Gemeente Oostflakkee vergadert gat in de begroting dicht Voor de laatste keer...? Muzikale ontmoetingen in Gemeenschapsbibiiotiieek OJW Gourmetten Stuk Cursisten exposeren aquarellen in het 'Diekhuus' Verkoop gebakken vis in Melissant EIIAIiDBn-niEUWS Als de kalender de maand oktober aangeeft, betekent dit voor de gemeen teraden op het eiland weer dat ze zich zullen opmaken voor de gemeente begroting van het komende jaar en de meerjarenraming. Als eerste in rij was het ditmaal de gemeente Oostflakkee die zich over de cijfers boog en zich uitsprak over het inhoudelijke van dit lijvige werk, waarvan het ambtelijke apparaat jaarlijks weer een overzichtelijk geheel van weet te maken. Enkele weken geleden heeft u in onze krant al kunnen lezen dat de gemeente Oostflakkee voor 2005 een begrotingstekort heeft van in totaal anderhalf miljoen euro, maar ook hoe dit gat volgens het college gedicht zou kunnen worden middels bezuinigingen op divers terrein. In hoeverre die bezuinigingen werkelijk doorgevoerd zullen worden, daaro ver zou uiteindelijk de raad zich moeten uitspreken tijdens haar begro tingsvergadering van 14 oktober. Dat was dus afgelopen donderdagmid dag en -avond. En daarover ging tijdens de vergadering de discussie dan ook hoofdzakelijk, nadat de fracties eerst hun algemene beschouwingen op de begroting hadden voorgelezen. Van de PvdA, VVD en het CDA stonden de algemene beschouwingen stonden ook min of meer in het teken van de dekkings- en bezuinigingsvoorstellen van het college, terwijl die van de SGP juist een veelheid aan vragen richting het college bevatte. Vrije Lijst Oostflakkee Christenunie CDA Het CDA begon haar beschouwingen met zich te verdedigen tegen de stelling dat de partij momenteel verweten wordt niet chris telijk te zijn omdat ze aan het sociale stelsel tornt. "Echter", zo gaf namens het CDA mevrouw Van Rossum-Gortzak aan, "het tij is gekeerd, en als we alles in de toekomst nog betaalbaar willen houden, moeten we nu de broekriem aanhalen. En dat gaat niet zon der pijn. We denken allemaal dat we overal recht op hebben en dat tussen geboorte en dood de overheid voor je moet zorgen. Maar men vergeet dat er ook nog een eigen verantwoordelijkheid is. Natuurlijk vinden we ook dat mensen die niet voor zichzelf kunnen zorgen, geholpen moeten worden. Uitgangspunt van het CDA is dat de over heid een vangnet moet zijn voor de zwak ken". SGP PvdA VVD Dekkingsvoorstellen Welzijnsprogramma Gebouwen, wethouders, belastingen en reserves Lachwekkend Gat dicht PAGINA 9 VRUDAG 22 OKTOBER 2004 Van de SGP bijvoorbeeld de vraag - bij monde van de heer Breeman - wat het zich voor moet stellen bij het periodiek houden van een bestuurlijke rampenoefening, waar van VVD-raadslid Van de Ree al snel liet weten begrepen te hebben wat hiermee bedoeld wordt: "de periodieke raadsverga deringen...!" Dat Van de Ree toch goed in vorm was, bleek ook wel uit zijn reactie op de algemene beschouwingen van de PvdA, waarin de heer Daalmeijer al filosoferend het politieke arena vergeleek met een aqua rium, wat Van de Ree zich ongerust af deed vragen of hij en zijn mede raadsleden "zich nu dus als een stel guppen in de raadszaal bevonden.Ja, ook voor gemeenteraadsle den geldt dat ze gezelligheid zélf moeten maken. Maar eerst een greep uit de algemene beschouwingen. Zo gaf namens de Vrije Lijst Oostflakkee de heer Troost aan nog steeds problemen te hebben met het functioneren van de politie apparaat. "Als we diverse rapporten mogen geloven, gaat het steeds beter met de dienst verlening. Dat mag misschien dan