Van ^Zonnestraaltje' tot ^Kind van het Volk' Vooruit verzorgt Gratis concert Daad BOVAG en RAI De kleuter- en kinderjaren van Prinses Juliana ten einde De Ouderenadviseur Waterbouw Vriendschappelijk Dartwedstrijd in Dirksland Einde zoet seizoen begin zout seizoen EIIAnDEfi-tllEUWS Deel? door dr. Pieter Vis Aan kinderlijke genoegens ontbrak het Juliana zeker niet. Koningin Wil- helmina liet haar dochter in dat opzicht zoveel mogelijk haar gang gaan, al bleven er natuurlijk leden van de hofhouding die haar nauwlet tend in de gaten hielden met alles waarmee zij mee bezig was. Geen doetje NIMWEGEN Reclamehorden -Autobelettering - Spandoeken Reklame Textielbedrukking- enz... Julianaweg84c-3248AN-Wlelissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886| Fanfare-orkest Vooruit uit Oude Ton- ge nodigt u uit voor een gratis concert. Het concert, dat plaats zal vinden in zaal A van de Grutterswei op zaterdag 30 oktober 2004 en begint om 20.00 uur. Goeree Overf lakkee Goeree A Overf lakkee Winterseizoen Reformatorisch contact Schouwen-Duiveland Christenvrouw Dirksland Lokaal ouderenwerk van Com- panen stelt aan u voor: Ge<la.cJi<e3a op woeaas<la.gTrxors«3a voorspellen lichte groei autoverkoop in 2005 Op woensdag 27 oktober is er een vriendschappelijke dartwedstrijd in Café De Kaai te Dirksland. Om 20.00 uur speelt Jong Flakkee tegen de Flakkeese Selectie. H. V. Krammer Uitslag zoetwatercompetitie: PAGINA 4 ■'^■'ïf4i^ii&m^Ö* VRUDAG 22 OKTOBER 2004 Het was tijdens een van haar logeerpartijen in de zomermaanden bij grootmoeder Emma op Soestdijk dat Juliana helemaal vergeten kon dat zij een prinsesje was. Hoewel zij van jongs af aan met die wetenschap werd opgevoed, zijn er veel momenten dat zij het daar erg moeilijk mee heeft gehad. Een onderdeel daarvan is het geregeld moeten poseren voor nieuwe staatsiefoto's. Koningin Wilhelmina huldigt, in navolging van haar moeder Emma, het standpunt dat het Neêrlandse volk op deze wijze kennis moest kunnen nemen van de ontwikkeling van de jonge erfelijke troonopvolgster. Juliana moest regelmatig heel lang poseren in popperige jurkjes en vaak in een even popperige omgeving, voor haar camera als voor die van hoffotografen, maar ook voor kunstschilders. Vader Hendrik ging liever als het even kon met zijn 'zonnestraaltje de paleistuin in van Het Loo. Eén bekende kunstenares Lizzy Ansingh maakte in opdracht van de Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd een portret van Julia voor het stoomschip. Maar dat werd een drama, want Juultje verstopte zich regelmatig, men vond haar uren later in een van de honderden diepe kamers of zolders kasten van het eeuwenoude paleis. Op het bewuste schilderij heeft de prinses een wit jurkje aan met een blauwzijden ceintuur, dit als kleur rijk contrast. In haar hand houdt zij een olijftak terwijl zij leunt op een wereldbol, nogal erg romantisch getint. Kenners waren zeer ingenomen met dit kunstwerk van mevrouw Ansingh. Helaas was het maar een kort leven beschoren. Bij een scheepsbots- ing in Portugal verdween de Oranja in de diepte van de haven Leixoes en belandde het schilderij van Juliana op de zeebodem. Juliana was in haar kinderjaren bepaald geen doetje. Zo zette ze met haar vriendinnen regelmatig in het zeer statige, keurige maar ook de ongezellig ingerichte paleizen de boel op stelten. Later kon daar een van Juliana's hartsvriendinnen, mevrouw 'Van Rappard-'Van Hardenbroek van Lockhorst, smakelijk de volgende anekdote over vertellen: 'Tijdens onze logeerpartij op paleis Het Loo kwam prinses Juliana op het idee om de trap van de preekstoel in de hofkapel eens een opknapbeurt te geven en in te smeren met groene zeep. Onder haar leiding gingen wij, Elise Bentinck, Miek de Jonge en ik (Elisa beth), ijverig aan de gang. Doch niet om de houten trap van het