Frankrijk. Zij is organist van de grote kerk te Weesp. Irmgard von Asmuth studeerde zang te Utrecht bij Hennie Diemer. Als soliste ver tolkte zij altpartijen in Handels Messiah, Mozarts Requiem en allerlei cantates. Zij trad regelmatig op voor radio en televisie in Duitsland, Frankrijk en Hongarije. Haar repertoire reikt van oude muziek tot heden daagse composities. Het orgel in de Dorpskerk staat landelijk bekend als een van de best geslaagde res tauraties van de laatste jaren. Oorspronke lijk gebouwd door Batz in 1773, voltooide orgelmaker de Graaf het uit Haarlem (Bakenesserkerk) afkomstige en nu uitge breide instrument in 2000. De kerstreis van KMTP Groei en Bloei gaat dit jaar naar Eindhoven, naar de kerstbeurs "De Kerst Creatief' de meest inspirerende kerstbeurs van Nederland. U kunt daar genieten van talrijke (bloem-) demonstraties en (groen-) workshops op topniveau. De demonstraties vormen het inspirerende hart van deze sfeervolle kerstbeurs; met decora tieve ideeën voor huis en tuin zoals kerst guirlandes, kerstboomversieringen, origine le kerstkaarten; duizend en één kerstcadeau tjes; tafelschikkingen; feestelijke interieurs en nog veel meer, gepresenteerd in een schit terende decor. Ook zijn er kookdemonstra ties en workshops met tal van culinaire tips, menusuggesties en ideeën voor mooie tafels in verschillende stijlen. Beleef dus een geweldige Kerst/Creatief-dag. kom ideeën op doen en genieten van de sfeer en gezellig shoppen! Onderweg naar Eindhoven bezoe ken wij ook nog de tuin van Fam. Lommers, de "Evenhof" te Oirschot. Ziet u een gezellige dag in kerstsferen wel zitten'? Als u mee wilt kunt u zich, voor 1 november, aanmelden via tel.nr. 06- 40112917. Ook voor meer informatie kunt u daar terecht. De kosten bedragen voor leden 30, niet-leden 35 en kinderen tot 12 jaar 25,50. De Chr. Geref. Vrouwenvereniging "Bid en Werk' en de activiteitencommissie, nodigen u hartelijk uit op de najaarsverkoping in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk aan de Hof- laan te Middelhamis. De openingstijden zijn D.V. op vrijdag 29 oktober van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdag 30 oktober van 9.30 tot 13.00 uur. Er is weer van alles te koop, zoals handwerk, wenskaarten, kerstkaarten, boeken, planten, koek, broodjes, vis, patat, slaatjes, fruit, advocaat, soep, kipproducten, cadeauartike len rond het thema "hertst/winter". Ook aan de kinderen is gedacht. Er is o.a. speelgoed, een grabbelton, verrassingsdozen en snoep. Verder is er gelegenheid tot knutselen en spelletjes doen. De opbrengst van de verkoping is voor de bouwkas en voor Stichting Friedenstimme en voor de Spaans Evangelische Zending. We hopen weer velen te ontmoeten op de verkoping. De koffie staat klaar! Op donderdagochtend 28 oktober vindt een totale maansverduistering plaats. De maan is dan bijna anderhalf uur lang zo rood als bloed. Volgens de populair-wetenschappe lijke website Kennislink.nl begint de ver duistering om 03. 4 uur, als de maan de don kere schaduw van de aarde binnentrekt. Vanaf dat moment ontbreekt links bovenaan een steeds groter wordend stukje van de maan. Om 04.23 uur is de maan geheel ver duisterd. Deze totale verduistering duurt tot 05.45 uur. Daarna schijnt weer het eerste zonlicht aan de bovenste maanrand en groeit de maan in iets meer dan een uur tijd weer aan tot vol. Als de maan totaal is verduisterd, wordt ze niet helemaal donker. Het maanoppervlak blijft een donkere, oranjerode gloed weerkaatsen. Dat is afkomstig van het licht van alle zonsopkomsten en zonsonder gangen die dan op aarde plaatsvinden. Wie op de maan zou staan, ziet op dat moment de aardatmosfeer als een hel dere, oranje rode lichtring rond onze planeet. De maan bevindt zich tijdens de verduiste ring hoog aan de hemel, zodat het verschijn sel bij helder weer goed te zien zal zijn. De eerstvolgende totale maansver duistering vindt pas plaats op 3 maart 2007. Kennislink.nl verzorgt in samenwerking met Nederlandse en Belgische volkssterren wachten een live webcast van de maansverduistering. De website schakelt ook door naar stertenwachten in andere delen van de wereld. Mocht het bij ons bewolkt zijn, dan is het zeldzame hemelverschijn.sel in ieder geval via internet te zien. Dit jaar is er weer de traditionele Gym Gala. Toneel van het ultieme sportgala is op zater dagavond 13 november als vanouds de Sporthallen Zuid in Amsterdam. In de arena in ieder geval Olympische kampioenen van Athene. Welke sporters precies in november hun opwachting gaan maken is nog niet dui delijk. Inmiddels is wel bekend dat de onge kroonde koningin van de tumsport Svetlana Khorkina optredens zal verzorgen tijdens de drie Gala' s en dat er weer vele nationale en internationale toppers aanwezig zullen zijn op dit festijn, MH-SD gaat dit jaar bij vol doende aanmeldingen met de bus naar dit Olympisch Gym Gala. Vorig jaar zijn ze ook met een bus geweest, en het was geweldig, verschillende onderdelen van de gymnastiek worden tijdens deze show gedemonstreerd, halsbrekende toeren, en schitterde uitvoerin gen, dit mag u niet missen. De kaartverkoop in de voorverkoop loopt t/m 30 oktober 2004. Bestellingen die na deze datum bin nenkomen worden niet geaccepteerd. De bus vertrekt om 16.30 uur vanaf de Staver in Sommelsdijk. Aanmelden kan via www.mhsd.nl of bel 0187-487124 -Kinderen t/'m 12 jaar 13,(incl. bus); (jonger dan 10 alleen onder begeleiding van een volwassene) -13 jaar en ouder 15,(incl. bus) De bus wordt tussen 23.30 en 24.00 uur weer terug verwacht. Aanmelden voor 31 oktober 2004 Op 30 oktober 2004 wordt er beslist of er voldoende aanmeldingen zijn om te gaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3