wel zo zijn, maar de situatie was ook minimaal. En van daaruit gezien is een verbetering nog geen reden om tevreden te zijn". Als reden om nog steeds ontevreden te zijn werden onder meer genoemd de aanrijtijden, die nog steeds te lang zijn, een telefonische bereik baarheid "die nog veel te wensen overlaat", te weinig politie op straat en te weinig ingrij pen bij drugsdeal. Wel gaf hij blij te zijn met "de ontwikkeling dat de wijkteams in forma tiesterkte zijn toegenomen". Als "zorgelijk" wordt ook omschreven de ontwikkeling van de carpoolplaats bij de Schaapsweg. "Een gedeelte daarvan wordt gebruikt als opslagplaats van verontreinigde grond, tevens wordt deze plaats gebruikt als dealcentrum van drugs, e.d., daar hebben we grote problemen mee". Geschrokken is de Vrije Lijst Oostflakkee van de houding van de provincie Zuid-Hol land. Met betrekking tot de sanering van de verontreiniging in de Boven Oostdijk te Den Bommel had de provincie namelijk aangege ven hieraan financieel bij te dragen, "maar deze toezegging werd van de ene op de ande re dag ingetrokken", zo mopperde Troost. "In het bedrijfsleven wordt zo'n handeling als onbetrouwbaar betiteld". Verder wordt ervoor gepleit dat meer vaart wordt gezet achter het uitbreiden van woningbouwmogelijkheden, en dat er aan dacht is voor de "enorm stijgende kosten van milieumaatregels", waarvoor de beleidsvrij heid slechts beperkt is. Graag ziet de Vrije Lijst Oostflakkee hiervoor aandacht gevraagd bij het ISGO, "mede omdat diver se regels veel te ver doorschieten." Bij monde van de heer Van der Welle begon én eindigde de ChristenUnie haar algemene beschouwingen vanuit het bijbelboek Gene sis, en werden de collega-raadsleden aange raden om daarvan eens het 14e hoofdstuk te lezen: Farao's droom. Jozefs uitlegging: na vette jaren de magere jaren, maar ook Jozefs advies en maatregels voor in die magere jaren. "Het is de moeite waard om dit eens te lezen voor diegenen die willen weten hoe de overheid kan omgaan met de grillige kanten van de economie", aldus Van der Welle. Tegen de achtergrond van het begrotingste kort waarschuwt de ChristenUnie ervoor dat Oostflakkee, als kleine gemeente, op het gebied van automatisering "niet zonodig bij de Top 10 van Nederland hoeft te staan", waarom het I&A plan volgens haar voorlo pig uitgesteld dient te worden. Met betrekking tot de openbare orde en vei ligheid wijst de fractie erop dat voor het handhaven van regels geldt: afspraak is afspraak. Dus consequent uitvoeren wat je met elkaar hebt afgesproken. "Regels dienen niet als een papieren excuus-Truus". Over een nota 'Veilig Oostflakkee', waarover in 2003 al werd gesproken, zijn ook nog geen concrete voorstellen gezien. Er dienen, vanuit de verantwoordelijkheid als wegbeheerder, ook adequate plannen te zijn voor het onderhoud van de wegen. Het sociale gezicht van de gemeente Oost flakkee, zo zegt de ChristenUnie, moet zichtbaar blijven. "De sterkste schouders dienen de zwaarste lasten te dragen, maar ook moeten mensen met een uitkering zo spoedig mogelijk - desnoods met de nodige dwang - weer aan werk worden geholpen." Evenals de Vrije Lijst Oostflakkee vindt ook de ChristenUnie dat de provincie haar ver antwoordelijkheid moet nemen met betrek king tot de bodemsanering aan de Boven Oostdijk te Den Bommel. Verder ook aandacht voor de blauwalgen- problematiek, "die nog steeds een serieuze bedreiging voor de gemeente vormt", en een aandrang richting de wethouder om "al het nodige te ondernemen" tot behoud van het woningcontingent en om met een compleet naar