stofte ontdoen.' Het viertal zag de uitwerking al voor zich, hoe de predikant de volgende ochtend waardig de kansel zou beklimmen en dan hups ...weer op de begane grond terecht zou komen ten aanschouwe en vermaak van de koninklijke familie en de leden van de hofhouding. Zover kwam het echter niet. Voor Wilhelmina bleef er weinig verborgen. Zij kwam ook achter het groene zeepproject. De meisjes werden op het matje geroepen voor een donderpreek, dit keer niet van de hofprediker op wie de aanslag was beraamd SiK M*- '«sw-?! Een ongedwongen kiekje van Hendrik met zijn lieveling Julia, foto genomen door Wilhelmina, 191 i. maar van de koningin zelf. Juliana en haar vriendinnen werden vervolgens met bezems aan het werk gezet om de trap van elke smet te ontdoen! De vorstin bleef erbij, net zo lang tot de meisjes het laatste restje groene zeep hadden weggeboend! In de middagpauze op het Hofschooltje was het dagelijks een verplichting dat de kinderen havermoutpap moesten eten. Wil helmina had de paleiskok opgedragen te zor gen voor een zeer stevige (dikmakende) voeding, zodat de jonge meisjes als flinke Hollandse blonmien zouden opgroeien. Voordat de school begon, werd er vaak danig geravot in het leslokaal. Op een keer (1917) kwam net toen er grote herrie was Jonkheer Mr B. C. de Jonge, de in 1936 afge treden Gouverneur-Generaal van het voor malig Nederlands Oost-Indië binnen. Hij bracht zijn dochtertje Mieke, die ook op het Hofschooltje ging en trof er een chaotische stoeipartij aan. Streng riep hij: 'Foei, stoute kinderen, 'gauw op jullie plaatsen en dood stil. Ik ben de havenmeester, dat weet je. Een ogenblik was het stil, maar toen begon het lawaai opnieuw. De prinses sprong op de lessenaar en begon zelf het spelletje van de bovenmeester en de stoute kinderen te spelen. Heer De Jonge keek quasi-boos toe, zelf ietwat verwonderd en moest dit toch maar even dulden van hare koninklijke hoogheid. Sjonge-sjonge wat kon zij al toneelspelen. Eindelijk begonnen de lessen, alle gezichten straalden van 't lachen Qm die Jula, maar ja de pret was nu voorbij.^) Een paar maanden later was het Nieuw jaarsreceptie aan het hof. Dit gebeurde altijd volgens een strenge etiquette. Een lange rij ministers naast andere hoogwaardigheids bekleders en functionarissen stond behangen met ordetekens, sterren en medailles in de zaal. Onder hen was ook jonkheer De Jonge aanwezig. Het Prinsesje moest al die heren één voor één de hand drukken. Ze deed dit zo netjes zoals Wilhelmina haar geleerd had. Toen ze bij De Jonge kwam, kreeg ze een guitige trek om haar mond. Spontaan stak ze hem de hand toe en riep: 'Dag boven meester!' Juultje leest haar grootmoeder Emma voor: paleistuin van Huis ten Bosch, 1916. Alle aanwezigen moesten er hartelijk om lachen en voor een ogenblik was de strenge etiquette verbroken. Nog enige jaren later richtte Juliana brieven aan hem onder de aanhef 'Bovenmeester!', onbewust (of ver holen bewust?) spottend met het autoritaire karakter van deze voormalige gouverneur- generaal. Vaderlandse liedjes Op treffende wijze had koningin Wilhelmi na bij Juliana reeds vroegtijdig de liefde voor vaderlandse liedjes aangeleerd. Zo nodigde zij bijvoorbeeld kinderen uit om voor haarzelf en JuHana de Hollandse volks liedjes te komen voorzingen. Dat gebeurde ook op de achtste verjaardag van haar dochter. Maar er was nog iets bijzonders en dat moest nog een verrassing blijven zodat het als een passend verjaarsgeschenk kon dienen. Het was een staande klok, van noten- wortelhout vervaardigd, die allerlei vader landse liedjes ten gehore kon brengen. Het werd haar aangeboden door de stad Den Briel. Wilhelmina hoefde niet bang te zijn dat het melodietje: 'Al is ons prinse.ye nog zo kleiner niet bij zou zijn. Het geheel was als een voorbeeld van geuzenliefde samengesteld. Om