Den Haag te gaan en daar te lobbyen voor starterswoningen. De christen-democraten zijn het niet met het college eens dat het presenteren van een niet sluitende begroting iets met dualisme te maken heeft. In de ogen van het CDA had, ongeacht monisme of dualisme, er gewoon een sluitende begroting op tafel moeten lig gen, waaraan de raad eventueel nog wijzi- gingep zou kupnen aanbrengen. Om de steeds maar toenemende kosten van de WOZ naar beneden te halen, dringt het CDA er sterk op aan dat Oostflakkee toe treedt tot de gemeenschappelijke regeling SVHW. "De SVHW berekent beduidend lagere taxatiekosten, verzorgen zowel de heffing als inning van de belastingen en doen dit ook nog eens tot grote tevredenheid van vele gemeenten en waterschappen in onze omgeving", zo bepleitte mevrouw Van Rossum. Ook stelde ze voor om in commissieverband eens te discussiëren over het groeiende aan tal garantstellingen van de gemeente. "Het CDA maakt zich hier grote zorgen over". Van de SGP mag het college rekenen op "een constructieve medewerking" in het treffen van maatregels verband houdende met de nu bestaande financiële problemen, zo geven de staatkundig gereformeerden aan, maar ook dat de burgers hier niet mee moeten worden belast, "hoewel ook zij er de gevolgen van zullen moeten accepteren". Evenals de ChristenUnie zegt ook de SGP geen behoefte te voelen om persé tot de Top 10 te horen op het gebied van automatise ring. En zoals gezegd: veel vragen in de algemene beschouwingen van de SGP. Onder andere naar de werkelijke bijdrage van de gemeen te Oostflakkee aan deelname in het streekar chief. Of wat het college doet met de steeds zwaardere eisen die aan de brandweer(lei- ding) wordt gesteld. En of er nog wat terechtkomt van realisering van een koop- plein. En de gemeenteraad nu echt niet méér kan doen om het oude raadhuis te Ooltgens- plaat van de ondergang te redden? "Nog even, en de leeuwen (langs de trap en op het bordes, red.) rollen over de Kaai..." Blij is de fractie met de inspanningen van het waterschap om de blauwalgen voor op korte termijn buitengaats te houden, "maar we zijn er nog lang niet". Ook is men ingenomen met het plan om fietsbruggen aan te leggen over de havenka- nalen te Oude-Tonge en Ooltgensplaat. Uiteraard liet de fractie ook nu weer weten om principiële redenen niet in te kunnen stemmen met subsidieverlening aan vereni gingen die op zondag sport beoefenen. Filosofische mijmeringen dus over een tro pisch aquarium in de algemene beschouwin gen van de Partij van de Arbeid. "Zo goed mogelijk de natuurlijke balans bewaren zodat de visjes en de plantjes er goed kunnen gedijen, het luchtpompje opendraaien als er te weinig zuurstof in het water dreigt, bij overmatige algengroei het licht dempen, de watertemperamur verhogen als de gevoelig ste visjes minder beweeglijk worden", op die manier herinnert PvdA-woordvoerder Daal meijer zich als aquariumhouder in zijn jon- gensjaren als "heer en meester" over een klein stukje onderwaterwereld, zo gaf hij aan. Maar ook dat hij de laatste tijd daar vaak aan moet terugdenken. "Mij bekruipt name lijk steeds meer het onbehaaglijke gevoel dat alle Nederlandse gemeenten door de huidige regering beschouwd worden als weerloze visjes in het grote aquarium dat Nederland heet. En dat de Grote Aquariumhouder in Den Haag beslist over de hoeveelheid licht, warmte en lucht die de visjes krijgen toebe deeld. De Grote Aquariumhouder bestlist keer op keer dat de visjes steeds minder lucht en voer krijgen, maar dat ze in ruil daarvoor wel steeds meer rondjes moeten zwemmen." Vervolgens vroeg Daalmeijer zich af of de Grote Aquariuinhouder toch wel beseft dat zijn visjes dit niet lang kunnen volhouden. Vele visjes hebben hun veel kleurige staart al afgeworpen in de hoop het vege lijf te kunnen redden. Plezier in het water hebben ze daardoor niet meer, maar voor zolang het duurt, kunnen ze nog even voort. Veelkleurige staarten in de vorm van alles wat het maatschappelijke leven drage lijk maakt, worden momenteel door talloze gemeenten afgestoten om de financiën op orde te kunnen houden. Voorzieningen op het gebied van cultuur, sport en verenigings leven worden weggevaagd om het gemeen telijf te kunnen redden..." Tot zover Daal- meijers gemeentelijke onderwater spiegelin gen, waarin uiteraard veel ligt opgesloten. De PvdA pleit ervoor dat vooral soepel wordt omgegaan met het toelaten van bedrij ven binnen de gemeente. "De indruk bestaat dat door regels té stringent toe te passen bedrijvigheid en werkgelegenheid worden afgeremd. Wij zien graag een gemeente die openstaat voor nieuwe initiatieven en die meedenkt met startende ondernemers." Hoewel aan de Partij van de Arbeid de kleur rood wel wordt toegedicht, neemt ze het in haar beschouwingen op voor het groen in de gemeente. Eventueel te rooien bomen zou den vervangen moeten worden door een even grote nieuwe aanplant, zo geeft ze aan. Dit mede met het oog op de voorgenomen aanleg van een honk- en softbalveld op de plaats van het huidige bos bij sportpark 'de Koepel' te Oude-Tonse. De VVD viel in haar algemene beschouwin gen meteen met de deur in huis het niet op prijs te stellen dat het college geen sluitende begroting presenteert. Weliswaar, zo gaven de Oostflakkese liberalen aan, klinkt het "reuze sympathiek" als het college stelt dat het aan de raad is om de kaders aan te geven die er moeten worden gehanteerd, maar van zó'n "eerbetoon" aan de gemeenteraad zei de VVD-fractie geen voorstander te zijn, want "de raad slechts is een verzameling bestuurders zonder enige deskundige onder steuning op het vlak van interpretatie of ana lyse van cijfers, nodig om een oordeel te kunnen vellen over wat wel of niet gewenst is." Het college had volgens de liberalen "in volle omvang zijn eigen verantwoording moeten nemen", zowel voor het programma als voor de begroting. Meteen hierop gaf de VVD ook haar ont- steiruning aan over het feit dat het college enkele weken vóór de begrotingsvergade ring middels een persconferentie "de bevol king meende te moeten voorbereiden op het te verwachten financiële beleid". Evenals de ChristenUnie vraagt in de alge mene beschouwingen ook de VVD aandacht voor de veiligheidsnota, die nog steeds moet komen. Alleen, zo vraagt de VVD-fractie zich af, is het wel zo zinvol om veel geld te steken in "weer een nieuwe nota, die ons inzicht moet verschaffen in wat we allang weten." Immers, zo geeft men aan, "op het punt van veiligheid, overlast en vandalisme komen momenteel veel klachten tot ons". En daarom: "Is het niet verstandiger om de mid delen rechtstreeks in te zetten in situaties die daarom vragen?" Verder pleit de VVD ervoor om illegale bewoning van recreatiewoningen op de poli tieke agenda te plaatsen en hieraan hoge pri oriteit te geven, dit omdat de gemeente hier over vóór eind 2004 meer duidelijkheid aan de minister moet verschaffen. Het college had bij de begroting een voorstel tot eerste begrotingswijziging gevoegd. Daarin werden dekkingsvoorstellen gedaan aan de hand waarvan het begrotingstekort sluitend kon worden gemaakt. Bezuinigin gen, efficiencymaatregels, financieel-tech