de twee uur werden Het zal er enigszins anders aan toegaan dan vorige concerten: het is tegelijk een 'integra tieproject' voor de vele leden van het leer- lingenorkest. Vooruit heeft momenteel een leerlingenorkest van 26 muzikanten. Een grote groep van hen is er aan toe om in het fanfareorkest plaats te nemen, maar in het verleden is al gebleken dat die stap enorm groot is. Om deze stap te verkleinen heeft Vooruit dit concert gepland. De muzikanten van het leerlingenorkest en van het fanfare orkest zal de hele avond voltallig op het podium zitten. Het fanfareorkest, dat met dirigent Jurgen Nab een schitterend pro gramma voor u ingestudeerd heeft wordt afgewisseld door het leerlingenorkest onder leiding van Ron Braber. Gezamenlijk zal het grote orkest drie muziekstukken spelen: Fif- oemiek, de mars Gammatique en It' s raining Men. U zult weer kunnen genieten van schit terend beelden op een beamerscherm en mooie kleur en lichteffecten. Zaterdag 27 november 2004 zal Vooruit een gratis concert in de sporthal van Achthuizen verzorgen. De lichttechniek zal verzorgd 1^ Het Reformatorisch Contact orgaan Schou wen-Duiveland organiseert ook in het aan staande winterseizoen een aantal lezingen over diverse thema's, waarin de Bijbel cen traal staat en hoe wij in de lijn van de Refor matie onze plaats moeten innemen in deze tijd. De avonden beginnen om 19.45.uur en worden gehouden in de grote zaal van de kerk te Sirjansland. Vóór de pauze wordt de lezing gehouden, na de pauze is er volop gelegenheid om vragen te stellen naar aan- Teiding van het onderwerp.De eerste lezing wordt gehouden op donderdag 28 oktober a.s. door ds. J.C.de Groot uit Dordrecht. Het onderwerp is 'het Bijbelboek Hooglied'. Iedereen van harte welkom. beweegbare poppetjes in werking gebracht door vernuftig vakwerk van mechaniek. Het beeldde zeer fantasievol de verovering van Den Briel uit. Onder het spelen van 'In naam van Oranje' kwamen de poppetjes te voorschijn, om de in brand gestoken poort te rammen, waarna zij, bij het einde van het derde versje van het lied van 'Jan Koppel- stok', verdwenen. Op de voorgrond zag men Simon de Rijk, die de soldaten aanvuurde. Fier ging het geuzenvaandel omhoog; een hoofdman, met hakbijl gewapend, bracht het militaire saluut, - enfin, het geheel was erop berekend, om de kleine prinses telkens te herinneren aan hetgeen Holland heeft groot gemaakt. Juliaantje was er zeer verguld mee en menig keer vergaapte ze zich als de klok haar speelwerk liet horen maar vooral als die de geschiedenis deed herleven! Tijdens de vierhonderdjarige herdenkings feesten rond de inneming van Den Briel (1 april 1922) vroeg de bekende Brielse archivaris Johan Been tijdens de theepauze aan de bijna 13-jarige Juultje naar deze mooie Geuzenklok, die haar ter gelegenheid van haar naamdag was aangeboden door de bevolking van Den Briel. 'HKH. verveelt het klokkendeuntje: 'In naam van Oranje doe open de poort' u niet?' Nee hoor,' ant woordde zij vrijmoedig, 'ik vind het nog steeds leuk, alleen ik heb er wel een beetje verdriet van gehad. Want de gewichten zijn een keer op de grond gevallen en toen ging de klok een heel raar gehad maken en hij heeft toen een hele poos stil gestaan, want hij moest gemaakt worden Vanaf haar twaalfde jaar kwam Juliana's opleiding in een stroomversnelling. Haar moeder wilde dat de vorming van haar dochter in ieder geval op haar achttiende jaar als voltooid zou kunnen worden beschouwd. Doordat het prinsesje meer afwezig was dan aanwezig op het 'hof klasje' en zij het drukker kreeg met kleine verplichtingen werd het voor haar bezwaarlijker om de lessen bij te wonen. En wat haar moeder Wilhelmina wilde, dat gebeurde! Het klasje, dat in de geest van Jan Ligthart tot stand was gekomen, werd opgeheven tot groot verdriet van de prinses en haar drie vriendinnetjes.-^) Vanaf dat moment (1921) ontving ze privé- lessen volgens een programma dat was toegespitst op de taak die haar in de toekomst wachtte. Hierdoor was haar kinderjarenperiode afgesloten en belandde ze in de roerige tienertijd. 1) Bron: familie J. HuUeman-Driest/auteur: Fred J. Lammers. 2) Diverse informatie uit Juliana's jeugdjaren worden ook aangehaald in de uitgave van Fred Lammers; Juliana - Een leven in dienst van Nederland. Uitgeverij De Fontein, Baarn, 2004. 3) Uit: Jeugdherinneringen van Jan Ligthart, 1914. Uitgave 1922. worden door leerlingen van het Grafisch Lyceum Rotterdam vmbo, die dit als een sta ge opdracht zien. Beide concerten zijn weer een voorbereiding van het jubileumconcert dat op zaterdag 5 maart 2005 in de Grutters wei zal plaatsvinden. Fanfareorkest Vooruit is continue op zoek naar nieuwe leden. Als u interesse heeft kunt u langskomen op de wekelijkse repetitie, op woensdag in het Bolbaeken. Vanaf 18.45 uur tot 19.28 uur speelt het leerlingenorkest, aansluitend het fanfareorkest. Tijdens zo'n repetitie zou u kunnen bekijken welk instrument bij u past, voorradig en nodig is. Daarna wordt u aan gemeld bij de Stichting Muziekonderwijs, waar u les kunt volgen. U hoeft dus geen noten te kunnen lezen om te kunnen begin nen, en u hoeft al helemaal niet zelf een in strument te kopen. Voor informatie kunt u contact opnemen met Leonard Braber, voor zitter algehele leiding, via telefoon 0187- 641173, email braber@glr.nl. Op de inter netsite kunt u vele foto's bekijken: www.personeel.glr.nl Op woensdagavond 27 oktober 2004 belegt 'de Christenvrouw' een open regio ontmoe tingsavond in het verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring 13 te Middelhamis. Spreekster op deze avond is: mevrouw Toos Heemskerk-Schep (van het Scharlaken Koord). Onderwerp: 'Preventie, straatwerk en hulpverlening rond prostitutie'Aanvang: 19.45 uur (de koffie is klaar om 19.15 uur). Iedereen is hartelijk welkom. De toegang is vrij. Als u problemen hebt met vervoer, kunt u contact opnemen met mevrouw K. Wolf- ert-Tanis, tel. 601241, mevrouw A. van Vugt-Kievit, tel. 603830, of mevrouw W. Pater-Verheul, tel. 605130. Ouderenadvisering maakt duidelijk waar mensen recht op hebben en/of een beroep op kunnen doen. Daarnaast biedt het onder steuning bij het verkrijgen van de benodig de dienstverlening. Ouderenadvisering bevordert dan ook het welzijn en draagt bij aan het verbeteren van de kwaliteit van leven. De adviseur is een deskundige, die de taak heeft te bevorderen dat ouderen de regie over het eigen leven behouden; die met per soongerichte informatie, advies en begelei ding streeft naar vergroting van de zelfred zaamheid en het welbevinden van de oude re persoon. Hij werkt - op verzoek van de oudere - op terreinen welzijn, zorg, wonen en financiën. Er bestaan uiteenlopende voorzieningen en wet- en regelgeving, die continu aan veran dering onderhevig zijn en eveneens per regio kunnen verschillen. Nu er steeds meer keuzevrijheid is, is het van belang dat de consument weet wat er 'te koop' is. Dat wil zeggen: rechten en plichten, mogelijkheden en onmogelijkheden, procedures en regels. Ik was afgelopen maandag in Den Haag. Mooie stad achter de duinen waar het stedelijk waterbouwen is uitgevonden. De zaterdag ervoor werd m de hofstad de zwemtunnel geopend. Een mooie bijnaam, maar tramtanic is ook ijzersterk. Daarbij vallen de vrachtwagens met zand op een van de pijlers voor de Hoge Sufferd Lijn boven het Hollands Diep in het water De brufs- buis, ofwel guppentunnel is ontworpen door de bekende architect Rem Koolhaas. Dat er bij de uitvoering het een en ander mis ging kunnen we hem niet aanrekenen. Misschien waren het wel yuppen, i.p.v. guppen, die de ondergrondse zwembak niet onder de knie kregen. Sterker nog, het