nische ingrepen en verhogingen op rende menten en opbrengsten, aan de hand daarvan zou het gat van anderhalf miljoen kunnen worden gedekt. En zoals gezegd, hierop richtten zich de algemene beschouwingen in belangrijke mate. Ook ten aanzien hiervan een greep daaruit. De Vrije Lijst Oostflakkee is zeer ontstemd over het voorstel om 100.000 op het wel zijnsprogramma te bezuinigen. "Dat er kri tisch naar het welzijnsprogramma gekeken moet worden, zijn wij het met u eens, maar het kan niet de bedoeling zijn om het vereni gingsleven kapot te maken". Kritisch staat de Vrije Lijst ook tegenover het afstoten van gebouwen. Uitgangspunt van de fractie is dat er in elke dorpskern een redelijke locatie beschikbaar moet zijn voor de plaatselijke verenigingen en dat elke vereniging mede daardoor goed kan functioneren. Kostenbe sparende maatregels zijn prima, maar mogen het functioneren van de verenigingen niet in de weg staan, zo luidde de boodschap. En waar de fractie zegt zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat bezuinigingen op gebouwen alle accommodaties in de gemeente betreft, behalve 'de Grutterswei' in Oude-Tonge, laat de Vrije Lijst Oostflak kee weten "dat de gemeente uit vier dorps kernen bestaat; concentratie in de dorpskern Oude-Tonge keuren wij absoluut af'. Ook de ChristenUnie heeft moeite met het bezuinigingsvoorstel van het college om 100.000 te besparen op het welzijnspro gramma, in de beschouwingen van deze fractie betiteld als "een grommend monster dat de wacht houdt aan de poorten van een sluitende begroting, en dat terwijl juist "cul tuur en recreatie kleur geeft aan het gezicht van de gemeente". Als ahematief stelt de fractie een bezuinigingenpakket voor op het gebied van welzijn ten bedrage van de helft van wat het college voorstelde, dus 50.000. "Vooralsnog niet eens", dat zegt ook de frac tie van het CDA tegen de welzijnsbezuini- ging van een ton. Zojuist is immers de subsi- diesystematiek aangepast "en we willen eerst een evaluatie afwachten voor we opnieuw zaken gaan wijzigen". Woorden van gelijke strekking klonken ook van de zijde van de PvdA: "De manier waar op de welzijnsbezuinigingen nu gepresen teerd worden, doet geen recht aan al die Oostflakkeese verenigingen en organisaties met hun honderden vrijwiUigers. Ook de PvdA ziet liever eerst een evaluatie van de subsidieverordening. En ook de VVD was duidelijk met haar boodschap in dezen: "Handen af van het welzijnsbeleid. En als er al moet worden bezuinigd, dan ver beneden de taakstelling en alleen met compensatie uit de welzijns- fondsen." Ook stonden niet alle fractie te trappelen om gebouwen te gaan afstoten. Zo ziet bijvoor beeld het CDA graag de mogelijkheden overwogen om tot efficiënter gebruik te komen, bijvoorbeeld door deze multifunc tioneel te gaan gebruiken of door aan leeg stand een woonfunctie te gaan geven, terwijl andere partijen in overweging geven om als dekking van het onderhoud van de gebou wen reserves aan te spreken, bijvoorbeeld de reserve landbouwgronden. Het terugbrengen van het aantal wethouders van drie naar twee, kan in beginsel wel op steun rekenen, maar dan in een volgende raadsperiode, op beslissing van de dan zit tende raad. Geen brede steun in de algemene beschou wingen voor de voorgestelde bezuinigingen op de uitgaven voor vervoer van leerlingen die bijzonder onderwijs volgen. En evenmin steun voor de voorgestelde extra belastingverhoging. Voor de grootte van het tekort dat blijft bestaan als niet alle dekkingsvoorstellen van het college zullen worden overgenomen, worden in de algemene beschouwingen voorstellen gedaan om dit te putten uit diver se reserves, zoals de algemene reserve, de reserve landbouwgronden of de behoed- zaamheidsreserve. Niet alleen bevatten de algemene beschou wingen bezuinigingsvoorstellen van de frac ties, maar die van de Vrije Lijst Oostflakkee bleken ook persoonlijke voorstellen te bevatten van fractievoorzitter Troost, waar mee hij overigens later tijdens de vergade ring VVD-er Van de Ree aan het lachen zet te. Troost stelde namelijk op persoonlijke titel voor om in het kader van de bezuinigin gen over te gaan tot afschaffing van de ver goeding voor raadsleden, afschaffing van het uitstapje voor de raadsleden en afschaffing van vrije dagen voor het perso neel bij een personeelsreisje. "Ik besef dat ik hiermee wellicht geen vrienden zal maken", zo gaf de fractievoorzitter aan, "maar als je vrijwilligers en het verenigingsleven beknibbelt, moet je jezelf ook pijn willen doen", vindt hij. Van de Ree kon zich echter niet anders voorstellen dan dat dit soort ideeën toch "niet anders dan voor de publie ke tribune bedoeld zijn, in ieder geval niet voor raadsleden die serieus met gemeente politiek bezig zijn." Met het overgrote deel van de door het col lege voorgestelde dekkingsplan, om de begroting sluitend te krijgen, is de raad akkoord gegaan. Maar er werd niet meege gaan met het bezuinigingsvoorstel op het welzijnsplan, de verlaging van de subsidie voor de peuterspeelzaal, er werd ook ni'et akkoord gegaan met de invoering van een drempelbedrag voor het leerlingenvervoer bijzonder onderwijs, en ook de voorgestelde 1 extra belastingverhoging haalde het niet. Met betrekking tot het voorstel om gemeen tegebouwen af te stoten wil de raad dat er eerst een onderzoek komt naar het rende ment van de betreffende gebouwen. Ook kreeg het college de opdracht om te bezien of taxatie en belastingheffing voor de WOZ voortaan via de SVHW kan. Voor het alsdan nog resterende tekort ad 130.000 wil de raad het I&A plan, het afschrijvingsplan materiaal, de personeelskosten en eventueel de vervangingsinvestering uitstellen. Ten slotte wordt in overweging genomen of het ambitieniveau van de gemeente Oostflakkee niet moet worden bijgesteld. Nog niet opgegeven en toch wel zin om te komen? Dan is dit jouw laatste kans, want je kunt jezelf nog opgeven tot negen uur van avond (vrijdag 22 oktober). Dus heb je zin om te komen gourmetten..bel dan snel naar Heleen (470155), de culinaire avond van het OJW mag je gewoonweg niet missen. Nog even alles op een rijtje. Morgenavond gaan we gourmetten, de Hoeksteen is om 18.45 open en we starten om 19.00. De kosten voor deze avond zijn 5,- (graag gepast betalen). Tot morgen! ps: 6 november hebben we weer OJW, op het programma staat dan een filmavond, houdt deze avond dus vrij in je agenda! Een culinaire groet, het OJW. Wellicht is dit een beeld wat voor het nageslacht zéker bewaard moet blijven, want door de werkzaamheden en de planvorming in de omgeving van de Som- melsdijkse Haven zal binnenkort het lossen van suikerbieten door de firma Pee- man op die plaats tot het verleden behoren. (Foto: D. Peeman). Nee. het gaat niet over de zaak tegen Eric O.. Die is in zekere zin stuk. Door een ver menging van politieke, persoonlijke en juri dische argumenten leed hel O.M. een gevoe lig gezichtsverlies. Het ts te hopen dat de vrijspraak van de marinier Erik O. niet leidt tot een juichstemming onder militairen en anderen die ervan overtuigd waren dat de militair conform de regels en de geweldsin- structie heeft gehandeld tijdens