water stond op een bepaald moment aanzienlijk hoger. En die vloeistof laat zich niet met gel of een veel hogere luchtdruk tegenhouden. De bouwers werden bijkans wanhopig. Voor cartoonisten betekende de tunnelbouw jarenlang vissenvoer, de guppen werden een begrip in Den Haag. Met af en toe ook wel flauwe grappen: de tunnel leek ondanks enorme kostenoverschrijdin- gen meens veel minder duur. De euro dus. Bij de opening mocht de gemeente Den Haag van minister Peijs wel een gebakje meer uit de kast halen. Dat er bij veel burgers hooguit een koekje in de trommel zit ontging de minister kennelijk. Bij Verkeer en Waterstaat wordt naar de mening van veel burgers toch al verkeerd om gesnoept. Zou minister Karla Peijs grijs rij den? Ik geloof er niets van. Het openbaar vervoer was wel gratis bij de open ing, maar of er voor iedere bezoeker een flinke punt taart was? De tijd van de bruisbuis is voorbij, daar gaan we tenminste van uit. Op naar het vol gende project. Zonder vissen, maar inet andere dieren? Ik heb van de gelegenheid gebruik gemaakt om de waterbak uit te proberen. Er zaten tot mijn teleurstelling op de ramen van de trams die door de tun nel rijden geen door de HTM (Haagsche Tramweg Maatschappij) verstrek te stickers met vissen die bubbels 'uitblazen'. Na een forse aanloop reed ik voor slechts drie strippen over de volle lengte heen en weer. Het was geen royaal onthaal zoals op de zestiende, maar de idee was hetzelfde. Over de tijdwinst kan ik niet oordelen, maar de ondergrondse gewelven zijn wat afineüngen betreft indrukwekkend. De afwerking laat te wensen over De hoge kale wanden van beton steken schril af bij de hardhouten vloeren van de perrons. Hier is voor een stukadoor of behanger genoeg te doen. De ondergrondse verbinding leidt tot opmerkingen over waar men zich bevin dt. Desoriëntatie is de leus. Op het gevaar af sluikreclame te verspreiden, reden wij onder de Hema, de Bijenkorf en de Mediamarkt. De tunnel is ondanks alles meer dan een ondergrondse tramverbinding. De bruisbuis is een, ondanks blunders, misrekeningen en forse kostenoverschrijdingen, weliswaar duur, maar knap staaltje weg en -waterbouw. Kortom, mijn inspec tie ter plaatse bevestigde een laatste observatie van de guppen: 'Is de tunnel klaar?'. 'Ja! De rails liggen er nog!' BOVAG en RAI verwachten dat de autoverkopen volgend jaar licht zul len aantrekken. De organisaties prog nosticeren dat in totaal zo'n 560.000 nieuwe personenauto's en bestelauto's zullen worden afgeleverd. In 2003 waren dat er 566.025 en in 2004 wor den dat er naar alle waarschijnlijk heid 555.000. Als gevolg van komende wijzigingen in het grijs kentekenregiem zal er wel een ver schuiving komen in het aantal geel gekente kende (personen)auto's en het aantal grijs gekentekende (bestel)auto's dat zal worden verkocht. Omdat particulieren vanaf vol gend jaar geen voordeel meer zullen hebben van het rijden met een grijs kentekenauto, zullen er daarvan minder nieuwe worden verkocht (verwacht wordt 70.000 in 2005 tegen 75.000 in 2004). Daarentegen zullen er juist meer geel kentekenauto's worden geleverd (490.000 in 2005,480.000 in 2004) BOVAG en RAI baseren hun prognoses ook op de ontwikkeling van het consumenten- en producentenvertrouwen. Het consumenten vertrouwen komt sinds febraari 2004 uit een diep dal. Sindsdien kan een voorzichtige vooruitgang worden waargenomen, hetgeen een positieve invloed op de verkoop van per sonenauto's zal hebben. Het producenten- vertrouwen vertoont al sinds juli 2003 een positieve ontwikkeling en heeft inmiddels het niveau van begin 2001 bereikt. Mede als gevolg hiervan ontwikkelde de verkoop van bestelauto's zich positief. Verwacht wordt ook dat het Bruto Nationaal Product zich in 2005 verder zal blijven her stellen. Daarentegen zullen de opwaartse ontwikkeling van de autokosten als gevolg van een hogere belastingdruk en momenteel hoge brandstofprijzen de verkoopontwikke ling in 2005 weer wat dempen. BOVAG en RAI hebben hun marktprognose opgesteld in nauwe samenwerking met R.L. Polk, wereldwijd marktleider op het gebied van verzamelen, analyseren en presenteren van objectieve marktgegevens over de auto industrie. De adviseur verleent naast adviezen ook daadwerkelijke diensten in de vorm van begeleiding bij administratieve en financië le zaken, hulp bij het invullen van (aan vraag) formulieren, hulp bij de belasting aangifte en kan bemiddelen in de behoefte van vrijwilligerswerk aan huis, maaltijds ervice en thuisalarm. Daamaast is hij uit stekend op de hoogte van het aanbod oude- renactiviteiten, vrijwilMgerswerk, vereni gingsleven, enzovoorts. Teneinde de oudere inwoners van de kleine kernen, dicht bij huis een loket te bieden voor vragen en eventueel gewenste advie zen en/of begeleiding, wordt wekelijks op een vaste dag, vast tijdstip een inloop spreekuur gehouden. Vanaf 1 november 2004: Nieuwe Tonge: in Het Dorpshuis - maan dagmiddag 14.00 - 15.00 uur Stad a/h Haringvliet: in 't Trefpunt - maandagmiddag 15.00 -16.00 uur Sommelsdijk: in het Wijkcentmm (voor malig Dienstencentrum) dagelijks Middelhamis: tussen 09.00 en 16.00 uur De uitvoering van deze taak is opgedragen aan Gep van Middelkoop, welzijnswerker voor ouderen bij de Stichting Companen, Lokaal Ouderenwerk, telefoon 483366. Jong Flakkee bestaat uit de spelers John Lokken, Jan Hokke, Edwin Kik, Martin Jon- gejan, Servaas van Nimwegen en Arjan Zon dervan. De Flakkeese Selectie bevat de volgende spelers: Tonny Wolfert, Barry Jongejan, Peter Mulder, André Kooyman, Cor de Geus en Frans Wolfert. De spelers zijn geselecteerd door Kaai Pro motions, die er voor wil zorgen dat er bin nenkort een Flakkees team aan de Neder landse Competitie gaat deelnemen. Deze spelers behoren tot de beste van Goeree- Overflakkee. Iedereen wordt uitgenodigd om deze wed strijd bij te wonen. Ja, de zoetwater wedstrijden voor dit jaar zit ten er weer op. En de afsluiting, afgelopen zaterdag ging in stijl. Iedereen ving vis, en niet zo weinig ook. Temgkijkend kan wor den vastgesteld dat tijdens de meeste wed strijden goed werd gevangen en dat vooral ook de sfeer door iedereen als heel goed werd ervaren! De ontknoping leverde op de laatste visdag nog wat verrassende uitslagen op, wat resulteerde in het onderstaande eind klassement. En dan breekt nu de tijd aan voor de zout wa terwedstrijden. Morgen, zaterdag 23 okto ber, is de eerste wedstrijd. Voor iedereen dus een mooie gelegenheid om hier eens mee kennis te maken; het is altijd leuker om met een gezellige groep te vissen, dan in je een tje. Dus, wat let u? Waarschijnlijk zal in het Hartelkanaal worden gevist, maar de vangst- berichten zullen nauwkeurig in de gaten worden gehouden, waardoor wijzigingen mogelijk blijven. Inschrijven voor de wed strijd van morgen kan van 8.00 uur tot 8:30 uur in 'De Goede Reede', Zuiderdiepstraat- weg 28 te Stellendam. De inschrijfkosten bedragen 2,50. Daarna zal van 9.30 tot 13.30 uur worden gevist. Tot vrijdagavond 21.00 uur kunt u via onderstaand telefoon nummer aas bestellen, zodat u zich daar geen zorgen om hoeft te maken. Ook voor inlichtingen of andere vragen (geen vervoer misschien?) beh u dit nummer: 0187- 603051, of u mailt naar hvkrammer@hot- mail.com. 1. M.H. Baan 147 pt 2. G.W. TBaan 140 pt 3.T v.d. Poel135 pt. 4. J.W. Baars 129 pt. 5. E. de Schampeleare 118 pt. 6. W. Albregts 99 pt. 7. J. Meiaard91 pt. 8. M. Wessels76 pt. 9. L. Albregts73 pt. 10. O. de Veerman68 pt ll.C.deVos 22 pt 12. M. Taaieigpt. 13. Geert jan14 pt. 14. P. van Heest 12 pt. 15. W. Meiaard6 pt. 16. A..H. de Visser6 pt. 17. K. van der Welle 4 pt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4