een schietin cident in Irak. Het is duidelijk dat de han delwijze van het O.M. schade heeft opgelo pen. Met name het mediaoptreden van procureur-generaal de '■>/iikerslooth keert zich nu tegen het Openbaar Ministerie. Wie zo overtuigd is van eigen gelijk en daar zo mee omgaat, gaat een keer onderuit. En dat is nu gebeurd. In dezelfde week was er sprake van een heel ander stuk. een toneelstuk. Qelukkig is een stuk over het streng christelijke leven maar toneel. Het stuk met de gelijknamige titel speelt zich af in Katwijk en wordt opge voerd door een plaatselijke evangelische gemeente. Hier staan stigma tegenover stig ma De 'muffe geur' van de traditionele ker ken staat tegenover de 'frisse wind' die in evangelische gemeenten zou waaien. Dat deze tegenstelling wat al te radicaal is en tenminste van een kant doorstaat naar storm bewijst hel al te rigoureuze karakter van de amateur-voorstelling. Of een derge lijk 'Stuk' kan fungeren als eye-opener is de vraag. Binnen de reformatorische kerken weten velen wat er schort aan prediking, catechese en geloofsopvoeding. En het 'is zeker waar dat traditie een persoonlijk geloofsleven in de weg kan staan. Toch zul len weinigen zich herkennen wanneer gesproken wordt over 'onderdrukking' in de streng chrisfelij/ce gezinnen, flls er sprake is van een juk. dan wordt daarmee een ander juk bedoeld. Natuurlijk, er is een buitenkant van het geloof, geloven op zondag, en over de binnenkant wordt te weinig gesproken. Ik trek vandaag twee conclusies. Het leven van Eric O. is ondanks alles niet stuk Het stuk met de naam 'Stuk' verdient, nog afgezien van de omstreden vorm, een beter lot. De expositie van de leerlingen van Marian Korlekaas. Vanaf 15 oktober t/m 30 oktober laten leerlingen van kunstenares Marian Kortekaas hun beste werk zien in het Diekhuus. Al verschillende jaren draagt Marian haar kennis van aquarelschilderen over aan per sonen die op zoek zijn naar hun creatieve kant. En steeds zitten er cursisten bij die het in zich hebben en die uiteindelijk succes zul len oogsten, maar het aller belangrijkste is aldus Marian; datje plezier aan het schilde ren beleeft. Dus komen er ook mensen die gewoon even relaxt bezig willen zijn en gaan schilderen om daardoor meer verbonden te geraken met de natuur. Want voordat ze met aquarelleren kunnen beginnen, zal de tekening van een goede compositie moeten zijn, wat bepalend is om een mooi werk neer te zetten. Of dat gelukt is kunt u zien tijdens de ope ningsuren van het Diekhuus en dan kunt u ook waarnemen of zij al meer kleur in hun leven hebben gebracht. Morgen, zaterdag 23 oktober, wordt er door de Hervormde Vrouwenvereniging in Her steld Verband in Melisspnt verse gebakken vis verkocht. De verkoping wordt gehouden bij verenigingsgebouw 'De Poort' aan de Voorstraat. Het kan niemand ontgaan zijn: de Kinderboekenweek is dit jaar groots gevierd in de Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis. Naast schrijversbezoek, de mogelijk heid om de boete weg te zingen of te dansen en het bijwonen van workshops was vooral het aandeel van de Muziekschool hartverwarmend. Leerlingen van de Muziekschool, de meeste in de basisschoolleeftijd, speelden elke dag een uur lang naar hartelust. Allerlei instrumenten passeerden de revue. Muziekwinkel Frans Bekman stelde een piano beschikbaar, zodat ook jonge pianisten konden optreden. Een fotoreportage is te zien op www.bibliotheekmiddelhaiTiis.nl Leerliniieii van ile \l:i:iekschool in actie tijdens de Kinderboekenweek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9